Petőfi Népe, 1975. szeptember (30. évfolyam, 205-229. szám)

1975-09-09 / 211. szám

1975. szeptember 9. • PETŐFI "NÉPE • 7 SPORT* SPORT * SPOR I érszegény győzelem volt ecskeméti SC-Fővárosi Sütőipar 2:1 (1:0) Kecskemét, Széktói Stadion, 1000 néző. Vezette: Faragó. KSC: Seres — Kecskés, Her- toály, Baksa, Gulyás, Drahos, Tán- czos, Losonczi (Bohács), Szabó, Kókai, Vági. Edző: Bányai Nán­dor. Főv. Sütőipar: Franki — Koltai, Hrich, Dénes, Zsebeházi, Vétek (Kovács), Fodor, Dinopolusz, Zol­iéi, Pánczél, Mohácsik (Kornél). Edző: fíavasi Sándor. Eléggé vontatottan indult a játék. Hosszú ideig egyedül Baksa erős lövése jelentett eseményt, amit a 4. percben küldött a kapu mellé. A 21. percben Zsebeházi könnyelműen cselezni akart, s Lo­sonczi elvette tőle a labdát. Ami­kor megindult a kapu felé Zsebe­házi utána nyúlt, s teljes erejéből a földre rántotta. Az eset már kb. 1 méterrel a 16-oson belül történt, s a közelben álló játék­vezető habozás • nélkül a 11-es pontra mutatott, majd Zsebehá- zit leküldte a pályáról. A 11-est Szabó a kapust becsapva a jobb sarokba rúgta. 1:0. A gól után valamit élénkült a játék. Szabó és Tánczos hibázott gólhelyzetben, majd Drahos lövé­se ment mellé. A 39. percben Lo- sohczi távoli lövését a kapus ki­ejtette, de a védők tisztáztak. A második félidő sem indult job­ban. Losonczi beadását Szabó le­fejelte Kókai elé, aki azonban jó helyzetben csúnyán mellé lőtt. A 48. percben 20 m-es szabadrú­gáshoz jutott a KSC. A sorfalban nagy volt a helyezkedés. Tán- czost kilökték, s ő, a játékvezető szerint visszarúgott, s ezért ki­állította. \ KSC tehát 10 emberrel ját­szott tovább, s a játék színvona­la, bár addig sem volt valami magas, még tovább esett. A kö­zönség bizony bosszankodva, elé­gedetlenkedve figyelte a csapko­dó, rossz játékot, s rengeteg pon­tatlan átadást. A KSC valamivel többet birtokolta a labdát ekkor is, de á játékosok teljesen elgon­dolás nélkül adogattak. Az 57. percben Losonczi beadását Vági • i • -■ Bácsalmáson nyert a Sükösd Már csak a Kiskunhalas és a Mezőfi SE veretlen K eceten éti MÁV— Ksztmiklópi VAV Vasas 2:1 (2:0) Kecskemét, Városi pálya, 100 néző. Vezette: Bélák. K. MÁV: Kecskés — Tormási, I., Pongrácz, Jäger, Gyöngyösi, Bogdány II., Bogdány I.. Tanító, Bodó (Kiss), Tormási II., Kál­lai. Edző: Balanyi Miklós. Kunszentmiklás: Székely — Pozsári, Bérezés H., Torma, Bé­na, Toponári, Bérezés L, Csov- csics, Forró, Szabó, Kiss G. Ed­ző : Ferró Ferenc,: Az első félidőben szinte egy- kapuzott a Kunszentmiklós. Három kapufát rúgtak és ki­hagytak egy sor holtbiztos gól­helyzetet, de közben a védel­mük is nagyokat hibázott. Szé­kely kapus kétszer is kiejtette a