Petőfi Népe, 1991. október (46. évfolyam, 230-255. szám)

1991-10-07 / 235. szám

SPORT 1991. október 7., 11. oldal ASZTALITENISZ Legjobb nyolc között a női BEK-ben a Diszkrét SE SKST Butterfly Bratislava (csehszlo­vák) — Diszkrét SE (Kecskemét) 3:5 Női Bajnokcsapatok Európa Kupá- ja-mérkőzés, Pozsony. Győztesek: Popova 2, Polaczkova 1, illetve Oláh 2, Hegedűs 2, Pidl 1. Mindkét csapatban egy-egy korábbi felnőtt Európa-bajnok is asztalhoz állt a szombaton lejátszott női asztalite- nisz-BEK-mérkőzésen, amelyen a leg­jobb nyolc közé jutás volt a tét. A pozsonyiban a két hazai fiatal mel­lett a rutinos, idegenlégiósként Po­zsonyban játszó szovjet Popova igyeke­zett bizonyítani, hogy ők a jobbak, míg a Diszkrét SE-ben Oláh Zsuzsa, Pidl Nem sikerült a bravúr TTV DE BLAEURWE-WERELT— ZÖLDMEZŐ SZÖV. SE 5:0 ETTU Kupa-mérkőzés, Appeldoorn (Hollandia). Győztesek: Haldau 2, Hen van Szpanje 2, Ron van Szpanje 1. A holland együttes a Romániából igazolt Haldau vezetésével biztosan győzött a kissé megilletődötten játszó félegyháziak ellen. Az eredmény nem fejezi ki hűen a játszmákon belüli pont­arányt, mert szinte valamennyi esetben szoros állásból vesztettek a félegyházi­ak. A Spari nem hagyott esélyt az újoncnak Zita és Hegedűs Agnes készült arra, hogy idegenben vívja ki a továbbjutást. Az első találkozót a kecskemétiek nyer­ték, de a következő két meccset elvesz­tették, s így az első kör után 2:1-re a ha­zaiak vezettek. Ám ezután Oláh Zsuzsa győzelmével egyenlített a Diszkrét SE. Popova ugyan legyőzte Pidlt, de a követ­kező két találkozót újra a mieink nyer­ték, s különösen fontos volt, hogy Oláh jobbnak bizonyult régi vetélytársánál, Popovánál. Az i-re a pontot Hegedűs tette fel, aki első játszmáját ugyan el­vesztette, ám fordítani tudott, és ezzel megszerezte azötödik, a továbbjutást je­lentő csapatgyőzelmet. — Sajnos, nem sikerült a bravúr, amit titokban reméltem—mondta Ka­lász Kázmér, a félegyháziak vezető­edzője. — A játékosaink nem tudtak alkal­mazkodni a gumipadlós teremhez, és az 1500 km-es hosszú autóbusz-utazás is a lábukban volt. Vargának így is kétszer volt alkalma, hogy bebizonyít­sa tudását, mert a döntő játszmában komoly pontelőnnyel vezetett, végül mégis vesztett. A vereségünk azt iga­zolja, hogy a férfimezőnyben, sajnos, országos szinten is messze vagyunk a nemzetközi élvonaltól. KECSKEMÉTI SPARTACUS— BALATONSZÁRSZÓI SE 13:5 NB I-es B csoportos férfimérkőzés, Kecskemét. Győztesek: Türei 3, Iván 3, Szily 3, Szabó 2, valamint a Szily, Iván és a Türei, Szabó páros 1-1. Az NB I. B egyik újoncával, az eddig ismeretlen Balatonszárszói SE csapatá­val került szembe a negyedik forduló­ban a Kecskeméti Spartacus.'i' A kecskemétiek jól kezdtek, mert mindkét páros simán nyert. A második forduló után 7:3, a harmadik végén 10:4 volt a mérkőzés állása a hazaiak javára. A vendégeknél valójában