Petőfi Népe, 1980. április (35. évfolyam, 77-100. szám)

1980-04-01 / 77. szám

1980. április 1. • PETŐFI NÉPE • 7 SPORT* SPORT Alacsony színvonalú mérkőzésen csak 11-esből lőtt gólok Budafok—Jánoshalma 1—1 (0—0) EZ TÖRTÉNT AZ NB I-BEN 0. Dózsa—Ferencváros 4—1 (2—0) Népstadion, 60 000 néző, vezette: Palotai. Góllövők: kardos, Schumann, Törőcsik, Fazekas illetve Szokolai. Sárga lap: Vépi (FTC). Vasas—Bp. Honvéd 3—3 (3—2) Népstadion, 60 000 néző, vezette: Bártfai. Góllövők: Birinyi. Izsó 2 illetve Nagy A., Bodonyi. Sárga lap: Pál (Bp. Honvéd). MTK-VM—Salgótarján 3—1 (2—0) Salgótarján, 7000 néző, vezette: Győri. Góllövők: Sebestyén 2, Boda il­letve Mohácsi (11-esből). Sárga lap: Kovács B. (MTK-VM). Diósgyőr—Békéscsaba 2—2 (2—0) Békéscsaba. 10 000 néző, vezette: Jaczina. Góllövők: Borostyán 2 illetve Vágási 2, Tatabánya—Rába ETO 3—2 (1—1) Győr, 2500 néző, vezette: Nagy M. Góllövők: P. Nagy 2, Kovács il­letve Szabó O., Pölöskei. ' Debrecen—Dunaújváros 0—0 Debrecen. 14 000 néző, vezette: Lauber. Sárga lap: Sulija (Dunaújváros). MÁV Előre—Videoton 3—0 (1—0) ■ Székesfehérvár, 8000 néző, ve­zette: Kőrös. Góllövők: László II.. Bruder, Ambrus. Sárga lap: Horváth (Vi­deoton). Pécsi MSC—Pécsi VSK 5—0 (1—0) Pécs. 7000 néző, vezette: Mohá­csi. Góllövők: Kardos 2, Torna, Réfi, Dobány.^Sárga lap: Dobány. Volán SC—Zalaegerszeg 1—1 (1-1) Zalaegerszeg, 6000 néző. vezette: Kuti. Góllövők: Zombori illetve Szentes. Sárga lap: Márkus. Ju­hász (Volán) illetve Szimacsek. Az NB I. állása 1. Bp. Honvéd 22 12 7 3 45—29 31 2. Vasas 22 10 7 5 50—34 27 3. FTC 22 10 7 5 45—35 27 4. Ü. Dózsa 22 11 5 6 48—39 27 5. Videoton. 22 11 5 6 42—35 27 6. ZTE ■ 22 8 8 6 32—28 24 7. MTK-VM 22 8 7 .7 34—32 23 8. Békéscsaba 22 7 9 6 39—38 23 9. Tatabánya 22 8 7 7 32—31 23 10. DVTK 22 • 9 3 10 29—27 21 11. Debrecen 22 6 9 7 26—26 21 12. PMSC 22 7 6 9 35—26 20 13. Volán SC 22 6 7 9 26—37 19 14. STC 22 5 8 9 24—31 18 15. Rába ETO 22 8 2 12 35—43 18 16. MÁV Előre 22 & 6 10 22—39 18 17. Dunaújváros 22 4 9 9 30—37 17 18. PVSK 22 3 6 13 18—45 12 (DmsiV) aoöo'í MA: ATLÉTIKA A futó csapatbajnokság Kecskemét városi döntője: Széktói Stadion, 14 óra. SOROKBAN FELSZABADULÁSI VERSENYEK . Felszabadulásunk emlékére két ver­senyt, is rendez Kecskemét város Test- nevelési és Sportfelügyelősége április 3-án. Délelőtt 10.30-kor, a Rákóczi úti körpályán kerül sor a hagyományos felszabadulási váltófutásra, majd - a váltófutás befejezése után 11.30 kez­dettel a kerékpáros váltóverseny kö­vetkezik. ÜTTÖRÖOLIMPIA Baján a kézílabdadöntővel kezdő­dött a járási-városi úttörőolimpiák so­rozata. Lányok: 1. Nagybaracska 2. Bácsalmás 3. Vaskút. A döntőben 7 körzet győztes csapata indult. Fiúk: 1. Nemesnádudvar, 2. Gara 3. Felső- szentiván. A döntőn 4 körzet győztese vett részt. KÉZILABDA Nyolc női csapat vett részt a janu­ártól márciusig Nagykőrösön vasár­naponként rendezett Toldi Kupa női kézilabdaversenyen. A verseny vég­eredménye: l. Ceglédi Vasutas, 2. Hernádi Tsz SK, 3. Kecskeméti Béke téri Alt. Isk. 4. Lajosmizse ... 