labdát, s ebből a 20. percben Bogdány I., a 45, percben Bodó lőtt gólt, de két óriási helyzetet még el is hibáztak a MÁV csa­tárai. A második félidő első per- 9 A Kunszentmiklós kapuja előtt Bérezés II. rúgja el a labdát a gól- cében Bérezés I. szépített, aztán raéhes Tormási II. elől. (Banczik István felvétele ismét végig a Kunszentmiklós • Szabó 11-ese a jobb sarokban. i - ■ H i ML 0 Öröm a KSC második gólja után (Banczik István felvételei) rosszul fejelte. A 67. percben ka­varodás volt a KSC kapuja előtt és Seres merész vetődéssel tisz­tázott. ' A 78. percben Gulyás tört elő­re. Átment három védőn is, s közben balra keveredett majd az alapvonaltól visszacsúsztatta a labdát az üresen hagyott Vági- hoz. A csatár laposan a bal sa­rokba lőtt. 2:0. Cserélt a KSC.de ez sem használt. A 80. percben Kókai keresztbe lőtt labdáját Szabó melléfejelte. A 82. percben Pánczél szögle­tét többen is elhibázták, majd Zoliéi a kapufára emelte. A viez- szapattanó labdát Dinopolusz a bal sarokba fejelte. A KSC-vé- dők csak szemlélői voltak az ese­ményeknek. 2:1. A 86. percben Szabó lövését Franki szögletre ütötte, de egyik csapatban sesm volt már sem erő, sem lelkese­dés újalob rohamokra. NB Ill-ban ritkán lehet látni ilyen gyenge mérkőzést. A K8ß- ből csak Gulyás és Kecskés, * Sütőiparból Franki kapós é* Hrich játszott jóL Nem sok hiányzott a két pont megszerzéséhez sem Hódmezővásárhelyi MFSC—Kecskeméti TE 1:1 <1:0) Hódmezővásárhely, 2300 néző, vezette: Győri. HMSE: Kelemen — Nagy S., Csala, Karácsonyi, Nagy L., Ben- kő (Sisa), Nádasdi, Szilágyi, Bun­da, Szabó (Hecskó), Patócs I.Ed- / zq: Nagyszalóki András. KTE: Nagy E. — Görbe (Nagy J.), Franczkó, Gyorsa, Komáromi, Bende, Csurka, Mányoki, Dobó (Zubornyák), Porhanda, Horváth, Edző: Máté Ferenc. Hazai rohamokkal kezdődött a mérkőzés, az első percek változa­tos mezőnyjátékkal teltek el. Az 5. percben Mányoki 20 m-ről le­adott lövését a kapus védte. A 6. percben Gyorsa kapu elé nye­sett szabadrúgásától Porhanda nagy helyzetben rosszul lőtt ka­pura. A hazai csapat ezektjen a percekben nagy lelkesedéssel so­kat támadott és a 10. percben megszerezte a vezetést. Benke be­adása a kaputól 18 m-re álló Patócshoz került, aki senkitől sem zavartatva nagy lövést zúdí­tott a felső sarokba. 