Petőfi Népe, 1979. szeptember (34. évfolyam, 204-229. szám)

1979-09-25 / 224. szám

1979. szeptember 25. • PETŐFI NÉPE 0 1 SPORT* SPORT • SPOR1 Szép győzelem a Széktói Stadionban Kecskeméti SC—Pénzügyőr SE 4—0 (2—0) Kecskemét, 2500 néző. Vezette: Kulcsár. KSC: Leskó I. — Elekes II., Elekes I., Kovács, Beles — Laka­tos, Hajer (Frei a 68. percben), Prikidánovics — Farkas (Kocsis a szünetben), Sörös, Tapasztó. Edző: Molnár Ferenc. Pénzügyőr: Dómján — Borbás, Bogdán, Csekő, Eipel — Nap (Gál- völgyi a szünetben), Kovács T., Schaffer — Vida, Mózner, Lesti. Edző: Kis László. A hazai pályán már szinte „ha. gyományos”, gyors góllal kezdett a KSC. A 3. percben Farkas a bal oldalon bukkant fel. Egy csel után középre lőtte a labdát. Ta­pasztó ügyesen kibújt a védője mögül, s mielőtt Dómján meg­mozdulhatott volna, jobb külső­vel a kapu jobb sarkába pendí­tette a labdát. 1—0. ■ A szurkolók folytatást vártak, ám egyelőre inkább a Pénzügyőr támadásait láthattuk. Az 5. perc­ben Schaffer pattogó lövését véd­te Leskó, majd a 8. percben Schaffer bal oldali beadása után már verve volt a KSC védelme. Mózner 5 lépésről élesen fejelt a bal sarok felé, de Leskó vetődve, villámgyors reflexmozdulattal ki. ütötte a gólba tartó labdát. A 10. percben Mózner. beadása á védők fölött átszállt a bal oldalra. Lesti lövését Leskó a mezőnybe öklözte. A folytatás nem volt éppen szívderítő a kecskemétiek szem­pontjából. Nagyon beszorult a KSC, s vagy negyedórán át alig tudtak átjutni a félvonalon. Eb­ben közrejátszott az ideges kap­kodás és a számtalan pontatlan átadás, amelyekből a vendégek űjabb és újabb rohamokat indí­tottak, s Leskó kapusnak gyakran kellett közbeavatkoznia. A 20. percben Elekes rövid hazaadását Schaffer majdnem elcsípte Leskó elől. A KSC szerencséjére a lab­da a csatár sarkáról visszapat­tant, s Leskó a földön fekve meg­szerezte. A 23. percben Beles ke- zezése után Schaffer 17 m-es sza­badrúgását Leskó a jobb alsó sa­rokból ütötte ki. A KSC kapuja csak a 31. perc­ben szabadult fel. Prikidánovics lövése szögletre pattant. A szöglet után Lakatos forgolódott lövés he­lyett, s elvesztette a labdát. A 33. percben Prikidánovics balról be­lőtt labdáját Sörös előrevetődve, látványos fejessel küldte néhány centiméterrel a léc fölé, A 45. percben Prikidánovics ira­modott meg a balszélen, majd középre adta a labdát. Dómján ki­futva nem tudta megszerezni, de a labda helyett elkapta Sörös lá­bát a 16-oson belül. A 11-est Sö­rös a jobbra mozduló Dómján mellett a kapu közepébe vágta. 2—0. A szünet után ismét negyedórás Pénzügyőr-fölénnyel indult a já­ték. Az 57. percben Leskó merész belevetődéssel mentett Lesti elől. Két perc múlva Hajer a saját I6-osáról indulva vitte fel a lab­dát majdnem az ellenfél 16-osáig, ott azonban elfáradt, s leadni már nem bírta, hanem a védőkbe ve­zette. A 62. percben Prikidánovics bal oldali szöglete úTan kavarodás támadt a Pénzügyőr kapuja előtt. Két lövés is lepattant a védők­ről, majd harmadszorra a labda jobbra perdült és Tapasztó köny- nyedén a kapu bal oldalába he­lyezte. 