Petőfi Népe, 1993. október (48. évfolyam, 229-253. szám)

1993-10-11 / 237. szám

LABDARÚGÁS NB II. KELETI CSOPORT Büntetőkkel büntetett a Kiskőrös Ez történt az NB I-ben MEGYEI I. OSZTÁLYÚ BAJNOKSÁG Rangadót nyert a listavezető TISZAKÉCSKEI FC— KISKŐRÖS-STADLER SC L—3 (0—0) Tiszakécske, 3000 néző. Vezette: Pillér (Kiss B., Veress). Tiszakécske: Szűcs— Kajli, Má- lik (Szoboszlai a 66. percben), Nagy, Ézsiás, Safranyik, Cseke, Tóth F„ Mike (Maczkó a szünetben), Bállá L., Balia M. Edző: Reszeli-Soós Ist­ván. Kiskörös: Kovacsevics— Márics, Makriczkij, Kapics, Szabó, Pecz- nyik, Gubucz, Hleba (Tóth L. a 88. percben), Nagy T. (Szauer a 79. percben), Kanál, Csehi. Edző: Tel­iinger Vilmos. Sárga lap: Márics a 2., Hleba a 80. percben. 22. perc: Balia M. az elmélázó Makriczkij és Gubucz között estében elérte a labdát, amely a megdermedt Kovacsevics mellett centiméterekkel kerülte el a jobb alsó sarkot. 56. perc: Cseke a félpályáról in­dult a kapu felé, Bállá Mihállyal kényszerítőzött a 16-os előtt, a visz- szaadott passz Hlebáról újra Cseke elé perdült, aki egy pattanás után 12 méterről a hálóba bombázott, 1—0. 59. perc: Csehi robogott el a bal oldalon, középre gurítását Kanál könnyedén gurította a kapuba, alig 10 méterről, 1—1. 67. perc: Cseke átkígyózott a vendégvédőkön, a 11-es pont tájéká­ról Balia L. elé tálalt, a kécskei csatár a mérkőzés legnagyobb helyzetét hagyta ki az ötös sarkáról... 70. perc: Safranyik csak szabály­talanul tudta feltartóztatni a nagy lendülettel kapura törő Hlebát a 16-oson belül, a büntetőt Kanál bal belsővel helyezte a jobb sarokba, 1—2. 85. perc: Kapics hosszú előreíve- lésére Szűcs és Szauer rajtolt, a hazai kapus azonban elcsúszott a vizes fü- vön, kétségbeesésében elhúzta a lab­• A körösi Szauer már túljutott az elesett Safranyikon. dát megkaparintó cserejátékos lábát. A második 11 -est Gubucz a kapu kö­zepébe vágta, 1—3. Könnyen felejthető első játékrész után a másodikban húsz percig folyt valódi futball a felázott gyepszőnye­gen. Talán túl korán szerzett vezetést a Tiszakécske, mert attól kezdve rit­must váltott a Kiskőrös és negyedóra alatt fordított. A vendégcsapat hatá­rozottabb védelmének, pontosabb középpályásainak, valamint a két „életveszélyes” támadónak, Csehi­nek és Kanálnak köszönheti a „test­vér” elleni győzelmét, amelyben a jobb kondíciónak is szerepe volt. Reszeli-Soós István: — Gratulá­lok Kiskőrösnek, bár nem érzem úgy, hogy ennyivel jobb volt nálunk. Most majd kiderül, hogy hazai vesz­tes meccs után össze tudjuk-e szedni magunkat. Ebben sok segítségre lesz szükségünk. Teliinger Vilmos: — Détári nél­kül is győztünk, ezért gratulálok