Petőfi Népe, 1974. szeptember (29. évfolyam, 204-228. szám)

1974-09-18 / 218. szám

19.74. szeptember>18. • PE. MA: gR FELSZABADULÁSI; KUPA , MÉRKŐZÉSEK (Valamennyi 15 órakor,) Kecskeméti SC—Kecskerrtéti TE, Széktój Stadion. Jánoshalma—Pécsi MSC, János­halma. Kiskunhalasi MEDOSZ—Bp. Va­sas, Kiskunhálas. Kilián FSE—Mezőfi SE, Szolnok^ Edzők továbbképzése Kiskőrösön A Mégyei Labdarúgó Szövetség edzőbizottsága szeptember 20-ári pénteken Kiskőrösön, a Petőfi Spartacus sporttelepen rendez edzői továbbképzőt, amelyen Ba~ ja, Kiskunhalas, Kalocsa és Kis­kőrös városok, valamint járások megyei l—11. osztályú, valamint a' járási bajnokságban szereplő labdarúgó-csapatok, edzői vesznek részt. Az előadást és a speciális edzésbemutqtót Bidcsi Sándor, a Kiskőrösi Petőfi Spartacus edző­je tartja, majd ezt követően az edzőbizottság képviselője ismer­teti az edzőkkeli a most beveze­tésre kerülő' felnőtt, ifjúsági és serdülő követelményrendszert. KOSÁRLABDA Kkfházi Lenin Tsz SK—Szegedi Élm. Főisk. 84:69 (15:39) NB III-as férfimérkőzés. Sze­ged. V.: Horváth, Horváthné. Lenin Tsz SK: Somogy vári (14), Tanács (10) — Mészáros 1(24) — Bódi (22), Kerék (14). Csere: Ágoston, Beliczai, Czakó. Edző: Mészáros Gjjula. TEKE Nagyszerű győzélem Kecskeméti SG—Z. Daniívia 5:3 (2623—2611) NB II. férfi. Budapest. KSC: Tóth 406. GYEBROVSZKI 445. Czira 433. Dorogi 420, FA­RAGÓ 453. OftBÁN 466. Z. Danuvia: Simó 434. REIDÉR 436, SZLIZS. 446. Haisz 416, Bo- zsik 413. SZABÓ 466. A bajnokság első helyén álló Z. Danuvia ellen idegen pályán aratott győzelem igazán minden elismerést megérdemelt. Pedig régen látott izgalmas küzdelem volt, s a negyedik pár befejezése után még a bajnokjelölt vezetett 28 fával. Ezután Faragó remek formában éppen 40 fát vert rá ellenfelére, s a végén az utolsó párban a két- legeredményesebb dobó küzdelme haiszálra egyenlő maradt, ami azt jelentette, hogy. Orbánnak sikerült megtartania a 12 fás előnyt 'és ezzel a mérkő­zést is megnyerte a KSC. NB III-AS MÉRKŐZÉSEK Mezőberény—K. Sütő. S:3 (2409—2342) KTE—Kkh. MED. 6:2 (2477—2260) K. MÁV—Battonya 5:3 (2445—2351) VÁROSI BAJNOKSÁG KTE B.—K. Vasas B. 6:2 (2404—2196) K. Vörös Met.—K. Ep. 3:5 (2241—2310) K. Vas. A—K. Sütő. B. 7:1 (2449 —2418) KSC B—K. MÁV B. 7 :1 , (2514—2286) Fodor ezüstérmet nyert Miskolcon A tiszakécskei Fodor István birkózó 68 kg-ban lépett szőnyeg! re Miskolcon, ahol tovább sike­rült gyarapítani minősítési pont­jainak számát, miután két vállra fektette Jászkait (DVTK), a tata­bányai Paumit. Az egykori válo­gatott Katz (Orosháza) ’ellen is biztosan nyert pontozással, de a döhtőben, meghúzódott a válla és a csepeli Ideivel szemben, vissza- Jépett Második helyével ismét értékes pontokat gyűjtött, s már csak 3 pontja hiányzik az I. o. minősítés megszerzéséhez. . K. S. Cselgáncstoborzó A Kecskeméti SC cselgáncs- szakosztálya felvételt