Petőfi Népe, 1980. április (35. évfolyam, 77-100. szám)

1980-04-29 / 99. szám

1980. április 29. • PETŐFI NÉPE • 1 MA: ATLÉTIKA Baja város középiskolás atlétikai bajnoksága: Pető­fi sziget, 15 óra. Honvéd atlétikai bajnok­ság: Kecskemét, MEZOFI sporttelep, 9 óra. EZ TÖRTÉNT AZ NB I-BEN 0. Dózsa—Békéscsaba 9—2 (7—2) Megyeri út, 5000 néző, vezette: Mohácsi. Góllövők: Fazekas 4, Tóth A., Törőcsik, Kőtár, Dunai, Fekete, Tóth A. (öngól), illetve Láza. Sár­ga lap: LáZa (Békéscsaba), Bp. Honvéd—Diósgyőr 0—0 Kispest, 9060 néző, vezette: Pá­dár. Sárga lap: Szántó (Diósgyőr). Tatabánya—Vasas 2—2 (1—0) Fáy u.,. 5000 néző, vezette: Ur- 4 bán. Góllövők: Csapó, Hermann il­letve Müller, Komjáti. Sárga lap:. Hermann illetve Váradi, Müller. Debrecen—Salgótarján 1—0 (0—0) Debrecen, 7000 néző, vezette: Tátrai. Góllövők: Tímár. Sárga lap: Tímár, illetve Kegye (STC). MAV Előre—FTC 1—1 (1—0) Székesfehérvár, 10 000 néző, ve­zette: Szávó. Góllövők: Ambrus, illetve Ebed- li. Sárga lap: Major, Rab (FTC). Videoton—Pécsi VSK 4—0 (3—0) Pécs, 2000 néző, vezette: Győri. Góllövők: Tieber, Kovács, Csongrádi, Burcsa. Sárga lap: Tallósi (PVSK). Volán—MTK-VM 2—0 (0—0) Czabán S. tér, 4000 néző, vezet­te: Lauber. Góllövők: Magos, Forintos. Sár­ga lap: Martos (Volán), Kontár (MTKtVM). Rába ETO—Pécsi MSC 1—0 (0—0) Győr, 3000 néző, vezette; Ja- czina. Góllövő: Pölöskei. Sárga lap: Nagy (PMSC). Zalaegerszeg'—Dunaújváros 4—2 (3—1) Zalaegerszeg,' 8000 néző, vezet- te: Nagy M. *s®8mív6k: Hozfeor -2, Szentes1, '-' Takács 'illetve Sájo ^. 'Sárga lap : , Giron (Dunaújváros). Az NB L áHása 1. Bp. Honvéd 25 13 9 3 48—30 35 2. FTC 25 12 8 5 58—38 32 3. Ű: Dózisa 25 13 5 7 60—45 31 4. Videoton 25 13 5 ; 7 48—37 31 5. Vasas 25 10 10 5 54—38 30 e. Tatabánya . 25 10 8 7 38—34 28 7. ZTE 25 9 9 7 39—34 27 8. MTK-VM 25 .9 7 9 37—38 25 9. DVTK 25 10 4 11 34—30 24 10. Debrecen ‘ 25. 7 10 8 29—29 24 11. Rába ETÖ. 25 11 2 12 42—45 24 12. Békéscsaba 25 7 10 8 43—52 24 13. Volán SC 25 8 7 10 31—44 23 14. PMSC 25 7 8 10 37—29 22 15. Dunaújváros 25 5 10 10 36—42 20 16. MÁV Előre 25 6 7 12 24—45 19 17. STC 25 5 8 12 24—36 18 18. PMSK 25 3 7 15 20—56 13 NB II. Középcsoport 1. Csepel 31 24 4 3 63—15 52 2. Bp. V. Izzó 31 19 9 3 73—34 47 3. SZEOL AK 91 15 9 7 51—31 39 4. Bem SE 31 13 10 8 41-^27 36 5. Vác 31 11 13 7 42—31 35 6. Bp. Spartacus 31 13 9 9 42—40 35 7. Kecskemét 31 12 9 10 58—42 33 8. Budafok 31 9 13 9 45—44 31 9. KKFSE 31 14 3 14 43—46 31 10. Építők SC 31 9 ti 11 39—40 29 11. BKV Előre 31 8 13 10 39—43 29 12. D.újv. Építők 31 9 11 11 39—48 29 13. Ganz-M. 31 11 7 13 37—47 29 14. 