csa­patomnak. Néder István NB II. NYUGATI CSOPORT Lehűtve fogyasztották Baján a Törleyt BAJAI FC—BUDAFOKI LC 2—0(1—0) Baja, 1200 néző. Vezette: Szabó (Nagy, Arany) Bajai FC: Szabó— Palla, Kiss, Ádám, (Szabó Z. a szünetben), Szűcs, Kovács, Faddi, Koch, Szili (Horváth a 70. percben), Rumán, Csintalan, Edző: Rónai Sándor. Budafoki LC: Erdélyi— Héjjas, Garas, Kozacsenkó, Szabó V., Kar­dos, Ódor, Bősze, Takó, Szorokin, Szabó L. Edző: Gáspár József. Sárga lap: Kardos a 3., Koza­csenkó az 57. percben. Kiállítva: Héjjas a 65. percben. 3.perc: Rumán meglépett a felező­vonalnál egy lepattanó labdával, de mire gólhelyzetbe került volna, Kar­dos lerántotta, amiért sárga lapot ka­pott. A szabadrúgást Faddi a kapu­fára bombázta. 5. perc: Szili jobbról a kapu elé ívelte a labdát és az üresen maradt Csintalan kapásból kapura küldte, de csak a felső lécet találta el. 22. perc: Faddi 40 méteres pontos átadása Rumánt hozta helyzetbe, a csatár kicselezte védőjét és a kifutó Erdélyi mellett 15 méterről a jobb sa­rokba lőtt. 1—0. 38. perc: Szili jobbról ívelt be szabadrúgást, Rumán ugrott a leg­magasabbra, de fejéről a kapufára pattant a labda. 50. perc: Előbb Bősze, majd Szabó V. próbálkozott távoli lövé­sekkel, ezután pedig egy gyors táma­dás végén Ódor 15 méteres bombáját hárította lábbal a bajai kapus. 68. perc: Faddi egy lepattanó lab­dával megiramodott a felezővonal­nál, amikor Héjjas utolsó emberként lerántotta. Jogosan villant a piros lap. 78 perc: Éalla felrúgta Takót a 16-oson belül, amiért jogosan járt a büntető. Szorokin 11-esét Szabó László a jobb sarokból megfogta! 80. perc: Rumán a sajártérfeléről indulva lefutott mindenkit, és a két­ségbeesetten kifutó Erdélyi mellett 13 méterről beállította a végered­ményt. 2—0. A hazaiak az első félidőben akár többgólos előnyt is szerezhettek volna, de a Rumán, Csintalan csatár­páros rendre kihagyta Szili gólpasz- szait. A szünet után kiengedett a Baja, a vendégek 10 emberrel is fe­lülkerekedtek, többet és veszélye­sebben támadtak, csak Szabó kapus bravúrjainak köszönhető, hogy nem sikerült egyenlíteniük. Kitűnt: Rumán, Szabó, Faddi, Csintalan, illetve Garas, Szabó V., Bősze. Rónai Sándor: — Egy játékosom szerint: a hét végén jólesik a Törley pezsgő. GáspárUózsef: — Gratulálok a csapatomnak a szünet utáni kitűnő játékáért. Papp Zoltán NB III. ALFÖLD-CSOPORT Szorgalmas félegyházi pontgyűjtők MEZŐKOVÁCSHÁZA— KALOCSA 2—1 (1—1) Mezőkovácsháza, 300 néző. Ve­zette: Serfőző. Kalocsa: Farkas L. — Bolvári, Márton, Paletta, Farkas Z„ Miskei (Zsibók), Evanics, Miskolczi; Facskó, Földi, Vén. Edző: Molnár Ferenc. 38. perc: Papp szögletét Dumitriu Szekeres elé továbbította, aki a kapus fölött a hálóba fejelt, 1—0. 