Petőfi Népe, 1975. június (30. évfolyam, 127-151. szám)

1975-06-10 / 134. szám

1975. június 10. • PETŐFI NÉPE • 7 KOSÁRLABDA A Bajai SK csoportgyőztes az MNK-ban A hét végén a férfi kosárlabda MNK elődöntők során a Bajai SK és a Kecskeméti SC küzdött a továbbjutásért. A bajaiak hazai pályán, a KSC pedig Szegeden játszott. BAJAI CSOPORT Az első napon érvényesült a papírforma, majd a bajaiak biz­tosan győztek a második napon is a jól játszó székesfehérváriak ellen. Végül az utolsó fordulóban is remekelt a BSK és legyőzte a MAFC-ot. Bajai SK—Pécsi VSK 95:64 (51:36) Baja, 200 néző. Vezette: Wei- dinger, Kardos. BSK: Kovács (10), Ikotity (6) — Kuvatov (10) — Karácsonyi (32), Kancsár (14). Csere: Bová- novics (12), Bánhidi (7), Csaná­F. (2), Bácskai (2), Vörös. Edző: Mihályfi János. MAFC—Székesfehérvári Építők 85:69 (40:30) Bajai SK—Székesfehérvári Építők 75:65 (39:28) Baja, 300 néző. Vezette: Cse­resznyés, Kardos. Ld.: Karácsonyi 18, Kovács 16, Ikotity 13, ill.: Kisteleki P. 22, dr. Kisteleki 19. MAFC—Pécsi VSK 76:74 (34:34) Baja. Vezette: Horváth, Weidin- ger. Székesfehérvári Építők— Pécsi VSK 71:70 (47:33) Baja, vezette: Weidinger, Kar­dos. Bajai SK—MAFC 85:76 (46:39) Baja, 300 néző. Vezette: Cse­resznyés, Horváth. Végig vezetve nyert a BSK. Ld.: Karácsonyi 18, Ikotity 16, Kovács 14. Illetve: Kucsera 18, Újhelyi 16. A csoport végeredménye: 1. Eajai SK, 2. MAFC, 3. Székes- fehérvári Építők, »4. Pécsi VSK. SZEGEDI CSOPORT Kecskeméti SC—SZEOL 83:74 (47:34) Szeged, 400 néző. Vezette: Kar­ner, Halász. Ld.: Kovács 22, Farkas 17, ill.: Dörmő 21. Bp. Honvéd—Ganz-MÁVAG 85:73 (39:42) 400 néző. Vezette: Halász, Kar­ner. Ganz-MÄVAG—Kecskeméti SC 72:53 (40:22) Vezette: Karnér, Halász.' Ld.: Galamb 16, Bódi 14, ill.: Pajor 10. Bp. Honvéd—SZEOL 96:67 (48:40) Vezette: Karner, Halász. Bp. Honvéd—Kecskeméti SC 89:72 (43:33) Vezette: C.iffra, Halász. Az első félidőben a KSC egyen­rangú ellenfél volt. Ld.: Losonczi 31, Márton- 18, ill.: Kovács 12, Szabó 10. Ganz- MA VÁG—SZEOL 90:83 (47:29) Vezette: Cziffra, Karner. A csoport végeredménye: l.Bp. Honvéd, 2. Ganz-MÁVAG, 3. Kecskeméti SC, 4. SZEOL. Labdarúgó NB II. 1. Kaposvár 35 19 6 10 57-32 44 2. Volán 35 19 6 10 54-36 44 3. SZEOL 35 18 7 10 59-37 43 4. Komló 35 13 16 6 42-34 42 5. D.újváros 35 13 13 9 49-41 39 6. DVSC 35 15 9 11 47-41 39 7. Dorog 35 12 14 9 35-34 38 8. MÁV D. 35 11 14 10 48-42 36 9. Szolnok 35 12 11 12 38-37 35 10. Szekszárd 35 12 11 12 44-57 35 11. Kanizsa 35 12 10 13 51-50 34 12. Oroszlány 35 9 16 10 33-43 34 13. KKFSE 35 12 9 14 34-42 33 14. Várpalota 35 11 10 14 43-41 32 15. Bp. Spart. 