Petőfi Népe, 1980. március (35. évfolyam, 51-76. szám)

1980-03-25 / 71. szám

1980. március 25. • PETŐFI NÉPE • 11 MA: LABDARÚGÁS Országos ifjúsági kupa- mérkőzés a legjobb 4 közé jutásért: Kalocsai SE—Bp. Honvéd, Kalocsa 15 óra. ASZTALITENISZ NB 111 férfi: Kkfházi Szö­vetkezeti SE—Tiszakécske, Kiskunfélegyháza, Petőfi Ált. Iskola 19 óra. EZ TÖRTÉNT AZ NB I-BEN Bp. Honvéd—Dunaújváros 2—2 (1—1) Kispest, 5000 néző, vezette: Pa­lotai. ' Góllövők: Nagy A., Weimper (11-esből), illetve Nagy II., Kuti (11-esből). Ü. Dózsa—MTK-VM 3—1 (1—0) Hungária krt., 10 000 néző, ve­zette: Jaczina. Góllövők: Sarlós, Fazekas, Tóth A., illetve Morgós. Sárga lap: Tö- rőcsik, Kiss (Ú. Dózsa). Volán—Tatabánya 1—1 (0—0) Tatabánya, 3000 néző, vezette: Tátrai. Góllövők: Martos illetve Csapó. Sárga lap: Udvardi (Tatab.) Diósgyőr—Debrecen 2—0 (1—0) Diósgyőr, 7000 néző, vezette: Bártfai. Góllövők: Tatár, Oláh. Videoton—Ferencváros 5—2 (4—1) Üllői út, 25 000 néző, vezette: Tompa. Góllövők: Szabó 2, Burcsa, Tie- ber, Baranyi illetve Szokolai, Nyi­lasi. Sárga lap: Pogány, Major (FTC). Vasas—Békéscsaba 2—2 (1—1) Békéscsaba, 17 000 néző, vezet­te: Kuti. Góllövők: Váradi, Rixer, illetve Kőhalmi (11-esből), Budavári, Sár­ga lap: Láza (Békéscsaba). Pécsi MSC—MÁV Előre 2—0 (1—0) Székesfehérvár, 2500 néző, ve­zette: Győri. Góllövők: Dobány, Nagy. Sárga lap: Tapaszti, Kincses (PMSC). Salgótarján—Zalaegerszeg 1—0 (1—0) Salgótarján, 6000 néző, vezette: Maczkó, Góllövő: Bíró. Sárga lap: Ka­nász, Soós (ZTE). Pécsi VSK—Rába ETO 1—0 (1—0) Pécs, 2500 néző, vezette: Hart­mann. Góllövő: Hüber. % Az NB I. állása 1. Bp. Honvéd 21 12 6 3 42—26 30 2. FTC 21 10 7 4 44—31 27 3. Videoton 21 11 5 5 42—32 27 4. Vasas 21 10 g 5 47—31 26 5. O. Dózsa 21. 10 5 6 44—38 25 6, ZTE 21 8 7 6 31—27 23 7. Békéscsaba 21 7 8 6 37—36 22 8c MTK-VM 21 7 7 • 7 31—31 21 9. Tatabánya 21 7 7 7 29—29 21 10. DVTK 21 . 9 2 10 27—25 20 11. Debrecen 2 í 6 8 7 26—26 20 12. PMVSC 21 6 . 6 9 30—26 18 13. STC 21 5 8 8 23—28 18 14. Rába ETO 21 8 2 11 33—40 18 15. Volán SC 21 6 6 9 25—36 18 16. Dunaújváros 21 4 8 9 30—37 16 17. MÁV Előre .21 5 6 10 19—39 16 18. PVSK 21 3 6 12 18—40 12 NB II. Középcsopórt 1. Csepel 26 21 3 2 51—12 45 2. V. izzó 26 17 6 3 65—30 40 3. SZEOL AK 26 13 8 5 42—23 34 4. Bem SE ' 26 11 8 7 35—24 30 5. Kecskemét 26 10 9 7 50—33 29 6. KKFSE 26 13 3 10 36—32 29 7. Bp. Spartacus 26 17 7 8 37—36 29 8. Vác 26 8 11 7 32—28 27 9. D.újv. Építők 26 9 9 8 34—37 27 10. Budafok 26 8 10 8 37—37 26 11. BKV Előre 26 7 11 8 32—35 25 12. Építők 26 8 8 10 34—36 24 13. Szegedi Dózsa 26 9 5 12 35—36 23 14. Ganz-M. ‘ 26 8 7 11 30—37 23 15. 