Petőfi Népe, 1999. november (54. évfolyam, 254-279. szám)

1999-11-08 / 260. szám

1999. NOVEMBER 8., HÉTFŐ SPORT 11. OLDAL Kecskeméti kosarasbravúr TUDÓSÍTÓINK jelentik Földharc a palánk alatt. Ebben a diósgyőri játékos (sötét mezben) volt az erősebb. FOTÓ: BANCZIK RÓBERT Cofinec-Petőfi Nyomda KKC-Diósgyőri KSK 69-61 (33-39) NB I/A-csoportos női kosárlab­da-mérkőzés. Kecskemét, 300 néző. Vezette: Váradi, Parádi. C. Petőfi Ny. KKC: Herbster 22/3, Kovács 4, Paradíz 10/3, Vida 2, Horváth 18. Csere: Vojnics 13, Fűrész, Fück. Edző: Novák Gábor. Kipontozódott: Csávás a 34., Perovics a 37., Brosovszky a 40. percben. Az eredmény alakulása: 4. p.: 9-10, 8. p.: 14-21, 15. p.: 22-34, 19. p.: 31-39, 24. p.: 35-146, 28. p.: 46-49, 30. p.: 49-49, 32. p.: 49-55, 34.p.: 57-56, 39. p.: 68-56. A diósgyőriek az esélynek megfelelően magabiztos játék­kal kezdtek. Magas emberük ré­vén mindkét palánk alatt meg­szerezték a lepattanó labdákat és Perovics révén a palánk alatt sorra szerezték a pontokat. A di­ósgyőri center a 8. percben már a 12. pontját szerezte, s úgy tűnt, hogy sem Vida, sem pedig a sérült Dzsuver helyére igazolt Vojnics nem tudja tartani a ven­dégek magas középjátékosát. A kecskeméti csapat Herbster és Horváth ré\(én tartotta magát, de a 15. percben már 12 ponttal vezettek a vendégek. Ezután jött az első fordulat. Az addig ered­ményes Provics elfáradt. A vé­dekezésben rendre lemaradt és sorra négy személyi hibát gyűj­tött be és lecserélték. Lendület­be jött a hazai csapat és a félidő­ig 6 pontra felzárkózott. A szü­net után ismét a vendégek kezd­tek jobban. Csávás, Andó és Bellovai kosaraival 11 pont lett az előnyük, de újból fordult a kocka. Az egyre magabiztosab­ban játszó hazai csapat meg­kezdte a felzárkózást. Hebster és Paradiz is triplát dobott, de Horváth és Vojnics is gyűjtöget­te a pontokat. A 30. percben 49-49-nél egyenlített először a Kecskemét, majd egy perc alatt ismét 6 ponttal elhúzott a ven­dégcsapat, ám ez volt az utol­só fellángolásuk. Paradíz vezér­letével hatalmas iramot diktál­tak a hazaiak. A 34. percben vet­ték át a vezetést 57-56-nál és ez­után öt percen át a diósgyőriek képtelenek voltak pontot sze­rezni. Bajkusa, Brosovszky és Iványi kihagyta mindkét bünte­tőt és a dobások is lepattantak a gyűrűről. A kecskemétiek pedig éltek a lehetőséggel. A lepattanó labdákat Horváth, Vojnics és Kovács rendre megszerezte és biztosan dobta a büntetőket. A ' 39. percben már 12 ponttal is vezettek a hazaiak és végül biz­tosan nyerték a mérkőzést. Kitűnt: Herbster, Horváth, Vojnics, Paradíz, illetve Andó, Csávás, Brosovszky. Novák Gábor: - A vezetősé­günk, Mészáros László elnök és a szponzorok segítségével sike­rült leigazolnunk a kéztörés mi­att kiesett centerünk helyére Vojnicsot és ezzel ismét erősebb lett a csapatunk. A lelkesedés és a kitűnő védekezés meghozta a győzelmet. Áron Balázsné: - Lehet, hogy rosszul játszottunk, de a játékvezetők megengedték a durva játékot és ez nekünk nem kedvezett. * * * NB