Petőfi Népe, 1991. október (46. évfolyam, 230-255. szám)

1991-10-14 / 241. szám

10. oldal, 1991. október :4. SPORT LABDARÚGÓ NB IL NYUGATI CSOPORT Sopronban megragadta a szalmaszálat a Baja SOPRON—BAJAI FC 1-1 (1-1) Sopron, 2300 néző. Vezette: Győr (Komáromi, Bajkai). Sopron: Kállai — Nagy, Udvar­éi, Görög, Varsányi, Gombás K., Deák, Árpási, Varga (Horváth D. a 61. percben), Bíró, Balaton. Edző: Győrfi László. Baja: Farkas — Szűcs, Morvái, B. Szabó, Kovács B., Koch, Tóth, Gombás, Evanics, Horváth (Faddi a 71. percben), Bognár (Kovács I. a 80. percben). Edző: Kincses Vik­tor. Sárga lap: Morvái a 7., Gombás K. a 34., Koch a 36., Farkas a 49., Szűcs az 50., Udvardi a 70. perc­ben. Piros lap: Koch a 60. percben (Görög felvágásáért). Gyorsan vezetéshez jutott a ven­dégcsapat. A 4. percben Koch ira­modott meg a jobb oldalon, be­adását Horváth Bognár elé fejelte, aki közelről úgy bólintott a jobb sarokra, hogy a labda a kapufáról pattant a hálóba, 0—1. A gól után hazai rohamok kö­vetkeztek, mégis 30 percnyi játék után Horváth növelhette volna a bajaiak előnyét, de a játékos közel­ről sem talált a soproni kapuba. A 40. percben Árpási szabadrú­gását Bíró Balaton elé fejelte, és a soproni szélső hétméteres fejese megtalálta az utat Farkas kapujá­nak bal alsó sarkába, 1—1. A szünet utáni első esemény Farkas kifutása volt, amelynek vé­gén a bajai hálóőr a 16-oson kívül a gólhelyzetbe került Balaton elől lehúzta a labdát. Győr játékvezető általános megdöbbenésre csak sár­ga lapot adott a kapusnak. Egyórányi játék után az egyik legjobb bajait, Kochot állították ki, ám a Sopron hiába játszott 30 percen keresztül emberelőnyben, csak a helyzetek kialakulásáig ju­tott el. Bíró ugyanis minden hely­zetet elpuskázott. A Baja megérde­melten szerzett egy pontot, mert jól szervezte meg a védelmét, és úgy játszott, ahogy idegenben kell. Kitűnt: Varsányi, Árpási, Bala­ton, illetve Szűcs, Morvái, B. Szabó. Győrfi László: Ennyi helyzetet büntetlenül nem lehet kihagyni. Kincses Viktor: Értékes pontot szereztünk, remélem, hogy meg­kezdjük a felzárkózást. Weisz Ferenc A NYUGATI CSOPORT ÁLLÁSA: 1. Csepel 8 6 2 15 4 14 2. Dorog 8 4 4 8—2 12 3. BKV Előre 8 4 3 1 12—4 11 4. Dunaferr 8 5 1 2 13—11 11 5. III. k. TTVE 8 5 1 2 8 -6 11 6. Paks 8 5 — 3 17—9 10 7. Új Bar. TSZ SE 8 4 2 2 10—5 10 8. ESMTK 8 4 4 16-19 8 9. Nagykanizsa 8 3 1 4 14 9 7 10. Sopron 8 2 3 3 7—8 7 11. Sabaria-Tipo 8 2 3 3 5—9 7 12. Baja 8 2 2 4 4—9 6 13. Szekszárd 8 2 1 5 5—12 5 14. Ajka 8 2 6 6—13 4 15. Oroszlány 8 3 5 5—14 3 16. Ganz-Danubius 8 2 6 6—17 2 A labdarúgó NB II. Nyugati csoport további eredményei: Sabaria-Tipo— Ganz-Danubius I—1, Csepel— ESMTK 4—I, Nagykanizsa—Paks 5 —0, Szekszárd—Dunaferr 1—2, Ajka -III. kér. TTVE 1—2, BKV Előre— Oroszlány 1—0, Mohács Dorog 0—0. NB II. KELETI CSOPORT Az ezredik gól sem volt elég a pontszerzéshez KECSKEMÉTI SC—BMTE-Törley 2—3 (1—2) Kecskemét. 