Petőfi Népe, 2001. augusztus (56. évfolyam, 178-203. szám)

2001-08-13 / 188. szám

2001. Augusztus 13., hétfő Petőfi Népe - 7. oldal LABDA RÚGÁS _________________________NB l/B. Keleti csoport____________________________ A fővárosiak elvitték a pontokat KRC-REAC 0-1! Bodor elöl Szűcs csípi el labdát. fotó. b. r. KECSKEMÉTI FC- RÁKOSPALOTAIEAC 0-1 (0-1) Kecskemét, 400 néző. Vezette: Drucskó (Hrabovszky, Ortó). Kecskemét: Czigoth - Kollár, Kelemen (Moga az 53. percben), Kasza, Pintér, Bodor, Szabó, Czéh, Sallai (Török 53.), Barna, Puskás (Vancsa 68.). Edző: Nagy László. REAC: Szűcs - Dinka, Fehér, Gricajuk, Hajba, Győrök (Javrujan 77.), Gál, M’bemba, Werle (Máj 79.), Nagy, Koltai (Nyerges 68.). Edző: Simon Tibor. Sárga lap: Kelemen a 32., Ka­sza a 66., Török a 76. percben. 16. perc: Puskás jobb oldali be­adását követően Barna 17 méter­ről kapura lőtt, a bal sarokba tartó labdát a Szűcs biztosan fogta. 28. perc: Az egyik pocsolyában elakadt a labda, és ezzel becsapta a hazai védelmet. Koltai azonnal lecsapott a játékszerre, majd a 16- oson álló Werléhez passzolt, aki két lépés után középről a kapu bal alsó sarkába csavart, 0-1. 33. perc: M’bemba 35 méte­res, kapu közepébe tartó szabad­rúgását Czigoth hárította. 35. perc: Koltai iramodott meg a jobb szélen, majd a középen ér­kező Werle elé gurított, Szabónak az utolsó pillanatban sikerült sze­relnie a támadót. 45. perc: Pintér bal oldali sza­badrúgása után a labda a kapu elé csavarodott, a jó ütemben érke­ző Szűcs Czéh fejéről öklözte le a labdát. 49. perc: Györök került nagy helyzetbe az ötösön, Czigothnak bravúrral sikerült hárítania. 51. perc: Ismét Györök és Czi­goth volt a főszereplő. A vendé­gek támadójának most 8 méterről leadott lövését öklözte szögletre a kapus. 58. perc: Czéh két csel után Bo­dorhoz passzolt, aki elöl Szűcs­nek vetődve sikerült 'elhalásznia a,labdát. 69. perc: A félpályáról Nyerges elé lőtték a labdát, aminek Kasza jócskán alászaladt, és így nagy helyzetbe hozta a csereként beállt csatárt. A 16 méterről leadott lö­vést Czigoth hárította. 74. perc: Pintér tört be a bal oldalon a 16-oson belülre, majd visszagurított Mogának, aki a lövés helyett Törökhöz passzolt. A kaputól néhány méterre álló csatár azonban nem tudta irányí­tani az erősen meglőtt labdát, ami így a kapufa mellett hagyta el a játékteret. 76. perc: Törököt rántották le a 16-oson belül, a játékvezető azon­ban büntető helyett sárga lappal jutalmazta a hazai csatárt. 82. perc: Czéh került helyzet­be az ötös bal sarkánál, lövése nyomán a labda nem sokkal ment el a kapu mellett. 87. perc: A kaputól 3 méterre ál­ló Kollár finoman a léc alá próbál­ta emelni a labdát, Hajbának azon­ban fejjel sikerült mentenie. A tartalékosán felálló hazai csa­pat igen fontos találkozó előtt állt, hiszen a bajnoki táblázatot vezető REAC legyőzése esetén megkezd­hette volna a felzárkózást. Ennek ellenére nem rohanta le a KFC a fő­városiakat, az első negyedóra az ismerkedés jegyében zajlott, egyik félnek sem sikerült valamire való helyzetet kidolgoznia. A pestiek valamivel frissebben mozogtak a csúszós talajon, és talán ennek, no meg az elmúlt héten öt gólt