45. perc: Facskó viharzott el a jobb szélen, lövése a kapusról Földi elé pattant. A kalocsai játékos a má­sik oldalon felfutó Vén elé ívelt, aki az üres kapuba lőtt, 1—1. 57. perc: Szekeres lövése Farkas­ról Török M. elé került, aki egy csel után a hálóba talált, 2—1. Az esőtől áztatott csúszós talajon a jobban akaró mezőkovácsházi csapat otthon tartotta a két pontot. Kitűnt: Tóth, Kovács, Papp, il­letve Farkas L., Evanics, Vén. Ifjúsági eredmény: Mezőkovács- háza-Kalocsa 0—9 SZEGEDI DÓZSA— KECSKEMÉTI SC 2—2 (0—0) “,z®8eö, 200 néző. Vezette: Dajka. KSC: Kosaras — Mag, Kurucz, rf,,e’ Árva, Torbavecz, Gazdag, Mate, Barna, Kovács T„ Kovács L. Edző: Bende József. 51. perc: Dézsi jobb oldalról beí­velt szögletét Miklós magasan fel­ugorva biztosan fejelte a léc alá, 1—0. 62.perc:Baloldalibeadásutánaha- zaivédőkegymásravártakafelszabadí- tással, s a beugró Kovács T. közelről egyenlített, 1—1. 77. perc: Jobb oldali beadást köve­tően Gazdag a hosszú sarokba lőtte a labdát, 1—2. 88. perc: Egy kapu elé ívelt szabad- rúgásutánazelőrehúzódóSahinfejéről került a labda a hálóba, 2—2. Az első félidő unalmas játéka után a másodikban a Dózsa azonnal támadó­lag lépett fel,sennek gyorsan meg is lett az eredménye. Ezután a hazaiak nem ügyeltek a védekezésre, így a KSC for­dított. A lefújás előtt Sahin megmen­tette az egyik pontot. Kitűnt: Miklós, Sahin, Telek, il­letve Kovács T„ Gazdag, Kurucz. Ifjúsági eredmény: Szegedi Dó­zsa—KSC 3—0. KISKUNFÉLEGYHÁZI TK— GYULA 2—1 (2—0) Kiskunfélegyháza, 1000 néző. Ve­zette: Kormányos Kiskunfélegyháza: Bánó—Bense, Endre, Karsai, Tokaji, Fekete I., Ko­csis, Csincsák (Kurucz), Fórizs, Fütyű (Retkes), Farkas (Papp). Edző: Kurucz István. ll.perc:Fórizsavédőkrőllepattanó labdát 8 méterről ahosszú sarokba lőtte, 1—0. 39. perc: Ismét Fórizs volt a fősze­replő.Mostegyszépcselutánajobbalsó sarokba talált, 2—f). 57. perc: Karsai középre ível t labdá­ját Bíró 20 méterről vágta a kapu jobb oldalába, 2—1. A jó napot kifogó gyulaiak ellen biz- tosangyőztekamágabizfosabbésgóle- rősebb félegyháziak. Kitűnt: Bánó, Endre, Fórizs, illetve Géczi, Bíró, Steigerwald. Ifjúsági eredmény: Kiskunfélegy­háza—Gyula 2—3. KECSKEMÉTI TE— MAKÓ 3—0(1—0) Kecskemét,400néző. Vezette: Záb- rák. KTE: Fekete R.— Dombi (Molnár Z.), Kovács T„ Forgó, Bálint, Ujfalusi, Csorba (Juhos), Virágh, Lázár, Berki, Hangya (Szénási). Edző: Bánhidi Jó­zsef. 23. perc: Csák utolsó védőként föl­vágta Újfalusit, ezért kiállították. 42. perc: Lázár kényszerítőzött Berkivel, a visszakapott labdát egyből, félmagasan a bal sarokba lőtte, 1—0. 