22. Volán 26 5 12 9 34—44 22 16. BVSC 26 7 6 13 30—33 20 17. Pénzügyőr 26 7> 5 14 35—46 19 18. Esztergom 26 5 9 12 26—44 19 19. Dunakeszi 26 7 3 16 23—42 17 20. Jánoshalma 26 4 4 18 23—78 12 Bp. Vasas izzó—Pénzügyőr 4—1 Bp. Spartacus—Dunakeszi 1—0 Honvéd Bem J. SE—Építők SC 2—1 KKFSE—22. SZ. Volán 1—0 Budafok—Esztergom 4—0 Ganz-MAVAG—Szegedi Dózsa 1—1 Vác—Dunaújvárosi Építők 1—1 SZEOL AK— Csepel 1—2 Érsekcsanád nyert Érsekcsanád, Szeremle és Ne­mesnádudvar fiataljai vettek részt. azon a sportvetélkedőn, amelyet a Tanácsköztársaság 61. évfordu­lójának tiszteletére az Érsekcsa- nádi Búzakalász Mgtsz rende­zett. Az asztalitenisz, sakk és lö­vészetből álló versenyt Érsekcsa­nád nyerte 3 első, 4 második és 2 harmadik helyezéssel. Nemesnád­udvar fiataljai 4 első, 1—1 máso­dik és harmadik helyet szereztek, Szeremle pedig 1—1 második és harmadik * helyet vívott ki. SPORT* SPORT Biztos győzelem a Széktói Stadionban Kecskeméti SC —BKV Előre 3—1 (3—0)« A Bajai SK vette át a vezetést Kecskemét, 3000 néző. Vezette: Pádár (Bubori, Szekeres). KSC: Leskó — Kutasi, Csordás, Hanyecz, Elekes II. — Lakatos, Szabó, Prikidánovics — Farkas, Sörös, Puskás (Kisznyér a 60. percben). Edző: Molnár Ferenc. BKV Előre: Gőgös — Teurel, Vári, Nagy, Török (Stockbauer a szünetben) — Ritter, Fekete, Gu­bán — Gábor, Csányi (Udvarev a szünetben), Kacsos. Edző: Bor­bély András. Szemerkélő esőben, nehéz tala­jon kezdődött a játék. A 3. perc­ben a jobb szélen Lakatos iramo­dott meg. Élesen belőtt labdájá­ból a keresztbe futó Prikidáno­vics egyből kapura lőtt, s a kapus már verve volt, de a labda elsu­hant 'a jobb oldali léc mellett. A 4. percben Puskás buktatásáért megitélt szabadrúgásból Prikidá­novics a sorfalba lőtte a labdát. A 8. percben Szabó cselezett a balszélen, s szögletre szerelték. A szögletet Szabó lőtte be a rö­vid sarokra helyezkedő. s őrizet­lenül hagyott Prikidánovicshoz, aki élesen a felső' léc alsó lapjára fejelte, s onnan a labda a hálóba pattant. 1—0. Két perc múlva Farkas átját­szotta Törököt, de éles szögből leadott lövése a gólvonal előtt vé­giggurult. A másik oldalon Szabó elcsípte, középre ívelte, s a be­futó Hanyecz a hálóba fejelt, de a partjelző téves beintésére Pádár érvénytelenítette a gólt. A 18. percben Farkas beadását Gőgös a felugró Sörös fejéről húzta lg. A partjelző újabb, té­vedései miatt zúgolódott a közön­ség, s Pádár játékvezető fél perc­re meg is szakította a játékot. A 30. percben Farkas ismét lefutot­ta a védőjét. Pontosan tálalt Pus­kás elé, aki azonban óriási hely­zetben, a kaputól 7 m-re lyukat rúgott. A 33. percben Farkas ugrott meg a jobbszélen. Befelé kanya­rodva kapura húzott, s bár Pus­kás megzavarta, a szélső a kiin­duló kapus mellett a kapu köze­pébe lőtte a labdát. 2—0. A 42. percben Prikidánovics szabadrúgását Puskás élesen fe­jelte a jobb sarok felé. ám Gő­gös .nagy vetődéssel kiütötte a há­lóba tartó labdát. ■Bgy perc múl­va Farkas elfutása után a begu­rított labdát Gőgös merész el ve­tődéssel csípte el Sörös elől. A 44. percben egy előrevágott labdánál | 16-os vonalnál Vári és Nagy egymásra várt. Sörös köz beug­rott, elvitte előlük a labdát, és a tehetetlen kapus mellett a hálóba helyezte. 