Petőfi Népe, 1984. május (39. évfolyam, 102-126. szám)

1984-05-03 / 102. szám

1984. május 3. csütörtök • PETŐFI NÉPE • 1 SPORT • SPORT • SPORT m SPORT LOVASSPORT Varró József bravúrja LABDARÚGÓ NB II. Megszakadt a hazai veretlenség A hazai csapat lendületes ro­hamaival, és kihagyott helyze­teivel kezdődött a mérkőzés. A vendiégek kemény bélemené- sekkel igyekeztek megtörni a BSK ilendületét. A játékvezető ezeket a szabálytalanságokat rendre elnézte. ' A 12. percben ártalmatlan lab­da került Tokárhoz. A BSK-vé- delem leállt, így a csatár zavar­talanul húzhatott kapura, s a bizonytalankodva kifutó kapus fölött kényelmesen a hálóba emelt. 1—0 az Ózd javára. A 43. percben Harsány! össze­fejelt védőjével, súlyosan meg­sérült, és a mentők a pályáról a kórházha szállították. Egy perc­cel később Szócsőt az 5-ös sar­kánál elkaszálták. A megítélt li­est Szőcs a bal sarokba. lőtte, de a játékvezető ezt érvénytelení­tette. Az ismétlésnél Szabó az el­mozduló kapusba rúgta a bün­tetőt. Szünet után sem változott a já­ték képe. A BSK mezőnyfölény­ben játszott, de a védelem telje­sen fellazult, és többször zavar­ba jött. Az 55. percben Mohácsi a jobb oldalon zavartalanul el­futott és lapos lövéssel megsze­rezte a vendégek második gólját, 2—0 az Ózd javára. A nyomasz­tó fölényben játszó hazaiak a 61. percben jobb oldali szabadrú­gáshoz jutottak, Ewanics beívelé­se Morvái fejéről ikerült a kapu­ba. 2—1 Ózd javára. A hazaiak nyolc—tíz emberrel támadtak a hátralévő játékidőben, de az egyenlítés nem sikerült. Kitűnt: Fekete, Mohácsi, Di- dás, illetve Morvái. Tax Imre TERÜLETI LABDARÚGÓ­BAJNOKSÁG HONVED KUN BÉLA SE— SZENTES 2—1 (1—0) Szentes, 1000 néző. Vezette: Uh- rin. H. Kun Béla SE: Csehók . — Ézsiás, Kiss, Kurucz, Kernya, Tóth J., Mészáros, Petre, Sárközi, Szabó J., Török (Pásztor). Edző: Farkas László. A lelkesen küzdő félegyháziak megérdemelten hozták el a két pontot a tavasszal feltűnően £ jól szereplő szentesiektől. Gólszerző: Török, Mészáros, illetve Mák. Ki­tűnt: Csehók, Kernya, Kurucz, Sárközi, Mészáros, illetve Mák, Kenéz. Ifjúsági eredmény: H. Kun Bé­la SE—Szentes 4—1. LAJOSMIZSE— SZEGEDI VSE 1—1 (0—0) Szeged, 200 néző. Vezette: Ora­A mérkőzés jegyzőkönyve: Ózdi Kohász—Bajai SK 2—1 (1—0) Baja, 4000 néző. Vezette: Juhász, (May, Kovács II.). Ózdi Kohász: Fekete — Orlóczki, Sipos, Szilágyi, Pribék, Os- .váth, Kovács, Tokár, Homonnai, Mohácsi, Dudás. Edző: Szend- *rei Béla. Bajai SK: Farkas — Tumó, Szabó, Pintér, Rótt, Morvái, Har- sányi, Evanics, Janicsák, Pekker, Szőcs. Edző: Ivanics Tibor. Csere: Harsányi helyett Pongó a 43., Szőcs helyett Andreidesz az 52., Dudás helyett Utassy a 70., Homonnai helyett Vágó a 91. percben. Gólszerző: Tokár a 