Petőfi Népe, 2001. január (56. évfolyam, 1-26. szám)

2001-01-16 / 13. szám

2001. Január 16., kedd Petőfi Népe - 9. oldal S P ŐRT Bács-Kiskun legjobbjai 2000-ben Utánpótlás korosztály Bács-Kiskun megye sporto­lói az elmúlt évben is ered­ményesen szerepeltek a hazai és világversenyeken. A hagyományos összegzést ezúttal is a felnőtt, az utánpótlás korosztályban és a csapatok kategóriájá­ban készítettük el. Előző lapszámunkban a felnőt­tek eredményeit közöltük, ezúttal az utánpótlás kö­vetkezik. Világbajnokságon ARANYÉRMES Rusvai Melinda (Topkids Ka­rate SE, Tiszakécske, edző: Bíró- né Farkas Márta) karatés az ifjú­sági korosztály +55 kg-os súly­csoportjában, küzdelemben. Bódi Renáta (Topkids Karate SE, Kecskemét, edző: Bíróné Far­kas Márta) karatés az ifjúsági kor­osztály nyílt kategóriában, küz­delemben. Szabó István (Kecskeméti TE, edző: Kovács Zoltán, Fórián La­jos) birkózó a junior kötöttfogás 76 kg-os súlycsoportjában. Európa-bajnokságon ARANYÉRMES Rusvai Melinda (Topkids Ka­rate SE, Tiszakécske, edző: Bí­róné Farkas Márta) az ifjúsági korosztályban, a goju-kai karate -55 kg-os súlycsoportjában, küz­delemben. Zsiga Tamás (Topkids Karate SE, Kecskemét, edző: Bíróné Far­kas Márta) a kadét korosztály­ban a goju-kai karate -60 kg-os súlycsoportjában, küzdelemben. EZÜSTÉRMES Bódi Renáta (Topkids Karate SE, Kecskemét, edző: Bíróné Far­kas Márta) az ifjúsági korosztály­ban, a goju-kai karate -55 kg-os súlycsoportjában, küzdelemben. Mohi Mariann (Topkids Karate SE Kecskemét, edző: Bíróné Far­kas Márta) a kadét korosztály­ban a goju-kai karate -53 kg-os súlycsoportjában, küzdelemben. BRONZÉRMES Szegény Ágnes (Kecskeméti Vízmű Búvár Klub, edző: Sáfár Tamás) a junior korosztályban a 100 m-es búvárúszásban. Hazafi Imre (Fülöpszállás) szkanderező a junior korosztály­ban jobb és bal kézzel a 80 kg-os súlycsoportban. Bódi Renáta, Rusvai Melinda, Mohi Mariann (Topkids Karate Sport Egyesület Kecskemét, Ti­szakécske, edző: Bíróné Farkas Márta) a goju-kai karate kadét korosztályában, a magyar válo­gatott tagjaként. V. HELYEZETT Szegény Ágnes (Kecskeméti Vízmű Búvár Klub, edző: Sáfár Tamás) búvárúszó a junior 4x200 m-es magyar uszonyos­váltó tagjaként. Seres Nándor (Kiskunfélegy­házi Honvéd, edző: Molnár Lász­ló) ökölvívó a kadét korosztály 45 kg-os súlycsoportban. Szabó Ferenc (Kiskunfélegyhá­zi Honvéd, edző: Molnár László) Szarka Levente, a Kecskeméti Profitholding Spartacus pingpongozója bravúros teljesít­ményt nyújtott az elmúlt évben. fotó! b. ökölvívó a kadét korosztály 54 kg-os súlycsoportjában. Ifj. Fodor Tamás (Kalocsai SE) sakkozó a 10 éves korosztályban. VI. HELYEZETT Majosházi István (Kecskeméti TE, edző: Kovács Zoltán) birkózó a kadét korosztályban, a kötött­fogás 46 kg-os súlycsoportjában. Világ Kupán ARANYÉRMES Ladinszki Boglárka (Topkids Karate Sport Egyesület Kecske­mét, edző: Bíróné Farkas Márta) karatés a kadetválogatott tag­jaként, küzdelemben. EZÜSTÉRMES Ladinszki Boglárka (Topkids Karate SE Kecskemét, edző: Bíróné Farkas Márta) karatés a kadét korosztályban, abszolút kategóriában, küzdelemben. BRONZÉRMES Varga Eszter (Topkids Karate SE Tiszakécske) az ifjúsági kor­osztály abszolút kategóriájában, küzdelemben. Tóth Vera (Kecskeméti JC) cselgáncsozó az ifjúsági korosz­tály 40 kg-os súlycsoportjában. V. HELYEZETT Antal Orsolya (Kecskeméti JC) cselgáncsozó az ifjúsági korosz­tály +70 kg-os súlycsoportjában. Világjátékokon ARANYÉRMES Szarka Levente (Kecskeméti