3—0. A szünetben az Előre kettős cserét hajtott végre. Török helyé­re Stockbauer állt be Farkas őr­zésére, elöl pedig Csányit a ta­pasztalt Udvarev váltotta fel. A KSC kissé kiengedett, s a játék képe nagyot változott. Az Előre került mezőnyfölénybe, s bár gólhelyzetük nem akadt, sókkal többet voltak a labda birtokában. Az 50. percben mégis a KSC nö­velhette volna az előnyét. Szabó a hátráló védők között ügyes cse­lekkel kapura tört. Lövését a ka­pus éppen Puskás felé ütötte, aki azonban a sáros talajon nem tu­dott irányt változtatni, s a labda elsuhant mellette. A játék egyre keményebb lett s mivel az Előre-játékosok észre­vették, hogy Pádár játékvezető nem torolja meg a durvaságokat, néhány nagyobb rúgást és ütést is „elhelyeztek”. Az 53. percben Söröst Stockbauer buktatta há­tulról csúnyán és büntetlenül. Az 5d. percben az oldalvonal közelé­ben Nagy, az őt kicselező Pus­kás után rúgva elkaszálta, majd a földön fekvő játékosba még egy nagyot rúgott. Puskást úgy vitték az öltözőbe, ám az Előre-játéko­sa még figyelmeztetést sem ka­pott. A 62. percben Fekete beadá­sát a teljesen tisztán álló Gábor- a 16-osnál lekezelte, és senkitől sem zavartatva a jobb alsó sarok­ba lőtte. 3—1. Egy perc múlva Hanyecz távol­ról célozta meg a kaput, és Gő­gös a felső sarokból öklözte a labdá.t a léc fölé. A 65. percben Kisznvér fordulásból középre lőt­te a labdát, s Farkas előrevetőd­ve a kapu mellé fejelte. Két Sza­bó—Kisznyér akciónak tapsolha­tott a közönség, ám gól egyikből sem lett. A 70. percben Vári erős szabadrúgása kipattant Leskóról. de a kapus vetődve úiból elcsípte lövésszerű beadását öklözte ki a a labdát. A 75. percben Elekes II. kapus. A 80. nercben Szabó— Kisznvér adogatás után Kisznyér lóit a kapu fölé. majd egy újabb Kisznvér—Szabó támadásnál az utóbbinak az utolsói csele nem si­került. s a labda elakadt a vető­dő kapusban Az első félidőben, nem túlsá­gosan nagy iramú játék közben a KSC üavesen játszott, s a három gól mellett legalább még három biztos helyzetet hibázott. A szü­net után a cserék felhozták az Rlőrét. s a keményedé játék, és a játékvezető engedékenysége is nekik kedvezett. A mérkőzés haj­ráiában már ismét a KSC irányí­tott. s bár gól ekkor már nem esett, valójában ez a játékrész volt a közönség szempontjából a mérkőzés legélvezetesebb szaka­sza. A kecskeméti kapuban Leskó jól védett. A hátvédhármas — el­tekintve az Előre-gól előtti kiha­gyástól — inagabiztösan • játszott. A középpályás sorban Lakatos nagyon igyekezett, de az átadásai pontatlanok voltak. Szabó a játék «egyes időszakaiban, különösen a hajrában ■ nagyszerűén játszott, közben azonban sokszor teljesen eltűnt a mezőnyben. Prikidáno­vics teljesítménye is javult, de nem volt egyenletes. Elöl Farkast . az első félidőben nem tudták tar­tani. Puskás nagy helyzeteket hi­bázott, Sörös