35 10 12 13 52-55 32 16. FÖSPED 35 11 10 14 41-50 32 17. Budafok 35 10 11 14 42-45 31 18. Eger 35 11 5 19 40-59 27 19. Ganz-M. 35 7 12 16 33-44 26 20. Ózd 35 8 8 19 32-54 24 MÁV DAC—Szekszárd 3:0 Szolnok—Budafok 1:1 Kossuth KFSE—Ózd 0:0 Nagykanizsa—Bp. Spartacus 3:0 Debrecen—Eger 3:2 Volán SC—Oroszlány 2:0 Várpalota—Dorog 1 :i Dunaújváros—Gamz-MAVAG 3:2 FÖSPED Szállítók—Komló 1:1 Az NB III. Délkeleti csoport 1. V. Izzó 35 23 9 3 72-20 56 2. KSC 35 21 9 5 56-23 51 3. Sz. MÁV 35 22 5 8 86-38 49 4. Szarvas 35 16 13 6 56-39 45 5. BTASK 35 20 3 12 64-56 48 6. SZVSE 35 16 7 12 49-40 39 7. Sz. Dózsa 35 17 4 14 61-41 38 8. ÉGSZÖV 35 12 12 11 51-39 36 9. Szabó SE 35 13 10 12 40-38 36 10. EPGÉP 35 10 14 11 47-50 34 11. Láng V. 35 13 6 16 46-50 32 12. KTE 35 11 9 15 46-51 31 13. Cegléd 35 8 14 13 45-59 30 14. Jánoshalma 35 11 7 17 41-53 29 15. ESMTK 35 11 7 17 52-64 29 IG. KELTEX 35 8 12 15 37-52 28 17. Gyula 35 10 \2 17 42-66 23 18. Mezőfi 35 9 17 27-54 27 19. Kk.halas 35 8 8 19 34-67 24 20. Kilián 35 5 6 24 28-79 16 KELTEX—Szolnoki MÁV 0:0 Szarvasi Főiskola Sp.—V. Izzó 0:0 Békéscsabai TASK­—Gyulai SE 0:0 ÉGSZÖV MEDOSZ­-Erzsébeti Sp. 0 :ü Ceglédi VSE—Szabó Lajos SE 1:1 SPORT* SPORT • SPORT Ez csak a Kilián FSE ellen volt elég Kecskeméti SC—Kilián FSE 2:0 (1:0) Kecskemét, 600 néző. Vezette: Nagy G. KSC: Gór — Lipokatity, Kecs­kés. Herbály, Kurucsai, Pasek (Seres), Oskolás, Losonczi, Szabó, Kókai, Simon (Szegő). Edző: Bányai Nándor. Kilián FSE: Kupái — Nagy, Kántor, Holler, Márton, Plausin, Hegyesi, Kiss, Moldován, Rozsán, Török (Tóth). Edző: Keserű László. A mérkőzés kezdetére az eső elállt, de vizes, csúszós volt a pálya. A 3. percben Losonczit szögletre szerelték. Az 3. percben Pasek labdájával Losonczi ug­rott ki. de jó helyzetben kivárt. (Akár be is vihette volna a lab­dát a kapuba.) A 10. percben Oskolás beadását Losonczi nem tudta értékesíteni. Simon kapott tisztán labdát, s 2 lépésről a kapusba rúgta. A 20. prrc 'okatity ívelt szögletet. S:a t a kapusról visszapattant 1 ■<>? ki most már nem hiba A 24. percben asek megsérült • lement. A 26. percben 22 mé­terről Szabó lőtt . abadrúgást és a kapus hárított. A 34. percben Simon ugrott ki, s lövését a ka­pus a jobb alsó sarokból nyom­ta ki. A 42. percben ismét Simont szerelték szögletre. Ebből Szabó fejelt, Simon megtoldotta és nagy bravúrral újból szögletre tornászta a labdát. Az 59. percben Rozsán kapott jó labdát, s lőtt is. Gór szépen védett, A 65. percben Losonczi lőtt kapásból mellé. A 68. perc­ben a 16-ostóI, a 11-es magassá­gában oldalról szabadrúgáshoz ju­tott a KSC. Herb ly ive :e be, s Szabó kapásból a ni ■ ,ó saluk­ba lőtte. 