szerző Koltai szemfülességének kö­szönhetően sikerült betalálniuk Czigoth hálójába. Az első játékrész vége felé egyre dolgozták ki helyze­teket a kecskemétiek. Úgy tűnt, mintha lassan megtalálnák a REAC védelmén a réseket, tehát bi­zakodva várhatta a hazai közön­ség a második játékrészt. A kék-fehér híveknek azonban a második felvonás sem hozott gólt. Pedig az 53. percben Török és Moga pályára küldésével sokkal intenzívebb lett a KFC játéka. Vol­tak pillanatok, amikor perceken keresztül a kapujuk elé szögezték a vendégeket, így a mérkőzés hosz- szabbításában - ami öt percnél is jóval több volt-is, de a Nagy Lász­ló vezette legénységnek nem sike­rült gólra váltania fölényét. A na­gyon gyenge REAC-nak sikerült el­vinnie a pontokat a szintén hal­ványan játszó Kecskémé otthoná­ból. A döntetlen talán igazságo­sabb eredmény lett volna. Kitűnt: Barna Cs., illetve Wer­le, M’bemba. További eredmények: Szol- nok-Diósgyőr 1-1, Eger-ESMTK 3-2, Monor-Békéscsaba 1-3, BKV Előre-Nyíregyháza 3-2, Fót-Csepel 2-3. B.K. AZ HB l/B. ÁLLÁSA 1. REAC 3 2 1 9-2 7 2. Békéscsaba 3 2 1­8-2 7 3. Eger 3 2 1 7-5 7 4. Csepel 3 2 1 8-8 6 5. Diósgyőr 3 1 1 1 6-5 4 6. Szolnok 3 1 1 1 5-5 4 7. BKV Előre 3 1 1 1 5-8 4 8. Nyíregyháza 3 1­2 7-5 3 9.ESMTK 3 . ; 2 1 5-8 2 Kecskeméti FC 3­2 1 5-6 2 11. Fót 3-■ , 1 2 3-8 1 12. Monor 3­1 2 1-9 1 NB III. Alföld csoport Füleki két gólja is kevés volt KONDOROS- IZSAK-ÖRKÉNY KISKŐRÖS 1-1 (0-1) 2-2 (1-0) Kondoros, 500 néző. Vezette: Sza­bó. Kondoros: Adamik - Dián (Kiszely), Varga T., Sárosi, Gombár, Osan, Jánosi (Benczúr), Lipták, Var­ga J„ Janis, Pusztai. Edző: Halász Ferenc. Kiskőrös: Tüskés - Aszó­di, Makrickij, Füleki, Fekete, Szlovák, Filus, Kovács, Bara­nov, Pecznyik, Somlyai. Edző: Szlovák László. 30. perc: Lipták 24 méteres szabadrúgásból a bal felső sarokba lőtte a labdát, 1-0. 74. perc: Egy hosszú átadás után Füleki ügyesen átvette a labdát, el­húzta a kifutó kapus mellett, és a hálóba lőtte, 1-1. 75. perc: A jobb oldalról kereszt­be lőtt labdára Füleki csapott le és a hálóba pofozta azt, 1-2. 82. perc: 18 méteres szabadrú­gásból Lipták révén a hazai csapat egyenlített, 2-2. Változatos, jó iramú mérkőzésen reális eredmény született. Az újonc kondorosiak lelkesen játszottak, megérdemelten szereztek pontot a tavaly még NB ű-es szereplő Bács- Kiskun megyei ellenfelüktől. Kitűnt: Lipták, Varga T„ Varga J., Sárosi, illetve Füleki, Makrickij, Somlyai. Izsák, 400 néző. Vezette: Szabó S. Izsák: Molnár - Horváth, Ku- rucsai, Bonea, Jávorka, Török (Ta­kács), Márton, Mezei Zs. (Mezei K.), Bankes, Király, Gréczi. Játékos­edző: Gréczi Gábor. Örkény: Glonczi - Kucsák (Ozs- váth), Batta, Kovács, Farkas, Czig- ler, Guttmann (Danyis), Collins (Tusa), Surmann, Wrábel, Katona. Játékos-edző: Ozsváth Ferenc. Kiállítva: Surmann (második sárga lap után) az 53. percben. 23. perc: Wrábel két csel után ti­zennyolc méterről egy jól eltalált lö­véssel vette be az izsáki kaput, 0-1. 