12., Mohácsi az Ő5., Morvái a 61. percben. Sárga lap: Homonnai a 69., Tokár a 75. percben. A döntetlen — Már a kezdésnél szinte egy ember hátránnyal indult a KSC a Szekszárd elleni mérkőzésen, hiszen Hegyi és Supka eltiltás, Mózner 3 sárga lap, Papp pedig sérülés miatt nem játszhatott. A kiapadón így mindössze egyet­len, még ifista korú mezőnyjáté­kos ült, készen áz esetleges cse­rére. Amire szükség lis lett volV na a második’ félidőben, mert úgy tűnt, akkorra elfáradt a csa­pat, nem bírta végig erővel azt a taktikát, amelynek elemei az el­ső 45. percben megmutatkoztak, lényege: a csatárok sokat mo­zognak, .keresztben, s mély- őségben is, időnként a kö­zéppályásokkal váltanak, a szélsőhátvédek pedig felfut­nak az alapvonalig. A vezető gól egy jó kiugratás eredménye volt a 14. percben. So­mogyi labdáját Mátyás középen, ügyesen levette, s két lépés után «6 méterről a bal sarokba lőtt, 11-M). Sajnos azonban három tiszi t ta. helyzetben a középcsatár. hi*- bázott, míg a vendégek Varga L. révén két helyzetet puskáztak el a félidő hajrájában. Szünet után a két friss ember­rel pályára lépő szekszárdiak gó ( ........) Iz sák: Antal — Csizmadia, Benkó, Bogdány, Labáth, Nagy K. , Jakus (Németh II.), Czirkos, Oláh (Ámann); Mata, Bozsik. Ed­ző: Losonczi László. Sükösd: Szentje — Takács, Ló­gó A., Lógó Z., Szabó, Lakner, Czeller, Radics, Sudár, Várnagy, Páncsics. Edző: Bujdosó Márton. A 81. percben 11-eshez -jutott az Izsák, de Antal büntetőjét Szente hárította. Kitűntek: Csiz­madia, M^ta, illetve Szente, Sza­bó, Sudár. Ifjúsági eredmény: Izsák-—Sükösd 1—1. Kecel—Tass 1—0 (0—0) Keoel, 500 -néző. Vezette: Nagy L. (****•). A győztes gólt a 87. percben lőtték. Gólszerző: Juhász. Kitűn­tek: Apró, Boldizs, illetve Rap- csák, Kiss. Ifjúsági eredmény: Kecel—Tass 4—0. Jánoshalma—Kalocsa 1—0 (0—0) Jánoshalma, 200 néző. Vezette: Szabó S. (**•**) Juhász F. fejesgóljával a 75. percben dőlt el a 'mérkőzés. Ki­tűntek: Bozsics, Angeili, Miskol- czi, Karchesz, illetve Varjú. Vén Cs. Ifjúsági eredmény: Kalo­csa—Jánoshalma 3—2, , Harta—Tiszakécske 6—2 (1—I) Harta, 400 néző. Vezette: Papp (****) A Tiszakécske egy félidőn át jól tartotta magát. Gólszerzők: SAKK OB I. Felemás játék DUTÉP SC—MTK-VM 4,5:7,5 (2) A Portisch Lajost nélkülöző ven­dégcsapat végig fölényben látszott. A kecskemétiek versenyzése felemás ké­pet mutatott. A csapat egyik fele — Varasdy, Kormányos, Forgács, Sikló­si. — szinte eHlenéllás nélkül vesztett. Az első bét játszma befejezése után 5.5 :li,5 arányú vezetést szerzett az MTK-VM. A mérkőzés második felé­ben sikerült ledolgozni a hátrányból. Megalapozott- játékkal nyert dr. Erdé­lyi, Máfché és Vidéki, biztosan dön­tetlenezett Arhipov, Sárosi és