2:0. A 71. percben Kun,, iái szerelte szögletre Rozsánt. A 75. percben Szabó éles szabadrúgása jelentet­te az utolsó valamirevaló ese­ményt a pályán. Az utolsó ne­gyedórában a Kilián FSE kezde­ményezett iöbbst, de többnyire csak a mezőnyben pattogott a labda.. A szerdai előkészületi mér­kőzésen mutatott játék után ért­hetetlen a kecskeméti csapat nagy visszaesése, és eléggé gyenge tel­jesítménye, amely a már kiesett Kilián FSE ellen is alig volt elég a győzelemhez. Jók: Gór, Lipo­katity, Szabó, illetve Kupái, Kán­tor, Plausin. Merényi Béla • A katowicei ökölvívó Európa-bajnokság aranyérmesei: (balról jobbra) Biegalski (lengyel), Klimanov (szovjet), Lemesev (szovjet), Marjamaa (finn), Limaszov (szovjet), Badari (magyar), Ribakov, Zaszipko, Tkacsenko (szovjet), és Rudkowski (lengyel). A magyar versenyzők közül Nagy József ezüst-, Gedó György, Orbán Sán­dor, Botos András és Rapcsák Mihály bronzérmet szerzett. (Telefotó — CAF—MTI—KS) A magyaroknál több érmet csak a szovjet együttes szerzett Két súlyos kapushiba miatt vereség szegedi Dózsa—Honvéd Mezőfi SE 2:0 (0:0) Szeged, 200 néző. Vezette: Fü- zessy. Szeged: Újhelyi — Szalai, Emő- di, Gsánádi, Zöldi, Nagy, Nyári (Pikó), Vörös, Csömör, Héger dr., Kozma II. H. Mezőfi SE: Gulyás — Sza- bovik, Szegezdi, Nagyhegyesi, Szabó. Kovács, Patyi, Puskás, Né- medi. Magyar, Nagy. Edző: Krivy Ottó. Kitűnő talajú pályán kellemes időben került sor a mérkőzésre. A 7. percben Némedi átadását Nagy kapásból lőtte, de a kapus bravúrosan védte a kapura tartó labdát. Tovább tartott a Mezőfi SE fölénye. A 14. percben 5 mé­terről Némedi tisztán állva a ka­pusba lőtt. A 21. percben Csömör nagy erejű lövését Gulyás a léc alól ütötte ki. A 34. percben Gu­lyás az ellenfél játékosának dobta ki a labdát, szerencsére Héger dr. a kapu mellé lőtte. Az 52. perc­ben szögletet rúgott a hazai csa­pat. A Mezőfi védelme röviden szabadított fel, a labda a 16-ason álló Csanádi elé pattant, aki egy­ből a kapura küdte, s a gyenge lövés alig vánszorgott át a gól­vonalon. Gulyás csak nézte. 1:0. Ezután nagy iramban támadott a Mezőfi SE. Újhelyi a bravúros védések sorozatát mutatta be. A 70. percben megpecsételődött a Mezőfi SE sorsa. Csanádi 35 mé­terről kapura lőtte a labdát, amely a kapu közepébe tartott, Gulyás térdelve fogta a labdát, amely azonban érthetetlen mó­don a lába közt a hálóba került, 2:0. (Labdarúgó-mérkőzésen rit­kán látható potyagól volt.) Elke­seredetten támadott ezután a Mezőfi SE, de semmi sem sike­rült. Radics hatalmas lövést kül­dött kapura, de Újhelyi bravú­rosan védett. A 81. percben Ko­vács kitűnő átadásával Patyi fu­tott el, ám 3 méterről, senkitől sem zavartatva Újhelyi kezébe rúgta a labdát. Elképesztő kapushibák miatt vesztette el ezt a fontos mérkő­zést a minden részében jobban játszó kecskeméti csapat. Jók: Kovács, Szabovik, Nagy­hegyesi, Radics. Nem érdemelt vereséget a KTE Szegedi VSE—Kecskeméti TE 2:1 (0:1) Szeged, 300 néző. Vezette: Mile. SZVSE: Bolya — Czibere, Ter­hes, Kovács M., Tímár, Tihanyi, Róth, Tóth, Sándor, Horváth, Ko­vács S. (Kovács Z.). Edző: Rábai László. KTE: Nagy — Görbe, Gyorsa, Nagy Gy„ Komáromi II., Bende, Magyar, Mányoki, Porhanda, Vi- rágh (Lőrincz), Horváth (Zubor- nyák). Edző: Szőczey Lajos. A KTE nagy lelkesedéssel és jól is kezdett. A 8. percben a vezetést is megszerezte a lila-fe­hér csapat. Porjianda nagy lövé­sét a kapus csak kiütni tudta és a nagy lendülettel befutó Bende a hálóba lőtte. 