Petőfi Népe, 1990. november (45. évfolyam, 256-281. szám)

1990-11-12 / 265. szám

1990. november 12. • PETŐFI NÉPE • 7 SPORT •SPORT 3 RT • SPORT • SPORT • SPORT • SPORT LABDARÚGÓ NB II. A BSK első helyzetéből szertefoszlatta a debreceni álmokat DEBRECENI MTE—BAJAI SK 0—1 (o-i) . : Debrecen, 600 néző. Vezette: Marosvári (Varga J., Bán) DMTE Szabó L. — Rozsnyói, Nagy S., Till, Pipó — Kiss L., Rása, Szabó A. (Fo­dor a 65. percben), Bakó (Dienes a szünet­ben),.— Honti, dr. Váíga. Edző: Garam- völgyi Lajos. BSK: Horváth D. — Szűcs, Morvái, Pe­rcnyi, Vidák — Kovács B., Faddi (Kovács I. a 88. percben), Evanics, Vén — Schnei­der, Horváth Á. (László a 77. percben) Edző: Kincses Viktor. Sárga lap: dr. Varga a 37., Morvái a 48., Faddi a 49., Pipó az 58. percben Kiállítva: Nagy S. a 85. percben. 20. perc: Bal oldali támadásnál Schnei­der lefutotta a védőket. Pontosan gurított középre az érkező Horváth A. elé, aki 11 méterről a jpbb alsó sarokba lőtt. 0—1. 85. perc: Schneider lefutotta a védőket és már a gólhelyzetben volt, amikor Nagy S. „elütötte”. A játékvezető a debreceni játé­kost kiállította. Az első öt percben két ordító gólhelyze­tet hagyott ki a debreceni csapat, a bajaiak pedig már az első helyzetüket gólra váltot­ták. Ezután izgalmas küzdelem alakult ki. A hazaiak az egyenlítésért küzdöttek, akadt helyzetük is, de a lövéseket a BSK kapusa többször bravúrral hárította. A másik oldalon kétszer is Horváth előtt nyílt újabb gólszerzési alkalom, ám a csa­tár ezeket már elpuskázta. Mentségére hozható fel, hogy szombaton még magas lázzal küzdött, így hamar elfáradt. A szü­net után a 63. percben a bajai Berényi a 16-oson belül kézzel ütött a labdába, de a játékvezető nem látta a szabálytalanságot. Győzelemmel felérő döntetlen KAZINCBARCIKA—KECSKE- > MÉTI SC 1—1 (1—1) Kazincbarcika, 2000 néző. Vézette; Mester (Márta, Birincsik). Kazincbarcika: Májer — Szabó", Nagy, Orlóczki — Szamosi, Balogh/ Gyenes a 76. percben, Kondás, Hau- berger — Temován, Asszony, Kal­már (Zsiga a szünetben). Edző: Var­ga Zoltán'. KSC: Erdei — Hofmeister, Babis, Safranyik, Bukó—Tóth F., (Gál a 89. percben) Pauk, Kiss F.—Fekete, Kiss P. (Valter a 76. percben), Rácz. Edző; Pataky Tamás. 6. perc: Orlóczki, elcsúszott, Nagy röviden szabadított fel. A labdát Pa­uk szerezte meg és a szögletzászló közeléből- középre iveit, pontosan Kiss P. fejére és onnan a labda a bal felső sarokba vágódott. ®—1. 44. perc: Szabó futott el a jobb oldalon, beadását Ternován 6 méter­ről a jobb alsó sarokba fejelte. 