58. perc: Jávorka hosszú indítá­sa után Bankes a kimozduló kapus mellett is eltolta a labdát és a háló­ba talált, 1-1. Nagy várakozás előzte meg az Izsák első NB 111-as mérkőzését. Az elején elfógódottan játszott a hazai csapat, de aztán fokozatosan felvet­te a magasabb osztály ritmusát és mezőnyfölénybe került. A vendégek az első félidőben egyszer rúgtak ka­pura, és abból mindjárt gól is lett. Szünet után folytatódott a hazai fö­lény, majd a kiállítás után az Izsák teljesen átvette a játék irányítását. Szinte végig az Örkényi térfélen folyt a játék. A hazaiak sorra dolgozták ki helyzeteiket, amelyekből Bankes egyet értékesített. Kitűnt: Horváth, Jávorka, Király, illetve Glonczi, Kovács, Katona. Gréczi Gábor: - A játék képe alapján azt mondom, hogy két pon­tot elveszítettünk. Ha viszont azt nézem, hogy ez volt az első NB III- as meccsünk, akkor elfogadható az eredmény. Ozsváth Ferenc: - Egy jól ját­szó Izsák ellen maximálisan elége­dett vagyok az egy ponttal. RÁKÓCZIFALVA-KALOCSA 2-1 (1-0) Rákóczifalva, 300 néző. Vezette: Gulyás. Kalocsa: Gojtán - Bata, Farkas, Fusznecker, Kovács, Balogh, Sári, Bolvári, Gombkötő, Beke (Mónos), Szabadi. Edző: Alföldi Albert. Gólszerzők: Bartucz a 44., Pe- szeki a 70., illetve Kovács az 53 percben. Jó iramban kezdődött a találko­zó. Aztán lassan fölénybe került a hazai csapat, de gólhelyzetek soka­ságát hagyta ki. A térfélcserét kö­vetően feljavult a Kalocsa, így ki­egyenlítetté vált a játék. A látottak alapján a lelkes hazai együttes meg­érdemelten győzött. Kitűnt: Bartucz, Peszeki, Ul- viczki, Szeberényi, illetve Farkas, Fusznecker, Sári, Szabadi. Gömöri Béla: - Újonc csapatom lélektanilag nagyon fontos győzel­met aratott a jól felkészült Kalocsa ellen. Alföldi Albert: - A hihetetlen potyagólok mérkőzésén megérde­melten nyert a hazai gárda. További eredmények: Hódme- zővásárhely-Csongrád 5-0, Békés- Algyő 1-2, Szentes-Gyomaendrőd 2-0. Szabadnapos: Jamina. ______■ NB II. Winner csoport Kiütéses kiskunhalasi győzelem BAJAI LSE- KISKUNHALAS 1-4 (1-1) Baja, 600 néző. Vezette: Hadnagy (Haris, Szalai). Baja: Székely - Csepregi (Tet­tinger), Ivancsán, Simonits (Or­bán), Duzmath, Viszmeg Z., Pil- csuk, Kiss, Cifra (Dervaderics), Csernák, Koch. Edző: Evanics Zoltán. Kiskunhalas: Lengyel - Szilas, Molnár, Kárász, Rádi, Kuklis (Nagy), Herczeg, Tóth, Babó, Vata (H. Szabó), Bimbó (Boros). Edző: Gulyás József. Kiállítva: Ivancsán a 75. perc­ben. 24. perc: Csernák balról reme­kül játszott a védők mögé, majd Viszmeg Z. 8 méterről pimaszul perdített a kifutó Lengyel mellett a kapuba, 1-0. 30. perc: A játékvezető felül­bírálva partjelzőjét szögletet ítélt. Herczeg beadását Bimbó sarok­kal továbbjátszotta, Vata pedig 5 méterről nem hibázott, 1-1. 53. perc: Tóth lépett ki egy mélységből fölpasszolt labdával és balról, 10 méterről a hosszú alsóba lőtt, 1-2. 60. perc: Babó lépett meg a bal szélen, középre játszott, és Tóth 16 méterről ismételt, 1-3. 