0:1. Nagy küzde­lem folyt ezután. A KTE ügyes taktikával fékezte a hazai roha­mokat. A 35, percben Magyar előtt nyílt, nagy hftlyzgt, ,4bA,tör„■ vés a kapu mellé / ment. A szünet után az első tíz perc­ben egymást követték a szegedi csapat támadásai. Az 53. percben jobb oldalon futott az SZVSE tá­madása • és a beívelt labdát Sán­dor a hálóba továbbította. 1:1. A gól után újból a KTE vette át az irányítást. A 75. percben Mányoki futott el a jobb oldalon. Élesen belőtt labdáját Zubornyák lekezelte, és éppen övéshez ké­szülődött, amikor a játékvezető les címén lefújta a támadást. A játékvezető hosszabbított és a 92. percben jártak, amikor egy kq,pu eíotfí kavarodásból Kovács Z'-. ä-'hálóba kotorta a lábdát-:'2:lr' ........s *.**».*•- - I * KI'Slit USZ2 Oil A jól és nagyon lelkesen ját­szó KTE nem érdemelt vereséget. Jók: Horváth, Róth, Tihanyi, Tí­már, illetve Gyorsa, Bende, Má­nyoki. Porhanda. A holland Hans Hofman, az Európai Ökölvívó Szövetség új elnöke a döntők után adott tömör nyilatkozatában jól rátapintott, milyen is volt a XXI. EB. — Ez is megmutatta, hogy nagy felelősséget vettem a vál- lamra — mondotta. — A konti­nens ökölvívásában jelentős visz- szaesés észlelhető, ezt tükrözte a katowicei küzdelmek általános nívója. A gondok szaporodásá­ban jelentős „érdemeket” szerez­tek a bírók, így az elsőrendű feladat a bíráskodás alapos javí­tása, a nemzetközi bírói gárda megfiatalítása. A színvonalról: Adler Zsig­mondi — Már nem is tudom, hogy az 1925. évi első Európa-bajnok­ság óta a katowicei hányadik EB-m volt, de abban biztos va­gyok, hogy az utóbbi időben en­nél mindig magasabb színvonalú kontinens-bajnokságok zajlottak le. Általában megszokott, hogy az olimpia előtti EB a fiatal re­ménységek főpróbája, ezek a te­hetségek itt akarják megváltani az olimpiai belépőt. Igyekeznek, de még nem rendelkeznek kellő rutinnal, a szoritóban, a forró légkörben még igencsak zavarba jönnek. Így történt Katowicében is. Mindettől függetlenül „érez­ni” lehetett a fiatalok „oroszlán- körmeit”. A színvonal csökkené­sében közrejátszott, hogy újra az erő-ökölvívás felé fordulás ta­pasztalható, S3, érthetően, ,kihat_ a látványosságDa.n.ioriuüo-i oocatxiim A bíf éákocWáról.;««'“ Sbííhei“'' György: — A közreműködő bírók kö­zött szerencsére én azok közé tartoztam, akiknél nem merült fel kifogás. Tény, hogy nem em­lékszem, mikor volt EB-n, vagy olimpián annyi eltérő pontozás, mint Katowicében. Rendet akar­nak teremteni — az tény. Négy bírót — ír, belga, walesi, svéd —, az EB alatt végleg kizártak, s ők aligha jutnak valaha is EB-sze- repléshez, további kettőt pedig egy napra eltiltottak. A kettő között volt a holland Króm, aki egynapos eltiltását azért kapta, mert Badari ellen a szovjet Ave- tiszjant csak egyszer intette meg. Különböző intézkedésekre van kilátás. A magyarokról, Papp László: .