Petőfi Népe, 2001. május (56. évfolyam, 101-126. szám)

2001-05-09 / 107. szám

A<83> FOCUS ÁRA <*<>*' LENT VAN! JÁTSZOTTAK AZ ÖREGFIÚK. Immár egy évtizede hagyomány, hogy a kecskeméti és az izsáki öregfiúk focicsapata rendszeresen találkozik a pályán. A Sárfehér-napokon Izsákon, Szent György napján pedig Kecskeméten mérik össze tudásukat. Legutóbbi meccsük pénteken a Szék­tói stadionban volt, ahol 2-1-es (1-0) kecskeméti győzelem született. Gólszerzők: Tóth Csaba, Garaczi János, ill. Jakus György. _______fotó, b. r. ___________________________________________Tu dósítóink jelentik_________________________________________________________ B entmaradást jelentő Delfin-győzelem NB I/B-s férfi­mérkőzések: Kecskeméti Delfin KC-Kí- gyós Csaba KC 35-34 (18-16). Kecskemét, 300 néző. Ve­zette: Wohner, Kerek. Kecskemét: Oross - Csorba 2, Berényi 7, Nagy 4, Magyar 9, Enyedi 1, Halász 4. Csere: Gál (k), Viski 5, Demeter 3, Tamási, Né­meth. Edző: Pásztor Attila. Mindkét csapat számára nagy volt a tét, hiszen amelyik gárda ezen a meccsen veszít, kiesik az NB I/B osztályból. A vendégek kezdtek jobban (2-5, 3-6), majd egy időkérés után ritmust váltott a Delfin és lerohanásos támadásai­nak köszönhetően a 18. percben egyenlített (9-9), sőt, a vezetést is átvette. Ekkor főleg Magyar és Viski játszott jól. A második félidőt Magyar bombagólja vezette be, ám ezután zsinórban 3 találatot ért el és egyenlített az Újkígyós. Ezután felváltva estek a gólok. A 42. perc­ben Viskit sérülés miatt le kellett cserélni. A helyére beállt serdülő korú Halász négy remek góllal há­lálta meg a bizalmat. A hajrában az addig jól játszó Berényi két hetest elhibázott, így egyenlítettek a ven­dégek. Harminc másodperccel a vége előtt még a vezetést is meg­szerezhették volna az újkígyósiak, de Gál bravúrosan védett. Az ellen- támadásból a Delfin jutott büntető­höz, amit Magyar értékesített. Kitűnt: az egész csapat, ill. Vö­rös 12, Korcsok 8. Gyömrő-Kiskunmajsa SE 18-31 (10-18). Gyömrő, 200 néző. Vezet­te: Kovács, Pauer. Kiskunmajsa: Dobos - Szabó 2, Buknicz 3, Avar 10/1, Kiss 5, Vajas 3, Varga 8/1. Csere: Prezenszki (k), Kucsera, Gál, Lakatos. Edző: Borbás János. Hétméteres: 3/3, ill. 3/2. Kiállítás: 6, ill. 4 perc. Dobos József parádés védései­vel és a majsaiak gyors kontráival kezdődött a találkozó. Az első tíz perc után a hazaiak „bedobhatták volna a törölközőt”, hiszen akkora már 7-0 (!) volt a Majsának. A gyömrőieknek újabb tíz perc kel­lett a felocsúdáshoz (5-11). A for­dulás után sem sokat változott a játék képe, a nagy kedvvel és jól játszó majsaiak még növelték is előnyüket (12-23). Az elmúlt for­dulókban két vereséget is elszen­vedő kiskunmajsaiak - Csaba Kí­gyós 32-31 (i), Csömör 22-29 (o) - megérdemelten szerezték meg mindkét pontot. Kitűnt: Markó 4, Bődi 4, ill. az egész kezdőcsapat. NB II-es női mérkőzések: Maj- sai NKSE-Gyömrő 24-24 (13-16). Kiskunmajsa, 200 néző. Vezette: Dzsipoff, Vörös. MNKSE: Siposné - Tabajdi, Csősz 5, Fehér 12/4, Simon, Csábi 