1000 néző. Vezette: Bá­ba (Szekeres, Veres). KSC: Erdei Safranyik, Fekete, Márton T. (Márton A. az 52. percben), Kovács T. Szabó, Torbavccz (Joszt az 55. percben). Farkas, Tóth F. Pa­uk, Tóth Cs. Edző: Losonczy László. BMTE-Törlcy: Szécsényi Szabó V., Parragh, Bátyi, Sirmán Martin, Balogh Á., Stanyoczky Dobesch, Takó (Horváth a 85. percben), Kozma. Edző: Sárközi Lőrinc. Sárga lap: Szabó V. a 23., Kovács T. a 30 percben. 31. perc: Bal oldalról ívelt szögletet a vendégcsapat. Safranyik beletette a fejét a labda útjába, és onnan védhetet- lenül vágódott a hálóba. Öngól. 0—1. 32. perc: Torbavecz remek labdával egyedül ugrott ki. A kapus kiindult eléje és a kecskeméti játékos gyámolta­lanul az üres kapu mellé gurított. 42. perc: Dobesch a bal szélen átját­szotta Szabót. Majdnem a kapuig ve­zette a labdát, ami végül a védőkről középre pattant és Kozma közelről a hálóba pöckölte. 0—2. 45. perc: Jobbról, az oldalvonal mel­lől Farkas végezte el a szabadrúgást és Pauk a magasabb védők között a kapu jobb oldalába fejelte. 1—2. 50. perc: Martin a lesre játszó védők közül egyedül ugrott ki, de oldalra ke­veredett és a kapu helyett keresztbe rúgta a labdát. 52. perc: Martin a bal oldalon üresen kapta a labdát. Először az elébe vetődő Erdeit találta el, majd mikor ismét hoz­zá pattant a labda, már nem hibázott. 1—3. 55. perc: Farkas a félpályáról indul­va sorra cselezte ki a védőket, majd a 16-osról lágyan ívelt a hálóba a kifutó kapus felett. 2- 3. Ez volt a KSC ezre­dik bajnoki gólja. 62. perc: Szabó V. hátulról csúnyán felrúgta Safranyikot. A játékvezető már nyúlt a lapért, amikor eszébe ju­tott, hogy a játékosnak már adott egy sárgát, s a keze üresen került elő a zsebéből. 84. perc: Tóth Cs. kapásból küldte a bal sarok felé a labdát, de centiméte­rekkel a kapu fölé. Félórás unalmas, csapkodó játék közben a KSC támadásaiból hiányzott minden elképzelés, s hamar kiderült, hogy a kék-fehérek védelme, főleg a jobb oldalon már átjáróháznak is meg­felelne. A vendégek ezt felismerve sorra itt vezették a gyors támadásaikat, és a helyzetek alapján több gólt is lőhettek volna. A KSC az idei leggyengébb játé­kával rukkolt ki. Kitűnt: Erdei, Farkas, illetve Szécsé­nyi, Parragh, Bátyi (a mezőny legjobb­ja). Losonczy László Lebecsültük az ellenfelet, és korán kezdtünk ünne­pelni, pedig erre semmi okunk nem volt. Sárközi Lőrinc: — Végig magabiz­tosan játszottunk, és