csak Milos tudott lépést tartani a szövetke­zetiekkel, mert minden egyéni mérkő­zését megnyerte, ám ez is kevésnek bi­zonyult. A kecskemétiek — úgy tűnik — egyre inkább belelendülnek és jobb eredményre képesek. — A csapat legnagyobb erénye, az egységes játékerő ezúttal'is maradékta­lanul érvényesült - mondta Újhidy Ti­bor, a szakosztály 'vezetője. KOSÁRLABDA Likár szórta a kosarakat DVMSE—BAJAI BÁCSKA KSE 78—83 (40—40) Dombóvár, 300 néző. Vezette: Ma­jor Gy.. Nagy J. Bajai Bácska: Mihálkovics (18), Li­kár (32/15), Vass (10), Rozwadowszky (2), Gorjanácz (13/3). Csere: Havasi (—), Korcsok (2), Palás (6), dr. Varga (—). Edző: Kovács József, Vétek Fri­gyes. A mérkőzést a Dombóvár kezdte jobban. Játékosaik az első félidőben pontosabban dobtak, és többször is 5 pontnál nagyobb különbséggel vezet­tek. A Baja mindannyiszor ledolgozta a hátrányt, bár dobóteljesítménye nem volt igazán jó, a félidő mégis döntetlen­nel zárult. A második játékrészben be­indult a Bácska, elsősorban Likár tűnt ki, szórta a kosarakat, köztük a há­rompontosakat is. Mellette az irányító Vass jól összefogta a csapatot. Az együttes ekkor védekezésben is nagyon jó teljesítményt nyújtott. Ennek ered­ményeként aztán 10 pontnál is na­gyobb előnnyel vezetett már a Baja, de a biztos siker tudatában visszafogták a tempót, és így a végén csak 5 ponttal nyertek. Z. L. „Karambolozott” az Ikarus Kecskeméten KSC MEDS—IKARUS SE 79—55 (35—33) NB I. női B csoportos mérkőzés. Kecskemét, 200 néző. Vezette: Farkas, Mustos. KSC MEDS: Till (8), Verasztó (—), Zsolnay (9), Fück (19/6), Farkas (28). Csere: Ocsenás (6), Ramona (8), Ivá- nyi, Pasek, Kosjár (2). Edző: Tóth Vik­tor, Adamik Ferenc. A kezdés után mindjárt vezetést szer­zett és a 14. percig 31—14-re elhúzott a hazai csapat. Ezután a kecskemétiek a teljes cseresort küldték pályára és ez a szünetig felhozta az ellenfelet. A má­sodik játékrészben, amikor a kecske­méti kezdőjátékosok álltak vissza, per­cek alatt 55—39-re módosult az állás a hazaiak javára, és ötletes játékkal, biz­tosan nyert a KSC MEDS együttese. Kitűnt: Fück, Farkas, illetve Haracs- kó 13/3, Budai 10, Tóth A. 10. GOKART Bakos, Farkas, Füzes és a kecskeméti csapat országos bajnok Az elmúlt hét végén Kecskemét voll a házigazdája az országos gokartbaj­nokság befejező fordulóinak. Mivel if­jú Farkas Tibor és Bakos András már az előző, győri futamokon biztosította elsőségét, már csak az volt a kérdés: csapatban itthontartják-e országos bajnoki címüket. Nos, ezúttal sem borult fel a pa­pírforma, a Kecskeméti Gokart Klub képviselői megbízhatóan ver­senyeztek, s az esélyesek nemcsak egyéniben erősítették meg pozíciói­kat, csapatban is biztosították a baj­noki elsőséget. Kár, hogy mindkét napon „fejre- állt" egy-egy versenyző, de — ahogy mondják —ez benne van a játékban. Szombaton a győri Barta Attila volt a tülekedés áldozata. A