Petőfi Népe, 1984. november (39. évfolyam, 257-281. szám)

1984-11-20 / 272. szám

1984. november 20. • PETŐFI NÉPE • 7 SPORT • SPORT • SPORT LABDARÚGÓ NB II. Tél eleji gólszüret Baján Győzelem az idényzárón A magyar labdarúgó-válogatott szá­mára befejeződött a VB-selejtezők őszi idénye. Legjobbjaink Cipruson is győztek (2—1), s ezzel csoportelsőiként készülhetnek a tavaszi folytatásra. Az európai 5. csoport állása: 1. Magyarország 3 3-------7—3 6 2. A usztria 3 2—1 4—4 4 3. Ciprus 2-------2 2—4 — 4. H ollandia 2-------2 1—3 — A MÉRKŐZÉS JEGYZŐKÖNYVE BAJAI SK—22. SZ. VOLÁN 4—1 (2—1) Baja, 3800 néző. V.: Gergácz (Sárkány, Molnár). Bajai SK: Farkas — Tumó, Szabó, Prikidánovics, Andreidesz, Morvái, Harsányt, Szőcs, Horváth, Pékkor, Janicsák. Edző: Rónai Sándor. 22. sz. Volán: Kertész — Nagy, Balogh B., Fíilöp, Ebedli, Balogh J., Rácz Gy., Vad, Aranyosi, Hídvégi, Kántor. Edző: Kanyó Gábor. Csere: Fülöp helyett Györke az 98., Janicsák helyett Kottesz a 78., Rácz Gy. helyett Rácz I. a 86. percben. Gólszerző: Harsányt a 113., Päkker (m-esből) a 1/7., Kántor a 44., priki- dánovics (Ul-esből) a 67., Andreidesz a 77. percben. Sárga lap: Gyerke a 81. percben. A mérkőzés szemerkélő esőben folyt, a haaaiak kezdték a játé­kot. Néhány perc után a BSK magához ragadta az irányítást, és egymás után vezette a támadáso­kat a vendégkapura, de a Volán­játékosok nagy akarással küz­döttek. A 15. j peresben Harsányit sza­bálytalanul akasztották a vendég védők. A megítélt szabadrúgást a 16-os sarkáról Horváth emelte i kapu elé. Balogh szögletre men­tett. A beívelést Harsányi előre­vetődve a kapu bal oldalába fe­jelte. 1—-0 a BSK javára. • A 17. percben Morvái átadását Horváth 'kapta, védőit kifcselezve már csa'k a .kapussal állt szem­ben. amikor felvágták. A meg­ítélt 11-est Pebker értékesítette. 2—0 a BSK javára. Egy perccel a félidő lefújása előtt a hazai védelem hibájából a labda váratlanul Kántor elé pattant. Az üresen álló csatár za­vartalanul törhetett kapura, és a kifutó Farkas mellett szépített. 2—1. A második félidőben, fokozó­dott a BSK fölénye. A 67. perc* ben Harsányi egyéni akcióra vál­lalkozott, néhány csel után be- verékedte magát a vendégek büntetőterületére, ahol Nagy csak szabálytalanul tudta szerelni. A megítélt 11-est Prikidánovics nagy erővel a kapu jobb oldalá­ba lőtte. 3—1 a BSK javára. A 77. peroben Horváth átadása Janicsákot hozta helyzetbe, áki- nek lövését Kertész kiütötte Andreidesz elé. A középpályás biztosan helyezte a labdát a ven­dégek kapujába. 