22. sz. Volán 31 7 14 10 41—50 28 15. Szegedi Dózsa 31 10 7 14 40—42 27 16. Pénzügyőr 31 10 6 15 42—52 26 17. Esztergom 31 7 11 13 31—46 25 18. BVSC 31 7 10 14 31—35 24 19. Dunakeszi 31 7 6 18 25—46 20 20. Jánoshalma 31 5 5 21 26—89 15 Bp. Vasas Izzó—Bem J. SE 0—0 SZEOL AK—Bp. Spartacus 2—0 Építők SC—Ganz-MAVAG 3—0 Dunakeszi Vasutas—Szegedi D. 1—1 BKV Előre—BVSC 0—0 D.újvárosi Építők—Esztergom 0—0 22-es Volán—Budafok 3—1 Pénzügyőr—Vác 0—2 KOSÁRLABDA A Felszabadulási Kupáért Bp. Vasas Izzó—Bajai SK 64—54 (39—24) b Baja, 300 néző. Vezette: Szabó II., Juhász. Legjobb dobók: Horváth 10, 'Láng lä, Szalay 14, illetve Hosz- szú 14, Gorjanácz 11. A bajai fiatalok nem tudták megismételni a Felszabadulási Kupában eddig nyújtott jó tel­jesítményüket. Kecskeméti SC—Pécsi VSK 92—76 (44—43) Kecskémét; 200 néző, Vezette: Szabados; KSC: Tóth (18), Széked! (10), Kovács T, (16), Farkas (20), Csor- vási (4). Csere: Velkey (10), Ve­réb (2), Veress (5), Kiss (5), Ko­vács G. (2). A KSC az utolsó tíz percben igen jó teljesítményt nyújtott. SPORT. SPORT Gólzáporos vereség Csepelen Csepel — Jánoshalma 6—0 (4—0) Csepel, 1400 néző, vezette: Si­mon ’J. Csepel: Kovács A. — Kincses, Kőhalmi, Harangi — Tulipán, Hegyi (Vincze), Wéber, Tóth I. — Tarnóczi, Munkácsi (Hangai), Kelemen. Edző: Keszthelyi Mi­hály, Jánoshalma: Balogh — Geisin- - ger, Bátyai, Tápai, Faddi— Már­kus, Laki, Liliom, Urbán — Ko­vács, Horváth (Bényi), Edző; Rap- csák Tivadar. 1 Csepeli támadásokkal kezdő­dött a mérkőzés. Az 5. percben mégis a Jánoshalmának .nyílt gól- szerzési lehetősége. Horváth be­adásáról azonban Kovács leké­sett. A 9. percben már a vendégcsa­pat hálójában táncolt a labda. Kincses—Tarnóczi összjáték után Tarnóczi 18 méterről védhetetlen gólt lőtt. 1—-0. A 14. percben Balogh bravúro­san védte Tarnóczi közeli fejesét. A Í5. percben Tóth 1. legurított szabadrúgását Kelemen 19 mé-. Űrről lőtte a jobb felső sarokba. 2-0. A 27., percben ismét Kelemen iratkozott fel a góllövők közé. 22 méteres kapu előtt felpattanó lö­vésével szemben tehetetlen volt a jánoshalmi kapus. 3—0. A 40. nercben Tóth futott el a bal oldalon, közeli lövését Ba­logh a kanufára ütötte, maid a visszapattanó labdát a védelem kirúgta a mezőnybe. Még ugyan­ebben a percben újabb gólt ka­pott a Jánoshalma. Tarnóczi fu­tott el a labdával, Faddi vissza­rántani sem tudta, s a kifutó kapus mellett a hálóba gurított. 4- 0. A 43. percben Horváth sárga lapot kapott. Égv, perccel később Tarnóczi közelről a kapusba lőtte a labdát. Cseoeli rohamokkal folytatódott a második játékrész is. A 63. percben Liliom egyedül tört ka­pu felé, de Kőhalmi lefutotta és szerelte. A 66. percben Tóth sza­badrúgását Balogh Hegyi fejére öklözte, aki kapu fölé továbbí­totta a labdát. A1 70. percben Tulipán 17 mé­terről szerezte a Csepel újabb gólját. A 89. percben Tóth 18 méteres szabadrúgása a sorfalról Tulipán elé perdült, aki 5 méterről nem hibázott. 