igyekezett, és szem­füles gólt lőtt. Kisznyér beállása sokat lendített a támadósor játé­kán, bár alig néhány perces játék után ismét hatalmas rúgást ka-" pott. Fádár játékvezető az első fél­órában jól kezében tartotta a mérkőzést. A partjelző téves in­tései. majd a közönség méltatlan­kodása megzavarta, s ezután már hibát . hibára halmozott.. Szabó Zoltán Sükösd—Honvéd Mezöfi SE 3—1 (I—1) Kecskemét, 150 néző, vezette: Horváth I. (Kiss, Horváth Gy.). Sükösd: Szente — Bada, Ker- nya, Kovács, Szabó, Lógó,' Faddi, Sudár, Páncsics, Maruzsa, Reich (Kollár). Edző:< Varga Imre. H. Mezöfi SE: Kónya*— Szívós, Egyed, Rózsa, Pirisi, Radics, Ku- csera (Szabó), Lantos, Baukó, Szűcs, Magyar. Edző: Krivy Ottó. I. perc: Közvetlenül a kezdés után Szabó a jobb oldalon lefu­tott, beadásából a labdát Sudár 18 méterről a kapujától kissé kint álló Kónya fölött a jobb felső sa­rokba lőtte. 1—0. 41. perc: Szabadrúgáshoz jutott a H. Mezöfi SE. Egyed a labdát 16—17- méterről egyből- a hálóba lőtte. 1—1. 55. perc: Szögletrúgás a helyi csapat ellen, ezt Maruzsa egyből a hálóba lőtte. 2—1. 62. perc: Sudár a félpályáról in­dult, és ritkán látható nagy gólt lőtt. 3—1. Jók: Kernye, Sudár, Maruzsa, illetve Radics. A tervszerűbben és lelkesebben játszó vendégcsapat ilyen arány­ban is megérdemelten nyert. K. T. KAC—Bajai Tsz SK 3—3 (2—0) Kiskunhalas, 300 néző, vezette! Őrző (Szabó S.). KAC: Pintér — Körösi, Dobra, ■ Agócs, Fuksz, Kiss R., Nemes, Mé­száros, Karsai, Perényi (Szőke II.), Juhász. Edző: Virágh l. Bajai Tsz SK: Farkas — And- ruskó, Vörös, Vidosa, Bartos, Szűcs, Bohos, Tóth (Pálmai), Né­meth (Bohner), Lipokatich, Klingl. 20. perc: Mészáros beadását Ne­mes fejelte1 a hálóba. 1—0. 25. perc: Agócs 11-esből növel­te az eredményt. 2—0. 55. perc: Klingl 11-esből szépí­tett. 2—1. 62. perc: Juhász 14 méterről nagy gólt lőtt. 3—1. 65. perc: Gyors vendég-támadás végén Lipokatich talált a hálóba. 3—2. 71. perc: Németh lőtt a hosszú sarokba. 3—3. Küzdelmes mérkőzésen a fegyel- , mezetten és lelkesen játszó ven­dégek megérdemelték az egy pon­tot a többet, de körülményesen játszó KAC ellen. Jók: Dobra, Fuksz, Juhász, illetve Vidosa, Vö­rös, Klingl. Ifjúságiak: Bajai Tsz SK—KAC 3— 2 (3—1). Góllövők: Gyetvai. 2, Geney, illetve Flajsz, Vágó (11-es­ből). Jók: Rékási és Flajsz. Szalai László Honvéd Kun B. SE— Fájsz 4— 1 (3—0) Piukovics, Kovács, Kiss. Edző: Je­ges Sándor. 7. perc: Harsányi, Valkai össz- játék után Harsányi lőtt a háló­ba, 1—0. 43. perc: Kovács szögletét fejel­te Márity a hálóba. 2—0. 55. perc: Szabó éles szabadrú- • gását Valkai a hálóba penderítet­te: 3—0. 60. perc: Kovács már a 16-oson belül járt, amikor többször is sza­bálytalankodtak vele szemben. A megítélt büntetőt Szabó értékesí­tette. 4—0. (föl perc: Simon beadását Ta­kács 15 méterről a hálóba fejelte. 