Petőfi Népe, 1976. április (31. évfolyam, 78-102. szám)

1976-04-06 / 82. szám

1076. április 6. • PETŐFI NEPE • T SPORT • SPORT • SPORT Ennyivel jobb volt ellenfelénél a KSC Kecskeméti SC—Jánoshalma 2:1 (1:0) 9 Izgalmas pillanatok Dömény kapuja előtt a Kun Béla SE—Kiskun­halas! MEDOSZ mérkőzésen. MEGYEI I. OSZTÁLY Gólnélküli döntetlen a rangadón MA: NB I-es röplabdamérkőzés Kecskeméten Kedden délután 17 órakor Kecskeméten, a Városi Sport- csarnokban az O. Dózsa—KSC férfi röplabdamérkőzéssel meg­kezdődik a röplabda NB I má­sodik ötnapos fordulója. Szerdán, ugyancsak Kecskeméten a KSC a Honvéd ellen játszik, csütörtö­kön Budapesten a V. Izzó ellen, pénteken ismét itthon a Bp. Spartacus ellen, majd végül szombaton a Csepel elleni mér­kőzés zárja a második körmér­kőzéses tornát. Kedden tehát 17 órakor KSC— Ü. Dózsa mérkőzés. Ez történt az NB I-ben Salgótarján—Ferencváros 2:2 (0:2) Salgótarján, 15 000 néző, ve­zette: MUncz. Két ellentétes félidőt láthatott a közönség. Az első játékrész­ben az FTC, szünet után a Sal­gótarján játszott jobban. Góllö­vők: Jeck, Básti (11-esből) illet­ve Magyar, Nyilasi. Zalaegerszeg—MTK-VM SK 9:4 (0:1) Zalaegerszeg, 10 000 néző, ve­zette: Nagy B. Az MTK-VM lelkes és jó já­tékkal szerezte meg a ponto­kat Zalaegerszegen. Góllövők: Takács, 2, Kunszt, Kovács. Csepel—Vasas 0:3 (0:1) Csepel, 3000 néző, vezette: Mohácsi. A kapkodva, idegesen és sok hibával játszó csepelieket terv­szerűbb játékával győzte le a Vasas. Góllövők: Kovács 2, Gass. SZEOL—Rába ETO 1:1 (1:0) Szeged, 2500 néző, vezette: Hámori. Az ideges légkörű mérkőzé­sen egyik csapat sem': érdemelt volna győzelmet. Góllövők: Wen- ner, illetve Szokolai. Békéscsaba—Tatabánya 9:3 (0:2) Békéscsaba, 12 000 néző, ve­zette: Tátrai. . A, helyzetek kihasználásából jelesre vizsgázott a Tatabánya. Góllövők: Halász 2, Tóth. Ű. Dózsa—Videoton 2:2 (1:1) Megyeri út, 7000 néző, vezette: Palotai. Küzdelmes mérkőzésen alakult ki a végeredmény. Helyzetei alapján bármelyik csapat nyer­hetett volna. Góllövők: Fekete, Fazekas, (11-esből) illetve Kar­sai 2 (egyet 11-esből). Kaposvár—Haladás 0:2 (0:0) Kaposvár, 10 000 néző, vezette: Bana. A szombathelyiek jó játékkal harcolták ki a győzelmet. Gól­lövő: Halmosi 2. Bp. Honvéd—Diósgyőr 4:1 (1:0) Kispest, Honvéd-pálya, 4500 néző, vezette: Száyó. A Honvéd lendületes, kombi- natív játékával felülmúlta ellen­felét. Góllövők: Weimper 3, Kozma, illetve Oláh. A labdarúgó NB I. állása 1. PTC 20 14 5 1 42-17 33 2. Videoton 20 12 5 3 42-17 29 2. Honvéd 20 11 6 3 30-21 28 4. Ü. Dózsa 20 12 4 4 44-28 28 5. Haladás 20 9 5 6 27-24 22 6. DVTK 20 6 S 6 17-23 20 7. SBTC 20 6 7 7 31-36 19 8. MTK-VM 20 8 2 10 31-25 18 9. Vasas 20 7 4 9 33-29 18 10. Tatabánya 20 7 3 10 27-37 17 11. ZTE 20 5 6 9 30-32,16 12. Rába ETO 20 4 8 8 22-28 16 13. Kaposvár 20 4 8 8 27-37 16 14. Csepel 20 4 6 10 21-37 14 15. . B.