Profitholding Spartacus SE, edző: Fodor Miklós) asztaliteni­szező a magyar serdülő váloga­tott tagjaként. BRONZÉRMES Ambrus Tímea (Akker Plusz Soltvadkerti TE, edző: Ambrus Ferenc) asztaliteniszező az ifjú­sági leány páros tagjaként a tol­nai Wittingerrel. Szarka Levente (Kecskeméti Profitholding Spartacus, edző: Fodor Miklós) asztaliteniszező a serdülő páros tagjaként, a ma­gyar válogatottban. V. HELYEZETT Vajda Viktor (Félegyházi Asz­talitenisz Sportiskola, edző: Fo­dor Árpád) asztaliteniszező a 12 évesek korosztályában. Egyetemi és főiskolai VILÁGBAJNOKSÁGON BRONZÉRMES Neisz Gábor (Bajai Spar­tacus Vízügy SC, edző: Bartos Nándor) evezős a könnyűsúlyú kajak kettes tagjaként. IV. HELYEZETT Kiss Tamás (Kecskeméti TE, edző: Kocsis Ferenc) birkózó a szabadfogás 85 kg-os súlycso­portjában. V. HELYEZETT Horváth András (Kecskeméti TE, edző: Kovács Zoltán) birkózó a kötöttfogás 69 kg-os súlycso­portjában. Szabó István (Kecs­keméti TE, edző: Kovács Zoltán) birkózó a kötöttfogás 76 kg-os súlycsoportjában. Tápai Ágnes (Sankudo Sport Egyesület, Kecskemét, edző: Beke Béla) karatés a -53 kg-os súlycsoportban. ______________________________(FOLYTATJUK.) A legeredményesebb felnőtt sportoló: | NÉV:.................................................................................... I A legeredményesebb utánpótlás sportoló: NÉV:...................................................................................... I A legeredményesebb csapat: NÉV:...................................................................................... I A szavazó neve: ................................................................... J L akcíme:................................................................................ | Ki lesz az év edzője? A Kiváló Nevelőmunkáért Díjat 1983-ban adtuk át először. A díj alapítója a szakszervezetek me­gyei tanácsa volt. 1991 óta a megyei sportigazgatóság, tavaly óta pedig a megyei Testnevelé­si és Sportintézet biztosítja a díj fedezetét. Ezúttal tehát tizen­hatodik alkalommal hirdetünk majd eredményt, amihez ez­úton is kérjük olvasóink javas­latait. Ugyancsak várjuk szava­zataikat a megye legjobb spor­tolóinak és csapatának díjazá­sához. A szavazatokat és a Kivá­ló Nevelőmunkáért Díjra vonat­kozó javaslataikat 2001. január 22-ig kell postára adni. Címünk: Petőfi Népe Szerkesztősége, Sportrovat, 6000 Kecskemét, Szabadság tér 1/A. __________■ G yőzelemmel kezdett Tenisz A férfi és a női egyes 1. for­dulóbeli mérkőzéseivel hétfőn magyar sikerrel kezdődött Melboume-ben a szezon első Grand Slam- tornája, az ausztrál nyílt teniszbajnokság. Női egyes, 1. forduló: Kuti Kis Ri- ta-Schiavone (olasz) 7:6 (10-8), 1:6, 6:4. A világranglista 59. he­lyén álló Kuti Kis Rita 2 óra 9 per­ces mérkőzésen győzött az olasz Francesca Schiavone (72.) ellen, s a második fordulóban a 8. he­lyen kiemelt orosz Anna Kurnyi- kova ellenfele lesz. A magyar játékos 58 perc alatt nyerte meg az első játszmát, majd Schiavone 25 perc alatt egyenlített. Kuti Kis a döntő szettben 46 perc alatt diadalmas­kodott, s idei első győzelmét arat­ta, miután a Gold Coast-i, majd a Autósport A tavalyi első, a Jean-Louis Schlesser, Henri Magne francia kettős volt a leggyorsabb az autó­sok között a Párizs-Dakar-rali 14., 230 km-es gyorsasági szaka­szán, Mauritániában. A motoro­sok mezőnyében ismét a finn Kari Tianen ért elsőként a célba. 