Petőfi Népe, 1973. november (28. évfolyam, 256-280. szám)

1973-11-09 / 262. szám

1973. november 9. • PETŐFI KÉS SPORT-SPORT KOSÁRLABDA Soproni MAFC—Kecskeméti SC 82:80 (38:35, 75:75) NB I. férfi. Kecskemét, vezette: Cziffra. Bacsfav. KSC: Tóth (18). Kovács (24) — Farkas (16) — Csányi (16), Szé- kedi. Csere: Felföldi (5), Pajor (1). Várszegi. Edző: Guóth Iván. Az elején a kecskeméti csapat nem talált be és állandóan a Sop­ron vezetett. A második félidő elején nagyon rosszul védekezett a KSC. Sorra dobták a kosarakat a SMAFC játékosai. A vendégek előnye csakhamar 10 pont fölé nőtt. A 12. percben 15 pontos soproni vezetést mutatott az eredményjelző tábla. Ezutár) a KSC Kovács és Tóth vezérleté­vel nagy hajrába kezdett a kecskeméti csapat és 5 perc alatt kiegyenlített, sőt a vezetést is megszerezték. Az izgalmas hajrá­ban a befejezés előtt 22 másod­perccel 2 pontos kecskeméti ve­zetésnél a hazaiak megszerezték a labdát. Nem kellett volna mást tenni, mint megállni és kivárni a lefújást. Sajnos, Pajor kosarat akart dobni és ez nem sikerült. A labda a soproniakhoz került és néhány másodperccel a rendes játékidő lefújása előtt Balogh kiegyenlített. A hosszabbításban a KSC vezetett, de az utolsó percben mégis a soproniak nyer­lek. Jók: Balogh, Orbay, illetve Tóth és Kovács. Az utóbbi a má­sodik félidő közepéig gyengén játszott, onnan viszont a me­zőny legjobbja volt. Bajai SK—Videoton 72:57 (36:26) » Baja. 200 néző. Vezette: Sza­mosi. Szittva. A bajai csapat könnyen nyert. Ld.: Kovács 17. Ágfalvi 16, Láng 10. illetve Csabav 14, Tapodi 11, Jelasitv dr. 10. V M Egyetértés—Kecskeméti SC 60:48 (33:27) NB I. női. Budapest. Vezette: Cseresznyés. Mihalyovszky. Jól i átázott a kecskeméti csa­pat. Az Egyetértés csak a magas­sági fölényével nyert. Ld.: Réder 15, Gajdos 10. illetve Makayné 11, Domokos 10. Kiskunfélegyházi Vasas—DVSC 58:57 (28:23) NB II. női. Kiskunfélegyháza. Vezette: Tái-nok. Tímár-Geng. Ld.: Beliczai 14. Pálinkás 13, Fekete 13. Szabó E. 12. Szegedi Vasúti Főiskola— K. MFSC 67:63 (32:24) NB III. férfi. Szeged. MFSC: Krizsón I. (4). Mikó (14) — Dóró (4) — Kupás (2), Vasvá­ri (27). Csere: Tóth (2). Tar (10). Kkfházi Lenin Tsz SK—Mezőtúr 121:61 (63:28) NB III. férfi. Mezőtúr. Vezette: Zékány. Vörös. Lenin Tsz SK: Tanács (2), Mészáros Z. (29) — Nemcsok (10), Csáki (18). Csere: Czikó (16), Polner (2). Edző: Mészáros Gyula. Négy vendéggyőzelem a megyei I. osztályban Kun Béla SE—Bácsalmás 1:0 (0:0) Bácsalmás, 200 néző, vezette: Daub- ner. A tervszerűtlenül, gyengén játszó bácsalmási csapat, megérdemelten vesztett. A győztes gól a 75. percben szabadrúgásból esett. Góllövő: Makai. Jók: Makai, illetve Turcsányi. Ifjúsági eredmény: 5:0 Bácsalmás javára. Tiszaalpár—Gábor A. SE 1:0 (0:0) Tiszaalpár, 200 néző, vezette: Hor­váth S. Végig a hazaiak támadtak, de a csatárok kihagyták a legnagyobb gól­helyzeteket is.f A . 