még legalább három holtbiztos gólhelyzetet elhi­báztunk. Szabó Zoltán Tovább tart a miskeiek vesszőfutása MISKE—SZEGED SC 0—1(0—0) Miske, 2400 néző. Vezette: Her- bály (Marosvári, László) Miske: Jeszenovics — Jagicza, Kiss, Paletta, Miskolczi, Gold­schmidt, Szedlacsek, Szekeres, Csincsák (Bozai a 72. percben), Földi (Csöng a 63. percben), Palás­ti. Edző: Gabala Ferenc. Szeged SC: Nagy Zs. — Hurguly (Márton a szünetben), Bogdán, Sallai, Takó, Újvári, Kemenes, Ta­kács Z., Kun, Takács J. (Szécsényi a 80. percben), Kiss F. Edző: Oros­házi László. Sárga lap: Takó a 49.. Földi az 51 Palásti az 55., Kun a 62. percben. Piros lap: Goldschmidt a 76. percben (szándékos buktatásért). 11. perc: Csincsák remek labdát kapott a jobb oldalon, beadását Szekeres nagy helyzetben fölé dur- rantotta. 13. perc: Csincsák már csak a ka­pussal állt szembe, de a miskei játé­kos Nagy Zsoltba rúgta a labdát. 76. perc: Goldschmidt a kaputól 28 méterre szándékosan felvágta a kitörő Takót. A szabadrúgást Kun a késve vetődő Jeszenovics mellett a bal sarokba lőtte, 0—1. 84. perc: Takó ügyes átadásával Kiss ugrott meg, hatalmas lövést zúdított a kapura, de Jeszenovics bravúrral védett. Nagy lehetőséget szalasztottak el a táblázat alján lévő hazaiak a bajnoki címre pályázó Tisza-parti- ak ellen. Az első félidőben valósá­gos altatót „muzsikáltak" a szege­diek, öreguras tempóban, rövid .átadásokkal próbálkoztak a pálya középső harmadában, ám a kapu­ra nem voltak veszélyesek. A mis­kei támadók ezúttal is hadilábon álltak a szerencsével, kétszer is döntő helyzetben hibáztak. A második félidőben, Gold­schmidt kiállítása után azonnal ve­zetést szerzett a vendég együttes és ettől kezdve már az történt a pá­lyán, amit a szegediek akartak. Összességében a játék nem tükröz­te a két csapat közti tudásbeli kü­lönbséget, a hazaiak alaposan megkeserítették a bajnokjelölt éle­tét, és egy kis összpontosítással pontot szerezhettek volna. Kitűnt: Miskolczi, Szedlacsek, Földi, illetve Bogdán, Sallai, Kun. Gabala Ferenc: „Kinevezett” NB Il-es játékosokkal csak ilyen eredmény születhetett. Orosházi László: Köszönöm a szurkolók buzdítását, a csapatnak pedig a győzelmet. Csapai Lajos A KELETI CSOPORT ÁLLÁSA: 1. Szeged 8 6 2 — 13—2 14 2. Békéscsaba 8 5 1 2 22—8 11 3. Nyíregyháza 8 5 1 2 13—6 11 4. Hatvan-DEKO 8 4 3 1 10—5 11 S. Kaba 8 4 2 2 15—9 10 6. H. Bocskai 8 3 3 2 8—9 9 7. DVSC 8 2 4 2 14—8 8 8. Kecskeméti SC 8 2 4 2 9—9 8 9. Bag 8 3 2 3 11—12 8 10. Szarvas 8 3 2 3 9—14 8 II. Eger 8 2 3 3 10—16 7 12. Kazincbarcika 8 3 — 5 10—13 6 13. BMTE-Törley 8 2 1 5 10—19 5 14. Szolnok 8 2 1 5 5—16 5 15. Salgglass 8 1 2 5 5—12 4 16. Miske 8 — 3 5 6—12 