1:0. A gól megzavarta a KTE csapatát, a hazaiak pedig niég lelkesebben támadtak. A ÍJ. percben Patócs szögletét Nagy E. szépen hárí­totta, majd egy perc múlva Ka­rácsonyi lövése a kapu föle szállt. , A 15. percben Csurkát szerel­ték a védők szögletre, majd Csur­ka beadását Dobó a kapu mellé helyezte. A következő percekbe/i a KTE a mezőnyben és a hazai­ak kapuja előtt is fölényt .tudott kiharcolni. A 20. percben Komá­romi, majd Dobó lőtt ismét, jó helyzetben mellé. A 24. percben Horváth gyengén a kapus kezébe’ emelte a labdát. A negyedórás KTE-íölényt ismét a hazaiak so­rozatos támadásai váltották fel. A 30. percben Nádasdi lövését védte Nagy E. A 32. percben Gör­bét, aki a hazaiak legjobbját nem tudta tartani, Nagy Jenő váltotta fel. Az első félidő utolsó percei KTE-támadásokkal ért vé­get, de az egyenlítés elmaradt. A második félidő KTE-támadá­sokkal kezdődött, előbb Csurka, majd Porhanda nagy lövése pat­tant a védőkről szögletre. Az el­lentámadásból a hazaiak szög­lete, majd Csurka hazaadása je­lentett veszélyt Nagy E. kapujá­ra. Az 55. percben Komáromi, Porhanda, Csurka, Mányoki ado­gatás után Mányoki jó helyzet­ben alig lőtt a kapu mellé. Az 55. percben Patócs húzott kapura, Franczkó azonban szépen men­tett. Az ellentámadásból Horváth beadását Csurka kapásból a ka­pu mellé lőtte. A 60. percben si­került a kiegyenlítés a KTE-nek. A jobb oldali 16-oson Csurkát Karácsonyi feltartotta. Porhanda élesen a kapu elé nyesett labdá­ját MányuKi magasan felugorva a jobb kapufa mellett a hálóba fejelte. 1:1. A kiegyenlítés után a KTE tá­madásban maradt, a hazaiak ka­puja percenként forgott veszély­ben. Először Franczkó erős sza­badrúgását, majd Dobó nagy lö­vését védte a kapus. A 65. percben Mányoki minta­szerűen ugrott ki, Komáromi azonban a háta mögé adta a lab­dát. A 67. percben Bende lövése a védőkről Gyorsához került, aki a kapu fölé lőtt. A 69. percben ismét Bende lőtt kapura, Kele­men a labdát a berobbanó Csur­ka elől csak másodszorra tudta megfogni. A 70. percben Dobót játszott mezőnyfölényben, bár ekkor már jóval kevesebb hely­zetük akadt. Góllövők: Bogdány 1., Bodó, illetve Bérezés L Jók: Kecskés, Tanító, Kállai, illetve Toponári, Bérezés I., Kiss G. Ifjúságiak: Honvéd Gábor Áron SE— Izsák 3:1 (1:9) Kiskunhalas, 150 néző. Veaét- te: Karácsony. Honvéd Gábor A. SE: Kecskés — Minorics, Vidosa, Frittmann, Kovács, Barta, Csont, Mészáros, Vágó, Körösi, Prikidánovics (Zsebő). Edző: Kávés Ferenc. Izsák: Szegezdí — Matkovics, P. Tóth, Bakonyi, Bende, Hor­váth E., Iván, Pataki, Horváth R., Mezei II., Sponga (Nagy K.). Edző: Juhász Imre. Rossz talajú pályán, szemer­kélő esőben az enyhe fölényben játszó Gábor Á. SE Csont góljá­val vezetéshez jutott. A szünet után a Honvéd játszott a pálya szárazabb felén, mégis csak a 82. percben Csont lőtt újabb gólt. 2:0. A 87. percben szabad­rúgás után* Mezei II. fejelt gólt. 2:1. A 88. percben Csont újabb góljával „mesterhármast" ért el. 3:1. Jók: Csont, Vtdosá, Kovács, illetve Bakonyi, P. Tóth, Kun Béla SE— Kecskeméti kémaiunkás 1:1 (1:0) Kecskemét, Széktói edzőpáíya, 150 néző. "Vézetffe: Csátiéi. Kun Béla SE: Gulyás — Dob­ra, Horváth; Kovács,-*- Lantos, Dongó (Liliom). Dobos (Jókai), Rádi, Sahin, Varga, Iványi II. Edző: Lantos János. Fémmunkás: Bende — Ko­vács Haraszti, Öivedi, Palincsár, Bállá, Padlás (Kállai I.). Márkli, Kun, Komáromi (Vígh), Kállai II. Edző: Szabó ‘István. Szünet után mutatott jobb já­téka alapján győzelmet érdemelt volna a Fémmunkás. Góllövők: Varga, illetve Padlás. Jók: Gu­lyás, Horváth, Kovács, Varga, illetve Kovács, Haraszti. Bállá Kállai II. Ifjúságiak: Kun Béla SE—K. Fémmunkás 7:0 (5:0). Géllövők: Tóth 2, Koczka 2. Fariig*, Seres, Vakulya. Honvéd Mezöíi SE— Érsekcsanád 4:1 (2:0) Érsekasanád, 300 néző. Vezet­te: Horváth I. MezőH SE: Tóth — Szabovik, Kulik, Illés, Kovács, Szabó, Ra­dies, Szevegnyi, Puskás, Nagy- hegyesi. Nagy. Edző: Krivy Ottó. Érsekcsanád: Csordás — B. Szabó, Marinké, Gyuricza, Szabó, Zubornyák váltotta fel. A íl. percben Komáromi szabálytalan szerelése miatt, végeztek szabad­rúgást. A KTE 16-osáról a hazai­ak Csala nagy lövését Nagy E. biztos kézzel hárította. Ismét a hazaiak támadtak, Patócs a ki­futó Nagy E.-be lőtt, majd a. kapusról kipattanó labdát Ná©r- J. rúgta a mezőnybe. A 82. percben Szilágyi a kapu elé lőtt labdát kézzel ütötte -a hálóba, a játékvezető közel állt az esethez, így a KTE végezhe­tett el szabadrúgást. Az utolsó percekben a KTE sorozatos táma­dásokat vezetett, melyet aa elfá­radt hazai csapat csak nehezen tudott hárítani. Az utolsó perc­ben eldőlhetett volna a mérkő­zés a KTE javára. Zubórnyák egyedül húzott kapura óriási helyzetben, azonban kivárt «8 a visszafutó Csala becsúszva sze­relte a gyámoltalan kecskeméti csatárt Jók: Csala, Nagy L., Nádasdi, Szilágyi, Patócs, illetve Gyoráft, Bende, Franczkó, Komáromi, Ma­ny oki. Berki Zoltán Hatvan percig a Jánoshalma volt a jobb Erzsébeti Spartacus MTK—Jánoshalma 4:1 (1:1) Bp. Ady E. utca, 600 néző. Ve­zette: Drigán. ESMTK: Bodor — Bárányos, Burger, Dudás, Sá(rán, Steinbei- szer, Erdődi, Kecskés, Oberfrank, Gyurováth, Szécsi. Edző: Maros­vári B,cla. Jánoshalma: Csernák — Fad- di, Németh, Fenyvési IV., Mará- czi, Angeli, Szabó .Kovács), Fenyvesi IV. szerelte. Horváth, Csermák, Bucsi, Horváth, Mé­száros (Mizser). Edző: Gacs Ti­bor. Majdnem jánoshalmi góllal kezdődött. A kiugró Erdősit Fenyvesi IV. szerelte. Horváth, Angeli, Csermák a labda útja, és Csermák a kifutó kapus mellett a hosszú sarok mellé lőtt. A 8. percben a tisztán álló Csermák 14 méterről lövés helyett Sza­bóhoz gurított. A 10. percben Szabó átadása ütán Mészáros az üres kaput sem találta el. A 20. percben Gyurováth elől Maráczi mentett. A 21. percben Csermák kidobása után Bucsitól elpattant a labda. Erdősi az alapvonalról visszagurított, és Kecskés 10 méterről a bal sa­rokba lőtt. 1:0. A 24. percben Horváth két védőt is kicselezett, s középre adott. Csermák élesen fejelt a hálóba. 