Bran­dies. Girószpéter nyerő pozíciót ért el Szabó nagymester edlen, de időzavar­ban rontott. Mindkét függőállás az MTK-VM számára előnyösebb. Az egyéni teljesítmények: Grószipéter— Szabó függő, Arhipov—Forintos dön­csalódás feljöttek, és sokmozgásos játék­kal, lendületes cselekkel több veszélyes helyzetet alakítottak ki a KSC kapuja előtt. Enniek ellenére sikerült tartani az előnyt, sőt a 82. percben Gádor bebiz­tosíthatta volna a győzelmet, de Molnár beadását 4 méterről fej­jel a kapus kezébe csúsztatta. Válaszként jött az egyenlítés; a 84. percben Dienes közeli, erős lövését Erdei nem tudta megfog­ni, a kiperdülő labdát , Lauer gurította a hálóba, 1—1. A döntetlen idehaza — csaló­dás. Sümegi 2 (egyet 11-esből), Csehi, Armai, Kiss, illetve Pálinkás, Kis juhász dr. 11-esből. Kitűntek: Miklós, Sümegi. Kiss, Lehoczki, illetve Ézsiás, Kisjuhász dir. Ki­állítva: Varga II. Ifjúsági ered­mény: Harta—Tiszakécske 3—1. Bácsborsód—Kkfházi Szövetkezeti SE 2—2 (2—0) Kiskunfélegyháza, 200 néző. Vezette: Némedi (**»**) Gólszerzők: Über, Rozinka, il­letve Zs. Juhász 11-iesből, Sahin. Ifjúsági eredmény: Kkfházi Szöv. SE—Bácsborsód 9—1. Bajai Tsz SK—Kungzentmiklós 2—1 (T—1) Kunszentmiiiklós, 200 néző. Ve­zette: Nagy II. (»***») Gólszerzők: Kisföldi, Móri, il­letve Forró. Kitűntek: Csehók, Móri, Baross, illetve Rizmann. If­júsági . eredmény: Kunszentmlk- lós—Bajai Tsz SK 2—1. Akasztó—Soltvadkert 0—0 Akasztó, 1100 néző. Vezette: Mátyus (*♦*♦*) Végig nagy iramú mérkőzésen az akasztói Kocsis hagyta tki a legnagyobb gólhelyzetet. Kiál­lítva: Eiter. Kitűntek: Kövesi, Farkas, P. Szabó, illetve Mayer, Galántai, Sörös. Ifjúsági eredmény: Soltvad­kert—Akasztó 3—2. Miske—Kiskőrös 3—2 (0—0) ■Miske, 600 néző. Vezette: Fran- ciskovics (»»***) A miskei csapat a 72. percben 11-est hibázott. Gólszerzők: Rá­tétjén. Varasdy—(Lengyel 0:1, Forgács- Polgár 0—1, Kormányos—Varn-usz 0:1, Máthé—Sápi 1:0, Sárosi—Szilágyi dön­tetlen, Brandies—Hradecr.ky döntet­len, Saiánki—Fiilsp 0:1:, dr. Erdélyi— Pogáts 1U0, Siklósi—Somogyi 0:1, Vi­déki—Kluger 1:0, Pólyák—Polgár 0M, Mészáros—Fodor függő. A bajnokság élmezőnye a 7. fordu­ló után: Bp. Spartacus 70 (1), MTK- VM 61,5 (2), Bp. Honvéd 56,5 (1), DUTÉP SC 55,5 (2), Vasas SC 55, Szolnoki MEZŐGÉP SE 54. Volán SC 56,5. A női mérkőzésen Aljebina játék nélkül nyert, mert ellenfele nem je­lent meg, az újonc Fi kikér pedig vesz­tett dr. Kas ellen. A DUTÉP női csa­pata a harmadik helyen áll a bajnok­ságban. L. D. A LABDARUGÓ NB II ALLASA 1. Eger 28 18 5 S 82—27 4L 2. Békéscsaba 28 16 6 6 68—33 38 3. Debreceni MVSC 28 15 8 5 58—29 38 4. Hódgép Met. 23 13 7 8 35—24 33 5. Siófok* 28 iß 12 4 47—31 32 6. Szolnok 28 mi 8 9 51—36 30 7. Bakony V. 20 12 6 10 45—45 30 8. Nagykanizsa 28 9 11» 8 46—46 29 9. 