80. perc: Kiss utolsó ember­ként megbotlott a labdában. Bim­bó szerelte, kapura húzott, majd önzetlenül középre játszott. H. Szabó 6 méterről az üres kapu­ba passzolt, 1-4. Agresszív letámadással kez­dett a Baja. Már saját kapujuk előtt letámadták a vendégeket a kék-sárgák, akik harcmodoruk­kal meglepetést okoztak. Nem csak a halasiaknak, hanem a nézőknek is. Az alaposan átala­kult Bajában öt új fiú kapott bi­zalmat, hárman pedig hosszú kihagyás után léphettek pályára. Ennek ellenére egységesnek tűnt a hazai gárda. Ketten-hárman rontottak a labdához jutó ellen­felekre. Negyedóra után rugdaló- dzásra váltott a két csapat. Né­hány perccel később szép góllal szervezett vezetést a Baja. Rövi­desen meglepetésszerűen egyen­lített a Halas. Addig ugyanis a vendég gárda komoly veszélyt nem jelentett Székely kapujára. Szünetig ismét a Baja irányítot­ta a játékot. Fordulás után úgy tűnt, két másik tizenegy tért vissza a já­téktérre. A Kiskunhalas magá­hoz ragadta a kezdeményezést. Gyorsan átjátszották a középpá­lyát, mélységből indulva okoz­tak meleg perceket a hazaiak­nak. Tóth hét perc alatt kétszer mattolta a Baját. Ezután a Kis­kunhalas tette-vette a labdát, a bajaiak pedig csak nyomozták a játékszert. Ivancsán két percen belül kétszer „büntetett”. Had­nagy játékvezető szinte el sem rakta a sárga kártyát, már ve­hette is újra elő. Megfogyatkozott és megroggyant a hazai csapat. A rutinos Kiss gyermeteg hibája után padlóra kerültek a házigaz­dák. A Halas akár nagyobb kü­lönbségű vereséget is mérhetett volna a széteső Bajára. Kitűnt: senki, illetve Her­czeg, Tóth, Bimbó, Babó. KISTARCSA-KTK 4-1 (0-1) Kartal, 100 néző. Vezette: Hor­váth S. (Répássy, Horváth I.). Kistarcsa: Hell - Markóczi, Szabados J. (Tábori 46.), Tóth J., Adamcsek, Balogh Z., Bernáth, Zsemle, Burillák, Jávor, Szaba­dos Cs. Edző: Nahóczky Attila. Kiskunfélegyházi TK: Sós - Márics, Gyagya, Barna, Korom (Farkas 17.), Deli, Valkovics, Ben- de, Samu (Térjék 81.), Magyari (Nádasdi 62.), Balogh Zs. Edző: Kurucz István. 7. perc: Burillák kilépett a vé­dők közül, majd megcélozta a kaput, Sós bravúrral védett. 30. perc: Egy vendégtámadás során Balogh Zs. beadásába Sza­bados J. rosszul ért bele, és róla a labda a rövid felsőbe vágódott, öngól, 0-1. 44. perc: Szép támadás végén Magyari lövését nehezen védte a vendégkapus. 45. perc: Bernáth lövését Sós szögletre ütötte. 48. perc: Balogh Zs. eladott labdája nyomán kapura lódul­hatott az ellenfél. Jávor kilépett a kimozguló vendégvédők kö­zül, Burillákhoz passzolt, aki tíz méterről az üres kapuba gurí­tott, 1-1. 55. perc: Egy jobb oldali be­adás után Márics rosszul vette le a labdát, és az érkező Tábori a tehetetlen Sós mellett a hálóba gurított, 2-1. 70. perc: Jávor szabadrúgását követően Márics a saját kapujába fejelte a labdát, öngól, 3-1. 81. perc: Adamcsek elcsípett egy eladott labdát és Burillákot hozta játékba, aki értékesítette a helyzetet, 4-1. 88. perc: Balogh Zs. már csak a hazai kapussal állt szemben, de Hellt találta telibe. 89. perc: Deli óriási lövését Hell bravúrral hárította. Megilletődötten kezdett a KTK, inkább a hazaiak birtokolták töb­bet a labdát. Egy szerencsés körül­mények között esett góllal mégis a vendégek szereztek vezetést. Ez­zel együtt szünetig a kapuk alig forogtak veszélyben. A második félidőben a Kistarcsa kihasznál­ta a félegyháziak látványos hibá­it és magabiztos győzelmet ara­tott. Bár a gólkülönbség túlzott. Kitűnt: Burillák, Adamcsek, Bernáth, illetve Gyagya, Bende, Valkovics. Kurucz István: - A felkészülé­sünk nem sikerült valami