4—1 a BSK ja­vára. A hazai csapat minden tekin­tetben felülmúlta -ellenfelét ezen a mérkőzésen. Kitűnt: Pekker, Szabó, Szőcs, illetve Kertész, Ara­nyosi. Tax Imre A következő mérkőzés december 23-án: Ciprus—(Hollandia. A LABDARÚGÓ NB II. ALLASA .1/. Volán SC 17 12 3 2 30-15 27 2. Vác 17 liO 4 3 34—14 04 3. SzOInolk 17 9 A 4 34—20 22 4. Nyíregyháza «17 .1)0 A 3 28—16 20 S. Siófok 17 9 2 6 26—00 20 6. D. Kinizsi 17 7 5 S 29—24 19 7. Salgótarján 17 6 6 5 21—16 18 8. HDVBSE 17 6» 5 6 19—018 L7 9. Sopron 117 6 5 6 23—03 17 KO. Ózd 17 & 5 6 22—22 17 dili. Dunaújváros 17 6 5 6 15—24 17 12. Diósgyőr 17 7 6 4 31i—06 16 10. K.barciika 17 5 6 6 24—26 16 14. Baja 17 6 4 7 22—26 16 15. Nagykanizsa 17 5 5 7 25—31 15 116. Keszthely 17 5 2 1)0 20—22 12 17. Szekszárd 17 3 6 6 15—28 10 118. OB. Vegyész 17 A 3 U0 14—09 11 3!9. Bauxitbányász 17 3. A 10 16—32 10 20. 22. sz. Volán 17 2 2 13 23—49 8 A Nyíregyházától és Diósgyőrtől 4—4 büntetőpont levonva. Eredmények: Volán SC—Özd 1—0, Kazincbarcika—Vác 1—1, Nyíregyháza —Siófok 1—6, Salgótarján—ÍBiMSE 2—0, Szekszárd—Nagykanizsa 2—0, Bakony Vegyész—Dunaújváros 6—6, Keszt­hely—-Diósgyőr 1—1, Szolnok—Bauxit­bányász 4—1, Sopron—Debreceni Ki­nizsi 3—2. TERÜLETI LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG Kecskeméti "SC—Martfű 4—0 (1—0) ) Kecskemét, 800 néző. Vezette: Varga. KSC: Erdei — Hoffmeister, Gugyerás, Hegyi, Nagy J., Moho- vjcs (Safrányik), Somogyi (Mata), Kiss, Nagy L., Bene, Tóth Edző: Pataki Tamás. 1. perc: Bene futott el a jobb szélen, beadását többen is elvé­tették a kapu előterében, végül Tóthoz került a Labda, aki egy igazítás után a hálóba lőtt. 1—0. 58. perc: Nagy L. szögletrúgásá­ra Tóth ugrott a legmagasabbra és a bal felső sarokba fejelt. 2—0. 70. perc: Tóth fejese a kapufán cS3tt3ílí*i s T^lHS§?£pattanó labdát,. Kiss könyörtelenüL vágta a há­81. perc: Bene pompás labdát adott Matának, aki egy igazítás után a hosszú sarokba bombázott. 4—0. A KSC jobban alkalmazkodott a csúszós talajhoz, végig fölény­ben játszott, s akár több gólt is lőhetett volna a lelkes martfűi csapat hálójába. Kitűntek: Tóth, Bene. Nagy J„ Mata, illetve Kesjár I., Hábén- schusz. Ifjúsági eredmény: KSC—Mart­fű 4—2. i Miske—Makó 2—2 (0—0) i Miske, 600 néző. Vezette: Oro- vecz. Miske: Majzlinger — Jagicza, Hubert, Dobai, Hayerbacher, Il­lés (Horváth A.). Pécsi, Pesti, fiadics, Kákonyi, Vén (Bogárdi). Edző: Önódi Tamás. 46. perc: Radics visszagurítása után Pesti 17 im-ről a bal felső sarokba lőtt. 1—0. 54. perc: Szögletrúgásból Kriz- bai fejesgóllal egyenlített. 1—1. 79. perc: Bal oldali beadás szállt a vendégek kapuja elé, öl­lei kiütötte a labdát és a jókor érkező Bogárdi a hálóba továb­bított. 2—1. 84. perc: Ismét szögletrúgásból egyenlített a vendégcsapat és ez­úttal is Krizbai fejese talált utat Majzlinger kapujába. 2—2 A látottak alapján a vendégek feltétlen rászolgáltak az egyik pontra. Kitűnt: Hayerbacher, Dobai, Horváth A., illetve öllei (a me- ,zőny legjobbja), Kutasi, Krizbai. Ifjúsági eredmény: Makó—Mis­ke 3—0. Szegedi Dózsa—Kecskeméti TE 4—2 (2—1) Szeged, 500 néző. Vezette: Ma- róti. KTE: Varga — Putnoki, Rózsa, Csordás, Petényi, Lakatos, Seres,- Virágh' (Lajos), Meszlényi, Mari (Tóth). Feró. Edző:,Sz. Tóth An­tal. 25. perc: Gerecz távolról lövés­re szánta el magát, a labda Ró­zsa lábát érintve jutott Varga kapujába. 