22. sz. Volán 4 20 1<0 9 9 38—39 29 10. Keszthely 28 9 9 18 37—31 27 11. Ózdi Kohász 28 9 9 16 39—44 27 1(2. Baja 20 9 8 n 4)7—46 26 13. Debr. Kinizsi 28 9 8 Ll 48—46 26 14. •Kecskemét 28 9 7 12 39—55 25 •lő. Salgótarján 28 8 8 .12 33—35 24 16. Sopron 128 9 6 13 26—43 24 17. Szekszárd 28 7 9 12 36—43 23 1«. Kazincbarcika 28 8 4 16 35—58 20 1*9. H. Szabó L. SE 28 6 7 15 28—43 19 20. Ganz-MÁVAG 28 4 7 17 28—64 15 • = a Siófoktól négy büntetőpont levonva. Eredmények: Debreceni Kinizsi— Ganz-Máívag 4—1 (2—0). Bakony Ve­gyész—'H. Szabó L. SE 2—0 (1—0), 22. SZ. Volán—Keszthely 2—0 (0—0). Szolnoki MÁV MTE—Kazincbarcika 1—i (1—1). Siófok—Hó dg ép Motripond 1—0 (1—0). DMVSQ—Sopron 3—0 (il—0). dics 2, Hubert, illetve Juhász, Be- szedics. Kitűntek: Hubert, Radics, illetve Juhász, Szedeczki. Ifjú­sági eredmény: Kiskőrös—Miske 2—1. A tudósításokat Gál István (Izsák), Flaisz Ferenc (Kecel), Haász László (J.halma), Szőnyi Károly (Hanta), Farkas Tibor (Kkfháza), Gergely Sándor (Ksz- miklós), Nemosényi János (Akasz­tó) és Kiss János (Misik,e) készí­tették. összeállította: Szabó Zoltán. A megyei labdarúgó-bajnokság ál­lása 1\. Misiké 23 .16 2 5 53—28 34 2. Izsák 23 12 8 3 41—15 312 3. Harta 23 H4 8 6 62—29 ai 4. Kecel 23 (lil 8 4 42—29 30 5. Soltvadkert 23 ltO 9 4 41—24 29 6. Sükösd­123 16 6 7 29—23 26 7. Tass 23 9 6 8 31—27 24 8. Kalocsa 23. 8 8 7 29—29 24 9. Kflháai Szöv. SE 23 7 8 8 28—34 22 10. Jánosihalima 23 7 7 a 25—34 21 Hl. Akasztó 23 5 10 8 318—48 28 112. Baj ai Tsz SiK* 23 8 5 16 36—38 119 13. Kíunszentmifclós 23 6 4 IH3 33—48 16 14. Kiskőrös 23 4 6 1>3 27—48 1(4 15. Tiszakécske' 23 3 7 13 26—50 13 16. HBá-csfo orsód 23 2 7 14 1-9—45 11 Megjegyzés: * A’Bajai Tsz SK-tól 2 büntetőpont levonva. A totó 18. heti. május 5-i szelvé­nyén vá'.tozatianuKiNSZK, Bundesli­ga I. és II., valamint angol I. ligás mérkőzések szerepelnek. Tippjeink: 1. Hamburg—Bayern München. NSZK Bundesllga I. Háramesélyes találko­zó, mérni hazai esélytöbblettel. Tippünk: x, 1, 2. 2. Frankfurt—Nürnberg. NSZK, Biun- desliga i, A nürnbergiek kiesitek az első ligából, míg a frankfurtiaknak maradt egy kis esélyük a bennmara­dás kiharcolására. Tippünk: 1. 3. Dortmund—Mönchengladbach. NSZK, Bundesllga I. A Gladbach esé­lyes az első helyire. Tippünk: x, 2. 4. Düsseldorf—Bremen. NSZK, Bun­desliga I. A Düsseldorf súlyos vere­séget szenvedett, a Bremen győzött, amire most is van esélye. Tippünk: x, 2. 5. Fortuna Köln—Saarbrücken. NSZK, Bundesllga TI. A kőin vesztett, a Saarbrücken nyert hazai kiörnye- zetben. Tippünk: X. 6. Freiburg—Soligen. NSZK, Bundss- liga II. A két együttes a középme­zőnyhöz tartozik. Tippünk: 1. 