Petőfi Népe, 1991. november (46. évfolyam, 256-281. szám)

1991-11-25 / 276. szám

SPORT 1991. november 25., 11. oldal RÖPLABDA ÖKÖLVÍVÓ-VB, SIDNEY Jól sikerült a rangadó előtti főpróba ZÖLDMEZŐ SZÖVETKE­ZETI SE—GYŐRI ELEKTRO­MOS 14:4 NB I. A csoportos férfimérkő­zés, Kiskunfélegyháza, 100 néző. Győztesek: Zoltán (4), Szosznyák (3), Vitsek (3), Varga (2), Varga- Vitsek és a Szosznyák—Zoltán pá­rosok, illetve Jakab, Hanicz, Kal­már, Szappanos (1-1). A mérkőzést az tette érdekessé, hogy a hazaiak a jövő heti BVSC el­leni rangadóra készülnek, a győriek viszont a 4. helyet szeretnék megsze­rezni. A hazaiak villámrajtot vettek, mivel másfél órai játék után már 10:0-ra vezettek. Ekkor egy sajnála­tos sérülés zavarta meg a mérkőzést. Varga, a hazaiak éljátékosa egy ütés­nél az asztalba vágta a kezét, súlyos sérülést szenvedett, a még hátralévő két mérkőzést fel kellett adnia. A ha­zaiak magabiztos játékkal nyertek, a jövőheti rangadón azonban ennél még jobb teljesítményre lesz szükség a győzelemhez. Az éllovas nem botlott meg a kecskeméti asztalnál Honvédokból állt a vert sereg Baján Drámai fordulatokban gazdag rangadó DUTÉP SC—SZEGEDI DRE 3:2 (11, 2, —S, —14, 12) NB I. női B csoportos mérkőzés. Kecskemét, 600 néző. Vezette: Policsányi, Huszti. Dutép SC: Kovács E., Bognámé, Körmendi, Szabó R., Marokity, Czéh. Csere: Szikszai B., Kormos. Edző: Rapcsá- nyi István. Zsúfolt nézőtér előtt igazi rangadóhangulatban kezdődött a találkozó, mégpedig kecskeméti fölénnyel. A vendégek idegeskedtek, rosszul fogadták a nyitásokat és képtelenek voltak hárítani Szabó R., Kovács E. és Körmendi ütéseit. Az eredmény 6:0, 10:6, majd 11:8-ra alakult és 14:11 után a harmadik játszmalabdát sikerült beütni. A második játszmá­ban „padión” volt a szegedi együttes, de a gyors siker inkább •a kecskemétieknek ártott meg. A harmadik játszmában ugyanis kiengedtek és a vendégek Leisztné vezetésével 2:2 után végig vezettek. A negyedik játszma hozta az első drámai fordulatot. A szegediek már 8:11-re vezettek, innen fordított a Dutép 14:11-re. Sajnos, a végét elkönnyelműsködték a kecskemétiek. A döntő játszma kezdetben nem sok jót ígért. Az ered­mény 0:3, l:5-re alakult, ami ilyenkor, amikor minden labda pontot ér, szinte behozhatatlan előnynek számít. A csapatok 6:8-nál fordultak, majd 8:11 lett a szegediek javára és min­denki elkönyvelte a Dutép vereségét. Bognárné nyitássoro­zata azonban öt pontot hozott a kecskemétieknek, s ezzel 13:11 -re fordítottak. A végén drámai küzdelemben Körmen­di nyitásából megszületett a győztes pont is. Kitűnt: Czéh, Körmendi, Bognárné, Szabó R., illetve hLeisztné, Komáromi, Nagy A. Kokó a légsúly trónján A döntőkkel ért véget a hatodik alkalommal megrendezett ökölví­vó-világbajnokság az ausztráliai Sidneyben. A szombat este legbol­dogabb küldöttsége minden bizony­nyal a magyar volt, hiszen a sportág történetében első ízben avattak ma­gyar világbajnokot. A légsúlyban kötelek közé lépő Vasas-sportoló, Kovács István az Észak-Koreából érkezett Cső Csői Szu ellen