6—0, A mérkőzés tulajdonképpen a várakozásnak megfelelően ala­kult. A Csepel gyorsan rájött, hogy a középen- tömörülő jános­halmi védelmet át lehet lőni. (Négy gólt rúgott átlövésből.) A vendégcsapat szerény küzdőké­pessége végül is kevésnek bizo- nvult a gólzáporos vereség meg­akadályozására. A vendégcsapatból Liliom és Urbán játéka dicsérhető. Hajtmann Józsefné Kihagyott helyzetek mérkőzése Kossuth KFSE—Kecskeméti SC 3—2 (2—1) Kossuth KFSE—Kecskeméti SC 3—2 (2—1) Kecskemét, 1500 néző. Vezette: Aczél. KKFSE: Hornyák — Szabó S., Dózsa, Gellért, Szabó L — Gás­pár, Séf er (Lieszkovszki a szü- . netben), Fehér, — Fischt, Hámo­ri, Becsei. Edző: Nagy János. KSC: Erdei — Kutasi, Elekes 1., Csordás, Elekes II. — Lakatos, Szabó, Hanyecz — Farkas, Kisz- nyér, Sörös. ;Edző: -Molnár Fe­renc. n-'f.: Már az első percben gólt szerez­hetett volna a KSC. Farkast Szabó L. az oldalvonalnál felrúgta. A kapu elé ívelt labdát Sörös ka­pásból lőtte, de a kapu helyett Kisznyért találta telibe. A 3. perc­ben Farkas lefutotta a védőket, élés szögből biztos gólhelyzetből lőtt, de egy védőről szögletre pat­tant a labda. A 11. percben Fischl beadását Hámori lefejelte, de mielőtt Becsei elérhette volna, Erdei merész kivetődéssel elcsípte előle a labdát. A 15. percben Elekes I. feles­legesen cselezett, elvesztette a labdát, s csak Hámori ügyetlen­ségén múlt, hogy nem került ve­szélybe a kapu. A. 22. percben a bal oldalon üresen hagyott Fehér futott el. A beívelt labdát többen is elhibázták, végül Becsei a ll­es pontról a kapu jobb oldalába gurította. 1—0. A 32. percben a kiugró Szabót buktatták a kaputól 251 méterre. Kisznyér szabadrúgása a sorfal felett nagy erővel a jobb felső sarokba vágódott. 1—1. Az egyenlítés meghozta a KSC támadókedvét, de a kecskeméti játékosok sokat, és körülménye­sen adogattak, s a közelharcokban rendre alulmaradtak az erőszakos honvéd védőkkel szemben. A 27. percben Sörös kapott jó labdát a bal oldalon. A jobb sarokba tartó erős lövését Hornyák bravúrral ütötte szögletre. Három perc múl­va Farkas a kapust is kicselezte, de lövését egy védő a gólvonalról kivágta. A 43. percben a 16-os előtt Elekes II. feleslegesen sza­bálytalankodott. A szabadrúgás­nak Becsei futott neki, s térdma­gasságban küldött lövése a szét­ugró sorfal közt védhetétlenül vágódott a jobb alsó sarokba. 2—1. A szünet után a 49. percben bal oldali szabadrúgás után Há­mori csúsztatott fejesét Erdei vil­lámgyors vetődéssel mentette. Egy perc múlva a 16-oson tisztán álló Farkas kapott jó labdát, de rosszul vette át, odalett a helyzet. Az 58. percben Hanyecz szögle­tét Kisznyér fejelte a kapu fölé. A 63. percben Fischl futott el. Elekes I. becsúszva elrúgta a lab­dát, de a játékvezető"' Szabátyta3 lanságot látottprA' 25 m-es sza­badrúgásból Becsei nagy erővel a felső lécet találta el. A lepattanó labdát a kecskemétiek dermed- ten nézték, s a ráfutó Hámori könnyedén helyezte a kapuba. 