7. Kecs­keméti Eü. Szakközépiskola. Veszprémben Tanácsköztársaság Ku­pa serdülő leány kézilabdatornán a BACSEP csapata hat egyesület közül a 3. helyet szerezte meg. A legjobb kapus díját Bodor Zsuzsa (BÁCSEP) kapta. Jánoshalma, 800 néző, vezette: Szentkúti. Budafok: Lengyel — Béres (Bleicher), Kapitány, Paizs, Vízi — Tóth A., Mörtel (Karajos) Po- zsár — Krisztin, Tóth B.. Kacsá- nyi. Edző: Dobesch Gyula. Jánoshalma: Balogh — Giesin- ger, Bátyai, Tápai, Fenyvesi — Angeli, Laki, Liliom — Kovács, Horváth, Márkus (Tóth). Edző: Rapcsák Tivadar. Szeles, esős időben kezdődött a mérkőzés. A szél a vendége­ket segítette, de kapura csak a 25. percben rúgtak. Krisztin lö­vését azonban Balogh védte. A 30. percben Vizi teljesen egye­dül tört kapura, senkitől sem za­vartatva 8 méterről kapu mellé lőtte a labdát. A 38. percben Laki lőtt ka­pura (ez volt az első jánoshalmi lövés). Alacsony színvonalú me­Bp. Kőbányai út. 400 néző. Vezet­te: Varga J. Pénzügyőr: Sarlós (Kovács) — Bene, Bogdán,, Eipel, Csekő — Kovács, Petrák, Nap — Hordái (Varga), Mózner, Lesti. Edző: Kiss László. KSC: Leskó — Kutasi, Elekes L,Csordás, Elekes II. — Lakatos, Szabó, Hainyecz — Farkas (Beles), Kisznyér, Sörös. Edző: Molnár Fe­renc. A KSG játszott az enyhe szél­lel hátban, s mindjárt támadásba is lendült a kecskeméti együttes. A 3. perc meghozta a vezetést. Szabót buktatták a 16-os sarkánál. A szabadrúgásból Szabó a kapu előterébe lőtte a labdát, s a be­futó és jól helyezkedő Hanyecz a hálóba fejelte. 0—1. Az 5. percben a lesre álló kecs­keméti védők közül Mózner ug­rott ki, de Csordás az utolsó pil­lanatban szögletre szerelte. A 7. percben Farkas lőtte be a labdát a kapu elé, de Eipel lábáról szög­letre pattant. A 10. percben Mózer labdája Elekes 1. kezét érte a 16-oson be­lül. A 11-est Eipel a jobb sarokba lőtte. 1—1, A 28. percben Csordás vágta fel Lestit a kaputól 20 m-re, de a szabadrúgás a sorfalról kifelé pattant. A 35. percben Hanyecz adott be a. bal oldalról, s a 16- oson belül Kovács 'kézzel ütötte el a labdát, a játékvezető — nyil­ván látta az esetet — továbbot in­tett. A 41. percben Kutasi buk­tatta Lestit, de ez a szabadrúgás is sikertelen volt. A szünet után a hazaiak hi­bázták el az első helyzetet. Móz­ner 10 m-ről Leskót találta el. Az 57. percben szöglet után Les­ti 5 m-ről a kapufára fejelte a- labdát. Két perc múlva Mózner került lövőhelyzetbe, de ismét Leskót vette célba. A 60. percben egy gyors Szabó —Farkas—Sörös támadás után Lakatos a 