hirdet 19.56 —1966 közt született fiúk ré­szére, akik a cselgáncsozáshoz kedvet éreznek. Jelentkezni lehet minden hétfőn—szerdán—pénte­ken 18—19.30-ig .a Széchenyiváro- si Általános Iskola tornatermé­ben Kökény Ferenc edzőnél, vagy kedden—csütörtökön a városi sportcsarnokban 18—19.30-ig Hor­váth László edzőnél. Öt aranyérem Bács megyének Az elmúlt hét végén Baján a városi sportosaitokban ren­dezték meg a vidéki ifjúsági és junior cselgáncs-bajnoksá­got. Szinte valamennyi súlycsoportban nagy létszámú me­zőny indult, bár az is igaz, hogy a sok versenyző között szép számmal akadt képzetlen cselgáncsozó is. — A szombaton rendezett ifjú­sági bajnokság jellemzője első­sorban a határtalan lelkesedés, bátor támadŐszelIem volt — mondta kérdésünkre Varga And­rás, a KSC cselgáncs szakosztá- ■ lyának vezető edzője. — A fia­talok többsége még csak . nem­rég eselgáncsozik, s így érthető, hogy nem ismerik még a sport­ág mesterfogásait. Van viszont akarat és- határtalan küzdőszel- t lém. Ami' á számunkra a , legör- vendetesebb,' hogy amit mégis cselgáncsból láttunk, azt a mi versenyzőink — tehát a bajaiak: és a kecskemétiek — mutatták. Vasárnap a junioroknál már egészen más volt a. helyzet. Itt már elsősorban a- technikai tu- . dás domborodott ki. Hasznos volt az is, hogy a szombati ifjúsági bajnokság döntősei vásárnap a juniorok közt indulhattak.- Eredmények: ' IFJÚSÁGIAK: '58 kg:' Vincze (Szolnoki Kilián), 2. Buri (Esz­tergom), 3. Birk (Miskolci AFIT) és Lakatos /(Pécsi Sí)., 65 kg: 1. Nagysolymosi (KSC), 2. En­gel (Miskolci AFIT), 3. £iss (Pé­csi Sí) és Gábor (Tatabánya). 75 kg: 1. Blaskovics (KSC), 2. Berkes í. (Tatabánya), 3. Juhász (MVSC) és Gyányi (Szalvai SE). 85>kg: 1. Ercsényi (BSK),1 2. Sári (BSK), 3. Sándor (KSC) és Sáffián (MVSC). Nehézsúly: 1. Tóth (Miskolci AFIT). ' JUNIOROK: 63 kg: 1. Gábor (Tatabánya), 2. Fekete (MVSC), 3. Mészáros (BSK) és Kiss (Pécsi Sí). 70 kg: 1. Hangyási (BSK), 2. ■ Csikók (KSC), 3. Farkas (Eszter­gom) és Vincze (Szekszárdi D.) 80 kg: 1. Zsámboki (SZEOL), 2. Szabó 'M (SZEOL), 3. Krajkó (SZEOL) és Ádám (Szekszárdi. 93 kg: 1. Román (Szalvai SE), 2. Benkő (KSC), 3. Szabics (SZEOL) és Sütő (MVSC). Nehézsúly: 1. E. Kovács (KSC), 2. Csendom (MVSC), 3. Gilázer (Győri D.) és Ádamek (Tatabánya). — Megyénk szempontjából igen jól sikerült ez a verseny — ez Varga András edző .yéleméhye. — Az ifjúságiaknál Nagysolymosi kiemelkedett a mezőnybőL Öt győzelme' közül 3 leszorítás, egy karfeszítés, egy bírói döntés és egy dobás volt. Blaskpvicsnak 4 győzelem .kellett az elsőséghez. A legszebb éppen a döntőben, a tatabányai Berkes ellen, akitől pedig a Balaton Kupában kika­pott. Most egy igen nehéz akció­val, az úgynevezett nagy-külső horoggal nyert. Ercsényi és Sári is jói küzdött. Sándor csak Er­csényitől kapott ki. A juniorok­nál szépén dolgozott a bajai Mé­száros. A 70 kg-ban