Petőfi Népe, 2001. április (56. évfolyam, 77-100. szám)

2001-04-23 / 94. szám

2001. Április 23., hétfő LABDA RÚGÁS Petőfi Népe - 7. oldal FEYENOORD-NEC NIJMEGEN 3-0! A holland bajnokság 29. fordulójában biztosan nyert a rotterda­mi csapat, amely 59 ponttal a második helyen áll a 70 pontos PSV mögött. Képünkön Smolarek és Hesp küzd a labdáért. epa-fotó ________________________NB II. Winner csoport _____________________ B üntetővel nyert a Kiskőrös BUDAFOK-K1SKŐRÖS 0-1 (0-0) Budafok, 150 néző. Vezette: Ábrahám T. (Szalai, Molnár Cs.). Budafok: Balázs - Gál L, Polgár, Balogh, Páles, Gál K., Szigeti, Sági, Ja­kab (Nemes 62.), Polákovics, Magosi. Edző: Gáspár József. Kiskőrös:. Mogyorósi - Mokrickij, Vass, Sindel, Péchy (Kapcsos 82.), Földesi, Moldván, Filus, Füleki, Ne- delea, Páczi. Edző: Linka József. 9. perc: Polákovics gólját a játék­vezető lesállás miatt érvénytelenítette. 11. perc: Szép kiskőrösi támadás végén Filus nyolc méterről, óriási helyzetben mellé lőtt. 26. perc: Füleki átadása után Nedelea már csak a kapussal állt szemben, de hét méterről Balázsba vágta a labdát. 28. perc: Páczi átadása után Ne­delea tíz méterről lőtt kapu fölé. 34. perc: Egy szép hazai akció vé­gén Földesi a gólvonalról mentett. 44. perc: Nedelea már átemelt a kapuson, azonban az egyik hazai já­tékos az Otolsó pillanatban a kapu torkából kivágta a labdát. 56. perc: Páczi közeli lövése a léc fölött hagyta el a játékteret. 78. perc: Magosi három méterről fölé fejelt. 80. perc: Páczit a 16-oson belül fel­vágták. A megítélt 11-est Nedelea biz­tosan értékesítette, 0-1. 86. perc: Füleki óriási helyzetből centikkel mellé lőtt. Az utolsó három percben a hazai csapat óriási két szabadrúgását Mo­gyorósi bravúrosan védte. A múlt heti kisiklás után a kiskő­rösi csapat sokkal taktikusabban és ötletesebben játszott. A mérkőzés ele­jén a hazaiak támadtak többet. Ké­sőbb a kiskőrösi csapat átvette a kez­deményezést és sorra dolgozta ki a helyzeteket, ám azok kimaradtak. A második félidőben a hazai csapat mindent egy lapra tett, óriási iram­ban támadott. A kiskőrösiek ekkor kontrákkal próbálkoztak. Egy ilyen támadás végén született a büntető, amely eldöntötte a mérkőzést. A ven­dégek győzelme megérdemelt. Kitűnt: Polgár, Sági, Polákovics, il­letve Mogyorósi, Mokrickij, Vas Cs., Váczi. BAJA-DABAS 2-3 (2-1) Baja, 500 néző Vezette: Bede (Tamá­si, Tóth) Bajai LSE: Székely - Nagy, Visz- meg B., Goretich G., Hegyi (Veverka), Goretich K., Sztankov, Orbán, Cifra, NB III. Alföld A 12. forduló eredményei: Gyoma- endrőd-Hódmezővásárhely 2-1, Sze­ged-Martfű 5-2, Örkény-Dömsöd 2-1, Békés-Jamina 2-1, Algyő-Szajol 2-1. Szabadnapos: Kiskunfélegyházi TK. A CSOPORT ÁLLÁSA 1. Algyö 11 9 1 1 