Petőfi Népe, 1990. április (45. évfolyam, 77-100. szám)

1990-04-17 / 89. szám

1990. április 17. • PETŐFI NÉPE • 7 SPORT • SPORT • SPORT LABDARÚGÓ NB II. Ezen a húsvéton a szurkolókat „fellocsolni” kellett... A MÉRKŐZÉS JEGYZŐKÖNYVE: KECSKEMÉTI SC—DEBRECENI MTE 0—1 (0—0) Kecskemét, 800 néző. Vezette: Kiss B. (Ring, Tóth V.) KSC: Erdei Hofmeister, Somogyi, Bukó, Safranyik, Meszes, Kiss F., Nagy J., Pauk, Ozsváth, Rácz. Edző: Pataki Tamás. DMTE: Szabó III.-Novák, Zsupos. Pipó, Ludánszky, Dienes, Till, Ba­kó, Szabó I., Szabó II., dr. Varga. Edző: Makray Balázs. Csere: Dienes helyett Fodor a 61, Bakó helyett Rozsnyói a 67., Rácz helyett Tóth F. a 83. percben. Sárga lap: Szabó II. a 47. percben. Szöglctarány: 4:4 (2:3). Kitűntek: Bukó, Nagy J. illetve Szabó III., dr. Varga, Till. Némi túlzással azt lehet mondani, hogy több volt a lovasrendőr, mint a néző a vasárnapi mérkőzésen. Úgy tűnt, a szurkolók nehezen bocsátották meg kedvenceiknek a legutóbbi hazai meccsen elszenvedett katasztrofális (0—4) vereséget. Negyedórán át úgy tűnt. hogy a sérülések miatt alaposan fölforgatott kék-fehér gárda nem is na­gyon törődik hívei kiengesztelésével. Az első valamire való hazai akció a 17. percben jutott el a hosszú, aranyszőke „koronát” viselő Szabó III. kapujáig. Ekkor Pauk remek labdát adott Me­szesnek, aki éles szögből az oldalháló­ba talált. Az ellenkező oldalon is Meszes „in­dította” Ludánszkyt, ő Vargához ját­szott, szerencsére Somogyi még az utolsó pillanatban szögletre tisztázott. A 38. percben szép akció végén ismét Meszes került nagy helyzetbe, de elha­markodottan kapásból a léc fölé vágta a labdát. Támadott és fölényben játszott a KSC, több helyzetük is akadt a kék­fehéreknek, ám valamennyit kihagy­ták. A vendégek többnyire védekeztek, de nem mondtak le az ellentámadások­ról sem. Egy ilyen végén a 40. percben szabadrúgáshoz jutott a Debrecen. Till óriási bombát eresztett meg, Erdei a kapufa segítségével csak kiütni tudta a labdát, pontosan Szabó II. elé, aki há­rom méterről (!) mellé fejelt. A fordulás után az első helyzetet a játékvezető „hozta össze”: mellel Nagy János elé tette a labdát, aki kapásból mellé durrantott. Nagy fölényben ját­szott ekkor a KSC. Úgy tűnt, a szünet­ben Pataki edző kiparancsolta a szélső­ket a vonal mellé, s ezáltal veszélyesebb lett a kék-fehérek játéka. Több jó lö­vést is láttunk, kétszer Rácz, egy ízben pedig Meszes foglalkoztatta a jó napot kifogó debreceni portást. A legnagyobb helyzet a 75. percben maradt kihasználatlanul. Ekkor pará­dés jobb oldali akció végén Pauk mes­terien ívelt az ellenkező oldalon érkező Kiss Ferenc elé, ő okosan visszafejelte a labdát, és Ozsváth öt méterről lőtt, Szabó III. azonban ismét védeni tu­dott. Hiába maradt támadásban a KSC, nagy fölénye ellenére már min­denki elkönyvelte a döntetlent. Min­denki, csak a debreceni Varga nem. Ő a 86. percben végigszáguldotta a pá­lyát, a jobb oldali szögletzászló közelé­ből középre adott, és a csereként beállt Rozsnyói két lépésről a hálóba fejelte csapata három pontot érő gólját. 