1—1. Az első öt percben három nagy helyzetet is elhibázott a hazai együt­tes, majd a KSC vezető gólja után nagy küzdelem alakult ki. Iramos, színvonalas játékot láthattunk és mindkét kapu előtt adódtak helyze­tek. A fordulás után a Kazincbarcika nagy mezőnyfolényben játszott, de a A hajrában Vén hagyott ki nagy helyzetet, mert szinte a gólvonalról lőtt fölé. A má­sodik bajai gólt viszont a játékvezető nem adta meg, bár szerintünk szabályos volt. Szabó L. kapus ugyanis kifutva mentett, majd tpvább vezette a labdát és a kaputól mintegy 40 méterre Vén leszerelte és a há­lóba jvelte a labdát. A játékvezető előbb középre mutatott, majd a partjelző intésére visszavonta a találatot. A bajai csapat sok­kal lelkesebben küzdött és megérdemelten vitte el a két pontot. Kitűnt: Szabó £.., illetve Horváth D., Morvái, Berényi, Schneider. Garamvőlgyi Lajos: A vereségért csak magunkat okolhatjuk, mert az első félidő­ben kihagytuk a helyzeteket, a végén pedig már esélyünk sem volt. Kincses Viktor: Egy pontért jöttünk Debrecenbe és kettőt szereztünk. A csapat minden tagja kitett magáért. Csuhák Zoltán KSC szervezett védekezése ellen nem boldogultak és komoly gólhelyzet sem adódott a kecskeméti kapu előtt. Kitűnt: Szabó, Orlóczki, Temován, illetve Babis, Safranyik, Bukó. Varga Zoltán: Mezőny fölényben játszottunk, de ez most keveset ért, mert a kecskemétiek védelme kitűnő­en zárt. Pataky Tamás: Ez a döntetlen ne­künk legalább olyan értékes, mintha nyertünk volna. Köszönöm a csapat­nak a nagyon fegyelmezett játékot. Doros László Csak egy csapat látszott KECSKEMÉTI TE—KÁBÁI EGYETÉRTÉS 0—5 (0—1) Kecskemét, városi pálya, 500 né­ző. Vezette: Lőrincz (Lettrich, Hor- nyák). KTE: Peller—Lipők, Gál, Nagy L., Boronkay, Torbavecz, Dumit- ru, Kurucz (Berki az 55. percben), Horváth;'’Fütyii (Laczkovics'a 68. percbeii), Kátai. Edző: Sz, Tpth Antal. Kaba: Vadon — Molnár, Ta­kács, Berki, Nagy, Adorján, Plókai (Váczi a‘ szünetben), Lajtos, Ka- csándi, Benyó, Lente (Bangó a 60. percben). Edző: Paróczai Sándor. Sárga lap: Gál a 35., Lente az 59., Boronkai a 70. percben. Leereszkedik vagy nem ereszke­dik le ? — kémlelték a szurkolók a mérkőzés előtt a ködös égboltot. Elmarad-e a mérkőzés? — találgat­ták többen. A játékvezető azonban elejét vette minden vitának és kije­lentette, hogy ő a középkörből min­dent lát, kezdődhet a játék. 7. perc: Horváth fordulásból, a kaputól mintegy 18 méterre rászúrr ta a labdát, de a kapus mentett. 9. perc: Plókai egyedül cselezge­tett a tizenhatoson belül, már éppen lövésre szánta el magát, amikor a védők felszabadítottak. 