16-os sarkáról, kapás­ból a hosszúsarokba vágta a lab­dát. 1—2. A 65. percben Kisznyér elcsípett egy rossz kirúgást. Rávezette a labdát Eipelre, májd nagy hely­zetből a kapusba lőtte. A 70. perc­ben Lakatos, Sörös után Szabó elé került a labda, aki 10 méter­ről a kapust találta telibe, majd a visszapattanó labdát 'másodszor­ra a kapufára rúgta. zőnyjáték folyt. Egyik kapu sem került komoly veszélybe. Szünet után a 47. percben Krisztin buktatásáért 11-est ítélt a játékvezető. A büntetőt Kapi­tány értékesítette. 1—0. A 75. percben a másik oldalon Laki buktatásáért rúghatott 11-est a Jánoshalma. Horváth lö­vését a kapus kiütötte, de másod- szoira már nem hibázott. 1—1. A 89. percben volt a jánoshal- miak egyetlen nagy gólhelyzete. Horváth lövését azonban a Buda­fok kapusa szögletre mentette. Eseménytelen, alacsony szín­vonalú mérkőzést láthatott a kö­zönség. Mindkét csapat játékosai lelkesedés nélkül játszottak. Jók: Tóth A., Lengyel, illetve Balogh, Tápai, Bátyai. Szentkúti játékvezetőnek nem sok dolga akadt a mérkőzésen. Hajtmann Józsefné A 84. percben Petrák a jobb ol­dalon tisztán álló Kovács elé ad­ta a labdát. A 14 m-es lövés a kapu közepébe tartott, s Leskó a kapus hasa alatt a hálóba jutott. 2—2. A 87. percben Mózner kapta a labdát a kaputól mintegy 30 m-re. Néhány métert vezette, majd ka­pura lőtt, s a labda a kint álló Leskó fölött a hálóba jutott. 3—2. Nem úgy indult a mérkőzés, hogy a KSC vesztesként hagyja el a pályát. Sajnos a védelmi hibák, s az ellenfél lebecsülése mégis vereséget hozott. A KSC kétszer is vezetett, s amikor a kihagyott nagy Pérteügyőr-helyzetek után másodszor is előnyhöz jutottak, már győztesnek hitték magukat, s az adódó 2-3 gólhelyzetet elhi­bázták. A végén őt igére elég volt a Pénzügyőrnek, hogy megfordít­sák az eredményt. A kapuban Leskó két gólnál Is hibázott. A hátvédsor sokat bi­zonytalankodott. A középpályán Hanyecz lelkesedése dicsérhető. Elöl Farkas nem tudta megját­szani a labdákat, s gyenge telje­sítményt nyújtott. Sörös keveset volt játékban. Kisznyér is sokat hibázott, s kihagyott egy nagy gólhelyzetet is. Varga játékvezető könnyen adott 11-est a KSC ellen, s na­gyot hibázott, amikor ennél sok­kal feltűnőbb kezezésért. nem ítélt büntetőt a hazaiak ellen. Kerpesits Béla NB II. Középcsoport 1. Csepel 27 22 3 2 53—12 47 2. V. izzó . 27 17 7 3 66—31 41 3. SZEOL AK 27 13 9 5 43—24 35 4. Bem SE 27 11 9 7 35—24 31 5. Bp. Spart. 27 11 8 8 37—36 30 6. Kecskemét 27 10 9 8 52—36 29 7. Vác 27 9 11 7 33—26 29 8. KKFSE 27 13 3 11 33—36 29 9. D.újv. Ép. 27 9 10 8 35—38 28 10. Budafok 27 8 11 8 38—38 27­11. BKV Előre 27 8 11 8 36—37 27 12. Építők 27 8 9 10 34—36 25 13. Szegedi Dózsa 27 9 5 13 35—38 23 14. 