Petőfi Népe, 1999. szeptember (54. évfolyam, 203-228. szám)

1999-09-27 / 225. szám

8. OLDAL SPORT 1999. SZEPTEMBER 27., HÉTFŐ TUDÓSÍTÓINK JELENTIK Látványos bajai kosarasgyőzelem a rangadón BAJAI HONVÉD KK MISKOLCI EAFC 91-71 (55-35) NB 1/B csoportos férfi kosár­labda-mérkőzés: Baja, Német Nevelési Központ, 150 néző. Ve­zette: Geréb, Parádi II. P. Bajai Honvéd KK: Kovács 7, Ács 19/6, Pálkerti 13/3, Szűcs 21, Mészáros 11. Csere: Palás 6, Cservék 12/3, Kancsár, Éber 2. Edző: Hosszú István. Ács nem sokat vacakolt, előbb labdát, majd kosarat szer­zett. Utána kontrázott egyet, és a ráadás büntetőt is értékesítette (2. perc: 5-2). Egy perccel ké­sőbb viszont már a vendégek ve­zettek (7-8). Ez hiba volt részük­ről, amit a bajaiak a meccs végé­ig sem bocsátottak meg. A Hosz- szú-gárda négy perc alatt 13-0-át vert a miskolciakra (7. perc: 20- 8). Szünet után egy kényelmes, az ellenfelét picit lesajnáló Hon­véd jött ki a pályára, amelynek elsősorban az eredmény megtar­tása volt a célja. A 20-25 pontos előnyt viszont tartotta rendület­lenül (29. perc: 78-53), közben pedig a közönségnek játszott. Ács Tamás olykor elképesztő mutatványait nagyon díjazta a publikum, de Pálkerti indításai, Szűcs kosarai és Mészáros akro­batapontjai is növelték a hazai csapat tetszési indexét. A hajrá­ban, kihasználva a Honvéd laza védekezését, némileg csökken­tette hátrányát a miskolci együt­tes. A két csapat a másodosztály­ban kellemes, látványos és ese­ménydúsnak nevezhető játékkal lepte meg a - Sugovica partján, férfi kosárlabda-mérkőzésen - maroknyinak számító nézőkö­zönséget. Kitűnt: Ács (a me­zőny legjobbja), Szűcs, Pálkerti, illetve Tóth 21/9. ASZTALITENISZ Matáv SC-Kecskeméti Profitholding Spartacus 1:17 NB I/A-csoportos férfi csa­patbajnokság. Gy.: Demeter 4, Somosi 4, Zoltán 4, Szabó 3 és a Somosi-Szabó, Zoltán-Deme- ter páros. Áz előzetes elképzelések, erő­viszonyok ismeretében rangadó­nak indult a mérkőzés. Tavaly idegenben ugyanilyen összeállí­tású csapat ellen kikaptak a kecskemétiek. Az utolsó pilla­natban új párosfelállásokat pró­bált ki Fodor Miklós vezető­edző. Úgy tűnik, bejött, hiszen mindkét páros simán nyert. Ezt követően az első két kört 4:0-ra nyerték a „profitholdingosok”, s 10:0-nál már eldőlt a mérkőzés. Az egyetlen vereséget Szabó szenvedte el Bari ellen a 14. mérkőzésen. Ujhidy Tibor szakosztályve­zető: - A BVSC elleni győztes meccs utáni fejmosás jót tett a fi­úknak. Postás Matáv SE II.-CBA Kecskeméti Spartacus 11:7 NB I/A-csoportos női mérkő­zés, Budapest. Gy..: Farkas 2, Márkus 2, Erdélyi 1, Kovács 1 és az Erdélyi-Farkas páros. Edző: Fodor Miklós, Szily György. A párosok után l:l-re állt a ta­lálkozó, bár nyerni kellett volna mindkét meccset. Az első kör után még döntetlenre állt a mér­kőzés, de a másodikban a postá­soknak jobban ment az össz­pontosítás és megszerezték a ve­zetést. A CBA-sok bátortalan já­tékát a hazaiak jól kihasználták. Az utolsó körben a