7. Birmingham—Liverpool. Angol I. liga. A listavezető győzelmi remé­nyekkel utazik Birminghamba. Tippünk: 2. vecz. Lajosmizse: Kripkó — Mányo- ki, Csima, Rózsa, Ábel, Hoder- marszki, Diószegi, Kocsis, Márkli (Tóth), Somogyi, Kovács (Vajda). Edző: Bende József. 50. perc: Diószegi jó labdával ugratta ki Kocsist, aki 10 méterről a hálóba lőtt. 1—0. 65. perc: Széli három védőt is kicselezett, maid balra gurított és Nagy L. futtából szép gólt lőtt. 1—1. Kitűnt: Má- nyoki, Csima, Ábel, illetve Széli. Ifjúsági eredmény: SZVSE—La­josmizse 4—0. BÉKÉS— KAC-MEDOSZ 1—0 (0—0) Kiskunhalas, 300 néző. Vezette: Bodor. KAC-MEDOSZ: Malek — Gie- singer, Cs. Kovács, (Izsák), Tápai, Szőke,. Körösi, Sz. Kovács, Lacz- kovits, Csincsák, Szabó, Jójárt. Edző: Rádi Zoltán. Végig á halasiak támadtak és több helyzetük volt. A 81. perc­ben Vágási lefordult a védőktől és 10 méterről a jobb alsó sarok­ba helyezte a labdát. 1—0. Ki­tűnt: Tápai, Körösi, Csincsák, il­letve Deák, Lipták. GYULAI SE— KECSKEMÉTI TE 2—1 (1—0) Gyula,, 700 néző. Vezette; Ve­ress. Gólszerző: Schmidt, Jónás, il­letve Lakatos. A TERÜLETI LABDARUGÓ-BAJNOK­SÁG ALLASA 1. Gyula 24 12 9 3 44—30 33 2. Déilép SC •24 15 3 6 32—18 33 3. BKV Előre 24 12 8 4 48—18 32 4. Békés 24 12 7 5 33—23 31 5. Orosháza 23 -Ül 7 5 29—18 29 6. Szarvas 24 16 8 6 43—20 28 7. Lajosmizse 24 9 16 5 31—29 28 8. Szegedi Dózsa 24 6 18 6 32—22 26 9. Kecskeméti TE 24 9 7 8 34—44 25 16. H. Kun Béla SE 24 7 7 10 27—30 21 lil. Szegedi VSE 23 5 8 HO 25—33 18 •12. Nagyszénás 24 7 4­13 24—44 18 13. Martfű 24 4 9 11) 26—39 1.7 14. Kiskunhalas 21 6 6 13 25—46 16 1)5. Szentes-24 5 5 14 14—32 15 16. Határőr Dózsa 24 4 4 16 24—50 1-2 Eredmények: Martfű—-BKV Előre li—L. Szarvas—Orosháza 3—1L Délép— Hatáirőr Dózsa 2—0. Nagyszénás—Sze­gedi Dózsa 0—0. A labdarúgó NB I. állása 1. Bp. Honvéd ‘24 16 5 3 53—1« 37 2. Ü. Dózsa 24 •111. 10 3 41—23 32 3. Rába ETO 24 il-lí 7* 6 56—47 29 4. Videoton 24 •lili 5 8 35—23 27 5. Tatabánya 24 10 7 .7 33—31 27 6. Zalaegerszegi TE 24 18 5 9 32—36 25 7.-Csepel 24 8 8 8 30—36 24 8. Pécsi MS C 24 7 18 7 29—31 24 9. MTK-VM 24 9 6 9 36—39 24 16. SiZÉOL AK 124 9 6 9 33—36 24 íli. Vasas 24 9 5 16 31—31 23 12. Haladás VSE 24 9 4 1.1 23-—24 22 13. Ferencváros 24 7 7 10 35—37 21 14. Volán SC 24 5 8 .lil 34—36 18 115. NYVSSC 24 5 5 14 23—46 15 16. Diósgyőri VTK 24 2 8 14 17—39 82 Eredmények: MTK-VM—Tatabánya 1—1 (1—il), Volán SC—Haladás 3—0 (0—0), ZTE—SZEOL AK 4—2 (1—2), Pécsi MSC—Csepel SC 1—I» (1—0). 8. Coventry—Luton. Angol I. liga. Mindkettő vereséget szenvedett a szombati fordulóban. Tippünik : x9 1. 9. Everton—Manchester United. An­gol I. liga. A vendégek esélyesebbek. Tippünk s 2, x. 10. Ipswich—Sunderland. Angol I. liga. A kiesés elkerüléséért küzdő ha­zaiak a bajnokságra törő Liverpool otthonából is el tudtak vinni egy pon­tot. Tippünk: x, 1. 