22. sz. Volán 27 5 13 9 34—44 23 15. Ganz-M. 27 8 7 12 30—41 23 16. BVSC 27 7 7 13 31—34 21 17. Pénzügyőr 27 8 5 14 38—48 21 18. Esztergom 27 6 9 12 30—44 21 19. Dunakeszi 27 7 3 17 23—43 17 20. Jánoshalma 27 4 5 18 24—79 13 BKV Előre—KKFSE 4—2 Építők SC—Bp. Spartacus 0—0 Csepel—Szegedi Dózsa 2—0 Vác—Dunakeszi 1—0 22-es Volán—Honvéd Bem J. SE 0—0 Dunaújvárosi Építők—BVSC I—1 SZEOL AK—Bp. Vasas Izzó 1,-1 Esztergom—-Ganz-MÁVAG 4—0 • • Ot perc alatt fordult a kocka Pénzügyőr—Kecskeméti SC 3—2 (1—1) Idegenben nyert a két élcsapat Kecskeméti, TE—Kiskunhalasi AC 1—0 (0—0) Kecskemét, 1200 néző, vezette: Aczél (Madarász, Tóth). KTE: Kerpits — Seres, Érsek, Nagyhegyesi, Komáromi, Horváth (Petényi), Kovács (Bohács), Vi-, rágh,. Csurka, Porhanda, Tánczos. Edző: Vereb István. KAC: Szabó — Szőke, Dobra, Fuksz, Agócs, Kiss R„ Nemes, Mészáros, Karsai, Perényi (Izsák), Juhász. Edző: Virágh István. 8. perc: Porhanda távoli 'beadá­sát ketten is elhibázták. 14. perc: Csurka a jobb oldalon a félpályától a szögletzászlóig ve­zette a labdát, kitűnő beadását Virágh közvetlen közelről nem tudta értékesíteni. 3Í. perc: Porhanda, Seres, Csur­ka 5 méterről egymás után lőt­tek kapura, Szabó ismét védett. A félidő végén érdekes esemény történt. Hosszú labdát küldtek a KAC kapuja elé, a kapus elesett, a labda Kovács előtt maradt, de ő is .megbotlott és a labda kigu- rult a vonalon. 68. perc: Seres futott el. A part­jelző lest intett, de Aczél felülbí­rálta. A védők leálltak és Seres beadását Csurka a hálóba helyez­te. 1—0. Az addig sportszerű mérkőzés túl keménnyé vált. A játékvezető több durva, szándékos belemenést nem törölt meg. A mérkőzés utolsó tíz percében a KAC' teljes erejéből támadott, a KTE védekezésre kényszerült. Ezekben a percekben volt Ker- pitsnek, majd a másik oldalon Szabónak is egy-egy bravúros vé­dése. összegezve: igazi rangadó mérkőzés a gólhelyzeteket és a játékot tekintve a KTE megérde­melte a győzelmet. Jók: Érsek, Se­res, Nagyhegyesi, Tánczos, illetve Szabó, Dobra, Fuksz. Ifjúságiak: KAC—KTE 2—2 (1—1). Góllövők: Rácz, Földes, il­letve Diós (11-esből), Gyulai. Jók: Nagy, Kovács, Rácz, illetve Moll, Lukács. K. T. Honvéd Gábor Á. SE— Lajosmizse 4—0 (4—0) Kiskunhalas, 150 néző, vezette: Szabó J. (Szikszai, Szentgyörgyi). H. Gábor A. SE: Brinza — Ser­főző, Dedák, .Kiss (Kormos), Ko­vács, Kocsis, Holló, Erdős, Piuko- vics, Hűli, Halász. Edző: Jeges Sándor. Lajgsmiz.se , Kripk.ó — Tóth, Ábel, Csima, Kovács, Márkli, Kis- lőriricz, Béndé, "Molnár,. Vajda, Kállai. Edző: Bánhidi József. 5. p^c: Piukovics beadását Ha­lász értékesítette. 1—0. 15. perc: Erdős szabadrúgásából Kovács ügyesen a léc mellett emelt a hálóba. 2—0. 22. perc: Újabb formás hazai támadás végén Kovács beadásá­ból Piukovics fejelt Kripkó háló­jába. 3—0. 