1—0. 27. perc: Mari lépett ki jó ütemben őrzői közül és a kifutó kapus mellett megszerezte az egyenlítést. 1—1. 32. perc: Gyors szegedi táma­dást követően öze fejelt a háló­ba. 2—1. 50. perc: Petényi rövid felsza- 11 badítása Csincsák elé került, aki 11 nii-ről bombázott a kapuba. 3—1. 55. perc: Meszlényi kapott jó labdát a balösszekötő helyén és a kapust megelőzve szépített. 3—2. 67. perc: Egy előrevágott lab­dával Gerecz futott el és 20 mé­terről nagy gólt lőtt. 4—2. A KTE végig többet támadott, de az idény legjobb hazai telje­Megyei labdarúgó-bajnokság KALOCSA—SOLTVADKERT 2+1 (1—1) , Soltvadkert, 500 néző. Vezette: Czenczik (****) ; Kalocsa: Gojtán — Illés, Var­jú (Nemes), Bajomi, Tóth, Lajdi, Keszthelyi, Kákonyi, Kovács I. (kovács II.), Kovács III., Nagy. Edző: Molnár Ferenc. • Soltvadkert: Vass — Viszkok, Lehr, Frittmann, Galánitai, Er­dős, Windecker, . Sörös, Szűcs (katzenibach), Tóth, Cseh (Zsilc- la). Edző: Tagai János. ' Gólszerzők: Nagy 2, illetve Sö­rös. i Kitűnt: Varjú, Illés, Nagy, il­letve Lehr, Frittmann, Tóth. í Ifjúsági eredmény: Soltvadkert -4-Kalocsa 2—1. KISKUNHALASI AC— MEDOSZ—BAJAI TSZ SK 2—2 (2—2) Kiskunhalas, 200 néző. Vezette: Szentgyörgyi (»****) KAC-MEDOSZ: Malek (Pintér) — Dózsa, Cs. Kovács, kollár, Sza­bó, Körösi, Fuksz, Vajda Gáspár (Óz. Kovács), Lőrincz, Agóís. Edző: Meskó István. ■Bajai Tsz Sft: Zsibrek , — Szeitz, Kisföldi, Bada, Gyénei, Baross, Tripolszki, Szűcs (Nagy), Vörös, Szebeni, Bohos. Edző: Buj­dosó Márton. Gólszerzők: Lőrincz, Agócs, il­letve Baross 2. Kitűnt: Cs. Kovács, Szabó, il- létve Zsibrek, Baross, Szűcs. Ifjúsági eredmény: KAC-ME- DOSZ—Bajai Tsz SK 1—1.. IZSÁK—KECEL 3—2 (3—0) Kecel, 400 néző. Vezette: Fran- cziskovics (*»***) Izsák: Antal — Czirkos, Bog- dány, Benkó (Áman), Csizmadia, NEagy K., Reisz. Erdővégi (Tóth K.), Tóth M., Nagy O., Németh. Edző: Szász Sándor. I Kecel: Vancsik — Kecskés, Császár, Apró, Boldizs, Mezei, Bpnedeczki, Hoós (Thurzó), Bé­leczki, Juhász, Bleszák. Edző: Ha- sziiló Ferenc. Gólszerzőik: Németh 2. Erdő­végi, illetve Boldizs, Bleszák. Kitűnt: Németh, Erdővégi, Bog- dány, illetve Boldizs, Császár, Benedeczki. Ifjúsági eredmény: Kecel— Izsák 2—1. SÜKÖSD—AKASZTÓ 1—0 (1—0) Akasztó, 250 néző. Vezette: Miklós (****•) Sükösd: Szén te — Jagicza, Lógó A., Szabó A., Germán, Vanó, Lógó J., Kovács (Szabó T.), Németh, Sudár, Glavatity. Edző: Szűcs László. Akasztó: Németh — Farkas, Kőszegi, Suihajda, Kövesi P., Sza­bó (Sebestyén), Nagy T. (Pál). Tóth J., Mártái, Tóth L., Kocsis. Edző: Zeleszkó József. Gólszerző: Sudár. Kitűnt: Szén te, Lógó J., Sudár, illetve Farkas, kőszegi, kövesi. Ifjúsági eredmény: Akasztó— Sükösd 2—0. HONVÉD RADNÓTI SE— KUNSZENTMIKLÓS 4—0 (2—0) Szabadszállás, 100 néző. Vezet­te: Papp (♦****) Honvéd Radnóti SE: Tóth