Petőfi Népe, 1980. március (35. évfolyam, 51-76. szám)

1980-03-18 / 65. szám

1980. március 18. • PETŐFI NÉPE • 7 SPORT • SPORT Igazságos döntetlen Rákoscsabán 22. sz. Volán—Kecskeméti SC 3—3 (3—1) Budapest, Rákoscsaba, 700 né­ző. Vezette: Kurmai. 22. sz. Volán: Kertész — Halá­szi, Köböl, Bige (Andorka a 71. percben), Réthy — Hajdú (Ora- vecz a 71. percben), Goschler, Csi- der — Németh L., Várnai, Szepe­si. Edző: Preiner Kálmán. KSC: Erdei (Leskó a szünetben) — Kutasi, Elekes I., Csordás, Ele­kes II. T- Lakatos, Szabó, Kocsis, Sörös (Prikidánovics á szünetben) — Farkas, Puskás. Edző: Molnár Ferenc. A kőkemény, földes edzőpályán került sor a mérkőzésre. Nagyon óvatos volt mindkét csapat, s az első negyedórában a kapuk nem forogtak veszélyben. Ä 16. perc­bén Szabó fejjel Sörös elé csúsz­tatta a labdát, aki azonban 10 mé­terről "rosszulta találta el, s Ker­tész védett. A 20. percben Csordás közbelépése után Szepesi elé per­dült a labda, aki néhány lépés után a kifutó Erdei mellett meg­szerezte a vezetést. 1—Q. A 23. percben Kutasi buktatta Szepesit. Hajduska 20 m-es sza­badrúgása a kapufa éléről visz- szapattant, és a berohanó Halászi a hálóba lőtt. 2—0. A 28. percben Szabó két csel után középre adott, ahöl Farkas a felperdült labdát rosszul találta el. Ä 30. percben Csordás adott ki­tűnő labdát JPuskásnak, aki azon­ban 14 m-ről gyengén a kapu mel­lé lőtt. A 41. percben Szabó labdáját Farkas -jó ütemben vette át, lövése a hosszú sarokba vágódott. 2—1. Még alig telt el egy perc, ami­kor a bizonytalankodó kecskemé­ti védelem szögletre mentett. A beívelt labdát Erdei kiejtette, s Várnai egyből a hálóba továbbí­totta. 3—1. A szünetben Molnár Ferenc ed- ■«’ő az idegeskedő Erdei helyére Leskót állította kapuba, és a sé­rült Söröst Prikidánovics váltotta fel.. A KSC nagy akarással kez­dett, s egymás után vezette a tá­madásokat. A 48. percben Priki­dánovics jobbról ívelt szöglete ki­pattant ía védőkről. Csordás mint- Q'égy 20' m’-Yöl lötí, s a labda Bige lábán irányt változtatva a hálóba jutott, öngól. 3—2. Az 54. percben Szabó a félpályá­nál Farkast indította, aki Puskás­hoz játszott. A kecskeméti csatár szorongatott helyzetben egy csel után 12 m-ről a hálóba lőtte a labdát. 3—3. A 65. percben Szabó indítása után Kocsis nagy helyzetben a ka­pus kezébe lőtt. A 70. percben Ku­tasi szabálytalansága után Csider szabadrúgása Elekes I. lábáról pattant szögletré. A 82. percben Csordás hibája után Goschler ug-; rótt ki, de 10 m-ről a léc mellé lőtt. A 84. percben Puskást Köböl buktatta jó helyzetben, de a sza­badrúgás elakadt a sorfalban. Remek küzdelmet vívott a két csapat. Az elején