3—0. A Pénzügyőr csapata elfáradt, a KSC viszont csak ezután kezdett játszani. A 67. percben Sörös a jobbszélen iramodott meg. Az alapvonalról visszagurított, s a nagy lendülettel érkező Ta­pasztó a kapu jobb oldalába lőtt. 4—0. A 70. percben Söröst balról, a 16-os oldalvonalánál buktatták. A szabadrúgás után Frei egyből ka­pura lőtt. Dómján a bal felső sa­rokból ütötte szögletre a labdát. A 85. percben Kocsis átadását Prikidánovics a kapu mellé csa­varta. A 90. percben Prikidáno­vics szöglete után Kocsis az üres kapu mellé emelt. A négygólos győzelem senkit nem téveszthet meg. A gyorsan megszerzett vezetés után ugyanis közel fél órán át a vendégcsapat játszott, a KSC pedig kapkodott, vergődött. Ebben az időszakban levegőben lógott az egyenlítés, s néhányszor csak Leskó kapus bra­vúrján és némi szerencséjén mú­lott, hogy nem kapott gólt, vagy gólokat a kecskeméti együttes. A félidő hajrájában már kiegyenlí­tettebb játék folyt. Még a szünet utáni első negyedórában is veszé­lyes támadásokat vezetett a Pénzügyőr, majd szemmel látha­tóan elfáradt, elkedvetlenedett a vendégegyüttes, következett a já­téknak az az időszaka, ami a szur­kolók legkényesebb igényeit is ki- elégtíette. A KSC ekkor gyorsan, pontos* labdákkal játszotta át a középpályát. Helyzeteket dolgoz­tak ki, gólokat lőttek, s valóban jól is játszott az együttes. A KSC csapatában Leskónak több bravúros védése is akadt. Nagyon biztosan védett. A hátvéd­sorra az első félidő jó részében nagy nyomás nehezedett, s akkor mindenki követett el néhány hi­bát, amiből szerencsére nem lett gól. Elekes I. és kovács voltak a sor legmegbízhatóbb emberei, de a szünet után valamennyien jó tel­jesítményt nyújtottak. A közép­pályán Lakatos óriási területen játszott, sok labdát megszerzett és indított, de igazán jól ő is csak a második félidőben játszott. Elöl Sörös rengeteget futott, s elvitte őrzőjét a pálya legkülönbözőbb pontjaira. Egy remek beadásából született a mérkőzés legszebb gól­ja. Farkas elég hamar megsérült. Tapasztót nemcsak a góljai dicsé­rik, hanem gyorsaságával, ke­ménységével is kitűnt. A Pénzügyőr csapatában Dóm­ján három gólban nem hibáztat­ható. A 11-ese viszont felesleges volt, mert Sörös aligha érte volna utol azt a labdát. A védelemből a nyurga Bogdán és Eipel tűnt ki. A középpályán Schaffer, elöl Moz- ner volt a legjobb. Kulcsár játékvezető nagyon ha. rozottan bíráskodott. Szabó Zoltán Nem érdemelt vereséget a Jánoshalma Budafok—Jánoshalma 2—1 (2—0) Budafok, 1000 néző, Vezette: Varga J. Budafoki: Szokolai — Béres, Kapitány, Stefanies, Vizi — Tóth A., Pozsár — Karajos, Tóth B. (Paizs a 67. percben), Bleicher, Krisztin (Erdővégi a 67. percben). Edző: Dobesch Gyula. Jánoshalma: Balogh (Csernák a szünetben) — Bátyai, Szegezdi, Maráczi, Fenyvesi IV. — Márkus, Tápai, Angeli — Józsa, Bényi (Liliom a 75. percben), Horváth. Edző: Fertőszegi Béla. A _ budafokiak támadásaival kezdődött a játék. Az 5. percben Tóth B. nagy lövését Balogh bra­vúrral hárította. A 8. percben két budafoki csatár is lesen állt. Karajos kapta meg a labdát, el­futott, s a beadást Bleicher 4 m- ről a hálóba fejelte. 1—0. A játék budafoki támadásokkal folytatódott, de majdnem a já­noshalmi csapat ért el gólt. A 20. percben Bényi ügyes cselekkel át­játszotta Vizit, majd igen nagy helyzetből, mintegy 10 m-ről a kapust találta telibe. A másik ol­dalon Tóth A., majd Karajos lö­vését védte Balogh. A 25. perc­ben egy keresztlabdánál nagyot hibáztak a budafoki védők. Már­kus azonban 5 m-ről a kapu fölé lőtte a labdát. A 27. percben Ka­rajos jobbról ívelt be szabadrú­gást. A labda a felugró Tóth B. válláról pattant a kapuba. 2—0. Az első 45 perc végéig a bu­dafokiak támadtak, de ekkor már jól zárt a jánoshalmi védelem, sőt a második félidőben, amikor már a jánoshalmi kapuban Cser­nák állt, a kapussal az élen, sor­ra hárították a hazaiak próbál­kozásait. Az első negyedóra végén már elfáradt a hazai együttes, s a já- noshalmiak vették át a kezdemé­nyezést. A 60. percben Tápai re­A sakkvilágbajnoki zónaközi verseny 11. fordulójában Rigában, a magyarok közül Ribli Zoltán győzött, ez azonban csak össz- pontszámából derül ki, ugyanis ellenfelének nevét nem közölték a hírügynökségek, Adorján ered­ményéről sem érkezett hír. Ebben a fordulóban egyébként Polugajevszkij legyőzte a dán Lar- sent, míg a szovjet Tál az ameri­kai Mednis ellen szerzett egy pon­mek. indításával Horváth ira­modott meg. Három védőt is ki­cselezett, majd 14 m-ről a kapu jobb oldalúba lőtt. 2—1. A gól méginkább felhozta a já- noshalmiakat, s igen nagy küzde­lem folyt az egyenlítésért. A 70. percben Szegezdi nagy erejű sza­badrúgása alig kerülte el a ka­put. A 83. percben Angeli 14 m- ről lőtt a kapu mellé. Egy perc múlva majdnem a hazaiak növel­ték az előnyüket. Paizs nagysze­rű beadását Karajos az üres ka­pura fejelte. Szegezdi vetődve, fejjel mentette meg a kaput a góltól. ­A jó iramú, színvonalas mérkő­zésen nem érdemelt vereséget a Jánoshalma. Lelkesen, fegyelme­zetten játszott a csapat, s méltán érdemelte ki a hazai közönség tapsát. Jók: Karajos, Kapitány, illetve Szegezdi. Tápai, Angeli, Horváth. Az NB II. Középcsoport 1. Csepel 8 7 ■— 1 20—5 14 2. Vác 8 4 4 — 15—4 12 3. Izzó 8 4 4 — 14—7 12 4. KKFSE 8 5 1 2 17f—10 11 S. BVSC 8 4 2 2 11—4 10 6. Kecskemét 8 3 3 2 15—7 9 7. Dunakeszi 8 4 1 3 9—10 9 8. Bem SE 8 3 2 3 13-6 8 9. Ganz-M. 8 4 — 4 12—11 8 10. SZEOL AK 8 2 3 3 9—9 7 11. BKV E. 8 1 5 2 8—9 7 12. Budafok 8 2 3 3 9—12 7 13. 