1:1. Szabó és Angeli lö­vését hárította a kapus, majd Szécsi labdáját Csemákr ütötte ki. A fordulás után Horváth ug­rott ki a védők közül, és 8 méterről a kifutó kapusba lőtt, majd Csermák kisodródva az ol­dalhálót találta el. A 60. perc után az ESMTK került fölénybe. A 64. percben Kecskés a kifutó Csernák mellett megszerezte a vezetést. 2:1. A gól alaposan megzavarta a védelmet A 67. percben Gyurováth élesen belőtt labdája a menteni akaró Feny­vesi IV. lábáról perdült a kapá­ba. 3:1. A 70. percben Angeli a* üres kapura gurított és Bárányos i\ gólvonalról mentett. A 72. pere­ben szöglet után Oberfrmk ft* jelt a hálóba. 4:1. A mérkőzés végéig mát* egyik csapat sem tudott változtatni az 1. Szarvas 6 4 2 17-4 10 2. SZVSE 6 5 —* 1 14-6 10 3. KTE 6 4 1 1 11-7 9 4. Szóin. MÁV 6 3 2 1 18-8 8 5. BTSK 6 2 4 — 12-6 8 G. Jánoshalma 6 4 2 9-8 8 7. ÉGSZÖV fi 2 3 1 10-7 7 8. Láng 6 3 1 2 8-7 7 9. Szabó L. SE fi 3 1 2 9-8 7 10. ESMTK 6 3 — 3 16-11 6 11. Szegedi D. 6 3 — 3 14-10 6 12. Gyula 6 1 4 1 4-4 6 13. KSC 6 2 1 3 9-8 5 14. Lehel SC 6 1 3 2 9-8 5 15. HMSE 6 1 2 3 7-10 4 10. Tisza Cipő 6 2 — 4 5-20 4 17. Orosháza 6 — 3 3 3-8 3 18. Sütőipar 6 1 1 4 5-11 3 19. RPGÉP 6 — 8 3 4*15 3 20. Kalocsa 6 — I 5 5-21 1 eredményen. Jók: Bárányos, Burger, Oberfrank, Gyurováth, illetve Horváth; Angeli, Mará­czi. Madarász Ferenc Az NB III. Délkeleti csoport állása D., Melcher, Koszorús II., Ko­szorús I., Ikotity. Kiss, Boros. Edző: Borsodi József, A gólhelyzeteit jobban kihasz-. náló Mezőfi SE ilyen arányban is rászolgált a győzelemre. Gól­lövők: Radics 2, Szabovik, Nagy, illetve Koszorús I. Jók: Kulik, Szabó, Nagyhegyest, illetve Ma­rinké, Melchler, Koszorús I. Kiskunhalasi MEDOSZ— Tompa 2:0 (2:0) Tompa, 1500 néző. Vezette: Czenczik. Kiskunhalas. Dörnény — Ju­hász I., Tóth, Juhász II., Gulyás, Kocsis II., Mészáros, Nagy, Sző­ke, Oláh, Csermák (Udvari II.), Edző: Virágh István. Tompa: Simity — Kollár, Czombos, Barta, Szűcs, Czvia- nov, Zsifkó, Csapiáros, Füredi, Czeigerschmidt, Béleczki. Edző: Zag József. A 15. percben Mészáros gól­jával szerzett vezetést a ME­DOSZ. 1:0. a 38- percben ismét Mészáros volt eredményes. 