vívta a finálét. Az első menetben a koreai volt a jobb, s három perc múltán 6:5 aráiiyban vezetett a pontozóknál. A folytatásban azonban ellenállha­tatlanul öklözött „Kokó”. A máso­dik menet végén már 16:9-re veze­tett, s végül fölényes, 25:15 arányú pontozásos győzelmet aratott. Az idei Európa-bajnoki sikere után te­hát a világbajnokságon duplázott a 21 éves ökölvívó. Mint mondják, éremgyűjteményéből már csak egy nemes veretű fém hiányzik: az olim­piai. S mint tudjuk jövőre Barcelo­nában ötkarikás játékokat rendez­nek . . . • Kovács István (szemben, fehér fejvédőben) a magyar ökölvívósport első világbajnoka. BAJAI BÁCSKA—BUDAPES­TI HONVÉD 80—78 (51—37) NB I. A csoportos férfimérkőzés: Baja, Posta S. Sportcsarnok, 1200 néző. Vezette: Berki, Váradi. Bajai Bácska: Mihalovics (21/ 12), Likár (13/6), Rozwadowski (5), dr. Varga (9/9), Gorjanácz (10). Csere: Szabó, Urbán (13/9), Korcsog, Vass (7), Palás. Edző: Kovács József, Vétek Frigyes. A közönség hangorkánjától ki­sérve mindkét csapat nagy lendü­lettel kezdett. A játékosok azon­ban rendkívül idegesen, kapkodva játszottak, igy az első három perc­ben csak három dupla esett, ezt viszont mind a bajaiak dobták. Ez­után a fővárosiak is lehiggadtak és miután Gorjanáczék sorra kihagy­ták a ziccereket, az ötödik perc végén egyenlített a Honvéd, majd a vezetést is átvette. Felváltva es­tek a kosarak, aztán 18—18-nál ismét fordult a kocka, a bajaiak visszavették a vezetést. Beindult a bajai dobogógépezet, és a félidő végéig öt triplát szórva, egyre job­ban elhúzott a hazai gárda. A szünet után három percig kép­telenek voltak a játékosok a kosa­rakba találni. Azután a hazaiak újítottak és a félidő közepére már • Körmendi ütését nehezen hárítja a szegediek sánca. Újabb „nullszéria” kezdődik... ? KAZINCBARCIKAI VEGYÉSZ —KECSKEMÉTI SC 3:0 (5,14,8) NB I. A csoportos férfimérkő­zés, Kazincbarcika, 200 néző. Ve­zette: Máthé, Kerék. Legutóbb nagy volt az öröm a kecskemétiek háza táján az Újpest­től megszerzett játszmagyőzelem után. Ez volt a KSC első megnyert bajnoki szettje az idén. A folytatás elmaradt, bár a második játékrész­ben volt győzelmi esélye a kék-fehé­rek csikócsapatának, ám ezúttal nem sikerült. Összességében a házi­gazdák megérdemelt győzelmet arattak. • A kecskeméti Iván, Szily kettős (balról) győzött a kínai játékossal felálló egri páros ellen. A folytatás azonban már nem ment ilyen jól. (Farkas Tibor felvétele.) KECSKEMÉTI SPARTACUS— EGER SE 6:12 NB I. B csoportos férfimérkőzés. Kecskemét. Győztesek: Iván (2), Szily, Türei, Szabó (1—1) és az Iván, Szily páros. A bajnokság első és harmadik helye­zettje közötti mérkőzés a várakozásnak megfelelően nagy küzdelmet hozott. A pdifikblc ufá'n'hYéé 1:1 volt a’z állás, aztán az első kört követően 4:2 arány­ban már az Eger vezetett. A folytatás­ban is a Heves megyei csapat játszott jobban, a kecskemétiek csak megszorí­tani tudták ellenfelüket. A hazaiak tel­jesítményén meglátszott, hogy az utób­bi hetekben nem tudtak minden edzé­sen résztvenni. A következő ellenfél, a