Petőfi Népe, 1979. november (34. évfolyam, 256-280. szám)

1979-11-06 / 260. szám

■ I 1979. november 6. • PETŐFI NÉPE • 7 SPORT* SPORT • SPOR'I Jó hajrával győzött a kecskeméti csapat Gól nélküli döntetlen a rangadón Kecskeméti SC—Bp. Spartacus 3—0 (0—0) Bp. Kőér utca, 500 néző. Ve­zette: Balázs. KSC: Leskó — Bedzsula, Ele­kes I, Csordás, Elekes II. — Far­kas, Szabó, Kocsis — Tapasztó (Lakatos a 46. percben), Puskás, Sörös. Edző: Molnár Ferenc. Bp. Spartacus: Radics — öze, Dudás, Horváth, Szebelkó — Krupai (Márton a 76. percben), Szalai (Káposztás a 76. percben), Szőke — Kelemen, Lázin, Be­csei. Edző: Dorogi József. Jó iramban indult a játék, s a 3. perc végén Tapasztó átadá­sát Farkas mintegy 16 m-ről a kapu fölé lőtte. A 4. percben Be­csei szöglete suhant el a KSC kapuja előtt. A 15. percben Pus­kás ügyesen cselezett, de lövése pontosan Radics kezébe tartott. A 14. percben a KSC védelme hibázott. Becsei néhány csel után tisztára játszotta magát, majd 14 m-ről a kapu mellé lőtt. A 23. percben viszont a Spartacus kapuja előtt maradt ki egy nagy helyzet. Tapasztó beadását Sörös és Kocsis is elhibázta. A folyta­tásban szöglet után Kocsis fejelt a léc mellé, majd Krupai ugrott ki a tétovázó kecskeméti védők közül, s nagy helyzetben nem ta­lálta el a kaput. A 37. percben Elekes II. átadása után Kocsis jó helyzetben kivárt, s nem ju­tott lövéshez. A 39. percben 18 m-es szabadrúgásnál Puskás Sza­bó elé gurított, aki hatalmas lö­vést küldött kapura, s a labda a kapufáról pattant ki. A félidő utolsó percében Elekes II kapott sárga lapos figyelmeztetést. A második félidő Spartacus- gólhelyzettel kezdődött. Az 52. percben Szőke kiugrott, s nagy gólhelyzetben addig várt, amíg Elekes I. elrúgta előle a labdát. Az 55. percben Szabó szép cselek után elhúzott a jobb oldalon. Be­adása pontosan Söröshöz ívelő- dött, akitől azonban elpattant a labda. Két perc múlva ismét Ele­kes I. mentett szögletre Kelemen elől. A 64. percben Szabó 18 m- ről küldött éles lövését Radics szögletre ütötte. A 66. percben szerezte meg á vezetést a KSC. Elekes II elől Kelemen(!) mentett szögletre. A beívelt labdát Lakatos Puskás élé tolta, aki 8 m-ről a léc alá vágta. 1—0. A gól után a kecskeméti csa­pat fölénybe került. A 75. perc­ben Elekes 1. indította Söröst, majd Szabó kapta a labdát, s egy csel után a jókor érkező Pus­kás elé gurította, és Puskás most sem hibázott. 2—0. A 82. percben Becsei cselezte ki a védőket, majd 5 méterről a jó ütemben kiinduló Leskó ka­pusba lőtte a labdát. A 85. perc­ben Lázin alig 8 m-ről fejelt ka­pura, de Leskó mentett. A 88. percben Szabó indította Farkast, aki középre lőtte a lab­dát, s a berohanó Sörös kapásból óriási gólt ragasztott a jobb sa­rokba. 