22. volán 8 1 5 2 8—12 7 14. D.újv. Ép. 8 2 3 3 7—12 7 15. Esztergom \ 8 2 3 3 11—18 7 16. .Szegedi D. 8 2 2 4 8—10 6 17. Bp. Spart. 8 2 2 4 8—12 6 18. Pénzügyőr 8 2 2 4 8—15 6 19. Építők 8 1 2 5 6—11 4 20. Jánoshalma 8 1 1 6 4—28 3 Kossuth KFSE—BKV Előre 2—1 Váci Híradás—Dunakeszi vasutas 0—0 Szegedi Dózsa—Csepel 2—1 Bp. Spartacus—Építők SC 1—1 Bp. Vasas Izzó—SZEOL AK 1—0 Ganz-MAVAG—Esztergom 4—1 BVSC—Dunaújvárosi Építők 3—0 H. Bem J. SE—22. sz. Volán 0—0 iot. Az ugyancsak amerikai Tar­ján a 34. lépésben győzött a szov­jet Romanyisin ellen. A versenyben Tál vezet 8,5 (1) ponttal, mögötte Polugajevszkij 7,5 (1) ponttal. Larsen eddig 7,5, a román Gheprghiu 7 (2), míg Ribli 6,5 (I) ponto.t szerzett. A magyar versenyző mögött az iz­raeli Grünfeld áll 5,5 ponttal, majd Adorján következik 5 (4) ponttal. (MTI) EZ TÖRTÉNT AZ NB I-BEN Ferencváros—Ü. Dózsa 7—1 (4—1) Népstadion, 40 000 néző, vezet­te: Kuti. Gőllövők: Pogány 2, Mészöly 2, Nyilasi, Takács, Ebedii (11-esből), illetve Fazekas (11-esből). Sárga lap: Rothermel, Tóth A., Fekete (Ü. Dózsa). Bp. Honvéd—Vasas 3—2 (1—2) Népstadion, 40 000 néző, vezet­te: Jaczina. Góllövők: Kozma 2, Váradi, il­letve Izsó, Bodonyi. Sárga lap: Zombori (Vasas). Debrecen—Dunaújváros 1—1 (1—0) Dunaújváros, 4000 néző, vezet­te: Kőrös. Góllövők: Dákay, illetve Tóth. Sárga lap: Feledi (DMVSC). Rába ETO—Tatabánya 2—0 (0—0) Tatabánya, 5000 néző, vezette: Mohácsi. Góllövők: Glázer, Szabó O: Sár- - ga lap: Pásztor (ETO). Diósgyőr—Békéscsaba 2—1 (2—1) Diósgyőr, 8000 néző, vezette: Szávó. Góllövők: Tatár 2, illetve Ma­ján. Volán—Zalaegerszeg 3—2 (2—1) Czabán Samu tér, 3000 néző, ve­zette: Bártfai. Góllövők: Kellner, Szepesi, Vad, illetve Hozbor 2. Pécsi MSC—Pécsi VSK 1—0 (0—0) Pécs, 10 000 néző, vezette: Lau- ber. Góllövő: Lutz (11-esből). Sárga lap: Kerekes (PMsC)i MTK-VM—Salgótarján 4—0 (2—0) Hungária körút, 3000 néző, ve­zette: Palotai. Góllövők: Sebestyén 2, Vági, Kovács B. Sárga lap: Cséki (STC). Videoton—MÄV Előre 0—0 Székesfehérvár, 5000 néző, ve­zette: Pádár. Sárga lap: Tóth, Nagy III. (MÁV Előre), t Az NB I. állása 1. FTC 7 4 3 — 19—8 11 2. Bp. Honvéd 7 4 2 1 15—10 10 3. PMSC 7 4 1 2 11—6 9 4. Videoton 7 3 3 1 13—10 9 5. Rába ETO 7 4 1 2 11—9 9 6. dvtk 7 4 — 3 10—6 8 7. Debrecen 7 3 2 2 11—9 8 MTK-VM 7 2 4 1 11—9 8 9. Vasas 7 3 1 3 19—16 7 10. ZTE 7 3 1 3 11—10 7 11. MÁV Előre 7 2 3 2 9-10­7 12. STC 7 1 4 2 10—12 6 13. Békéscsaba 7 2 2 3 10—13 6 14. O. Dózsa 7 3 — 4 16—20 6 15. Tatabánya 7 2 1 4 9—12 5 16. Volán SC 7 2 1 4 10—17 5 17. PVSK 7 1 1 5 4—12 3 18. Dunaújváros 7 — 2 5 7-17 2 SAKK Ifjúsági válogatott-mérkőzés Magyarország—NDK 1—1 (0—0) Kiskőrös, 2500 néző, vezette: Huták. Magyarország: Szeiben — Deák, Picu, Grósz, Szabó, Olasz, Teu- doru II., Petrák Szlivka, Takács, Hajszán. NDK: Michalovszki — Ani­kóid, Rath, Lieberam, Rillichn. Ernst, Driedlich, Iliért, Zachaber, Englisch, Grust. Csere: Petrák helyett Csima a 24. percben Teudoru II. helyett Koch, és Olasz helyett Csernák, mindkettő az 53. percben, illetve Driedlich helyett Zistze, Iliért helyett Petzod és Englisch helyett Schilke, mindhárom az 54. perc­ben. Gólszerzők: Grósz (11-esből) a 65. percben, illetve Ernscht a 65. percben. Sárgalap: Englisch a 4., illetve Szlivka a 67. percben. Szögletarány: 4—3 (2—2) Magyar- ország javára. A mérkőzés 4. percében egy kemény összecsapás után Huták játékvezető Englischt sárga lappal figyelmeztette. Mindkét csapat már a mezőnybe igyekezett a tá­madásokat megakasztani, A ma­gyar csapat játéka Csima beállí­tásával a szünetig javult. A második félidőben a 65. perc­ben egy magyar támadásnál Ta­kácsot felvágták a 16-oson be­lül. A megítélt büntetőt Grísz a kapu jobb alsó sarkába helyezte. 1—0. Magyarország javára. Két perc múlva egy kapu előtti ka­varodás után Ernst volt eredmé­nyes. 1—1. A mérkőzés első fél­idejében az NDK-beli fiatalok nagyobb erőbedobással harcoltak, enyhe fölényük jegyében telt el ez a játékrész. Szünet után mind­két csapat feljavult. Változato­sabb lett a játék. A kapuk fel­váltva forogtak veszélyben. A he­lyenként színvonalas mérkőzésen a döntetlen eredmény igazságos. Az NDK csapatában Michalovszki megbízhatóan védett. A hátvédek keményen tartották a magyar csatárokat. A középpályán Rath volt a legtöbbet játékban. Elől Englisch jeleskedett. A magyar csapat kapuját Szeiben jól őrizte. Deák nagy csatát vívott Eng- lischsel. Együttesünkből még Csi­ma és Grósz játéka emelkedett ki. Huták játékvezető határozot­tan kézben tartotta a mérkőzést. A KAC került az élre a megyei bajnokságban Kiskunhalasi AC—Kecskeméti TE 3—1 (1—1) Kiskunhalas, 500 néző. Vezette: dr. Rákóczi. KAC: Szabó — Kiss R., Tóth L., Agócs, Dobra, Körösi, Fuksz, Szőke, Mészáros, Karsai, Nagy (Izsák). Edző: Virágh István. KTE: Kenpits — Herceg, Sza­bó T., Virágh, Érsek, Seres, Por- hajida, Csurka, Komáromi (Mor­vád), (Petényi), Horváth, Bohács. Edző: Veréb István. Változatos, élénk játékot ho­zott a rangadó. Az 5. percben a kiugró Csurka elől Szabó a 16- oson kívül kézzel ütötte el a lab­dát. Csurka szabadrúgását ez­után, remek vetődéssel ütötte ki a KAC kapusa. A 7. percben Kacsait buktatták a 16-oson be­lül. Agócs 11-esét Kenpits vetőd­ve megfogta. Egy perc múlva Szőke szögletét Karsai felugor­va a hálóba fejelte. 1—0. A 35. percben Horváth beadá­sát a jókor érkező Csurka éle­sen a kapuba lőtte. 1—1. A szünet után is élénk, válto­zatos volt a játék, s a KTE har­colt ki enyhe mezőnyfölényt. A 60. ■ percben Csurka • átadását Bohács jó helyzetből küldte a kapu , fölé. A 64. percben 25 m-es szabadrúgásból Agócs. nagy gólt;, lőfctíi 2—1. A 70. percben Szabó messzire kifutva elütötte, a lab­dát Bohács elől. A labda Csúr- kához (pattant, aki a teljesen üres kapu fölé lőtte. A 75. perc­ben Agócs buktatásáért jutott 20 m-es szabadrúgáshoz a KAC. Tóth L. a sorfalon át a hálóba bombázta, a labdát. 