Petőfi Népe, 1996. április (51. évfolyam, 77-101. szám)

1996-04-15 / 88. szám

10. oldal Labdarúgás 1996. április 15., hétfő Labdarúgó Nb i. A Stadler első tavaszi győzelme! INNSTADT STADLER FC- VASAS 1-0 (1-0) Akasztó, 3000 néző. Vezette: Molnár J. (Szabó, Marcsók). Innstadt Stadler FC: Nagy - Dragoner, Kovács Zs. (Ba­logh a szünetben), Resko, Ker­tész, Lázár, Molnár, Jereme- jev, Csehi Z„ Rumán, Jelisze- jev (Bulders, 77.). Edző: Sán­dor István. Vasas: Sáfár - Mónos, Ge­res, Juhár, Bukva, Máriási, Váczi, Galaschek, Simon (Gricajuk 68.p.), Fischer, Pál. Edző: Gellei Imre. Sárga lap: Rumán a 24., Kovács Zs. a 38., Váczi a 70., Csehi Z. a 81. percben. A reggeli hó a mérkőzés kezdetére eltűnt a pályáról, így jó talajú küzdőtéren kezdődhe­tett a találkozó. Mindkét csa­pat támadó szellemben kez­dett, ezt jelezte a 8. percben Fischer előretörése, de Drago­ner a 16-oson belül fel tudott szabadítani. A 12. percben Pál egy csel után 16 méterről cé­lozta meg a kaput, Nagy szé­pen védett. A 15. percben Jeli- szejev került a 16-oson be­lülre, de késlelkedett a lövés­sel, és menteni tudtak előle. Román Tibor A 27. percben Lázár szépen ugratta ki Rumánt, aki a kifutó Sáfár mellett a hálóba gurí­tott: 1-0. A 47. percben Máriási 16 méterről leadott lövése kapu mellé szállt. Az 54. percben Pál meglódult a bal szélen, be­adását Nagy szépen védte. Az 55. percben Jeliszejev - Jere- mejev volt a labda útja, de az utóbbi 11 méterről kapu fölé lőtt. Fischer a 61. percben tért ölelő átadással gólhelyzetbe hozta Váczit, aki azonban a 16-oson belülről kapu fölé durrantott. A 75. percben szög­letrúgáshoz jutott a Vasas, amelynek végén Fischer 11 méterről leadott fejesét Nagy bravúrral fölé ütötte. A 81. percben Rumán a saját térfelé­ről indulva egyedül tört ka­pura, de hosszan szöktette ma­gát, és Sáfár felszedte előle a labdát. Az eltiltások miatt alaposan fel kellett forgatni a csapatot Sándor edzőnek. Jeliszejev és Kovács Zs. először volt kezdő­játékos. Nagy lendülettel kezd­tek a csapatok, majd húsz perc után kissé alábbhagyott az iram és keményebb lett a játék. A gól megnyugtatta a hazaia­kat, akik ügyesen adogattak és szőtték támadásaikat. Fordu­lás után a Vasas is nagyobb sebességre kapcsolt, mindent megtett az egyenlítés érdeké­ben, de a hazai védelem élen Nagy kapussal állta a roha­mokat. Sőt néhány gyors ellen- támadással még ők veszélyez­tették Sáfár kapuját. A hazaiak győzelme megérdemelt, mert jobban akarták a sikert. Kitűnt: Nagy, Dragoner, Rumán, Resko, illetve Sáfár, Juhár, Fischer. Sándor István: -Negyed­szer játszottunk a Vasassal, és most először sikerült győzni. Nagyon örülök és gratulálok a csapatnak a lelkes, határozott játékért. Gellei Imre: - Az önfelál- dozóan küzdő Stadler ellen hi­ába dolgoztuk ki a helyzeteket, a döntő pillanatokban mindig hibáztunk. Az NB I. állása 1. BVSC 2. Ferencváros 3. Újpest 4. Debrecen 20 14 20 13 5. Kispest 6. Vasas 7. Csepel 