Hangyási és Csikós egyformán, 4—4 győze­lemmel, ■ csoportelsőként jutott döntőbe, ahol Hangyási az első percben egy 5 segédpontos akciót ért el, és előnyét megtartotta. A 80 kg-ban a nemrég még kecskeméti, de most a SZEOL színeiben versenyző Zsámboki. nyert biztosan. A 93 kg-ban Ben­kő két győzelemmel jutott a dön­tőbe, ahol a békécsabai Román ellen vívott szoros mérkőzést. Sajnos, sérülése miatt fel kellett adnia. A nehézsúlyban. E. Kovács (KSC) előbb Oláh (Szekszárdi, majd Glázer (Győr) ellen nyert. A döntőben is vezetett már, ami­kor ellenfele, a miskolci Csen­dom megsérült és feladta. A bajai vidékbajnokságról egyébként a súlycsoportok 1—10. helyezettjei jutottak tovább és indulhatnak az országos bajnok­ságon, ahol a Budapest bajnok­ság első tíz versenyzőjével talál­koznak. Mire készülnek most a csel- gáncsozók? — kérdeztük Varga Andrást. — A jövő héten Eszter­gomban, a Duna-kanyar Kupában veszünk részt, amely egyben ha­gyományosan „Kovács Ákos-em- lékverseny”. A teljes serdülő gár­dával és négy ifjúsági verseny­zővel indulunk. Á kupát tavaly a KSC nyerte, és szeretnék meg­védeni elsőségükét. Szabó Zoltán Jól sikerült a Barack Kupa premierje Újszerif kezdeményezés megvalósításának volt szín­helye a kecskeméti fedett­uszoda. A Kecskeméti Köz­úti Építő Vállalat meghiidet- te a tröszthöz, tartozó válla­latok és a központ dolgozói közötti úszóversenyt. Az öt számból álló viadal győztes csapata részére /felajánlott serleget „Barack Kupá”-nak keresztelték el. Nyolc1, csapat nevezett a ver­senybe. Három egyéni számban és két váltóban álltak rajtkőre a nők és a férfiak. A vetélkedő végig izgalmas volt, hiszen a kecskeméti csapat1 az utolsó számig vezetett, de jobb váltó­számú helyezéssel a Hódmező­vásárhely került az élre. négy ponttál megelőzve a hírösváro- siakat. A verseny nemcsak izgalmával volt méltó a nagyszerű kezdemé­nyezéshez, hanem külsőségében is. Jó volt látni a csapatok fe­gyelmezett, színes felvonulását — részt vett a megnyitón Kőrös Gáspár, Kecskemét Városi Taná­csának elnöke is —, majd a még ünnepélyesebb eredményhirde-- lést. A baráti, közös ebéddel folyta­tódó program keretében Újvári István, az Útépítő Tröszt vezér­igazgatója — mielőtt átadta vol­na a Serleget és az- okleveleket — foglalta össze a verseny ta­pasztalatait. Többek között ezt moridta: — Sokat hallottunk a kecskemétiek vendégszeretetéről, szép városukról, impozáns fedett uszodájukról, s a hallottak be­igazolódtak. Nagyszerű versenyt rendeztek. Természetesen nem az volt a cél, hogy rivalizálást kelt­sünk vállalataink között. Inkább az, hogy ne csak a munkában, hanem emberi vonatkozásában is szorosabb kapcsolat alakuljon ki.