3 A labdarúgó NB II. Keleti csoport további eredményei: Debreceni VSC —Nyíregyháza 0—0, Saigglas—Bag 0 2, Hajdúnánás—Kazincbarcika 2— 1, Szolnok—Eger 0—0, Hatvan—Ka- ba 2—0. NB III. Csongrádon még a „kisbíró unokája” is elkenődött CSONGRÁD— KECSKEMÉTI TE 0—2 (0—0) Csongrád, 600 néző. Vezette: Födi. KTE: Molnár — Kurucz, End­re, Forgó, Bálint, Újfalusi, Baluta, Pataki (Salánki), Fütyü, Horváth (Berki), Kátai (Boronkai). Edző: Ádám István, 55. perc: Horváth labdáját Fütyü 25 méterről csavarta a hálóba, 0—1. 82. perc: Berki a félpályánál lab­dát szerzett, két védőt kicselezett és éles szögből az elalvó kapus mel­lett a hálóba lőtt, 0—2. A helyzeteit jobban kihasználó vendégcsapat biztosan nyert. Kitűnt: Fehér, Kálmán, Bense, illetve Újfalusi, Pataki, Bálint, Fü­tyü. Ifjúsági eredmény: Csongrád— KTE 1^1. SZIGETSZENTMIKLÓS— KISKŐRÖS 1—3 (0—2) Szigetszentmiklós, 400 néző. Ve­zette: Kormányos. Kiskörös: Himer Márics, Szlovák, Kőhalmi I'., dr. Kovács, Beregszászi, Kőhalmi II., Agócs, Bárány, Szűcs, Pecznyik, Bischof. Edző: Himer István. 32. perc: Bal oldali beadásra pontosan érkező Szűcs elegánsan a hálóba pofozta a labdát, 0—1. 41. ppre: Márics 25 méteres sza­badrúgása egy védő hátát érintve vágódott a hálóba, 0—2. 65. perc: Márics szögletét Bi­schof közelről a hálóba talpalta, 0— 3. 78. perc: Kamarás lesgyanús helyzetben kiugrott, és a kifutó ka­pus fölött a hálóba ívelte a labdát, 1— 3. í A háromgólos vezetés után olyan, minden mindegy alapon ki­támadott a hazai együttes. Ekkor a fellazult védelmük mellett több gólhelyzetük nyílt a kiskőrösiek­nek, ám ezeket már sorra elhibáz­ták. Kitűnt: Kamarás, illetve dr. Ko­vács, Pecznyik, Kőhalmi L, Agócs. GYULA—FÁJSZ 2—0 (1—0) Gyula, 200 néző. Vezette: Kér­dő. Fájsz: Nagy E. — Budimácz, Kernya, Jagicza, Csaplovics, Nagy G., Veres, Nagy A. (Sánta), Tamá­si, Aranyos, Hangya. Szaktanács- adó: Rónai Sándor. 28. perc: Álmos mezőnyjáték után Mező a jobb oldalról váratla­nul lövésre szánta el magát és a labda a hálóba suhant, 1—0. 73. perc: Steigerwald- Répási akció után Steigerwald a kapu bal oldalába lőtt, 2—0. A nagy iramú mérkőzésen a kö­zepes teljesítményt nyújtó hazaiak­nak ennyi is elég volt a győzelem­hez. Kitűnt: Mező, Bíró, Burai, illet­ve Nagy G., Veres. Ifjúsági eredmény: Gyula— Fájsz 9—0. Az NB III. Alföld-csoport állása 1. KTE 8 6 1 1 17-7 13 2. Dabas 8 5 2 1 22-8 12 3. Kiskőrös 8 6 — 2 19-8 12 4. Orosháza 8 4 3 1 12-7 11 5. Makó 8 5 1 2 14- 16 11 6. Gyula 8 4 1 3 11-11 9 7. Mezőtúr 8 4 1 3 C/i 1 00 9 8 . Szegedi Dózsa 7 3 2 2 12-12 8 9. Hódmező­vásárhely 8 3 1 4 12- 10 7 10. Nagyszénás 8 1 5 2 7-9 7 11. Kiskun­dorozsrha 8 2 2 4 10- 14 6 