33. perc: Kovács szabadrúgást ívelt a kapu elé, Hűli fejéről vá­gódott a hálóba a labda. 4—0. Szünet után a tetemes előny birtokában a Honvéd kiengedett, a vendégek kerültek fölénybe. A 80. percben Kállai előbb há­tulról csúnyán felvágta Kisst, akit lekísértek a pályáról. Kállai ezután leütötte Hulit. A büntetés: kiállítás. Jók: Brinza, Dedák, Ko­csis (a mezőny legjobbja), Kovács, illetve Ábel, Bende, Kislőrincz. Szalai László Kiskunfélegyházi Szövetkezeti' SE —Tiszakécske 0—0 Kiskunfélegyháza, 500 néző, ve­zette: Papp J. (Kiss Gy., Szalai S.). Kkfh. Szöv SE: Szalai — Zs. Juhász, Majoros, Vidéki, Sahin, Dongó, Szabó M., Palásti, Iványi (Térjék), Jókai, Kürthy. Edző: Klincsók Pál. Tiszakécske: Szélesi — Terjéki (Domonics), Losonczi, Kecskés, Sántha, Varga, Oskolás, Száraz (Mari), Kisjuhász, Bus, Ézsiás. Edző: Dobó István. 8. perc: Száraz 18 méteres lö­vését Szalai a 'bal felső sarokból húzta le. 15. perc: Jókai két csel után 20 méterről 'lőtt, de Szélesi bravúr­ral a bal alsó sarokból szögletre ütötte a labdát. 60. perc: Bus kapáslövését Sza­lai vetődve védte. Küzdelmes, de alacsony színvo­nalú mérkőzésen a helyzetei alap­ján a hazai csapat közelebb állt a győzelemhez, de a pontosztozkodás igazságosnak mondható. Jók: Szé­lesi, Varga, Kisjuhász, illetve Zs. Juhász, Dongó, Jókai. Ifjúságiak: Kkfh. Szöv. SÉ—Ti­szakécske 1—1 (1—0). Góllövők: Karsai, . illetve Balatonfüredi. Jók: Karsai, Szabó, Karádi, illet­ve Horváth, Sulák, Szekeres. Farkas Tibor Kiskőrös—Honvéd Mezőfi SE 1—0 (1—0) Kiskőrös, 600 néző, vezette: Nagyczirok (Sárközi, Nagy II.). Kiskőrös: Vass — Petróczi, Hajnák, Dusnoki, Podobni, Pole- reczki, Jenei, Bakos, Sárközi, Pa- bar, Kiss. Edző: Biácsi Sándor. H. Mezőfi SE: Magyar — Kucse- ra, Szűcs, Baukó (Szabó), Egyed, Rózsa, Radics, Urbán, Szőlősi (Pi- risi), Szemző, Magyar L. Edző: Krivy Ottó. 27. perc: Kiss beadását Pabar vágta a hálóba. 1—0. A nagy akarással és helyenként jól játszó Mezőfi ellen küzdelmes mérkőzésen tudott nyerni a Kiskő­rös. Jók: Vass, Hajnák (a mezőny legjobbja), Bakos, illetve Egyed, Szűcs. Biácsi Sándor Izsák—Kalocsai SE 1—0 (0—0) Kalocsa, 500 néző, vezette: Hor­váth (Kiss A., Kiss B.). Izsák: Varga — Németh, Gyiff- kó dr., Jakus, Bőthi, Nagy, Tóth, Mezei, Bogdány, Pataki, Szélpál. Edző: Seres Lajos. Kalocsai SE: Szabadi — Kapi­tány, Pécsi, Pongrácz, Illés L., Bergmann, Horváth. Matos, Tóth R., Szabó (Bencsics), Kovács F., Varga. Edző: Farkas András. 