53. perc: Újfalusi remek labdával indította Hangyát, aki jobbról élesen a jobb alsó sarokba talált, 2—0. 60. perc: Szöglet után a kapu előtt pattogott a labda, végül Berki a hálóba helyezte, 3—0. Jól kezdett a Makó. Csák kiállítása után tulajdonképpen eldőlt a két pont sorsa a gólerősen játszó KTE javára. Kitűnt: Kovács T„ Újfalusi, Lázár, illetve Hímer, Leindler. Ifjúsági eredmény: KTE—Makó 2—4. Eredmények: Siófok—Debrecen 1—0, Kispest HFC—BVSC Dréher 0—0, Vasas—Sopron 1—2, Rába ETO—Csepel-Kordax 0—0, Pécsi MSC—Ferencváros 0—0, Békés­csaba—UTE 2—2, Vác—Video- ton-Waltham 4—0, MTK—Haladás 3—2. A labdarúgó NB I. állása 1. Ferencváros 9 6 3 ­,20- 7 15 2. Debreceni VSC 9 7 11 17- 9 15 3. Békéscsaba 9522 20-10 12 4. Vác FC-Samsung 9 4 4 1 15-10 12 5. Rába ETO FC 9 4 3 2 14- 9 11 6. Csepel-Kordax 9 4 3 2 14-16 11 7. Kispest-HFC 9 4 2 3 22-11 10 8. UTE 9 3 2 4 11-12 8 9. Siófok 9 3 2 4 12-14 8 10. EMDSZ-Sopron 9 2 3 4 11-15 7 11. BVSC-Dreher 9 2 3 4 8-19 7 12. Videoton 9 14 4 11-15 6 13. MTK 9 14 4 12-18 6 14. PMSC-Fordan 9 14 4 8-18 6 15. Vasas 9 2 16 12-18 5 16. Haladás VSE 9 2 16 10-16 ■ 5 NB II. Keleti csoport 1. III.ker.TVE 9 7 2 ­17- 4 16 2. Diósgyőr 9 5 4 ­19- 8 14 3. Kiskőrös 9 4 4 1 18-13 12 4. Kaba 9 5 2 2 11- 8 12 5. Nyíregyháza 9 5-4 16- 8 in 6. Tiszavasvári • 9 3 4 2 12- 9 10 7. Hatvan 9 4 2 3 13-13 10 8. Szarvas 9 4 2 3 12-15 10 9. Hajdúnánás 9 4 14 15-13 9 10. Tiszakécske 9 3 2 4 14-17 8 11. Kazincbarcika 9 2 3 4 14-14 7 12. Eger SE 9 3 15 15-22 7 13. Balmazújváros 9 2 2 5 12-17 6 14. REAC 9 2 2 5 9-16 6 15. Gödöllő 9 2 16 10-15 5 16. Szeged 9-27 3-18 2 Eredmények: NYVSC—III. kér. TVE 0—1, Tiszavasvári—Eger 3—0, Szeged—Diósgyőr 0—0, REAC—Balmazújváros 2—4, Gö­döllő—Szarvas 3—0, Kazincbar­cika—Hajdúnánás 1—0, Hat­van—Kaba 0—0. Az NB II. Nyugati csoport állása 1. Nagykanizsa 9 7 11 18- 3 15 2. Szekszárd 9 5 2 2 12-12 12 3. Baja 9 4 3 2 12- 8 11 4. Keszthely 9 5 13 12-13 11 5. Budafok 9 4 2 3 15-13 10 6. ES MTK 9 4 2 3 8- 6 10 7. Dorog 9 4 2 3 7- 5 10 8. Zalaegerszeg 9 3 3 3 14-10 9 9. BKV Előre' > 9 4 14 11-10 ■9 i n 9 3 3 3 7- 6 Q 1U. JLíunaierr íi. Beremend 9 4 14 12-14 9 12. Mohács 9 3 15 19-20 7 13. Százhalombatta 9 3 15 10-16 7 14. Paks 9 2 2 5 9-12 6 15. Pénzügyőr 9 14 4 4-12 6 16. Veszprém 9 117 6-16 3 Eredmények: Keszthely—Veszp­rém 2—1, Százhalombatta—Nagy­kanizsa 0—2, Beremend—Erzsé- beti-Spartacus MTK 2—1, Pénz­ügyőr—Szekszárdi Polgári SE 0—0, Paksi SE—Mohács 2—1, BKV Előre—Dorog 0—1, Zalaeger­szeg—Dunaferr 0—0. Az NB III. Alföld csoport állása 1. Hódmezővásárhely 9 7 2 ­2}- 3 16 2. KTk 9 6 3 ­14- 6 15 3. KSC 9 6 2 1 23- 8 14 4. Kalocsa 9 6 12 20- 8 13 5. KTE 9 6-3 18- 4 12 6. Makó 9 4 3 2 14-10 