8. MTK 9. Vác 10. I. Stadler 11. ZTE 12. Haladás 13. Békéscsaba 14. Fehérvár 15. Győr 16. Pécs 20 20 20 20 20 20 20 20 20 20 20 20 20 20 3 12 7 10 2 14 39-17 47 35-17 41 27- 16 34 28- 24 31 28- 22 29 26-23 29 32-30 28 41-35 27 31-28 26 26-25 26 29- 33 25 18- 31 21 21- 31 18 22- 40 18 19- 33 16 16-33 11 Megjegyzés: A Pécstől 3 büntetőpont levonva. További eredmények: Pécs-Újpest 0-2, MTK-Debrecen 3-1, Csepel-Vác 1-0, Győr-Fehérvár 0-0, ZTE-Kispest 0-0, BVSC-Békéscsaba 1—1, Ferencváros-Hala- dás0-0. _______Nb m. Alföld-csoport_______ R emek formában a körösiek Nb ii. Keleti Csoport Rangadót nyert a KTE, szívélyes vendéglátó volt a Kecske KABA-KECSKEMETI TE 0-2 (0-1) Hajdúszoboszló, 500 néző. Ve­zette: Tóth V. (Farkas, Vámos). Kaba: Vadon - Kulcsár, Us- majev, Szilágyi, Kiss (Czipf az 51. p.), Kondás, Gréczi (Nagy Cs. a 80. p.), Temován, Ka- csándi (Erdei a 65.p.), Plókai, Standu. Edző: Eich László. KTE: Molnár - Márics, Ba­logh, Pisont, Sass, Farkas, Pin- tea (Virág a 15. p.), Bücs, Vén, Major, Barna. Edző: Dajka László. Sárga lap: Márics a 21., Ka- csándi a 60. percben. Nem rohantak egymásnak a csapatok. Csendes csúszkálás folyt bő fél óráig. A legszebb mozdulatot Plókai prezentálta: egy felpattandó labdát hanyatt vetődve ollózott kapura, Molnár azonban ölbe fogta a pöttyöst. A másik oldalon Bücs próbálko­zott, de lövése és szabadrúgása is elkerülte Vadon kapuját. Úgy tűnt, gól nélkül vonulnak szárít- kozni a csapatok, amikor a 37. percben szöglethez jutottak a kecskemétiek, s Bücs beívelt labdáját Balogh a védőket meg­előzve bólintotta a hálóba: 0-1. A fordulást követően szinte azonnal eldőlt a három pont sorsa. A 48. percben Bücs forin­tos passzával Major lépett ki és a kiszolgáltatott Vadon mellett a bal sarokba lőtt: 0-2. Ettől kezdve az újonc edzőt avató KTE átadta a területet a hazaiaknak. A szoboszlóiak azonban továbbra is pontatlanul passzoltak s - két lövést nem számítva - el sem jutottak a jól védekező kunságiak kapujáig. Eich László: - Gyenge telje­sítményt nyújtottunk, így ellen­felünk megérdemelten jutott a három pont birtokába. Dajka László: - Jól, taktiku­san fociztunk, rászolgáltunk a győzelemre. TISZAKÉCSKEIFC- GÖDÖLLÖ 1-1 (0-1) Tiszakécske, 1600 néző. Ve­zette: Makai (Jenei, Sóthy). Tiszakécske: Derdák ­Maczkó, Izsák, Drágán, Hege­dűs, Ézsiás, Bánföldi, Sza- szovszky, Tóth A., Török, Szántó (Bujáki a 77. p.). Edző: Szurgent Lajos. Gödöllő: Szabó D.- Somo­gyi, Kovács, Hutter, Török, Stranyóczky, Kádár, Szász (Maglódi 87. p.), Tábori (Kiss a 88. p.), Ivanovics (Haraszti a 81. p.), Czipper. Edző: Jakab Elek. Sárga lap: Bánföldi a 47., Szász a 69., Somogyi a 78., Ká­dár a 89. percben. 1. perc: Szász mintegy 25 mé­teres szabadrúgásból zúgó felső kapufát lőtt. 17. perc: Szabadrúgást vé­gezhetett el a Gödöllő az oldal­vonal mellől. A magasan beívelt labda akadálytalanul jutott el az ötös bal sarkán álló, a védelem­ből előrehúzódó Kovácshoz, aki átfejelt a túl oldalra. Czipper egyedül érkezett és éles szögből szerzett vezetést: 0-1. 