Petőfi Népe, 2001. augusztus (56. évfolyam, 178-203. szám)

2001-08-27 / 199. szám

2001. Augusztus 27., hétfő Petőfi Népe - 7. oldal LABDA RÚGÁS NB I. Borsodi Liga A labdarúgó NB I. 7. fordulói­nak eredményei: ZTE-Újpest 0-3 (0-1). Zalaegerszeg, 9000 néző. V.: Makai. Gólszerzők: Dvéri a 30., Erős a 71., Gala- schek a 90. p. Ferencváros- Haladás 3-1 (1-0). Üllői út, 7000 néző. V.: Kiss B. Gl.: Pinte a 10., Gera az 59., Jovic a 83., ill. Preisinger a 70. p. Kiállítva: Nagy G. a 79. p. Győr-Videoton 0-0. Győr, 3500 néző. V.: Ábra­hám. MTK-Sopron 4-0 (1-0). Bp„ 2000 néző. V.: Drucskó. Gl: Illés a 29. és a 86., Buzsáky a 62., Ferenczi a 66. p. Vasas- Dunaferr2-1 (0-0). Fáyu., 3000 néző. V.: Bede. Gl.: Zrlic a 46. és a 77., ill. Zováth a 70. p. Deb- recen-Kispest Honvéd 2-2 (1-1). Debrecen, 6000 néző. V.: Hajdó. Gl.: Tiber a 8„ Bazáth a 66., ill. Sasu a 29. Balint az 50. percben. AZ NB I. ÁLLÁSA 1. MTK 7 0­1 17-4 18 2.m t 6 Ül 1 11-6 18 3. FTC 7 5­2 12-5 15 4. Videoton 4 1 2 8-8 13 5. Haladás 7 3 2 2 8-7 11 8. Dunaferr 7 3 1 3 11-8 10 7. Újpest 7 2 2 3 12-11 8 8. Sopron 7 2 1 4 10-11 9. Kispest 7 2 1 4 7-15 7 10. Debrecen 7 1 3 3 6-12 6 11. Győr 7 1 2 4 7-11 5 12. Vasas 7 1 . 8 8-17 3 VALENCIA-REAL MADRID 1-OI A spanyol élvonalbeli bajnokság nyitó találkozóján kikapott a címvédő Real. Az 52 ezer néző előtt le­játszott találkozó egyetlen gólja a 8. percben esett. Képünkön Torres igyekszik szerelni Zidane-t. _______________________________«pa-totó ______________________NB II. WlNNER-CSOPORT_______________________ Mindhárom csapat kikapott BAJAI LSE-DABAS 1-3 (1-2) Baja, 300 néző. Vezette: Kormos (Puskás, Tóth), Baja: Majzlinger - Viszmeg B„ Ivancsán, Goretich, Viszmeg Z. (Székely Zs.), Kiss J., Dervaderics, Duzmath, Cifra (Simonits), Cser- nák, Koch (Csepregi). Edző: Evanics Zoltán. Dábás: Szatmári - Bálint (Máté), Ócsai, Simon, Ugrai, Aubel, Iszák, Csonka, Dunai, Kiss I, (Kovács), Wukovics (Hidi). Szakmai igazgató: Horváth Pál. 1. perc: Egy jobbról előreívelt labdát Dunai 5 méterről kapura fe­jelt. Majzlinger a kapufára tolta a já­tékszert, ami végigcsorgott a gólvo­nalon, majd Aubel a hálóba sodorta, 0-1. 24. perc: Csernák és Koch letáma­dással szerzett labdát 25 méterre a kaputól. Utóbbi néhány csel után visszagurított Dervaderics elé, aki 16 méterről okosan a jobb alsóba helyzett, 1-1. 27. perc: Simon 25 méterről, kö­zépről elvégzett szabadrúgása után a labda a jobb felső sarokba zúgott, 1-2. 52. perc: Egy baloldali szögletet a hosszú saroktól visszafejeltek Iszák elé, aki 6 méterről a védők között a sarokba lőtt, 1-3. Éljen, éljen! - köszöntötték egy­mást a csapatok és rövidesen 0-1 állt az eredményjelzőn. Mintha a nagy forróságban jól jött volna a hazaiak­nak a hidegzuhany, „nekimentek" a Dobosnak. Mezőnyfölényben játszott a Baja, egymást követték a helyzetek, miközben a vendégek a kontrázási le­hetőségekre vártak. Csernák ívelt feje­se a kapufára pottyant, ám Derva­derics helyzetfelismerése és higgadt