6/3, Sipos. Csere: Vetró (k), Or­szág, Holló, Bábud 1, Sz. Kovács. Edző: Agócs Adrien. Hétméteres: 8/7, ill. 4/3. Kiállítás: 2, ill. 14 perc. A végig nagy iramú mérkőzésen sokáig a vendégek vezettek. A majsaiaknak csak a 44. percben si­került előnyhöz jutniuk (20-19). Az 52. percben már 23-20 volt a hazaiak javára, de a vezetést nem sikerült megtartani. Az utolsó öt percben a rutinosabb vendégek kettős emberfogása jó taktikának bizonyult és egy pontot eredmé­nyezett. Soltvadkerti TE-Kiskunmajsa 28-23 (16-12). Soltvadkert, 100 né­ző. Vezette: Baranyi, Dudogh. Huszáros kezdés után (3-1) öt percig gólképtelen volt a hazai csa­pat, és a vendégek máris fordítot­tak (3-5). A 20. percben (7-9) Papp M. megszerzett egy indítást a maj- sai Csősz elől, aki lerántotta. A já­tékvezetők kizárták a vendégek kézilabdázóját. Az emberelőnyt kihasználta az STE (10-9), amely újabb gólokat szerzett. A szünet­ben a vendégek edzője átszervezte csapatát, ezáltal kiegyelítettebb lett a játék és felváltva estek a gó­lok. A vadkerti győzelem csak azért nem lett nagyobb különbsé­gű, mert Décsiék számtalan hely­zetet elhibáztak. Kitűnt: Korsós 11/4, Kocsi, Csá­bi 10/4, Fehér 7/2. NB II-es férfimérkőzések: Er- csi-Kalocsa 22-27 (9-14). Ercsi. 200 néző. Vezette: Kanyok, Kósa. Kalocsa: Rapi - Tamás 2, Szabó 5, Kajcsa A. 4, Juhász G. 1, Besze- dics 3, Juhász P. 7. Csere: Garam (k), Turcsik, Kajcsa T. 2, Tóth, Horváth 3. E.: id. Kajcsa András. A tizedik percig együtt haladt a két csapat. Ezután a Kalocsa szer­zett kétgólos előnyt, majd egyen­lített az Ercsi (8-8). A játék in­kább küzdelmes, mint színvona­las volt. Ezután a vendégek soro­zatban háromszor vették be az el­lenfél hálóját és fokozatosan el­húztak. Ebben a játékrészben fő­leg Juhász Péter volt eredmé­nyes. Szünet után a vendégek vé­gig őrizték az előnyüket és maga­biztos győzelmet arattak. Kitűnt: Gábor 9, ill. Rapi (a me­zőny legjobbja), Juhász P„ Kajcsa A., Szabó. Ifjúsági eredmény: 33-28 Kiskunhalas-STE Poli Farbe 16- 18 (7-10). Kiskunhalas, 200 néző. Vezette: Dematsik, Góg. Kiskunhalas: Kiss - Lakos 1, Zsubori 3/2, Kovács 3, Jekő 1, Benkő P. 5, Pintér 1. Csere: Vízkeleti (k), Fetter 1, Szent- györgyi 1, Benkő Cs. Edző: Nagy Ernő. STE: Grandjean - Duchai, Szabó N. 6/1, Nagy R. 2, dr. Pétervári 5, Ladik 5/2, Nagy R. Csere: Van­csics, Antal, Perjési, Czár. Edző: Grandjean Gábor. Hétméteres: 8/2, ill. 5/3. Kiállítás: 8, ill. 12 perc és egy kizárás. Az eredmény alakulása, 10. perc: 4-1,16. p.: 5-5,24. p.: 7-7,43. p.: 13-14,53. p.: 14-17,57. p.: 16-17. A két jól védekező együttes nagy csatát vívott egymással. A vendégek eredményességét meg­határozta, hogy három mezőnyjá­tékosa és kapusa kiemelkedő tel­jesítményt nyújtott. Ifjúsági eredmény: 42-30. Megyei női bajnokság, ráját­szás első fordulója: Harkakö- töny-Jánoshalma 16-15 (6-7). Leg­jobb góllövők: Magyar E. 3, ill. Badó 6. Bácsalmás-Csávoly 19-19 (9-11). Ld: Árpád 9, ill. Fischer A. 10. Bácsalmás-Jánoshalma 24-26 (10-15). Ld: Árpád 12, ill. Gémes 