rajt utáni első kanyarban kilökték a pályáról, s mintegy 30 méteres csúszás és pör­gés után szerencsésen földet ért, de a gépe súlyosan megsérült. Vasárnap hasonlóképpen járt Kertész Gábor (Palota PSC) is, szerencsére, mind­két versenyző megúszta kisebb kar­colásokkal. A 11. forduló eredményei, Kadét —A 50 kem-es géposztály: 1. Füzes Dénes (Kecskeméti Go­kart Klub), Formula—C: 1. Bakos András (Kecskeméti Gokart Klub), 4. Vér István (Kecskeméti Gokart Klub), Formula—A: 1. Ifjú Farkas Tibor (Kecskeméti Gokart Klub), 3. Tormási Attila (Kecskeméti Gokart Klub), Junior—A: 1. Ifjú Farkas Ti­bor, 5. Galambos László (Kecske­méti Gokart Klub), Junior C: 2. Ga­lambos László. A 12., befejező forduló eredményei. Kadét—A 50: 1. Füzes Dénes, For­mula—A: 2. Tormási Attila, 4. Zieg- ner Tamás, 5. Ifjú Farkas Tibor. Formula—C: 1. Bakos András, 6. Ifjú Vér István (Kecskeméti Gokart Klub), Junior—C: 1. Galambos László, Junior A: 1. Ifjú Farkas Ti­bor, 5. Galambos László. Az idei bajnokság nemhivatalos végeredménye, a Formula—A gép­osztályban : 1. Bakos András, 3. Tor­mási Attila, 6. Ziegner Tamás. A Formula—C-ben: 1. Bakos And­rás, 2. Ifjú Vér István, a Junior—A- ban: 1. Ifjú Farkas Tibor, 5. Galam­bos László, 6. Konopka József (Kecskeméti Gokart Klub), a Junior —C-ben: 2. Galambos László, a Ka­• A két Farkas, avagy a/, „alma" nem esett messze a fájától... det—A 50-ben: 1. Füzes Dénes, 4. Szentgyörgyi Roland (Kecskeméti Gokart Klub), 5. Bátori István (Kecskeméti Gokart Klub). A felnőtt csapatversenyben: 1. Kecskeméti Gokart Klub, az ifjúsá­giak között: 1. Formula Racing, 2. Kecskeméti Gokart Klub. A Borbély István emlékére rende­zett futamot az egyik géposztályban Bakos András, a másikban Tormási Attila nyerte. RÖGRI A figyelmetlenségért vereséggel fizettek GAME—Érd 16—17 (10—8) NB I-es mérkőzés, Kecskemét, GAMF-pálya. A három román éljátékossal megerősített vendégek kezdtek job­ban és kétszer is sikerrel törték át a kecskemétiek vonalát. Szerencsére, a válasz nem késett, mert a félidő második felében két kecskeméti tá­madás is pontokat eredményezett, és így hazai előnnyel fordultak. A második játékrészben közel húsz percig birkóztak egymással a csa­patok minden eredmény nélkül. Vé­gül a kecskemétiek szinte a saját kapuvonalukon csípték el a labdát és végigszáguldva a pályán letették az érdiek alapvonalára. Mivel a szabadrúgás is sikerült, így 18:8 lett az állás a GAMF javára. Már csak percek voltak hátra, amikor egy fi­gyelmetlen hazai bedobást elcsíptek az érdiek és 6 ponttal növelték az eredményüket. Végül az érdiek ruti­nos gárdája az utolsó percben 3 pontos találattal a maga javára for­dította az eredményt. — Kissé szokatlan volt a szovjet játékvezető birói felfogása - mond­ta Körmöczi Béla, a GAMF csapat- vezetője —, de azt is el kell ismer­nünk, hogy tárgyilagosan bírás­• Nagy harc a labdáért (a