- A tömegsportot szolgáló kez­• Újvári László átadja a díszes vándorserleget Bajusz Károlynak, a győztes csapat kapitányának. deményezést -mindig támogattuk, s támogatni fogjuk. A verseny­nek csak győztese volt, s bán­hatják azok (Győr, Kaposvár, Za­laegerszeg, Székesfehérvár és Debrecen), akik , nem jöttek el. Jövőre ismét lesz lehetőségük, mert a Bara'ck Kupát minden évben megrendezzük.” Részletes eredmények: 100 méteres férfi gyors: 1. Já- ray Tamás (ÜTTRÖSZT), 2. He­ring László (Nyíregyháza), <3. Bajusz Károly (Hódmezővásár- ’hely). .100 méteres férfi mell: 1. Szak- máry László (Hódmezővásárhely), 2. Darányi György (Kecskemét), 3. Dunái István (ÜTTRÖSZT). A verseny érdekessége, hogy a bronzérmet nyert Dunai István, az ÜTTRÖSZT 1 pénzügyi csoport­jának vezetője 54 éves, és sor­ra megelőzte a nálánál 30 évvel fiatalabbakat is. 100 méteres női mell: Vadasdy Kálmánná (Kecskemét), 2. Mol­nár Károlyné (Hódmezővásár­hely), László Ildikó (ÜTTRÖSZT). 4x50 méteres váltó: (Nők) l. Kecskemét (Vadasdy Kálroánné, Mészáros Sándorné, Takács Már­ta, Ivanics Ilona), 2. Hódmező­9 Dunai István, aki megcáfolta 54 éves korát. vásárhely, 3. ÜTTRÖSZT. (Fér­fiak) Hódmezővásárhely (Bajusz Károly, Farkas Illés, Kecskés István, Szakmáry László), 2. Bu­dapest, 3. Kecskemét. Csapatvégeredmény: 1. Hódme­zővásárhely, 2. Kecskemét, 3. ÜT­TRÖSZT. H. P.‘ A Reménység nyerte az Északi csoport rangadóját ÉSZAKI CSOPORT Tiszakécske—Helvécia 2:0 (0:0) Tiszakécske. 300 néző. vezette: Horváth S. Az első félidőben kiegyensúlyo­zott játék folyt. Szünet után a ti­szakécskei; csapat vette át a já­ték irányítását, az 50. percben Józsa ért el gólt. majd a 70. perc­ben Váczi talált a hálóba. 2:0. Jók: Almási.' Józsa. Sántha, Vá­czi, illetve Németh. Zsákai, Ki­rály Ifjúsági eredrriény: 3:1 Tisza­kécske javára. MFSC—Csengőd 4:1 (1:0) Kecskemét. MFSC-pálya, 100 néző. Színvonalas mérkőzésen megér­demelten győzött a hazai csapat. Góllövők: Hubacsek. Vass, Gu­lyás (11-esből). Patocskai, illetve Borsik. Jók: Hubacsek. Gulyás (a mezőny legjobbja), Erdősi, Szabó, illetve Deák. Zsíros. Ifjúsági eredmény: 2:0 az IVIFSC javára. Lajosmizse—Kiskunma jsa 5:0, (2:0)’ Lajosmizse. 250 néző. A hazai csapat győzelme ilyen arányban is megérdemelt. Góllö­vők: Erdős 2. Kutasí. Kisjuhász, Görög. Jók: Kocsis. Kislőrinc, Kutasi. illetve Kerpics. Ifjúsági eredmény: 7:1 Lajos­mizse javára. Kiskunfélegyházi Reménység— Kiskunfélegyházi Vörös Csillag 2:1 (1:1) Kiskunfélegyháza. 400 néző, ve­zette: Danics. A félegyházi rangadó mindvé­gig jó iramú, színvonalas küzdel­mes játékot hozott. A Reménység győztes gólja súlyos kapushibából esett. Góllövők: Kratofill 2, illet­ve Karsai. Jók: Bartha. Cserkó, Dora. II.. illetve Kürti. Térjék, .Solvmosi. Ifjúsági eredmény: 3:2 a Re­ménység javára. Kecskeméti MÁV— Hetényegyháza 4:1 (2:1) Kecskemét. 200 néző. vezette: Öze. Kiegyensúlyozott játék folyt az első félidőben Szünet után nagy fölényben voltak a hazaiak, s ilyen arányban is megérdemelten nyertek. Góllövők: Simon 3, Tor­mási II.. illetve Varga II. Jók: Simon. Pongrácz. Tormási I., Do­rogi. illetve Varga II. . Ifjúságii eredmény: 3:l/á_ Kecs- kemétiHVIÁY; jiavára. Kecel—kerekegyháza 3:2 (2:2) Kecel. 