3—1. A 85. percben Szőke még növelhette volna az eredményt, de futtából a léc fölé lőtt. Sárga lapok: Tóth L., Mészáros, illetve Herczeg. A nagyjából azonos erejű csa­patok küzdelméből a két reme­kül eltalált szabadrúgással a , KAC került ki győztesen. Jók: Tóth L., Karsai, Körösi, Mészáros, illetve Szabó T., Ér­sek, Csurka. 'Ifjúságiak: KTE—KAC 3—0 (3—0). Góllövők: Trecskó, Gyu­lai, Kocsis. Honvéd Mezőfi SE—Kiskőrö» 3—0 (2—0) 'Kecskemét, 200 néző, vezette: Nagy-Czirok. Mezőfi SE: Domokos — Kuta- si (Lantos), Szócs, Sántha, Sze­pesi, Rózsa, Szőllősi, Szabó, Szí­vós, Kucsera, Széchenyi, Makó. Edző: Krivy Ottó. Kiskőrös: Vass — Petróezi (Szentgyörgyi), Dénes, Antal, Podobni, Fábián (Juhász), Haj­nak, Szávai, Bajusznács, Kiss, Katona. Edző: Biácsi Sándor. Eseménytelen játékkal kezdő­dött a mérkőzés, mindvégig sportszerűen folyt. A 27. perc­ben volt az első komolyabb ak­ció, ebből gól is lett. Szabó egyé­ni játék után a kifutó kapus mellett könnyedén helyezte a labdát a hálóba. 1—0. A 40. perc­ben végre történt egy kis ese­mény. Hajnak tiszta helyzetben a kapusba lőtte a labdát, s ahogy gyakran lenni szokott, ebből a labdából a Kiskőrös kapott gólt. Hajnak, aki tiszta helyzetét nem értékesítette, saját kapuja előtt szabálytalankodott. A 11-est Do­mokos értékesítette. 2—0. Az 55. percben egy partdobás után a Mezőfi gólt ért el. A játékveze­tő először megadta, a partjelző beintésére azonban visszavonta. A 70. percben Vass és Antal ösz- szefutottak,'' a labda kipattant az oldalvonalon túlra. A két játékos vitatkozott a pályán, s a játék­vezető Vassnak sárga lapot mu­tatott fel. A 75. percben Szőllősi egy hosszan előre adott labdára mintaszerűen ugrott ki, és a ki­futó kapus mellett a hálóba lőtt. 3—0. Jók: Domokos, Szőllősi, Szűcs, illetve Kiss, Juhász, Haj­nak. Soltvadkert—Bajai Tsz SK 1—1 (1-0) Soltvadkert, 300 néző, vezette: Zsigó. Soltvadkert: K'Lam — Viszkók, Friittmann, Eiter, Köpe, Ocskó (Tóth), Oláh, Mészáros, Kárász, Gerber dir. (Szentgyörgyi), Fá­bián. Edző: Meskó István. Baja: Kovács — Vörös, Vidosa, Szemző, Andrnjskó, Ónodi, Pál­mai, Hdhner, Németh, Gáspár (Bothos), Lipökatich (Kiing). Ed­ző: Pélmai Sándor. A 20. percben Eiler szabadrú­gását Vidosa saját kapujába fe­jelte. 1—0. (öngól). A 64. perc­ben szötgletrúgás után Kling egyenlített. 