a KSC hagyott ki néhány gólhelyzetet, majd egy ártalmatlannak tűnő helyzetből, védelmi hibából mégis a hazaiak szereztek vezetést, s mindjárt.nö­velték is az előnyüket. Sajnos, amikor sikerült javítani a kecske­méti csapatnak, a védelem égy újabb „rövidzárlata” gólt eredmé­nyezett, így a Volán kétgólos előnnyel kezdte a második félidőt. A szünet után a-KSC bátor tá­madójátéka 9 perc alatt meghozta az egyenlítést, s a győztes gólt is könnyen megszerezhette volna a kecskeméti csapat. A KSC kapujában Erdei a har­madik gólnál hibázott, s a véde­lem idegeskedése őt is megzavar­ta. Elekes I. és Csordás többször durva helyezkedési hibát vétett. A legegyenletesebb * teljesítményt Kutasi nyújtotta. A középpályán Lakatos- igyekezettel, Szabó szür­kén, de nagy lelkesedéssel játszott. A' támadósorban Sörös bátortala­nul küzdött. Farkas viszont rend­kívül mozgékony volt, s a legtöb­bet nyújtotta ebben a sorban. Pus­kás vállalta a kemény Itözelhar-' cot a védőkkel, s Prikidánovics is nagy akarással küzdött. A rendkí­vül rossz pálya kedvezőtlen volt a kecskemétieknek, s a hazaiak dur­va harcmodora sem „ízlett” túlsá­gosan. Kurnai játékvezető nem követett el hibát. Kerpesits Béla Egy jól eltalált lövés döntött Vác—Jánoshalma 1—0 (0—0) Jánoshalma, 1000 néző, vezette: Szőke. Vác: Pajer — Eisemann, Ha­lász, Strausz — Bajnóczi, Répási, Bodor, Bedharik (Fridmann) — Ács, Csima, Gere. Edző: Mezei Jó­zsef. Jánoshalma: Csernák — Geisin- ger, Tápai, Fenyvesi, Liliom (Tóth) — Angeli, Józsa (Bényi), Laki, Márkus — Horváth, Kovács. Edző: Rapcsák Tivadar. A csúszós talajú pályán a hazai csapat, támadásaival kezdődött a mérkőzés. A 10. percben Liliom beadását Horváth elől a kapus szerezte meg. A 20. percben Ko­vács tört kapu felé, de biztató helyzetből a kapus kézébe rúgta a labdát. A 37. percben Eisemann sárga lapot kapott sorozatos szabályta­lanságáért. A 43. percben Laki előtt adódott lehetőség a gólszer­zésre, de 5 méterről ■ a kapu fölé fejelte a labdát. A Jánoshalma küzdött a vezetés megszerzéséért, de a fegyelmezettén védekező vá­ciak rendre visszaverték a hazai támadásokat. Szünet után folytatódott a JSE támadójátéka. A váciak többnyi­re csak a védekezésre vigyáztak, de egy-egy elhibázott átadásból veszélyes ellentámadást ■ indítot­tak. Az 53. percben Gere teljesen egyedül tört a jánoshalmi kapu felé, de 5 méterről fölé lőtte a labdát. A 61. percben Angeli jó labdával indította Horváthot, akit a 16-oson belül buktattak. A já­tékvezető azonban továbbot in­tett. A 65. percben eldőlt a mérkő­zés. Tápai labdáját Csima szerezte meg, s 16 méterről, jól eltalált lö­véssel a hálóba továbbított. 