3—1. A KSC erőlködött, de a táma­dások befejezése sehogy sem si­került. A 87. percben Kisznyért az ötösön Dózsa felvágta. A 11-est Kisznyér a jobb sarokba lőtte. 3—2. A KSC nagy hajrát vágott ki. A játékvezető hosszabbított. A 91. percben Hanyecz szöglete után a kipattanó labda éppen a 16-osnál Lakatos elé került, s a kapu is üres volt. Csordás azonban nagy igyekezetében elsodorta a labdát a lövésre készülő Lakatos elől. A 92. percben Gáspár sípszó után csúnyán leterítette Hanyeczet. Szabó odafutott, s elégtételt vett, s ezért a játékvezető kiállította. A sáros, víztócsákkal borított pályán a vendégcsapat találta fel jobban magát. Keményen, hatá­rozottan — sokszor durván — állították meg a kecskeméti pró­bálkozásokat. Igaz, helyzetük jó­val kevesebb volt, de azt ki is használták. A KSC védői feltűnő­en sokat bizonytalankodtak. A középpályások sokat vállaltak magukra, és sokat is hibáztak, mert a sáros pályán a rövid át­adások rendszerint elakadtak. Elöl Farkas két mérkőzés megnye­résére való gólhelyzetet hagyott ki. Aczél játékvezető a fordított ítéletek és felesleges közbeavat­kozások csúcsát javította meg, de döntő hibát nem követett el; s így egyik félnek sem lehet pa­nasza. Szabó Zoltán A kanadai olimpiai szövetség is engedett a kormány nyomásának A kanadai olimpiai szövetség szombaton megtartott ülésén a résztvevők 137 szavalattal 35 el­lenében úgy döntöttek: helyt ad­nak a kanadai kormány követelé­sének és nem küldik el nevezé­süket a moszkvai olimpiai játé­kokra. A testület vasárnap foly­tatta tanácskozását, hogy olyan határozatot szerkesszen meg, amely a szombati döntést meg­indokolva mégis lehetővé tenné, hogy a szövetség május 24-ig, a nevezési határidőig esetleg meg­változtathassa álláspontját, de a kétnapos ülés befejeztével nem volt jele annak, hogy sikerült-e közelebb jutni a határozat végső formába öntéséhez. Konsztantin Karamanlisz görög miniszterelnök vasárnap a görög televízióban adott nyilatkozatában kifejtette: az olimpiai mozgalmat az vezethetné ki a > jelenlegi vál­ságból, ha elfogadnák javaslatát, azaz, hogy a nyári olimpiai játé­kokat rendszeresen Görögország­éban, az antik játékok egykori színhelyén, Olümpiában tartsák-meg. Zimbabwe olimpiai bizottsága arra számít, hogy még ezen a hé­ten megkapja a moszkvai nyári Olimpiai játékokra szóló meghí­vást — jelentette ki vasárnap Salisburyben Frank Lincoln, a nemrég függetlenné vált'afrikai ország olimpiai bizottságának el­nöke. Nehezen győzött mindkét élcsapat Honvéd Kun Béla SE— Kiskörös 1—0 (1—0) Kiskőrös, 700 néző, vezette: Czenczik (Kara, Szabó) H. Kun B. SE: Osztopáni — Gyöngyösi, Horváth, Tóth, Cséve, Fitala, Darányi, Evanics, Fekete (Kászon), Szász. Janicsák. Edző: Kurucz István. Kiskörös: Vass — Petrőczi, Haj- nák, 'Dusnoki, Podobni, Juhász L., Polereczki, Juhász K., Sárközi, Ba Gy. Bakos), Kiss (Jenei). Edző: Biácsi Sándor. A jó iramú mérkőzésen egy szép fejesgóllal nyert a Kun Béla SE.