I B-csoportos férfi ko­sárlabda-mérkőzés: Bajai Honvéd KK-Nyíregíháza 94-75 (46-39). Baja, Német Nevelési Központ, 250 néző. Vezette: Görgényi, dr. Páli. Bajai Honvéd KK: Hosszú 28/18, Kovács 3, Ács 30/9, Pálkerti 24/6, Szűcs 9. Csere: Cservék. Edző: Hosszú István. Az első félidő közepéig fej-fej mellett haladt a két csapat (6. perc: 12-11, 8. perc: 12-17). Amint feljavult a védekezés - elsősorban Pálkerti kosarainak köszönhetően -, fordított a Baja (14. perc: 29-22). A végén Hosz- szú dobott egy triplát nyolc mé­terről. A második játékrész úgy kez­dődött, ahogy az első zárult. Az önuralmukat elvesztett ven­dégek többször is látványosan, durván faultoltak, félő volt, hogy botrányba fullad a mérkő­zés. Végül a bajaiak úgy szab­tak gátat az indulatoknak, hogy percek alatt 21 pontra növel­ték előnyüket (34. perc: 80-61). A bajaiak közül Ács, Hosszú, Pálkerti és Szűcs alkotott mara­dandót. NB I B-csoportos női kosár­labda-mérkőzés: Bajai EFSK- ESC Debrecen 47-62 (21-27). Baja, dr. Pósta Sándor sport­csarnok, 50 néző. Vezette: Bagi, Guóth. Bajai EFSK: Mázsár 6, Rát- vay 8, Fedor 19/9, Obádovics 6/6, Kiss 4. Csere: Trapl 4, Greksa. Edző: Pump Gábor. Egy nagyon alacsony színvo­nalú mérkőzésen teljesen meg­érdemelten győzött a vendég debreceni gárda, amely koránt­sem tartozik a csoport legjobb­jai közé, ám ezen a találkozón minden tekintetben felülmúlta a hazaiakat. Ismét bebizonyo­sodott, Fedor Sára egyedül ke­vés a boldogsághoz. Ha Rátvay hiányzik, esetleg rossz napot fog ki (mint történt ez most), a Sugovica-parti lányoknak még a tisztes helytállásért is nagyon meg kell küzdeniük. Bajai úszósikerek Belgrádban KÉZILABDA NB I/B-csoportos női kézilabda­mérkőzés: Kiskunhalas NKSE— Szeged Kiskundorozsma Tornádó SE 29-12 (13-6). Kiskunhalas, 600 néző. Vezette: Hüczker Róbert és Tóth Gergely. Kiskunhalas: Vörös - Mucsi, Kurgyis 8/3, Szarka 5, Asztalos 5, Faragó 4, Kósa 2. Csere: Kátai (k), Csősz 4, Csengeri 1, Kurucz. Kiállítások: 4, illetve 10 perc. Hétméteresek: 5/3, illetve 6/1. A nyolcadik forduló mérkőzését a vendégek kezdték, és Szabó Mónika jobbszélső révén gólt értek el. A tar­talékos és igen megfiatalított hazai csapat az egy bekapott gólra hattal válaszolt. Ehhez azonban majd 10 perc kellett. A hat lőtt gól felét a Pucsli helyén játszó Faragó Éva sze­rezte gyönyörű átlövésekből. Úgy tűnt, hogy a Halas tornádó módjára átgázol majd ellenfelén, de nem így történt. A dorozsmaiak ismételten szélről lőtt góllal 6-3-ra feljöttek. Kö­zelebb nem tudtak, mert a mérkő­zésről mérkőzésre jól védő Vörös Henrietta ebben megakadályozta őket. A szünet előtt a 21. perctől még hét gólt lőtt a Halas, 13-6-taf fordulhattak a csapatok. Szünet után sem emelkedett a mérkőzés színvonala az egekig, pe­dig buzdításban nem volt hiány. Sok volt az elhibázott helyzet, hétméte­resek és ziccerek maradtak ki mind­két oldalon. A fiatalok rutintalansá­ga megmutatkozott. Rutint pedig csak játékkal lehet szerezni, és ez a mérkőzés