1—0.. A találkozó hátralevő részében a váciak apró szabálytalanságok­kal állították meg a jánoshalmi támadásokat. A játékvezető a ven­dégeknek ötször mutatta fel a sárga lapot (a váci Eisemann-nak kétszér is!), a Jánoshalmából pe­dig Angeli részesült figyelmezte­tésben. A mérkőzés hátralevő részében mezőnyjáték folyt. Egyik kapu sem került gólveszéiybe. Jók: Csi­ma, Halász, illetve Fenyvesi, An- .geli. A közepes iramú mérkőzésen a váci védelem nagyon erősnek bi­zonyult a jánoshalmiak erőtlen ' támadásaival szemben. A hazai csapat csak lelkesedésből vizsgá­zott jól. Csatárai egyetlen valami­re való lövést sem tudtak kapura küldeni. A játékvezető hibát hibára hal­mozva vezette a mérkőzést. Hajtmann Józsefné NB II. Középcsoport 1. Csepel 25 20 3 2 49—11 43 2. Vasas Izzó 25 16 6 3 61—29 38 3. SZEOL AK 25 13 8 4 41—21 34 4. Bem SE 25 10 8* ’ 7 33—23 28 5. Kecskemét 25 9 9 7 47—32 27 6. KKFSE . 25 12 3 10 35—32 27 7. Bp. Spart.-25 10 7 8 36—36 27 8. Vác 25 8 10 7 31—25 26 9. D. Építők 25 9 8 8 33—36 26 10. BKV E. 25 7 11 7 31—32 25 11. Építők 25 8 8 9 33—34 24 12. Budafok * 25 7 10 8 33—37 24 13. Szegedi D. 25 9 4 12 34—35 22 14. Ganz-M. 25 8 6 11 29—36 22 15! 22. Volán 25 5 12 8 34—43 22 16. Pénzügyőr 25 7 5 13 34—42 19 17. Esztergom 25 5 9 11 26—40 19 18. BVSC 25 6 6 13 27—33 18 19. Dunakeszi 25 7 3 15 23—41 17 20. Jánoshalma 25 4 4 17 23—75 12 Építők SC—KKFSE 0—1 Csepel—Ganz-MAVAG 1—0 D.újvárosi Építők—Bp. Spartacus l—1 BKV ,Előre—Bp. Vasas Izzó 0—2 Pénzügyőr—SZEOL AK 1—2 Dunakeszi—Bem SE 1—1 Esztergom—BVSC 2—1 Szegedi Dózsa—Budafok 1—1 TELJES A „BERNI DOSSZIÉ” Horváth Tibornak, az asztalitenisz­szövetség főtitkárának asztalán már vaskos az a dosszié, amelyen a ..Berni, Európa Bajnokság” felirat olvasható. A válogatott végleges kijelölése meg­történt. mint ismeretes, hat férfi és négy női játékos vesz részt az április 5-én kezdődő Európa-bajnokságon. A csapat április 1-én repül el Budapest­ről Zürichig, s onnan autóbusszal foly­tatja útjját az EB színhelyére. A szö­vetség német nyelvű ismertetőt állított össze a magyar asztaliteniszsportról, eredményeiről és bemutatja a delegá­ció tagjait. | MA: LABDARÚGÁS Országos Ifjúsági Kupá­ért: Kalocsai SE—Szegedi Dózsa, Kalocsa, 15 óra. Szorosabb lett az élcsoport a megyei bajnokságban EZ TÖRTÉNT AZ NB I-BEN Ferencváros—Salgótarján 1—0 (1—0) Üllői út, 20 000 néző, vezette: Szávó. Góllövő: Nyilasi. Sárga lap: Varga (STC). Ű. Dózsa—Rába ETO 2—1 (0—1) Megyeri út, 10 000 néző, vezette: Bártfai. Góllövők: Fazekas (11-esből), Tóth A., Kardos (öngól). Sárga lap: Hannich (ETO). Videoton—Vasas 1—0 (0—0) Székesfehérvár, 10 000 néző, ve­zette: Pádár. Góllövő: Szabó. Sárga lap: Mé­száros (Vasas). Bp. Honvéd—Békéscsaba 5—3 (3—2) Kispest, 8000 néző, vezette: Ur- bán. Góllövők; Kozma 2, Paróczai, Gyimesi, Pál, illetve Hódi, Buda­vári, Kőhalmi (11-esből). Volán SC—MÁV Előre 1—0 (1—0) Czabán S. tér, 3000 néző, vezet­te: Jaczina. Góllövő: Németh. Kiállítva: Tóth (MÁV Előre), sárga lap: La- zsányi, Szőke, Meggyes (MÁV Előre), Zombori (Volán). Zalaegerszeg—MTK-VM 1—1 (1—0) Zalaegerszeg, 8000 néző, vezet­te: Lauber. Góllövők: Fitos, illetve Morgós. Sárga lap: Morgós (MTK-VM). Pécsi VSK—Diósgyőri VTK 1—1 (0—0) Pécs, 3000 néző, vezette: Soós.* Pécsi MSC—Dunaújvárosi Kohász 1—1 (1—0) Dunaújváros, 4000 néző, vezet­te: Kőrös. Góllövők: Dárdai, illetve Giron (lf-esből). ' Debrecen—Tatabánya 0—0 Debrecen, 17 000 néző, vezette: Mohácsi. v Sárga lap: Lakatos (Tatabánya). Az NB I. állása 1. Bp. Honvéd 20 12 5 3 40—24 29 2. FTC 20 10 7 3 42—26 27 3. Vasas 20 10 5 5 |ß—29 25 4. Videoton 20 10 5 5 37—30 25 5. ZTE 20 8 7 5 31—26 23 6. Ü. Dózsa 20 9 5 6 41—37 23 7. MTK-VM 20 7 7 6 30—28 21 8. Békéscsaba 20 7 7 6 35—34 21 9. Debrecen 20 6 8 6 26—24 20 10. Tatabánya 20 7 6 7 ’28—28 20 11. DVTK 20 8 2 10 25—25 18 12. Rába ETÖ 20 8 2 10 33—39 18 13. Volán SC 20 6 5 9 24—35 17 1*. PMSC 20 5 6 9 28—26 16 15. STC 20 4 8 8 22—28 16 16. MÁV Előre 20 5 6 9 19—37 16 17. D.újváros 20 4 7 9 28—35 15 18. PVSK 20 2 6 12 17—40 10 RÖPLABDA Kettős vereség A röplabda NB I. második for­dulójában a Honvéd ellen vívott rangadót a Kecskeméti SC férfi csapata. Bp. Honvéd—Kecskeméti SC 3—0 (12, 8,12) Kecskemét, 600 néző. Vezette: Pécsi, Máté./ Honvéd: Ruffing, Szabó K., Ho- both, Huszár, Bröcsök, Úrbán. Ed­ző: Botos Ferenc. KSC: Kocsis, Demeter, Szabó, Konyári, Lantos, Járosi. Csere: Szappanos, A. Szabó. Edző: Bereg­szászi Szabolcs. Mindhárom játszmára jellemző volt, bogy a kecskeméti csapat jól kezdett, vezetett, majd a játsz­ma közepétől fokozatosan átenged­te az irányítást a vendégeknek, akik sokkal biztosabb nyitásfoga­dásaikból ötletes, eredményes tá­madásokat indítottak. Jók: Szabó K'., Börcsök, Urbán, illetve De­meter, Szabó, Járosi. Bp. Honvéd—Kecskeméti SC 3—0 (9, 12, 4) Bp. Dózsa Gy. út. Vezette: Sza- lay, Huszti. Honvéd: Urbán, Rüffing, Szabó K., Hoboth, Huszár, Börcsök. Cse­rei Zoufal. Edző: Botos Ferenc. KSC: Kocsis, Demeter, Szabó, Konyári, Lantos, Járosi. A helyzet a visszavágó első két játszmájában is hasonló volt, mint a pénteki kecskeméti mér­kőzésen. Az első játszmát a KSC 9:5 arányú vezetésről vesztette el 15:9-re. A másodikban 5:0, 9:4-es KSC-vezetés után 11:9 arányban már a Honvéd állt jobban, s bár 13:13-ig kemény harc folyt, a