1—1. A nagy lelke­sedéssel játszó bajaiak megérde­melten szerezték meg az egyik pontot az enervált hazaiak ellen. Jók: Frittmann, illetve Vidosa, Pálmai. If j úságiák: Soltvadkert—Bajai Tsz SK 5—2 (2—1). Góllövők: Bibók 2, Holtzimmer, Szabadi, Szamosi, illetve Bochner, Egyed. Lajosmizse—Honvéd Gábor Á. SE 4—2 (0—2) Lajosmizse, 400 néző, vezette: Czenczik. Lajosmizse: Kripkó — Lukács, Ábel, Kovács, Márkli, Bende, Tóth Molnár (Tarjányi), Vajda, Rozsán, Kállai. Edző: Bánhidd József. H. Gábor A. SE: Tpth L. — Serfőző, Dadák, Halász, Galéntai, Kocsis, Kövácá/ Holló (Tóth A.), Kormos (Vass), Erdős, Piukovics. Edző: Kévés Ferenc. Lajosmizse a második félidei játékával megérdemelten győ­zött. A négy gólon kívül három nagy helyzetet és 11-est is hibá­zott. Góllövők: Vajda 2, Kállai, Ábel (U-esből), illetve Kovács, Piukovics. Jók: Kállai, Vajda, Tóth, illetve Tóth L., Dedák, Ha­lász. Tiszakécske— Kiskunfélegyházi Szövetkezeti SE 2—1 (0—1) Tiszakécske, 600 néző, vezette: Németh. Tiszakécske: Farkas — Laczkó, Terjéki (Losonczi), Kecskés, Sán­tha, Oskolás, Pálinkás, Mari (Ézsiás), Kisjuhász dr., Józsa. Edző: Dobó István. Kkfh. Szöv. SE: Rigó — Zs. Juhász, Majoros, Dongó, Vidéki, Kürti, Jókai, Palásti (Térjék), Saihin, Szalbokrádi, Iványi. Edző: Klincsok Pál. Hullámzó mezőnyjáték után a 24. percben egy bal oldali táma­dás végén Iványi megszerezte a vezetést a szövetkezet csapatá­nak. Az első félidőben a me­zőnyben jól játszó félegyházi csapat irányította a játékot. A hazai csapat kevés támadást ve­zetett. A második félidőben meg­változott a játék képe. A hazaiak nagy rohama már a 47. percben gólt eredményezett. Pálinkás jól futott el a bal oldalon és kitűnő labdáját Józsa a hálába lőtte. 1—1. Két perc múlva Pálinkás elfutott a bal oldalon és hatal­mas gólt lőtt. Ezután hazai fö­lény és néhány kihagyott helyzet jellemezte a játékot. Sárga lapos figyelmeztetésit kapott: Oskolás és Majoros. Jók: Pálinkás, Józsa, Varga, illétve Majoros, Kürti, Juhász. Ifjúságiak: Tiszakécske—Kkfh. Szöv. SE 3—0 (2—0). Góllövők: Kiri, Bagi, Kerekes. Bajai SK—-Sükösd 4—2 (2—1) Baja, 1000 néző, vezette: Köböl. BSK: Gilián — Pintér, Mol­nár, Popp, Germán, Takács (Pet- reseviics), Cséve, Szabó (Valkai), Kovács L., Radics, Harsányi. Edző: Rónai Sándor. Sükösd: Szente — Bada, Ker- nya, Kovácsi, Szabó, Faddi, Szeitz, Németh (Jagicza), Pán­csics, Sugár, Lógó. Edző: Varga Imre. Szép számú közönség előtt, kö­zepes színvonalú mérkőzésen a 17. peroben Pintér buktatásáért megítélt büntetőt Kovács értéke­sítette. A 35. percben Kovács nagyszerű labdáját Harsányi a lábak között lőtte a jobb sarok­ba. A 40. percben Jagicza révén szépített, az 50. percben Páncsics góljával egyenlített a sükösd! csapat. A 75. percben Radics ra­gyogó elfutás után középre ívelt, és Kovács élesen fejelt a hálóba. A 83. peroben Kovács mesteri labdát tálalt Radics elé, aki beál- • lította a végeredményt. A sükös- di Kovács a 65. percben, Molnár pedig az 50. percben sárga lapos figyelmeztetést kapott. Jók: Ger­mán, Pintér, Popp, Kovács, illet­ve Szabó, Jagicza, Páncsics. Ifjúságiak: Bajai 9K—Sükösd 2—o (1—0)t