földön az. érdi játékos). * kodott. Nem ezért vesztettünk, ha­nem mert nem tudtuk kihasználni magassági fölényünket és a végén ele­mi hibák miatt bukott el a csapatunk. ATLÉTIKA Öt arany- és tizenkilenc ezüstjelvényes szintű eredmény a gerelyhajítónapon ZILÁBDA > ' jp * ** Emberhátrányban nem volt esély HÖGYÉSZ—SOLTVADKERT 33—25 (13—11) NB I. B-s férfimérkőzés. Hőgyész. Vezette: Szabó, Soós. Soltvadkert: Grandjean — Fodor (5), Hódi (11), Font (2), Pauk (3), Bar­ta (3), Zsódi. Csere: Nehéz (k), Gusz- tos, Forgács (1). Mb. edző: Zsikla András. A találkozó elején 4 góllal elhúzott a hazai csapat. A 12. percben Zsódi már a harmadik 2 perces kiállítását kapta, és így tovább már nem játszhatott. A fél­idő második felében felzárkózott a Solt­vadkert és szoros volt a küzdelem a 45. percig. Ekkor Gusztost reklamálásért végleg kiállították, és emberhátrányban már nem volt esélye a Vadkertnek. Kitűnt: Font, Barta. Sereghajtó lett a Kiskunmajsa BALASSAGYARMAT—KISKUN- MAJSA 30—27 (15—12) NB I. B-s férfimérkőzés, Balassa­gyarmat, 50 néző. Vezette: Csatlós, Kárpáti. Kiskunmajsa: Molnár— Farkas (I), Noel (14/1), Gazsó (6), Vas, Réti (2), Szakács (1). Csere: Horváth (k), Czirkó (3). Edző: Mészáros Tibor. Kiállítás: 2, illetve 6 perc. 7 méteres: 2/1, illetve 2/1. Sérülések miatt csak 10 játékos állt Mészáros Tibor edző rendelkezésére, a kiesési rangadón. A hazai csapat végig vezetett 2-3 góllal, csak a 48. percben sikerült egyszer 24—24-nél egyenlíteni a majsaiaknak. A hajrában a kevesebb hibával játszó Balassagyarmat megér­demelten nyerte a mérkőzést, és ezzel a Kiskunmajsa a táblázat utolsó helyére került. A Közértben pontokat vett a Dutép KŐBÁNYAI KÖZÉRT—DUTÉP SC 2:3(14,—5, 8, —8, —11). NB I. B csoportos női mérkőzés, Bu­dapest, Zrínyi Gimnázium, 100 néző. Vezette: Fodor, Vasák. Dutép SC: Czéh, Kovács E., Bognár- né, Körmendi, Szikszai B., Kormos. Csere: Szabó R.. Marokity. Edző: Rapcsányi István. Az első játszmában mindkét csapat feltűnően sok nyitást rontott, s az ele­jén a kecskemétieket láthatóan zavarta a játéktér sokféle vonala, amelyek közt a röplabdapálya halványkék határait csak nehezen lehetett felfedezni. Mire kiismerték magukat, a rossz helyezke­dés miatt jó néhány nyitást „lenyeltek”. A hazaiak 13 : 10-es vezetését 14 : 14- nél még sikerült behozni, de ezt a játsz­mát mégis a közértesek könyvelhették el maguknak. A második játszmában Körmendi erős nyitásaival, Bognárné ügyes feladásokkal, Kovács E. és a cse­reként beállt Szabó R. pedig kemény ütésekkel szerzett pontokat. A harma­dik szettben semmi sem sikerült a kecs­kemétieknek. A negyedikben már 5 : 2- re vezetett a kőbányai gárda, amikor a hazaiak magas játékosai elfáradtak, s 5 : 7-re, majd 7 : 12-re fordított, és 8: 15-re játszmát nyert a Dutép. Az ötödik, döntő játszma 2 : 0-s hazai ve­zetéssel kezdődött, de innen már nem lehetett