lehetőség volt számukra. Most nem éltek kellőképpen vele, mint például a Sajószentpéter ellen. Végül a Tornádó SE a második fél­időben is csak hat gólra volt képes, míg a Halas 16-tal toldotta meg az el­ső félidei tizenhármat. Biztos, nagy­arányú győzelmet ért el a Kiskunha­las a szerény képességű, csak nevé­ben tornádó Szeged-Kiskundorozs- ma ellen. Kitűnt: Vörös (k), Kurgyis, Szar­ka, Csősz, Faragó, illetve Szabó Mó­nika 3/1, Laluska Eszter 3 és Sastyin Andrea 2. Ifjúsági mérkőzés: Kiskunha- las-Szeged-Kiskundorozsma 31:24. NB I/B-s férfi kézilabda-mérkő­zés: Fehérgyarmati VSE-Kunpetrol Kiskunmajsa SE 32-29 (13-12). Fe­hérgyarmat, 300 néző. Vezette: Nagy, Túróczi. Kiskunmajsa: Dobos - Gilan 5/2, Sándor 5, Gedó 3, Miljkovic, Amb­rus 1, Varga 12/8. Csere: Prezenszki (k), Szabó L. 2, Szabó-Tönki 1, Kiss, Buknicz. Edző: Prónay Gyula. Hétméteresek: 6/6, illetve 10/10. Kiállítások: 6, ill. 4 perc. A hosszú utazás ellenére nem kezdett fásultan a Majsa és gyorsan kétgólos előnyt szerzett. A hazaiak azonban gyorsan fordítottak (5-3). A máj saiaknáí Ambrust súlyosnak tű­nő bokasérülés miatt már a meccs elején le kellett cserélni. A fehérgyar­matiak magabiztosan tartották elő­nyüket a 25. percben is (11-8). A fél­idő hajrájában még megrázta magát a Kunpetrol és kiegyenlített (11-11). A folytatásban a 37. percig egyenlő erők küzdelme zajlott (15-15). A vendégek ekkor kettős emberhát­rányba kerültek és érthetetlen mó­don kapkodni kezdtek, technikai hi­bák sorozatát követték el. A hazai­ak alig három perc alatt öt gólt lőt­tek (20-15). Vargáék derekasan küz­döttek az egyenlítésért, de csak 22-20-ra tudtak felzárkózni. A hazai­aknál különösen a megszűnt Gödöl­lőből igazolt Oláh és Vass villogott, és vezérletükkel az 51. percben már 28-21 volt a nyírségieknek. A sok hi­bával játszó majsaiak az újabb vere­séggel lecsúsztak a tabella utolsó előtti helyére. Kitűnt: Oláh, Vass, illetve senki. A majsai Varga kíméletlen ítéletvégrehajtó volt. ÖKÖLVÍVÁS Jól szerepeltek a Pakson megren­dezett Atom-kupa serdülő ökölvívó- tornán a Kiskunmajsa SE bokszolói. A november végén Majsán megren­dezésre kerülő serdülő országos baj­nokságra készülő majsaiak közül A. Balog Péter, Nyári Gergely és Darmos József elsők lettek súlycso­portjukban. A döntőben szenvedett csak vereséget Oláh Gábor, Kuklis László és Tabajdi Bence. ÚSZÁS A bajai úszókról, de úgy általá­ban a Sugovica-parti sportolókról nem lehet elmondani, hogy az utób­bi években gyakran versenyeztek Belgrádban. Két nagyon fiatal és te­hetséges bajai úszó az elmúlt hétvé­gén a korosztályos magyar váloga­tott tagjaként a jugoszláv fővárosban bizonyította be, nem véletlen kapta a meghívást. Sőt, akár eképpen is fo­galmazhatunk: a 16 éves Koltai Ta­más és az egy évvel fiatalabb Buczkó Anikó bravúros teljesítményt nyúj­tott a nándorfehérvári uszodában. A Sugovica-parti gyerekek a nyolc or­szág huszonnyolc csapata alkotta mezőnyben a felnőttek között verse­nyeztek. Anikó 50 és 100 méteres