-csaba 20 4 6 10 13-30 14 16. SZEOL 20 3 5 12 16-41 11 A labdarúgó NB II. állása 1. Dunaújv. 26 17 7 2 59:20 41 2. Budafok 26 15 5 6 61:38 35 3. Dorog 26 14 7 5 47:25 35 4. KKFSE 26 14 4 8 41:31 32 S. Volán 26 11 10 5 39:27 30 «. BVSC 26 11 8 7 43:32 30 7. DVSC 26 11 8 7 37t33 30 8. SZMTE 26 10 8 8 37:28 28 S. PMSC 26 10 6 10 37:23 26 10. MÁV DAC 26 9 7 10 31:35 25 íl. V. Izzó 26 7 9 10 30:36 23 12. Várpalota 26 7 9 10 30:39 23 13. Kanizsa 26 7 9 10 25:35 23 M. Komló 26 7 9 10 25:45 23 15. Szekszárd 26 6 10 10 29:40 22 18. Oroszlány 26 6 8 12 31:43 20 17. FOSPED 26 6 7 13 32:44 19 18. Nagybát. 26 7 5 14 26:44 19 19. Bp. Spart. 26 5 8 13 24:52 18 20. Bábolna 26 6 4 16 33:57 16 Budafok—Debrecen 2:4 Szekszárdi Dózsa—Kossuth KFSE 1:4 Nagybátony—Bp. Spartacus 0:3 Szolnoki MTE—Várpalota 3:0 Vasas Izzó—Dorogi AC 2:2 Bábolna—Dunaújváros 1:2 Oroszlány—Pécsi MSC 1:2 Komlói Bányász—Volán SC 1:1 MÁV DAC—FOSPED Szállítók 1:1 BVSC—Nagykanizsai Olajb. 0:0 Jánoshalma, 1400 néző. Vezet­te: Pádár. KSC: Seres — Losonczi, Lan­tos, Érsek, Kecskés, Farkas (Os- kolás), Tánczos, Drahos, Vági, Bohács, Pasek. 'Edző: Bányai Nándor. Jánoshalma: Csémák (Léber), Szabó, Bucsy, Fenyvesi IV., Ma­rára!, Angeli, Urbán (Martinko- vics), Csermák, Horváth, Ádám, Fenyvesi III. Edző: Gacs Tifbor. Az első helyzetet a János­halma dolgozta ki. Bal oldali tá­madás után a labda átszállít a védők felett. Csermákot senki sem zavarta, s fejesét Seres csak üggyel-bajjaí tisztázta. A 20. percig csak mezőnyjáték folyt, majd szabadrúgáshoz jutott a KSC. Pasek lövése lepattant, s ezt Vági egyből rálőtte. Cser- nák bravúrral hárított. A 25. percben Tánczos futott el, s be­adását Csernák húzta le. A má­sik oldalon Horváth lőtt fölé. A 28. percben egy KSC-támadás elakadt a védőkön. Angeli in­dított ám ezt az átadását Kecs­kés csípte el. A védelem lesre játszott, s mindenki legurítást várt, ám Kecskés ügyesen egye­dül indult kapura, s egy pillanat múlva már Csernákkal állt kusz; Sárközi, Kirchner (Fejes), Kátai, Hajdú, Kelemen, Lukácst, ■ Sánta;' Ger­gely, .Bacher... Edző: Bíró Ist­ván. Az első öt percben alig tör­tént említhető esemény. Inkább a jászberényiek adogattak a pá­lya középső harmadában. A ka­puig nem jutott egyik támadó­sor sem. Az első lövést az 5. percben Porhanda küldte távol­ról, laposan a kapu mellé. A 8. percben adódott az első KTE- helyzet. Görbe kapott jó lab­dát Mányokitól, s a kapus, mel- létt is elhúzta, de kisodródva nem tudta az üres kapuba emel­ni, , s átadását elcsípték a védők. A KTE feljött, de a sok átadási hiba miatt rendszerint már a pálya közepén elakadtak a tá­madások. A 14. percben Mányo- ki beadását a kapu előtt a vé­dők. szögletre mentették Francz- kó elől. Porhanda szöglete át­szállt a védők fölött. A kapus későn jött ki, s Mányoki az ötös túlsó sarkán felugorva élesen a jobb sarokba fejelte. 