II. — Putyera, Miklós-Nagy, Varga, Végh, Illés, Szatmári (Gyovai), Szép, Tóth I., Skrabut, Márton (Krizsán). Edző: Karakas Ferenc. Kunszentmiklós: Alács — Ta­kács, Kiss, Rohoska (Patai), Haj­dú. Erdősi (Kovács), Bakos, Szap­panos, Duzmath, Forró, Horváth. Edző: Szabó László. Gólszerzők: Szép 2, Skrabut, Végh. Kitűnt: Illés, Varga, Szép, il­letve lüss. Forró. JÁNOSHALMA—HARTA 2—1 (0—1) Harta, 100 néző. JVezette: Kiss A. (*♦*») Jánoshalma: Bozsics —| Ádám T., Faddi, Nagy O., Fenyvesi (Krisztin), Kenyeres, Szabó, Li­liom, Juhász, Karczhesz, Hegyi. Edző: Ádám István. Harta: Csima (Szabó) — Ha­lász, Kiss, Lehóczki, Radványi. Pandúr (Schmehl), Lapu, T'lli, Büla, Csehi, Szauer. Edző: Czin- der István. Gólszerző: Juhász 2, illetve Szauer. Kitűnt: Karczhesz, Juhász, Bol­dizs, illetve Lapu, Bula. Ifjúsági eredmény: Hanta—Já­noshalma 2—1. KISKÖRÖS—TASS 3—2 (1—2) Kiskőrös, 300 néző. Vezette: Naigy II. (*«***) Kiskőrös: Szentesi — Andó, Szadeczki (Farkas), Vadászi, Katzenibach, Lesták, Labáth, Ba, Juhász II., Dusnoki,. Juhász I. Edző: Bokqos Jenő. Tass: Zsordia — Kovács (Her- czeg), Csapiár, Maurer, Bérezés, Kiss, Kosa, Muhi, Sümegi, Bog­nár, Paizs. Edző: Nagy Ferenc. Gólszerző: Ba, Dusnoki, Lesták illetve Bérezés, Csapiár. Kitűnt: Katzenbach, « Lesták, Labáth, Ba, Juhász I., illetve Csapiár, Paizs, Maurer. Ifjúsági eredmény: Kiskőrösi— Tass 2—2. KISKUNFÉLEGYHÁZI SZÖVETKEZETI SE— BÁCSALMÁS 1—1 (1—0) Kiskunfélegyháza, 100 néző. Ve­zette: Szabó J. (***»*) Kkfházi Szövetkezeti SE: Osz- topáni — Búza, Majoros, Palás­ti, Jéga (Seres), Molnár (Bartha), Szabó M., Jókai, Koczka, Kocsis, Tarjányi. Edző: Vereb István. Bácsalmás: Szőke (Hajdú J.) — Róth, Baumhackl, Knetig (Zsu- borácz), Józsa, Hajdú P., Piuko- Vics, Simon, -Nagy, Csákány, Né­meth. Edző: Gyenis Ferenc. Gólszerző: Molnár, illetve Zsu- borás. Kitűnt: Koczka, Kocsis, illetve Róth, Simon, Nagy. . Ifjúsági eredmény: Kkfházi Szövetkezeti SE—Bácsalmás 2—2. sítményét nyújtó szegediek meg­érdemelten nyertek. Kitűntek: Horváth, Gerecz, Csincsák, illetve Rózsa, Csordás, Meszlényi. Ifjúsági eredmény: KTE—Sze­gedi Dózsa 3—2. A szombaton délutánra kitűzött Lajosmizse—H. Kun Béla SE mérkőzés elmaradt, mert a játék­vezetők nem érkeztek meg. Így csak az ifjúsági csapatok talál­kozóját játszották le, amelyet a félegyháziak 2—1 arányban meg­nyertek. A mérkőzés bírái a találkozó eredeti időpontjában, vasárnap délben jelentek meg, mivel a szövetség nem értesítette őket a változásról ....................... A TERÜLETI labdarügö-bajnoksAg Állasa . DfSjfiP . KTE . Miske . Békés . KSC . Szarvas . Sz. Dósa . M aiké . HKBSE . Orosháza . Lajosmizse . Gyula . Martfű . Nagyszénás . SZVSE 14 8 4 2 35-42 20 14 9 2 3 34—22 20 14 7 5 2 27-44 19 14 7 4 3 31—ífr 18 14 6 6 2 22—14' 18 14 4 9 1 46— 9 17 14 6 3 5 23—24 15 14 3 8 3 22—01 14 13 5 4 4 13-47 14 14 5 4 6 47—44 13 13 3 5 5 13—4o 11 14 