3—0. A két csapat igen változatos, iramos mérkőzést vívott. Egy órán át mindkét kapu előtt adód­tak gólhelyzetek, amit sorra el is hibáztak. A 66. percben lőtt gólt azonban döntő változás kö­vette. A KSC visszanyerte önbizal­mát, s teljesen átvette a játék irányítását, amit a további gólok is jeleztek. A kecskeméti csapatot elsősor­ban a lelkesedéséért lehet dicsér­ni. Az igazság, hogy a védők elég sokszor zavarba jöttek, amit az ellenfél nem tudott kihasználni. A csapat legjobb embere a középpályán Szabó volt. Cselei élményszámba mentek. Két gól, s számos helyzet előkészítésében is nagy szerepe volt. Nagy mun­kát végzett Kocsis is, aki most elsősorban a védőmunkát segí­tette. Elöl Farkas játékán is ja­vulás látszik. Tapasztó alig ka­pott használható labdát, Puskást két gólja dicséri, és Sörös gólja is remek csatárteljesítmény volt, bár ő két igen nagy helyzetet el­hibázott. A Spartacus csapatában csak a védelem nyújtott elfogadható játékot. Balázs játékvezető jól vezette a mérkőzést. Kerpesits Béla Ötletes támadójátékkal nyert a Jánoshalma Jánoshalmi Spartacus—Dunakeszi VSE 1—0 (0—0) Jánoshalma, 1200 néző, vezette: Lázin. Jánoshalma: Csernák — Bá­tyai, Maráczi, Fenyvesi, Nagy — Angeli, Márkus (Józsa), Tápai — Szuhanek (Tóth), Horváth L., Hor­váth P. Megbízott edző: Zag Jó­zsef. Dunakeszi: Kenesei — Lőrincz, Hanzel, Győrök — Asztalos, Ga- rabics (Dévay), Szabó (Kiss), Csá­szár — Tóth, Pollák, Nazáth. Ed­ző: Jeszenszki László. Jánoshalmi támadásokkal kez­dődött a mérkőzés. A 3. percben Tápai lövését Asztalos a gólvo­nalról rúgta ki a mezőnybe. Az első percek után negyedórányi mezőnyjáték folyt. Ekkor a játék­vezető a jánoshalmiak minden megmozdulását szabálytalannak minősítette és szabadrúgás sza­badrúgást követett. Ezt a vendé­gek igyekeztek is kihasználni. A 20. percben Nazáth 20 méteres szabadrúgását Csernák nagy bra­vúrral öklözte ki a felső sarok­ból. A jánoshalmi csapat csak a 30. percben vezetett ismét gólve­szélyes támadást. Tápai 20 méte­res lövését azonban Kenesei szög­letre ütötte. A 31. percben Hor­váth L. sárga lapot kapott. Len­dületesen támadott ezekben a per­cekben a Jánoshalma. A 41. perc­ben Angeli 18 méteres szabadrú­gása úgy vágódott vissza a kapu­fáról, hogy közben az-egyik védő kezét is érintette. A játékvezető 10 méterről közvetett szabadrú­gást ítélt. A legurított labdát Fenyvesi kapu fölé lőtte. A 44. percben Lőrincz szolgált rá a sárga lapos figyelmeztetésre. A 45. percben