0—1. Tudjuk, gondokkal teli Pataki Ta­más edzői batyuja. Tudjuk, sérülések tizedelik a kecskeméti csapatot, de azt is tudja minden focibarát: ez a játék gól nélkül, kihagyott helyzetekkel annyit ér, mint a húsvét locsolkodók és piros tojás nélkül. A hazai csapat rakkolt, lelkesen játszott, kapujához darálta el­lenfelét, de hasztalan. Népsport mércé­vel mérve Szabó III. kapus megérde­melt volna egy tizes közeli osztályzatot, mindent védett, ami kapura ment. De: nem minden ment kapura! Meszes vi­szonylagos jó teljesítményét alaposan lerontja sok-sok elhamarkodott kapu előtti mozdulata. Az ellenkező oldalon viszont Rozsnyói az első helyzetét be­lőtte. Ha ez így megy tovább, legköze­lebb már csak a lovasrendőrökkel ta­lálkozunk a KSC hazai mérkőzésén ... Rajtmár István Nincs már Bojás, viszont van két „tojás” A MÉRKŐZÉS JEGYZŐKÖNYVE BAJAI SK DIÓSGYŐRI VTK 1 2(0 1). Baja, 2000 néző. Vezette: Ständer (Herbály, Vukman). BSK: Horváth D. — Kovács B., Bene, Morvái. Horváth Á., Evanics, Bercnyi, Kovács I., Schneider, Szirják. Vén. Edző: Koller Viktor. DVTK: Knotz Bém, Csiba, Csizi, Leskó, Katona, Tóth Gy., Varga, Kaszás, Huszák, Lakatos. Edző: Palicskó Tibor. Csere: Berényi helyett Faddi a 46., Szirják helyett László a 63., Tóth Gy. helyett Tóth L. a 74., Leskó helyett Héjas a 83. percben. Gólszerzők: Schneider a 67., illetve Csiba a 18., Bcne (öngól) a 61. percben. Sárga lap: Vén a 80.. Lakatos a 89., Varga a 90. percben. Szögletarány: 8:6 (4:4) a BSK javára. A hét közepén a Bajai SK és az NB I-es Pécsi MSC játékoscserében állapo­dott meg. Bojás Lajos a Mecsekaljára. Vén és Berényi pedig a Sugovica-parti városba igazolt. Tapogatódzó játék után az 5. perc­ben Huszák 20 méteres szabadrúgása csak centiméterekkel kerülte el a kaput, majd Horváth rossz kifutása után Tóth Gy. fejese alig szállt mellé. A 18. percben megszerezte a vezetést a DVTK. Lakatos átadását Csiba 11 méterről küldte kapura, és a labda a bal kapufa éléről a hálóba perdült, 0—1. A 21. percben Lakatos lefutotta az egész hazai védelmet, de szerencsére a jó ütemben kilépő Horváth D. szöglet­re mentett. A 31. percben adódott az első komoly hazai helyzet, amikor Vén szöglete után Kovács I. hat méterről kapura fejelt, de Knotz biztosan vé­dett. Négy perccel később Szirják jobb oldali szabadrúgása után Vén az ötös sarkáról lőtt fölé. A 37. percben a kiug­ró Schneidert a védők a kaputól 22 méterre lerántották. A megítélt szabad­rúgás a sorfalról szögletre pattant. Ál­landósult a BSK fölénye, de a befejezé­seknél valami hiba miatt mindig elma­radt az egyenlítő gól. A második félidő is enyhe hazai fö­lénnyel folytatódott, ám negyedórái já­ték után mindössze Szirják 20 méteres szabadrúgása jelentett veszélyt a ven­dégkapura. A 61. percben Katona szöglete után Leskó Csiba elé