87. percben , Szaop II. lőtte a győztes gólt. Jók: Szabó 11., Hatiez^, Kállai, illetve Fölci^s,, Gulyás, Murovics. Kunszentmiklós—K. Fémmunkás 4:2 (0:2) Kecskemét, 100 néző, vezette: Ki­rály. Az első félidőben a Fémmunkás az erős szél támogatásával két gól előnyt szerzett. Szünet után a Kunszentmik­lós támadott és súlyos kapushibákból elért gólokkal. de megérdemelten győzött. Góllövők: Bérezés, Patai, Kalaman, Palincsár (öngól), illetve: Dorogi (11-esből), Kállai II. A 82. percben Kovács (K. Fémmunkás ki­állítva.) Jók: Janovics, Takács, Patai, illetve Dorogi, Nagy. Ifjúsági eredmény: 5:2 Kunszent­miklós javára. Fájsz—Tiszakécske 1:0 (0:0) Tiszakécske, 200 néző, vezette: Nyá­ri. A hazai csapatnak nem volt szeren­cséje. Az első féliefőben két biztos gólhelyzetet is elhibáztak. A 63. perc­ben Seres hazaadását a kapus nem tudta megfogni, s a labda a hálóba jutott, öngól. 1:0. Hiába játszott nagy fölényben a hazai csapat, gólt nem tudott elérni, még il-esből sem. A 88. percben Váczi a kapu fölé vágta a büntetőt. Jók: Bédics, Gombkötő 11., Reieze, illetve Ézsiás, Varga.. Ifjúsági eredmény: 4:1 Tiszakécske javára. Tompa—Izsák 2:0 (2:0) Tompa, 400 néző. Vezette: Vágó. Változatos, jó iramú mérkőzésen győzött a hazai csapat. Az első fél­idő 20. és 33. percében Füredi lőtte a gólokat. Jók- Füredi, Barta. Ifjúsági eredmény 2:1 Izsák javára. Soltvadkert—Ersekcsanád 9:0 (3:0) Soltvadkert, 200 néző. Vezette: öze. Nagy fölényben volt a Soltvadkert. A gólok sorrendje: 5. perc Fábián 1:0. 15. perc Bozóki 2:0, 28. perc Sö­rös 3:0. 50. perc Dobna 4:0, 55. perc Wolf 5:0, 62. perc Sörös 6:0, 65. perc Wolf 7:0. 73. perc Meskó 11-esbci 8:0, 84. perc Bozóki 9:0. Jók: Bozo- rádi, Viszkok, illetve Tüske és Geiger. Ifjúsági eredmény 4:1 Soltvadkert javára. Vaskút—Radnóti SE 3:2 (1:2) Vaskút. 300 néző. Vezette: Martinecz. Sipőcz egyéni játékkal már az i. percben megszerezte a vezetést. 1:0. A 14. percben Litauszki 11-esből egyenlített. i:l. A 24. percben Szom­bati góljával vezetett a Radnóti SE. A 65. percben Palatinszki egyenlített. 2:2. A 89. percben ismét Sipőcz ta­lált a hálóba. 3:2. Nagy iramú mér­kőzés volt és többet támadott, a Vas­kút. Jók: Matus, Molnár, Lejter, il­letve Matics', Litauszki. Ifjúsági eredmény 4:2 Vaskút ja­vára. Hajós—Kiskunmajsa 3:0 (1:0) Kiskunmajsa, vezette: Zsigó. Az első félidőben többet támadott a Kiskunmajsa. A másodikban már a Hajós volt jobb és gólokat is lőtt. Góllövők: Bagó, Sebőn, Szemerei. Jók: Balogh (a mezőny legjobbja). Oláh, illetve Trenka, Balázs. Ifjúsági eredmény 