Petőfi Népe, 1996. október (51. évfolyam, 229-254. szám)

1996-10-28 / 251. szám

1996. október 28., hétfő Sport 13. oldal Volt tartása a Dutép SC-nek a bajnokjelölt otthonában MTK BUDALAKK- DUTÉP SC 7,5:4,5 NB I-es sakkcsapatbajnoki mérkőzés, Budapest. Táblánkénti eredmények (elöl a pályaválasztó): Forin­tos Gy.-Bogumil d., Lengyel L.-Siklósi d., Cao Szung-Mar- gerált 1:0, Kánevált-Brandics d., M. Kovács-Szakolczay 0:1, Pilisi-Salánki d., Faragó-Ko­vács A. d., Sápi-Rozgonyi 1:0, Slusznyik-Molnár 1:0, Er- dei-Lehoczki 1:0, Deák-Lénárt 0:1, Csatári-Svébis 1:0. A 7,5:4,5 az MTK ellen jó eredménynek mondható. Ör­vendetes, hogy a bajnokságra is esélyes csapat ellen is volt tar­tása a Dutép SC-nek. Még en­nél is kedvezőbben is alakulha­tott volna az eredmény, ha a hátsó táblákon a kecskemétiek számára előnyösebb állások a játékok 4. órájában nem fordul­tak volna meg. Az utolsó öt táblán csak 1 pontot szerzett a Dutép SC, ezért alakult ki ez a végered­mény. (Siklósi) Túl a második akadályon SEAL JET FLÖTZERSTEIG (osztrák)- DUNAHOLDING SPARTACUS 1:6 Inter Kupa férfi asztalite­nisz-mérkőzés, Bécs. Gy.: Szabó 2, Kovács I. 2, Demeter 1 és a Demeter, Szabó páros. Az Inter Kupa második for­dulójában a Dunaholding Spar­tacus az osztrák 2. ligában sze­replő Flötzersteig ellen idegen­ben lépett pályára. A bécsi csa­pat az első egyéni mérkőzésen meglepte a kecskemétieket, hi­szen Kraft simán megverte Demetert, sőt Kovács I. az első szettet elvesztette Farthofer el­len. Ezt követően magára talál­tak a szparisok, mindössze Demeter vesztett egy szettet. Ujhidy Tibor szakosztály- vezető: - A Spartacus most bi­zonyította; hogy valóban csa­pat. Demeter gyenge játékát a másik két játékos jó formája pótolta. Szabó Krisztián nagy szívvel, kitűnő formában játszva, simán verte ellenfeleit. Kovács I. régi napjaira emlé­keztető nagy akarással, jó já­tékkal nyerte meccseit. KECSKEMÉTI SPARTACUS II.- SZEKSZÁRDI HÚSIPAR II. 10:8 NB I/B-csoportos női aszta­litenisz-mérkőzések. Gy.: Márkus 3, Szabó 3, Kókai 2, Kiss 1 és a Márkus, Szabó páros. Márkus és Szabó jó játékával sikerült megszerezni a győzel­met. GAMMA­KECSKEMÉTI SPARTACUS II. 10:6 Gy.: Kókai 3, Márkus 1, Szabó 1 és a Márkus, Szabó pá­ros. Kókai jó játéka kevésnek bi­zonyult a győzelemhez. George Foreman a World Boxing Union 46 éves nehéz­súlyú bajnoka november 3-án megmérkőzik kihívójával, az amerikai Craword Grimly-vel Tokióban, fotó: feb-reuters Több mint száz pontot dobott a Petőfi Nyomda KKC az Ikarus kosarába Fiatalok adtak lendületet az Elmának BAJAI TK ELMA- KÖZGÁZ SC 85-75 (39-34) NB I. A-csoportos női kosár­labda-mérkőzés: Baja, dr. Posta Sándor sportcsarnok, 700 néző. Vezette: Farkas, Szalontai. Bajai TK ELMA: Sirobo- kova 29, Berkó 2, Nedilia 23/15, Merecicki 3, Völgyesi 6/3. Csere: Horváth R. 10/6, Bobvos, Sibalin 12/6. Edző: Pump Gábor, Schmidt Lajos. A bajai kosarasok Sibalin Szilviának (16 éves) és Hor­váth Ritának (19 éves) kö­szönhetik, hogy fiaskó helyett győzelem lett a meccs vége. Kitűnt: Sibalin, Horváth R„ illetve Szélesy 23, Viszota 15. PETŐFI NYOMDA KKC IKARUS KC 107-80 (55-46) NB I/A-csoportos női ko­sárlabda-mérkőzés, Kecske­mét, sportcsarnok, 400 néző, vezette: Pázsitka, dr. Vígh. Kecskemét: Kovács 13, Fábián 8, Darida 7/3, Iljasenko 23/9, Pásztói 17. Csere: Jáger 10, Glasser 3, Fück 7/3, Vida 15, Hegedűs 4. Edző: Ifjú Tóth Viktor, Ábel József. Mindkét csapat lendületesen támadott, de sok hibával ját­szott. Az első félidő 15. per­céig a vendégcsapat vezetett. Nedilia vezeti a labdát az ellenfél palánkja felé. Ettől kezdve azonban a kecs­keméti együttes irányította a játékot. A