11. Leicester—Nottingham. Angol I. 'liga. A Leicester vereséggel távozott az Arsenal otthonából, de a Notting­ham sem tudott győzni hazai pályán a Stoke City elitén ((1—0).. j Tippünk: x. 12. Notts County—Queen’s Park. Angol I. liga. A Notts ismét vesztett és a kieső helyen maradt. A Rangers győzött és feljött a 3. helyre. Tippünk: 2, x. 13. West Habi—Aston Villa. Angol I. liga. Az élbolyhoz tairtoznaík, jól szerepelnek az idei bajnokságban. Tippünk: x, 1. + 1. mérkőzés: 14. West Bromwich—Arsenal. Angol I. liga. A Bromwich a kiesés ellen harcol, az Arsenal megkezdte a fel­zárkózást. Tippünk: x, 1. A további mérkőzésekre tippjeink:' x, 1. D. 1. (váczi) A mérkőzés jegyzőkönyve: Kecskeméti SC—Szekszárdi Dózsa 1—1 (1—0) Kecskemét, 2500 néző. Vezette: Radics (Ko^avecz, Inges). Kecskeméti SC: Erdei — Hoffmeister, Gugyerás, Mohovics, Grósz, Nagy, Patkós, Somogyi, Czeczon, Mátyás, Gódor. Edző:- Kurucz István. Szekszárdi Dózsa: Hujbér — Szabó, Hahn, Somodi, Weitnei^ Varga F., Dienes, Adorján, Megyeri, Varga L., Magyar. Edző^ Formaggini Károly. Csere: Weitner helyett Lauer, Varga L. helyett Kresz, mind­kettő a szünetben, Patkós helyett Molnár a 76. percben. Gólszerző: Mátyás a 14., Lauer a 84. percben. Sárga lap: Gugyerás a 65., Nagy A. a 86. percben. MEGYEI LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG Izsák—Sükösd 0—0 Izsák, 300 néző. Vezette: Zsi­A Petőfi Népe totó-tanácsadója A hűvös, borongás idő dacára mintegy 10 ezer néző volt kí­váncsi a háromnapos nemzetközi lovasversenyre, amelyet Kis­kunhalason rendeztek meg ápri­lis 29, 30-án és május 1-én. A zárónapon váltak a legtöbben, s mintegy 5 ezer néző nagyszerű halasi sikernek tapsolhatott. Varró József, ia Határőr . Dózsa lovasa három egyéni számban győzött és a csapaitversenyiben a válogatott tagjaként is arany­érmet nyert. A verseny eredmé­nyei: Nemzetközi megnyitóverseny: 1. Bajkai (Határőr Dózsa) 0 hiba­pont 87,4 Merán ni. Nemzetközi ugróverseny: 1. Lipczynska (lengyel) Chraibka ni. 0 hibapont 60,0 mp. 2. Varró (ma­gyar (Nefelejcs ni. 0 hibapont 63^4. Díjugratás: 1. Varró Nefelejcs ni. Nemzetközi csapatverseny: 1. Magyarország (Varró, Somlai, Hevesi, Rezgő) 11,75 hibapont, 2. NDK 20, 3. Lengyelország 24 hi­bapont. Pontszámgyűjtő verseny: 5 1. Varró Nótás ni. 1110 hibapont. Kitartásos verseny: 1. Varró Szikrázó ni. 200 cm 0 hibapont. A legjobb külföldi versenyző díját Hanulay (csehszlovák), a legjobb női versenyző díját Lip- gyiar versenyző díját Varró Jó­zsef kapta. BÚVÁRÚSZÁS Jól szerepeltek a kecskemétiek az EB-n Befejeződött Stockholmban az uszonyos- és búvárúszói fiatalok