15. perc: A hazai védők-mögül kiugró Benyó'elől Peller kifutva tisztázott. 24. perc: Benyó a balösszekötő helyén szöktette Lentét, aki megcé­lozta a kaput, ám a labda elsuhant a bal alsó sarok mellett. 44. perc: Lente átadásával Ka- csándi megiramodott a bal szélen. Mindenki beadást várt, de ő két csellel tisztára játszotta magát és a kifflüzdtüó1 kapui'mellett' á'tiáflöba'"' gurított. 0—1. ■. '‘ilJttJaHligw/j ill v ap fis .* 62. perc: Durrutru kapu ele rvelt labdáját a csereként beállt Berki fe­jéről szedte le a kábái portás. 68. perc: Váczi elcsípett egy rossz átadást, majd két hazai védőt is ki­cselezve a kapuba lőtt, 0—2. 75. perc: Adorján pontosan ját­szott a kiugró Váczi elé, a kábái játékos az ácsorgó védők mellett a kapuba gurított, 0—3. 79. perc: Az egyedül kapura törő Váczit Peller elhúzta a tizenhatoson belül. A megítélt büntetőt Benyó értékesítette, 0—4. 87. perc: Bangó átadásával Be- nyó iramodott meg, a büntetőterü­leten belül tisztára játszotta magát és a labdát közelről a kapuba küld­te, 0—5. Csak azoknak rfieglepetés a vég­eredmény, akik nem látták a mér­kőzést. A kecskeméti védelem hibát hibára halmozott, elöl pedig a csa­tárok egyszerűen képtelenek voltak helyzeteket teremteni. A szervezet­• A mérkőzés ritka pillanatainak egyike. Horváth elől kétségbeesetten mentenek a kábái védők. Kátai és Berki beavatkozásra készen. ten védekező, és jól játszó kabaiak, amint lehetőségük adódott, villám­gyors kontrákkal veszélyeztették Peller kapuját. Szünet után sem „ül­tek rá” az egygólos vezetésre, ha­nem tovább támadtak, és a végén még gólkülönbséget is javítottak. Kitűnt: A hazai csapatból senki, illetve Vadon, Kacsándi, Benyó, Takács. Sz. Tóth Antal: Szégyellem ma­gam a játékosok helyett is. Az, hogy tartalékosán álltunk fel, nem lehet magyarázat üyen lélektelen játékra. Paróczai Sándor: Kitűnő játék- vezetés mellett szép győzelmet arat­tunk. Az viszont a labdarúgás szé­gyene, hogy üyen sportszerűtlen csapat, mint a KTE, az NB II-ben játszhat. — sze — A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. Diósgyőri VTK 13 7 6­26-12 20 2. Csepel 13 9 1 3 25-13 19 3. BVSC 13 7 3 3 20-16 17 4. Kábái E.-értés 13 5 6 2 17-10 16 5. Nyíregy háza 13 6 3 4 19-8 15 6. Bajai SK 13 5 5 3 12-10 15 7. Kazincbarcika 13 6 2 5 25-18 14 8. Salg. Síküveg 13 5 3 5 19-18 13 9. Debrec. MTE 13 5 3 5 15-14 13 10. Szarvas 13 5 3 5 18-21 13 11. KSC 12 3 6 3 17-19 12 12. KTE 13 5 1 7 13-26 11 13. Eger SE 12 4 2 6 18-18 10 14. Szolnok 13 2 3 8 10-24 7 15. Hatvan-Deko 12 2 2 8 9-18 6 16. Metripond 12 1 1 10 6-24 3 Az NB