fejelte a labdát, aki fejjel továbbította kapura. A vetődő Horváthról kipattant a labda, majd Be­ne és Csiba együttes belépője után a hazai védő lábáról a hálóba perdült, 0—2. Hat perccel később Vén bal oldalról keresztbe lőtt labdáját Schneider közel­ről a hálóba küldte, 1—2. Elfáradtak a diósgyőriek, a BSK pe­dig óriási erőfeszítéseket tett az egyen­lítésért. A 70. percben Horváth Á. tá­voli, léc alá tartó lövését Knotz szöglet­re öklözte. A 82. percben Vén jó labdá­val indította a nagy lendülettel érkező Horváthot, aki 14 méterről mellé dur­rantott. Két perc múlva László lövése foglalkoztatta a vendégkapust. A közepes színvonalú mérkőzésen a hazai védelem hibáit jói kihasználó DVTK megérdemelten nyert. A bajaiak csak a találkozó utolsó húsz percében voltak igazán veszélyesek a vendégek kapujára, s ez csak a szépítéshez volt elegendő. Kitűnt: Morvái, Horváth Á., illetve Knotz, Katona, Varga. Schwarcz Iván A LABDARÚGÓ NB II. ÁLLÁSA Keleti csoport 1. Szeged 22 15 5 2 39—12 50 2. Kazincbarcika 22 12 4 6 30—19 40 3. Eger 22 11 4 7 31—26 37 4. Szarvas 22 9 7 6 25—22 34 5. Diósgyőr 22 9 7 6 32—30 34 6. Kecskemét 22 9 4 9 29—31 31 7. DMTE 22 7 9 6 30-23 30 8. BVSC 22 8 6 8 23—23 30 9. Metripond 22 8 5 9 28—25 20 10. Szolnok 22 7 7 8 27—35 28 11. Salg. Síküveg 22 8 3 11 33—35 27 12. Nyíregyháza 22 7 5 10 16—21 20 13. Baja 22 6 7 9 20-25 25 14. Debr. Kinizsi 22 6 6 10 18—24 24 15. Mezőtúr 22 5 8 9 17—28 23 16. Szegedi Dózsa 22 3 5 14 19—38 14 További eredmények: Nyíregyháza —Metripond 2—1, Debreceni Kinizsi BVSC 1—1, Kazincbarcika—Szege­di Dózsa 2— L, Szeged SC—Szolnok 0 —0, Mezőtúr—Salgótarján Síküveg 3 —0, Eger Szarvas 1 1. Befejeződött az asztalitenisz Európa-bajnokság Jól kezdődött a magyarok számára a 17. asztalitenisz Európa-bajnokság hétfői zárónapja. A göteborgi Scandinaviumban reggel a férfi és női páros elődöntők nyitották a programot, s ebben a Bátorfi Csilla, Wirth Gabriella kettős sorozatban tizenegyedik győzelmét aratva bejutott a döntőbe. A Po­pova, Melnyik szovjet kettős szorossá tette ugyan a mérkőzést, de a döntő pillanatokban mindkét magyar játékos jól összpontosított. Ellenfelük az ugyancsak szovjet Timina, Palina kettős lesz, amely védekező stílusa révén jó esélyt ígér a magyar párosnak szereplése megkoronázásához. Sajnos, Wirth Gabriella az egyéniben egy olyan Gergelcseva ellen ját­szott, aki ebben az órában szinte alig hibázott. Remekül ütött, a magyar versenyző pörgetéseit is sikeresen hárította, s a kontracsatákból többnyire ő került ki győztesen. Így Wirth az egyéniben „csak” harmadik lett, s mintha ez a számára fájdalmas eredmény — pedig büszke lehet rá! — nyomasztotta volna, mert nem sokkal később a vegyes páros döntőben a belga Saive oldalán sem tudott javítani, s ebben a számban „csak" második lett. Mentségére szolgáljon, hogy Saive is nagyon sokat rontott, s jogos volt Fülöp István edző megállapítása: „ha ezt a döntőt