újabb jánoshalmi ak­ció futott. Horváth L. tört kapu felé a védők között, 15 méterről küldött lövése már a kimozduló kapuson is túljutott, de Hanzel a gólvonalról kifejelte a labdát. Nagyszerű első félidei játék után a második 45 percben foko­zódott az iram. Egyik csapat sem törődött bele a gól nélküli döntet­lenbe. Az 59. percben ismét szép jánoshalmi támadás gördült. Hor­váth P. az alapvonalig vitte le a labdát. Pontosan adott be, és Szu­hanek 5 méterről védhetetlenül a kapuba fejelte a labdát. 1—0. Szé­pen kidolgozott akcióból született a gól. A dunakesziek a gól után védekezésre kényszerültek. Nagy fölénybe került a Jánoshalma. Egymást követően vezette veszé­lyes támadásait. A 61. percben újabb gólszerzési alkalma volt a hazai csapatnak. Ezúttal azonban Horváth P. beadását Szuhanek a kapus kezébe fejelte. A mérkőzés hátralévő részében a Jánoshalma játszott mezőnyfölényben, de újabb gólt már nem tudott elérni a védekezésre összpontosító duna­kesziek ellen. A mindvégig változat.os, nagy iramú mérkőzésen a hazai együt­tes irányította a játékot. Több helyzetet is kidolgozott, s ezek egyikéből született a gól. A látot­tak alapján io Jánoshalma győzel­me megérdemelt. Jók: Csernák, Angeli, Tápai, il­letve Pollák, Tóth, Asztalos. Hajtman József né NB II. KÖZÉPCSOPORT I. Csepel 14 13 — 1 29—5 26 2. Izzó 14 9 4 1 30—16 22 3. SZEOL 14 6 5 3 19—13 17 4. Vác 14 5 6 3 22—13 16 5. Budafok 14 5 5 4 20—17 15 6. KKFSE 14 7 1 6 23—22 15 7. Bem SE 14 5 4 5 21—13 14 8. BVSC 14 5 4 5 18—15 14 9. BKV E. 14 3 8 3 19—17 14 10. D.újv. Építők 14 4 6 4 17—19 14 11. Építők 14 5 3 6 16—17 13 12. Dunakeszi 14 6 1 7 13—16 13 13. KSC 14 4 4 6 23—17 12 14. Szegedi Dózsa 14 5 2 7 20—20 12 15. Ganz-M. 14 5 2 7 19—21 12 16. 22. Volán 14 2 8 4 17—22 12 17. Pénzügyőr 14 4 3 7 14—23 11 18. Esztergom 14 2 6 6 16—27 10 19. Bp. Spart. 14 3 4 7 12—24 10 20. Jánoshalma 14 3 2 9 10—41 8 Budafok—Pénzügyőr 0—1 Szegedi Dózsa—22. sz. Volán 0—3 Esztergom—Építők SC 1—1 Ganz-MAVAG—BKV Előre 2—4 Honvéd Bem J. SE—Kossuth KFSE 2—0 Váci Híradás—Bp. Vasas Izzó 1—3 Dunaújvárosi Építők—Csepel 0—1 BVSC—SZEOL AK 0—1 EZ TÖRTÉNT AZ NB I-BEN MA: Videoton—Pécsi VSK 6—0 (2—0) Székesfehérvár, 5000 néző, ve­zette: Nagy M. Góllövők: Majer 2, Burcsa, Tieber, Baranyi. Diósgyőr—Bp. Honvéd 2—1 (0—1) Diósgyőr, 10 000 néző, vezette: Jaczina. Góllövők: Fükő, Tatár, illetve Kozma. Sárga lap: Szántó (DVTK), Pál, Nagy (Bp. Honvéd). Tatabánya—Vasas 3—3 (2—1) Tatabánya, 5000 néző, vezette: Lauber. Góllövők: Kovács 2, Csapó ill­ésből), illetve Váradi 2 (egyet 11-esből), Rixer. Sárga lap: Ud- vardi (Tatabánya, Mészáros (Va­sas). Rába ETO—Pécsi MSC 2—1 (1—1) Pécs, Űjmecsekalja, 3000 néző, vezette: Maczkó. Góllövők: Glázer, Hajszán, il­letve Kerekes. Sárga lap: Parda- vi (ETO). Ferencváros—MÁV Előre 1—0 (0—0) Üllői út, 4000 néző, vezette: Palotai. Góllövő: Pogány. MTK-VM—Volán SC 3-1 (2—0) Hungária krt., 2000 néző, vezet­te: Győri. Góllövők: Fülöp 2, Vági, illetve Magos. Békéscsaba—Ü. Dózsa 1—1 (1—0) Békéscsaba, 10 000 néző, vezet­te: Bártfai. Góllövők: Ravasz, illetve Nagy. Zalaegerszeg—Dunaújvárosi Kohász 1—1 (1—1) Dunaújváros, 3000 néző, vezet­te: Rúzsa. Góllövők: Szimacsek, illetve Segesvári. Sárga lap: Hozbor (ZTE). Salgótarján—Debrecen 0—0 Salgótarján, 3000 néző, vezette: Tompa. Sárga lap: Szíjgyártó, Garam- völgyi (DMVSC). az nb i. Állasa A nemzetközi sakkmesterver­seny Vili. fordulója: Kecskemé­ten a Cifrapalota emeleti dísz­termében 15 órától. Délelőtt 9 órától függőjátszmák. Ünnep a Vasas-pályán szerdán, a Fáy utcai stadionban a piros-kékek először veszik birtokukba a villanyvilágítással felszerelt pályát. A Vasas a Dinamo Zagreb együttesével méri össze erejét. (MTI) KŐNNYÜBŰ VÁRSPORT Honvéd Kun Béla SE— Bajai SK 0—0 Kiskunfélegyháza, 1000 néző Vezette: Köböl. H. Kun B. SE: Osztopáni — Gyöngyösi, Tóth, Horváth, Ró­kái — Fitala, Darányi, Janicsák — Szász, Meszlényi, Evanics (Taskó a 70. percben). Edző: Ku- rucz István. BSK: Majzlinger — Simon, Molnár, Popp, Pintér — Márity, Valkai, Cseke — Radics, Petrese- vics, Harsányi. Edző: Rónai Sán­dor. Az első esemény a BSK kapu­ja előtt adódott a 10. percben. Fi­tala ügyes cselek után éles lö­vést küldött a rövid sarokra, de Majzlinger szögletre hárított. A 21. percben Radics küldte a ven­dégek első lövését kapu felé, de a nagy erővel eltalált labda a léc mellett suhant el. A félidő egyet­len igazán veszélyes támadását a 37. percben láttuk. Meszlényi az alapvonalról középre lőtte a lab­dát. Fitala kilépett a védők kö­zül, s látványos előrevetődéssel a kapu mellé fejelte a labdát. Három perc múlva Darányi át­adásával ismét Fitala futotta le Molnárt, s már csak a kapussal állt szemben, s elhamarkodottan a léc fölé lőtt. A szünet utijn a BSK kezdett jobban. Kétszer is szögletet har­coltak ki, s a másodikat Petre- sevics élesen a jobb alsó sarok­ra fejelte, ám Kókai a gólvonal­ról mentett. A továbbiakban igen nagy iramú, kemény, de sport­szerű játék folyt. A rangadó mindvégig érdekes, gyors és sportszerű játékot ho­zott csupán a játék sava-borsa, a gól hiányzott. A BSK célja az egyik pont megszerzése volt, s ezt sikerrel teljesítették, mert a hazai támadósorban nem volt kellő átütő