5—0. Végig mezőnyfölényben játszott a BSK, s biztosan nyerte a mér­kőzést, a gólokon kívül még há­rom kapufát is lőttek. Jók: Sza­bó, Kovács, Márity, Simon, illetve Piukovics, Halász. Csányi László Kiskőrös—Kalocsa 1—0 (0—0) Kiskőrös, 800 néző, vezette: Czenczik (S. Juhász, Berta). Kiskőrös: Vass — Petróczi, Hajnák, Dusnoki, Polareczki, Pá­dár (Beregszászi), Jenei, Bakos, Sárközi, Juhász L., Kiss. Edző: Biácsi Sándor. Kalocsa: Niezner — Kapitány, Pécsi, Bencsics, Illés, Pongrácz, Horváth, Matos, Kovács, Varjú (Bergmann), Kákonyi.(Szabó). Ed­ző: Farkas András. 57. perc: Sárközi ügyesen for­dult le őrzőjéről-, és szép gólt rú­gott. 1—0. Nagy taktikai csatában a fe­gyelmezettebben játszó Kiskőrös végig kezében tartotta a kezde­ményezést,, és folytatta tavaszi jó szereplését. Jók: Hajnák (a me­zőny legjobbja), Jenei, Bakos, Pet­róczi, illetve Kapitány, Illés. Ifjúságiak: Kalocsa—Kiskőrös 2—1 (2—Ó). Góllövők: Papp, Tóth, illetva Ba Gy. Jók: Papp, Valter, pVén, Lesték, Csővári. Biácsi Sándor Csak érvénytelen gólokat rúgott a Jánoshalma BVSC—Jánoshalma 3—0 (0—0) Bp. Szőnyi út, 200 néző, vezet­te: Aczél. BVSC: Flak — Bodnár, Petró, Duhaj, Polónyj — Lipcsei, Komá­romi, Szécsi — Szanyi, Köln, Ka­szás' (Papp). Edző: Ubránkovics Mihály. Jánoshalma: ‘Csernák — Gei- szinger, Bátyai, Tápai, Fenyvesi — Liliom (Bényi), Angeli, Laki — Márkus, (Tóth), Horváth, Kovács. Edző: Rapcsák Tivadar. A hótól felázott pályán a BVSC lépett fel támadólag. A hazai csa­pat» kezdeményezései azonban rendre elakadtak a jól záró jános­halmi védelemben. A 23. percben Geiszinger szerez­te meg a labdát, s nagy lendület­tel tört a BVSC kapujára, Flak azonban merész kifutással men­tett előle. A 40. percben Angeli hosszú labdával indította Horváthot, aki közelről a kapu fölé penderítette a labdát. A második félidő rosszul kezdő­dött a Jánoshalma számára. A 48. percben Komáromi 25 méterről küldött, jól eltalált*lövé- se a kapufa belső éléről pattant a hálóba. 1—0. A gól után nagy lendülettel tá­madott a Jánoshalma. A 60. percben Horváth lőtt gólt, de a játékvezető les címén nem adta meg. A 66. percben Kovács—Bátyai akció után Bátyai 18 méteres lö­vése vágódott a kapuba, a játék­vezető azonban ezt sem ítélte ér­vényesnek. A 69. percben Köln tört kapu felé, lövése Csernákról újra a csa­tár elé pattant, aki másodszorra nem hibázott. 2—0. A 76. percben szépíthetett vol­na a Jánoshalma. Angeli indítá­sával Geiszinger' iramodott meg a BVSC kapuja felé, már csak Fiákkal állt szemben, de az üres kapu fölé emelte a labdát. A 78. percben Szanyi a kapufát találta el. A 86. percben szögletet iveitek a jánoshalmi kapu elé a hazaiak. Nagy tömörülés keletkezett, ame­lyet Szécsi használt ki, a lábak között rúgta a labdát a kapuba. 