vasárnap este játsszák le, akkor a Gátién, Wang Xiaoming kettősnek nem sok esélye lett volna. Az előző napon volt a csúcson a belga, magyar kettős!” A vegyes páros történetéhez tartozik, hogy a magyarok eddig csak kétszer tudtak ebben a számban Európa-bajnoki címet szerezni, 1958-ban és 1964- ben — utóbbit Svédországban a Rózsás, Lukácsné kettős révén. A franciák viszont másodszor lettek vegyes aranyérmesek, az elsőt valóban egy vegyes kettős szerezte, 1984-ben Moszkvában Secretin Popova társaként. Wirthék a második játszmában jól kezdtek, de aztán kiegyenlített lett a játék, szettlab­dájuk is volt két alkalommal, de nem sikerült azt érvényesíteni. LAPZÁRTAKOR ÉRKEZETT A Bátorfi Csilla, Wirth Gabriella kettős aranyérmes lett a göte­borgi asztalitenisz Európa-bajnokság női páros számában, miután a döntőben 2:1 (—15, 18, 16) arányban győzött a szovjet Timina —Palina duó ellen. RÖPLABDA Szappanos blokkja győzelmet ért KECSKEMÉTI SC—SZEGEDI ÉPÍTŐK SPARTACUS 3:2 (—8, 14, 7, —3, 16). NB I-es férfi rájátszás a 3. helyért. Kecskemét, városi sportcsarnok, 400 néző. Vezette: Grábner, Huszti. KSC: Sándor, Szappanos, Nyúl, Nagy, Gyapjas, Vámos. Csere: Farkas, Király, Mittelholcz, Bimbó, Somodi. Edző: Karagics Mátyás. A pénteki, több mint száz percig tar­tó, 3:2 arányú szegedi győzelemmel végződött találkozó után másnap Kecskeméten mérte össze erejét a két alföldi város csapata. Némi meglepetésre a vendégek ma­gabiztosan nyerték az első játszmát, majd a másodikban is szinte végig ve­zettek, de 14—14-nél fordítani tudott a KSC. A harmadik szettre alaposan fel­javultak a hazaiak, de a negyedikben már csak 3 pontra futotta az erejükből. A döntő játszmában felváltva vezettek a csapatok, ezt követően 13—13-as ál­lásnál a vonalbíró Vámos ütését bent látta, amit a Kecskemétre látogató ven­dégszurkolók nem vettek jó néven. Csak némi lökdösődés és vita után folytatódhatott a játék. A szegediek 16 —16-rá még egyenlítettek, de a 17. pontot - Szappanos sáncolása révén — már a KSC szerezte meg. így újabb ötjátszmás, közel kétórás összecsapás után 1:1 -re áll a bronzrangadó. A foly­tatás szerdán Szegeden. Kitűnt: Gyapjas, Vámos, illetve Huszta, Petheö, Hulmann. Ez történt a labdarúgó NB I.-ben: Bp. Honvéd MTK-VM 1 2, Rába ETO -Veszprém 2—1, Bé­késcsaba—Pécs 1—0, Siófok— Debrecen 4—0, Haladás -Video- ton-Waltham 1 0, Ú. Dózsa Ferencváros 0—0, Tatabánya- Vasas 1—2. A LABDARÚGÓ NB 1. ÁLLÁSA 1. MTK-VM 23 15 4 4 36 15 49 2. Ú. Dózsa 23 15 2 6 32—15 47 3. Pécsi MSC 23 11 7 5 30—16 40 4. Ferencváros 23 11 5 7 35 23 38 5. Siófok 23 8 9 6 26—23 33 6. Tatabánya 23 10 3 1016—21 33 7. Vasas 23 8 6 9 26—31 30 8. Békéscsaba 23 8 6 9 20-26 30 9. Veszprém 23 6 10 7 18—19 28 10. Videoton­Walthalm 23 6 10 7 17-22 28 11. Rába ETO 23 6 9 8 24—21 27 12. Váci Izzó 23 5 10 8 20-25 25 13. Haladás 23 6 6 11 26 32 24 14. Bp. Honvéd 23 6 6 11 23-31 24 15. Debreceni­VSC 23 , .5 9 9 16—28 24 16. Csepel 23 