erő. Jók: Tóth, Kókai, Janicsák, illetve Majzlinger, Mol­nár, Popp, Pintér. Ifjúsági eredmény: BSK—H. Kun B. SE 2—0. (1—0). Góllö­vők: Bognár, Lőrincz. Izsák—Honvéd Gábor A. SE 1—0 (1—0) Izsák, 200 néző. Vezette: Berta. Izsák: Varga — Németh, Gyiff- kó dr., Jakus, Molnár, Nagy, Tóth, Bőthi, Mezei, Szélpál, Pa­taki (Juhász). Edző: Seres Lajos. Honvéd Gábor Á. SE: Brindza -— Serfőző, Deák, Kocsis (Ju­hász), Cvianov, Kormos, Erdős, Piukovics, Kiss, Halász, Bor. Ed­ző: Kévés Ferenc. A 15. percben Gyiffkó dr. át­adásából Pataki lőtt gólt. 1—0. A 75. percben az izsákiak 11-est hi­báztak. Jók: Bőthi, Németh. Nagy, Molnár, illetve Halász, Er­dős, Brindza. Kiskunhalasi AC—Kiskőrös 4—0 (2—0) Kiskunhalas, (zárt kapuk mö­gött). Vezette: Kiss A. KAC: Szabó (Pintér) — Kiss R., Agócs, Juhász L., Dobra, Kö­rösi, Fuksz, Szőke, Mészáros, Kar­sai, Udvari. Edző: Virágh István. Kiskőrös: Ba — Petróczi (Hom­lok), Dénes, Podogni, Antal, Ju­hász K., Polareczki, Juhász L„ Hojszák, Katona, Kiss. Edző: Biá- csi Sándor. Váltakozó iramú küzdelem, s a KAC volt mezőfölényben. A 30. percben Juhász ívelt labdáját Körösi lőtte a hálóba. 1—0. A 30[ percben Szabó megsérült, s Pin­tér állt a KAC kapujába. A 38. percben Fuksz beadását Karsai vágta a hálóba. 2—0. Az 50. percben Udvari ívelt középre és Karsai volt ismét eredményes. 3—0. A 80. percben Körösi lab­dáját Karsai értékesítette. 4—0. Sárga lapot kaptak: Körösi, Ud­vari, illetve Katona. Jók: Kiss R., Fuksz, Körösi, Karsai, illetve Ba, Dénes, Kiss. Ifjúsági eredmény: Kiskőrös— KAC 3—0 (2—0). Honvéd Szamuely SE—Honvéd Mezőfl SE 2—1 (1—1) Kalocsa, 300 néző. Vezette: Zsi- gó. H. Szamuely SE: Varga G. — Jenei, Kiss, László, Szigeti (Ki­rály) Szalontai, Lehoczki, Szabó, Szász, Rózsavölgyi, Varga P. Edző: Malomszegi Ottó. H. Mezöfi SE: Pető — Kucse- ra, Szűcs, Baukó, Szepesi, Ró­• A Honvéd Kun Béla SE—Bajai SK megyei rangadón készült a kép. Csíkos mezben a félegyházi Janicsák és Majzlinger, a BSK ka­pusa előtt pattog a labda, végül a bajai kapus zsákmánya lett. (Far­kas Tibor felvétele) zsa, Szőllősi, Szabó Gy., Szívós, Makó, Egyed. Edző: Krivy Ottó. A 30. percben Szabó Gy. a Mezőfi SE-nek szerezte meg a vezetést. 0—1. A 35. percben >Varga P. egyenlített. 