megállítani a kecskemétieket. Nyitásból és fogadásból is pontokat szereztek és magabiztos játékkal nyer­ték második, idegenbeli mérkőzésüket. Kitűnt: Marczis, Sarló, illetve Ko­vács E., Bognárné, Körmendi. Kovács Jenő, a Kőbányai Közért edzője: Amikor a negyedik játszmában fordítani tudott a Kecskemét, már éreztem, hogy nem nyerhetünk. Rapcsányi István: A győzelemnek örülök, de a csapatmunka még messze van attól, amit várok a lányoktól. TEKE A Bányász befűtött a Kohásznak SZANKI OLAJBÁNYÁSZ—ÓZDI KOHÁSZ 6 : 2 (2499—2386) NB I-es női mérkőzés, Szánk. Pontszerzők: Fehér 468, Harnóczi 433, Toldiné 414, Fehérné 412, illetve Bognár 407, Tóth M. 446. Ifjúsági eredmény: Szanki Olajbá­nyász—Ózdi Kohász: 4:0 (784— 642). Pontszerzők: Pál A. 391, Rádu É. 393. Montreál olim­piai gerelyhajító­bajnokának vará­zsa és személyes jelenléte tette iga­zán rangossá a kecskeméti Szék- tói stadionban el­ső ízben megren­dezett „Németh Javelins” gerely- hajító-versenyt. Tíz egyesület több mint félszáz indulója használ­ta ki a rajtlehető­séget, s azt, hogy részt vehet a ge­relyhajítás ünne­pén. A verseny­zők 5 arany- és 19 ezüstjelvényes eredménnyel szolgálták meg a kitűnő rendezést, amelyről elisme­réssel nyilatko­zott Németh Mik­lós olimpiai baj­nok is. Külön ki­emelte az újszerű elbírálási módot, melyet első alka­lommal Kecske­méten próbáltak ki a gerelyhajító­versenyek törté­netében. Megyénk ver­senyzői jól szere­peltek, négy első helyezést, több dobogós helyet szereztek. Jágfal- vi Bea és Borbély Norbert Németh Miklóstól vehette át a tiszteletdíjat. Eredmények, lá­nyok, 13 évesek: 1. Deák Györgyi (Nagykőrös) 30,08 m, 2. Cser Orsolya (Hódiák) 27,40 m, 3. N. Tóth Alexandra (KATE) 26,94 m. 14 évesek: 1. Kun Zsuzsa (KSI) 38,78 m (A), 15 évesek: 1. Né­meth Mariann (KÁTÉ) 37,30. Serdülő A korcsoport: 1. Bánfi Evelin (Hódiák) 40.66. Ifi: 1. Jágfalvi Bea (KSC) 41,92 m. Fiúk, 13 évesek: I. Gálig Tamás (KSC) 45,08 m, 2. Varga D. Norbert (Hódiák) 42,30, 3. Szépvölgyi Attila (KSC) 41,54 m. 14 évesek: 1. Erdős Adrián (Mezőtúr) 54,96 m (A), 2. Cse- tényi Vencel (Hódiák) 41,52,3. Lakatos Krisztián (KSC) 39,62 m. 15 évesek: 1. Borbély Norbert (KSC) 70.18 m. (A). Serdülő A: 1. Szabó Károly (Nagykő­rös) 63,68 m (A). Ifi: I. Posta Endre (AC Szekszárd) 57,00, 2. Balázs Zoltán (Nagykőrös) 48,64, 3. Cseklye Sándor (Kiskunfélegyháza) 48,32 m. Felnőt­tek: 1. Varga Lajos (Szeged) 67,28 ni, 2. Szabó Károly (Nagykőrös) 63,18 m. Különdíjat kapott Jágfalvi, Bánfi, Borbély és Szabó. (Az eredmények után zárójelben lé­vő A az aranyjelvényes szintű ered­ményt jelöli. Németh Miklós olimpiai bajnok adta át a díjakat {•erélyeseknek. 1/ ifjúsági I /ékért a dijakért iga/áll érdemes volt kii/deni. Borbély Norbert kezéből 70 méter 18 centire szállt a gerely. (Farkas Tibor felvételei) RÖPLABDA \ kccskinuli (iiikarl kiüli IVInott liajmikcvipata.