1 1 7. Békés 9 3 3 3 13-12 9 SZVSE 9 3 3 3 13-12 9 9. Gyula 9 3 2 4 9-12 8 10. Mezőkovácsháza 9 3 2 4 8-17 8 11. Orosháza 9 2 3 4 11-16 7 12. Cegléd 9 3-6 11-14 6 13. Szőreg 9 2 16 11-23 5 14. Gyomaendrőd 9 2 16 4-19 5 15. Szegedi Dózsa 9 12 6 8-17 4 16. Törökszentmiklós 9 -2 7 2-21 2 Eredmények: Gyomaendrőd— SZVSE 0—2, Törökszentmiklós— Cegléd 1—2, Békés—OMTK 1—1, Hódmezővásárhely—Szőreg 5—0. Hétközben: Cegléd—Békés 0—1. A megyei I. osztályú bajnokság állása 1. Akasztó 9 7 11 27- 7 15 2. Kerekegyháza 9 5 3 1 26-12 13 3. Lajosmizse 9 5 3 1 20-14 13 4. Mélykút 9 5 2 2 21-11 12 5. Bácsalmás 9 3 5 1 13-11 II Helvécia 9 4 3 2 13-11 ti 7. Hajós 9 4 2 3 15-12 10 8. Kunszentmiklós 9 4 -' 5 20-17 8 9. Nemesnádudvar 9 4-5 14-17 8 10. Izsák 9 3 15 18-20 7 11. Soltvadkert 9 2 3 4 15-19 7 12. Kiskunhalas 9 3 15 13-25 7 13. Solti FC 9 2 2 5 11-15 6 14. Bajai TSZ 9 2 2 5 11-22 6 15. Fájsz 9 13 5 10-24 5 16. Jánoshalma 9 13 5 12-22 3 A Jánoshalmától 2 pont levonva. A megyei I. osztályú ifjúsági bajnokság állása 1. Hajós 9 7 11 31-16 15 2. Helvécia 9 5 3 1 40-15 13 3. Izsák 9 5 2 2 2(f- 9 12 4. Soltvadkert 9 6-3 28-13 12 5. Solti FC 9 4 4 1 25-14 12 6. Jánoshalma 9 5 2 2 21-12 12 7. Kunszentmiklós 9 5-4 19-14 10 8. Fájsz 9 5-4 21-22 10 9. Lajosmizse 9 4-5 23-29 8 10. Akasztó 9 3 2 4 14-26 8 II. Kiskunhalas 9 2 2 5 16-21 6 12. Kerekegyháza * 9 2 2 5 11-18 6 13. Mélykút 9 3-6 17-26 6 14. Bácsalmás 9 3-6 13-23 6 15. Bajai TSZ SK 9 12 6 5-23 4 16. Nemesnádudvar 9 2-7 13-42 4 JÁNOSHALMA— BAJAI TSZ 0—1 (0—0) Jánoshalma, 200 néző. Vezette: Berger (Farkas J„ Sendula). Jánoshalma: Bakalic— Deák­falvi (Szem), Djurán, Varga, Komá­romi, Török, Mizser (Mohácsi), László, Simity, Rimac (Tapiska), Fenyvesi. Edző: Faddi Mihály. Bajai Tsz: Faldum— dr. Gyetvai, Káli, Ottenthál, Miokovics, György- falvi, Török, Farkas, Pankovics (Égi), Éber, Majoros (Lehoczki). Édző: Szőcs Lázár. Gólszerző: Pankovics. Kitűnt: a hazai csapatból senki, il­letve Káli, Ottenthál, Éber. Ifjúsági eredmény: János­halma—Bajai Tsz 5—0. LAJOSMIZSE—HAJÓS 2—2 (1—1) Lajosmizse, 200 néző. Vezette: Gyovai (Franciskovics, Harkai). Lajosmizse: Csontos— Mátéfi A., Sörös (Kovács), Csima, Mátéfi L., Buda, Kulik, Labanics, Nagy A. (Demeter), Szabó, Tóth (Rigó). Edző: Kiss László. Hajós: Umenhoffer— Rendes, Hubert, Rácz, Tóth (Bajai), Hepp, Tamási, dr. Schindler (Markó), Gi­nál, dr. Koch, Huber (Dobler). Edző: Alföldi Albert. Gólszerzők: Nagy A., Tóth, il­letve dr. Koch 2. Kitűnt: Csontos, Buda, illetve Umenhoffer, Rácz, dr. Koch. Ifjúsági eredmény: Lajosmi­zse—Hajós 1—2. IZSÁK—SOLT 3—1 (1—0) Izsák, 300 néző. Vezette: Király (Kara, Karácsonyi). Izsák: Miskolczi— Tóth, Jakus, Mezei G., Mezei Zs„ Schneider, Kuti, Mezei K. (Mihály), Farkas, Lengyel, Lantos. Edző: Száz Sándor. Solt: Szente— Fekete (Romfa), Paréj, Katzenbach, Persóczky, Sü­megi (Sallai), Polánszky, Korsós, Somogyi, Bajnok, Fehér. Edző: Bo- zsó György. Gólszerzők: Lengyel, Schneider, Lantos, illetve Bajnok. Kitűnt: Kuti (a mezőny leg­jobbja), Jakus, Lengyel, Lantos, il­letve Persóczky, Polánszky, Somo­gyi, Bajnok. Ifjúsági eredmény: Izsák—Solt 2—2. HELVÉCIA— NEMESNÁDUDVAR 3—2 (1—0) Helvécia, 300 néző. Vezette: Kiss (Fricska, Kohajda). Helvécia: Kovács— Gebei, Máté, Szalai, Pataki, Thám, Golovics (Dinnyés), Oláh, Mata, Domokos Z., Domokos F. Edző: Őrző István. Nemesnádudvar: Varga— Nébl, Budimácz, Koch P. (Mezőfi Z.), Morvái, Mezőfi G„ Pirisi (Kiss G.), Simon, Szűcs, Aranyos (Kiss L.), Szvetnyik. Edző: Aranyos Dániel. Gólszerzők: Mata 2, Domokos Z., illetve Simon, Czvetnics. Kitűnt: Pataki, Gebei, Oláh, Mata, Domokos Z„ illetve Simon. Ifjúsági eredmény: Helvé­cia—Nemesnádudvar 17—1. KISKUNHALAS— KUNSZENTMIKLÓS 3—1 (1—0) Kiskunhalas, 250 néző. Vezette: Atyánszky (Márton, Fang). Kiskunhalas: Brindza— Molnár, Becsi, Horváth, Papp (Sz. Kovács), Beckenbauer balesete Szerencsésen került ki egy közúti balesetből Franz Beckenbauer, egy­kori világbajnok német labdarúgó, majd szövetségi kapitány. „Ferenc császár” autóját nem messze lakásá­tól érte kisebb baleset egy előzési manőver során. A hosszú gépkocsi­sorból váratlanul kivágott egy autó, s leszorította Beckenbauert az útról. A volt kitűnő sportoló sérülés nélkül megúszta az esetet és autójában is csak kisebb károk keletkeztek. így az egykori szövetségi kapitány folytat­hatja munkáját. Tímár, Sörös, Herman (Agócs), Varga (Jójárt), Kis-Máté, Haász. Edző: Rádi Zoltán. Kunszentiniklós: Búzási— Her- czeg, Czigler, Duzmath (Pataki), Hegedűs, Sebestyén, Lovász, Csíki, Erdősi (Rónai), Bankes, Kerek (Bo- czek). Edző: Hegedűs Sándor. Gólszerzők: Sörös, Kis-Máté, Tímár, illetve Sebestyén. A 27. percben Erdősi megsérült, kórházba szállították. Kitűnt: Brindza, Becsi, Horváth, Tímár, Sörös, illetve Hegedűs, Se­bestyén, Lovász. Ifjúsági eredmény: Kiskunha­las—Kunszentmikjós 3—1. FÁJSZ—BÁCSALMÁS 3— 3 (1—2) Fájsz, 200 néző. Vezette: Bodrogi (Fejes, Csontos). Fájsz: Székely— Farkas, Vatai, Szabadi, Pólyák (Török), Greksa, Pörzse (Csizovszki), Ézsi, Unyi, Ve­res, Kollár. Edző: Sztankó Károly. Bácsalmás: Zsemberi— Borcsik, Pencz, Vidák, Barna (Száhl), Ercsi, Nuszpl, Állaga (Kiss B ), Szalai, Ré­vész, Kővári (Mohácsi). Edző: Viszmeg István. A mérkőzés előtt egyperces néma felállással adóztak a napokban el­hunyt Nagy Lajos, a fajszi csapat