Petőfi Népe, 1995. február (50. évfolyam, 27-50. szám)

1995-02-13 / 37. szám

10. oldal Sport 1995. február 13., hétfő A férfiak kitettek magukért Tamás Zoltán (labdával) a támadásokban sokat segítette csapatát, a Bajai Bácskát. Úszás iskolásoknak Kedden úszóversenyt rendez­nek a bajai sportuszodában. A délelőtt folyamán a középisko­lások, 13 órakor az általános is­kolások mérhetik össze tudásu­kat. Ezen a versenyen azok a gyermekek mutatkoznak be, akik bár rendszeresen úsznak, de nincsenek leigazolva sport­egyesületekhez. Nyert a Fordán A Kecskeméti Fordán Biliárd SE NB I-es biliárdcsapata a bu­dapesti Arénával játszott baj­noki mérkőzést. Tóth A. kettő, Bognár, Patonai, Göcző és Márkli győzelmeivel 6-2 arányban bizonyultak jobbnak ellenfelüknél. Kiütötték a bajnokot Megfosztotta a WBO profi ökölvívószervezet légsúlyú bajnoki címétől a dél-afrikai Jake Matlalát a mexikói kihívó, Alberto Jimenez, aki a 8. me­netben kiütéses győzelmet ara­tott. Hunyadi a nyolcadik A gyorskorcsolya Világ Ku­pa-viadalon nem remekelt a lil- lehammeri téli olimpián arany­érmet nyert osztrák versenyző, Hunyady Emese. Az 1000 mé­teres távon csupán a 8. helyet szerezte meg. Noah megnősült Megnősült Yannick Noah, a franciák egykori kiváló teni­szezője. Noah a nemzetközileg ismert angol topmodellt, Heat­her Stewart Whyte-ot vezette oltár elé. Fogyókúrás dopping Doppingvétség miatt egyéves eltiltás vár Andre Prusa német súlyemelőre. A 23 éves ver­senyző egy amerikai gyógy­szert használt, hogy minél ha­marabb lefogyjon. Az eltiltás mellett 2000 márka büntetést is kell fizetnie. Elutasított óvás Az olasz labdarúgóliga fe­gyelmi bizottsága elutasította az AS Roma óvását, amelyet a 3-0-ás vereséggel végződött, Juventus elleni mérkőzés kap­csán nyújtott be. A fővárosi klub vezetői szerint a találkozó játékvezetője, Loris Stafoggia igen részrehajlóan bíráskodott, s tevékenységével döntően be­folyásolta az eredmény alaku­lását. MA LABDARÚGÁS Előkészületi mérkőzés: Kalo­csai FC-Kiskőrös 15 óra. BAJAI BÁCSKA KSE- B ATT AI KE 80-72 (43-34) Férfi kosárlabda NB I. ráját­szás a 13-20. helyért, Baja, Német Nevelési Központ, 400 néző. Vezette: Balogh, Szalon- tai. Bajai Bácska KSE: Takács 5/3, Csátaljay 8, Tamás 19/6, Vujadinovics 34/15, Korcsok 6. Csere: Szabó N. 1, Kovács, ifj. Vétek 3, Szabó A. 2, Grebnyev 2. Edző: Vétek Frigyes. Bekezdett az elején a Baja. A 3. percben 9-0-ra, majd a 7.-ben 25-9-re vezetett. Jól vé­dekezett a csapat, támadásban pedig Vujadinovics és Tamás versenyzett egymással. A 10. perctől megtorpant a Bácska. A Batta zónázni kezdett, ennek köszönhetően 10 pont alá csök­kent a különbség. A második játékrész elején Vujadinovics dobásbemutatót tartott. Két hármasa és egy dup­lája mellé Takács egy büntető­vel társult. A Bácska ekkor ma­gabiztosan játszott. A Batta azonban feltámadt s az utolsó előtti percben már csak 5 pont volt a hazai előny. Ekkor Vuja­dinovics megrázta magát, és bebiztosította a győzelmet. Kitűnt: Vujadinovics, Csát­aljay, Tamás, illetve Filotás 21/3, Kuluncsics 12. NAGYKŐRÖSI KK- DOMBÓVÁR VM SE 93-73 (48-41) Férfi kosárlabda NB I. rá­játszás a 13-20. helyért, Nagykőrös, Kossuth tornacsar­nok, 900 néző. Vezette: Bacs- fay, Kóthay. Nagykőrös: Maleras (26), Mihálovics (7/3), Király (14/6), Pásztor (20), Milivojsa (11/3). Csere: Módra (7), Vadkerti (4), Szép (4), Újhelyi. Edző: Goúth Iván. A Dombóvár igazolta jó hí­rét, nagyon jól tartotta magát az első félidőben. A 7. percben 15-8, a 12. percben 26-23 volt az állás. Nem sikerült a Nagy­kőrösnek megugrania. A második félidőben agresz- szívabbá vált a hazai csapat vé­dekezése, ennek következtében a 26. percben már 63-47-re ve­zettek. A 16 pontos előny bir­tokában a körösiek belementek egy adok-kapok