1:0. A gól felhozta a KTE-t, s hely­zetek is alakultak a jászberényi kapu előtt, de ezeket sorra el­kapkodták. A 21. percben majd­Orosháza—Kalocsai SE 2:1 Kalocsa, 1300 néző. Vezette: Tóth. Orosháza: Frák — Raffai, Le- hoczky, Füsti, Debreceni, Czifra, Lovas, Szabó, Podmaniczki, Zseák (Kátai), .Nász (Szegi). Edző: Patyi Béla. Kalocsa: Nieszner — Kapitány, Pécsi, Szegezdi, Romsics, Illés A., Farkas, Szarvas (Hegedűs), Illés L., Vén, Dézsi (Zsáki). Edző: Mol­nár Ferenci Mindkét oldalon néhány egyé­ni kitörési' kísérlet történt az első negyedórában. A 10. percben Nász balról a védők mögé került, de élesen belőtt labdája elsuhant a kapu előtt. A 14. percben Szarvas pontos beadását Szegezdi alig fejelte fölé, majd Vén és Farkas lövése pattant le a védőkről. A 20. percben Vén ügyesen fordult le, de mire helyzetbe került, rá­lépett a labdára. Ideges lett a hangulat, s akadt néhány'durva belemenés, főleg az orosháziak részéről. Czifra és Raffai kapott figyelmeztetést. A játék súlypontja a középpályára tolódott, s itt a vendégek voltak a jobbak. Innen indult az első gól is. A térfél közepén Zseák fejjel jndított, s Podmaniczki — kissé lesgyanús helyzetből — raj­tolt a labdára, majd 16 méterről szemben, s mellette hatalmas gólt lőtt a jobb sarokba. 1:0. Egy perc múlva Bohács ugrott ki, s a 16-osról küldött lövése a felső lécen csattant,. A 30, percben Bohács a jobb oldalon ugrott ki. Maráczi több sza­bálytalanság után szerelt. A 31. percben Vági elhúzta a labdát a kifutó Csernák mellett, aki azon­ban visszafelé veltődve mégis el­csípte a labdát. A 32. percben Angeli indítását Seres kifutva tisztázta. A 35. percben Vági középre gurított, s most Csernák mentett kifutással. A 38. perc­ben Pasek szabadrúgása után Drahos lőtt óriási erővel a kapu­fára. A 41. percben Pasek—Bo­hács—Pasek támadás végén Pasek lövését Csernák ismét nagy bravúrral háritota. A fordulás után inkább a Já­noshalma kezdeményezett. A 49. percben Angeli jó labdáját Cser­mák nagy helyzetből mellégu­rította. Az 52. percben Fenyvesi III. nagy erejű de a kapu köze­pébe tartó lövését Seres védte. Egy perc múlva labdatartásért a 16-oson belül közvetett ''sza­badrúgáshoz j ütött a Jánoshal­ma. Fenyvesi III. lövése a vé­dőkről lepattant. Az 54. percben Oskolás beadásából Drahos is­nem egyenlített a Lehel SC. A helyét 'sokat ‘ "változtató, gyoffs Sánta balról lefutotta^ a védőket és kapt»raj - húzott." Nagyl: vB.r ;jül időzített kifutással, merész elő- revetődéssel mentett. Három perc múlva Sánta jobbról tűnt fel, s Gyorsa csak az alapvonal­nál tudta becsúszva szerelni. A