— őszintén mondom, ha az elutazás előtt az ígérik, hogy 3 érem a miénk, boldogan kezet rá­zok az „ajánlattevővel”. Hatérem elnyerésére — figyelembe véve a zökkenőkkel indult idei felké­szülést —, nem számíthattunk. Lelkesedésből, ’ akarásból vala­mennyi versenyzőnk jól vizsgá­zott. a teljesítményről már nem mondhatok egyértelmű dicséretet. Jellemző, hogy a pehelysúly vi­tathatatlanul legjobbjának bizo­nyult Badarinak is vannak javí­tanivalói, gondolok elsősorban a harcosságra, keménységre, a tá­madóbb szellemű ökölvívásra. EB-újoncaink, különösen a dön­tőig eljutott Nagy József, meg­álltak a helyüket, az olimpiai csapat gerince kialakulóban van. Mindenesetre Katowice sok ta- tapasztalata alapján Montreálig minden lehetőséget meg kell ra­gadni a felkészülésre, nem sza­bad megállni az olimpiáig. A szovjet ökölvívókról:-- Várható volt, hogy a szovjet ökölvívó csapat ennek az Euró­ba-bajnokságnak is a főszereplője lesz, miként az immár húsz esz­tendeje. Jövőre az olimpián óriási kubai—szovjet ökölvívó párharc várható. A MEDOSZ már kiesett Láng Vasas—Kiskunhalasi MEDOSZ 2:0 (1:0) Kiskunhalas. 300 néző. Vezette: Szailer Láng: Lesi — Szabó, Varga, Mi- hálovics. Csiszár, Oglizán. Mé­száros, Kiss, Prandóczki, Horváth, Ács. Edző: Gulyás Géza. Kiskunhalas: Ágoston — Ju­hász. Tóth. Gulyás. Kocsis. Mé­száros (Tápai), Jenei (Agócs). Ud­vari, Nagy, Csermák, .láger. Edző: Zag József. A MEDOSZ ezzel a hazai ve­reséggel már elbúcsúzott az. NB Tll-tól. Góllövök: Oglizán, Hor­váth, Jók: Varga, Oglizán, Hor­váth. illetve Ágoston. Juhász, Gulvás Jó játék ellenére vereség EPGÉP—Jánoshalmi Spartacus 2:1 (1:0) Albertfalva, 100 néző. Vezette: Kövesfalvi. ÉPGÉP: Jantner — Szalai (Do­mokos), Rákos, Kovács, Papp, Tímár, Török (Nagy), Tóth, Mo- hácsik, Bleichner, Ligeti. Edző: Dombóvári József. Jánoshalma: Csernák — Fad­di. Németh, Fenyvesi IV., Angeli, Maráczi, Mészáros (Ádám I.), Burányi, Bucsi, Ádám II.. Feny­vesi III. Edző: Gacs Tibor. A jánoshalmi csapat kitűnően játszott és nem érdemelt veresé­get. Góliövők: Tóth 2, illetve Né­meth. Jók: Papp, Tímár, Mohácsik, illetve Bucsi, Fenyvesi III. * (A Láng: Vasas—Kiskunhalasi ME­DOSZ és az, ÉPGEP—Jánoshalma mér­kőzésekről a szerkesztőség telefonvo­nalának hibája miatt nem kaphattunk részletes tudósítást.) Siikösd—Kiskőrös 6:4 (3:1) Siikösd. 250 néző. Vezette: Czencik. Korszerű támadásokat, szép gó­lokat láthattunk. Góllövők: Kol­lár 2. Maruzsa. 2, Radics. Sudár, illetve Bor, Szlovák II.. Lábát, Szlovák I„ Jók: Radics, Tóth. Katus, Kol­lár, illetve Szlovák I., Lábát. Haj­nak. Ifjúsági eredmény 2:2. Kun Béla SE—Soltvadkert 2:1 (2:0) Soltvadkert. 