Budaörs ellen ez a játék várhatóan ke­vés lesz a győzelemhez. Vereség esetén pedig az őszi harmadik hely is veszély­be kerül. „ 15 pontra nőtt az előnyük. A Hon­véd egészpályás letámadásra tért át, és egyre jobban csökkentette hátrányát. A befejezés előtt 46 má­sodperccel már csak 78—75-öt mutatott az eredményjelző. Patta­násig feszültek az idegek, amikor Halm egy triplával 13 másodperc­cel a lefújás előtt egyenlített. Ek­kor Vass dobhatott két büntetőt és máris 80—78-ra módosult az állás. Az utolsó támadást a fővárosiak vezették, ismét Halm próbálkozott egy hárompontossal, de a hazaiak szerencséjére labdája lecsorgott a gyűrű széléről. Kovács József: Még a második félidő közepén, amikor már több mint 10 ponttal is vezettünk, sem merte elhinni a csapat, hogy ma itt nyerni lehet. Erre majdnem ráfizet­tünk, de szerencsére Halm másod­szor „megkönyörült” rajtunk. Mészáros Lajos, a Budapesti Honvéd edzője: Tizenöt pontos hátrányunk tudatában minden mindegy alapon kitámadtunk, és kis híján sikerült meglepnünk a re­mekül játszó bajaiakat. Ez azon­ban kevés volt a győzelemhez. Kitűnt: Mihalovics (a mezőny legjobbja), Likár, Urbán, illetve Halm (14/3), Boros (15/3), Dávid (12). F. T. • A mc/.önv legjobbja, Mihalovics (5) kizárja a játékból a „fejetlenül” játszó ellenfelét. Vereséget sürgönyzött a postás PÉCSI POSTÁS—UNIVER KSE 92—89 (45—34) NB I. B csoportos férfimérkő­zés. Pécs, 100 néző. Vezette: Major L., Sticker. Univer KSE: Krizsanovszkij (15/6), Farkas (5/3), Kovács G. (6), Fekete (14/3), Szolnoki (23). Csere: Chibakin (14/3), Doma (—), Makai (6), Lehel (6), Panko- tai (—). Edző: Guóth Iván. Az első félidőben gyengén véde­kezett és dobott a kecskeméti csa­pat és biztosan vezetett a Postás. A második félidőben a 37. percben 77—77-nél egyenlített az Univer KSE, de Farkas kihagyta az 1 + 1 büntetőt, a pécsi Rab viszont be­dobta mindkettőt és megtoldotta egy triplával. A 40. percben 87— 86 volt az állás a pécsiek javára amikor Richter triplát dobott. Hi­ába talált be Fekete is távolról, a végén Rab két büntetővel bebizto­sította a pécsiek győzelmét. A kecskeméti csapat nem bírt a távolról félelmetesen dobó hazai­akkal, mert a palánk alatt a biztos helyzetek sorát hagyták ki. Kitűnt: Rab (32/9), Richter (29/ 21), illetve Krizsanovzskij, Chiba­kin. KSC MEDS—ALBACOMP ÉPÍTŐK 92—52 (46-25) NB I női B csoportos mérkőzés. Kecskemét, 200 néző. Vezette: Gerda, Halmi. KSC MEDS: Till (—), Verasztó (8/6), Zsolnay (11), Fück (23/9), Farkas (26/3). Csere: Kosjár (10/ 3), Kosa (2), Ocsenás (6), Iványi (6), Pasek (—). Edző: Tóth Viktor és Adamik Ferenc. A 3. percig 4—4 volt az állás, majd fokozatosan elhúzott a kecs­keméti csapat. A második játék­részben többnyire a fiatalok voltak a pályán, de így is nagy fölénnyel nyert a kecskeméti együttes. • Bajai öröm felsőfokon. (Farkas Tibor felv.) Feladó neve: POSTASZOLGÁLATI (bélyeg nélkül feladható) Lakcíme: POSTAHIVATAL HELYBEN 4079 KOSÁRLABDA ASZTALITENISZ » A bajai l'rbán és Rozwadowsky (sötét mezben) harcol a labdáért.