n. további eredményei (Keleti csoport): Szolnoki MÁV MTÉ—Csepel 1:3 (0:2), Eger SE —Nyíregyházi VSC 0:0, Metri- pond—Hatvan-Deko 0:1 (0:1), Szarvas—Diósgyőr 0:0. LABDARÚGÓ NB III. < Ez történt Tovább növelte előnyét a Miske a labdarúgó __________________________________________________________ NBI-ben M EGYEI LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG Kerekegyházán tíz gól dagasztotta a hálókat SOLTVADKERT—FÁJSZ 0— 5(0—1) Soltvadkert, 100 néző. Vezette: Nagy L. (Tumó, György). Soltvadkert: Dobszai — Kovács, Csesznegi, Juhász J. (Kanalas), Ba- da, Marton, Juhász L., Udvarhelyi, Marosi, Sztojka (Szabó A.), K. Molnár. Edző: Dobszai Sándor. Fájsz: Nagy E. — Budimácz, He­gedűs, Csupor L., Csaplovics (Tö­rök), Nagy G., Margit, Szűcs, Ja­gicza (Óbéri), Aranyos, Csupor E. Edző: Kráczer László. Gólszerzők: Margit, Óbérí, Bada (öngól). Kitűnt; Kovács, Marton ül. Mar­git, Budimácz, Szűcs. Ifjúsági eredmény: Soltvadkert —Fájsz 5—1. KEREKEGYHÁZA—HELVÉ­CIA 4—6 (3—3) Kerekegyháza, 150 néző. Vezet­te: Pákolicz (Rogács, Sajó). Kerekegyháza: Orell (Czingel) i— Putnoki, Réti, Németh (Halász), Váczi, Nagy J., Gazdag J., Gazdag A., Virágh, Óvári, Herczeg. Edző: Egyed Zoltán. Helvécia: Kovács ip® Kulmann, Máté, Golovics, Nagy (Thám), Joszt, Andó, Oláh, Mata, Szabó (Domokos), Csorba. Edző: Lo- sonczi László. Gólszerzők: Óvári 4 gólt (kettőt U-esből), ill. Mata 3 (kettőt 1 Les­ből), Oláh 2, Csorba. Kitűnt: Óvári, a mezőny legjobb­ja, Virágh, Herczeg, ül. Nagy, Joszt, Andó, Mata. Ifjúsági eredmény: Kerekegyháza —Helvécia 6—2. AKASZTÓ—MÉLYKÚT 2—1 (0—1) Akasztó, 200 néző. Vezette: Francziskovics (Mészáros, Undi). Akasztó: Markó — Juhász,, Dus- noki, Szemenyei, Tóth T., Nagy G., Nagy T., Tóth J., Labáth, Lengyel, Poánszki. Edző: Biácsik Sándor. Mélykút: Kiss — Facskó, Ker- nya, Tőrök, Vojnics, Ezsi, (Han­gya), Kránicz, Tápai, Juhász_(Pili- si), Papp, Csákány. Edző: Ónodi Tamás*». - , ... ;. , Gólszerzők: Nagy G, Nagy T. 11 -esből, illetve Papp. Kitűnt: Juhász, Dusnoki, Nagy T., Mélykút csapatából senki. Ifjúsági eredmény: Akasztó— Mélykút 0—0. TISZAKÉCSKE—KTK 3—2 (3 —0) Tiszakécske, 150 néző. Vezette: Kara (Kácsonyi, Király). Tiszakécske: Kovács — Csorba, Somogyi, Gulyás, Pálinkás, Ezsiás G., Domonics, Tóth (Hangyási), Bállá, Ézsiás B., Márton. Edző: Őr­ző István. KTK: Cseh — Kacsai, Papp, Varga, Jéga, Tóth, Dorogi (Feke­te), Csalár, Bense. Kocsis, Csemik. Edző: Villányi Csaba. Gólszerzők: Somogyi, Ezsiás B., Domonics, illetve Csorba (öngól), Kocsis. Kitűnt: Kovács, Somogyi, Do­monics, ül. Papp, Kocsis, Csemi. Ifjúsági