24-11 28 2. Szeged 11 6 2 3 25-15 20 3. Kiskunfélegyháza 10 5 4 1 21-14 19 4. Szajol 11 5 3 3 16-14 18 5. Békés FC 11 5 1 5 21-16 16 6. Örkény 11 4 3 4 19-18 15 7. Dömsod 111 4 3 4 16-17 15 8. Gyomaendrőd 11 5­6 16-19 15 9. Hódmezővásárhely 11 3 3 5 26-24 12 10. Békéscsaba 11 2 1 8 12-28 7 11. Martfű 11 1 1 9 11-31 4 Sibalin, Papp (Haász). Edző: Evanics Zoltán. Dabas: Sólyom - Surman, Ócsai, Iszák, Danyis, Németh (Fórizs), Páling (Babai), Somorjai, Szécsi, Kiss, Kato­na (Wrabel). Edző: Mucha József. 15. perc: Sibalin lépett meg a jobb szélen, majd három védő közül ka- nyarított középre. Papp őrzőjét meg­előzve nyolc méterről bólintott a jobb alsó sarokba, 1-0. 35. perc: Gyors kontra végén Papp pontosan játszott a jobbösszekötő he­lyén álló Sibalinhoz, aki igazítás után a 12 méterről a rövidbe lőtt, 2-0. 37. perc: Somorjai a balösszekö­tőben-lépett a hazai büntetőterületre és kilőtte a hosszú oldalt, 2-1. 67. perc: Egy balról érkező átívelést Szécsi mellel tolt az érkező Németh elé, aki hat méterről bombázott a ka­puba, 2-2. 80. perc: Somorjai a kapunak hát­tal álló Kisshez passzolt, majd a visz- szatolt labdát 14 méterről laposan vág­ta a jobb alsóba, 2-3. Újabb sérülések, illetve eltiltás mi­att alig maradt egy csapatra való bajai játékos. Ez nem sok jót ígért a máso­dik helyen álló Dabas ellen. Két hazai helyzettel kezdődött a mérkőzés. A vendégek negyed óra alatt három fejessel jelezték győzelmi szándékukat. A Sibalin-Papp csatár­páros kétszer nyargalt el a dobosi ka­puhoz, és szokatlanul eredményes portyáik révén 2-0-ra vezetett a Baja. Közben a dobosiak nem tudtak való­di zavart okozni a kapu előtt. Ám a fel­tűnően szabadon szervezkedő Somor­jai gyorsan szépített. Nagy mezőny fö­lényben játszottak a vendégek, de kí­sérleteik a kapu mögötti labdafogó há­lóban haltak el. Fordulás után a bajai ékeknek rövid időn belül két lehetősé­gük is volt a zavarkeltésre, ám helyzet­nél többre nem jutottak. Beszorult á Baja, Székely viszont lehúzta a rolót. A vendégek középső védői felváltva se­gítették a támadásokat. Fáradni lát­szott a hősiesen védekező hazai gár­da, ellencsapásokra már nem futotta erejükből. A félidő közepéig bírták a nyomást, majd néhány perc múlva So­morjai villanása dabasi vezetést ered­ményezett. Megpróbálta a lehetetlen a Baja. Cifra a 90. percben 16-ról bom­bázott a kapu mellé, majd a lefújás előtti másodpercekben Haász 32 mé­teres szabadrúgását fogta a gólvona­lon a vendégek portása. Hajtás, válto­zatos mérkőzésen küzdelemből jeles­re vizsgáztak a hazaiak, a három pon­tot azonban a jobb erőkből álló Da­bas könyvelheti el. Kitűnt: Székely, Viszmeg B., illetve Somorjai (a mezőny legjobbja), Kiss, Ócsai KISKUNHALASI