14. szakasz: Tidzsikidzsa-Tisit 234 km (ebből 230 km gyorsasá­gi), autósok: 1. Schlesser, Magne (francia, Buggy) 3:02:11 óra, 2. Sousa, Polato (portugál, Mitsubi­shi) 3:02:35, 3. Fontenay, Picard (francia, Mitsubishi) 3:03:23. Az Canberrái tornán is az első kör­ben kapott ki. Kuti Kis Rita első­sorban pontosabb játékának kö­szönheti a továbbjutást, 38 ön­hibát vétett, míg a sokat támadó olasz teniszező 59 alkalommal rontott könnyűnek tűnő helyzet­ben. Kurnyikova az első játsz­mát még könnyen, 6:2-re nyerte Daniela Hantuchova ellen, de a folytatásban 2:4-ről kellett fordí­tania. Az orosz játékos végül 7:5- re győzött a második szettben, de a hírügynökségi jelentések szerint sokat kell javulnia ahhoz, hogy jó eredményt érjen el Mel- bourne-ben. Ma újabb sztárok mutatkoz­nak be az ausztrál nyílt tenisz- bajnokságon: a Rod Laver Are­na esti műsorában (magyar idő szerint délelőtt 9 órakor) kapott helyet Marosi-Aracama Katalin mérkőzése a világelső svájci Martina Hingis ellen. összetettben: 1. Maszuoka, Mai­mon (japán, francia, Mitsubishi) 51:34:48 óra, 2. Schlesser, Magne 52:08:47, 3. Sousa, Polato 52:14:07. Motorosok: 1. Tianen (finn, KTM) 2:53:07, 2. Deacon (brit, BMW) 3:07:39, 3. Sala (olasz, KTM) 3:09:39. Az össze­tettben: 1. Meoni (olasz, KTM) 50:44:12, 2. Arcarons (spanyol, KTM) 51:04:41, 3. de Gavardo (chilei, KTM) 51:23:06. Ma az utolsó mauritániai szakasz kö­vetkezik. Tisit és Néma között 499 km vár a mezőnyre, a teljes hossz gyorsasági lesz. _________Hírek_________ Ú J NÉVEN. Vasas Rica Hungá­riaként szerepel idén az angyal­földi klub ökölvívó-szakosztá­lya, miután a vezetők támoga­tói szerződést írtak alá a gyógy­szereket és gyógytermékeket forgalmazó kft.-vel. A Vasas egyébként jelentősen megerő­södött, miután csatlakozott a piros-kékekhez két fiatal válo­gatott: Balzsay Károly Kecske­métről és Nagy János. HALÁLOS BALESET. Halálos kimenetelű baleset előzte meg a Libéria-Kongói Köztársaság Afrikai Nemzetek Kupája selej­tező mérkőzést. Egy helybéli szurkolókat szállító teherautó felborult. Ennek következtében egy ember életét vesztette, ti­zenegyen súlyosan megsérül­tek. A 33 ezer férőhelyes stadi­onba több mint ötvenezren zsú­folódtak be. A találkozót - a ko­rábbi aranylabdás George Weah vezetésével - a házigazdák nyerték meg 5-1-re. Totó A totó 2. heti szelvényén szerep­lő mérkőzések egyike lapzárta után fejeződött be: 14. Inter.-Parma 1-1 x *** A Szerencsejáték Rt. közlése szerint a 2. heti totónyere­mények: 13 plusz egy találatos szelvény nem volt. 13 találatos szelvény nem volt. 12 találatos szelvény 15 darab, nyeremé­nyük egyenként 199.793 forint. A 11 találatos szelvényekre egyenként 11.988 forintot, a 10 találatos szelvényekre egyen­ként 1.888 forintot fizetnek. ■ MTI A tavalyi győztes az első Tudósítóink jelentik » Tudósítóink jelentik « Tudósítóink jelentik Csípte az Univer a vendégeket Kosárlabda NB I/B-s férfimérkőzés: Univer KSE- Tiszaújvárosi Phoenix 95-77 (24-17, 21-24,25-13,25-23). Kecskemét, 800 né­ző. Vezette: dr. Páli, Major. Univer KSE: Pász­tor 13, Bogdán 13, Munteán 28/12, Ken­deres, Gavrilovics 16. Csere: Bovánovics 11/3, Hajdú 7/6, Ta­más 6, Magyar 1. Ve­zetőedző: Radovics József. Telt ház előtt, kitű­nő hangulatban kez­dődött a rangadó. Az első kosarat a ven­dégek dobták, de az Univer Bogdán ré­vén 5-2-re átvette a vezetést. Szoros volt az első negyed, a 6. percben 12-11 volt az állás. A hazaiaknál főleg Munteán, a vendégeknél Radenkovics gyűjtötte a pontokat. A negyed végére Munteán triplája és két büntetője után 7 