eredmény: Tiszakécske —KTK 4—2. BAJAI TSZ—KECEL 3—1 (1-1) Baja, 150 néző. Vezette: Csenki (Fricska, Lőrincz). Bajai Tsz: Faldum_ — Margit (Pankovics), Gyenei, Éber, Harsá- nyi, Rácz, Tripolszki, Németh, Kő­rös, Csehok (Bohos), Agatity. Edző: Varga Imre. Kecel: Herczeg — Farkas, Lava- ti, Lajkó, Apró, Császár, Bleszák G., Bleszák Zs., Doszpod, Bleszák Cs., Filus. Edző: Zsemberi János. Gólszerzők: Pankovics, Bohos 11-esből, Gyenei, illetve Bleszák Zs. Kitűnt: Éber, Harsányi, Tripolsz­ki, ületve Herczeg, Lajkó, Császár. Ifjúsági eredméify: Bajai TSZ— Kecel 3—0. KAC—KALOCSA 0—2 (0—0) Kiskunhalas, 100 néző. Vezette: Berger (Atyánszky, Milossin). KAC: Vágó — Andricz, Mucsi (Jaszenovics) Dózsa, Kiss, Morvái, Sőregi, Kaszap, Papp, Csuka, Tő­rök. Edző: Tóth János. Kalocsa: Szép — Bolvári, Már­ton, Farkas S., Markó, Vatai, Ber­ta, Farkas Z., Hepp (Facskó), Ara­di, Kollár. Edző: Tamás Ferenc. Gólszerzők: Hepp, Márton. . Kitűnt: a KAC csapatából senki, illetve Farkas Z. Márton, Hepp. Ifjúsági eredmény: KAC—Kalo­csa I—1. HARTA—IZSÁK 1—0 (0—0) Harta, 200 néző. Vezette: Farkas (Berger, Sendula). Harta: Szabó — Pulai, Szabó F., Radványí, Hegedűs, Iván, Erdősi A., Takács, Csehi (Herczeg), Süme­gi (Juhász), Sebestyén. Edző: Fran­cia László. ­Izsák: Holló S Czirkos, Jakus, Erdősi I. (Illés), Kovács, Mihály (Kiss), Csonka, Máté, Domokos, Barna, Benkó. Edző: Száz Sándor. Gólszerzők: Csehi. Kitűnt: Hegedűs (a mezőny leg­jobbja), Szabó F., Takács, Radvá- nyi, illetve Jakus, Csonka* Kovács. Ifjúsági eredmény: Harta—Izsák 1—2. LAJOSMIZSE—BÁCSAL­MÁS 3—1 (1—0) Lajosmizse, 500 néző. Vezette: Némedi (dr. Mátyus, Kecskés). Lajosmizse: Csontos SÍ Tóth A., Csima, Juhász,,Szalai, Mátéfi £., Árva, Lázár, Szábó (Mátéfi A.), Baranyi. Tóth J. Edző: Törő Sán­dor. Bácsalmás: Májer — Viszmeg, Tenner, Prikidánovics, Kiss B., Till (Schneider), Kiss L., Sárközi, Nin- / csevics (Kővári), Penez, Tapiska. Edző: Szőcs Lázár. — -Gólszerzők:. Csima 2, Lázár* illet­ővé Schneider.. .. *>. , Kitűnt: Tóth A., Csima, Juhász, Szabó, illetve Schneider, Kővári. Ifjúsági eredmény: Lajosmizse— Bácsalmás 1—4. A MEGYEI I. OSZTÁLYÚ BAJNOKSÁG ÁLLÁSA Fájsz 13 8 5 28—8 21- 2. Tiszakécske 12 9 1 2 25—10 19 3; Harta 13 u 4 2 13—6 18 4. Kalocsa 12 7, 2 3' 24—14 16 * 5» Kerekegyháza' 13 6 3 4 33—23 15 6. Helvécia 12 5 *4 3 23—18 14 7. Lajosmizse 13 6 2 5 ló—19 14 8. Izsák 12 5 || 4 25-^13 13 '9. Mélykút 12 3 6 3 23—21 |i 10. Bajai Tsz SK 13 4 4 5 15—16 12 11. Bácsalmás 13 4 4 5 15—17 12 12. Kiskunhalas ü 4 2 7 23—30 Tő 13. Soltvadkert 13 2 4 7 12—21 