8. Harkakötöny-Csávoly 20-19 (12-9) Ld: Magyar E. 8, Magyar A. 6, ill. Fischer Á. 8, Milinkovics 7. A sor­rend: 1. Jánoshalma 20, 2. Bácsal­más 19, 3. Csávoly 7, 4. Harka- kötöny 6 pont. A bácsaliúási fordu­lóban a PVSE nem tudott élni a ha­zai pálya előnyével. így a bajnoki címért folytatott versengésben egy­pontos hátrányba került a János­halmával szemben. Az pedig, hogy csak egy pont a hátrány, az Har- kakötöny együttesének is köszön­hető. Ugyanis az eddig csak két ppntot szerző Harkakötöny „meg­táltosodott” és Csávoly mellett Já­noshalmát is legyőzte. A leány országos serdülő baj­nokság döntőjét az elmúlt hétvé­gén rendezték a kiskunhalasi Bibó István Gimnáziumban. Eredmények: Kiskunhalasi NKSE-Debrecen 20-23, Vasas-FTC 19-27, Győr-Szekszárd 27-16, FTC- KNKSE 18-24, Vasas-Győr 25-31, DVSC-Szekszárd 22-24, Győr- KNKSE 28-21, DVSC-FTC 30-28, Szekszárd-Vasas 24-19, FTC-Győr 19-21, Szekszárd-KNKSE 21-20, Vasas-DVSC 21-26, FTC-Szekszárd 24-16, Győr-DVSC 22-21, KNKSE- Vasas 22-19. A végeredmény: 1. Győr, 2. Herz-FTC, 3. Debrecen, 4. Szekszárd, 5. Kiskunhalasi NKSE, 6. Vasas. A döntő legjobb játéko­sának Mucsi Zsuzsát (Kiskunha­las) választották. LABDARÚGÁS Az AL-KO Szentesi TE nyerte idén is a NB I-es női terembajnok­ságot. A csapatot - amely 13 együt­tes közül bizonyult a legjobbnak - két félegyházi játékos is erősíti. A Móra Ferenc Gimnázium diákjaira, Rosta Eszterre és Zentai Adriennre diákolimpiái szereplésükön figyelt fel a szentesi edző, Krám Lehel. Két, éve kérte fel a lányokat, hogy játsszanak a szentesi csapatban. Választása eredményesnek bizo­nyult. Adrienn és Eszter kiemelke­dő sporteredményeit a közelmúlt­ban a kiskunfélegyházi szövetség kitüntetéssel ismerte el. A hagyo­mányos sportbálon pedig a város labdarúgásáért díjat vehették át. Az AL-KO Szentesi TE egyébként 30 ponttal nyerte meg az NB I-es bajnokságot, 2. Bp. Hungária-Ros- co 21,3. Veszprém 16 ponttal. A hét végén került sor a diák­olimpia megyei döntőjére a leány csapatok számára. Végeredmény: 1. Bugac, 2. Jászszentlászló, 3. Ka- dafalva. Az első két helyzett ké­szülhet az országos döntőre. A kecskeméti Seremet Szilárd nyerte az 5. asztali labdarúgó Vi­lág Kupát Budapesten. A hét or­szág játékosainak részvételével megrendezett eseményen a román Pákái György lett a második. A harmadik helyen is magyar ver­senyző, ifj. Farkas Gábor végzett. NB I-es női rájtászás a 13-16. helyért: Kalo­csai SE-TFSE 3:1 (24,16, -15, 16). Kalocsa._ Mivel az erede-' tileg kijelölt bí­rók nem érkez­tek meg, a mér­kőzést két „szükségjáték­vezető” vezette, a TF edzője, Jókai Zoltán és a kalo­csai Licsicsányi Anett. KSE: Bóner, Vass, Korsós, Fara­gó L., Kengyeli, Faragó E. Csere: Sztupovszki. Edző: Faragóné Ma­gyar Edit. Az eredmény alakulása az I. szettben: 11:7,12:14,20:18, 23:24. A mérkőzést tulajdonképpen eb­ben a játszmában dőlt el. A máso­dik sima hazai győzelmet, a har­madik vendégsikert hozott. A ne­gyedik szettben ismét a kalocsai csapat játszott jobban és utolsó