játékba, ami végül is biztos győzelmet eredményezett. Kitűnt: Maleras, Pásztor, il­letve Király és Szép. HONVÉD BAJAI SE TK- SZEGEDIPOSTÁS 80-78 (35-29) Férfi kosárlabda NB I. rá­játszás a 21-28. helyért: Baja, dr. Posta Sándor sportcsarnok, 300 néző. Vezette: Kékesi, Bemáth. Honvéd Bajai SE TK: Csá- nyi A. 5, Gurzó 21/3, Ádám 21/18, Martincsek 3, Kajtár 22/18. Csere: Csányi I. 3/3, Szőke II. 2, Jenei 3/3. Edző: Pump Gábor. A szegediek vezetésével in­dult a találkozó. Jól védekeztek a vendégek, ezért a Honvéd a régi és eddig mindig bevált fegyverükhöz - a triplákhoz - folyamodtak. Néhány perc alatt hatot dobtak. A félidő közepén felzárkóztak a vendégek, sőt még a vezetést is átvették. Nem mindennapi mutatvánnyal zá­rult az első játékrész. Ádám Béla, a bajaiak irányítója a kez­dőkörben dobta el a labdát, amely a dudaszóval egy időben pottyant a kosárba. Szünet után könnyelműsköd- tek a katonák, így a postások egy pontra feljöttek. Az utolsó percekben az elfáradt hazai já­tékosok majdnem kiengedték kezükből a győzelmet. Kitűnt: Ádám (a mezőny legjobbja), Kajtár, Gurzó, il­letve Zogovics 20, Búzás 20, Fekete 19/9. SVSE-GYSEV- UNIVER KSC 85-55 (52-25) Női kosárlabda NB I. ráját­szás a 9-12 helyért. Sopron, Sportcentrum 400 néző. Ve­zette: Nagy J., Mojor. Univer KSC: Kovács (4), Fück (5/3), Iljasenko (11/6), Dubljevics (7), Kosjár K. (14). Csere: Vida (2), Jáger (8), Kos­jár L. (2), Pasek, Darida (2). Edző: Adamik Ferenc és ifj. Tóth Viktor. Az elején mindkét csapat so­kat hibázott és kevés kosár esett. Ezután a Sopron lendült játékba és hamar elhúzott. A kecskemétiek a tőlük megszo­kott jó védekezés helyett most feleslegesen kapkodtak és sokat hibáztak. A második játékrész­ben már nagy fölényben volt a Sopron. Kitűnt: Szenes 27/12, Balog 10, ill. Kovács A., Kosjár K. KÖZGÁZ MATAV- BAJAI TK ELMA 100-51 (49-20) Női kosárlabda NB I. ráját­szás a 13-20. helyért. Buda­pest, Kinizsi utca. Vezette: Simó, Bagi. Kitűnt: Boda(16), Fábián (14), Bíró (13), Szakáll, Viszota (10-10), illetve Chiro- bokova, Fekete (11-11). Pont nélkül idegenből SZÉKESFEHÉRVÁRI CERBONA- KISKUNHALASI NKSE 15-14 (8-6) NB I-es női kézilabda-mérkő­zés, Székesfehérvár, 200 néző. Vezette: Babos és Mózer. Kiskunhalas: Vörös, Virág (2), Asztalos, Rádinné (2/2), Szarka (1), Pásztor (4), Sávolt (2) . Csere: Frits (kapus). Túriné (3) , Csábi és Kosa. Edző: Ta- bajdi Ferenc. Kiállítás: a hazaiaknál 6 perc, a Kiskunhalasnál 6 perc. Hétméteresek: 6/6 ill. 3/2. A szinte hazai pályát va­rázsló nagyszámú halasi szur­kolósereg előtt a betegeskedő Túriné nélkül kezdett a KNKSE s a 8. percben 3-1-re vezetett. A Kiskunhalas a 26. percben 6-6-os állásnál bünte­tőt hibázott. Azt követően áten­gedte a vezetést a hazaiaknak. Három halasi góllal kezdő­dött a második félidő és ekkor vezett utoljára a vendégcsapat, 8-9-re. Később a Cerbona többször is szerzett 2 gólos előnyt, de az 55. percben ismét egyenlített a Halas. Az utolsó 5 perc rendkívül izgalmas küz­delmet hozott. Mindösze egy gól született, melyet a hazaiak szereztek. A halasiak mind a védeke­zésben, mind a támadásban sok hibát követtek el, és az őszi idény utolsó fordulóiban meg­lepően feljavult Cerbona ottho­nában nem sikerült gyarapítani pontjaik számát. Kitűntek: Horváth Lenke (7/6), Podolnaja (4) illetve Vö­rös. Az eUenfelek örültek KAPOS ZSELIC AC- KECSKEMÉTI NERVUS SPARTACUS 9:9 NB I. A-csoportos férfi aszta­litenisz-mérkőzés, Kaposvár. Győztesek: Szabó 4—Kovács 4 és a Szabó-Kovács páros. Az őszi idényben hazai pá­lyán nyertek a kecskemétiek, így győzni mentek Kaposvárra. Ä mérkőzés elején a párosok küzdelme 1:1 -re végződött. Ezt követően felváltva jöttek a győzelmek. Hiába hozták a meccseket Szabóék, Vad illetve Szűcs ezen a napon nem