1—1. A 47. percben Szabó I. lőtt nagy gólt. 2—1. A mérkőzés végéig az ered­mény már nem változott. Jók: Varga G., László, Rózsavölgyi, Kiss, illetve Egyed, Szűcs, Sza­bó Gy. Soltvadkert—Sükösd 2—2 (1—0) Soltvadkert, 20Q néző, vezette: Dobos. Soltvadkert: Majer — Galán- tai, Frittmann, Szabó, Köpe, Mé­száros, Kárász, (Viszkok), Ger­ber dr., Kolek, Oláh, Cseh, (Szent- györgyi). Edző: Meskó Istváh. Sükösd: Szente — Bada, Ker- nya, Kovács, Szabó, Lógó, Fad- di, Sudár, Marusa, (Kollár), Pán- csics, (Jagicza), Szeicz. Edző: Varga Imre. A szikrázó, kemény mérkőzé­sen helyzetei alapján a vendég­csapat közelebb állt a győzelem­hez. Góllövők: Gerber dr., Oláh, illetve Sudár 2. Jók: Májer, Kö­pe, Oláh, illetve Kernya, Szabó, Sudár. Sárga lap: Mészáros, Frittmann, Köpe, illetve Marusa, Szabó. Ifjúságiak: Sükösd—Soltvad­kert 2—1 (1—0). Tiszakécske—La josmizse 1—0 (1—0) Tiszakécske, 500 néző, vezette: Francziskovics. Tiszakécske: Szélesi — Laczkó, Balia I., Domonics, Kecskés, Var­ga, Oskolás, Pálinkás, Kisjuhász dr., (Mari), Bus, Józsa. Edző: Dobó István. La josmizse: Kripkó — Lukács, Abel, Rozsán, Csima, Kállai, Mol­nár, Vajda II, Kislőrincz, Ko­vács, Tóth (Tarjányi). Edző: Bán- hidi József. . Nagy iramú és időnként szín­vonalas mérkőzést láthatott a ha­zai közönség. A nyolcadik perc­ben a jobb oldalon elfutó Osko­lás beadását Józsa a kapu jobb sarka felé fejelte, de Kripkó ra­gyogó vetődéssel szögletre men­tett. A 16. percben Józsa beívelt labdáját Kripkó rosszul öklözte ki és a jó ütemben érkező Bus 16 méterről a védők felett a ka­pu bal oldalába emelte. 1—0. A 40. percben Kállai teljesen tisz­tán kapta a labdát, de a jobb sarok mellé lőtte. Az 56. perc­ben Józsa a léc alá tartó fejesét Kripkó nagy bravúrral védte. Két perccel később az egyedül elfutó Oskolás lövését mentette a la- josmizsei kapus. A 70. percben Bus szabadrúgását a kapufa há­rította. Sárga lapot kapott: Kecs­kés, illetve Kovács. Jók: Bus (a mezőny legjobbja), Laczkó, Os­kolás, Kecskés, illetve Kripkó, Molnár, Lukács. Ifjúságiak: Lajosmizse—Tisza­kécske 1—0 (0—0). Góllövő: Kiss. Kalocsa—Fájsz 1—0 (1—0) Fájsz, 400 néző, vezette: Hor­váth P. Fájsz: Fatér — Kupusz, Szabó, Horváth, Baráth, (Barabás), Posztobányi, Dinnyés, Kiss (Csap­lovics), Herner. Edző: Balogh Gyárfás. Kalocsa: Niezner — Kapitány, Pécsi, Pongrácz, Illés I., Csorba, (Kovács F.), Horváth, Matos, (Szabó), Kovács, Lakatos, Illés II. Edző: Farkas András. Jó iramú mérkőzésen a 8. percben 11-esből szerzett vezetést a Kalocsa. 1—0. Nyomasztó fö­lényben játszó helyi csapat még 11-esből sem tudott gólt lőni. Jók: Niezner, Kapitány, Pécsi, illetve Horváth, Szabó, Kupusz, Posztobányi. Góllövő: Lakatos. Ifjúságiak: Kalocsa—Fájsz 2—1 (1—0). Bajai Tsz SK—Kiskunfélegyházi Szöv. SE 5—2 (1—2) Baja, 300 néző, vezette: Farkas. Bajai Tsz SK: Tóth L. —- And- ruskó, Vörös, Bohos, Holczer, ■ (Pálmai), Bartos, (Hohner), Tóth A., Németh, Ónodi, Kiing, Gál. Edző: Pálmai Sándor. Kkfh. Szövetkezeti