12. Fájsz 8 3­5 9-13 6 13. Szigetszent­miklós 8 2 i 5 11-16 5 14. Ceglédi Honvéd 8 1 3 4 5- 12 5 15. Gyoma­endrőd 7 — 3 4 7- 13 3 16. Csongrád 8­2 6 3-12 2 További eredmények: Ceglédi Honvéd—Nagyszénás 1—1, Szege­di Dózsa—Mezőtúr 2—0, Dabas —Makó 10—2, Orosháza—Gyo- maendrőd 1—0, Kiskundorozsma —Hódmezővásárhely 3—2. Ez történt az NB I-ben Eredmények: Váci Izzó—ZTE 5—2, Fe­rencváros Rába ETO 2—1, Tatabánya— MTK-VM 0—3,. Vasas—Haladás 0—0, Veszprém FC—Újpesti TE 0—0, Siófok Videoton-Waltham 0—0, DVTK—Kispest- Honvéd 1—4, BVSC—Pécs 0—0. Az NB I. állása: 1. Váci Izzó 8 4 4 18—8 12 2. Kispest-Honv. FC 8 5 2 1 16 7 12 3. Ferencváros 8 3 5 10 4 11 4. BVSC-MÁVT. 8 3 4 1 9—7 10 5. MTK-VM 8 3 3 2 116 9 6. Újpesti TE 8 2 5 1 12—8 9 7. Siófok 8 4 1 3 12 9 9 8. Haladás VSE 8 3 3 2 9—7 9 9. Pécsi MSC X 3 3 2 4—5 9 10. Vasas 8 3 2 3 Pl—9 8 11. Rába ETO 8 2 3 3 7 8 7 12. Veszprém 8 2 3 3 7 10 7 13. Videoton-Waltham 8 —­6 2 7 11 6 14. Diósgyőr 8 1 2 5 & 16 4 15. Tatabánya 8 4 4 5—15 4 16. Zalaegerszeg 8 2 6 5—19 2 TOTÓ 1. Dresden—Bremen ........................2:1 1 2 . Schalke 04—Rostock..................5:0 1 3 . Bayern München—Dortmund. . 0:3 2 4. Hamburg—Wattenscheid..........0:1 2 5 . Kaiserslautern- Leverkusen ...2:1 1 6. 1. FC Köln—Duisburg................1:1 X 7 . Stuttgarter Kick.—Düsseid........0:1 2 8 . Erfurt—FC Hamburg..................3:3 X 9. Leipzig—1860 München............2:3 2 1 0. Braunschweig—Hertha BSC ... 2:1 1 11. Brandenburg—Remscheid........1:3 2 1 2. Blau-Weiss 90—Oldenburg .... 3:2 1 13. Saarbrücken—Jena......................1:0 1 P luszmérkőzés: 14. BVSC Pécs................................0:0 X L apzártakor érkezett NB I. B csoportos kosárlabda- mérkőzés: Univer KSE—Pilar ifjúsági válogatott 75—61 (36—34). MEGYEI I. OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG Izsáki „remi” hazai pályán KISKUNFÉLEGYHÁZI HONVÉD—TISZAKÉCSKE 1—2 (0—0 ) Kiskunfélegyháza, 300 néző. Vezette: Kondász (Csontos, Fe­jes). Kiskunfélegyházi Honvéd: Csáki — Simon, Karsai, Szabó, Fekete, Bosánszky, Daraki (Suplitz), Takács (Kovács), Papp, Kertész, Piegel. Édző: Vil­lányi Csaba. Tiszakécske: Békési — Somo­gyi, Gulyás, Helik, Józsa, Pálin­kás, Gazdag A., Ézsiás, G., Bal­ia L„ Balia M., Török. Edző: Bánhídi József. Gólszerzők: Bosánszky (11- esből), illetve Somogyi (11-es- ből), Józsa. Kitűnt: Csáki, Karsai, Fekete, illetve Somogyi, Józsa, Ézsiás G. Ifjúsági eredmény: Kiskunfél­egyházi Honvéd—Tiszakécske 5-1. GAMF— KALOCSA 0—4 (0—2) GAMF-pálya, 200 néző. Ve­zette: Fang (Tumó, Nagy L.). GAMF: Varga — Juhász, Agócs, Engel, Farkas (Tassi), Kolarovszki (Kiss), Farkas, Ko­csis, Csurka, Szabó, Bogdány (Olasz). Edző: Seres József. Kalocsa: Gojtán — Farkas, Csupor L., Bolvári (Tamás), Iván (Kollár), Csupor É., Vörös (Süveges), Aradi, Vatai, Már­ton, Facskó. Edző: Tamás Fe­renc. Gólszerzők: Vatai (2), Már­ton, Csupor E. Kitűntek: A GAMF csapatá­ból senki, illetve Csupor L., Va­tai, Facskó. BÁCSALMÁS— KEREKEGYHÁZA 1—1 (1-0) Bácsalmás, 200 néző. Vezette: Kara (Kecskés, Lédeczy). Bácsalmás: Kerpits — Bor- cßik, Pencz, Horváth, Prikidá- novics, Tenner, Nuszpl, Till (Kővári), Révész Zs., Révész G„ Wettstein (Állaga). Edző: Hor­váth Ferenc. Kerekegyháza: Orell — Ju­hász, Gál, Valter, Réti, Nagy, Matuz, Máté, Virág, Óvári, Tari (Szabó). Edző: Bende József. Gólszerzők: Tenner, illetve Óvári. Kitűnt: Prikidánovics, Ten­ner, Nuszpl, illetve Gál, Máté, Óvári. Ifjúsági eredmény: Bácsalmás —Kerekegyháza 3—0. BAJAI TSZ SK— KISKUNHALAS 3—1 (2—1) Baja, 200 néző. Vezette: Mik­lós (Fricska, Varga). Baja: Somogyi — Szabó (Rácz), Móri, Bohos, Harsányi, Éber, Sárközi (Györgyfalvi), Pankovics, Vörös (Ottentál), Agarics L, Aga tics L. Edző: Szőcs Lázár. Kiskunhalas: Huszka — An­tal, Molnár, Szarka, Papp Cs., Kamara, Velez, Szarnák (Nagy), Szabó, Herman, Csermák (Papp L.). Edző: Szabó Mihály. Kiállítva: Molnár, Szarka. Gólszerzők: Harsányi, Aga­rics I., Pankovics, illetve Velez. Kitűnt: Rácz, Harsányi, illet­ve Kamara. Ifjúsági eredmény: Bajai Tsz SK—Kiskunhalas 1—0. AKASZTÓ— SOLTVADKERT 2—2 (1—0) Akasztó, 500 néző. Vezette: Atyánszki, (Márton, Szabó L.). Akasztó: Kovács — Tóth L., Dusnoki, Filus, Juhász, Vadá­szi, Somogyi (Nagy T.), Tóth J„ Szirják, Deák, Szabó P. Edző: Biácsi Sándor. Soltvadkert: Dobszai Tóth, Csesznegi, Kovács, Ud­varhelyi, Windecker, Juhász, Márton (Sörös G.), Marosi, Szabó A., Borboly. Edző: Sörös Lajos. Gólszerzők: Szirják, Szabó P., illetve Csesznegi, Juhász L. Kitűnt: Dusnoki, Szirják, Sza­bó P„ illetve Csesznegi, Udvar­helyi, Juhász. Ifjúsági eredmény: Akasztó— Soltvadkert 3—0. HELVÉCIA— MÉLYKÚT 1—1 (1—0) Helvécia, 200 néző. Vezette: Schneider (Mészáros, Köve­cses). Helvécia: Kovács —. Kul- mann, Máté, Ország, Juhász (Marsa), Thám, Golovics, Oláh, Mata, Nagy, Csorba. Edző: Szőczei Lajos. Mélykút: Kiss — Facskó (Il­lés), Ezsi (Csákány), Pongó, Vojnits, Szabó, Kránicz, Tápai, Vaits, Papp, Juhász. Edző: Óno­di Tamás. Gólszerzők: Mata, illetve Voj­nits. Kitűnt: Golovics, Mata, illet­ve Vojnits, Szabó, Papp. Ifjúsági eredmény: Helvécia —Mélykút 4—1. JÁNOSHALMA— LAJOSMIZSE 0—1 (0—0) Jánoshalma, 350 néző. Vezet­te: Pákolicz (Csikós, Rogács). Jánoshalma: JBozsics — Mis­kolczi, Faddi (Ádám), Kancsár, Mizser, Szabó, Szénási, Bada, Krascsenics (Gyetvai), Zámbó, Fenyvesi. Edző: Szabó