I. Európa-bajnoksága. A három napon át zajló versenyen a ma­gyar csapat jól szerepelt. A kiosz­tott 36 éremből 12-t a magyarok nyerték, mégpedig Tóth Katalin révén egy aranyat, valamint öt ezüst- és hat bronzérmet hoztak haza. A válogatottba szinte az utolsó pillanatban bekerült két kecskeméti búvárúszó, Kecske­méti Krisztina és Zombori Kata­lin kitett magáért. Kecskeméti Krisztina 3 ezüst- és 1 bronzér­met nyert, Zombori Katalin pe­dig a' két váltóban nyert ezüst­érem mellett két negyedik és egy ötödik helyet szerzett. Mindket­ten igazolták tehát, hogy indo­kolt volt a beválogatásuk. Eredményeik: 400 m uszonyos úszás: 5. Zombori 3:59.03. 800 m uszonyos úszás: 3. Kecskeméti K. 8:06.24, 4. Zombori 8:11.10. 4x200 m uszonyos váltó: 2. Magyaror­szág (Zombori, Horváth, Kecs­keméti, Fabó) 7:19.24. 400 m bú­várúszás: 4. Kecskeméti 4:10.00. 200 m uszonyos úszás: 7. Zombori 1:55.63. 1500 m uszonyos úszás: 2. Kecskeméti 15:17.60, 4. Zombo­ri 15:58.36. 4x100 m uszonyos vál­tó: 2. Magyarország (Zombori, Horváth, Kecskeméti, Fabó) 3:15.39. Az összesített csapatverseny­ben: 1. Szovjetunió 914 ponttal, 2. Magyarország 210, 3. Olaszor­szág 645 ponttal. Felavatták a bajai uszodát Ünnepélyes külsőségek között, mintegy ezerötszáz érdeklődő jelenlétében avatták fel május el­sején a bajai sportuszodát, amely a megyei és a városi tanács tá­mogatásával, valamint a lakosság széles körű összefogásával épült. Az új, 25 méteres létesítményiben a bajai általános iskolások, a Kecskeméti Vízmű SC úszói, és a Központi Sportiskola vízilab­dázói tartottak bemutatót. SOROKBAN • SOROKBAN X A szovjet sportolók fölényé­vel fejeződött be Jönköpingben a harmincegyedik alkalommal meg­rendezett birkózó Európa-bajnok- ság. A magyarok közül Gáspár Tamás szerepelt a legjobban. A kötöttfogásúak 100 kg-os súlycso­portjának döntőjében tussal verte az NDK-beli Horschelt és arany­érmet nyert. A többi magyar ere­jéből csak helyezésekre telt. X Véget ért . a spanyolországi Vitoriában a súlyemelők konti­nensbajnoksága is. A legjobban a bolgárok szerepeltek, a magyarok váltakozó sikerrel. Az utolsó na­pon Hlavati András második lett szakításban, de lökésben nem volt érvényes kísérlete. A többiek kö­zül Bökfi és Jacsó ötödik, Barsi pedig hatodik helyen végzett súlycsoportjában. X Nem sikerült megismételnie tavalyi győzelmét Rebek Lőrincné testnevelő tanítványainak az Or­szágos Középiskolás Kupa döntő­jében. A kecskeméti Bányai Gim­názium leány kosárlabda-együtte­se az idén második lett, csakúgy, mint a fiúk, akiknek viszont ez szép siker. A röplabdátok is hal­ványabban szerepeltek a megszo­kottnál. A Katona Gimnázium fiú­együttese harmadik, a 623-as szakmunkásképzőé pedig a negye­dik