lövése után kezdhetett a Dobás. Si­mon bődilletes lökete azonban ismét lehütötte a hazai reményeket. Ennek ellenére a ságra-kékek tették dolgu­kat, mezőnyfölényben játszottak. Csernák a védők tétovázását kihasz­nálva a kapufát találta el. Ebben az őt lökdöső védőknek is szerepük volt, ám a játékvezető nem használta síp­ját. Szünet után a gyors dobosi talála­tot követően fölénybe kerültek a ven­dégek. Rutinosan adogattak, futtat­ták a labdát és a hazaiakat. A játék­rész második felében újabb erőket mozgósítottak a derekasan küzdő ba- jaiak, akik körbelövöldözték a kaput. Csernák pedig 28 méterről döngette meg a kapufát. Jobb helyzetkihaszná­lással pontofkajt szerezhetett volna a tisztességgel harcoló Baja. Kitűnt: Duzmath, Dervaderics, Csernák illetve Simon, Dunai, Kiss I. SOROKSÂR-KTK 3-0 (1-0) Budapest, 400 néző. Vezette: Horváth G. (Raff, Knapp). Soroksár: Szalontai - Kurucz, Ele­kes Zs., Kilik, Kormos, Péchy, Tóth (Mészáros 46.), Balogh G. (Csendes 65.), Semsei, Vitok (Hegyesi 61,), Du­dás. Edző: Elekes József. Kiskunfélegyházi TK: Sós - Márics, Gyagya, Valkovics, Barna, Deli, Bende (Nádasdi 46.), Keller, Sa­mu, Magyart (Térjék 55.), Balogh Zs. (Szabó 82.). Edző: Kurucz István. 12. perc: Barna beadását Balogh alig fejelte kapu fölé. 16. perc: Szögletet követően Samu óriási helyzetben fejelt fölé. 19. perc: Hazai szöglet után, ke­csegtető helyzetben ismét fölé szállt a labda. 20. perc: Dudás lövése után a lab­da a kapufán csattant. 24. perc: Deli megkapta második sárga lapját, majd a pirosat is. 35. perc: Dudás lövését Sós nagy bravúrral hárította. 36. perc: A lesre futó Vitok kapta a labdát. Visszagurítását Semsei 18 mé­terről a léc alá vágta, 1-0. 43. perc: Egy vendégkontra nyo­mán Barna lefutotta a védelmet, visszagurítását azonban lekapcsolták a hazaiak. 62. perc: Többször pattogott a vendégcsapat kapuja előtt a labda, az utolsó pillanatban Gyagya hárított. 66. perc: A hazaiak átlövéssel kí­sérleteztek. Csendes 22 méterről óriási gólt ragasztott a félegyházi ka­puba, 2-0. 86. perc: A lesen álló Péchy kapott labdát, s a kifutó kapus mellett a há­lóba passzolt, 3-0. A félegyházi csapat jól tartotta ma­gát, a korai kiállítás azonban megpe­csételte a vendégek sorsát. A második játékrészben a lestaktikával szemben teljesen tehetetlennek bizonyultak a hazaiak, még kontrákra is futotta a félegyháziak erejéből, igaz, ezek ki­maradtak. Az utolsó percekben vi­szont már összeroppant a KTK. Kitűnt: Dudás, Kormos, Elekes, il­letve Gyagya, Barna, Keller. Kurucz István: - A háromgólos ve­reség ellenére nagyon tisztességesen teljesítettek a srácok. A vereséghez a játékvezető segítsége is kellett. KISTARCSA-KISKUNHALASI FC 2-1 (0-0) Kartal, 200 néző. Vezette: Török (Csukás, Kalicz). Kistarcsa: Hell - Markóczi, Balogh, Tóth, Szabados Cs„ Adamcsek, Ber- náth, Zsemle (Szabados J. 82.), Vizi (Tábori 46.), Buriliák, Jávor (Szegvári 90.). Edző: Nahóczky Attila. Kiskunhalas: Lengyel - Kárász, Kuklis, Szűcs (Boros 85.), Rádi, Ábra- hám, Herczeg, Kelemen (Nagy 68.), Babó, Bimbó, Vata (H. Szabó 74.). Edző: Gulyás József. 