volt szakvezetője, Nagy Géza labda­rúgó édesapja tiszteletére. Gólszerzők: Veres 2 (egyet 11-esből), Ézsi, illetve Állaga, Kő­vári, Vidák. Kitűnt: Farkas, Veres, illetve a vendégcsapatból .senki. Ifjúsági eredmény: Fájsz—Bács­almás 1—2. AKASZTÓ­KEREKEGYHÁZA 4— 3 (3—3) Akasztó, 800 néző. Vezette: Schneider (Ignácz, Nyerges). Akasztó: Markó— Nagy (Cson­tos), Filus, Beregszászi, Juhász, Agócs, Hánzs, Szabó Cs. (Szabó P.), Szűcs (Kuhlevszkij), Bécs, Kino- senko. Edző: Szlovák László. Kerekegyháza: Erdei— Réti, Gogolák (Herczeg, Matúz), Engel, Boronkai, Nagy, Váczi (Csorba), Joszt, Tóth, Óvári, Gál. Edző: Lo- sonczy László. Gólszerzők: Kinosenko 2, Szűcs, Hánzs, illetve Tóth 2, Óvári. A két pont sorsa a 82. percben dőlt el, amikor Hánzs szabadrúgásból be­vette Erdei kapuját. Kitűnt: Csontos, Juhász, Bécs, Kinosenko, illetve Nagy, Óvári, Gál. Boronkai. Ifjúsági eredmény: Akasztó— Kerekegyháza 2—1. SOLTVADKERT— MÉLYKÚT 1—1 (0—0) Soltvadkert, 300 néző. Vezette: Tumó (Prikidánovics, Milassin). Soltvadkert: Dobszai— Kovács, Csesznegi, Szekér, Verebélyi, Mar­ton, Juhász, Tóth (Sőregi), K. Mol­nár, Gyuricza (Katzenbach), Cser­mák (Gáspár). Edző: Somogyi László. Mélykút: Kiss— Facskó, Pfend- ler, Agatics, Torma, Vaits, Kárász (Tóbiás), Piegel, Horváth, Zámbó, Il­lés. Edző: Tápai Tibor. Gólszerzők: Csermák, illetve Torma. Kitűnt: Juhász, K. Molnár, illetve Pfendler, Zámbó, Illés. Ifjúsági eredmény: Soltvad­kert—Mélykút 8—0. TOTÓ ’ A totó 4L hetén szereplő mérkő­zések eredményei. 1. Kispest—BVSC (0—0) x 2. Rába ETO—Csepel (0—0) x 3. Siófok—Debrecen (1—0)1 4. Frankfurt—Leipzig (2—1)1 5. Hamburg—Waltenscheid (2—1)1 6. Kaiserslautem—VfB Stuttgart (5—0)1 7. 1. FC Köln—Bayer München (0—4)2 8. Mönchengladbach—Duisburg (4-1) 1 9. Schalke 04—Freiburg (1—3)2 10. TB Berlin—Mannheim (0—1)2 11. CZ Jena—Meppen (0—0) x 12. Mainz 05—Hertha BSC (1—1) X 13. Saarbrücken—Uerdingen (2—1) 1 +1 mérkőzés 14. MTK—Haladás (3—2) 1 A forduló válogatottja Csontos (Lajosmizse) — Gebei (Helvécia), Csontos (Akasztó), Ot­tenthál (Baja Tsz), Persóczky (Solti FC), Juhász (Soltvadkerti TE), Sö­rös (Kiskunhalasi Ganz), Nagy (Ke­rekegyháza), dr. Koch (Hajós), Mata (Helvécia), Illés (Mélykút). A góllövőlista élcsoportja: NB II., 8 gólos: Balia M. (Tisza­kécske), 6 gólos: Kanál, Gubucz (mindkettő Kiskőrös), 5 gólos: Cseke (Tiszakécske). NB III. Al­föld csoport, 8 gólos: Barna Cs. (Kecskeméti SC), 5 gólos: Fórizs (Kiskunfélegyházi TK), Berki (Kecskeméti TE). Megyei I. osztály, 7 gólos: Mata (Helvécia), 6 gólos: Török, Piegel (mindkettő Mélykút), Kuhlevszkij (Akasztó), Joszt. Tóth Cs. (mind­kettő Kerekegyháza), Aranyos (Nemesnádudvar).