helyen végzett. A Közgazda- sági Szakközépiskola leánycsapa­ta negyedik helyen „érkezett” cél­ba a döntőben. X Kétszáz birkózó részvételével rendezték meg Túrkevén az or­szágos szabadfogású serdülőb'aj- nokságot. A kunszentmiklósiak reménysége, Takács Ferenc nagy­szerű versenyzéssel valamennyi ellenfelét legyőzve aranyérmet szerzett -[-78 kg-ban. A kecske­méti Kovács 49 kg-ban bronzér­mes lett. X NB Il-es női kosárlabda-mér­kőzésen a Bajai TK együttese 100 —30-ra verte otthonában a Szol­noki KSFS csapatát. A bajaiak legeredményesebb dobója Órmodi E. volt, 40 pontot ért el. X A DUTÉP SC NB Il-es férfi röplabdázói 3:1 (6, -13, 1, 13) arányban győztek az ‘ Esztergomi Medicor ellen. X Országos serdülő labdarúgó­bajnoki mérkőzés: Salgótarján— . —KSC 2—0, az ifjúságiaknál pe­dig 4—0, a salgótarjániak javára. X Az IBUSZ Kupa sakkverseny végeredménye: 1. Bany (lengyel) 10 pont, 2. Tischbierek" (NDK-be­li) 9,5, 3. Dhuven (holland) 8,5, 4. Arhipov (DUTÉP SC) 8,5, 5. Ko- vacsevics (jugoszláv) 8, 6. Jasni- kowski (lengyel) 8,... 13. Saiánki (DUTÉP SC) 7, ... 19. Aliehina (DUTÉP SC) 6,5, ... 21. Kormá­nyos (DUTÉP SC) 6,5 ponttal. OB Il-es csapatbajnokság: Ke­leti csoport: Szegedi VSE—Kalo­csai SE 10,5:3,5. Nyugati csoport: Bp. Pénzverő—Kecskeméti TE 7,5:5,5 (1). A május 1-én Kecskeméten ren­dezett sakkszimultánon öten értek el döntetlen eredményt: Marosi Csaba, dr. Bottá Tibor, Molnár Béla, Bauer Tamás éis Donkó Má­tyás. A f>4 résztvevő közül senki­nek sem sikerült győzni a Pol­gár-testvérek ellen. X Vízilabda. Országos ifjúsági bajnokság: KECSKEMET! VlZMO SC—FTC 12—11 (2—2, 3—2, 4—5). Kecskemét, 200 néző. Vezette: Kunsági, Tibai. KVSC: Kovács Z. — Király (1), Máriás, Deák, Bodnár (1), Tasi (2), Loványi (4). Csere: Berki (2), Nagy I. (2), Sárkány. Edző: Roz- gonyi Gábor. A hajrában 4 gólos vezetés után könnyelműsködött a kecskeméti csapat. Úttörő I. B. osztály: KSI—KVSC 7—4. Gsz.: Mezei (2), Prinschler (1), Deák (1). Úttörő II. B. osztály: KVSC— Tipográfia 12—4. Gsz.: Várnagy (5), Mezős Cs. (5), Mezős O. (1), Pánczél (1). X Vasárnap rendezték meg Kecskeméten a megyei atlétikai utánpótlás-csapatbajnokság első fordulóját, amelyen két ifjúsági aranyjelvényes szintű eredmény is született. Az egyiket Molnár László (Kun Béla SE) érte el 1831 ponttal, a másik pedig Dinnyés Margit (Kun Béla SE) nevéhez fűződik, aki a serdülő A-korcso- portos gerelyhajításban 38,12 mé­tert ért el. Az egyesületek közötti versenyt a KSC nyerte 242,5 pont­tal, 2. Kun Béla SE 192, 3. Kis­kunhalasi AC 151,5, 4. Bajai SK 67, 5. Kerekegyháza 25, 6. Tisza­kécske 10 ponttal. MA: ATLÉTIKA " A középfokú iskolák atlétikai bajnokságának megyei döntő­je: Kecskemét, Széktói Stadion 10 órakor.