250 néző. vezette: Rónai. A hazai csanat az 5.' percben Vajda góljával vezetést szerzett. 1:0. A 28. percben ismét Vajda volt eredményes. 2:0. A 33. perc­ben Szélesi 11-esből 2:l-re javí­tott. Majd a 43. percben Pólyák­nak sikerült egyenlítenie. 2:2. A 47. percben Vajda állította be a végeredményt. Jók: Tógvik (a me­zőny legjobbja). Vajda. Polgár, illetve Gogolák. Szélesi. Kulmann. Ifjúsági eredmény: 2:0 Keyel javára. ,Szánk—Tiszaalpár mérkőzést a szövetség későbbi időpontra ha­lasztotta el. DÉLI 'CSOPORT Kiskunhalasi MÁV—Miske 2:1 (1:1) Kiskunhalas. 100 néző. vezette: Demeter. A helyzeteit jobban kihasználó Kiskunhalasi MÁV mégérdemel- ten nyerte meg a mérkőzést. Csör­gő I. Csörgő II. a második félidő 85. percében á kiállítás sorsára jutott. Góllövök: Laskovics. LJtasi, illetve Dézsi. Jók: Doszkocs (a mezőny legjobbja). Agód, Lasko­vics. illetve Tamás. Bagó. , Dávod—Dunapataj 2:1 (1:0) Dávod. 600 néző. vezette: Al­mási. Végig nagyiramu mérkőzésen a helyzeteiket johban kihasználó hazaiak megérdemelten győztek. Góllövők: Zeller 2. illetve Kiss. Jók: Franyó. Vatai. Jeszenszki, illetve Kiss. Horváth. Ifjúsági eredmény: 4:3 Duna­pataj javára. Császártöltés—Csávoly 2:0 (1:0) Császártöftés. 200 néző, vezette: Boronkai. A császártöltési csapat végig nagy fölényben játszott, de csa­tárai igen Sok gólhelyzetet hagy­tak ki. Góllövők: Török, Szabó II. Jók: Ledniczki. Varga. Ifjúsági eredmény: 1:0 Császár- töltés javára. Dunavccsc—Kát y mái* 2:1 (2:1) Dunavecse. 200 néző., vezette: Királv. Alacsony színvonalú mérkőzé­sen gyenge csatárjátékot mutatott mindkét csapát. A kat.vmáriak két 11-est kihagytak. • Góllövők: Far­kas. Gotlik. illetve Ispánovics. Jók: Cérna (a mezőny legjobbja). Varga. Farkas, illetve Dunai. Is­pánovics. Bácsbokod—Szamuely SE 3:2 (2:0) Kalocsa. 200 néző. vezette: Hor­váth F. Élvezetes, jó mérkőzést vívott egymással a két csapat. Bácsbo- kodiak a szünet után mutatott jobb játékukkal megérdemelten nverték meg a mérkőzést. Góllö­vök: Mák 2. Havasi, illetve Diny- nyés 2. Jók: Mák. Csúcs, Szabó, illetve Tkotity. Ifjúsági eredmény: 3:0 (a mér­kőzésből csak egy félidőt játszot­tak le a bácsbokodiak késése miatt) Bácsbokod javára. Gara—Kunbaja 5:1 (2:1) Kunbaja. 250 néző. A jól és keményen, de sport­szerűen játszó • garai csapat ■ a gyenge napot kifogó hazai csapat ellen ilyen arányban is megér­demelten nyerték meg a mérkő­zést. Góllövők: Tomaskov. 4. Ta­kács. illetve Pásztor. Jók : Tomas­kov. Osztrogonácz. Takács, illetve Latinvák II. Ifjúsági eredmény: 2:1 Gara javára. Solt—Mélykút mérkőzés elma­radt. miután a mélykúti csapat nem jelent meg. Madaras—Kinizsi SE 3:1 (1:1) Madaras. 