FC- SZIGETSZENTMIKLÓS 2-4 (0-2) Kiskunhalas, 300 néző. Vezette: Ábra­hám (Georgiu, Balajti). Kiskunhalasi FC: Lengyel - Kiss J., Szűcs, Szemerédi, Palaticzky (Mészá­ros 70.), Kárász (Verba 85.), Molnár, Szénási (Kuklis 61.), Herczeg, Bimbó, Kasza. Edző: Gulyás József. Szigetszentmiklósi TK: Herling - Balás, Takó, Joó Z., Somogyi (Halász 77), Joó F., Szente, Stranyóczki, Frank, Németh, Tanyi (Metzger 69.). Edző: Borsos Vilmos. 2. perc: Tanyi 14 méteres lövését védte biztosan Lengyel. 4. perc: Molnár 26 méteres sza­badrúgása után Herling a jobb kapufa tövénél csípte el a labdát. 12. perc: Joó F. ugratta ki Tanyit a leshatáron, aki 30 méteres sprint után- a kiinduló Lengyel mellett 12 méter­ről - a kapu bal oldalába helyezett, 0-1. 22. perc: Frank jobb oldali szög­lete után a remek ütemben felugró Somogyi 5 méterről a léc alá csúsz­tatta a labdát, ami a gólvonalon álló Palaticzky fejét érintve pattant a háló­ba, 0-2. 42. perc: Herczeg 20 méteres sza­badrúgásból arasznyival lőtt a kapu fölé. 44. perc: Kiss J. - a előnyszabályt alkalmazó bíró sípszavára várva - megállt. Németh lecsapott a ajándék labdára, egyedül vezette kamura. Hét méteres lövése után Lengyelről Tanyi elé pattant a labda, aki 3 méterről a jobb kapufát találta el, majd a játék­vezető szabadrúgást ítélt lökés miatt- kifelé. 54. perc: Molnár emelt a jobb ol­dalon kilépve Palaticzky elé, akinek tízméteres, rövid felső sarokba tartó lövését bravúrral ütötte kapu fölé Herling. A szöglet után Szénási elé pattant a labda, ő pedig öt méteről la­posan célozta meg a jobb sarkot, de a vendégek kapusa gyors vetődéssel mentett. 60. perc: Tanyi Németh elé fejelte a labdát, aki 13 méterről a halasi kapu jobb sarkába lőtt, 0-3. 84. perc: Bimbó robbant ki Mol­nár átadásával, és nyolc méterről a ka­pu közepébe lőtt, 1-3. 86. perc: Frank formás szigetszent­miklósi támadás végén 30 méterről hatalmas gólt ragasztott a bal felső sa­rokba, 14. 90. perc: Herczeg bal oldali beadá­sa után Balás rántotta le a gólhelyzet­ben levő Verbát, két méterre a gólvo­naltól. A megítélt büntetőt Kasza érté­kesítette, 24. A rengeteget futó vendégek gyor­san megszerezték a vezetést, sőt a fél­idő közepére kétgólosra nőtt az elő­nyük. Az enerváltan játszó kiskunha­lasi csapat gólhelyzetet sem tudott ki­alakítani az ellenfél kapuja előtt. - Szünet után bátrabbá vált a hazaiak játéka, de Németh gólja mindent el­döntött. A lelkesen és ügyesen futbal­lozó szigetszentmiklósi csapat győzel­me megérdemelt. Kitűnt: Herczeg, Szemerédi, illetve az egész csapat. Gulyás József: - Számunkra a mérkőzésnek egyetlen üde színfoltja volt: a nagyszerű játékvezetés. Borsos Vilmos: - Ezzel a győze­lemmel kilábaltunk mély hullámvöl­gyünkből. További