2 10 11 20—37 16 ASZTALITENISZ Elég volt a labda elé tenni az ütőt EGRI VM—KECSKEMÉTI SPARTACUS 4:12 NB I. B csoportos női mérkőzés, Eger. Győztesek: Nagy A., Unger 5—5, Bohus, Nagy K. 4—4, Szabó 3. Edző: Fodor Miklós. A kecskeméti lányok a vártnál könnyebben nyertek a kiesés ellen küzdő hazaiakkal szemben. A találkozó szinte edzömérkőzés jellegű volt, mert az egriek nagyon kevés ellenállást tanúsítottak. A Spartacus ezzel a győzelmével továbbra is tartja előkelő helyezését az élmezőnyben, míg az egriek a kiesőhelyről várják a bajnokság utolsó fordulóját. Kákonyi távolról talált három pontot LABDARÚGÓ NB III. KISKŐRÖS—MISKE 0—1 (0—1) Kiskőrös, 1500 néző. Vezette: Szűcs I. Kiskörös: Kovács Vadászi (Len­gyel), Szlovák, Kőhalmi, Szentpéteri, Beregszászi (Pál), Szekér, Bischoff, Szűcs, Pecznyik, Sörös. Edző: Himer István. Miske: Jeszenovics — Jagicza, Hu­bert, Paletta, Goldschmidt, Tamási, Csincsák, Tóth, Ginál (Pesti), Káko­nyi, Veres (Miskolczi). Szaktanács- adó: Rónai Sándor. 39. perc: Kákonyi 25 méterről vá­ratlanul lövésre szánta el magát, s a labda a kissé meglepett Kovács mel­lett a hálóba vágódott, 0—1. 69. perc: A középen kitörő Pál óri­ási helyzetben a miskei kapusba rúg­ta a labdát. A rutinos vendégcsapat ellen a sze­rencsével is hadilábon álló kiskőrösi­eknek még a döntetlent sem sikerült kiharcolni. Kitűnt: Szentpéteri, illetve Jeszeno­vics, Kákonyi, Veres. Ifjúsági eredmény: Kiskőrös—Mis­ke 4—1. Ifj. Kelemen István SZENTES—KISKUNHALAS 4—1 (1—0) Szentes, 300 néző. Vezette: Hajdú. Kiskunhalas: Hegedűs — Andricz, Tóth, Hermann, Papp Cs., Komáro­mi, Agócs (Papp L.), Serfőző, Né­meth, Sz. Kovács, Velz. Edző: Mé­száros Tibor. Játékával igazolta a két csapat a táblázaton jelenleg elfoglalt helyének jogosságát. A halasiak a második félidőben hamar kiegyenlítettek és a 65. percig jól tartották magukat. Ám ekkor összeroppantak és gyorsan há­rom gólt kaptak, ami megpecsételte a sorsukat. Gólszerzők: Fekete (2), Német (11-esből), Valkai, illetve Ko­máromi. Kitűntek: Fekete, Olasz, illetve Tóth. TÁPÉ—KECSKEMÉTI TE 2-2 (1-1) Tápé, 700 néző. Vezette: Guti. KTE: Peller — Endre (Engel), Gál, Pataki, Boronkai, Bálint, Torbavecz, Óvári, Berki, Horváth (Nagy L.), Fü- tyü. Edző: Sz. Tóth Antal. A 24. percben Horváth szerezte meg a vezetést a kecskemétieknek, amit a 42. percben Zakar egyenlített ki. Szünet után a Tápé többet, a KTE veszélyeseb­ben támadott. Az 58. percben ennek megfelelően Berki újból a lilákat juttat­ta vezetéshez. Már úgy tűnt, nem válto­zik az eredmény, amikor két perccel a lefújás előtt Miklós Z. a hálóba talált. Kitűntek: Bite, Miklós Z., ill. Berki, Bálint. Az NB III. Alföld-csoportjának állása 1. Kecskeméti TE 21 15 3 3 41­-16 48 2. H. Bem SE 20 14 3 3 40­-21 45 3. Miske 21 11 6 4 43­-21 39 4. Rákosmenti TK 21 11 3 7 45­-31 36 5. Nagyszénás 21 11 3 7 30­-27 36 6. Dabas 21 10 4 7 30­-28 34 7. Mezőhegyes 21 9 3 9 29­-36 30 8. Mezőkovácsháza 