100 néző. vezette: Kállai. Jó iramú mérkőzésen nyert a madarasi csapat. A 30. percben Galambos góljával a Kinizsi SE ért él vezetést. 0:1. A 40. percben Kollár egyenlített 11-ésből. 1:1. A 46. percben ismét Kollárt ért el gólt. 2:1. A 86. percben Juhász állította be h 3:1-es végered­ményt. Jók: Kollár .{a- mezőny legjobbja). Kormány. Bizsik. illet­ve Krausch. Hábel. Lausch. Szen­tesi Ifjúsági eredmény: 5:2 Madaras javára. A MEGYEI II. OSZTÄI-1 I LABDARUGÓ-BAJNOKSÁG ÁLLASA . ÉSZAKI CSOPORT 1. Kkrh. V. Cs.- 5 4 • 1 14-1 a 2. Kkfh. Remény. 5 4 : t 11 S* 3. Hetényegyháza 5 3 1 I 1 1 -1» 7 4. -Tiszaalpár 4 2 2 ;; 4 «* 5. K. MÁV 4 1 1 17-7 5 6. Tiszakécske 4 2 1 1 in-*» 5 7. Lajosmizse 5 2 • 1; 2 H-» 5 H. MFSC 2 2­3-1 4 9. Kecel 4 I 1 * H-9 3 10. Szánk 4 '— 3 1 4-6 3 11. Kerekegyhaza 4 1- 3 7-9 2 12. Helvécia 4 2 2 5-12 2 13. Csengőd 5 — 2 3 10-24 2 14. Kkmajsa 5- 5 4-^16 — DELI CSOPOHT 1. Gara 5 5 3 _ 22-2 10 2. Dávod 5 4 i á­8-4 3 3. Kkh. MÁV 5 3 í i 9-6 7 4. Császártöltés 5 2 2 1 10-6 6 5. Madaras 5 3 — 2‘ 16-13 6 6. Kunbaja 5 2 2 l 9-8 6 7. Kinizsi .SE 5 2 1 2 12-11 5 8. Katymár 5 1 3 1 5-5. 5 9. Dunapataj 5 2 1 1 10-12 5 10. Miske 5 2 — 3 17-13 4 11. Solt 4 1 2 1 . 9-9 4 12. Dunavecse 5 — 3 6-16 4 13. Bácsbokod 5 l 1 3 8-13 3 14. Mélykút 4 1 §§ 3 5-11 2 15. Szamuely SE 5 —; 1 4 6-13 1 16. Csávoly 5 — 1 4 3-13 1 HORGÁSZOKNAK... Az elmúlt hét végén a Népsta­dionban rendezték meg az orszá­gos .ifjúsági atlétikai bajnokságot, amelyen hét-hét kecskeméti és .bajai atléta vetélkedett' a -legjob­bak között. Közülük a legeredmé­nyesebbén Adamik Zoltán (KSC) szerepelt, aki öt versenyszámban indult, s valamennyiben helyezést ért gl. Különösen értékes a 300 méteres gátfutásban elért ered­ménye, amely új megyei csúcs. S egyúttal az első 40 mp-en belüli megyei idő ezen a távon. Ered­ménye aranyjelvénvés szint. De a 110 m-es gátfutásban és magas­ugrásban szerzett második helye­zésével is igén értékes pontokat szerzett. H. Szabó három futó­számban. Ördögh súlylökésbem Tormási magasugrásban, Zsám- boki a 100 m-es női gáton gyűj­tött pontokat. A KSC ezen a ver­senyen 37 olimpiai pontot, szer­zett. A bajaiak közü| Csóka János nyert országos bajnokságot a 2000 • m-es akadályfutásban. Eredmé­nye aranyjelvényes szint. Reme­kül versenyzett Walford, Stang, Balázs és Szalmái.' akik értékes pontokat szereztek egyesületük­nek A Bács megyeiek eredményei: Fiúk: 17 évesek, (Adamik Zoltán öt számban ért el helyezést): 110 m gá­ton: 2. 15,3 (megyei ifjúsági csúcsbe- állitás), 300 m gáton: bajnpk: 39.4 (mer gyei ifjúsági csúcs), magasugrás: 192, távolugrás: 658, hármasugrás: 13,58'. Csóka János (BSK) 2000 m akadályon) országos bajnok 6:06,8 mp-cel, Edző­je: Horváth György. , Nők: 100 m: 7. Csontos Zs. 12.7. 200 m: 7. Csontos Zs. (BSK) 26,4. 400 m: 4. Balázs M. (BSK) 59,8. 800 m: 6. Szal­ma Zs. (BSK) 2:21,8. 