eredmények: Kistarcsa- Pilisvörösvár 2-1, Erzsébeü SMTK- Budakalász 2-3. Szabadnapos: Balas­sagyarmat. Az 5. fordulóban elma­radt, április 18-án lejátszott mérkőzé­sen: Balassagyarmat-Kistarcsa 1-0. NB II., WINNER CSOPORT 1. Dabas 11 7 2 2 19-10 23 2. Erzsébeti SMTK 11 7 1 3 24-16 22 3. Kiskőrös 11 6 2 3 19-16 20 4. Balassagyarmat 10 5 4 1 13-4 19 5. Budafok 11 5 2 4 19-18 17 6. Kistarcsa 11 5 1 5 21-20 16 7. Ságetszentmiklós 11 4 3 4 16-19 15 8. Budakalász 11 4 1 6 16-18 13 9. Kiskunhalas 11 2 3 6 15-21 9 10. Baja 11 2 3 6 15-26 9 11. Pilisvörösvár 11 : _ 4 7 7-16 4 NB l/B. Keleti csoport Egy hiba miatt újabb KECSKEMÉTI FC- MONOR SE 1-1 (1-0) Kecskemét, 600 néző. Vezette: Sza­bó Zs. (Makk, Máté). Kecskemét: Czigoth - Kollár, Tóth, Gabala, Maczó, Kvasz, Kis- lőrincz, Barna Cs., Kalina, Pintér (Moga a 67. percben), Gyánó (Vancsa 67). Edző: Nagy László. Monor: Kisnémeth - Kajli, Zila (Kerepeszki 62.), Kerényí, Matheisz (Csőke 75.), Kovács, Gubucz, Varró, Koltai, Pétyán, Siklósi (Pászti 91.). Edző: Varga Károly. Sárga lap: Kajli a 26., Gubucz a 44., és Pintér a 47. percben. 8. perc: Pintér jobb oldali sza­badrúgását Gabala közelről fejelte, a vendégek kapusa a jobb felső sa­rokból tornázta ki a labdát. 13. perc: Maczó 25 méterről cé­lozta meg a kaput, Kisnémeth biz­tosan hárított. 16. perc: Kollár tálalta a labdát az ötösön álló Barnához, aki átemelt a kapuson, de a visszaérkező hát­véd a gólvonalról mentett. 23. perc: Pintér bal oldali beadá­sát a kaputól 8 méterre álló Kvasz csukafejessel küldte kapura, a lab­da néhány centivel ment el a felső léc fölött. 26. perc: Kalina tört kapura, a bal oldalon Kajli utolsó emberként a 16-os sarkától egy méterre csú­nyán elkaszálta, Szabó játékvezető azonban csak sárga lappal büntette a hátvédet. 45. perc: Kalina gyönyörűen cselezett a 16-oson belül, majd a bal oldalról erősen, laposan a kapu elé lőtt. A hosszú saroknál Kvasz a leg­jobbkor érkezett és két méterről megszerezte a vezetést, 1-0. 47. perc: Gyánó tört kapura a jobb oldalon, kicselezte a kifutó Kisnémethet, majd laposan megcé­lozta a kaput, de egy visszaérkező hátvédnek sikerült mentenie. 59. perc: Kislőrincz remek lab­dával indította Kalinát, a csatárnak azonban nem sikerült kibújnia a védők közül. 62. perc: Koltai jobb oldali szög­letét követően Siklósi a védők közül kibújva csúsztatott fejessel egyen­lített, 1-1. 82. perc: Vancsa passzolt a 16-os- nál álló Barnához, aki kicsit igazí­tott a labdán, de lövése centikkel elment a jobb felső sarok mellett. 