75. perc: Szabadrúgáshoz jutott az izsáki csapat. Németh 32 mé­terről hatalmas gólt lőtt. 1—0. ■ A tartalékos és két újoncot (Bergmann, Tóth R.) felvonultató hazai csapat egyenrangú ellenfe­le volt az izsákiaknak, de egy jól eltalált lövés eldöntötte a két pont sorsát. Jók: Gyiffkó dr., Szélpál, illetve Pécsi. Ifjúságiak: Kalocsa—Izsák-5—0. Kőszegi Ferenc Fájsz—Honvéd Szamuely SE 3—0 (2—0) Fájsz, 100 néző, vezette: Farkas (Sesták, Csillaghegyi). Fájsz: Fa tér — Kupusz, Zsákai, Szabó, Baráth, Kovács, Horváth, Kiss (Krasnyánszky), Posztobá- nyi, Herner. Edző: Balogh Gyár­fás. H. Szamuely SE: Varga — Bak- sa, Kiss, Lehóczki, Kántor, Sza- lontai, Szabó, Feninger, Rácz, Vi­tek, László. Edző: Malomszegi Ottó. 18. perc: Posztobányi átadásá­ból Herner lőtt gólt. 1—0. 35. perc: Kiss szögletéből Ba­rabás fejelt a hálóba. 2—0. 47. perc: Ismét Hemer volt eredményes. 3—0. A mérkőzés hátralevő részében kiegyenlítetté vált a játék, de több gól már nem esett. Jók: Kovács, Baráth, Herner, illetve Rácz, Vi­tek. Hegedűs Sándor Honvéd Kun Béla SE— Tompa 2—0 (1—0) Tompa, 400 néző, vezette: Ká­vai (Lakatos, Berta). H. Kun B. SE: Osztopáni — Gyöngyösi, Horváth, Tóth, Fro- nebl, Fitala, Darányi, • Véber (Szász), Meszlényi (Fekete), Eva- nics, Janicsák. Edző: Kurucz Ist­ván. Tompa: Moravecz — Grósz, Czombos, Bella I., Béleczki, Szil- vási dr., Horváth, Czeglédi, Sass (Rózsahegyi), Kábái, Baráth (Mu- csi). Edző: Szűcs László. 25. perc: Szabadrúgáshoz jutot­tak a vendégek, s Darányi 18 mé­terről lőtte az első gólt. 1—0. 28. perc: Kapáslövésből Szász állította be a végeredményt. 2—0. összességében jó játékot, érde­kes mérkőzést láthattak a nézők. Jók: Czeglédi, Horváth, Grósz, il­letve Tóth, Darányi, Szász. Ifjúságiak: H. Kun B. SE—Tom­pa 4—1 (1—0)1 Góllövők: Ajtai, Tóth, Máté, Darányi. Beiágyi Mihály Bajai SK—Sükösd 4—0 (0—0) Sükösd, 800 néző, vezette: Rákó­czi dr. (Burai, Keresztes). Baja: Majzlinger — Simon, Popp, Molnár, Cseke (Glavatity), Harsányi, Márity, Takács, Kovács (Valkai), Szabó, Vasvári. Edző: Rónai Sándor. Sükösd: Szenfe — Kernya, Ba- da, Faddi, Kovács, Lógó, Szabó, Marusa, Kollár, Páncsics, Sudár. Edző: Varga Imre. Az eredményből alig sejthető, hogy 80 percig egyenlő erők küz­delme folyt a pályán. Az ekkor megítélt 11-es megbénította a ha­zaiakat. Érthetetlenül megadták magukat, s hat perc alatt három gólt kaptak. Góllövők: Vasvári 2', Szabó, Valkai. Jók: Faddi, Sudár, illetve Molnár, Szabó. Ifjúságiak: BSK—Sükösd 3—0 (1—0). Góllövők: Stéger, Kövesdi, Csincsák. Jók: Király, Vágó, Csincsák, Illetve Lógó, Pesti. Varsányi József Soltvadkert—Bajai Tsz SK 1—0 (1—0) Baja, 500 néző, vezette: Dömény (Kulman, Kiliti). Soltvadkert i Mayer — Viszkok, Eiler, Tóth, Lehr, Kugelmann, Frittmann, Szabó, Oláh, Mészáros (Eifert), Cseh. Edző: Meskó Ist­ván. Baja: Farkas — Andruskó, Vö­rös, Vidosa, Holczer, Fóth A., Bartos (Taba), Bohos, Szűcs (Past- vorics), Lipokatich, Németh. Edző: Pálmai Sándor. 27. perc: Eiler beadását Szabó a hálóba emelte. 1—0. 