71. perc: Maczkó cselezett befelé a bal oldalon, majd egy hirtelen mozdulattal a középen induló Török elé passzolt. Hutter elnézte a labdát, s az a kécskei center elé került, aki egyből a ki­induló Szabó kapus mellett a há­lóba perdített: 1-1. 86. perc: A meccs legna­gyobb helyzetéből Török a kapu­tól két méterre a gólvonalon álló gödöllői védőt találta el. Az Óbudán elszenvedett 4-0- ás vereség óta kitartóan őrzi gyenge formáját a tiszakécskei legénység. Az első félidőben a sokkal többet mozgó, gyorsab­ban, ötletesebben játsszó vendé­gek megérdemelten szereztek vezetést, sőt előnyük nagyobb különbségű is lehetett volna. A hazaiak félóra múltán heverték ki a kapott gól okozta sokkot, s innentől kezdve irányították a já­tékot, rengeteget futottak a haza­iak, de az összjátékuk bizony enyhén fogalmazva is akadozott. A középpályások túlontúl sokat cipelték a labdát, nem volt szivük időben leadni, a széleket pedig úgy tekintették, mintha nem is lettek volna. A szárny aszegett, középen erőltetett támadásveze­tésnek tudható be az, hogy a há­zigazdák örülhetnek a Gödöllő ellen megszerzett pontnak... Kitűntek: Ézsiás, illetve Czipper, Szász. Szurgent Lajos: - Nyílt si­sakkal játszó ellenféllel szem­ben továbbra is gyengélkedtünk, így igazságos a döntetlen. Jakab Elek: - Az első félidő­ben több helyzetet is kihagy­tunk, de a másodikban a kécske­iek jobbak voltak. Az eredményt igazságosnak tartom. KAZINCBARCIKAI SC­KECSKEMÉTI SC RSC 4-0 (4-0) Kazincbarcika, 1000 néző. Ve­zette: Lánczos. KBSC: Fülöp - Szabó (Deák a 66. p.), Sztahon, Földeák, Remenár, Lukács, Csipke, Ki­ser, Szaniszló, Császári, Dole- zel (Mogyoródi a 80. p.). Edző: Kálmán Vilmos. KSC RSC: Kirí - Czipó, Barna, Kovács, Varga, Kecs­keméti (Freyberger a 78.) ben), Kiskapusi, Némethy (Torba- vecz a 46.), Werle (Bagi a 41. p.), Ozsváth, Bállá. Edző: Ioan Patrascu. 12. perc: Jobbról érkezett középre egy beadás, Császári átfejelte a kecskeméti védők fö­lött a labdát, Dolezel csapott le rá, tett néhány lépést, majd 8 méterről félmagasan a kapu kö­zepébe lőtt: 1-0. 34. perc: Bállá csapott össze a labdáért vívott harcban Reme- nárral, eltalálta a barcikai játé­kos lábát, s megmozdulásáért a sárga lapot mutatta fel neki a já­tékvezető. Mivel ebből a kár­tyából már korábban kapott egyet, villant a piros is. 37. perc: Szaniszló jobbról végezhetett el szabadrúgást. A labdát Barna fejjel megcsúsz­tatta, s tette ezt olyan „eredmé­nyesen”, hogy a bőrgolyó saját kapujának jobb oldalában kötött ki. Öngól: 2-0. 38. perc: Kiser közepén ug­ratta ki a lesgyanús helyzetből startoló Dolezelt, aki elvitte a labdát a kifutó Kirí mellett, az­tán az üres kapuba továbbított: 3-0. 