3—0. Érdekes két félidőt láthatott a kisszámú közönség. Az elsőben a BVSC kezdeményezését eredmé­nyesen hárította a vendégcsapat. Szünet után rosszul kezdett a Já­noshalma, de a hazaiak első gól­ja után támadásba lendült, s több biztató lehetősége is volt. A csa­társor azonban nem sok veszélyt jelentett a’ BVSC kapujára. Gyen­ge napot fogtak ki a középpályá­sok is. A csapat legjobb alakzata = a kapott gólok ellenére — ez­úttal is a közvetlen védelem volt. Jók: Geiszinger, Bátyai, Angeli, Tápai. Hajtmann Józsefné Kiskunfélegyháza, 500 néző, ve­zette: Trisz (ifj. Molnár, Szalai). H. f& B. SE: Mlkhárdi — Gyön­gyösi. Kákái, Tóth, Cséve, Dará­nyi. Fitala, Evanics, Wéber, Mesz­lényi, Fekete (Mezei). Edző: Ku- rucz István. Fájsz: Fatér — Kupusz, Szabó, Horváth, Kovács, Posztobányi, Ba- ráth, Kiss, Herner, Barabás, Zsá- kai. Edző: Balogh Gyárfás. 8. perc: Fekete egy csel után középre adott, és a jókor érkező Evanics nyolc méterről "előireve- tődve a bal felső sarokba fejelte a labdát. 1—0. 18. perc: Darányi pontos lab­dával indította Evanicsot, aki két lépést tett' a labdával, majd 15 méterről nagy erővel a bal alsó sarokba bombázott. 2—0. 44. perc: Meszlényi elvitte . a labdát Szabó mellett, majd a ki­futó Fehér felett a hálóba ívelte. 3— 0. . . 46. perc: Meszlényi egy csellel elhúzta Fatér mellett a labdát, középre gurított, és a befutó Eva­nics 8 méterről a hálóba. lőtt. 4— 0. 55. perc: Barabás a tizenhatos előtt Hernerhez gurított. A csatár egyből kapura lőtt. Mikhárdi ve­tődött, de tenyeréről a hálóba pattant a labda. 4—1. A nagy lendülettel kezdő hazai csapat kétgólos előnye birtoká­ban engedett az iramból, és így a szívósan védekező fajsziak el tud­ták kerülni a nagyobb arányú ve­reséget. Jók: Evanics (a mezőny legjobbja), Fekete, Darányi, Csé­ve, illetve Fatér, Kovács, Poszto­bányi, Herner. Ifjúságiak: H. KBSE—Fájsz 1—0 (0—0). Góllövő: Benkő (11- esből). Jólj: Gulyás, Fangl, Tamá­si, illetve a hazai csapatból senki sem nyújtott elfogadható teljesít­ményt. Farkas Tibor Bajai SK—Honvéd Gábor Á. SE 5—0 (2—0) Baja, 700 néző, vezette: Zsigó. • BSK: Maizlinger — Simon, Molnár, Popp, Márity, Harsányi, Cseke, Takács, Valkai (Glavatity), Szabó, Kovács (Vasvári). Edző: Rónai Sándor. ­H. Gábor A. S|| Brindza — Ha­lász, Dedák, Bergmann, Holló, Kocsis (Huri), Kormos, Erdős, Tiszakécske—Tompa 6—0 (3—0) Tiszakécske, 400 néző, vezette: Dobos (Kara, Szabó J.). Tiszakécske: Szélesi (Farkas) — Terjéki, Losonczi, Kecskés, Sán- itha, Varga, Oskolás, Száraz (Ma­ri), Kis juhász dr., Bus, Ézsiás. Ed­ző: Dobó István. Tompa: Bella II. — Grósz, Czombos, Horváth, Béleczki, Szil- vási úr., Bella L., Rózsahegyi, Ba­rátit (Mucsi), Kábái, Czeglédi. Ed­ző : Szűcs László ......... 2 5. pere: - A bak-oldalon elfutó Oskolás 'béádását Ézsiás fél for­dulattal a jobb felső sarokba lőt­te. 1—ü. 29. perc: Ézsiás szélről belőtt ■labdáját Bús a kapu közepébe vágta. 2—0. 35. perc: Terjéki kitűnő labdá­val indította Vargát, aki remek érzékkel az érkező Ézsiás elé tá­lalt, a szélső nem hibázott. 3—0. 47. perc: Sántha szögletét Ézsiás magasan felugorva a jobb felső sarokba fejelte. 