90. perc: Kvasz ívelt jobb oldal­ról a kaputól három méterre álló Kalinához, aki a kapus kezébe fe­jelt. Az első játékrészben végig a KFC ural a játékot, a vendégek ritkán ju­tottak el a hazaiak kapuja elé, és ak­kor is csak gyenge kísérleteik voltak. A szoros emberfogással játszó mo­nonak kapuja végig veszélyben volt, de a a KFC-nél a támadások befeje­zésénél rendre hiányzott az összpon­tosítás. Nagyobb figyelemmel akár több góllal is vezethettek volna. A második félidőt valamivel élénkeb­ben kezdték a Pest megyeiek, arni­dönteüen nek meg is lett az eredménye: sike­rültgólt találniuk. Az egyenlítést kö­vetően egy kapuja elé teljesen beálló csapattal kellett szembenéznie a KFC-nek. Nem maradt más válasz­tásuk a kecskemétieknek, minthogy távoli lövésekkel próbálkozzanak, de ezek általában pontatlanra sike­redtek. A KFT ezen a meccsen is töb­bet támadott, mint az ellenfele, de a kínálkozó lehetőségeket nem sike­rült gólra váltaniuk, így meg kelleti elégedniük az egy ponttal. Kitűnt: Kvasz, Maczó, Gabala, Kislőrincz, Kalina, Barna, illetve Varró, Koltai. Nagy László: - Egyetlen hibán­kat kihasználta az ellenfél, és ezzel elvitt egy pontot. Az első félidőben több lehetőségünk volt, mint a má­sodikban, de rendre kihagytuk a helyzeteinket. Varga Károly: - Végre van minek örülni vendégként is. További eredmények: Csepel- Csongrád 1-1, Nyíregyháza-Bőcs 2-0, Szolnok-Fót 2-0, BVSC-Békés- csaba 2-3. Szabadnapos: BKV Előre. HB l/B., KELETI CSOPORT 1. BKV Bőre 10 7 • - ' ' 3 21-8 21 2. Nyíregyháza 10 5 3 2 20-11 18 3.BVSC 10 5 3 2 14-11 18 4. Csepel 11 5 2 4 12-16 17 5. Kecskeméti FC 11 3 7 1 17-14 16 6. Szolnok 11 4 3 4 20-16 15 7. Békéscsaba 10 3 4 3 10-10 13 8. Monor 11 3 4 4 13-15 13 9. Bocs 11 3 3 5 11-17 12 10. Főt 11 2 4 5 915 10 11. Csongrád 10­3 7 6-20 3 _____________________NB III. Dráva csoport_____________________ Tart a tavaszi pontnélküliség KALOCSAI FC-PAKSI SE 0-1 (0-1) Kalocsa, 200 néző. Vezette: Farkas. Kalocsa: Gojtán - Iván, Szabadi, Bolvári, Pákolicz Á., Kocsis (Pákolicz D.), Balogh, Mácsai, Farkas, Kovács, Bata. Edző: Alföldi Álbert. Paksi SE: Licker - Horváth J., Jenei, Benedeczki (Pokorni), Pratner, Erdélyi, Hencz, Krebsz (Wolf), Fritsch (Galambos), Bozsér, Fejes. Edző: Nagy Lajos. A hűvös, szeles időben lejátszott mérkőzésen a paksiak kezdtek job­ban. Már a 2. percben Gojtán nagy bravúrjára volt szükség a gól elkerü­léséhez. 6. perc: A tétovázó hazai védők mellett Fejes lőtt kapura. A kipatta­nó labdát Fritsch érte el, és a jobb sa­rokba pofozta, 0-1. A gól után felébredt a hazai gárda, de a fölénye csak szabadrúgásokban mutatkozott meg. Igaz, Farkas ezeket veszélyesen lőtte. Kétszer Licker, egy­szer a kapufa felső kereszüéce blok­kolta a lövéseket. Kovácsnak volt még. egy óriási helyzete, fejesét azonban óriási bravúrral védte a vendégek há­lóőre. A 35. percben Fejes lövését Gojtán védte bravúrral, majd Iván