kecskeméti­ek két nyerésre álló mérkőzést vesztettek el, s ez döntőnek bi­zonyult. A csapat húzóemberét, Erdélyi Krisztinát vállsérülése akadályozta abban, hogy ered­ményesebben szerepeljen. KÉZILABDA Kiskőrös KKC-Győri ETO KC 26-22'(16-10) NB I-es férfimérkőzés. Kiskő­rös, 1100 néző. Vezette: Her- czeg, Südi. Kiskőrös: Tyetyák - Bendó 10/5, György, Tolsztih 2, Cser­mák 1, Makai 5, Farkas 4. Cse­re: Nagy (k), Juhász, Fekete 1, Golovin, Németh 3. Edző: Kolics János. Kiállítások: 8, ill. 10 perc. Hétméteresek: 1/-, ill. 5/5. Az eredmény alakulása, 10. p.: 6-2, 15. p.: 9-4, 25. p.: 15-8, 40. p.: 19-13, 50. p.: 24-18. Az erősebb hazai csapat biz­tosan szerezte meg a győzelmet a nagyon lelkes és igen kemény vendégekkel szemben. Kitűnt: Tyetyák, Bendó, Ma­kai, illetve Szabó (k), Bognár R. 4, Iváncsik G. 4. Kolics János: - Sajnálom, hogy jelentős mezőnyfölényün­ket nem tudtuk többgólos győ­zelemre váltani. Kecskeméti Delfin KC­Fehérgyarmati VSE 26-25 (14-15) NB I/B-s férfimérkőzés. Delfin KC: Rapi - Berényi 8, Ferenczi 2, Meleg 10, Juhász, Szántosi 1, Viski 2. Csere: Gál (k), Avramov (k), Felföldi 1, Ignácz 1, Magyer, Demeter, Nagy 1. Megbízott edző: Vazul Zsolt. Kiállítások: 16, ill. 18 perc. Hétméteresek: 9/8, ill. 5/4. Mindkét csapat óvatos, puha­tolózó játékkal kezdett, mivel nem találkoztak ilyen felállás­ban, hiszen a fehérgyarmatiak is szinte teljesen új csapattal jelen­tek meg. A csapatok tiszta lövő- helyzeüg játszottak és jól értéke­sítették helyzeteiket. Szoros ál­lás mellett felváltva estek a gó­lok: 10. perc: 5-6,20. perc: Í0-10. Félidőre egygólos vendégveze­téssel fordultak a csapatok. A delfineseknek a második félidő­re át kellett szervezniük a felállá­sukat, mivel Juhász Gábort har­madik 2 percével kipontozták. A második félidő eleje így a Kecs­kemétnek sikerült jobban. Pon­tos helyzetkihasználással és gyors indításokkal 21-17-re fordí­tottak. A rendkívül szívósan és agresszívan védekező vendégek azonban nem adták fel és a vég­játékra egy gólra csökkent a ha­zai előny. 26-25-ös Delfin-veze­tésnél, fél perccel a vége előtt a hazaiak Tözépkezdéshez álltak fel egész pályás letámadással szemben és okosan kijátszották a hátralévő másodperceket. így nagy küzdelemben értékes 2 pontot szereztek egy jó képes­ségű ellenfél ellen. Kitűnt: Berényi, Meleg, Rapi, illetve Sipos 12, Kemény 4, Déváid 4. KOSÁRLABDA Tiszaújvárosi Phoenix­Univer KSE 89-74 (50-33) NB I/B-s férfi kosárlabda­mérkőzés. Tiszaújváros, 300 né­ző. Vezette: Simó, Balogh. Univer: Pásztor 26, Munteán 8, Bovánovics 2, Mészáros 2, Kenderes 5. Csere: Gócs 19/3, Hajdú 5/3, Tvordy 5, Fergó 2. Edző: Tóth Viktor. Az első percekben 7-0, majd 12-4-re húzott el a hazai csapat. Nem sikerültek a vendégek do­básai, a tiszaújvárosiak pedig fő­leg kintről dobott kosarakkal ve­zettek. A második félidő közepé­re kialakult nagy különbség ­29-12 -, mint később kiderült, ezen a napon ledolgozhatatlan hátránynak bizonyult. Tóth