Gábor. Lajosmizse: Csontos — Szá­lai. Németh, Csima, Mátéfi L„ Juhász, Mátéfi A., Árva, Pá- zsint, Meszlényi, Tóth. Edző: Törő Sándor., Gólszerző: Árva. Jánoshalmi tudósítónk sze­rint Rogács partjelző a 85. perc­ben 4 méteres lesről engedte ej a lajosmizseiek gólszerzőjét, Ár­vát. Kitűnt: Miskolczi, Kancsár, Szénási, illetve Csontos (a me­zőny legjobbja), Csima, Meszlé­nyi. Ifjúsági eredmény: Jánoshal­ma—Lajosmizse 1—3. IZSÁK—HARTA 1—1 (1—1) Izsák, 300 néző. Vezette: Ber­ger (Bodrogi, Fejes). Izsák: Gáspár — Benkó, Ja- kus, Erdős, Oláh, Mihály, Bug- lyó, Sebestyén (Illés), Domokos, Barna, Lázár. Edző: Száz Sán­dor. Harta: Szabó — Grabicza, Szabó F., Radványi, Hegedűs, Doszpod, Herczeg, Takács, Cse­hi (Juhász), Sümegi, Kovács. Edző: Francia László. Gólszerzők: Domokos, illetve Csehi. Az izsáki Lázár a második fél­időben 11 -est hibázott. Kitűnt: Erdős, Buglyó, Do­mokos. illetve Szabó, Szabó F., Csehi. Kiállítva: Hegedűs (Harta) a 89. percben. Ifjúsági eredmény: Izsák— Harta 2 -0. A MEGYEI I. OSZTÁI.VÜ BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. Tiszakécske 8 8 34 5 16 2. Lajosmizse 8 5 2 1 12 6 12 3.Izsák 7 5 1 1 19 4 11 4. Mélykút 8 4 3 1 16--I3 11 5. Helvécia 8 4 2 2 16-10 10 6. Kalocsa 8 3 2 3 15-13 8 7. Soltvadkert 8 3 2 3 17-16 8 8. Jánoshalma 8 3 2 3 11-15 8 9. Akasztó 8 2 3 3 16-18 7 10. Bácsalmás 8 2 3 3 10-20 7 11. Kerekegyháza 8 2 2 4 14 11 6 12. Bajai Tsz SK 8 3 5 9 17 6 13. Harta 8 1 3 4 8 12 5 14. Kkfházi Honvéd 8 2 1 5 9 15 5 15. Kiskunhalas 8 2 1 4 12 23 5 16. GAMF 7 1 6 2 22 1 MEGYEI 1. OSZTÁLYÚ IFJÚSÁGI BAJNOKSÁG 1. Tiszakécske 7 5 11 22 11 11 2. Lajosmizse 7 5 1 1 21 12 II 3. Kkfházi Honvéd 8 5 3 24 8 10 4. Helvécia 6 4 2 22 9 10 5. Kalocsa 7 4 2 1 20-10 10 6. Harta 7 4 1 2 20 10 9 7. Bácsalmás 8 4 1 3 24-18 9 8. Kiskunhalas 7 4 3 14 9 8 9. Izsák 7 3 1 3 19 8 7 10. Kerekegyháza 7 3 1 3 13 13 7 11. Bajai Tsz SK 8 3 1 4 10 15 7 12. Akasztó 8 2 1 5 14 20 5 13. Soltvadkert 8 1 1 6 3 27 3 14. Mélykút 8 2 6 3 35 2 15. Jánoshalma ■7 1 6 6 30 1 A forduló válogatottja: Csontos (Lajosmizse) — So­mogyi (Tiszakécske), Csupor L. (Kalocsa), Udvarhelyi (Solt­vadkert), Harsányi (Bajai Tsz SK), Golovics (Helvécia), Bug­lyó (Izsák), Ézsiás G. (Tisza­kécske), Mata (Helvécia), Óvá­ri (Kerekegyháza), Szabó P. (Akasztó). A GÓLLÖVŐLISTA ÉL­CSOPORTJA: 11 gólos: Balia M. (Tisza­kécske). Török (Tiszakécske); 7 gólos: Juhász L. (Soltvad­kert), Mata (Helvécia); 6 gólos: Barna (Izsák); 5 gólos: Oláh (Helvécia), Jó­zsa (Tiszakécske), Csesznegi (Soltvadkert); 4 gólos: Marosi (Soltvadket), Máté (Kerekegyháza), Vadászi (Akasztó), Révész G. (Bácsal­más), Szénási (Jánoshalma), Csupor E. (Kalocsa).