2 6 4 17—03) m 14 4 3 7 16—09 in. 14 4 2 8 13—06 10 14 2 4 8 112—32 8 14 — i 13 7—34 1 Eredmények: DÉLÉP—SZVSE 4—0» Orosháza—Bcs. Agyagipar 2—0, Gyula —Szarvas 0—0, Békés—Nagyszénás 3—1. A MEGYEI LABDARÜGÖ-BAJNOKSAG ALLASA 1. Soltvadikert 2. K'AC-MEDOSZ B. Kiskőrös 4. Tass 3. Kecel 6. Izsák 7. Kalocsa 8. Akasztó 9. Sükösd U0. H. Radn. SE üli. Bácsalmás 12. Jánoshalma 10. Kfh. Szöv. SE 114. Bajai Tsz SK 113. Hairta U6. K.szentmiklós 14 10 2 2 38-4.8 22 14 '9 3 2 45-418 21 14 8 4 2 28-47 20 14 7 4 3 31'—16 18 14 8 1 5 27—03 17 14 8 1 5 28—25 17 14 6 3 5 27—00 15 14 6 3 5 21—20 115 14 6 2 6 20—02 14 14 5 2 7 24—32 12 14 4 2 8 07—27 10 14 4 2 9 19-00 10 14 3 3 8 16—02 9 14 3 3 8 49—06 9 14 4 1 9 27—25. 9 14 2 3 10 ülli—M 6 A tudósításokat Osztopáni Mihály (Kkfháza), Árvái Mihály (Kkhalas), Karakas Fierenc (Szabadszállás), Piálsz Ferenc (Kecel), Dobszai Sán­dor (Soltvadkert), Nemcsényi János (Akasztó), Biácsi Gábor (Kiskőrös), Szőnyi Károly (Harta) készítették. Összeállította: Szabó Zoltán. TOTÓ A totó 4$. heti eredménye 1. Braunschweig—Bielefeld 0—0 X 2. Kaiserslautern—Bremen 2—2 X 3. Karlsruhe—Uerdingen 0-4 2 4. Leverkusen—B. München 3—0 4 5. Bochum—*1. FC Köln 1—3 2 6. Mönchengladbach— VfB Stuttgart 2—1 1 7. Fortuna Köln—Aachen 0-4 2 8. Nürnberg—Solingen 2—4 1 S. Duisburg—Ulm 5—0 1> 10. Ascoli—-Napoli 1—4 X OiL Atalanta—Lazio 4—0 1 02. Avellino—Milan 0-9 X 13. Juventus—Torino 1—2 2 +1 Roma—Florentine 2—1 1 A Sportfogadási és Lottó Igazgató* ság közlése szerint a 46. heti totónye­remények az illeték levonása után a következők: 13 plusz egy találatos szelvény nem volt; 13 találatot 3-an értek el, nyeremé­nyük egyenként 1 399 950 forint; 12 találata 157 fogadónak volt, nye­reményük egyenként 17 834 forint; 11 találatos szelvény 3000 lett, nye­reményük egyenként 933 forint; 10 találatot 29 629 totózó ért el, nye­reményük egyenként 142 forint. ÖKÖLVÍVÓ CSB Az':- ' W%m , ! '/ ü 1 Ilii ü i pl x y Vereségek hazai szorítóban Tatabányai Bányász— H Kun Béla SE 15:13 Kiskunfélegyháza, 500 néző. Vezette: Gregor, Lettner. Pon­toztak: Erőss, Gesztődi,. Kovács, Pataki, y Eredmények (elöl a TB SC ver­senyzői): Ifjúságiak: 54 kg: Ham­za ellenfél nélkül győzött. 2:0. 60 kg: Staubingert sorozatos szabály­talanságok miatt leléptették Sü­veges ellen. 2:2. 63*5 kg: Fekete és Rácz B. mérkőzését eldöntet­lennek ítélték a pontozók 3:3. 71 kg: Bencze ellen Rácz F. a 3. menetben feladta a küzdelmet. 5:3. Felnőttek: 51 kg: Rózsa ellen Tóth bátran öklözött, de 3:1 arányban alulmaradt. 7:3. 54 kg: Kallót Urbin pontos ütésekkel lepte meg, és pontozással győzött. 7ő. 57 kg: Rostást Tomhauser alaposan helybenhagyta jól irány­zott, erős ütéseivel, és egyhangú pontozással nyert. 7:7. 60 kg: Lu­kácsot Zsirai nagyszerű mérkőzé­sen látványos ütésváltásokat kö­vetően győzte le. 7:9. 63,5 kg: Márton egyhangú pontozással nyert a meglepően gyenge for­mát mutató Deák ellen. 