2:0. Az 55. percben Czvianov kiállít­va. Jók: Tóth, Nagy, Gulyás, Kocsis, illetve Czombos, Barta, Füredi. Ifjúságiak: Tompa—Kiskun­halasi MEDOSZ 3:2 (1:0). Gól­lövők: Szegezdi 2, Fodor, illetve Dávid 2. , Solt vad kert—Kiskörös 2:0 (1:0) Soltvadkert, 600 néző. Ve­zette: Baán. Soltvadkert: Mayer — Mezei,- Meskó, Wolf, Erdős, Kiss, Sza­vai, Fábián, Sörös, Tóth (Mar­tin), Dobszai. Edző: Zsikla Ta­más. Kiskőrös: Csima — Balogh, Szlovák, Deák, Polere zky, An­tal, Pálinkás, Kiss, László, Tö­viski, Tóvizi. Edző: Biácsi Sán­dor. Mindvégig nagy fölényben ját­szott a soll vádkerti csapat. A 43. percben Fábián szerzett ve­zetést. 1 :0. A 77. pereljen Sörös állította be a 2:0-ás végered­ményt. Jók: Wolf, Meskó, Fá­bián, illetve Csima, PolereCzky. Ifjúságiak: Kiskőrös—Solt vad- kert 4:1 (2:0). Góllövök: Hajnak 2, Petróczi, Pálinkás, illetve Ká­rász. Gara—Hajós 2:0 (0:0) Gara, 200 néző Vezette: Pupp. Gara: Kubatovics — Aranyos, Osztrogonácz, Forrai, Zumbor csevics, Kubatov. Mester. Duj- rtiov (Sibalin), Tén\i. rumaskov, Takács. Edző: Haragíts István. Hajos. Csesznék — lluber, Balogh, Szeljem, Kollár, Pan­dúr, Kovács, Schön (Csicsinkó), Dobler, Bagó (Mendlcr), Molnár. Fdző: Balogh Gáspár. A két csatársor közötti kü­lönbség döntötte el a mérkőzés sorsát. Góllövők: lluber (öngól), Takács Jók: Aranyos. Osztrogo- nácz, Tomoskov, illetve Csesz­nék, Balogii. Ifjúságiak: Hajós—Gara 7:1 (3:1). Góllövők: Koch 4, Ribúnsz- ki. Lóri, Házi, illetve Dobler. Bajai SK—Fájsz 1:0 (0:0) Baja, 300 néző. Vezette' Dobi a. FSSK: Magó — Andruskó, Is- pánovits, Györii, Buráit), Glava- tity, Tumó, Kemény (Sas), Kiing (Herczeg), Havasi Egyel. Edző: Varga Imre. Fájsz: Gilián — Kollár, Débics, (Cziczovszki), Kupusz, Kovács, Szilágyi, Szabó, Kfáczer, Erdős, Horváth (Lajtos), Zsákai. Edző: Rónai Sándor. A 30. percben Kemény került gólhelyzetbe, de lövését Gilián hárítani tudta. Tíz perccel ké­sőbb Erdős futott el a bal szé­len, de éles lövése a jobb kapu­fa tövéről az alapvonalon kívül­re pattant. Már úgy látszott, hogy döntetlen marad a mérkő­zés, amikor a 86. percben Hava­si talált a hálóba. 1:0. Jók: Há­gó, Ispánovits, Egyed, illetve Gilián, Erdős, Kráczer. Ifjúságiak: Fájsz—BSK 1:1 (1:0). Góllövők: Nagy, illetve Bada (11-esből). Sükösd—Bácsalmás 3:2 (2:2) Bácsalmás, 300 néző. Vezette: Vargacz. Sükösql: Szente — Bogárdi, Katus, Benda, Szabó. Bajai, Lo­go, Tóth, Németh I., Maruzsa, Radics (Németh II.). Edző. Buj­dosó Márton. Bácsalmás: Kövest — Józsa, Száhl, Turcsányi (Rudic.s). Mar­kó, Zsembevi, Knepity, Futó, Geiger, Krisztin (Balogh), Ka- raiiesik. Edző: Molnár József. A 6. percben Naranesik révén vezetést szerzett a Bácsalmás. 0:1. A 8. percben Maruzsa egyen- 1 llüLL _ 1_1—...A- 2ü. percbe»—L«gé-» Sükösdnek szerezte meg a ve­zetést. 2:1. A 30. percben"" Tóth 11-esét Kóvesi kivédte. A 38. percben NarancsU*. a büntetőt kapu mellé rúgta. ÍA 43. percben Geiger egyenlített. 2:2 Szünet után Szabó megszerez­te a győztes grill a sekösdi csa­patnak. 