21 7 6 8 28­-31 27 9. Csongrád 21 7 6 8 16­-24 27 10. Kiskőrös 21 8 1 12 43­-32 25 11. Gyula 21 6 7 8 27­-31 25 1^ Malév SC 20 7 2 11 29­-35 23 13. Orosháza 21 6 4 11 20­-28 22 14. Tápé 21 5 7 9 27­-44 22 15. Szentes 21 6 3 12 26­-35 21 16. Kiskunhalas 21 1 5 15 14­-48 8. További eredmények: Mezőkovács- háza—Csongrád 0—1, Malév SC— Rákosmenti TK 3—6, Orosháza H. Bem SE 1—3, Gyula Mezőhegyes 1 —1, Dabas—Nagyszénás 3—0. RÖVIDEN • Párizs: A francia labdarúgó­bajnokság 33. fordulójában Kovács Kálmán ismét gólt lőtt. Ä magyar válo­gatott csatár a 29. percben bevette a Cannes hálóját, s az Auxerre l:0-ra nyert otthonában. Újabb győzelme ré­vén immár a 6. helyen tanyázik. Élcso­port: 1. Marseille 46 pont (32 mérkőzés­ből), 2. Bordeaux 45, 3. Monaco 38. (AFP) • Brüsszel: A belga labdarúgó­bajnokság 30. fordulójában Disztl Lász­ló csapata, a Club Bruges újfent reme­kelt, idegenben nyert nagy fölénnyel, 3:0 arányban a Lokeren ellen. Könnyen el­képzelhető, hogy az egykori Bp. Hon­véd-labdarúgó belga bajnok lesz. Élcso­port: 1. Clug Bruges 50 pont, 2. Andler- lecht 48,3. FC Mechelen 45. (Reuter) • Montreux: A világbajnok kínai vá­logatott győzelmével ért véget a nemzet­közi • női röplabdatorna, miután az ázsiaiak a döntőben legyőzték a Világ Kupa-győztes kubai csapatot (mindkét együttes részt vesz a jövő heti szombat- helyi viadalon). A magyar válogatott eredményéről nem érkezett jelentés. Az 1. helyért: Kína—Kuba 3:0(11,11,6) GOKART A kis Farkas is jejelentkezett Szombaton és vasárnap nemzet­közi mezőny vette birtokba a kecs­keméti Dutép-kartring betonját. Az első napon az osztrák bajnoki futa­mokat rendezték meg, ahol rajthoz állhatták magyar versenyzők is. Ifj. Farkas Tibor az Austro Kart első futamában ötödik, Mészáros Adri­enne az Intercontinental A mindkét futamában a hatodik lett. Bakos András „igazi” számában, az Inter- continantal A géposztályban a má­sodik helyen ért célba, viszont a Formula C kategória mindkét futa­mát megnyerte. Jó bemelegítés volt ez a szombati viadal a vasárnapi Calderoni Trófea nemzetközi vetél­kedőre. Bakos András már az idő­mérések során elkápráztatta a kö­zönséget: pályacsúcsot futott; meg­döntötte a világbajnokságon And- 's Siemens által elért kör­rekordot. Az új csúcs 35,60 másod­perc. A folytatásban nem remekelt a kecskeméti fiú, az Intercontinental A kategóriában csak a hatodik he­lyen fordult az első kanyarban. Ám tizenötkörös verseny hajrájára feljött a harmadik helyre, de a má­sodik Wurzot már nem tudta meg­előzni. Az első hazai győzelemnek a junior A kategória döntője után örülhetett a kecskeméti közönség. A mezőny legfiatalabb tagja, a mindössze 12 esztendős ifj. Farkas Tibor a második körben megelőzte Fiedlert és nyert. Sajnos az osztrák kartozók vá­ratlan visszamondása miatt kissé csonka mezőny vágott neki a For­mula C távjának, ahol a kecskeméti Bakos az élről indult, de csak máso­dikként kanyarodott. Ám