9:9. 67 kg: Redl ellen Szánthó jól osztotta be az erejét és fölényesen győ­zött. 9:11. 71 kg: Molnár ellen az első menetben Németh volt je­lentős fölényben, de a 2. menet­ben beleszaladt egy nagy ütésbe, ami után kiszámolták a félegy-' házi fiút. 11:11. 75 kg: Szakállal szemben Gálnak jó esélye volt a győzelemre, de a 2. menet köze­pén a honvédos öklöző mozgása lelassult, sok ütést kapott és egy­hangú pontozással vesztett. 13:11. 81 kg: Mészáros .edzője már az 1. menet elején bedobta a törül­közőt és Rimóczi könnyedén nyert. 13:13. +81 kg: Somodi mérkőzés nélkül kapta meg a két pontot, mivel Andrét az orvos nem engedte mérkőzni. 15:13. Ü. Dózsa—Kecskeméti SC 16:12 Kecskemét, 900 néző. Vezette: dr. Katona, Majláth. Pontoztak: Misák, Szabó F. Tarnóczi, Tóth- Szabó. Eredmények (elöl az Ü. Dózsa versenyzői): Ifjúságiak: 54 kg: Hajdú két menet alatt felőrölte TrecSkó erejét. 2:0. 60 kg: Jól in­dult a Tarcsi—Kozák összecsa­pás, de a kecskeméti fiú a 2. me­netben egy jobb csapott ütés után feladta a mérkőzést. 4:0. 63,5 kg: A hosszú kezű Vajda ellen Feke­te taktikusan, jól öklözve küzdött, és a 2. menetben kétszer is meg­rendítette a dézsás fiút, aki ez­után feladta. 4:2. 71 kgj Sári 3:1 arányú pontozással győzött Török ellen. 6:2. Felnőttek: 51 kg; Buga ellenfél nélkül győzött. 8:2. 54 kg: Lipó- dinak szinte nem volt szabályos megmozdulása a Kincsessel ví­vott mérkőzésen, ám a bíró, dr. Katona beérte figyelmeztetéssel. A pontozók egyenlőnek ítélték a küzdelmet. 9:3. 57 kg: Kállayra a 19. másodpercben kicsit szigo­rúbban nézett Gönczi, & a dézsás fiú már fel is adta a mérkőzést. 9:5. 60 kg: Kiss F. jól 'kezdett Csikós ellen, de a kecskeméti fiú a 2. és a 3. menetben sokkal meg­győzőbben öklözött és egyhangú pontozással nyert. 9:7. 63,5 kg: Balog S. „mókásan” kezdett, de amikor férfiasabb játékra került a sor, rendre szabálytalankodott Farkassal szemben, aki az est leg­jobb mérkőzésén 4:0-ás ponto­zással győzött. 9:9. 67 kg: A vá­logatott Tánczos két és fél .me­neten keresztül csak szenvedett a taktikusan harcoló Csatéval szemben, de ekkor a kecskeméti fiú elfáradt és a pontozók dön­tetlenre adták a meccset. 10:10. 71 kg: Schubert ellenfél nélkül győ­zött. 12:10. 75 kg: Balogh L. ellen Konkoly meglepően higgadt, meg­fontolt öklözéssel nyert. 12:12. 81 kg: Hegedűs kétszer is megren­dítette Kamicsot, s a 3. menet­ben döntő fölénnyel bizonyult jobbnak. 14:12. +81 kg: Lévai te­nyeres ütéseit szabályosnak fo­gadták el a bírák, s így győzhet­te le Pappot. 