4—0. 49. perc: Ézsiás remek átadá­sát Losonczi a védőtől külön szo­rongatva a kapuba lőtte. 5—0. 20. perc: Losonczi. bal oldali beadásából Ézsiás szerezte csapa­ta hatodik gólját. 6—0. A hazai csapat régen látott szellemes középpályás és csatár- , játékkal lepte meg a közönségét és a lelkesen, sportszerűen küz­dő tompái csapatot. Jók: Ézsiás (a mezőny legjobbja), Terjéki, Oskolás, Bús, illetve Kábái, Szili vási dr. 29. perc: Galántait a játékveze' tő kiállította.- 56. perc: Oláh közelről kiegyen­lített. 1—1. 58. perc: Pataki éles szögből ha­talmas gólt lőtt. 2—1. 74. perc: Bogdán beadását Tóth közelről értékesíti. 3—1. 78. perc: Eiler átadását Mészá­ros nyolc méterről a léc alá lőt­te. 3—2. 90. perc: Pataki beállítja a vég­eredményt. 4—2. Egy órán keresztül 10 emberrel küzdő hazaiak nem l adhattak ennyi előnyt a kitűnően játszó izsáki csapatnak. Jók: Németh, Gyiffkó dr., Pataki (a mezőny leg­jobbja). illetve Kugelmann. Ifjúságiak: Spltvadkert—Izsák 2—1 (1—0). Góllövök: Horváth 2, illetve Kozma. Jók: Szabadi, illet­ve Kozma. András István Honvéd Szamuely SE—KTE 3—3 (2—1) Kalocsa, 500 néző, vezette: Né­meth (Szikszai, Szentgyörgyi). H. Szamuely SE: Varga G. — Baksa, Kiss. László, Kántor, Fle- minger, Szabó, Király, Rácz, Vi­tek, Varga P. Edző: Malomszegi Ottó. KTE: Kerpits — Seres. Nagy J., Nagyhegyesi, Komáromi, Horváth,' Kovács (Bohács), Virágh, Csurka, Porhanda, Tánczos. Edző: Vereb István. A második félidőben már 3—1 arányban vezetett a Szamuely SE. Innen egyenlített a KTE. Gól­lövők: Szabó 3, illetve Tánczos, Porhanda (11-esből). Bohács. Jók: Vitek, Kiss. Rácz, Baksa. Az el­lenfélből senkit sem lehet kiemel- i ni. ­Pala András Lajosmizse—Kiskunfélegyházi Szöv. SE 2—0 (1—0) Lajosmizse. 300 néző: vezette: ©ömgny (Kullmann. Kiüti). Lajosmizse: Kripkó — Tóth, Ábel, Csima. Kovács, Márkli, Ben- de, Kislörincz. Lukács. (Molnár), Vajda. Kállai. Edző: Bánhidi Jó- zsef. Kkfh. Szöv. SE: Szalai — Zs. Juhász. Majoros. Vidéki, Kürthy, Dongó. Jókai. Sahin. Palásti, Sza­bó, Iványi (Térjék). Edző: Klirü­csök Pál. 17. perc: Varga 20 méterről lőtt szabadrúgása a jobb sarokban kö­tött ki. 1—0. 50. perc: Ábel növelte a hazaiak előnyét 11-esből. 2—0. Lajosmizse végig támadott, s a helyzetek sorát hagyta kihaszná- latlanul. . Jók: . Csiima,. . Vajda, Márkli. illetve Szalai. Dongó, Jó­kai. Ifjúságiak: Lajosmizse—Kkfh. Szöv. SE: 3—0 (2—0). Góllövó: Bódis 3. Jók: Bódis, Radics. Frei- ber, Heli, illetve Szabó J.. Fá­bián. összeállította: Kristóf Tibor A MEGYEI LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG Állasa 1. Bajai SK 22 14 6 2 51—10 34 2. Honv. Kűri B. 22 15 4 3 53—13 34 3. KTE 22 12 7 3 53—26 31 4. KAC 22 12 7 3 49—33 31 5. Kalocsa 22 12 5 5 32—18 29 6‘. Lajosmizse 22 8 9 5 30—20 25 7. Tiszakécske 22 ll 2 9 37—33 24 8. Izsák 22 8 8 K 24—24 24 9. Sükösd 22 8 7 7 29—22 23 10. Kkfh. Szöv. 