SE: Gulyás — Palásti, Sahin, Majoros, Vi­déki Zs. Juhász, Szabó M., Don­gó, Kürti, Jókai, (Iványi), Tér­jék. Edző: Klimcsók Pál. Változatos, izgalmas mérkőzést vívott a két csapat. A hajrában hat perc alatt három gólt rúgott a bajai csapat, s megérdemelten szerezte meg a győzelmet. Góllö­vők: Németh 2, Pálmai, Kiing, Hohner, illetve Sahin, Iványi. Jók: Németh, Bohos, Andruskó, illetve Iványi. Sárga lap: Gál. illetve Dongó. Ifjúságiak: Bajai Tsz SK—Kis­kunfélegyházi Szöv. SE 3—0. Kecskeméti TE—Tompa mér- kőzés elmaradt, mert a tompái csapat a minősítési könyvek nél­kül érkezett meg. A 2 pont sor­sáról a fegyelmi bizottság dönt. A versenykiírás függelékének 10. pontja alapján, várhatóan 3—0 arányban igazolják majd a mérkőzést a KTE javára. A MEGYEI labdarügö-bajnoksAg Állasa 1. Bajai SK 14 9 4 1 33—7 23 2. KAC 14 9 4 1 40—23 22 3. H. Kun B. SE 14 9 3 2 32—6 21 4. Kalocsa 14 9 2 3 27—13 20 5. KTE 13 8 2 3 34—15 18 6. Izsák 14 6 5 3 15—13 17 7. Kkfh. Szöv. SE 14 5 5 4 28—23 13 8. Lajosmizse 14 4 7 3 20—18 15 9. Tiszakécske 14 7 1 6 ,21—23 1 5 10. H. Mezőfl SE 14 6 2 6 18—17 14 11. Soltvadkert 14 5 4 5 17—25 14 12. Sükösd 14 3 5 6 17—18 11 13. Tompa 13 3 5 5 13—24 11 14: Fájsz 14 3 3 8 12—20 9 15. Kiskőrös 14 3 2 9 15—31 3 16. H. Szamuely SE 14 3 1 10 28-39 7 17. Bajai Tsz SK 14 2 3 9 12—40 7 18. H. Gábor A. SE 14 1 2 11 8—33 4 Az elmaradt KTE—Tompa mérkőzés ‘■a táblázatban nem szerepei. A MEGYEI IFJÜSAGI labdarügö-bajnoksAg Állasa 1. Bajai SK 12 9 3 2. KTE 12 9 1 3. Kalocsa 11 9 — 4. Tiszakécske 11 -7 — 5. H. Kun B. SE 11 7 1 6. Lajosmizse 12 6 2 7. Soltvadkert 12 6 2 8. Kiskőrös 11 5 2 9. KAC 11 10. Kkfh. Szöv. SE 11 11. Sükösd 11 4 — 12. Bajai Tsz SK 12 4 — 13. Tompa 11 2 — 14. Fájsz 11—3 15. Izsák 11 1 1 — 46—13 21 2 39—12 19 2 38—7 18 5 30—14 16 3 24—13 13 31—14 14 23—27 14 17-16 12 21—22 10 11—18 9 23—18 8 8 23—40 8 9 9—48 4 8 8—34 3 9 6—53 3 l. Videoton 12 7 3 2 28—15 17 2. Bp. Honvéd 12 7 3 2 22—15 17 3. FTC 12 6 4 2 27—15 16 4. Rába ETO 12 7 1 4 23—21 15 5. Vasas 12 5 4 3 28—22 14 6. DVTK 12 7 — 5 17—12 14 7. Debrecen 12 4 5 3 16—14 13 8. ZTE 12 5 3 4 17—16 13 9. MTK-VM 12 4 4 4 20—19 12 10. Tatabánya 12 5 2 5 19—18 12 11. PMSC 12 4 3 5 16—14 11 12. Békéscsaba 12 4 3 5 16—21 11 13. Ü. Dózsa 12 4 2 6 22—27 10 14. MÁV E. 12 3 4 5 15—20 10 15. Volán SC 12 3 3 6 16—25 9 16. Dunaújváros 12 2 4 6 15—21 8 17. STC 12 1 5 6 12-19 7 18. PVSK 12 2 3 7 10—25 7 Dunaújvárosi sikerek a serdülőbajnokságon A Dundee United megérkezett Miskolcra Az egyre nagyobb hírnévnek örven­dő Diósgyőri VTK UEFA Kupa ellen­fele, az idegenben