Petőfi Népe, 1992. augusztus (47. évfolyam, 181-205. szám)

1992-08-24 / 199. szám

LABDARÚGÁS 1992. augusztus 24,. 11. oldal NB II. KELETI CSOPORT III. KÉR. FIVE—KISKŐRÖS 2—3 (0—2) Bp. Hévízi út, 800 néző. Vezette: Szabó S. (Kincses, Sóthy). III. Kér. TTVE: Zay - 'Lilik. Tóth G., Tóth IT L., György, Tóth I. L., Jankov (Földvári az 55. perc­ben), Csernák, Kiss. Arky, Kovács F. Edző: Rákosi Gyula. Kiskőrös: Szentesi — Márics, Szlovák, Tóth, Kincses, Bischof, Kecsmarik (Ocsai a 64. percben), Pecznyik, Szűcs (Csintalan az 50. percben), Linyikov, Kuhlevszkij. Edző: Himer István. 10. perc: A fölfutó György távo­li lapos lövését védte Szentesi. 15. perc: Egy legurított szabad­rúgás után Csernák 40 méterről alig lőtt a kapu mellé. 17. perc: Szűcs a jobb oldalon kapott jó indítást Bischoftól, jó cselekkel tört be a kapu elé, és 6 méterről helyezett a háló közepé­be, 0—1. 24. perc: Pecznyik gólt érdemlő lövése a fölső lécen csattant. 36. perc: Kuhlevszkij ügyes össz- játék után tisztára játszotta magát, és a kerületi védők gyűrűjében 10 méterről helyezett a kapuba, 0—2. 63. perc: Földvári 35 méteres lö­vése megpattant az egyik körösi védőn és az ellenkező irányba mozduló szentesi mellett került a kapuba. 1 2. 66. perc: Kovács a bal oldalról ívelt be és a berobbanó Lilik közel­ről erős fejest küldött a körösi há­lóba. 2—2. 83. perc: A nagy fölényben ját­szó kerületi gárda alaposan megle­pődött, amikor egy ellentámadás végén Bischof remek labdát adott vissza az alapvonalról és Csintalan 5 méterről jobb belső talált a kapu­ba. 2—3. A vendégcsapat első támadása góllal végződött, s ennél jobb kez­dést aligha képzelhet el egy újonc­csapat idegenben! A folytatásban a körösi védelem jól állt a lábán, a középpályán pedig Bischof reme­kül irányította a gyors csatárokat. A félidőre kettőre növekedett a vendégek előnye, s már mindenki elkönyvelte győzelmüket. Ám a folytatásban elég volt három perc kihagyás és egyenlitettek a hazai­ak, s amikor úgy tűnt, az óbudaiak ellenállhatatlanul törnek a győze­lemre, jött a megsemmisítő körösi találat. Kitűnt: György, Csernák, Ko­vács, ill. Szlovák, Szűcs, Linyikov, Kihlevszkij. Rákosi Gyula: Úgy érzem, ke­mény közdelemben maradtunk alul, a második félidőben nekünk állt a zászló. Himer István: Két perc kihagyás után újra sikerült fölülkereked­nünk a lendületben lévő kerületiek ellen. Fontos két pontot szerez­tünk. Gál István „Bagót” lőttek a bajaiak BAJAI EC—BAG 0—1 (0—0) Baja, 1200 néző. Vezette: Veres (Szekeres, Bába). BEC: Szabó Palla, Kovács B., László, Faddi (Fehér a 81. percben), Kiss, Koch, Kovács L, Horváth, Tóth (Gombás a 81. percben), Ádám. Edző: Rónai Sándor. Bag: Erdélyi Tajti, Ecker, Ró­zsavölgyi, Májer, Ferenczi, Puskás, Korolovszki, Morvay, Magyar, Őszi. Edző: Haász Sándor. Sárga lap: Tajti a 60. percben. 9. perc: Bajai szöglet után Faddi két alkalommal is jó helyzetbe ke­rült, de Erdélyi mind a kétszer vé­dett. 17. perc: Magyar 4-5 méterről lőtt, ám a bajai kapus bravúrral vé­dett. 29. perc: Horváth Árpádot a 16- os vonalánál buktatták, a szabadrú­gás a sorfalról pattant vissza. 