Vik­tor cseréivel 35-23-ra felzárkó­zott az Univer, de a félidő végén ismét 17 pont volt a két csapat között. A második félidőben Pásztor és Gócs pontjaival 61-48 volt az eredmény, de sajnos ezt az előnyt a Tiszaújváros végig tartam tudta. Míg a hazaiaknak szinte minden dobásuk célba ért (11 darab 3 pontos), addig az Univernél 6-8 ziccer is célt té­vesztett. Végül is az első félidei rossz kezdést nem tudta ledol­gozni a csapat és elszenvedte el­ső vereségét a bajnokságban. izgalmas versenyt vívtak az országos gokartbajnokság résztvevői a kecskeméti kartringen. Az utolsó, 13-14. futamon dőlt el a bajnoki címek és a Rapid-kupa sorsa, az óvási lehetőség miatt azonban még tegnap nem volt végeredmény. FOTÓ: BANCZIK RÓBERT Ajánlatunk: Anglia vezető élelmiszer-kereskedelmi vállalata vagyunk és célunk, hogy sikerünk Magyarországon is folytatódjon. Kecskeméti áruházunkat 2000 telén nyitjuk és csapatunkba kivételes képességű embereket keresünk. • Kiemelkedően jó munkakörülmények olyan fizetési rendszerrel és juttatásokkal, amit egy multi­nacionális vállalat biztosítani tud. • Minőségi továbbképzési program. • Szakmai előrelépési lehetőség. . • Barátságos emberközpontú munkahely. • Olyan munka, mely motiváló és produktív, és melyet örömmel végzek • Lehetőség, hogy csatlakozz a Tesco-csapathoz. • Kiváló minőségű egyenruha. • Kiváló munka- és szociális feltételek. CATRO-SZENZOR _J A munkáról. Rólad... Bármely munkakör érdekel is az áruházban, egy dolog biztos - nálunk mindig a vásárló az első, minden dolgozó legfontosabb feladata, hogy a vásárlókat megfelelően kiszolgálja és felülmúlja elvárásaikat. Az áruház számos területére keresünk embereket, többek között henteseket, pékeket, pénztárosokat, eladókat, készletgazdákat és áruátvevőket. Munkád elvégzéséhez átfogó tréninget biztosítunk és segítünk, hogy a legtöbbet hozd ki magadból. A tréning lehet folyamatos, hogy munkádat a legjobb képességeid szerint végezhesd, illetve olyan, melynek segítségével magasabb pozícióba kerülhetsz. Mindez a vezetői csapat maximális támo­gatásával ötvözve lehetővé teszi, hogy kiválóan és örömmel végezd a munkádat és ez így legyen a jövőben is. Ideális pályázóként már van tapasztalatod a vásárlók kiszolgálásában. Szeretsz és tudsz csapatban dolgozni, kiváló kommunikációs készséggel rendelkezel. Használod kezdeményező képességedet és kreativitásodat, célod, hogy egyre jobban teljesíts. Nem zavar, ha sokat és sokáig kell dolgoznod, elvégre az élelmiszer-kereskedelemben 7 napból áll a hét és 24 órából egy nap. Természetesen bizonyos pozíciók betöltése végzettséghez kötött. Mit kell tenned? Ha hirdetésünk felkeltette érdeklődésedet, kérjük, hogy keresd fel Kecskeméten a Kisfaludy u. 6-8. sz. alatt található felvételi központunkat, ahol hozzájuthatsz egy jelentkezési laphoz és egy tájékoztatóhoz. Nyitvatartási hétfőtől péntekig 8-20 óráig. TESCO RENDELKEZEL AZOKKAL A KÉPESSÉGEKKEL, AMIKET A TESCO KERES?