szögletből Gergely került szinte ugyanolyen helyzetbe, mint Má­nyoki a góljánál, de szerencsére a felső sarok mellé fejelte. A 28. percben újból sakk-matt volt a KTE védelme. Sánta beadá­sát Gergely a 16-oson belül mel­lel maga elé tette, s még iga­zított is egyet, aztán nagy gólt akart rúgni, és a léc mellé küld­te. A 38. percben Porhanda vit­te fel a labdát. Nem vette észre hogy balról Mányoki teljesen üresen áll, s messziről fölé lőtte. A második félidő KTE-táma- dásokkal kezdődött. A 47. perc­ben Magyar I. lőtt fölé. Két perc múlva Mányoki futott el, s beadása jó helyzetben találta Magyar I-et, aki azonban az összeütközéstől félve hibázott. Az 56. és a 64. percben kétszer is öt KTE-támadó állt három védő­vel szemben. Az elsőnél Virágh (1:0) iszonyatos erejű bombát zúdított kapásból a léc alá. 1:0. A szünet után folytatódott a keménykedő játék. Lehoczky a 11-es ponton felvágta csúnyán Vént, akit percekig ápoltak, de Tóth játékvezető — meglepetés­re — kifelé ítélt szabadrúgást. Nász hibázott kétszer is. A 67. percben már csak Nieszner állt vele szemben, ám a kalocsai ka­pus bravúrban mentett. A 78. percben egy hosszú partdobás üresen találta Szegit. Kapitány és Nieszner is menteni akart, s mindhárman összeütköztek, a labda viszont a csatár lábáról a kapuba gurult. 2:0. A 80. perc­ben Illés L. ellen követtek el sza­bálytalanságot. Amíg a sorfal ren­deződött, Illés L. mindjárt „elég­tételt” vett Kátain, s a játékve­zető leküldte a pályáról. A 86. percben Pécsi ívelt kapura. A kapus már fogta a labdát, amikor Szegezdivel ütközött. A játékve­zető — némi meglepetésre — jnőst 11-est ítélt, amit Pécsi a hálóba is lőtt. 2:1. Az utolsó perc­ben, Szegezdit gólhelyzetben, a lövés pillanatában Lehóczky el­buktatta. A játékvezető most nem ítélt semmit, pedig ez volt az igazi 11-es eset. Mindkét csapatnak nagy szük­sége van a pontokra, a játék még­mét óriási kapufát lőtt. A 60. percben Bohács alaposan be­csapta Fenyvesi IV.-et, de ki­sodródva, a lövése az alapvona­lon gurult végig. A 67. percben Csermák elől Seres kifutva tisz­tázó tit. A 72. percben Pasek ug­ratta ki Drahost aki a jobb ol­dalon végigvezette a labdát az­tán 8 méterről óriási gólt lőtt a hosszú sarokba. A labda a vas­ról pattant ki. 2:0. A 82. percben Horváth lőtt fölé, majd Angeli! is a kapu fölé küldte a labdát. A 87. perc­ben Angeli—Horváth adogatás után Horváth a kifutó Seres mellett a hálóba gurított. 