50. perc: Bartost a büntetőterü­leten belül fellökték, a játékvezető továbbot intett. Gyenge színvonalú mérkőzés. Jók: Eiler, Frittmann, Szabó, a bajai csapatból senkit sem lehet kiemelni. . Ifjúságiak: Bajai Tsz SK—Solt­vadkert 4—1 (1—1). Góllövők:’ Gyénei, Bqhner, Gyetvai, Csontos, illetve Szamosi. Jók: Jarmaczki, Gyetvai. Radics István összeállította: Kristóf Tibor A megyei labdarúgó-bajnokság állása 1. Bajai SK 23 15 6 2 55—10 36 2. H. Kun BSE 23 16 4 3 55—13 36 3. KtE 23 13 7 3 54—26 33 4. KAC 23 12 7 4 49—34 31 5. Kalocsa 23 12 5 6 32—19 29 6. Izsák 23 9 8 6 25—24 26 7. Lajosmizse 23 8 9 6 30—24 25 8. Tiszakécske 23 11 3 9 37—33 25 9. Sükösd 23 8 7 8 29—26 23 10. Kkfh. Szöv. SE 23 6 9 8 35—35 21 11. H. Mezőfi SE 23 7 5 11 27—30 19 12. Kiskőrös 23 9 3 11 33—44 21 13. Soltvadkert 23 7 5 11 27—44 19 14. Tompa 23 5 7 11 20—43 17 15. Fájsz v 23 6 4 13 26—36 16 16. H. Gábor A. SE 23 6 2 15 23—51 14 17. Bajai Tsz SK 23 4 4 15 26—66 12 18. H. Szamuely SE 23 4 3 16 38—63 11 A forduló válogatottja: Szabó (KAC) — Hajnák (Kiskőrös), Érsek (KTE), Kocsis (H. Gábor A. SE), Darányi (H. Kun B. SE), Kisjuhász dr. (Tisza­kécske), Gongó (Kkfházi Szöv. SE), Herner (Fájsz), Frittmann (Soltvad­kert), Tánczos (KTE), Vasvári (BSK). A megyei ifjúsági bajnokság állása 1. Bajai SK 2. Kalocsa 3. KTE 4. H. Kun BSE 5. Lajosmizse 6. Kiskőrös 7. Tiszakécske 8. KAC 9. Sükösd 10. Soltvadkert 11. Bajai Tsz SK 12. Kkfh. Szöv. SE 13. Fájsz 14. Tompa 15. Izsák labdarúgó­19 16 3 — 68—14 33 20 17 1 2 65—11 35 19 13 4 2 54—17 30 19 12 4 3 36—16 28 19 9 3 7 45—22 21 18 9 3 6 32—23 21 20 8 4 8 38—36 20 20 7 5 8 40—34 19 18 8 — 10 35—30 16 19 6 3 10 27—44 IS 18 7—11 34—50 14 19 3 6 10 17—44 12 19 3 3 13 17—44 9 18 2 1 15 13—73 5 19 1 2 16 11—74 4 CSELGÁNCS KOSÁRLABDA a junior csapatbajnokságon Utánpótlás-nevelés széles alapokon Vidéki fölény összesen 11 sportegyesület csa­patának részvételével rendezték meg Budapesten, az Ű. Dózsa Me­gyeri úti sportcsarnokában az or­szágos junior-cselgáncs csapatbaj­nokságot. A verseny végig kiesé­ses rendszerben folyt, s néhány vaskos meglepetéssel kezdődött. A Bp. Honvéd, s a rendező Ű. Dózsa gárdája ugyanis már az első for­duló során elvérzett. A vidéki csa­patok, köztük a KSC is sorra arat­ták a győzelmeket. A KSC az első fordulóban 6—1 arányban verte az Ajkai Alumí­nium csapatát, a második forduló­ban pedig 7—0-ra legyőzték a Ka­posvári Dózsát. A csoportelsősé­gért kemény küzdelmet vívott a KSC a Békéscsabai Honvéd Szal- vai SE ellen, s csak minimális, 4—3 arányban, mégis sikerült ki­harcolni a döntőbejutást. A döntő: Miskolci VSC— Kecskeméti SC 4—3 60 kg: Tóth L. jukóval győzött Varga ellen. (0—1.) 65 kg: Szabó Z. vesztett wazaarival Horváth el­len. (1—1.) 71 kg: Gyulai leszorí­tással verte Szelest. (1—2.) 78 kg: Horváth a Fürjész elleni mérkő­zésén keikoku büntetést kapott és vesztett. (2—2.) 