tudott partnerük lenni. Az utolsó kör­ben Vad Vargától a döntő szet­tben 22-20-ra kikapott, s ezzel elszállt a kecskemétiek győ­zelmi reménye. Újhidi Tibor szakosztály- vezető: - Szabó és Kovács nem játszott jól, de nagyon küzdöt­tek. Vad és Szűcs rendkívül gyenge napot fogott ki és saj­nos rajtuk ment el az egyik pont. Ügy érzem, a végelszá­molásnál a jó helyezéshez na­gyon hiányzik majd ez az elhul- lajtott egy pont. KECSKEMÉTI SPARTACUS- OROSHÁZA 0:10 NB I. A-csoportos női asz­talitenisz-mérkőzés, Kmét. A rendkívül jó napot kifogó, veretlenül bajnoki éllovas orosházi gárda magabiztosan nyerte a mérkőzést. KECSKEMÉTI SPARTACUS- TOLNA SE 8:10 NB I. A-csoportos női asz­talitenisz-mérkőzés, Kecske­mét. Győztesek: Iszajeva 4., Szabó 2, Szabovik, Erdélyi. A tolnai csapatból hiányzott a volt válogatott Balogh Ilona, így a döntetlen sem lett volna elérhetetlen eredmény a kecs­kemétiek számára. Ám Iszajeva kimagasló teljesítménye is ke­vésnek bizonyult. A kecskeméti lányok nagy küzdelemben ma­radtak alul a bajnokság máso­dik helyezettjével szemben. Fodor Miklós edző: - Mint már sokadszor, most sem tud­tunk párosmérkőzést nyerni, s ez nagyon rányomta a bélyegét a találkozóra. Boardman legyőzte Romingert Az egyórás kerékpározás világ­csúcstartója, a svájci Tony Ro­minger és az olimpiai és világ­bajnok brit Chris Boardman a manchesteri kerékpárcsamok- ban párosverseny keretében mérte össze tudását a 4000 mé­teres távon. A két sportági klasszis ver­senyét Boardman nyerte, aki több mint 2 másodperccel előzte meg vetélytársát, amikor a 250 méteres pályán megtett 16 kör után célba érkezett. Boardman ideje 4:36.030 p, míg Rominger időeredménye 4:38.244 p volt.- Utoljára októberben érin­tettem meg versenyszerű kö­rülmények között a kerékpáro­mat. A komoly felkészülést pe­dig csak három hete kezdtem meg, így nem csoda, hogy ve­reséget szenvedtem - értékelt Tony Rominger, a Tour of Spain háromszoros győztese. ALL-Star kedvcsináló Az amerikai profi kosár­labda-bajnokságban (NBA) szereplő Phoenix Suns „Ame­rica West Arena” elnevezésű csarnokában szombaton meg­kezdődött a hagyományos All-Star hétvége. A világszerte nagy érdeklődéssel várt ranga­dójához, a Keleti és a Nyugati főcsoport válogatottjainak ösz- szecsapásához volt hivatott kedvet csinálni a nem kevésbé népszerű hárompontosdobó, il­letve zsákolóverseny, továbbá az NBA-újoncok ugyancsak égtájak szerint megosztott vá­logatottjainak erőfelmérője. A szombat esti kosárdöm- ping legnagyobb attrakciójának a mindig látványos zsákolóver­seny bizonyult, amelyben Ha­rold Miner, a Miami Heat játé­kosa szerezte meg az elsőséget. Erőtől duzzadó és nem kevés akrobatikával tűzdelt zsákolási akcióival méltán érdemelte ki a zsűri elismerését. Noha a Miami Heat együt­tese távolról sem remekel az idei NBA-szezon alapszaka­szában, azért az All-Star hét­vége első felvonása bizonyí­totta, hogy tehetséges játéko­sokban náluk sincs hiány. A há­rompontosdobó versenyben ugyanis Miner csapattársa, Glen Rice jeleskedett, meg­nyerve a triplázók viadalát. A számszerű eredményre már ko­rántsem lehetnek büszkék azok, akik a palánkhoz 6.7 méter tá­volságra felrajzolt félkörön kí­vülről dobtak. A zsákolóviada­lok tízéves történetében u- gyanis a harmadik leggyengébb eredmény született a döntőben, ahol Glen Rice 17-16-ra verte a favoritként beharangozott Reg­gie Millert. Az NBA-újoncok párharca inkább küzdelmes, mint látványos csatát eredmé­nyezett, amelyben a fehérek 83:79 arányban bizonyultak jobbnak a zöldeknél. . ;■ ....... -- .tK.r.', /y, _____ss____£___^____________________________U A z új Ferrari 412 T2 Forma-l-es autójával edz, a maranellói pályán Gerhard Berger osztrák versenyző, társával, a francia Jean Alesivel. fotó: feb-reuters