már legyőzött skót Dundee United együttese hétfőn dél­ben Budapestre érkezett, majd ebéd után a fővárosból folytatta útját Mis­kolcra. McLean szerint a Diósgyőr fegyel­mezett taktikájának, küzdeni tudásá­nak köszönheti skóciai sikerét. Nem volt hajlandó nyilatkozni a szerdai összeállításról, állítólag csak közvetle­nül a mérkőzés előtt választja ki a 16 játékosból a kezdő lt-et. (MTI) Kecskeméten, a fedett uszodá­ban vasárnap rendezték meg az országos serdülő búvárúszó-baj­nokságot. Jellemző a sportág nö­vekvő népszerűségére, hogy a 10 számból álló versenyen kétszáz­nál is több búvárúszó indult. A 10 bajnoki aranyéremből kilen­cet az MHSZ Dunai Vasmű úszói szereztek meg, s egyet pedig a kaposváriak. Az ÉBKM Vízmű fiataljai — mint az várható volt — nem tündököltek a versenyen, s érmet sem sikerült szerezniök. Ebben a korosztályban tehát még van tanulni, bepótolni való Kecs­keméten. Egyénileg a dunaújvárosi Lé­gár György mind a négy egyéni számban győzött. A felnőtt válo­gatott Fabók Éva 3 aranyérmet nyert, a negyedik egyéni arany a lányoknál az ugyancsak válo­gatott kaposvári Tóth Katinak jutott. A bajnokságon egy orszá­gos serdülő-, s két gyermekcsú­csot értek el. Eredmények: LÁNYOK: 20 m búvárúszás: 1. Tóth Ka­talin (Kaposvár) 7,9, 2. Habrany (Izzó) 8,2 és Rákos (BHG 8,2 ... 6. Szabó E (ÉBKM Vízmű) 8,6 400 m uszonyos úszás: 1. Fa­bók Éva (Dunai Vasmű) 4:03,6, 2. Tóth K. (Kaposvár) 4:08,1, 3. Gyenesse (DV) 4:16,4, 4. Szabó E. (ÉBKM Vízmű) 4:16,8. 200 m uszonyos úszás: 1. Fabók Éva (DV) 1:53,6, 2. Tóth K. 1:54,7 3. Bódi (Muréna) 1:59,4 ... 5. Szabó E. 2:01,9. 100 m uszonyos úszás: 1. Fabók Éva 51,9, 2. Tóth K. 53,6, 3. Gye­nesse 54,0. 4x100 m uszonyos váltó: 1. Dunai Vasmű 3:35,1, 2. Muréna 3:45,7, 3. Kaposvár 3:49,7. FIUK: 200 m búvárúszás: 1. Légár György (Duna Vasmű) 6,9 or­szágos serdülő csúcs. 2. Tengely (MHSZ Gagarin) 7,9, 3. Erdélyi (Izzó) 8,0. 400 m uszonyos úszás: 1. Lé­gár György 4:01,5, 2. Meiszterics (Kaposvár) 4:01,9, 3. Berekméri (BJG) 4:05,9. 200 m uszonyos úszás: 1. Lé­gár György 1:52,7, 2. Meiszterics 1:53,6, 3. Berekméri 1:53,6. Az 5. helyezett Gurisatti György (DV) 1:56,7 országos gyermek­csúcs. 100 m uszonyos úszás: 1. Lé­gár György 50,2, 2. Meiszterics 50,5, 3. Gurisatti 50,9 országos gyermekcsúcs. 4x100 m uszonyos váltó: 1. MHSZ Dunai Vasmű 3:32,0, 2. MHSZ Izzó 3:39,6, 3. MHSZ BHG 3:42,3, 4.. MHSZ ÉBKM Vízmű 3:42,8. Az ÉBKM Vízmű fiú úszói közül Szitás a 400 m uszonyos úszásban 4:17,3-mal 6. helyezett. A bajnokság legeredménye­sebb edzője Gurisatti Gábor, az MHSZ Dunai Vasmű (Dunaújvá­ros) edzője lett.