15. perc: Rádi bal oldali beadása után Bimbó 5 méterről kapu fölé fe­jelte. 20. perc: Kelemen ívelt jobbról Bimbó elé, ám előle Markóczi tisztá­zott. Herczeg beívelt szöglete után az előrelopakodó Kárász óriási helyzet­ben a léc fölé fejelte a labdát. 46. perc: Markóczi buktatta a kilé­pő Bimbót, ezért a hazai játékost a bí­ró kiállította. 52. perc: Jávor 17 méteres, bal sa­rok felé tartó szabadrúgását védte Lengyel. 75. perc: Ügyes Nagy-H. Szabó- Bimbó akció végén utóbbi helyezett 6 méterről a kistarcsai kapuba, 0-1. 79. perc: Tábori lövését még bra­vúrosan védte lábbal Lengyel, de a ki­pattanót Bernáth 10 méterről egy csel után a kapuba helyezte, 1-1. 81. perc: H. Szabó lövése pattant ki Hellről, majd Bimbó ismétlése után is a fekvő kapusban akadt el a labda. 85. perc: Babót rúgták fel a bünte­tő területen belül, ám a bíró továbbot intett. 88. perc: Szabados G. iramodott meg a jobb oldalon, majd középre ívelt. A labda Kuklisról Buriliák elé pattant, ő pedig 12 méterről a hálóba lőtt, 2-1. 91. perc: Szabados G. páros lábbal hátulról beleszállt az előretörő Babó­ba, ezért a játékvezető őt is kiállította. Kisszámú, de annál lelkesebb kö­zönség látogatott ki a mérkőzésre. Ele­inte a biztatásuk által támogatott ha­zaiak kezdeményeztek többet. Ám próbálkozásaik már a középpályán elhaltak a szervezett halasi védőkön, sőt a vendégek kontrái jelentették az igazi gólveszélyt. Szünet után egyből magához ragadta a kezdeményezést a kiskunhalasi csapat. Egy formás tá­madás végén a kilépő Bimbót Mar­kóczi elgázolta. A teljesen jogos piros lap után az emberelőnyben futballozó halasiak kerültek fölénybe és meg is szerezték a vezetést. A rutintalanság, a fiatalos hév magával ragadta a ven­dégeket. Az egész csapat fejetlenül ki­támadott, így most a vendéglátók kontrázhattak és némi szerencsével kétszer is eredményesek tudtak lenni. Kitűnt: Hell, Szabados, Cs., Ba­logh, Tóth, Buriliák, illetve Kárász, Kelemen, Bimbó. Nahóczky Attila: - Szarencsés győzelmet arattunk emberhátrány­ban, de a csapat emberfeletti akarása megérdemeltté tette sikerünket. Gulyás József: - Számunkra isme­rős kistarcsai forgatókönyv: harma­dik egymás elleni mérkőzésünkön a 80. perc körül még mi vezetünk, de a végén vesztesen hagyjuk el a pályát. További eredmények: Budaka- lász-Vác 1-3, Budafok-Pénzügyőr 1-0, Pilisvörösvár-Szigetszentmiklós 2-0. Szabadnapos: Balassagyarmat. HB II., WINHEB-CSOPORT 1, Kistarcsa 3 3 « 8-2 9 2. Soroksár 3 2 1­5-1 7 3. Piliavörösvár 3 lü 1­4-1 7 4. Dabas 2 2­­5-1 6 5. Vác WSfÊSÊ Wi 2 1 0-4 6 6. Budakalász 3 2­1 4-4 6 7. Kiskunhalas 3. ill : _ 2 5-4 3 8. Balassagyarmat 2 1­1 2-2 3 9. Budafok 2 1­ill 1- 1 Ili; 10. Pénzügyőr 3­2 1 1-2 2 11. Sziaetszentmiklós 3­w 3 1-6 , 12. Baja 3­­3 3-10­13. KTK 3 «­3 1-8 _ ______________________NB l/B Keleti csoport__________________________ Megszületett az első győzelem KECSKEMÉTI FC- NYÍRSÉG