8 14. Akasztó 12 3 2 ; 7 13—24 8 1*5. KTK 13 2 3 8 11—24 7 16. Kecel 13 l 1 n 16—49 3 A MEGYEI IFJÚSÁGI BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. Kalocsa 13 9 2 2 47 15 20 1 KAC 13 8 4 1 45—21 20 3. Kerekegyháza 13 1Ö 340—22 20 4. Bajai Tsz SK 113 8 1 4 26—21 17 5, Hárta 13 7 í 5 34—23 15 6. Bácsalmás 13 7 1 5 21—28 15 7. Spltvadkert 13 fii 6 28—27 14 8. Mélykút 12 6 1 5 21—16 13 9. Izsák 12 5 2 5 20—27 12 10. Tiszakécske 12 4 3 5 29—29 11 11. Helvécia 12 4 3 5 14—17; 11 12. Akasztó 13 4 • 2 7 11—15 10 13 . Kecel 13 4 2 7 17—23 10 14. Lajosmizse 13 2 4 7 18—26 8 15. KTK 13 4 9 15(39 4 16. Fájsz 13 1 2 lő 13—50 4 MISKE—DABAS 5—3 (3—0) Miske, 700 néző. Vezette: Hrabovszky. Miske: Jeszenovics — Jagicza, Hubert, Paletta, Földi (Horváth), Goldschmidt, Csincsák, Pesti (Pécsi), Bognár, Veres, Kiss. Edző: Molnár Ferenc. 8. perc: Csincsák éles lövését a kapus ki­ütötte, de az érkező Veres a hálóba lőtt 1—0. 21. perc: Földi jobboldali szögletét Gold­schmidt fejelte a kapuba, 2—0,.. 27. perc: Ismét Földi rúgta a szögletet és a felugró Csincsák védhetetlenül fejelte a labdát a hálóba, 3—0. 48. perc: Balatoni 20 méteres szabadrúgás­ból szépített, 3—L \ 50. perc: Jobb oldali szabadrúgásból Bog­nár növelte az előnyt, 4 1. 60. perc: yiczkó egyéni akcióból lőtt gólt, 4—2. 65. perc: Csincsák jobboldali beadását Bognár fejelte a kapuba, 5—2. 70. perc: Jeszenovics rövid kidobását a szemfülesáViczkó elcsípte és ajtálóba gurí­tott, 5—-3. Kitűnő első félidő után a Miske érthetetlen nül kiengedett. Kitűnt: Földi, Jagicza, Csincsák, illetve Viczkó, Glonczi. , Ifjúsági eredmény: Miske—Dabas 3—4. MEZŐKOVÁCSHÁZA—KISKŐRÖS 1— 1(0-0) Mezőkovácsháza, 400 néző. Vezette: Ba­kos. Kiskőrös: Szentesi — Kőhalmi J., Lovász, Kőhalmi I., Szentpéteri, Beregszászi (Vere- bély), Szekér (Cziiják), Bischof, Szűcs, Pecz- nyik, Vadászi. Edző: Himer István. 58. pérc: Szűcs egyéni akció után a hosszú sarokba lőtt, O—1. 71. perc: Bányik éles belövését a vendégvé- dök elvétették, és Kolozsi közelről a hálóba gurította a labdát, 1—1. Gyenge első félidő után a második 45 perc már jobb játékot és gólokat is hozott. Kitűnt: Kőhalmi I., Bischof, Szűcs, ill. Ko­vács F., Bányik, Szekeres. , . Ifjúsági eredmény: Mezőkovácsháza— Kiskőrös 2—2. K. HONVÉD—MEZŐHEGYES 2—2 (2-1) Kkfháza, 300 néző. Vezette: Balogh. K. Honvéd: Fekete R. — Tóth, Farkas (Varga), Fekete Cs., Bánfi, Vaits (Vizteleki), Üjfalusi, Ludasi, Hanga, Fekete Zs., Lóos. Edző: Iványi Mihály. 