500 néző. Vezette: Martinecz. A Soltvadkert irányította a já­tékot, de a fölényt nem tudták ki­használni. Kiállítva Farkas (Kun Béla SE) a 80. percben. Góllövők: Farkas, 2. illetve Tótii. Jók: Gu­lyás (a mezőny legjobbja), Hor­váth. Sahin, illetve Heiler. Tóth. Ifjúsági eredmény: 4:2 a Kun B. SE javára. Kalocsai VTSK—Kunszentmiklós 4:1 (2:1) Kalocsa, 500 néző. Vezette: Ke­resztes. Nagyjából kiegyensúlyozott első 16 aranyérem a területi bajnokságon Sikeres napjuk volt vasárnap a kecskeméti atlétáknak. A há­rom helyen megrendezett terüle­ti bajnokságokon főszerepet ját­szottak, és a legjobban szereplő egyesületek közt mintegy 50 do­bogós helyezést értek el. Az ifjúságiak közül Gyulán Zsámboki Anna és Adamik Zol­tán 2—2 számot nyertek. Itt Ör­dögit Attila aranyjelvényes súly­lökő eredménye emelkedett még ki. Jászberényben a serdülő Papp Éva nyert két aranyat, és gáton az előfutamban nagyszerű egyéni csúcsot futott. Németh Ernő 100- on ismét 11,3-as eredményt ért el. s ezzel biztosan győzött. A csongrádi serdülő „B” versenyen Gvenes Klára duplázott. A ko­moly idővel megnyert 600 m után gáton is első lett. Az eredményes és sikeres sze­replés mögé nézve azonban nem lehet teljes az örömünk. A ser­dülő „B” és „A” korosztályban a kecskemétiek mögött megyei szinten nincs senki. Bajáról két, Fél egy házáról pedig egy ver­senyző hozott még érmes helye­zést a kecskeméti sportiskolá- sokon kívül. Jobb eredmények: Ifjúságiak: Zsámboki Anna súly 1. 11,29 m, távol 2. 522 cm. Tormási Ferenc magas 1. 192 cm. Ördögh Attila súly 1. 14,27 m, diszkosz 2. 37,54 m. Adamik Zol­tán gerely t. 57,48 m. 300 gát 1. 40,8. Rndi Ferenc távol 3. 634 cm. Serdülök „A": Papp Éva ma­gas 1. 157 cm, 300 m 1. 44.1 mp. 80 m gát előfutamban 12.5 mp. Csókás Zsuzsa 80(1 m 3. 2:29,2. Adamik Csilla diszkosz 3. 27.48. Németh Ernő 100 m 1. 11.3 mp, 100 m gát 2. 15.1, Princz Mihály 800 m 2. 2:03,0, Szvetnik Endre 8000 m 1. 9:55,3, 1500 m 3. 4:29,8. Serdülő „B": Gyenes Klára H0«) m 1. 1:43.3, 80 gát 1. 14.2 mp, Palló Irén 600 m 2. 1:48.4, 100 m 3. 13.3 mp, Herczegh Sándor diszkó"/ 1. 40,50 m, magas 3. 165 cm. Kovács László súly 1. 12.49 m. 80 gát 2. 12,2 mp, Palásti György magas 1. 150 cm. 80 m gát 3. 13,3 mp, Bari Erika 600 m 2. 1:49,1. félidő után a Kunszentmiklós ját­szott mezőnyfölényben, mégis a kalocsaiak rúgták a gólokat. Góllövők: Megyes 2, Gerber dr., Matos, illetve Bérezés I. Jók: Bú­zái. Posztobányi. Megyes, Matos, illetve Kulisity. Bérezés II,. Szabó. Ifjúsági eredmény 8:0 Kalocsa javára Fájsz—Érsekcsanád 1:1 (1:0) Fájsz. 400 néző. Vezette: Hor­váth S. Az első félidőben nagy fölény­ben volt a fajszi csapat, de csak egy gólt tudtak lőni. A 26. perc­ben Ádám góljával 1:0. A szünet után a 79. percben Tüske egyenlí­tett. 1:1. Jók: Gombkötő II.. Púpos, Hor­váth. illetve Marinkó, B. Szabó, Csordás. Ifjúsági eredmény 2:2. Tompa—Honvéd Radnóti SE 2:1 (2:1) Szabadszállás. 