SPARTACUS 4-0 (3-0) Kecskemét, 300 néző. Vezette: Mohácsi (Hegedűs, Kóródi II. L.). Kecskemét: Czigoth - Kollár, Kasza, Szabó Attila, Pintér, Barna Cs., Tóth Sz. (Sztojanovics a 79. percben), Czéh (Váczi a 64.), Sallai, Puscas, Török L. (Bodor a 73.). Edző: Nagy László. Nyíregyháza: Szabó Attila - Baka (Lakatos a 49.), Szatke, Ko­csis M„ Göncz, Túróczi, Fórián (Gégény a 80.), Karkusz, Kocsis I., Csernijenko, Hleba (Umeh a 37.). Edző: Sándor István. Sárga lap: Baka a 18., Török L. a 23., Szabó Attila (KFC) a 36., Sallai a 38., Lakatos a 66. perc­ben. 5. perc: Sallai beadását Török először 5 méterről, középről Sza­bó Attila kapusba perdítette, majd a kipattanót a bal alsó sa­rokba kotorta, 1-0. 9. perc: Szabó Attila szögletét Puscas 7 méterről a háló közepé­be fejelte, 2-0. 20. perc: Tóth Sz. ívelését Puscas visszafejelte Török elé, aki 8 méterről az üres kapu mellé bó­lintott. 34. perc: Török ugrott ki közé­pen, kicselezte a nyírségi kapust, ám lövését a visszafutó Szatke a gólvonalról kivágta. 39. perc: Jobbról becsavart szöglet után Kocsis 6 méterről a jobb kapufára fejelte a labdát. 43. perc: Szabó Attila bal olda­li beadását Török 8 méterről a bal alsó sarokba csúsztatta, 3-0. 56. perc: Barna Cs. elvette a labdát a fölöslegesen cselezgető nyíregyházi kapustól, majd Sallai elé passzolt, aki 18 méterről az üres kapuba csavart, 4-0. 65. perc: Egy szöglet után ki­pattanó labdát Tóth Sz. 28 méter­ről, kapásból kapura bombázott, ám a nagy lövést Szabó Attila a gólvonalon bravúrral hárította. 70. perc: Csernijenko próbál­kozott lövéssel 16 méterről, azon­ban Czigoth öklözve védett. A ki­pattanót ismét kapura küldte a nyírségi csatár, de a kecskeméti kapus újra a helyén volt, s a lécre tolta a labdát. 80. perc: Váczi 20 méterről - egy szabadrúgás után - centikkel a jobb kapufa mellé csavarta a labdát. 91. perc: Bodor robogott el a jobbszélen, majd 20 méterről a felső lécre bombázta a labdát. Az első négy fordulóban nem tudott győzni a KFC, így a Nyír­egyháza ellen mindenképpen nyerni kellett Nagy László csapa­tának. Nos, ennek megfelelően - mondhatni, álomszerűén - indult a meccs a Kecskemét számára, hi­szen a kilencedik percben már kétgólos előnyre tett szert. A Nyír­séget láthatóan sokkolta a két, gyorsan bekapott találat: percekre volt szüksége ahhoz, hogy felve­gye a mérkőzés ritmusát. Mire igazán belejött volna a játékba a vendégegyüttes, Török ismét beta­lált Szabó Attila kapujába, így háromgólos vezetéssel vonulha­tott az öltözőbe pihenni a hazai gárda. A második felvonásban megint nagyon hamar gólt szerzett a kecs­keméti csapat, s a negyedik ta­lálat végleg padlóra küldte Sándor István fiait. így a hát­ralévő időben már csak az egyik fél „maradt a pályán". A hazai szurkolóknak külön örömet szer­zett, hogy a hosszú vállsérülésé­ből felépült Váczi Zoltán újra já­tékra jelentkezett. A közönség­kedvenc győztes gárdába térhetett vissza. Nagy László: - Végre megszü­letett az első győzelmünk. Sándor István: - Nagyon szé­gyellem magam. Ilyen meccs után csak két dolgom maradt: el­nézést kérni a szurkolóinktól, és gratulálni a Kecskemétnek. Kitűnt: Czigoth, Szabó A., Bar­na Cs., Tóth Sz., Czéh, Sallai, Tö­rök, illetve senki. További eredmények: Eger- REÄC 1-0, Monor-Csepel 2-1, BKV Előre-Diósgyőr 2-0, Fót- Szolnok 2-2, ESMTK-Békéscsaba 1-1. B. K. AZ HB l/B. ÁLLÁSA 1. Eger 5 4 1­11-7 13 2. Békéscsaba 5 3 2 .