86 kg: Kersits 4 jukóval győzött (2—3.) A forduló­pont a 95 kg-os súlycsoport lett. Fekete állt tatamira Orosz ellen. Az első percben Orosz a szőnyeg elhagyásáért keikoku intést ka­pott. Fekete bátran támadott, ko- kát ért el, de ellenfele is válaszolt 2 kokával. A mérkőzés végén a kisméretű szőnyegen Feketét egy kifelé indításért keikokuval súj­tották és ezzel Orosz győzött. (3—3.) A +95 kg-ban Szabó F. leszorítással vesztett Szeben ellen. (4-3.) A csapatbajnokság során a vi­déki együttesek voltak nagy fö­lényben. Ezt mutatja a végered­mény: 1. MVSC, 2. KSC (edző: Nagy Gábor), 3. Honvéd Szalvai SE és Győri Dózsa, 5. Kaposvári Dózsa és Bp. Spartacus. A KSC csapatából a 60 kg-os súlycsoportban Tóth László és a J1 kg-ban Gyulai László minden mérkőzését megnyerte. Hasonlóan jó volt Kersits teljesítménye, aki mindössze egy mérkőzést vesztett, pedig a 78 kg-os súlyával a 86 kg-ban indult. A kecskeméti Városi Tanács V. B. Testnevelési és Sportfelügyelősége Kosárlabda-szövetsége az után­pótlás biztosítása érdekében , jól szervezett bajnokságot . rendezett, amelynek az ünnepélyes értékelé­sére, az eredményhirdetésre az el­múlt hét végén került sor egy vil­lámtorna keretében. Az ifjú kosarasok játékkal ün­nepeltek Kecskeméten a Hunya­divárosi Általános Iskola tornater­mében. A találkozók az alábbi eredményekkel zárultak: Tisza­kécske—Hunyadi úttörő fiú 4fF— 37, Molnár.E.—Hunyadi úttörő le­ány 61—20, Tiszakécske—Hunyadi mini fiúk 44—31. Jv.: Vasvári, Ruszkai. A bajnokság végeredménye, út­törő leányok: 1. Hunyadi, 2. Mol­nár E., 3. Tiszakécske, 4. Szolnok 11.. . 5. Szolnok I., 6. Nagykőrös, 7. Hoffmann. -A legeredményesebb dobók: Fück (Hunyadi) 188, 2. He­gedűs (Hunyadi) 137, 3. Kraszno- csubenkó (Szolnok II.) 1§3 pont­tal. Úttörő fiúk: L Tiszakécske I., 2. Hunyadi II., 3. Kiskunfélegyhá­za, 4. Tiszakécske II., 5. Hunyadi 1., 6. Nagykőrös, 7. Jókai. A leg­eredményesebb dobók: Tóth Zol­tán (Kkfháza) 218, 2. Pusztai (Ti­szakécske I.) 197, 3. Szendrei (Ti­szakécske II.) 168 ponttal. Mini leány korcsoport: 1 Ti­szakécske, 2. KSC, 3. Hunyadi, 4. Nagykőrös. A legeredményesebb dobók: Parádi Andrea (Tiszakécs­ke) 120) 2. Csernus (Tiszakécske) 42, 3. Vincze (Hunyadi) 36 ponttal. Mini fiú korcsoport: 1 Hunyadi I., 2. Tiszakécske, 3. Nagykőrös, 4. Kun Béla SE, 5. Hunyadi II., 6. Jókai. A legeredményesebb do­bók: Dunai Tibor (Hunyadi I.) 224, 2. Anka (Tiszakécske) 110, 3. N. Szűcs (Nagykőrös) 98 ponttal. A Megyei Művelődési Központ­ban megtartott ünnepélyes ered­ményhirdetésen Terbe Dezsöné. Kégel Tamásné, Dunszt Istvánné, Vasvári Károly, Rezák László, Lovas József, Mészáros László és Banczik István kapott tárgyjutal­mat a kecskeméti kosárlabda­sportban végzett társadalmi mun­kájáért.