jól, de ennél azért mindenképpen töb­bet vártam. Olyan látványos mó­don vertük meg saját magunkat, amire csak egy amatőr csapat ké­pes. További eredmények: Sorok- sár-Balassagyarmat 2-1, Buda- kalász-Szigetszentmiklós 2-1, Pi- lisvörösvár-Pénzügyőr 1-1, Dabas- Vác 2-0. Szabadnapos: Budafok. Edzőtáborban a válogatott Labdarúgás Mindössze négy játékos jött el a Németország elleni, szerdai ba­rátságos válogatott mérkőzésre készülő magyar együttes vasár­nap délelőtti találkozójára. A többiek később csatlakoznak az együtteshez. A Népstadionnál Győri, Gera, Hrutka és Horváth szállt fel a Dunavarsányba induló buszra. A többiek - köztük a Né­metországban játszó légiósok - délután érkeztek folyamatosan az edzőtáborba. Tököli, Sowunmi és Waltner vasárnap esti bajnoki­jukat követően utaztak a csapat után. Lendvai Miklós jelezte: csak hétfőn érkezik Magyarországra. Közben Fehér Csaba, a holland Breda légiósa bokasérülést szen­vedett, ezért nem tudja vállalni a játékot. Helyére Bicskei Bertalan szövetségi kapitány a győri Stark Pétert hívta be a keretbe. A né­met válogatottnál is van néhány sérült. Scholl, Novotny és Ballack után Heinrich is lemondta a sze­replést a szerdai meccsen.- Kellemetlen, hogy négy, a válogatott gerincéhez tartozó já­tékos is kiesett a keretből - mondta csalódottan Rudi Völler szövetségi kapitány.___________■ NB I. Borsodi Liga A labdarúgó NB I. 5. fordulójá­nak eredményei: Győr-Újpest 1-1 (0-0). Győr, 4000 néző. Vezette: Kiss B. Gólszerzők: Vayer a 85., il­letve Tokody a 64. percben. A má­sodik félidő küzdelmes játékot hozott, a pontosztozkodás igaz­ságos. Ferencváros-Videoton 4-0 (0-0). Üllői út, 4000 néző. V.: Bukovics. Gl.: Hrutka a 49., Jancula az 59., Szűcs L. (11-esből) a 64., Gera a 70. p. Az I. félidőben a Videoton kontrái veszélyeseb­bek voltak, ám a vendégek min­den lehetőségüket elpuskázták. Hrutka gólja után a vendégek játé­ka szétesett. MTK-Kispest Honvéd 3-1 (1-0). Hungária krt., 500 néző. V.: Hanacsek. Gl.: Illés a 45., Fe- renczi a 78., Branezac a 93., ill. Borgulya a 81. p. Kiállítva: Kom- lósi a 80., Smiljanic a 88., ill. Balint a 33., Lőrinc a 92. p. Vasas- Matáv Sopron 0-2 (0-2). Fáy u„ 1000 néző. V.: Arany. GL: Somo­gyi a 14., Tóth M. a 16. p. A kul­turáltan futballozó Sopron két perc alatt eldöntötte a mérkőzés sorsát. A sorozatban ötödik vere­ségét elszenvedő Vasas ismét érté­kelhetetlen teljesítményt nyújtott. Debrecen-ZTE 1-1 (1-1). Debre­cen, 6500 néző. V.: Megyebíró. Gl.: Bajzát a 43., ill. Egressy a 28. p. Nagyon jó iramú meccsen igazságos eredmény született. A Haladás-Dunaferr találkozó lap­zárta után ért véget. AZ NB I. ÁLLÁSA 1.ZTE 5 4 1 9-2 13 2. MTK 5 4 ­1 10-3 12 3. Dunaferr 4 3 *1 10-3 10 4. FTC 5 3 ­2 8-4 9 5. Videoton 5 3 ­2 3-6 9 6. Haladás 4 2 1 1 4-3 7 7. Kispest 5 2 ­3 5-11 6 8. Újpest 5 1 2 2 8-8 5 9. Győr 5 1 1 3 7-7 4 10. Sopron 5 1 1 3 6-7 4 11. Debrecen 5 1 1 3 2-9 4 12. Vasas 5- ­5 4-13­BAYER LEVERKUSEN-BAYERN MÜNCHEN 1-1! A Bundesliga 3. fordulójában hiába vezetett az addig pontveszteség nélkül álló ha­zai csapat, Elber a 80. percben kiegyenlített. Képünkön Hargreaves és Bastürk harca a labdáért. epa-fotó