szabadított fel. A második félidő is jobbára hazai fölényt hozott, de a vendégek tömörü­lő és szervezett védelmével nem tud­tak a kalocsaiak mit kezdeni. Ebben az időszakban a paksiak élenjártak a sárga lap gyűjtésében, négyet is be­gyűjtötték. A nagyiramú, küzdelmes mérkőzésen a döntetlen talán igaz­ságosabb lett volna. A kalocsai együt­tes a tavasz folyamán még nem szer­zett pontot. Kitűnt: Gojtán, Farkas, Szabadi, Pákolicz Á., illetve Erdélyi, Jenei, Bozsér, Pratner. Alföldi Albert: - Egy figyelmetlen­ségből bekapott gól miatt folytatódott tavaszi vesszőfutásunk. Csak a kapu­fákig jutottunk. Nagy Lajos: - Egy jóiramú mérkő­zésen mindkét csapat győzelemre ját­szott. A sok kihagyott helyzetből ne­künk sikerült egyet értékesítem. További eredmények: Szekszárd- Decs 4-0, SzenÜőrinc-Dombóvár 2-2, Kaposvölgye-Harkány 2-0, Beremend- Baracs 3-0. Szabadnapos: Andocs. NB III. DRÁVA-CSOPORT f.Kaposvölgye 11 8 1 2 14-4 25 2. Szentlőrinc 11 6 4 1 19 7 22 3. Szekszárd 11 5 3 3 24-10 18 4. Beremend 11 4 5 2 14-7 17 5. Dombóvár 11 4 3 4 16-14 15 6. Harkány 11 3 6 2 11-9 15 7. Paks 11 4 2 5 10-19 14 8. Baracs 11 3 4 4 12-17 13 9. Andocs 10 3 111 6 10-21 10 10. Decs 11 2 2 7 7-23 8 11. Kalocsa 11 2 1 8 16-22 7 _____________Labdarúgó NB I. Borsodi Liga_____________ B ombagól, gólöröm nélkül ÚJPEST-DUNAFERR 3-2 (1-1) Megyeri út, 1500 néző. Vezette: Juhos. 30. perc: Herczeg a felezővonalról indult, szétnyílt előtte a védelem, így za­vartalanul törhetett be a büntetőterü­letre, s 15 méterről a jobb alsó sarokba bombázott, 1-0. 36. pérc: Zavadszky a 16-os oldal­vonaláról végzett el szabadrúgást, be­ívelését Kiss Gy. 5 m-ről a jobb sarokba csúsztatta, 1-1. 50. perc: Kiss Gy. visszagurítása után Lengyel bombázott kapura, Bíró Sz. lábbal hárított. A kipattanó labda az újpesti Tokody elé került, aki leke­zelte, majd a közönség óriási döbbene­tére saját kapujának bal sarkába bom­bázta, öngól, 1-2. 80. perc: Dvéri baloldali beívelését Tamási 3 méterről a bal felső sarokba fejelte, 2-2. 86. perc: a Térjék buktatásáért meg­ítélt szabadrúgást Urbán 17 méterről a bal felső sarokba zúdította, 3-2. TATABÁNYA­KISPEST HONVÉD 0-1 (0-0) Tatabánya, 2000 néző. Vezette: Hanyecz. Tatabánya: Balogh T. - Hornyák, Vá­mosi, Árki, Obradovic, Molnár B., Nagy I. (Kiss B. 69.), Goncalves, Schaíranek, Vincze I., Pekovic (Bajkusa 57). Edző: Ebedli Ferenc. Kispest Honvéd: Nota - Szekeres, Téger, Lőrinc, Babos, Németh N., Pin­tér, Kovács B. (Faragó 42.), Szabó T. (Pasic 77), Dubecz, Sasu (Torghelle 58.). Edző: Szurgent Lajos. Gólszerzők: Faragó (11-esből) a 65. percben. Kiállítva: Vámosi a 90., illetve Fa­ragó a 73. percben. A Tatabánya végigtámadta a 90 per­cet, a kispestiek mindössze