- A játék alapján a döntetlen lett volna igazságosabb eredmény. Góllövő: Szász. Jók: Osztopáni, Darányi. Evanics, illetve Vass, Hajnák, Dusnoki. Ifjúságiak: H. Kun B. SE—Kis­kőrös 3—1 (0—1). Góllövők: Vi- dáts Z. 2, Ajtai, illetve Ságodi. Jók: Vidáts, 'illetve Szentgyörgyí. 33. perc: Kapu előtti kavarodás után Fuksz a bal alsó sarokba lőtt. 2—0. 47. perc: Mészáros beívelését Perényi látványos fejessel a bal felső sarokba csúsztatta. 3—0. 59. perc: Mészáros a kifutó ka­pust is kicselezte, lövése a kapufa belső éléről kifelé pattant, a be­futó Karsai az üres kapuba to­vábbította. 4—0. 82. perc: Szőke beadását Karsai a jobb alsó sarokba fejelte. 5—0. 84. perc: Szőke S. lövését először Brindiza lábbal mentette, a labda ismét Szőke elé került, aki má­sodszorra már nem hibázott. 6—0. 87. perc: I2sák átadását Kiss R. lőtte a hálóba. 7—0. A második félidőben a nagyon elfáradt Gábor Á. SE ellen ilyen arányban is megérdemelten nyert a KAC. Jók: Körösi, Kiss R., Kar­sai, Tóth L., illetve Dedák. Árvái Mihály^ Tiszakécske: Szélesi — Kecskés, Losonczi (Józsa), Domonics, Sánt- ha, Varga, Mari, Pálinkás, Száraz, Bus, Ézsiás. Edző: Dobó István. 30. perc: Bal oldali beadásból Losonczi a bal kapufa tövére fe­jelte a labdát, onnan a hálóba per­dült. 0—1. 60. perc: Egyed 25 méterről sza­badrúgást végzett el. A nem túl erős lövés nyomán a labda a ké­sőn vetődő kapus hasás alatt a há­lába kötött ki. 1—1. 65. perc: Jobb oldali szöglet után Kucsera védbetetlenüí fejelt a léc alá. 2—1. Az első félidőben sportszerű lég­kör után a második félidőben Sok szándékos durvaság fordult elő: A helyzeteit jobban kihasználó hazai csapat 5 perc alatt fordítot­ta meg a mérkőzés eredményét és megérdemelten nyert. Jók: Szívós, Kucsera, Egyed, illetve Domonics, Mari, Száraz. K. T. Biácsi Sándor Bajai SK—Lajosmizse 1—0 (0—0) Baja, 700. néző, vezette: Szekeres , (Zsemberí, Tóth). BSK: Majzlingér — Glavatity, Molnár, -Popp, Cseke (Takács), Márity, Kovács. Harsányi, Radics, Ónodi, Szabó (Vasvári). Edző: Ró­nai Sándor. Lajosmizse: Kripkó — Tóth, Ábel, Gsima. Bende, Kállai, Mol­nár (Lukács), Vajda, Kislőrincz, Márkli, Kovács. Edző: Bánhidi József. , „ 60. perc: Kovács kilépett a vé­dők közül, s már a 16-oson belül járt, amikor Csima buktatta. A megítélt büntetőt Radics lőtte a hálóba. 