35. perc: Rózsavölgyi távoli sza­badrúgása után Szabó reflexmozdu- lattal hárított. NB III. 50. perc: Faddi térölelő átadása után Horváth egyből kapura fejelt, a labda centiméterekkel a kapufa mellett hagyta el a játékteret. 70. perc: Ádám fejesét védte bra­vúrral Erdélyi. 80. perc: Korolovszki ellépett Ko­vács Béla mellett, lövését Szabó bra­vúrral megfogta. Ám egy perccel ké­sőbb Korolovszki 18 méterről óriási gólt lőtt a bal felső sarokba. 0—1. 88. perc: Koch-szlalom végén Er­délyi újabb bravúrt mutatott be. Már az első percekben kiderült, hogy a vendégek biztonságos védeke­zésre rendezkedtek be. és szórványos, gyors ellentámadásokra építettek. A bajaiak éltek a fölkínált lehetőség­gel, sorozatban vezették a támadáso­kat a bagi kapura. Ám a tömörülő vé­delemmel nehezen boldogultak, hi­ányzott a csapatból egy irányító; aki kiszolgálta volna a támadókat. Osz- szességében Korolovszki és Erdélyi átlagon felüli teljesítménye döntött a vendégek javára. Kitűnt: Szabó, Kovács B., illetve Erdélyi (a mezőny legjobbja), Pus­kás, Korolovszki. Rónai Sándor: Ha ma van egy olyan egyéni teljesítmény a csapat­ban, mint Budafokon volt, akkor nyerünk. Nagyon sajnálom a szurko­lókat. Haász Sándor: Bagdácsolunk ... Papp Zoltán A NB II. keleti csoport állása Emberhátrányban is fölényben a KSC • A KSC—Dabas mérkőzést eldöntő gól előtti pillanat: Kovács, a kecskemétiek kilencese elhúzza a labdát a kifutó kapus mellett, majd a hálóba lő. 1. Debreceni VSC 2 2- ­5-0 4 2. Kiskőrös 2 2- ­4-2 4 3. Szarvas 2 I 1 ­4-1 3 4. Hatvan 2 1 1 ­3-2 3 5. Bag 2 1 1 ­1-0 3 6 hger 2 1- 1 6-4 2 7. Kazincbarcika 2 1- 1 5-3 2 8. Baja 2 1- 1 3-1 2 [Hajdúnánás 2 1- I 3-1 2 10. Gödöllő 2­2 ­2-2 2 Kaba 2­2 ­2-2 2 12. BMTE-Törley 2­1 1 2-5 1 13. Tisza vasvári 2 — 1 1 0-3 1 14. Szeged 2­1 1 1-5 1 15. 111. Kér.TTVE 2 —- 2 2-6 0 16. SBTC-Salgglas . 2­- 2 1-7 0 További eredmények: Hajdúnánás— Tisza vasvári 3—0, Debrecen Szeged 4 0, Gödöllő- Szarvas 1—1, Hatvan— Kazincbarcika 3—2, Kaba - BMTE 2— 2, Eger—SBTC6—1. NB I. Góllövő csatárok kerestetnek Kevés gól esett az NB I. máso­dik fordulóján. Mindössze a Kis­pest-Honvéd FC tudta háromszor bevenni az ellenfele kapuját. Há­rom találkozó végződött 2—1-es, illetve 1—2-es eredménnyel. A pé­csieknek egy gól is elég volt a 2 pont megszerzéséhez. Diósgyőr­ben kétszer is vezetett a hazai együttes, végül mégis 2—2-es dön­tetlen lett. Gól nélküli döntetlennel ért véget két találkozó. Az egyetlen idegenbeli sikert a Vác FC- Samsung könyvelhette el. Az ered­mények: Ferencváros—Békéscsa­ba 2- 1, Kispest-Honvéd—BVSC- Novép 3—1, Pécsi MSC—Nyír­egyházi VSC 1—0, Győri Rába ETO—Vác FC-Samsung 1—2, Veszprém LC—Vasas SC 0—0, Újpesti TE—Csepel SC 0—4), Di­ósgyőri FC—MTK 2—2, Siófok —Videoton-Waltham 2—1. KECSKEMÉTI SC—DABAS 1 0(1-0) Kecskemét, 500 néző. Vezette: Tóth S. KSC: Békési Árva, Barna, Bcnde, Kátai. Márton, Torbavecz, Gazdag, Mádi (Gogolák, Joszt), Kovács, Florin. Edző: Bende József. Kiállítva: Torbavecz a 42. perc­ben. 35. perc: Torbavecz kitűnő lab­dát adott a felezővonalnál induló Kovácsnak, aki lefutotta a védő­ket, egy megkerülős csellel átját­szotta a kapust is és a kapu köze­pébe lőtt. 1—0. 