100 m gát: 5. Zsámboki (KSC) 16,0» 18 évesek, férfiak: 1500 m: 5. H. Sza­bó (KSC) 4:09,2. 3000 m: 4. H. Szabó' 8:58,4. 2000 m akadály: 4. H. Szabó 6:22,3., Magasugrás: ,4. Tormási (KSC) 192, Súlylökés: 3. ördögh (KSC) 14.72. Nők, 800 m: 3. Stang M. (BSK) 2 :15.2. 1500 m: 4:59.0. 19 évesek, férfiak, 5000 m: 2. Wol­ford (BSK) 15:03,2. Tiszaalpáron a Virágzó Tisza Halászati Termelőszövetkezet iro­dájában a horgászok által régóta várt tárgyalásra került, sor. A kezdeményező megbeszélé­sen reszt vett Kővágó János, a htsz elnöke, Kanalas Mihály, a htsz ellenőrző bizottság elnö­ke. Bartos Gyula, a MOHOSJS országos vezetőség tagja. Bodri Imre, az Alpári Tisza HE titkára. Az alpári és a szikrai holt Ti- sza-ágak közös használatánál fel­merülő problémák rendezésével kapcsolatban az alábbi állásfog­lalások születtek: 1. A holtágakon a terűiéti jeggyel rendelkező horgászok egy .foglalt-he­lyet létesíthetnek. A vizen levő foglalt hely csak .olyan karóval jelölhető meg. amelyet a nagyhálózás alkalmával a halászok felbirnak húzni. Az egyik karón időtálló festékkel fel kell tün­tetni a horgász nevét, pontos lakcímét és az igazolványának a számát. (Nem az állami jegy számát.) A másik karó vízből kiálló részét színes festékkel kéll megjelölni., A halászok vállalják, hogy a nagy­hálózáskor mind két. kárót a part sze­gélyhez közel egymás mellé leszúrják, és ott a gazdája megtalálja. Csak egy foglalt helye lehet mindenkinek. A jelzés nélküli karókat a vízből bizton­sági okokból eltávolítják. 2. Az alpári holt Tisza»-ág motorcsó­nak-használat rendezésére élet- és va­gyonbiztonsági okokból a bizottság az alábbi határozati javaslatot terjesztette a nagyközségi tanács vb elnöke elé: a) A nagy sebességgel közlekedő mo­torcsónakok veszélyeztetik a fürdő- zök életét, s a halászok hálóit szét- s/.aggatják. E/.ért motorcsónak tartá­sát csak halászati vagy horgász tevé­kenységet 'kifejtök ‘részére engedé­lyezzék. b) Az alpári üdülőterületről, a Kisgáttól a tiszaúj falui temetőig teljes égészében ki kell tiltani a* mo­torcsónakokat. Innen á tiszaúj falui artézi kút befolyójáig a megengedett sebesség» 5 km.óra. A további/szaka­szon a tiszai zsilipig 20 km óra legyen a Vnaximális sebesség. Az üdülőkörzet fejlődésével a ta­nács vb további korlátozásokat is ve­gyen figyelembe. Bartos Gyula NB-s ifjúsági és tartalék- I bajnokság Kecskeméti SC— Szarvasi Főisk. Spart. 2:1 (0:1) Ifjúsági mérkőzés. Kecskemét. Remek mérkőzésen mindkét csapat igen ötletesen játszott. A szünet után nagy hajrát kivágó kecskemétiek megérdemelten for­dították a maguk javára az ered­ményt. Góllövők: Farkas,. Hájer, illetve Petvka. Kecskeméti SC II.—Szarvas 1L 4:1 (0:0) NB-s tartalékmérközés. Változatos első félidő után a KSC a második játékrészben gól| ratöröen és jól is játszott. Góllö­vök: Horváth 3. Vigh, illetve Horváth. László, illetve Nagy Szobovik Adamik és Csóka országos bajnok