1. perc: Fekete Cs. távoli lövését a kapus csak kiütni tudta és a jókor érkező Hanga a hálóba talált, 1—0. j 10. perc: Jobboldali támadás végén al elő­rehúzódó Papp az elmélázó védők között a kapuba fejelte a labdát, 1-^1. 15. perc: Loóst buktatták a 16-oson belül, a megítélt büntetőt Ludasi biztosan értékésí- [ tette, 2—1. 67. perc: Az egymásra váró félegyházi vé­dők közül Pálhidai kilépett és a kifutó Feke­te R. felett a hálóba emelte a labdát, 2—2. 72. perc: A játékvezető Krecsmérit meg­jegyzés miatt kiállította. A hazaiak hiába játszottak szinte végig nagy mezőnyfölényben, helyzeteiket sorra el­hibázták, míg a vendégek két gólt lőttek. Kitűnt: Újfalusi, Fekete R., illetve a teljes vendégcsapat. Ifjúsági eredmény: K. Honvéd—Mezőhe­gyes ll|j|0; AZ NB ín. ALFÖLD-CSOPORT ÁLLÁSA 1. Miske 13 9 4 — 30—10 22 2. Ceglédi Honv. 13 8 2 3 23—13 18 3. Kiskőrös 13 7 4 2 2Ö—10 18 4. Mezőtúr 13 5 6 2 15—9 16 5. Csongrád 13 5 5 3 20—15 15 6. Gyula 12 5 5 2 17—15 15 7. Szegedi Dózsa 13 4 7 2 15—13 .15 8. Mezőkovácsh. 12 4 4 4 16—13 12 9. Dömsöd 12 4 4 4 19—20 12 10. Nagyszénás 13 2 8 3 13—14 12 11. Kkfh. Honvéd 13 4 3 6 18—23 11 12. Orosháza 12 3 4 5 14—19 10 13. Dabas 13 3 4 6 17—26 10 14. Kiskundor. 13 I 3 8 10-23 7 15. Mezőhegyes 13 2 2 9 14—26 6 16. Határőr D. 13 1 3 9 11—23 5 További eredmények: Dömsöd—Gyula 3 —0, Szegedi Dózsa—Mezőtúr 0—0, Ceglédi Honvéd—Csongrád 0—0, Határőr Dózsa —Nagyszénás 0—1, Kiskundorozsma— Orosháza 1—1. A hétközben lejátszott, októberről elha­lasztott mérkőzés eredménye: Nagyszénás —Dabas 3—1 (2—0). Eredmények: Veszprém—Ferencváros 2 —1, Bp. Volán—Ú. Dózsa 1—0, Bp. Hon­véd-Pécsi MSC 1—0, Váci Izzó—Szeged SC 1—0, Vasas—Békéscsaba 1—0, Rába ETO—Tatabánya g|g| MTK—VM— Siófok 2—0. A Videoton-Waltham—Deb­receni VSC mérkőzés az 52. percben a rossz látási viszonyok miatt félbeszakadt A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. Vác 13 10 2 1 20— 9 22 2. Bp. Honvéd 12 9 1 2 21— 7 19 3. Veszprém 13 6 6 1 15—11 18 4. FTC 12 7 2 3 24— 8 16 5. Tatabánya 13 5 :s 3 15—13 15 6. Pécsi MSC 13 7 — 6 12—10 14 7. MTK-VM 13 5 3 5 15—16 13 8. Békéscsaba 13 5 ’2 6 15—15 12 . 9. Siófok 13 3 6 4 11—12 12 10. Rába ETO 12 4 3 5 19—17 11 11. Vasas 13 5 1 7 18—22 11 12. Szeged SC 13. Videoton— 12 3 4 5 6—13 10 Waltham 12 3 3 6 14—19 9 14. Ü. Dózsa 13 3 2 8 16—24 8 15. DVSC 12 1 4 7 5—14 6 16. Bp. Volán 13 3 SM 10 13—29 6 GÓLLISTA 7 gólos: Fischer (FTC), Váczi (Tatabá­nya). " 6 gólos: Galaschek (Vasas). .5 gólos: Gregor (Bp. Honvéd), Kecskés (Ú. Dózsa), Füfe (Vác), Plotár (V eszprém). Feladó neve: Megrendelő (Bélyeg nélkül feladható) Lakcíme: POSTAHIVATAL POSTASZOLGÁLATI HELYBEN