­13*5 11 3. REAC 5 2 2 1 13-7 8 4. BKV Előre 5 2 2 1 9-10 8 5. Diósgyőr 5 2 1 2 10-7 7 6. Csepel 5 2 1 2 11-12 7 7. Nyíregyháza 5 2­3 13-10 6 8. Kecskeméti FC III 111 2 2 11-10 5 9. Szolnok 5 1 2 2 9-10 5 1Û.ESMTK Ilii 4 1 : 10-11 4 11. Monor 5 1 1 3 4-16 4 12. Főt 5 ül 2 3 5-14 2 __________________ NB III. Alföld-csoport____________________ Helyzetözönből gólzápor KALOCSA FC-CSONGRÁD 6-2 (4-1) Kalocsa, 300 néző. Vezette: Nagy. Kalocsa: Gojtán - Pákolicz D. (Pákolicz Á.), Fuszenecker, Szabadi, Beke, Bolvári, Farkas, Balogh, Sári, Gombkötő (Bata), Kovács (Maros). Edző: Alföldi Albert. Csongrád: Révész (Farkas) - Hardon (Balásti), Bencze, Szabó, Gál, Muskó, Kocsis, Pozsár, Csillag (Póth), Tar, Varga. Edző: Keller Mi­hály. 24. perc: Farkas a jobb oldalon ve­zette a labdát, akinek lövését bravúr­ral védte Révész. A szögletet Kovács ívelte be, a labda Farkashoz került, akikitűnően kanyarított Fuszenecker fejére, ő pedig a hálóba fejelt, 1-0. 25. perc: A hazai védők elméláz­tak, az egyedül hagyott Tar lövése Gojtánt érintve került a kapuba, 1-1. 26. perc: A középkezdés után Pákolicz felfutott a jobb oldalon, be­adását Kovács a hálóba passzolta, 2-1. 32. perc: A 16-osra betörő Pákolicz Dávidot buktatták. Szabadi a vetődő kapusba lőtte a büntetőt. 38. perc: Kovács-Farkas összjáték után Kovács néhány csellel tisztára játszotta magát, de éles szögből nem vállalta a lövést. Helyette a 16-oson érkező Farkashoz passzolt. A kalo­csai játékos kapásból nagy lövést eresztett meg és a labda a jobb alsó sarokban landolt, 3-1. 43. perc: Kovács cselezett a 16- oson belül, Gál pedig buktatta. Ezút­tal büntetett Szabadi, a 11-est bizto­san rúgta a hálóba, 4-1. 64. perc: Bata 20 méterről lőtt, a kivágódó labda a 11-es tájékán érke­ző Beke elé pattant, aki a kapuba bombázott, 5-1. 65. perc: Szépített a vendégcsa­pat. Tar kiugrott a hazai védők közül, Gojtán lába között a hálóba gurított, 5- 2. 77. perc: Balogh T. 20 méterről helyezte a labdát a feleslegesen ki­futó kapus felett a bal felső sarokba, 6- 2. Gólgazdag mérkőzésen az ered­mény a vendégekre nézve hízelgő. Ha a kalocsaiak jobban koncentráltak volna, akkor kétszámjegyű is lehetett volna a rúgott gólok száma. Kitűnt: Bolvári, Fuszenecker, Far­kas, Balogh, illetve Tar, Varga. Alföldi Albert: - Szimpatikus el­lenfelünknek sok sikert kívánunk. Nekünk ezután jön a neheze. KONDOROS-IZSÁK 4-3 (1-2) Kondoros, 600 néző. Vezette: Gom­bos. Kondoros: Adamik - Varga T., Kurucz Gy., Sárosi, Gombár, Varga J. (Kiszely), Jánosi (Benczúr), Lipták, Osan, Janis, Pusztai (Skorka). Edző: Halász Ferenc. Izsák: Molnár - Horváth, Kurucsai, Virág (Takács), Jávorka, Török (Mező), Márton, Bankes, Ki­rály, Mezei K. (Mezei G.), Gréczi. Já­tékos edző: Gréczi Gábor. 