3:2. Jók: Katus, Szabó, Maruzsa, illetve Józsa. 1 fjCtsngiak • Sükösd—Bácsalmás 3:2 (3:0) Góllövők. Lógó II . Va- nis. Jagicza. illetve Pataki 2. A MEGYEI I. OSZTÁLYÉ LABDARCTGÖ-BAJNOKSAG aeeAsa 1. Mezőíi SE fi fi. — — 17-3 12 2. Kkh. MED. fi fi — — 15-fi 12 3. TonYpa fi 5 — 1 9-6 10 4. Kun B. SE fi 4 1 1 15*8 9 5. Fajtsz fi 4 — 2 20-7 8 fi. Bajai SK fi 3 1 2 3-3 7 7. Gara fi X ­3 11-7 6 8. Gábor A. SE fi 3 — 3 14-11 fi í). Érsekcsanád fi 3 — 3 1 <»—17 6 10. Hajos fi 2 1 3 15-13 5 11. K. Fémmunkás fi *2 1 3 10-12 5 12. Soltvadkert fi 2 — 4 8-7 4 13. Sükösd fi 2 — 1 11-16 4 14. Kunszentmikl. fi 2 — 4 9-13 4 15. Kiskőrös fi 2 — 4 7-15 4 ffi. K. MÁV fi 2 — 4 8-22 4 17. Izsák fi — 1 i) 9-20 1 18. Bácsalmás fi — 1 5 8-22 1 AZ I.F.JÜSAGI BAJNOKSÁG ALEASA 1. Kun Béla SE fi 5 — 1 25-5 Hl 2. Hajós fi 5 — 1 2fi-14 10 3. Fájsz fi 4 1 1 24-9 9 4. Sükösd fi 3 ! 1 21-9 :s 5. Bajai SK 5 3 1 1 11-7 7 fi. Érsekcsanád 4 2 2 — 8-5 fi 7. Kiskörös 5 2 í 2 16-9 ;> 8. Soltvadkert 5 2 1 2 15-9 5 9. Izsák 5 2 1 2 12-8 5 10. Tompa 5 2 1 2-8-11 5 11. Kkh. MEDOSZ 4 1 2 1 7-7 4 12. Kunszentmikl. 4 1 1 2 11-10 3 13. K. MÁV 4 1 — 3 5-18 2 14. Bácsalmás 5 — 1 4 . 7-20 1 15. Gara 5 — 5 5-33 — Ifi. K. Fémmunkás 5 — 5 1-31 — X A Kecskeméti MÁV—Kuns/cmmíH lós eredménye nem érkezett be. A/. 5:1 arányú -győzőié nvm el végződött, Izsák—K. MÁV mérkőzés eredményét megsemmisítették. mivel az Izsák négy túlkorö« játékost szerepeltetett. A két pontot 0:0 gólaránnyal a MÁV kapta. Kovács aranyérmes lett Nagykőrösön Szolnoki MÁV—Martfű 6:0 Szarvasi Kötsk. Sp.—El’GEr 4:0 Lehel SC—Szabó Lajos SE 3:0 Orosházi MTK—Gyulai MEDOSZ 0:0 Szegedi V SE—Szegedi. Dózsa 2:1 Békéscsabai TASK-EGSZÖV ME. 0:0 Vasárnap 14 egyesület 97 ver­senyzője mérlegelt, be Nagykő­rösön az országos A—B korcso* portú szabadfogású úttörő ver­senyen. A fővárosi egyesületek közül nagy gárdával vett részt az FTC. BVSC, Törekvés SE, BHSE, Csepel. vidékről Török- szentmiklós, Cegléd, Nagykőrös, Túrkeve. az SZVSE jött legerő­sebb csapattal. Sajnos megyénk­ből csak a KSC és a Soltvad- kerti TE jött el. Az igen erős mezőnyben 38 kg-ban Sasvári (Soltvadkert) szép birkózással a 2. helyre ve­rekedte fel magát. A KSC nagy létszámú csapata ezúttal ..feke­te vasárnapot” fogott ki. mert 2—3 győzelem után, a döntök előtt estek ki versenyzőink. 41 kg-ban (9 induló) azonban szép győzelem született, ifj. Kovács Sándor révén, aki ugyan először kétvállal veszteit Erdősi (FTC) ellen, de utána kétvállra fektet­te klubtársát, Bodát. az oroshá­zi Kockát, majd a ceglédi Ba- loghot, és a törökszentmiklósi' Nagyot. Súlycsoportjában első lett Kocka és Erdősi előtt. K. S.