45. perc: Lukács vezetgette előre a labdát, gondolt egyet és 24 méterről hatalmas erejű lö­vést eresztett meg. A jól eltalált labda a kapu közepén vágódott a léc alá: 4-0. A lendületesen kezdő hazaiak az első félidőben minden vitás kérdést „ tisztáztak”. Szünet után kissé visszavettek a tempó­ból, így a kecskemétiek előtt is nyílt lehetőség. Ez annyit jelen­tett, hogy igyekeztek járatni a labdát, de a kapura semmi ve­szélyt sem jelentettek. Kitűnt: Dolezel, Sztahon, Földeák, Lukács, Szaniszló, il­letve Varga. Kálmán Vilmos: - Az első félidő alapján megérdemelten szereztünk négygólos vezetést, a szünet utáni teljesítmény a könnyen felejthető kategóriába sorolandó. Ioan Patrascu: - A lesből kapott gól és az indokolatlan ki­állítás eldöntötte a mérkőzés sorsát. Ettől függetlenül néhány játékosom teljesítménye fejtö­rést okoz számomra. Az NB II. Keleti csoport állása 1. ffl. Kér. TVE 2. KTE 3. Diósgyőr 4. Tiszakécske 5. Tiszavasvári 6. Kaba 7. Nyíregyháza 8. Salgótarján 9. Hajdúnánás 10. Eger 11. Hatvan 12. Kazincbarcika 13. Gödöllő 14. KSC RSC 15. Sényő 20 13 5 20 12 4 20 11 6 20 11 4 20 11 4 20 11 4 20 10 2 20 7 8 20 7 7 20 20 20 20 20 20 2 45-14 44 4 26-17 40 3 35-13 39 5 38-19 37 5 32-17 37 5 30-18 37 8 35-24 32 5 21-13 29 6 24-19 28 8 30-28 26 6311 19-33 21 4 6 10 24-26 18 5 3 12 15-40 18 4511 22-29 17 4511 17-42 17 1 1 18 7-68 1 7 5 16. Hódmezővásárhely 20 Megjegyzés: A Hódmezővásárhelytől 3 bün­tetőpont levonva. További eredmények: Nyír- egyháza-Sényő 0-0, Salgótarján-Hajdúnánás 1-1, Tiszavasvári-Eger 3-0, Hatvan-Hódme- zővásárhely 2-0, ül. kér. TVE-Diósgyőr 1-1. KISKÖRÖS-CSONT FC 3-0 (1-0) Kiskőrös, 1000 néző. Vezette: Bánóczki. Kiskőrös: Mlinko - Tóth A., Amuncsik, Sárközi (Éliás), Be­regszászi, Tóth P. (Szűcs L.), Kapics, Pecznyik, Agócs, Mis- kovic, Sztojanovics. Edző: Szlovák László. Csont FC: Tüskés - Schu­mann, Kovács I., Balogh, Csont (Takó), Szűcs (Kovács J.), Gu- bucz, Csimburovics, Szauer, Hánzs (Váczi), Ádám. Edző: Szabó Gábor. 10. perc: Tüskés kapus ütkö­zött saját védőjével, a lecsorgó labdát Sztojanovics a hálóba gu­rította: 1-0. 20. perc: Kovács I. lefejelte Miskovicsot, ezért a játékvezető kiállította. 55. perc: Kapics lövését a ka­pufa még hárította, de a kipat­tanó labdát Sztojanovics értéke­sítette: 2-0. 59. perc: Sárközi pontos ke­resztlabdáját a hosszú oldalon érkező Agócs lőtte a hálóba: 3-0. A tavasz legjobb játékával nyert a Kiskőrös. 89. perc: Sztojanovics bünte­tőjét Tüskés bravúrral védte. Kitűnt: Tóth A., Kapics, Sztojanovics, illetve Gubucz, Ádám. Ifjúsági eredmény: Kiskő- rös-CsontFC 12-0. SZVSE-KTK 3-0 (3-0) Szeged, vezette: Bogyó. KTK: Bánó - Bertus (Lap- sánszki), Márton, Korom, Síber, Kertész (Papp Z.), Csincsák, Új­falusi (Kókai), Nagy L., Fórizs, Fütyü. Edző: Kurucz István. 14. perc: Udvarit visszagurí­tott, ám az érkező Süli nem ta­lálta jól el a labdát, ami Puskás­hoz gurult, aki 6 méterről a ka­puba lőtt: 1-0. 38. perc: Kispál remek lab­dával ugratta ki Puskást, és a ha­zai gólzsák higgadtan gurított a bal sarokba: 2-0. 42. perc: Udvari először Bá­nóba lőtt, majd a visszapattanó labdát kapásból helyezte a ka­puba: 3-0. 