22 6 8 8 35—35 20 11. H. Mezöfi 22 7 5 10 27—29 19 12. Kiskörös 22 8 3 11 32—44 19 13. Soltvadkert 22 6 5 11 26—44 17 14. Tompa 22 5 7 10 20—41 17 15. Fájsz 22 5 4 13 23—36 14 16. H. Gábor Á. *22 5 2 15 19—51 U 17. Bajai Tsz 22 4 4 14 26—65 12 18. H. Szamuely 22 4 3 15 38—60 ll Ifjúságiak: Tiszakécske—Tom­pa 3—1 (2—1). Vezette: Kara. Góllövők: Balatonfüredi, Petre­zselyem, Kiri, illetve Barcsik. Jók: Balatonfüredi, Szekeres, Ézsiás, Kiri, illetve Barcsik, Vero- per, Varga J. Zsuffa Lajos % Izsák Soltvadkert 4—2 (1—0) Soltvadkert, 300 néző, vezette: Börcsök (Molnár, Alsánov). Izsák: Varga — Németh, Gyiff­kó dr.. Ober (Molnár), Bőthi, Naigy, Tóth, Bogdány, Mezei, Pa­taki, Szélpál. Edző: Seres Lajos. Soltuadkert: Máj er — Eifert (Tóth M.), Eiler, Tóth L. (Szent­györgyi), Galántai, Kugelmann, Lehr, Oláh, Szabó J., Mészáros, Cseh. Edző: Meskó István. 26. perc: Partdobás után Pataki közelről megszerzi a vezetést. I—0. SOROKBAN-LABDARÚGÁS A legjobb 8 csapat közé jutott a Ka­locsai SE a Szegedi Dózsa ellen kiví­vott győzelemmel az Országos Ifjúsági Kupában. A kalocsai fiatalok március 25-én, kedden 15 órai kezdettel a leg­jobb 4 közé jutásért a Bp. Honvéd el­len játszanak Kalocsán. KÉZILABDA Soltvadkerterí rendezték meg ä Ser­dülő Kupa megyei döntőjét, a lányok­nál a' Kiskunmajsai Vasas, a fiúknál a BACSEP csapata lett a győztes. LABDARUGÓ MNK-MÉRKÖZES Sükösd—Bácsalmás 4—2 (2—0). Bácsalmás, 100 néző. Vezette: Mikus. Góllövök: Páncsics 3. Kollár, illetve . Krisztin, Simon ll-esböl. Jók: Pán­A MEGYEI IFJÚSÁGI LABDARÚGO-BAJNOKSAG Állasa 1. Bajai SK 18 15 3 ­- 65—14 33 2. Kalocsa-19 16 l 2 60—11 33 3. KTE 18 13 3 2 52—15 29 4. H. Kun B. 18 11 4 3 32—16 26 5. Lajosmizse 19 9 3 7 45—22 21 6. Kiskörös 18 9 3 6 32—23 21 7. Tiszakécske' 19 8 3 8 37—35 19 8. KAC 19 7 4 8 38—32 18 9. Sükösd 17 8 — 9 35—27 16 10. Soltvadkert 18 6 3 9 26—40 15 11. Bajai Tsz 17 6 — ll 30—49 12 12. Kkfh. Szöv. 18 3- 5 10 16—43 ll 13. Fájsz 19 3 3 13 17—44 9 14. Tompa I 17 2 1 14 13—69 5 15. Izsák . 18 1 2 1? 11—69 4 A forduló válogatottja: Fatér (Fájsz) — Terjéki (Tiszakécs- ké). Hajnák (Kiskőrös). Illés (Kalocsai SE). Cséve (H. Kun B. SE) Evanics (H. Kun B. SE). Márity (BSK). Pataki (Izsák). Ézsiás (Tiszakécske). Szabó (BSK). Juhász (KSC). csics. Bada. Sudár, illetve Nagy, Si­mon. KriszUn. ASZTALITENISZ Az NB III. megyei rangadójának szá­mító Kiskunfélegyházi Szövetkezeti SE —Tiszakécske asztalitenisz bajnoki mérkőzést március 25-én. kedden este 19 órai kezdettel rendezik meg Kis­kunfélegyházán. a Petőfi S. Alt. Isko­la (Kossuth u. 31.) tornatermében. TÖMEGSPORT Bácsalmáson a nagyközség KISZ bi­zottsága és a szakmaközi bizottság ..Farsang Kupa” női és férfi kispályás labdarúgótornát rendezett. Nők: 1. Ru­hagyár. 2. ÁFÉSZ. 3. Finomposztó. Férfiak: 1. Ktsz. 2. Petőfi Tsz. 3. KER- IPAR. 4'. Állami Gazdaság. 5. ÁFÉSZ, 6. Posztó I.. 7. Posztó II.