hamaro san átvette a vezetést és fél kör előnnyel ért célba. A verseny végén Kárpáti József, a Calderoni szak­osztály ügyvezető elnöke a követ­kezőket mondta: — A mostani verseny is bizonyt tóttá: jól sikerült a fölkészülésünk Az erős nemzetközi mezőnyben Ba­kos és Farkas is remekül szerepelt. Ők az augusztusi és szeptemberi vi­lágversenyekre készülnek. Az igaz­ság az, hogy további fejlődésükhöz még több támogatóra lenne szük­ség, szerintem mind a ketten jó eséllyel pályáznak arra, hogy egy­szer az első magyar pilótaként a Forma 1. mezőnyében is rajthoz állhassanak. Egyébként a mostani versenyt az osztrák szövetséggel közösen rendeztük meg, a győzte­sek összesen háromezer svájci fran­kon osztoztak. A Calderoni Trófea eredményei: Junior A: 1. Ifj. Farkas Tibor, 2. Wurz (osztrák), 3. Albrecht (oszt­rák), ... 6. Locskai. Intercontinen­tal A: 1. Fiedler (osztrák), 2. Wurz, 3. Bakos ... 8. Mészáros Adrienne. Formula C: 1. Bakos, 2. Blomberg (svéd), 3. Tissel (svéd). KOSÁRLABDA Négyes holtverseny az alsóházban HVSE-KECSKEMÉTI SC 88—80 (38—40) NB I-es férfi rájátszás a 17-22. helyéi t. Hód­mezővásárhely, 500 néző, vezette: dr. Páli, Vá­radé KSC: Cseh (19), Felföldi (15/9), Horváth (15/3), Kovács (11/3), Szolnoki. Csere: Dobos (10), Király (6), Tóth (4). Edző: Kégel Tamás. Sérülés és betegség miatt nem tudta a meg­szokott kezdő ötöst a pályára küldeni Kégel Tamás edző. Ennek ellenére jól kezdett a KSC, sőt a második félidő 13. percéig végig ve­zetett is. Ekkor azonban személyi hibák miatt cserékre kényszerültek, és ez megzavarta a csapatot. Lestár négy triplájával feljöttek, majd elhúztak a hazaiak, és végül megérde­melten nyerték a mérkőzést. További eredmények: Nagykőrös- Deko SE 88—94, Dunai Koolaj—PVSK 88—71. A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 17. HSVSE 14 12 2056-2076 40 18. Pécs 12 14 2180-2208 38 19. Nagyk. 10 16 2210-2315 36 20. Kecsk. 10 16 2151-2178 36 21. Dunai K. 10 16 2133-2213 36 22. Deko 10 16 2354-2418 36 Amíg az alsóház résztvevői a bajnoki pon­tokért harcoltak, addig Budapesten, a Hon­véd csarnokában kosárlabdagálára került sor. A több mint háromórás műsor nyitánya­ként a jövő heti Európa-bajnoki selejtezőre készülő magyar ifjúsági fiúvalogatott mérkő­zött a jugoszláv Vojvodina hasonló korú csa­patával. Ezt követte a délelőtt „fénypontja”, a felnőtt magyar válogatott és a hazánkban sze­replő külföldi játékosok mérkőzése, amelyet egy ponttal (86—85) az idegenlégiósok nyer­tek. A találkozó szünetében igazi látványos­ságra, dobó- és zsákolóviadalra került sor. A zsákolásban az amerikai Bell lett a győztes, míg a dobóversenyt a székesfehérvári Rajkó Zsolt nyerte. Záróakkordként a magyar és a csehszlovák női iljúsági válogatott Európa-bajnoki selej­tezőjét játszották. Mivel a csoportból mar mindkét együttes bejutott a spanyolországi döntőbe, tét nélküli mérkőzést vívtak a csapa­tok, ahol végül a vendégek 83—77-re nyertek.