Góllövők: Bognár, Kövesdi. Izsák—Kalocsa 1—0 (0—0) Izsák, 300 néző, vezette: Dobos. Izsák: Varga — Németh, Gyiff- kó dr„ Bőthi, Nagy, Tóth, Bog- dány, Mezei, Pataki, Szélpál, La­ki, Edző: Seres Lajos. Kalocsa: Niezner — Kapitány, Pécsi, Pongrácz (Szabó), Illés, Jenei, Kovács, Horváth, Mezei, Matos (Csorba). Edző: Farkas András. . Veretlenségét Izsákon hagyta a Kalocsai SE. Az első félidőben egyenlő ellenfelekként állt mind­két, csapat. Több esetben forgott veszélyben a vendégek kapuja. A csatársor nem tudta érvénye­síteni a kidolgozott helyzeteket. Ebbeh nagy szerepe és szeren­cséje volt Nieznemek. A fordu­lás után is nagy erővel támadott mindkét csapat. A hazaiak sem lankadtak és a csapat minden tagja bizonyított. A sok kihagyott helyzet után a 85. percben Szél- pálnak sikerült kitömi a védők gyűrűjéből, ós ő állította be a végeredményt. Jók: Varga, Né­meth, Gyiffkó dr., Szélpál, illet­ve Pongrácz, Illés, Kovács, Niez­ner. Ifjúságiak: Kalocsa—Izsák 4—0 (2—0). Góllövők: Kovács 2, Tóth Kákonyi. Honvéd Szamuely SE—Fájsz 2—0 (1—0) Kalocsa, 500 néző, vezette: Nagy L. H. Szamuely: Tamaskó — Új­vári, Kiss, Szalon tai, Kántor, Lengyel (Ungi), Szabó, Rózsa­völgyi, Rácz, Maruzsa, Vitek. Edző: Malomszegi Ottó. Fájsz: Fatér — Kupusz (Hor­váth), Szabó', Horváth, Kovács, Posztobányi, Dinnyés, Barabás, Herner, Gombkötő (Horváth), Zsákai. Edző: Balogh Gyárfás. Végig jó iramú mérkőzés, a lel­kesen védekező Fájsz csak nehe­zen adta meg magát. Góllövők: Rózsavölgyi, Rácz. Jók: Tamas­kó (a mezőny legjobbja), Vitek, Kántor, Rácz, illetve Szabó, Kiss. Sárga lap: Kupusz, Dinnyés. Honvéd Kun B. SE—Tompa 8—0 A kiskunfélegyházán játszott mérkőzésről tudósítást nem kap­tunk, s csak az eredményt sike­rült megszereznünk. Ifjúsági eredmény: 4—0 a Hon­véd Kun B. SE javára. A MEGYEI labdarügö-bajnoksag Állasa 1. KAC 8 6 — 2 18—6 14 2. Bajai SK 8 6 1 1 19—4 13 3. H. Mezőfi SE 8 6 1 1 15—4 13 4. Kalocsa 8 6 — 2 18—6 12 5. H. Kun B. SE 8 5 1 2 19—5 11 6. KTE 8 4 2 2 14—12 10 7. Tiszakécske 8 4 1 3 13—10 9 8. Lajosmizse 8 2 5 1 12—10 9 9. Izsák 8 3 3 2 10—12 9 10. Kkfh. szöv. SE 8 3 2 3 14—9 8 11. Soltvadkert 8 3 2 3 9—12 8 12. H. Szamuely SE 8 2 1 5 17—18 5 13. Sükösd 8 1 3 4 7—12 5 14. Fájsz 8 1 3 4 G—12 5 15. Tompa 8 1 3 4 3—16 9 16. Kiskőrös 8 1 2 5 6—14 4 17. H. Gábor A. SE 8 — 2 6 3—18 2 18. Bajai Tsz SK 8 — 2 6 3-25 2 A MEGYEI IFJÜSAGI labdarügö-bajnoksag Állasa 1. Bajai SK 7 6 1 — 33—6 13 2. Tiszakécske 8 6 — 2 24—5 12 3. H. Kun B. SE 7 5 1 1 17—5 11 4. Kalocsa 6 5 — 1 24—3 10 5. Lajosmizse 7 4 1 2 26—8 9 6. KTE 6 4 1 1 11—6 9 7. Kiskunhalas 6 3 1 2 17—14 7 8. Soltvadkert 7 3 1 3 17—21 7 9. Sükösd B 3 — 3 17—8 6 10. Kkfh. Szöv. SE 6 2 2 2 4—10 6 11. Kiskőrös 6 1 1 4 5—12 3 12. Tompa 6 1 — 5 4—31 2 13. Fájsz 5 — 1 4 4—20 1 14. Bajai Tsz SK 6 — — 6 5—26 15. Izsák 6 — — 5 3—36 _