26. perc: Sárosi előreívelt labdáját Pusztai fejelte a hálóba, 1-0. 30. perc: Bal oldali akció után Bankes közelről pöckölte a kapuba a labdát, 1-1. 4L perc: Király öt méterről kilőtte a hosszú sarkot, 1-2. 58. perc: Janis szöglete után a ki­pattanó labdát Varga T. húsz méter­ről kapásból a hálóba vágta, 2-2. 65. perc: Kurucsai 25 méterről lőtt kapura, a labda egy keresztbe mozgó hazai védőn megpattanva jutott a há­lóba, 2-3. 85. perc: Lipták jobb oldali sza­badrúgása után Kiszely bólintott a léc alá, 3-3. 90. perc: Janis beadása után Kiszely lőtt a kapuba, 4-3. • Változatos, jó iramú mérkőzést ví­vott a két újonc. A kondorosi együttes minden tagja küzdeni tudásból jeles­re vizsgázott, ennek köszönheti a há­rom pontot. Kitűnt: Kiszely, Skorka, Gombár, illetve Jávorka, Király, Gréczi. BÉKÉS­KISKŐRÖSI FC 2-1 (2-1) Békés, 600 néző. Vezette: Samu. Békés: Sándor Cs. - Nagy Z., Pécs, Semjéni, Czipó P., Sándor M. (Lita- uszki, Lakatos), Kasik, Marik, Faze­kas, Kané, Vadas (Belicza). Edző: Fo­dor Sándor. Kiskőrös: Tüskés - Aszódi (Dó­zsa), Mokrickij, Füleki, Fekete, Filus, Somlyai (Kovács), Pecznyik, Szlovák (Beregszászi), Sindel, Baranov. Edző: Szlovák László. 15. perc: Nagy Z. szöktette a bal oldalon Fazekast, beadása után Kané felhőfejese még visszajött a lécről, másodszorra azonban a hálóba lőtt a szenegáli csatár, 1-0. 35. perc: Czipó P. és Baranov küz­dött a labdáért, Samu játékvezető szabálytalannak ítélte a hazai védő megmozdulását, 11-es! A büntetőt Filus biztosan értékesítette, 1-1. 44. perc: Kasik 18 méterről, kö­zépről elvégzett szabadrúgása a lécet is érintve vágódott a jobb felső sarok­ba, 2-1. 76. perc: Kasik szabálytalanko­dott Mokrickijjel, amiért megkapta második sárga lapját és a kiállítás sorsára jutott. Változatos, jó iramú első félidő után megérdemelten vezetett a hazai csapat. AII. játékrész a vendégek me­zőnyfölényét hozta, igazi helyzet nél­kül. Az igen küzdőképes hazai csapat mindent megtett a győzelemért. Kitűnt: Sándor Cs., Semjéni, Ma­rik, Vadas, illetve Sindel, Baranov. További eredmények: Jamina- Gyomaendrőd 0-2, Hódmezővásár- hely-Algyő 2-0, Szentes-Örkény 0-0. Szabadnapos: Rákóczifalva. HB III., ALFÖLD-CSOPORT 1. Kalocsa 3 Ül Ilii 12-5 6 2. Hmvásárhely 2 2­­7-0 6 3. Rákóczifalva 2 2­Wm 7*2 6 4. Békés 3 2­1 7-4 6 5. Algyő 3 2­1 5-4 6 6. Örkény 3 1 2­3 1 5 7. Szentes 3 1 1 Ili 32 lü 8. Kiskőrös 3 1 1 1 35 4 9. Kondoros 3 ; 1 1 Ili 37 4 10 Gyomaendrőd 3 1 2 36 3 11. Izsák Ilii > Ili 2 310 1111 12. Jamina 2­2 1-5 13. Csongrád-m:­­3 316 * JIÏÏL UNIVÉRZÂL Az Autó Univerzál Járműjavító Kereskedelmi, Szolgáltató Kft. FELVÉTELT HIRDET • karosszérialakatos • autószerelő munkakörök betöltésére AZONNALI BELÉPÉSSEL! • Fizetés megállapodás szerint • Vidékieknek utazási kedvezményt biztosítunk Jelentkezni lehet: a 76/485-292-es telefonszámon