100 néző. Vezet­te: Dömök. A tompái csapat nehezen nyert a jól védekező Radnóti SE ottho­nában. Góllövők: Czeigerschmidt U-esből. Gyiffkó, illetve Füredi. Jók: Czombos. Czeigerschmidt. il­letve Janovics. Bácsalmás— Kecskeméti Fémmunkás 3:1 (0:0) Kecskemét. 100 néző. Vezette: Szűcs L. Az első játékrészben a Fém­munkás volt fölényben. A máso­dik félidő elején 5 perc alatt el­dőlt a mérkőzés sorsa. Góllövök: Knepik 3. illetve Kállai II. Kiál­lítva u. 112 percben Vajda (Fém­munkás). .Jók: Köves. Aradi, Kne­pik. illetve Palincsár. Kállai II. Ifjúsági eredmény 9:1 Bácsal­más javára. Bajai SK—Lakitelek 3:0 (3:0) Baja, 100 néző. Vezette: Vereb. A Lakitelek 8 játékossal érke­zett csak Bajára. A 10. percben Mogyorósit (Lakitelek) a játékve­zető kiállította. A 47. percben Ta­kács is megsérült, s így a Laki­teleknek csak 6 játékosa maradt a pályán. A szabályok értelmé­ben a játékvezető lefújta a mér­kőzést. Góllövők: Kocsis 2, Ke­mény. Ifjúsági eredmény: 4:0 a Bajai SK javára. Gábor Áron SE—Izsák 2:0 (1:0) Vaskút—Hajós 2:1 (1:0) Erről a két mérkőzésről nem kaptunk részletes tudósítást. A MEGYEI I. O. BAJNOKSÁG allasa 1. Kun Béla SE 31 22 4 5 74-26 48 2. Kai. VTSK 31 20 7 4 90-49 47 3. Fájsz 31 20 5 6 86-42 45 4. Tompa 31 19 3 9 62-41 41 5. Kiskőrös 31 16 7 8 71-41 39 6. Sükösd 31 13 9 9 54-41 35 7. Bajai SK 31 13 9 9 40-34 35 8. Soltvadkert 31 12 6 13 55-55 30 9. Gábor A. SE 31 12 6 13 48-49 30 10. Érsekcsanád 31 10 9 12 42-55 29 11. Hajós 31 9 9 13 43-47 27 12. Kunszentmiklós 31 9 9 13 62-87 27 13. Bácsalmás 31 7 11 13 38-53 25 14. Izsák* 31 6 14 11 32-55 25 15. Vaskút 31 7 6 18 38-55 20 16. K. Fémmunkás 31 8 4 19 38-58 20 17. Radnóti SE 31 4 9 18 42-70 16 18. Lakitelek 31 6 4 21 41-91 16 Megjegyzés: A '-gal (elzelt csapattól egy büntetőpont levonva. A világ sportja — sorokban ROMA A Kínai Népköztársaság hivatalosan kéne a Nemzetközi Egyetemi Sport Szövetségbe (FISU) való felvételét. A kérelmet a FISU június 20—21 -i var­sói. majd véglegesen a szeptember 15 — 16-i római kongresszusán tárgyalják és döntik el. Pozitív válasz esetén a kínai főiskolás atléták már részt ve­hetnének az olasz fővárosban szep­tember 17. és 21. között megrendezés­re kerülő atlétikai universiadén. i MEXIKÓVÁROS Halállal végződött, kél nvexikói ököl­vívó találkozója. Rafael Martinez a 6. menetben kiütéssel győzött Juan Tor­res ellen, aki miután magához tért, egy étterembe ment vacsorázni. Ott rosszul lett. kórházba szállították és rövidesen agyvérzésben meghalt. NEW YORK Négy fiatal. 16—23 év közötti ameri­kai a távtenisze/.csben új ..világrekor­dot" állított fel. Óránkénti 5 perces pihenőkkel 43 órát játszottak. H3H gé­met értek el. A régi világcsúcsot 41 :35 órával laiTölták skót fiatalok. Idegenben nyert a Kun Béla SE