kétszer ju­tottak el a hazaiak kapujához. Ez is ele­gendő volt azonban ahhoz, hogy egy fe­lesleges szabálytalanság után megítélt büntetővel a vendégek szerezzék meg a három pontot. VIDEOTON VASAS 2-3 (1-1) Székesfehérvár, 4000 néző. Vezette: Szabó Zs. Videoton: Milinte - Hompoth, Balassa, Gáspár, Usvat, Fodor (Cser- nijenko 81.), Tóth B., Juiinho, Németh, Leo (Földes 46.) Korsós. Edző: Várhi- di Péter. Vasas: Kövesfalvi - Herczeg, Pető, Juhár, Tóth A., Simek (Tóth N. 66.), Za­bos (Komódi 31.), Zováth, Szili, So- wunmi (Maróti 90.), Kabát. Edző: Bozsik Péter. Gólszerzők: Balassa a 10., Usvat a 87, illetve Szüi a 44., Simek a 64., Pető a 76. percben. Küzdelmes, változatos mérkőzésen a helyzeteit jobban kihasználó és me­zőnyben határozottabban futballozó Vasas megérdemelten győzött. ' MTK-SOPRON 0-0 Hungária krt., 1500 néző. Vezette: Arany. MTK: Vlaszák - Komlósi, Kuttor, Szamosi (Buzsáky 63.), Elek, Erős, Golovic (Madar 63.), Jezdimirovic, Fűzi, Illés, Bükszegi. Edző: Pölöskei Gábor. Matáv Compaq Sopron: Horváth T. - Vincze, Szabados, Salagean, Orabi- nec (Kovács 82.), Tóth M., Horváth R„ Perger (Tüske 76.), Tóth I., Sira, Szőke (Bausz 52.). Edző: Reszeli Soós István. Az MTK 90 percen át nyomasztó me­zőnyfölényben játszott, míg a soproni­ak alig jutottak el a házigazdák kapujá­ig. Ám a vendéglátók körülményesen, sok átadással vezették támadásaikat, ezért kevés veszélyes helyzetet tudtak kialaküani. DEBRECEN-ZTE 2-1 (1-1) Debrecen, 3000 néző. Vezette: Szabó J. Gólszerzők: Siklósi a 4., Radojicic (11-esből) a 92., illetve Nagy L. a 49. percben. Vezető gólját követően a Debrecen sorra hagyta ki helyzeteit, s az első já­tékrész végén a Zalaegerszeg egy kont- ralámadás végén egyenlített. A máso­dik félidőben a vendégcsapat behúzó­dott saját kapuja elé, s a hazaiaknak a hosszabbításig kellett várniuk a győ­zelmet jelentő és bentmaradási remé­nyeket erősítő találatra. GYŐR-FTC 0-0 Győr, 14.000 néző. Vezette: Vukovics. Győri ETO: Posza - Böjté, Stark, Ba­jusz, Vasas, Baumgartner (Nagy L. 84.), Győri, Szanyó, Farkas, Kenesei (Bállá 78.), Vayer. Edző: Garami József. Ferencváros: Szűcs L. - Hrutka, Dragóner, Cheregi, Kriston, Csiszár (Földvári 71.), Lipcsei, Gyepes, Pinte, Horváth P. (Szűcs M. 84.), Gera (Vén 63.). Edző: Csank János. Változatos, küzdelmes mérkőzésen a hazaiak hagytak ki több gólhelyzetet. AZ NB I. ÁLLÁSA 1. Ferencváros 13 8 4 1 24-5 32 2. MTK 13 6 4 3 16-8 28 3. Úpest 13 7 2 4 23-21 28 4. Kispest 13 7 3 3 24-17 25 5. Győr 13 6 4 3 16-13 24 6. Dunaferr 13 6 1 6 18-23 24 7. Vasas 13 5 4 4 22-20 23 8. ZTE 13 4 5 4 17-17 18 9 Videoton 13 5 1 7 17-18 18 10. Sopron 13 3 5 5 15-17 17 11. Debrecen 13 3 10 18-31 12 12. Tatabánya 13 1 1 11 929 10