2:1. Vági és Pasek próbálkozott még lövéssel, de az eredmény már nem változott. Sportszerű, jó mérkőzésen az első félidőben a KSC nagyon jól játszotlt, s csak a szerencse és Csernák nagy védései mentették meg a hazaiakat a további gó­loktól. A fordulás után iinkább a Jánoshalma kezdeményezett, aztán Drahos gólja végérvénye­sen eldöntötte a találkozót. Jók: Pasek (a mezőny leg­jobbja), Lantos, Drahos, Vági, illetve Csernák, Fenyvesi IV., Fenyvesi III., Horváth. Madarász Ferenc visszarántotta Sántát (könnyen ki is “ állíthatták volna érte), "aZ“ alapvonal közelében. A 75. perc­ben 'a- cselező Sántát Csordái7 buktatta a 16-osnál. Bacher sza­badrúgását Nagy E. a jobb alsó sarokból tolta szögletre. Az utol­só negyedórában a KTE nagy fölénybe került. Porhanda, Ma­gyar I., Bende lövését védte ne­hezen a kapus. A 88. percben szöglet után Gergely fejelt a ka­pu mellé. Nem volt nagy mérkőzés. Sok kapkodás, felesleges cselezgetés és az átadási hibák sora volt inkább a jellemző. A jászberé­nyiek gyors csatáraiét, főleg a sokat mozgó Sántát, elég nehe­zen tartotta a KTE védelme. A középpályán, a második félidő­ben, Magyar M. beállásával erő­södött fel a KTE, s a hajrában növelhették volna az eredményt, de a csatársor — Mányoki kivé­telével — változatlanul gyen­gélkedett. Nagy E., Nagy J., Ko­máromi, a második félidőben Magyar M. és Mányoki játszott jól. A Lehel SC-ből a nagyon jó ütemben szerelő Sárközi, va­lamint Sánta és Gergely emelke­dett ki. ' * Szabó Zoltán Kalocsán is gyenge volt, s jellemző, hogy a befejezés előtt. negyedórával a közönség már megindult hazafelé. Az Orosháza csapata egységesebb volt, s megérdemelten jutott a két ponthoz. Jók: Lehóczky, Füsti, Czifra, Lovas. A kalocsai csapatból egyetlen teljesítmény sem érte el még a közepest sem. Bagó István Az NB III. Délkeleti csoport állása 1. Szarvas 26 15 9 2 66:28 39 2. Szó. MÁV 26 17 5 4 64:29 39 3. BTASK 26 14 7 5 49:31 35 4. Szegedi D. 26 15 3 8 51:30 33 5. Jánosh. 26 13 3 10 34:32 29 6. KTE 26 15 5 9 32:34 29 7. ESMTK 26 12 4 10 60:42 28 8. ÉGSZÖV 26 9 10 7 34:25 28 9. Láng 26 11 6 9 33:30 28 10. Gyula 26 9 8 9 29:32 26 11. Lehel 26 8 9 9 39:30 25 12. KSC 226 11 3 12 39:40 25 13. Kalocsa 26 9 6 11 42:54 24 14. SZVSE 26 9 5 12 36:36 23 15. Szabó SE 26 6 9 11 25:29 2) 16. Sütőipar 26 8 5 13 22:45 21 17. ÉPGEP 26 8 5 13 32:57 21 18. Hódm. 26 6 7 13 21:36 19 19. Orosháza 26 5 6 15 28:45 16 20. Tisza C. 26 5 1 20 19:70 11 Szo.lnoki MÁV—ÉGSZÖV MEDOSZ 2:1 Föv. Sütői p.—HODGÉP SE 1:0 Szabó L. SE—ÉPGÉP l:0 Láng Vasas—Erzsébeti SMTK 0:0 Gyulai SE—Szegedi Dózsa 1:0 Tisza Cipő (Marttű) —Szarvas 2:2 BTASK—Szegedi VSE 1:0 Honvéd Kun Béla SE— Kiskunhalasi MEDOSZ 0:0 Kiskunfélegyháza, 900 néző. Vezette: Csányi. Kun B. SE: Gulyás — Hevesi, Horvát (Dongó), Lóié, Iványi I., Sahin, Nagy, Csurka, Feleki, (Iványi II.), Farkas, Varga. Ed­ző: Lantos János. Khalasi MEDOSZ: Dömény — Juhász I., Tóth, Juhász II., Gu­lyás, Udvari II., Mészáros, Nagy, Szőke, Karsai, Oláh (Sörös), Ed­ző: Virágh, István. Az első félidőben tervszerűb­ben, jobban játszott a MEDOSZ. A szünet után — bár a hazaiak 