mellúszásban szerzett aranyérmet, míg Tamás 100 m mellen arany-, 50 m mellen ezüst-, 50 m gyorson bronzérmes lett. Emellett kétszer pontszerző helyen végeztek: a 200 méteres vegyes úszásban Tamás a negyedik, Anikó a hatodik helyen ért célba. A két bajai úszó annak el­lenére is begyűjtött öt érmet, hogy a válogatott vezetői még helyezést sem vártak tőlük. Mindössze annyit kértek tőlük, hogy mutassák meg, mit tudnak. Külhonból hazatérve egyébként Tamás is Anikó is beval­lotta: mivel ismerte az ellenfeleket, abban reménykedett, hogy legalább a döntőbe kvalifikálja magát. Paksi László edző ezúttal sem kísérhette külföldre tanítványait, a verseny után viszont többször is gratuláltak neki az úszószövetség illetékesei. A bajai edző azt is elmondta, hogy már a válogatottba való meghívás is nagy megtiszteltetés a Spartacus Vízügy SC-nek, ám a két gyerek kiváló telje­sítménye óta sokkal többről van szó. Tamás és Anikó ezzel már országos szinten is elismert úszó, nemsokára esetleg világversenyeken is részt ve­hetnek. De a legnagyobb fegyver­tény talán az, hogy tehetséges Idub- társaik számára is kitárták a korosz­tályos úszóválogatott kapuit. BIRKÓZÁS Szigetváron rendezték meg a női utánpótlás országos birkózó­bajnokságot. A megyebeli verseny­zők két-két bajnoki címet szerez­tek. Eredmények, serdülő, 43 kg: 1. Szamó Emese (Kiskunfélegyhá­za, edző: Szabó József), diák, 40 kg: 1. Nehéz Erika (Soltvadkert, edző: Szeg Sándor). A Szombathelyen rendezett diák I. szabadfogású országos birkózó­bajnokságon a megyebeliek három bajnokságot nyertek. Eredmények, 38 kg: 1. Beischlág Péter (Soltvad­kert, edző: Szeg Sándor), 46 kg: 4. Palásti Sándor (Kiskunfélegyháza), +75 kg: 1. Erdős János (Kunszent- miklós, edző: Bíró Károly, Duzmath László, Hajdú Attila), 41 kg: 6. Szi­geti B. (Kunszentmiklós), 61 kg: 3. Kiss B. (Kunszentmiklós). KARATE Öt országos bajnoki címet szerez­tek a Topkids Karate SE versenyzői Budapesten, a VI. nyílt fudokan or­szágos csapatbajnokságon. Minden korosztályban, ahol elindultak, dön­tőbe jutottak, így kizárólag arany-, vagy ezüstérmet szereztek. Eredmé­nyek, lányok, küzdelem, 19-20-10 évesek: 1. Topkids KSE (Puskás Be­atrix, Varga Csilla, Bódi Renáta), 16- 17-18 évesek: 1. Topkids KSE (La- dinszki Boglárka, Kiss Katalin, Bódi Ildikó), 13-14-15 évesek: 1. Topkids KSE (Bódi Renáta, Rusvai Melinda, Mohi Mariann, Lukácsi Edit), 10-11- 12 évesek: 1. Topkids KSE (Tóth Ni­kolett, Csányi Aletta, Dankó Gabri­ella, Fazekas Alexandra), 13-14-15 évesek: 2. Topkids KSE (Magyar Ce­cília, Varga Eszter, Makai Szilvia), 7- 8-9 évesek: 2. Topkids KSE (Patai Ni­kolett, Marton Viktória, Kormos Ra­móna). Fiúk, küzdelem, 7-8-9 éve­sek: 1. Topkids KSE (Mihut Mi­hály, Dankó Nándor, Helik Norbert), 10-11-12 évesek: 2. Topkids KSE (Csasztvan Attila, Tekes Dénes, Ma­gyar Norbert), 13-14-15 évesek: 2. Topkids KSE (Hodermarszki Balázs, Pólyák Máté, Bódi Mihály, Pásztor István). Edző: Bíróné Farkas Márta. A kecskeméti Sankudo SE