42. perc: A játékvezető Torba- veczet utánrúgásért kiállította. A KSC „gyermekarcú” csapata lelkesen küzdött és emberhátrány­ban is jobban játszott, nagyobb különbséggel is győzhetett volna. Kitűnt: Árva, Bende, Kovács, ill. Erdős. Ifjúsági eredmény: KSC Da­bas 3—2. MISKE—GYOMAENDRŐ1) 1—2 (0—2) Miske, 400 néző. Vezette: Ba­kos. Miske: Jeszenovics Jagicza. Hubert, Paletta, Miskolczi, Ser- diouk (Pécsi), Ridnyi, Pesti, Csög (Urbán), Veres, Tóth S. Edző: Czár Ignác. 25. perc: A tétovázó védők kö­zött Tóth Zsolt kapura tört, és 8 méterről a hálóba talált, 0 1. 42. perc: Sorozatos védelmi hi­bák után Janis növelte a vendégek vezetését, 0—2. 70. perc: A kiugró Miskolczit a 16-oson belül buktatták. A megítélt 11-est Pesti a kapus kezébe lőtte. 81. perc: Veres beadását Urbán egyből továbbította a hálóba, 1 2. A vendégek az első félidőben ügyesen kihasználták a miskei vé­dők hibáit, majd a szünet után 8 emberrel védekezve kétségbeeset­ten próbálták tartani az ered­ményt. Mivel a miskeiek a legjobb helyzeteket* még a 11-est is elhi­bázták, ez sikerült is nekik. Kitűnt Urbán, illetve Szakács, Janis, Demjén. Ifjúsági eredmény: Miske Gyomaendrőd 0—4. K1SKUNDOROZSMA—TISZA- KÉCSKE 2—4 (1—4) Kiskundorozsma, 500 néző. Ve­zette: Varsányi. Tisza/cécske: Tasnádi Málik, Somogyi, Helik, Pálinkás, Makra, Domonics, Tóth, Lovász, Bállá M., Török. Edző: Bánhidi József. Már a 6. percben 2- 0-ra veze­tett a Tiszakéeske és a folytatásban is remekül használták ki lehetősé­geiket a vendégek. Gólszerzők: Róka, Dézsi, ill. Bulla, Domonics, Tóth, Török. Kitűnt: Róka, Dézsi, ill. Tasná­di, Málik, Balia M. HÓDMEZŐVÁSÁRHELY— KTE 3—0 (1—0) Hódmezővásárhely, 1000 néző. Vezette: Gulyás. A hódmezővásárhelyi csapat magabiztos és gólratörő játékának köszönheti a győzelmét. Gólszerzők: Talmácsi, Kéri, Mackó. Kitűnt: Széesényi, Talmácsi, Mackó, ill. Endre, Fütyü. Az NB III. Alföld-csoport állása 1. Orosháza 2 2 ­4-0 4 2. Tiszakéeske 2 2 ­5-2 4 3. Makó 2 1 1 4-2 3 4. Gyula 2 1 1 3-2 3 Gyomaendrőd 2 1 1 ­3-2 3 6. KSC 2 1 1 2 1 3 7. Szegedi Dózsa 2 1 - 1 3-2 2 8. Mezőkovácsh. 2 1 - 1 2-3 2 9. SZVSE 2 1 - 1 3-3 2 Hódmezővásárh. 2 1 1 3 3 2 11. Cegléd 2 1 1 2 2 2 12. KTE 2 1 - 1 3-5 2 13. Nagyszénás 2 ___2 1-3­14. Dabas 2- - 2 0-2 15.- Kiskundorozsma 2- - 2 4 7 16. Miske 2- - 2 1 -4­További eredmények: Cegléd Mezőkovácsháza 2—0, Szegedi Dózsa SZVSE 3 I, Gyula- Makó 2 2, Nagyszénás Oros­háza 0- 1. AZ NB I. ÁLLÁSA 1. FTC 2 2----4—1 4 2 . Vác FC-Samsung 2 2----4—2 4 3. MTK 2 1 1 — 6—3 3 4. Vasas 2 11—4—1 3 5. Kispest-HFC 2 11—5—3 3 6. Diósgyőri FC 2 1 1 — 3—2 3 7. Siófok 2 1—13—3 2 Videoton-Walth. 