Honvéd végül ezt a játszmát is megnyerte, s a harmadik játsz­mában a KSC „megadta magát”. Jók: Urbán, Szabó, Börcsök, il­letve Demeter, Lantos. KTE—Honvéd Kun Béla SE 3—2 (1—2) Kecskemét, 1500 néző, vezette: Hajdú (Pillér, Lenhardt). KTE: Kerpits'— Seres, Nagy J., Érsek (Petényi), Komáromi, Hor­váth (Bohács), Kovács, Virágh, Csurka, Porhanda, Nagyhegyesi. Edző: Vereb István. H. Kun B. SE: Mikhárdi — Meszlényi, Gyöngyösi, Kókai, Csévé, Fitala, Darányi, Evanics, Szász, Tóth, Janicsák. Edző: Ku-, rucz István. Igazi rangadóhangulat, uralko­dott a pályán, amikor elkezdődött a játék. Az első perctől kezdve a KTE szinte kapujához szegezte el­lenfelét. A Kun Béla SE játékosai idegesen, kapkodva játszottak. A nagy nyomás után szinte termé­szetes volt a gól. A 3. percben Se­res szabadrúgását Csurka a leálló védelem mellett könnyedén lőtte a hálóba. 1—0. A játék képe to­vábbra is az volt, hogy a KTE tá­madott, ellenfele védekezett. A nagy igyekezetben a KTE játéko­sai egy percre elfeledkeztek a vé­dekezésről. Darányi szöglet után hálóba lőtte a labdát. 1—1. A já­ték kiegyenlítődött és egy ártal­matlannak látszó, támadásból Szász megszerezte a vezetést. 1— 2. A második félidőben — érthe­tetlenül — az eddig színvonalas mérkőzés eléggé ellaposodott. A Kun B. SE játékosai igyekeztek lassítani, széttördelni a játékot. Ez elég hosszú ideig sikerült is, mert a KTE nem találta meg ennek a harcmodornak az ellenszerét. Közben az idő haladt, a közönség pedig bosszankodott. A fordulópont a 85. percben kö­vetkezett be. A hajrára a Kun B. SE beállt védekezni, s ez lett a vesztük. A KTE most már teljes erővel támadni kezdett, s ennek meg lett az eredménye. Csurka egy hátulról kapott labdával be­tört a védőfalba és egyenlített. 2—2. A 89. percben egy élesen kapu­ra lőtt labdát Bohács fejjel a há­lóba csúsztatott. 3—2. Igazi rangadó mérkőzés a javá­ból. Mindkét csapat sportszerűen játszott. Jók: Seres, Kovács, Vi­rágh, Nagyhegyesi, Bohács, illet­ve Darányi, Cséve, Evanics. Ifjúságiak: KTE—H. Kun Béla .SE 0—0. Jók: Knoll, Diós, Trecskó, illetve Kárász, Gujdár, Vidáts, Aj- tai. K. T. Bajai SK—Kiskunfélegyházi Szövetkezeti SE 1—1 (1—0) Kiskunfélegyháza, 500 néző, ve­zette: Farkas (Lesták, Szikszai). BSK: Majzlinger — Simon, Mol­nár, Popp, Glavatity, Mgrity, Ko­vács, Cseke, Szabó, Takács, Harsá- nyi (Vasvári). Edző: Rónai Sán­dor. Szöv. SE: Szalai — Palásti, Ma­joros, Vidéki, Kürthy (Müller), Zs. Juhász, Dongó, Térjék (Rigó), Jó­kai, Sahin, Szabó M. Edző: Klim- csók Pál. , 37. perc: Glavatity' átadásával Kovács elfutott Vidéki mellett. Szalai kicsit korán kiindult kapu­jából és a bajai szélső a kapus fe­je felett a hálóba ívelte a labdát. 