1—0. A BSK a kitűnően védekező és a lestaktikát jól al­kalmazó Lajosmizse ellen nehezen tartotta otthon a nagyon fontos bajnoki pontokat. Jók: Glavatity, Márity, Kovács, illetve Kripkó (a mezőny legjobbja), Kállai. Vajda. Ifjúságiak: BSK—Lajosmizse 4—0 (2—0). Góllövők: Khaleb, Kö- vesdi. Csincsák. Stéger. Jók: Kiing, Stéger. Málik, Khaleb. Csányi László Kalocsai SE—Kecskeméti TE 3—2 (1—0) Kalocsa. 700 néző, vezette: dr. Rákóczi (Murai, Bolykai). Kalocsai SE: Szabadi — Kapi­tány, Pécsi, Nemes, Illés II., Je- heir-ífowatftrraaTcK-* 'TPwrwratz), Kováts, Tótbj-tygjJQylllés l: Ed­ző: Farkas" András. KTE: Kerpits — Seres. Érsek, Nagybegyesi, Komáromi, Petényi, Virágh, Tánczos, Csurka, Porhan- da (Magyar), Bohács. Edző: Ve­réb István. 20. perc: Illés II. jobb oldalon indította Tóthot, beadását Jenei 5 méterről fejelte a hálóba. 1—0. 48 perc: Kaváts három védőt is kicselezett, majd a kifutó kapus fölött pörgetett a hálóba. 2—0. 65'. perc: 20 méterről közvetett szabadrúgáshoz^ jutott a KTE. A legurított labdát Petényi lőtte a kapuba. 2—i. 57. perc: Bal Oldali beadás után Csurka 5 méterről egyenlített. 2—2. 80. perc: Pongrácz jobbról ívelt szabadrúgását Kováts fejelte kö­zelről a hálóba. 3—2. Igazi rangadót láthattunk. A KTE a középpályán volt aktívabb, a kalocsaiaknál pedig a csatársor volt a legjobb csapatrész. és ez döntötte el a két pont sorsát. Jók: Kapitány (a mezőny legjobbja), Kováts, Horváth, Illés II.. Jenéi, illetve Tánczos, Bobács és Csurka. Ifjúságiak: Kalocsai SE—KTE 1—0 (0—0). Góllövő: Kovács F. Kőszegi Ferenc KAC-MEDOSZ—H. Gábor A. SE 7—0 (2—0) Kiskunhalas, 400 néző, vezette: Zsigó (Tapodi, Vereb)., KAC: Szabó — Körösi, Dobra, Fuksz, Juhász (Izsák), Kiss R., Szőke I. (Perényi), Mészáros, Kar­sai, Szőke S., Tóth L, Edző: Vi­rágh István. H. Gábor A. SE: Brindza — Ser­főző, Dedák, Halász, Kovács P., Barna, Hűli (Kormos), Erdős, Piu- kovics (Bor), Holló, Czvianov. Ed­ző: Jeges Sándor. 26. perc: Szőke I. beadását Fuksz önzetlenül Karsai elé tette, aki a kapuba lőtt. 1—0. Sol tvad kert—Kiskunfélegyházi Szöv. SE 1—0 (0—0) Kiskunfélegyháza, 500 néző. ve­zette: Dörnény (Kullman, Kiliti). Soltvadkert: Máyer — Viszkok, Lehr, Tóth M., Frittmann, Kugel- mann. Mészáros (Kárász), Szabó, Galántai, Oláh, Klam (Eifert). Ed­ző: Meskó István. Kkfh. Szöv. SE: Szalai — Zs. Juhász. Majoros, Vidéki, Dongó, Kürti, Jókai (Müller), Palásti, Ivá- nyi (Térjék), Sahín, Szabó M. Ed­ző: Klincsók Pál. 61. perc: Klamm elvitte a lab­dát az alapvonalig, majd a kapu elé lőtte. A kapuban álló Vidéki, ■mivel más megoldást nem talált, kézzel ütötte el a lőni készülő Mé­száros elől. A megítélt büntetőt Szabó nagy erővel lőtte a kapu johb alsó sarkába. 