2 1—13—3 2 9. Pécsi MSC 2 1— 1 2—2 2 10. UTE 2 — 2—1-1 2 11. Békéscsaba 2 1 1 3-^t 1 12. Nyíregyháza 2 — 1 1 1-2 I 13. Csepel 2 — 1 1 0—2 1 14. Veszprém LC 2 1 1 1—4 1 15. BVSC-Novép 2----2 l^t 16. Rába ETO 2 2 2—6 TOTÓ A totó 34. játékhetén szereplő mérkőzések eredményei: 1. Kispest—BVSC ...................3-1 1 2 . Ferencváros Békéscsaba.......2 1 1 3. Diósgyőr- MTK.................2 2 X 4. Pécs- Nyíregyháza...............1-0 1 5. Rába ETO- Vác FC-Samsung. 1-2 2 6. Siófok—Videoton-Waltham .. .2-1 1 7. Újpest—Csepel...................0-0 X 8 . Veszprém—Vasas................0-0 X 9 . 1. FC Köln—Frankfurt..........0-1 2 1 0. Bremen -Leverkusen.............1-1 X 1 1. B. München—Kaiserslautern ..1-0 1 12. Hertha BSC Düsseldorf........0-0 X 1 3. Duisburg—Freiburg..............1-0 I P luszmérközés 14. Jena Remscheid................4-0 1 M EGYEI I. OSZTÁLYÚ BAJNOKSÁG Munkában a vadkerti és a kalocsai henger SOLTVADKERT—JÁNOS­HALMA 10—0 (0—0) Soltvadkert, 600 néző. Vezette: Kara (Lédeczi, Ki­rály). Soltvadkert: Dobszai Verebély (Gyuricza), Csesz- negi, Nagy L., Marton (Ko­vács), Katzen bach (Linka), Juhász, Csincsák, Lengyel, Cseke, Csermák. Edző: Lin­ka József. Jánoshalma: Szabó G. Miskolczi, Ádám, Kancsár. Mizser, Zámbó, Szénási, Si- mity. Varga (Pető), Szem (Agócs), Fenyvesi. Edző: Szabó Gábor. Gólszerzők: Csermák (3). Cseke (3), Juhász (2). Vere­bély, Csincsák (11-esből). Kitűnt: Linka, Juhász, Csincsák, Cseke, illetve Zámbó, Szénási. A második félidőben negyedóra alatt öt gólt szer­zett a Soltvadkert. Ifjúsági eredmény: Solt­vadkert—Jánoshalma 3 2. KISKUNHALAS GANZ— HELVÉCIA 1—3 (1—2) Kiskunhalas, 150 néző. Vezette: Pákolicz (Rogács, Bernáth) Kiskunhalas: Dinnyés Vincze, Molnár, Papp Cs., Andricz, Horvai (Papp L.), Pribék, Becsi (Radvánszki), Balogh (Kamara), Kis-Máté, Gáspár. Edző: Rádi Zoltán. Helvécia: Kovács Thám (Szalai), Máté, Diny- nyés, Németh, Domokos, Nagy, Kulcsár, Mata, Csor­ba (Fazekas), Lupsa. Edző: Morvái László. Gólszerzők: Kis-Máté, Hl. Mata (2), Domokos. Kitűnt: Andricz, illetve Dinnyés, Domokos, Mata. A 69. percben Csorba 11- esét Dinnyés hárította. Kiál­lítva Molnár a 38. percben. Ifjúsági eredmény: Kiskun­halas Ganz—Helvécia 2—2. IZSÁK—NEMESNÁDUD­VAR 1—1 (0-1) Izsák, 300 néző. Vezette: Fejes (Bodrogi, Sendula). Izsák: Rőfi — Tóth, Ja- kus, Popa, Oláh, Mihály, Lantos (Mezei G.), Bankes, Mezei Zs. (Höss), Salánki, Gajdó. Edző: Fekete Sán­dor. Nemesnádudvar: Kovács — Nébl, Schindler, Koch (Kisgéczi), Szabó, Morvái, Aranyos, Simon, Szűcs, Ko­szorús, Czvetnics. Edző: Si­mon István. Gólszerző: Lantos, illetve Simon. Kitűnt: Jakus, Mezei Zs., Gajdó, ill. Nébl, Morvái, Aranyos. Ifjúsági eredmény: Izsák Nemesnádudvar -4— 0. AKASZTÓ—FÁJSZ 1—0 (0-0) Akasztó, 400 néző. Vezet­te: Tumó (Milasin, Harsá- nyi). Akasztó: Markó — Hor­váth, Dusnoki. Filus, Ju­hász, Szabó A. (Szarnék), Supka, Vadászi. Krizsán (Deák), Nagy. Szabó P. (Fekete). Szaktanácsadó: Bi- ácsi Sándor. Fájsz: Székely Budi- mácz, Kernya. Kuti, Jagi­cza, Nagy G., Nagy A., Ta­mási, Margit (Hegedűs), Sántha, Hangya. Edző: Gyenis Ferenc. Gólszerző: Nagy T. Kitűnt: Markó. Dusnoki, Supka, Nagy, illetve Szé­kely, Budimácz, Tamási. Ifjúsági eredmény: Akasz­tó Fájsz 2 3. HARTA—KALOCSA 1—8 (0—6) Marta. 