30 percen át csak 10 emberrel küzdöttek — a Kun B. SE ke­rekedett felül, de a helyzeteiket rendre elügyetlenkedték. A má­sik oldalon Gulyás kétszer is bravúros védéssel mentette meg kapuját a góltól. A 60. percben Iványi I. a kiállítás sorsára ju­tott. Jók: Gulyás, Hevesi, Sahin, Varga, illetve Tóth, Mészáros, Gulyás, Nagy. Ifjúsági eredmény: Kun B. SE— Khalasi MEDOSZ 5:0 (2:0). Góllövők: Pallagi 2, Molnár, Pusztai, Kisnyér. Érsekcsanád—Izsá^ i-I a B3-OC3 YHIÖVtJ I9S9M flJÜÍ Érsekcsanád, 200 néző, 'Vezette: ‘ Németh. Érsekcsanád: Csordás — Mel­cher, Marinkó, Boros, Gyuricza, Szabó, Koszorús, Horváth (Mi­hó), Kákonyi, Tüske, Bárdos (Varga). Edző: Borsodi József. Izsák: Szegedi — Sponga, Tóth, Bakonyi, Hős, B. Szabó, Pataki, Birkás, Iván (Molnár), Szász, Mezei. Edző: Juhász Imre. A szerveeztten védekező ven­dégcsapat szerencsével vitte el az egyik pontot a végig támadó hazai csapat ellenében. Jók: Melcher, Koszorús, Boros, illet­ve Szegezdi, Mezei. Ifjúsági eredmény: Izsák—Ér­sekcsanád 3:0 (2:0). Góllövők: Bognár, Fejszés, Horváth. Gábor Áron SE—Kiskőrös 2a (0:0) Kiskunhalas, 300 néző, vezette: Nyári. Gábor Áom SE: Balogh —Kö­rösi (Baráth L.), Vidosa, Kovács, Frittmann, Baráth F. Szvorecz, Vágó, Béréi (Mészáros), Komáro­mi, Prikidanovics, Edző: Kévés Ferenec. Kiskőrös: Ba — Balogh (Buk­ta), Szlovák II., Szentgyörgyi, Deák, Antal (Pálinkás), Papla- nos, Polareczki, Sárközi, Szlovák I., László. Edző: Biácsi Sándor. Végig jó iramú játék, az első félidőben a Gábor Áron több gólhelyzetet hagyott ki. Góllö­vők: Prikidanovics, Csont, il­letve Szlovák II. Jók: Vidosa, Kovács, Vágó, Prikidanovics, il­letve Szlovák U., Polareczki, Sárközi. Solt vadkert—Tompa 3:0 (2 KI) Sol tvad kert, 500 néző, vezette: Zsemberi. Soltvadkert: Vass — Mezei, Eiler, Galántai, Köpe, Szombor, Tóth II., Kugelman, Erdős, Szarka, Wolf, Tóth I., Edző: Mes- kó József. Tompa: Frieber — Budincse- vics, (Kovács), Czombos, Grósz, Moravecz, Barta, Szabó, Béleczki, Füredi, Kábái, Pásztor. Edző: Zag József. Mindvégig jobban játszott a Soltvadkert, nagyobb arányban is győzhetett volna. Góllövők: Kugelman, Tóth, Eiler. Jók: Er­dős, Wolf, Eiler, illetve Czom­bos. Ifjúsági eredmény: Tompa— Soltvadkert 3:2 (2:2), Góllövők: Szegedi 2, Kábái, illetve Dá­vid 2. Fájsz—Bácsalmás (3:1) Bácsalmás, 800 néző, vezette: Szabó J. _ Fájsz: Gilián — Kollár, Dé- bics, Kupusz, Kovács, Czi­czovszki, Horváth, Gombkötő L, Zsákai, Gombkötő II., Fekete, Edző: Rónai Sándor. Bácsalmás: Kövesi — Zsem­beri, Száll, Narancsik, Markó, (Lengyel), Józsa, Hustyi, Csőke, Kispál (Barna), Geiger, Krisztin. Edző: Locskai Ferenc. A tudatosabban játszó vendég­csapat győzött a hazai kapus hi­báiból. Góllövők: Cziczovszki 2, Zsákai, Gombkötő I., illetve Cső­ke, Geiger/ Jók: Zsákai, Débics, illetve Józsa, Zsemlye. Ifjúsági eredmény: Bácsalmás —Fájsz 1:1 (1:0). Góllövő: Vörös, Bukros. Meződ SE—Gara 1:1 (1:0) Gara, 250 néző, vezette: Sza- lai. Mezőfi SE: Gulyás — Szabo- vik, Ájerbacher, Kiss Gy., Gu­bacsi, Kulik, Nagyhegyesi, Ra­dies, Puskás, (Csík), Nagy, Hor­váth) Edző: Krivi Ottó. Gara: Kubatovics — Aranyos, Osztrogonácz, Kubatov, Forrai, Zomborcsevics, Sibalin, (Berg­mann), Hollósi, Tényi, Tomaskó, Tóth, (Fazekas). Edző: Karagics István. A többet támadó hazai csapat gólhelyzeteit nem használta ki. Góllövők: Nagy, Puskás, illetve Hollósi. Jók: Nagy, Radics, il­letve Forrai. , Kunszenetmiklós— Kecskeméti Fémmunkás 1:0 (1:0) Kecskemét, Széktó, 50 néző, vezette: Dobra. Kunszenetmiklós: Székely — Toma, Janovich II., Janovich I., Kalamán, Toponári, Bérezés II., Bérezés I., Forró, Csovcsics, Pa­tai. Edző: Ferró Ferenc. Alacsony színvonalú játék, az első félidőben a KunszentiQjlc- lós a második félidőben a Fém­munkás támadott többet. Kiál­lítva: Bende, Balia (K. Fém­munkás). Góllövő: Bérezés I. Jók: Toma, Janovich II., Bér­ezés I. Ifjúsági eredmény: Kunszent- miklós—K. Fémmunkás 2:0 (2:0). Góllövő: Kocsis 2. Bajai SK—Hajós 3K) (2:0) Baja, 200 néző, vezette: Ve­réb. Baja: Tóth J. — Tóth A., Pet- resevics, Szemző, Glavatity, Má- rity, Havasi,* Egyed, Mucsalov, (Onódi), Kemény, Tumó, (Vas­vári). Edző: Varga Imre. A hajósi csapat összeállítását nem kaptuk meg. A hazai együttes végig a ke­zében tartotta a mérkőzés irá­nyítását, biztos győzelmet ara­tott. Az eredmény nem tükrözi a két csapat játéka közötti kü­lönbséget Góllövők: Kemény 2, Márity. Jók: Márity, Kemény, Petresevics. Sükösd—Kecskeméti MÁV 3:0 (1:0) Részletes tudósítást nem kap­tunk. A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság állása 1. Kkh. MED. 22 20 2 — 54-11 42 2. Mezófl SE 22 18 2 2 65-14 38 3. Kun Béla SE 22 14 5 3 55-20 33 4. Bajai SK 22 12 2 8 33-21 26 5. Fájsz 22 10 5 7 43-24 25 6. Hajós 22 9 5 8 44-41 23 7. Érsekcsanád 22 8 6 8 41-41 22 8. Soltvadkert 22 9 3 10 39-41 21 9. Tompa 22 10 2 10 34-38 21 10. Sükösd 22 10 1 11 38-47 21 11. Kunszentmlklós 22 8 4 10 30-33 20 12. Fémmunkás 22 6 7 9 34-34 19 13. Gábor A. SE 22 9 1 12 38-39 19 14. Kiskörös 22 7 4 11 18-41 18 15. Gara 22 6 4 12 28-12 4* 16. Bácsalmás 22 4 3 15 27-62 11 17. Izsák 22 3 5 14 20.57 U 18. K. MÁV 22 3 3 16 21-64 9 Két gyenge csapat játszott ft Nem volt könnyű győzelem Kecskeméti TE—Lehel SC (Jászberény) 1:0(1:0) Széktói Sta­dion, 1200 né­ző. Vezette: Kószó. KTE: Nagy E. — Virágh, Nagy J.» Gyorsa (Csor­dás), Komáro­mi, Bende, Görbe (Ma­gyar M.) Má- nyoki, Francz- kó, Porhanda, Magyar I. Lehel SC: Vasas — Kar­• Mányoki fejesgólját a 3-as számú — különben nagyon jól játszó — Sárközi már csak nézni tudja. (Banczik István felvétele.)