második félidő ele­jén már húsz pont volt a haza­iak előnye, amit még növelt is a KKC. A hajrában már a cse­resor játszott a kecskeméti csapatban. Kitűnt: Ujasenkó, Pásztói, Vida, illetve Sándor (27). NAGYKŐRÖSI KK- ÁLLAMIGAZGATÁSI FDSE 69-64 (29-38) NB I. B-csoportos női ko­sárlabda-mérkőzés. Nagykő­rös, Petőfi-tomacsamok, 100 néző. Vezette: Bagi, Schéffer. Nagykőrös: Demeter 2, Nagy H. 11, Weichelt 15, Or­bán 11/3, Újhelyi 22. Csere: S. FOTÓ: ZALAVÁRI LÁSZLÓ Bognár 2, Hoffmann 6. Edző: Újhelyi Gábor. A kezdeti 4-0-tól eltekintve sokáig a főiskolások vezettek. A hazai csapat fokozatosan küzdötte fel magát. A 31. percben 55-54-re fordult az ál­lás, majd a büntetők értékesí­tésével ha nehezen is, de sike­rült a győzelmet megszerezni. Jótékonysági gálával ünnepelték az ötvenéves kosárlabdázást Megverték a parlamenti képviselőket Baján Szombaton az „Együtt az idő­sekért” Alapítvány javára ren­dezett jótékonysági gálával ün­nepelték Baján a város kosár­labdasportjának 50. évforduló­ját. A Posta Sándor sportcsar­nokba mintegy 600 néző váltott jegyet. Az eseményen jelen vol­tak a még élő alapító tagok is. A többórás színes program fő attrakcióját a „komoly, vérre menő csatározások” jelentették. Először a városi képviselő-tes­tület némi rendkívüli igazolá­sokkal megerősített csapata (Ágfalvy, Nemes, Cserháti, Hajdú, Márfai, Likár, Bánhidi, Zombor) mérkőzött a Parla­ment SC-vel. Utóbbiból az elő­zetesen jelzettel szemben töb­bek között hiányzott Kuncze Gábor belügyminiszter is, vi­szont Kristóf István, Baja kép­viselője is mezt öltött. A küz­delmes találkozón végül hazai győzelem született. A követ­kező összecsapáson az ország- gyűlési gárdának a Bajai Hon­véd KK gyermekcsapatával kellett megmérkőznie, és ez egyszer sikert is aratott a ven­dégegyüttes. A szünetekben tombola és aerobicbemutató színesítette a programot. A zárómeccs a Bajai Öreg- fiúk—Parlament SC összecsa­pás volt, hazai diadallal. A régi nagyok (Kovács J., Kovács L„ Karácsonyi, Rátvay, Rácz J., Ikotity, Ágfalvy, Likár, Hosz- szű, Bánhidi) megverték a par­lamenti képviselőket, akiket pedig ekkor már Horváth Fri­gyes, a kosárlabda-szövetség főtitkára is erősített. A közön­ség jól szórakozott a látványos összecsapásokon. Zalavári László Fürge volt a Delfin, békés a Kiskunmajsa KECSKEMÉTI DELFIN KC-SZARVAS HC 29-24(16-11) NB I/B-s férfi kézilabda­mérkőzés. Kecskemét, 300 néző. Vezette: Atkári, Herceg. Kecskemét: Ihász - Kovács 4, Ferenczi 5, Berényi 4, Ba­logh 7, Demeter 3, Viski 1. Csere: Bán (k), Simó (k), Bo- rics, Vazul, Tóth, Fekete, Czenczik 5. Edző: Kalmár Jenő, Pásztor Attila. Nagy iramban keződött a mérkőzés,'- mindkét csapat gyors tempót diktált. Az első tíz percben felváltva estek a gólok. Ezután a Delfin még nagyobb sebességre kapcsolt és Kovács, illetve Czenczik gyors indításai szétzilálták a szarvasi csapatot, így az első félidő 25. percére már 15-8-ra vezettek a hazaiak. Időkérést követően az ellenfél rendezte sorait és sorozatban 3 góllal felzárkóztak. A második félidőt is a Szarvas kezdte job­ban, de ekkor is csak négy gólra közelítették meg a Delfin csa­patát. Ezután azonban Balogh és Berényi átlövései eldöntöt­ték a két pont sorsát. Ezzel a Delfin nagyon fontos győzel­met szerzett és újra felzárkózott a középmezőnyhöz. Kitűnt: Ferenczi, Balogh, Czenczik, Kovács, Demeter, il­letve Serfel 6, Nagy 8. BÉKÉS-KISKUNMAJSA 28-18(11-13) NB I/B-s férfi kézilabda­mérkőzés. Békés, 350 néző. Vezette: Dobrovits, Kerek. Kiskunmajsa: Szacsvai - Gi- lan 2, Juhász 2, Vizsnyiczai 7/6, Kiss, Kucsera 5, Szabó L. 2/1. Csere: Horváth (k), Szabó Zs., Hovanyecz, Újvári, Tóth. Edző: Prónay Gyula. Hétméteresek: 4/3, ill. 9/7. Kiállítások: 10, ill. 10 perc. Mire felocsúdtak a hazaiak, már 4—0-ra vezetett a Majsa. A vendégek remekül védekeztek és szép akciókból tovább növel­ték előnyüket (5-10). A békési közönség már ébresztőt kiabált, aminek eredményeképp a félidő hajrájában szépítettek a vendég­látók. A szünet után mintha ki­cserélték volna a két csapatot. Ezúttal a hazaiak lőttek zsinór­ban öt gólt (16-13). A majsaiak Vizsnyiczai heteseivel próbál­tak lépést tartani (19-17), de ké­sőbb két büntetőt is kihagytak. Ezután padlóra küldték a széteső majsai csapatot (26-17), akik­nek semmi sem sikerült a máso­dik félidőben és mindössze csak egy (!) akciógólt tudtak lőni. Kitűnt: Czétényi 7, Pocsai 5, illetve Szacsvai, Kucsera. Az ifjúsági csapatok mérkő­zésén: Békés-Kiskunmajsa 19-14(11-13). Ismét villogtak a Fókák SKP KONEX KOSICE- VILLANÓ FÓKÁK KECSKEMÉTI VSC NASS 5-20 (0-4, 3-5, 2-5, 0-6) OB I-es női mérkőzés. Bu­dapest, Szőnyi út. Vezette: Fe­kete, Petik. Villanó Fókák: Tóth A. - Valkay A. 7, Valkay Á. 6, Pan- talics 1, Valkay E. 6, Kálló, Nyilas, Mus, Gazdag, Vár­nagy. Edző: Valkay Ferenc. Gól emberelőnyből: 2/0, il­letve 5/2. Négyméteresek: -, illetve 3/3. Kitűnt: Hrosiková 4, illetve Valkay A., Valkay Á., Valkay Erzsébet. CEGLÉD-KVSC 6-4 (0-1, 3-0, 1-2, 2-1) OB I/B-s férfi vízilabda­mérkőzés, Cegléd, vezette: Urbán, Vajda. Kecskeméti VSC: Rehák - • Páré, Király, Deák 1, Nagypál, Simon 1, Csák 1, Budai, Osko- lás, Sárkány Gy., Bende 1. Edző: Simon Balázs. A rangadón a kecskemétiek hiába védekeztek jól, a góllö­vés még előnyös helyzetekből sem sikerült. A hajrában 5-4- es hazai vezetésnél nem hasz­nálta ki emberelőnyét a KVSC. Kitűnt: Németh F. 2, Opra 2, Tóth J. 1, illetve Rehák, Si­mon, Bende. Gazdát keresnek a kiskunfélegyházi asztaliteniszezők Padlón az elmúlt év legjobb csapata? A kilátástalanság határán bo­lyong az elmúlt év legjobb magyar férfi asztalitenisz-csa­pata, a Kiskunfélegyházi AC. Az együttes óriási erőfeszíté­sek után elkezdte ugyan a Baj­nokcsapatok Európa Kupája- küzdelmeket, de a klub „min­denese”, Kalász Kázmér várat­lan halála a csapat szétesését is magával hozta. A Kiskunfél­egyházának hírnevet szerzett játékosok elhagyták az egykori sikerek színhelyét, mindenki ott folytatja edzéseit, ahol le­hetőséghez jut.- A Nass Budapesti Vasutas SC edzéseit látogatom, de az átigazolási szabályok . miatt úgy tűnik, hogy jövő nyárig tétmérkőzésen nem léphetek más csapat mezében az asztal­hoz - nyilatkozta Mercz Gá­bor, aki a félegyháziak egyik legponterősebb játékosa volt, s remekelt az egyik legrango­sabb hazai megmérettetésen, a TOP 12 versenyen is. - Szlo­vákiában is csapat után néz­tünk már, de ott is csak a ráját­szás szakaszában lenne esetleg lehetőségem a játékra.- Kiskunfélegyházán már végérvényesen kijelentették a csapat feloszlatását?- Ami a szigorú és szomorú valóság, semmi lehetőségünk az ottani felkészüléshez, s eb­ben a szezonban még egyetlen fillért sem kaptunk. A leg­utolsó információm szerint ta­lán a város önkormányzata megpróbál segíteni, de érzé­sem szerint nagyon kevés a remény.- A félegyházi klub szakosz­tályának képviselője azt nyi­latkozta, hogy a következő olaszországi BEK-mérkőzésre még az utazást biztosítanák a csapatnak, ha a játékosok is vállalnák a felkérést. Mi a vé­leménye erről?- Érről még nem hallottam, de ha hívnak, s a többiek is hajlandóak rá, én vállalnám minden ellenszolgáltatás nél­kül az olaszországi játékot. De hogy azután mi lesz, arra én is mihamarébb szeretnék választ kapni. 22 éves vagyok, s a jö­vőbeli egzisztenciámat a ping­ponggal kívánom előterem­teni.