46. perc: Pappot Simon állí­totta meg szabálytalanul. A bün­tetőt Fórizs a lécre lőtte. A fölényben játszó vendégek a legnagyobb helyzetet is elhi­bázták. Kitűnt: Demeter (a mezőny legjobbja), Turbucz, Udvari, Vándor, Puskás, ill. senki. SZENTES-KALOCSA 1-2 (0-1) Szentes, 400 néző. V: Tóth. Kalocsa: Gojtán - Iván, Aradi, Paletta, Balogh, Márton (Unyi), Mácsai, Farkas, Kiss (Sztankov), dr. Koch, Kovács (Bolvári). Edző: Hayerbacher Ferenc. 36. perc: Kiss Kovács sarkára lépett, mire Tóth játékvezető a 11 -es pontra mutatott. Paletta ér­tékesítette a büntetőt: 0-1. 70. perc: Dr. Kochot a tizen­hatos vonala előtt buktatták, a sértett védhetetlenül lőtt Kovács kapujába: 0-2. 73. perc: Gulyás tört a kalo­csai 16-oson belülre. A vendég védők kézzel, „tisztáztak”. A büntetőt Verebélyi értékesítette: 1-2. Kitűnt: Sipos, Muskó, Gu­lyás, Répás, illetve Aradi, Pa­letta, dr. Koch. Ifjúsági eredmény: Szen- tes-Kalocsa 0-5. BAJAI LSE-KUNBAJA 3-2 (3-1) Baja, 300 néző. Vezette: Sipos. Baja: Lakner - Goretich G., Ivancsán, Szabó, Papp, Faddi (Angeli), Tóth M., István (Poh- ner), Csemák, Teszlik (Orbán), Nagy. Edző: Raffai Rudolf. Kunbaja: Tomik - Szalai (Sánta), Nuszpl, Evanics, Mis- kolczi, Pálosi, Cosic, Wettstein, Kákonyi, Tóth (Veres), Schind­ler (Markovics). Megbízott edző: Evanics Zoltán. 3. perc: István indításával Nagy lépett ki a bal oldalon, be­felé cselezett, majd 12 méterről a sarokba lőtt: 1-0. 12. perc: Faddi jobbról, sza­badrúgásból ívelt középre, a labda egy védőről Nagy elé pat­tant, aki a bal alsó sarokba gurí­tott: 2-0. 25. perc: Faddi vezette fel a labdát, Teszlikhez passzolt, ő az érkező Ivancsánhoz gurított, aki 18 méterről lőtt Tomik kapu­jába: 3-0. 30. perc: Ivancsán remek be­csúszással mentett a kiugró Tóth elől, aki elesett, a játékvezető pedig meglepetésre büntetőt ítélt. A 11-est Évanics a jobb sa­rokba lőtte: 3-1. 92. perc: Ivancsán ezúttal rossz ütemben keresztezett a 16- oson belül, és így felrúgta a meg­lépő kunbajai csatárt. Az újabb büntetőt Kákonyi értékesítette: 3-2. Kitűnt: Nagy, Lakner, Tóth M., Papp, Goretich G. illetve Tóth, Kákonyi. Ifj. m.: Baja-Kunbaja 8-0. Az NB III. Alföld-csoport állása 1. Makó 20 14 3 3 52-19 45 2. Kkdorozsma 20 14 3 3 51-18 45 3. KTK 20 12 3 5 49-25 39 4. Gyula 20 11 4 5 31-21 37 5. Kalocsa 20 9 6 5 33-21 33 6. Csont FC 20 10 3 7 36-26 33 7. SZVSE 20 10 2 8 33-24 32 8. Tótkomlós 20 9 4 7 24-27 31 9. Baja 20 9 3 8 32-23 30 10. Kiskőrös 20 7 9 4 23-17 30 11. SZEAC 20 7 5 8 31-34 26 12. Kunbaja 20 5 3 12 26-44 18 13. Szentes 20 3 7 10 16-37 16 14. Mezőberény 20 4 2 14 18-42 14 15. Szarvas 20 3 4 13 12-33 13 16. Mindszent 20 1 3 16 12-68 6 További eredmények: SZEAC-Gyula 1-2, Tótkomlós-Mezőberény 4-2, Mindszent­Makó 0-6, Kiskundorozsma-Szarvas 3-0. A két német csapat, a Köln ellenére sem esett gól. és a Borussia Dortmund mérkőzésén a látható nagy igyekezet FOTÓ: FEB-REUTERS