16:12. A kecskemé­tiek közül FeketeT+arkas és Kon­koly teljesítménye dicsérhető. További eredmények: Bp. Hon­véd—'Építők SC 21:7. az ökölvívó nb i. Állasa 4. Bp. Honvéd 2. Tatabánya 3. Ü. Dózsa 4. Építőik SC 5. Kun B. SE 6. Kecskemét SC 7 6 1 — 133: 63 13 7 4 12 101: 92 9 7 4—3 166: 86 8 7 3 — 4 840JU2 6 7 2 — 5 71303 4 7 — 2 5 863ilO 2 RÖPLABDA NB I-ES FÉRFI A-CSOPORT Kecskeméti SC—KOMÉP SC 3:1 (3, 6, —11, 9) Tatabánya. Vezette: Herpai, La­jos. KSC: Vámos, Nagy P., Demeter, Nyúl, Szabó Z., Lantos. Edző: Beregszászi Szabolcs. A tatabányai visszavágó 76 percig tartott, pedig az első két játszmát alig 20 perc alatt nyer­te meg a .kecskeméti csapat. A harmadik játszmában menetrend­szerűen jött a lazítás, aminél: játszma vesztés lett a következ­ménye. Kitűnt: Nagy P., Lantos, illetve Lovas. MB I-ES NŐI B-CSOPORT DUTÉP SC—Eger SE 3:1 (11, —12, 11, 15) Eger, 200 néző. Vezette: ifj. Kiss, Legendás. DUTÉP SC: Cmkovics, Lovász- né. Karácsoijyiné, Bőtös, Kovács, Bognárné. Csere: Demetemé, Ha­lász. Edző: Dunszt István. Sorrendben a nyolcadik mér­kőzését nyerte meg a DUTÉP SC. A negyedik játszmáiban a hazai csapat 14:8-ra vezetett, és innen fordított a kecskeméti csapat. Ki­tűnt: Lovászné, Bőtös, Cmkovics. MA: RÖPLABDA NB I-es férfimérkőzés: Tungs­ram SC—Kecskeméti SC, Bp., Megyeri út, 16.30. Jv.: ifjú Kiss, Gulyás. A találkozón, amelynek a visszavágóját csütörtökön ren­dezik Kecskeméten, az őszi első­ség dől el. KOSÁRLABDA NB I. NŐI A-CSOPORT KECSKEMÉTI SC— SZEOL AK 74—72 (33—26, 66—66) l Kecskemét, 200 néző. Vezette: Szécsi, Szilvássy. KSC: Hegedűs (13), Sütő (8), Kovács (12), Farkas (17), Kajári. Csere: Fück (14), Borgulya (2), Krimin (8). Edző: Király Sándor. A SZEOL AK vezetett 10—2-re, majd 15—18-ra, de innen a KSC 21—17-re fordított és a szünetig 7 pontos előnyt szerzett. A fél­idő közepén a vendégcsapat egyenlített és a hajrában is 2 ponttal vezetett. A befejezés előtt hat másodperccel Fück két büntetődobássall egyenlített. A hosszabbításban végig a KSC ve- Izetett 4 ponttal, csak az utolsó pillanatban szépített a szegedi csapat. A SZEOL AK-ból Novákné (20) és Bánszki (13) tűnt ki. / NB I. FÉRFI B-CSOPORT KECSKEMÉTI SC— SAÉV 79—68 (34—30) Kaposvár, 600 néző. Vezette: Berki, dr. Páli. KSC: Csorvási (17), Horváth (7), Veress (18), Gulyás (8), Bo- ross (16). Csere: Felföldi (4), Ki­rály (9), Radovics, Vrana. Edző: Lezák László. Kitűnt: Csorvási. Veress, illet­ve Kostenczky (20), Gosztonyi (16). SOROKBAN • X Vincze György, az OTSH csoportvezetője, a Magyar Ko­sárlabda Szövetség -volt főtitkára 60 éves korában elhunyt. Az OSTH saját halottjának tekinti, temetéséről később intézkednek. X A Videoton szakosztályvezetése közölte, hogy a belgrádi Partizán elleni UEFA Kupa mérkőzés no­vember 28-án, Székesfehérváron 17 órakor kezdődik. X A 26. Sakkolimpia hétfői első SOROKBAN fordulójának kezdete előtt Szalo- nikiben a legnagyobb szenzációt az jelentette, hogy a versenybíró­ság elfogadta a szovjet csapat vezetőinek kérését. Ennek értel­mében, ba a Karpov—Kaszparov világbajnoki döntő még az olim­pia ideje alatt befejeződik, akkor Karpov asztalhoz ülhet a szovjet férfiválogatott első táblájánál. Ebben az esetben Szokolov ma­radna ki a csapatból.