ha­zai bajnokiját győzelemmel bú­csúzott közönségétől. A Kecskeméten rendezett jubi­leumi férfitorna végeredménye: 1. Baracsi és társai, 2. Főiskola I., 3. Petőfivárosi ifj., 4. Főiskola II., 5. Kacsák csapata. TORNA Veszprémben rendezték május elején a sportakrobatikai diák­olimpia országos döntőjét, ahol a Kalocsa város körzeti gyerekek ki­válóan szerepeltek, négy ezüst-, egy bronzérmet, két 4. és egy 6. helyet szereztek. Eredményeik, IV. korcsoport B kategória: 2. Miskei Péter, III. krcs. B kát.: 2. Kornóczi Dávid, IL krcs. A kát.: 2. Vuics Viktor. III. krcs. B kát.: 4. Bérik László, IV. krcs. B kát.: 4. Simó Szilárd. III. krcs. A kát.: 6. Kondor Bernadett (mind miskei Tóth Menyhért Ált. Iskola), testne­velő: Botos János. III. krcs. A kát.: 2. Berger Ádám (kalocsai Eperföl­di Alt. Isk.), testnevelő: Faragóné Magyar Edit. IV. krcs. B kát: 3. Berger József (Belvárosi Ált. Isk.), testnevelő: Lakatos Péter. Vala­mennyiük edzője: Botos János. Az érmek reményében Birkózó EB A magyar kötöttfogású bir­kózó-válogatott elutazott az isztambuli Európa-bajnok- ságra. A szerdától vasárna­pig tartó viadalon a küldött­ség - a 97 kg kivételével - valamennyi súlycsoportban érdekelt.- A csapat hangulata kiváló, a szabadfogásúak budapesti sikere hatalmas lökést adott a felkészü­lésnek. Versenyzőink valameny- nyi kategóriában a legjobb hat között végezhetnek - mondta az MTI-nek Orbán Ferenc technikai igazgató. Az olimpián 85 kg-ban ezüst­érmes Bárdosi Sándor a 76 kg- ban indul, helyét a nehezebb súlycsoportban Berzicza Tamás foglalta el. A zalaegerszegi szüle­tésű, de jelenleg a Kecskeméti TE szakosztályában birkózó ver­senyző az atlantai olimpián hato­dik lett, egy évvel később világ- bajnoki ezüstérmet, 1999-ben EB-ezüstöt szerzett. Volt már ser­dülő világbajnok és ifjúsági Euró- pa-bajnok is. Elismerésre méltó eredménylistáját egy újabb EB- éremmel szeretné gyarapítani. A 97 kg-ban Káló Béla és Bures Antal lehetett volna EB-résztve- vő, de előbbi autóbalesete után még nincs megfelelő erőállapot­ban, míg társa felkészülését be­tegség hátráltatta. Az utazók: Oláh Tibor (54 kg), Bóna László (58), Nagy Balázs (63), Hirbik Csaba (69), Bárdosi Sándor (76), Berzicza Tamás (85), Deák Bár­dos Mihály (130). Elődöntő előtti szópárbaj Bajnokok Ligája Roberto Carlos, a spanyol Real Madrid labdarúgócsapatának brazil sztárja magabiztosan várja a Bayern München elleni szerdai BL-visszavágót (20.45), s szokat­lan nagyképűséggel osztotta a német csapatot.- Jobbak vagyunk a Bayern- nél, s ki is harcoljuk a döntőbe jutáshoz szükséges eredményt - mondta Roberto Carlos. - A né­metek csak taktikailag voltak job­bak Madridban, technikailag mi sokkal magasabb szinten állunk. A brazil futballista sajnálja, hogy sárga lapos eltiltás miatt a néme­tek csapatkapitánya nem szere­pelhet ellenük: - Szerettük volna, ha a lassú Effenberg is játszik. Túl sokat gondolkodik, s csak hátráltatja csapata támadásait. Lehet, hogy Jens Jeremies képes­ségei elmaradnak az övétől, de