1—0. 80. perc: Sahin egy csellel be^ csapta Poppot, majd a kapu elé lőtte a labdát, és a megdermedt védők között Jókai látványos csu­kafejessel juttatta a hálóba a ha­zaiak egyenlítő gólját. 1—1. A nagy érdeklődéssel várt talál­kozón végig heves küzdelmet ví- 1 vott egymással a két csapat, de a színvonal csak időnként érte el a közepest. A BSK mezőnyben át­gondoltabban játszott, de a helyze­tek arányát figyelembe véve az elért eredmény igazságosnak mondható. Jók: Zs. Juhász, Don­gó, Palásti, Vidéki, illetve Márity,' Molnár, Glavatity, Kovács. Ifjúságiak: Kkfh. Szöv. SE— BSK 1J4 (1—2). Góllövők: Köves- di, Bognár, Csincsák 2, illetve Sza­bó L. Jók: Csincsák, Kövesdi, Bognár, Kiing, illetve Szabó L., Rádi F. Farkas Tibor Kalocsai SE—Soltvadkerti TE 3—0 (2—0) Kalocsa, 600 néző, vezette: Sza­bó J. (Szabó S., Lakatos), Kalocsa: Szabadi — Pongrácz, Kapitány, Pécsi, Bencsik, Horváth (Varjú), Jenei, Matos, Illés L., Ko- váts, Kákonyi (Szabó. J.). Edző: Farkas András. Soltvadkert: Májer — Eifert, Eiler, Kugelmann, Lerh, Oláh, Mészáros, Szabó J., Cseh, Fritt­mann.(Tóth). Edző: Meskó István. 12. perc: Kováts egy csel után balról középre adott és Jenei nem hibázott. 1—0. 30. perc: Matos bal oldalon el­húzott, s a beadását Kákonyi lőt­te közelrőU a hálóba. 2—0. 90. perc: Kováts három védőt is kicselezve biztosan lőtt a hálóba. 3—0. A kalocsai csapat végigtámadta a mérkőzést. Kapufát .rúgtak, számtalan nagy gólhelyzetet hagy­tak ki. Jók: Bencsik, Kákonyi, Kováts (a mezőny legjobbja). A • A Kiskunfélegyházi Szövetkezeti SE—Bajai SK mérkőzésen a fél­egyházi kapu előtt Kovács (Baja) emelkedett a legmagasabbra, de fejese a kapu fölé jutott. (Farkas soltvadkerti csapatból senkit sem lehet kiemelni. Ifjúságiak: Kalocsai SE—Solt­vadkert 1—0 (1—0). Góllövő: Ber­ta. Kőszegi Ferenc Izsák—Kiskunhalasi AC I—1 (1—0) Izsák, 200 néző, vezette: Veress (Molnár, Madarász). Izsák: Varga — Németh, (Bog- dány), Gyiffkó dr., Jakus, Molnár (Bőthi), Nagy, Tóth, Óber, Mezei, Szélpál, Pataki. Edző: Seres Lajos. KAC: Pintér — Juhász (Körösi), Dobra, Fuksz, Agócs, Tóth I., Ne­mes (Szőke), Mészáros, Karsai, Szőke S., Tóth. Edző: Virágh Ist­ván. 5. perc: Büntetőrúgásból Tóth szerzett vezetést. 1—0. 52. perc: Mészáros lapos lövése a hálóban kötött ki. 1—1. Jók: Gyiffkó dr., Jakus, Óber, Szélpál, illetve Fuksz, Agócs, Pintér, Mé­száros. Ifjúságiak: Izsák—KAC 1—1 (1—1). Góllövők: Máté, illetve Nagy. Bognár Balázs Fájsz—Tiszakécske 2—0 (1—0) Fájsz, 200 néző, vezette: Nagy- czirok (Sárközi, Nagy II.). Fájsz: Tamaskó — Kupusz, Zsá- kai, Szabó, Baráth, Kovács, Hor­váth, Barabás, Krasnyánszki (Csaplovics), Herner, Posztobányi. Edző: Balogh Gyárfás. Tiszakécske: Szélesi — TerjékI, Losonczi, Domonics, Sántha, Var­ga, Kecskés (Száraz), Ézsiás, Kis- juhász, Bus (Pálinkás), Józsa. Ed­ző: Dobó István. 