500 néző. Vezette: Kazinczi (Hurkai, Grőczei). Harta: Badó Simon, Hercz.eg, Grabicza, Bleszák, Guttman, Kutak, Sárai, Cseki, Juhász, Tamás (Or goványi). Edző: Schettrér János. Kalocsa: Gojtán Iván, Aradi, Farkas S.. Farkas Z., Vatai, Kollár (Bolvári), Márton (Búzái), Tacskó (Sümeges). Földi, Vén. Edző: Molnár Ferenc. Gólszerzők: Kutak, illetve Facskó 2, Farkas Z. 2, Vén 3. Vatai. Kitűnt: Badó. Csehi, illet­ve Iván, Farkas Z., Földi, Vén. Ifjúsági eredmény: Harta Kalocsa 0 8 LAJÖSMtóSE bajái TSZ SK 2—3 (2 1) Lajosmizse, 300 néző. Ve­zette: Miklós (Varga, Kiss) Lajosmizse: ..( sontos Mátéfi, Csima. Szabó (Bu­da), Szalai. UJicska (Rigó). Pázsinf, Kecskés, Meszlényj, Tóth, Kovács P. Edző: Csi­ma Gyula. Bajai Tsz.: Fa Id um Csellók, Gyenci, Bakos, Mi- halovics, Major (Ottenthál), Agatics I., Pankovics, Laka­tos, Kálmán. Agatics L. (Móri). Edző: Szőcs Lázár. Gólszerzők: Tóth (2). ill Cschók, Gycnei, Lakatos. Kitűnt: Mcszlényi. Tóth, ill. Cseh ók, Gyenei. Panko­vics. Ifjúsági eredmény: Lajos- mizsc Bajai Tsz 2 3. A MEGYEI I. OSZTÁl YÜ BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. Soltvadkert 2 a 14 2 4 2. Kalocsa 2 2 10 1 4 3. Helvécia 2 1 1 4-2 3 4. Bajai tsz SK 2 1 1 4 3 3 5. Akasztó 2 1 1 2 1 3 Bácsalmás 2 1 1 2 1 3 7. Mélykút 2 1 1 4 3 2 8. Kerekegyháza 2 1 1 3 3 2 9. Fájsz 2 1 1 2 _■ A 2 Izsák 2 2 2 2 2 11. Kunszem m, 2 1 1 1 1 1 12. Nemesnádudv. 2 1 1 3 5 1 13, Jánoshalma 2 I II 11 1 l"4. Lajosmizse 2 2 2 4 15. Kiskunhalas 2 2 1 6 16. Harta 2 — 22 10 Tizenkilencen a keretben A magyar labdarúgó-válogatott szerdán 16.30 órakor Nyíregyhá­zán az ukrán nemzeti tizeneggyel játszik barátságos mérkőzést. A kerettagok vasárnap délelőtt ta­lálkoztak a szövetségben. Jenei Imre szövetségi kapitány az MTI munkatársának elmondta, hogy a külföldön szereplők közül Dctári Lajos és Kiprich József klubköte- lezettségc miatt nem léphet pályá­ra. A meghívottak közül Fodor Imre és Nagy Zsolt sérülés miatt nem áll a szakvezető rendelkezésé­re. A kerettagok: Petry Zsolt, Ba­logh Tamás — kapusok. Simon Tibor, Nagy Tibor, Lim- perger Zsolt, Lőrincz Emil, Disztl László, Telek András, Márton Gá­bor, Cseh András, Szlezák Zoltán, Lipcsei Péter, Bognár György, Pi- sont István, Véber György, Sallói István, Fischer Pál, Kovács Kál­mán, Kámán Attila mezőnyjá­tékosok. Vasárnap gyúrás és pihenés sze­repelt a programban, majd ebéd után a csapat elutazott Nyíregyhá­zára, a mérkőzés színhelyére. A szövetségi kapitány hétfőn két, kedden pedig egy edzést tart. Az ukránokról semmilyen in­formációt nem kaptam, de ez külö­nösebben nem foglalkoztat, a saját csapatom a lényeg. Az idegenlégió­sok közül Lőrincz sérüléssel bajló­dott, de bízom benne, egészségesen érkezik haza. Sajnos Limpergerrel nem sikerült felvenni a kapcsola­tot, róla csak annyit tudok, hogy hétfőn kell jönnie — mondta Jenei Imre, majd hozzátette: a kezdő ti­zenegyet egyelőre nem akarja nem is tudja — megadni. Nem oda Óbuda!