munkabírása révén sokkal na­gyobb gondokat okoz. Roberto Carlos kijelentését nagy felháborodással fogadták a Bayern Münchennél. - A királyi klub sértegetésekkel próbál ki­zökkenteni a nyugalmunkból - mondta Ottmar Hitzfeld, a Ba­yern München edzője. - Amíg ők hangzatos nyilatkozatokra fecsé­relték az energiájukat, mi ke­mény edzésekkel készültünk a visszavágóra. Szövegelésben mi vagyunk a gyengébbek, de a to­vábbjutásról szerencsére a fut- balltudás dönt. Luis Figo, a spanyol együttes portugál világklasszisa kijelentet­te, hogy bevezeti a Real Madridot a BL-döntőjébe.- Valami hasonlót mondott az első meccs előtt is, aztán kilenc­ven percen keresztül egyetlen értékelhető megmozdulása nem volt, egy jó labdát nem adott - jelentette ki Giovane Elber, a müncheniek brazil támadója, az első meccs egyetlen góljának szerzője. - Szerdán sem fog jobb teljesítményt nyújtani, mert egy hét alatt senki sem tanulhat meg focizni. MTI Mai sportműsor KÉZILABDA NB I-es férfi rájátszás a 7-11. helyért: Tiszaföldvár-Kiskőrös KKC. Tiszaföldvár, 18 órakor. LABDARÚGÁS Az Arany Ászok Kupa megyei selejtező negyedik fordulója: Katymár-Dusnok, 16.30-kor. Akasztó-Solt, Kiskunfélegyházi VSK- Tompa, Jászszentlászló-Kiskunhalas, Tiszakécske-Kecskeméti FC, Nemesnádudvar-Kiskunfélegyházi TK, Szeremle-Kalocsa, Szabad- szállás-Harta, 17 órakor. ■ Első hely a diákolimpián Kick-box Csepelen rendezték május 5-én a II. országos általános és középis­kolás kick-box diákolimpia dön­tőit. Ezen a korábban lebonyolí­tott nyolc területi selejtező dobo­gósai mérhették össze tudásukat. A küzdelmekre semi-contact (ta­lálatonként megállított) szabály- rendszerben került sor. A kecske­méti Sankudo SE kick-box szak­osztályának 11 versenyzője lé­pett küzdőtérre. Közülük Oláh Károly diákolimpia-győztesként térhetett haza. A 17-18 éves fiúk 63 kg-os súlycsoportjában mér­kőzéseit fölényesen nyerve jutott a döntőbe. Ott a nap egyik legiz­galmasabb küzdelmét vívta a fel­nőtt magyar bajnokság első for­dulójának győztesével, a csepeli Ángyánnal. A mérkőzés első má­sodperceiben váratlan, látványos technikával megszerzett pontelő­nyét kihasználva végig irányítot­ta a küzdelmet és határozott, tiszta techni­kákkal 8:6-ra verte a csepeli­ek legjobbját. A Sankudo SE eredményei, fiúk, középis­kolások, II. kor­csoport, -63 kg: 1. Oláh Károly (Kada Elek Szki.), I. krcs. +69 kg: 2. Laczkó R. (Kandó K. Szki.). Ált. iskolások, II. krcs. -69 kg: 3. Miklós M. (Béke Ált. Isk.), -63 kg: 7. Járó G. (II. Rákóczi F. Ált. Isk.), -52 kg: 7. Szabó M. (II. Rákóczi), - 42 kg: 5. Brán G. (Béke.), 6. Mol­nár A. (Béke), -32 kg: 3. Rácz J. (Béke). Lányok, középiskolások, II. krcs. -50 kg: 4. Marosi N. (Lestár P. Kér. Szki., I. krcs., -60 kg: 2. Tauber Zs. (Bányai J. Gimn.). Ált. isk. II. krcs. -60 kg: 2. Domokos Sz. (II. Rákóczi). A<S§>FOCUS O "7CIO OOO Ft-tíSI Hovány Kft., , ------— mmrnrn ■ M m ^ I Kecskemét, Szt. László krt. 20. N ÁLUNK MAR magas felszereltséggel, ajándék légkondicionálóval Tei.: 76/487-3oo