35. perc: Posztobányi futott el a jobb oldalon, beadását Herner élesen lőtte a hálóba. 1—0. 65. perc: Herner beadásából Posztobányi volt eredményes. 2—0. Nagy lendülettel kezdett mindkét félidőben a hazai csapat, és biz­tos vezetéshez jutott. A hajrában mindkét csapat egy-egy kapufát lőtt. Jók: Posztobányi (a mezőny legjobbja), Herner, Szabó, illetve Kisjuhász, Józsa. I f j úságiak: Fájsz—Tiszakécske 1— 0 (0—0). Góllövő: Fekete. Hegedűs Sándor Bajai Tsz SK—H. Szamuely SE 2— 0 (1—0) Baja, 300 néző, vezette: Berta (Dobos, S. Juhász). Bajai Tsz SK: Kovács — And- ruskó, Bartos, Vidosa, Vörös, Bo- hos, Bohner, Pálmai, Németh (Szűcs), Lipokatich, Gál. Edző: Pálmai Sándor. H. Szamuely SE: Varga — Bak- sa, Kiss, Lehóczki, Kántor, Szalon- tai, Szabó, Király, Rácz, Vitek, Varga. Edző: Malomszegi Ottó. 44. perc: A védőkről lepattanó labdára Pálmai rajtolt és lőtt gólt. 1—0. 55. perc: Gál begurítását Lipo­katich lőtte .a kapuba. 2—0. A já­tékvezető engedte a kemény já­tékot, összességében jól vezette a mérkőzést. A hazai csapat na­gyobb arányban is nyerhetett vol­na. Radics István / Honvéd Gábor Á. SE— Honvéd Mezőfi SE 1—0 (0—0) Kiskunhalas, 100 néző, vezette: Papp (Kiss Gy., Trisz). H. Gábor A. SE: Brindza — Halász,' Dedák, Kiss, Bergmann, Holló (Juhász), Kocsis, Kormos, Erdős, Piukovics, Barna (Huri). Edző: Jeges Sándor. H. Mezőfi SE: Kónya — Szívós, Egyed, Rózsá, Kucsera, Szemző, Szabó (Szőllősi), Radics (Baukó), Szűcs, Kovács, Pirisi. Edző: Krivy Ottó. 52. perc: Holló szabadrúgásából Piukovics szépen maga elé tette á labdát, majd a jobb sarokba lőtt. 1—0. Unalmas mezőnyjátékkal telt el a mérkőzés, mindkét oldalon kihagyott gólhelyzetekkel. Jók: Kiss, Kocsis, Holló, illetve Egyed, Szűcs, Pirisi, Szalai László Tibor felvétele.) Tompa—Lajosmizse 0—0 Tompa, 200 néző, vezette: Hor­váth (Kiss, Vereb). Tompa: Bella II. — Grósz, Czombos, Bella I., Szilvássy dr., Béleczky, Baráth (Bohner), Végh, Rózsahegyi, Czeglédi, Sass, Kábái. Edző: Szűcs László. Lajosmizse: Kripkó — Kovács, Ábel, Csima, Bende, Kállai, Mol­nár (Lukács), Vajda, Kislőrincz, Tóth, Márkli. Edző: Bámhidi Jó­zsef. A hazai csapat már a 13. perc­ben megszerezhette volna a veze­tést, amikor Kábái szabadrúgását Sass 6 méterről a felső kapufára rúgta. Ezután még mind a két oldalon volt egy-egy kapufa, de a kaput egyik fél sem tudta beven­ni. Jók: Bella I., Szilvássy dr.,' Kábái, illetve Bende, Kállai, Vaj­da. ' Ifjúságiak: Lajosmizse—Tompa 5—1 (2—0). Góllövők: Kiss 2, Csor­ba, Cseh, Rubos, illetve Járamoz- vics. Jók: Hellik, Kiss,'Lukács, il­letve Járamozvics. Belágyi Mihály Sükösd—Kiskőrös 2—1 (0—1) Sükösd, 400 néző, vezette: Dö- mény (Kiliti, Kulmann).. Sükösd: Szente — Kernya, Ba- da, Faddi (Bogárdi), Kovács, Lógó, Tóth, Marusa, Szabó (Kollár), Páncsics, Sudár. Edző: Varga Im­re. Kiskőrös: Vass — Petróczi, Haj- nák, Dusnoki (Bakos), Podobni, Juhász L., Jenei, Juhász K., Sár­közi, Pádár (Városi), Kiss. Edző: Biácsi Sándor. 4. perc: Petróczi egy „ajándék” 11-esből vezetéshez juttatta csa­patát. 1—0. A második félidőben alapvetően megváltozott a helyzet. Sükösd vette át a játék irányítá­sát, fokozatosan felőrölte ellenfe­le erejét, s erőfeszítéseit siker ko­ronázta. 72. perc: Páncsics szép fejesgól­lal egyenlített. 1—1. 85. perc: Marusa lőtt nagy gólt. 2—1. A kiskőrösiek a vezetés birto­kában bátran támadtak, s ekkor csak Szente kapus mentette meg csapatát a további góloktól. Jók: Páncsics, Szente, Sudár, Lógó, il­letve Hájnák, Jenei. Ifjúságiák: Kiskörös—Sükösd 2—1 (0—0). Góllövők: Petnyik, Lesták, illetve Somogyi. Jók: Lesták, Petnyik, Beregszászi,, il­letve Hernády. Varsányi József összeállította: Kristóf Tibor A MEGYEI LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. H. Kun B. 21 14 4 3 49—12 32 2. Bajai SK 21 13 6 2 46—10 32 3. KTE 21 12 6 3 50—23 30 4. KAC 21 12 6 3 46—30 30 5. Kalocsa 21 12 5 4 32—17 29 6. Lajosmizse 21 7 9 5 28—20 23 7. Tiszakécske 21 10 2 9 31—33 22 8. Izsák 21 . 7_ 8 6 20—22 22 9. Sükösd 21 7 7 7 26—21 21 10. Kkfh. Szöv. 21 ; 6 8 7 35—33 2D 11. H. Mezőfi 21 7 5 9 26—26 19 12. Kiskőrös 21 7 3 11 31—44 17 13. Soltvadkert 21 6 5 10 24—40 17 14. Tompa 21 5 7 9 20—35 17 15. Fájsz ' 21 5 4 12 22—32 14 16. Honv. Gábor Á. 21 5 2 14 19—46 12 17. Bajai Tsz 21 4 3 14 23—62 11 18. Honv. Szamuely 21 4 2 15 35—57 10 „ A forduló válogatottja: Kripkó (La­josraizse) — Seres (KTE). Bencsik (Kalocsa). Bella I. (Tompa). Hajnák (Kiskörös), Kováts (Kalocsa), Márity (BSK). Kovács (KTE). Páncsics (Sü- kösd). Kákonyi (Kalocsa), Posztobányi (Fájsz). AZ IFJÚSÁGI LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. Bajai SK 18 15 3 — 65—14 33 2. Kalocsa 18 Í5 1 2 58—10 31 3. KTE 18 13 3 2 52—15 29 4. Honvéd Kun B. 17 10 4 3 31—16 24 5. Kiskörös 17 9 3 5 31—21 21 6. Lajosmizse 18 8 3 7 42—22 19 7. KAC 18 7 4 7 36—29 18 8. Tiszakécske 18 7 3 8 34—34 17 9. Sükösd 17 8 — 9 35—27 16 10. Soltvadkert 17 5 3 9 24—39 13 11. Kkfh. Szöv. 17 3 5 9 16—40 11 12. Bajai Tsz 16 5 — 11 27—47 10 13. Fájsz 18 3 3 12 17—43 9 14. Tompa ». 16 2 1 13 12—66 5 15. Izsák 17 1 2 14 10—67 4