1—0. A sáros, mély talajú pályán vé­gig nagy küzdelmet vívott a két csapat. Az irreális talajhoz és a já­tékvezető sorozatos tévedéseihez a vendégek jobban tudtak alkal-.! mazkodni, és ez a győzelmüket eredményezte. Kiállítva: Tóth M„ illetve Zs. Juhász. Jók: Máyer, Lehr, Frittmann, Mészáros, Oláh, illetve Majoros, Dongó, Kürti: Ifjúságiak: Kkfh. Szöv. SE— Soltvadkert 1—0 (0—0). Góllövő: Szabó L. Jók: Fábián. Karsai, Sza­bó L., illetve Szasadi, Tóth, Sza­mosi. Farkas Tibor Tompa-^Jísak^V—6) Tompa. 400 néző, vezette: Hor­váth Gy. (Varga, Kiss). Tompa: Moravecz — Kovács, Horváth, Bella I., Szilvási dr., Bé- leczki, Czeglédi, Rózsahegyi (Bel- ,1a It.), Sass, Kábái, Baráth. Edző: Födi Mátyás. Izsák: Varga — Németh, Gyiff- kó. dr., Jakus, Bőthi, Nagy, Tóth (Ober), Bogdány, Mezéi, Molnár (Horváth), Szélpál. Edző: Seres Lajos. A lelkesen küzdő hazai , csapat sorrá vezette támadásait,: 44! perc: Rózsahegyi' középről jobbra penderítette a labdát, és a jó ütemben érkező Kábái 12 mé­terről kapáslövésből szerezte meg a vezető gólt. 1—0. A szünet után bátrabban támad­tak a vendégek. Ebben a játék­részben a játékvezető lett a fősze­replő. 76. perc: Izsák vezetett táma­dást. Egy becsúszó szerelés után a játékvezető elhamarkodottan li­est ítélt, amit Németh értékesített. 1—1. Ezután három percig szünetelt a játék a közönség tüntetése miatt, s a továbbiakban már több volt a szabálytalanság és a kapkodás, mint a labdarúgás. Jók: Szilvási dr. (a mezőny leg­jobbja), Kovács, Czeglédi, illetve Németh, Bogdány, Bőthi. Ifjúságiak: Tompa—Izsák 0—0. Jók: Rácz, Weimpert, Hegedűs, il­letve Cséplő, Koncsik, Csendőr. Belágyi Mihály Honvéd Mezőfi SE— Tiszakécske 2—1 (0—1) Kecskemét, 300 néző, vezette: Trisz (Turcsik, Mikus). fi. Mezőfi SE: Magyar Z. — Sze­pesi, Rózsa, Szívós, Egyed, Szem­ző, Szűcs, Kucsera, Szőllősi, Ko­vács, Magyar L. Edző: Krivy Ot­tó. Fájsz—Bajai Tsz. SK 2—0 U—0) Fájsz, 300 néző, vezette: Farkas, (Lesták, Csillaghegyi). Fájsz:- Fatér — Kupusz, Szabó, BarátJh, Kovács, Posztobányi, Hor­váth, Kiss, Herner (Tamási), Ba­rabás, Zsákai. Edző: Balogh Gyár­fás. Bajai Tsz SK: Farkas — Holczer, Zsibrek, Bartos, Andruskó, Vörös, Bakos, Taba, Kiing (Szűcs), Tóth (Németh). Lípokatich. Edző: Kiss Gyula. 39. perc: Kiss beadását Herner Posztobányihoz csúsztatta, aki egyből a kapuba lőtte. 1—0. 75. perc: Ismét Posztobányi volt eredményes. 2—0. A mérkőzésre az ideges, kapkodó játék volt jel­lemző, a második félidőben a vendégek játszottak jobban. Jók: Kupusz. Zsákai, illetve Andruskó, Lípokatich. Ifjúságiak: Fájsz—Baja 3—2. Hegedűs Sándor Honvéd Szamuely SE— Sükösd 1—1 (0—0)- Sükösd, 250 néző, vezette: Do-- bos. H. Szamuely SE: Varga — Bak- sa. Kiss, Lehóczki, Kántor (László), Szalontat, Szabó, Rózsavölgyi, Rácz, Vitek, Király (Varga P.). Edző: Malomszegi Ottó. Sükösd: Szente — Kernya, Ba- da, Faddi, Kovács, Lógó, Tóth (Ta- .kács), JVtörusa, Kollár, Sudár, Sza­bó;' Edző: Varga Imre. 71. perc; Gyors ellen támadás befejezéseként Rácz védhetetlen gólt lőtt. I—0. 