pontos előnyt mutatott az eredményjelző. A második negyedben Munteán, Bová­novics és Hajdú tripláival a 14. percben 37-22-re elhúztak a hazaiak, amikor a vendégek Cziczás révén három perc alatt 37-30-ra felzárkóztak. A negyed vé­géig a Tiszaújváros négy pontra megkö­zelítette ellenfelét (45-41). Fordulás után az új Univer-játékos, Gavrilovics pontjaival 50-41, majd Pász­tor és Bogdán kosaraival a 25. percben 63-47 lett az Univer javára. A negyed végére a nagyszerű védekezésnek kö­szönhetően 70-54-re alakult az ered­mény. Az utolsó negyedben nagyszerű játékkal Pásztor, Bogdán és Gavrilovics pontgyűjtése mellett biztos győzelmet aratott az Univer, ami biztató a hétvégi, Szeged elleni, utolsó fordulóra. Kitűnt: Munteán (a mezőny legjobb­ja), Pásztor, Bogdán, Gavrilovics, illetve Radenkovics 23/13, Dohány 16. Juniormérkőzés: Univer KSE-Tisza- újváros 118-63. NB 1/ B-csoportos női mérkőzés, rá­játszás I. csoport: Bajai EFSK-OSC 93-78 (17-13, 33-23, 22-19, 21-23). Baja, dr. Pósta Sándor Sportcsarnok, 200 né­ző. Vezette: Téczely, Reisz. Bajai EFSK: Bereczki 8, Rátvay 16, Fedor 23/15, Kunvári, Kiss 27/3. Csere: Göbölös 17/6, Kühn, Katanich 2. Edző: Gálos László. Nem sokáig méregették egymást a lá­nyok. Ám míg a hazaiak három ziccert hibáztak, a vendégek kétszer is betalál­tak. Bereczki büntetői után Fedor triplá­ja jelentette a fordulópontot (5-4), a 3. perctől végig a Baja vezetett. Az első ne­gyedben tanácstalan hazai együttes el­lenében jól védekezett az OSC, főleg az irányító Fedort sikerült kikapcsolni a já­tékból. Az volt a Baja szeren­cséje, hogy a vendégek pon­tatlanul dobtak (17-13). A második negyed a tanítókép­zős gárda fölényét hozta. Kiss Gabi hasznos mezőny­beli játéka mellett ezúttal pontszerzésben is jeleske­dett, Fedor két hárompontos kosárral vétette észre magát, a csereként beállt Göbölös pedig nemcsak mind a tíz büntetőjét ér­tékesítette, de triplát is szerzett. A fősze­replővé előlépett játékvezetők bőkezűen osztogatták a faultokat. Fedor négy, Kiss és Rátvay három-három személyivel lett gazdagabb, igaz, az OSC már az első ki­pontozódást is elkönyvelhette (50-36). Szünet után húsz pont fölé növelte előnyét a Baja (24. perc: 61-40), majd a hátralévő időben az eredmény megtar­tására törekedett. A vendégek gyorsítot­ták volna a játékot, ám a bajai csapatka­pitány nem engedélyezte társainak a fe­jetlen rohangálást (27. perc: 70-48). Az utolsó negyed - a Szeged elleni hazai meccshez hasonlóan - Kiss jutalomjáté­kát hozta (36. perc: 89-68). A biztos győ­Munteán (fehérben) a mezőny legjobbja volt. zelem tudatá­ban a Gálos-lá- nyok elszóra­kozták az utolsó négy percet. A bajai csa­patból Kiss, Gö­bölös és Fedor játéka tűnt ki. NB I/A-csopor- tos női csapat- bajnokság: Bp. Postás II.-Akker Plus Soltvadkerti TE 8:10. Gy: Szabó B. 3, Galiotti N. 3, Nagy D. 3 és a Szabó-Galiotti páros. Az Ambrus lányok egészségügyi okok miatt nem játszhattak, ezért 3 fő­re szűkült a csapat. Az ellenfél 8-0-ás előnyre tett szert, ami azt jelentette, hogy mind a 10 mérkőzést hozni kellett a vadkertieknek. Szikrázó csatában, há­romjátszmás meccsekkel, 26:24-es szet­tekkel sikerült a bravúr! Labdarúgás Serdülő Kupa, Jánoshalma. Végered­mény: 1. Baja, 2. Dunaferr, 3. Tompa, 4. Kecel, 5. Bácsalmás, 6. Soltvadkert, 7. Já­noshalma. A legjobb kapus: Vaszilkó Dávid (Dunaferr), gólkirály: Hódos Zol­tán (Baja), a legjobb mezőnyjátékos: Facskó József (Tompa). FOTÓ! BANCZIK RÓBERT 13 PEUGEOT carLioN