sporto­lóinak eredményei, felnőtt egyéni küzdelmek, férfiak, -75 kg: 4. Mé­száros Gábor, nők, -53 kg: 2. Kocsis Magda, +60 kg: 3. Szabó Rózsa, ab­szolút kategória: 3. Kocsis Magda. Csapatküzdelmek, fiúk, 16-18 éve­sek: 1. Sankudo I. (Mészáros Gábor, Pödör Szabolcs, Fekete Attila), 2. Sankudo II. (Dómján András, Oláh Károly, Czimbercsik Árpád), 13-15 évesek: 3. Sankudo II. (Laczkó Ro­land, Gál Richárd, Sebestyén Már­ton), 10-12 évesek: 1. Sankudo I. (Járó Gábor, Szabó Márkó, Molnár Alex), lányok, 16-18 évesek: 3. Sankudo I. (Szabó Rózsa, Szabó Éva, Marosi Nikolett), 13-15 éve­sek: 3. Sankudo I. (Téglás Dóra, Tauber Zsuzsa, Domokos Szabina), 10-12 évesek: 3. Sankudo I. (Ke­mény Zsuzsanna, Mihály Anita, Molnár Zita). Edző: Beke Béla. A Svédországban megrendezett világbajnoki karateverseny után az ITSKA SE Shitoryu kiskunfél­egyházi karatecsapata részt vett október 21-24. között az első euró­pai budobajnokságon, amely Dá­niában volt. Az ITSKA SE négy arany- és négy ezüstérmet nyert el. Kungfu, teakwando, jujutsu és a karate 12 stílusában vettek részt ezen a bajnokságon. A különböző stílusokon belül a versenyek mind­egyike ugyanazon szabályrend­szer alapján zajlott, 12 ország 300 versenyzőjének részvételével. A magyarok közül az érmeket a következő versenyzők nyerték el: Guba Milán 3 arany (kata, wuko kumite, Sougo Budo Kumite), Bíró István 1 arany (kumite), 1 ezüst (kata), Kiss Erika 1 ezüst (kumite), Parnagyi Tamás 1 ezüst (kata), 1 ezüst (Sougo Budo Kumite). Edzőjük: dr. Mustafa Dorbayani 6 dános shihan mester. VÍZILABDA OB I/B-csoportos vízilabda­mérkőzés: KVSC-MAFC 6-12 (2-2, 1-1, 2-5, 1-4). Kecskemét, vezette: Urbán, Varga J. KVSC: Németh- Király 1, Deák, Sárkány 4, Budai, Varga, Pánczél M. Csere: Nagypál, Hegedűs, Győré 1. Edző: Magó Gábor és Rozgonyi Gá­bor. A kecskemétiek két negyeden keresztül egyenrangú ellenfelei vol­tak volt OB I-es ellenfelüknek. Ké­sőbb megúszásokból, és Kiss G. eredményes centerjátéka folytán el­húztak és biztos győzelmet arattak. Kitűnt: Németh, Sárkány, illetve dr. Loványi 5, Kiss G. 5., Zsoldos 2. Buczkó Anikó és Koltai Tamás, a Bajai VSC válogatott úszói bravúrosan szere­peltek Belgrádban. FOTÓ: LÖRINCZI CSABA BÁcsvíZ Közlemény Kecskeméten, a Vacsi köz-Sztravinszkij utca kereszteződésében 1999. november 9-23. csatornajavítási munkálatokat végzünk, teljes útlezárással. Ezen szakaszon csak a megkülönböztetett jelzéssel ellátott járművek és autóbuszok közlekedhetnek. A többi jármű, forgalomeltereléssel, a mellékutcákat veheti igénybe. Tisztelettel felhívjuk a gépjárművezetők figyelmét, hogy az eltereléssel kapcsolatos közlekedési táblákat kísérjék fokozott figyelemmel! g Kérjük, szíves türelmüket és megértésüket. s BACSVIZ Rt. Kecskeméten most épülő, belvárosi társasházban lakások, irodák, üzletek, garázsok eladók. További kínálatunk: Kecskemét belvárosában 21 szobás panzió kiadó. Érdeklődésüket várja a 76/320-738 és a 06-30/9-381-135 telefonokon, a Juhász és Társai Kft. 5105