76. perc: Szabó kígyózott át a védelmen, lövését Varga kiütötte, de a befutó Kollár nem hibázott. 1—1. Jók: Kovács, Szente. illetve Rácz, Szabó, Kiss. Varsányi József összeállította: Kristóf Tibor A MEGYEI labdarügo-bajnoksag Állasa 1. Bajai SK 2. Honv. Kun B. 3. KTE 4. KAC 5. Kalocsa 6. Lajosmizse 7. Tiszakécske 8. Izsák 9. Sükösd 10. H. Mezőfi SE 11. Fájsz 12. Kkh. Szöv, 13. Kiskőrös 14. Soltvadkert 15. Tompa 16. H. Szamuely 17. Bajai Tsz 18. H. Gábor Á. 27 19 6 2 64—11 44 27 20 4 3 65­-14 44 27 16 7 4 65­-30 39 27 14 8 5 63­-37 36 27 14 5 8 40—26 33 27 10 10 7 33­-26 30 27 13 3 11 48­-37 29 27 9 10 8 28­-31 28 27 9 8 10 33­-31 26 27 9 5 13 32­-35 23 27 9 5 13 34­-39 23 27 7 9 11 40—45 23 27 9 4 14 33­-51 22 27 8 6 13 30­—51 22 27 5 10 12 24—48 20 27 6 4 17 46­-71 16 27 5 4 18 28­-74 14 27 6 2 19 25—74 14 A MEGYEI IFJÜSAGl labdarügó-bajnoksag Állasa 1. Kalocsa 2. Bajai SK 3. KTE 4. H. Kun B. 5. Lajosmizse 6. Kiskőrös 7. KAC-MED. 8. Tiszakécske 9. Sükösd 10. Kkfh. Szöv. 11. Fájsz 12. Soltvadkert 13. Bajai Tsz' 14. Tompa 15. Izsák 23 20 1 2 74—11 41 22 17 4 1 73—16 38 23 16 4 3 69—19 36 22 15 4 3 44—17 34 22 11 3 8 49—27 25 22 10 4 8 37—29 24 23 9 5 9 46—37 23 22 9 4 9 40—38 22 21 8 — 13 35—35 16 22 5 6 11 20—49 16 23 6 3 14 26—49 15 22 6 3 14 28—54 15 22 7 1 14 39—68 15 21 3 2 16 17—77 8 23 1 4 18 14—85 6 A FORDULÓ VÁLOGATOTTJA Kripkó (Lajosmizse), Kapitány (Kalocsa), Hajnák (Kiskőrös), Do­monics (Tiszakécske), Szilvássy dr. (Tompa), Kiss R. (KAC-ME­DOSZ), Tánczos (KTE), Evanics (H. Kun Béla SE), Kovács (Ka­locsa), Kucsera (Honvéd Mezőfi SE), Tóth L. (KAC-MEDOSZ). SOROKBAN LABDARÚGÁS A megyei Jabdarúgó-szövetség a korábbi gyakorlattól eltérően ezen a héten a május l-i munka­szüneti nap miatt nem csütörtö­kön, hanem szerdán délután 17 órától tartja a fegyelmi bizottság szokásos ülését. ATLÉTIKA Országos 25 km-es háztömb kö­rüli versenyt rendezett a Bp. Hön- véd. A kellemetlen esős, hűvös, szeles időben nagy mezőny raj­tolt, közötte a Kiskunhalasi AC több atlétája is. Tabajdi József, a KAC versenyzője jó időered­ménnyel ért célba. Ez mindenkép­pen biztató a május 3-án Kari- Marx-Stadtban szereplő maratoni futó számára. A Honvéd -verse­nyén kellemes benyomást keltett két kiskunhalasi ifjú atléta is; Nagy Jenő és Kaszap Imre. ÜTTÖRÖSPORT A bajai járási úttörőelnökség Sükösdön rendezte meg a „Haj­rá őrsök" járási vetélkedőjét. Hét község 19—19 fős csapatai változa­tos küzdelmet vívtak. 1. Nagyba- -racska, 2. Nemesnádudvar, 3. Ga- ra, 4. Bátmonostor, 5. Katymár, 6. Sükösd. 7. Érsekcsanád. LABDARÚGÁS Kiskőrös járás labdarúgó-baj­nokságának eredményei: Páhi— Csólyospálos 5—1, Imrehegy— Tabdi 1—9, Kiskörös—Kaskan tyű 2—3, Fülöpszállás—Soltvadkert .11. 2—4.