2:0 Hajós javára. A megyei I. o. állása 1. Fájsz 12 8 2 2 20-9 18 2. Soltvadkert 12 8 1 3 37-14 17 3. Kszmiklos 12 7 1 4 32-25 15 4. Tompa 11 7 1 3 20-13 15 5. Vaskút 12 6 2 4 22-20 14 6. Gábor Á. SE 11 5 2 4 15-11 12 8. K. Fémmunkás 12 5 2 5 18-17 12 7. Kun B. SE. 11 5 2 4 11-15 12 9. Hajós 12 4 4 4 20-20 12 10. Bácsalmás 12 4 3 5 16-14 11 11. Izsák 12 4 3 5 16-15 11 1-2. Tiszaalpár 12 5 1 6 15-15 11 13. Radnóti SE 11 7 2 5 21-20 10 14. Tiszakécske 12 4 — 8 20-39 8 15. Ersekcsanád 12 2 2 8 18-36 6 16. Kiskunmajsa* 12 1 1 10 10-34 1 Megjegyzés: A *-gal jelzett csapat­tól 2 büntetőpont levonva. MA: kosárlabda Középfokú iskolai bajnokság. Köz- gazdasági Szakközépiskola—Bányai J. Gimn. leánymérkőzés. Közgazdasági­terem 14 órakor. ÜSZAS Az országos könnyűbúvár uszonyos és búvárúszó-bajnokság' felnőtt ver­senyének első napja. 9—17 óráig a fe­dett uszodában. Ünnepélyes megnyi­tó. délelőtt 10 órakor. Kupaszerda magyar győzelmekkel Újpesti Dózsá—Benfica 2:0 (0:0) BEK mérkőzés. Megyeri út 30 000 néző. Vezette: Toselli. Remek mérkőzésen nyert a Dó­zsa. Öröm volt nézni, hogy végre magyar együttes is tud gyorsan, keményen, és főleg jól játszani. Góllövők: Bene, Kolár. Az Ü. Dózsa 3:l-es összesített eredménnyel jutott tovább. Bp. Honvéd—Lokomotív Plovdiv 3:2 (1:0) Kispest, 8000 néző, Vezette: Smith. A honvéd 3:0-as vezetés után nagyon kiengedett. Góllövők: Kozma 2, Pintér, illetve Ivanov, Vaszilev. Tatabánya—Bregenz Vorarlberg 5:2 (3:0) Tatabánya, 6000 néző. Vezette: Korcek. Góllövők: Knapik, Szabó, Tóth K., Kőműves (2), illetve Romes ((2). ÚJABB NAGY SIKER AZ MNK-BAN Továbbjutott a Hercegszántó Hercegszántó—Szolnoki MÁV 0:0 Hercegszántó. 800 néző. Vezette: Polcz. Hercegszántó: Poszkó — Trézló, Molnár, Nagy — Glavatity, Szá­las. Barta. Tóth. Kovacsev, Klär, Havadi. Edző: Bóner József. Hercegszántón még soha nem látott hatalmas közönség előtt a hazai csapat nagy lelkesedéssel játszott és már az első félidőben is többet támadott, mint az NB II-es ellenfele. A szünet után még fokozódott az iram és most is a Hercegszántó csapatának volt tóbb gólhelyzete. A 75. percben majdnem sikerült bevenni a szol­nokiak kapuját. Végeredményben a Hercegszántó jó mérkőzésen harcolta ki a továbbjutást. Jók: Molnár. Kovacsev. Glavatity és Poszkó. A Petőfi Népe TOTÓ-tanácsadója Az FTC Győrben A totó 45. heti, november 11-i szel­vényén ismét magyar csapatokat ta­lálunk. Hét NB I-es együttes talál­kozójára kell tippelni, melyek közül kiemelkedik a Rába ETO—Ferencvá­ros összecsapás, valamint a vidéki csapatok néhány változatosnak ígér­kező mérkőzése. A főváros két talál­kozóján inkább a vendégek esélyesek a győzelemre. (Egyetértés—Dózsa, Csepel—Honvéd). Az NB I. B. hat mérkőzéséből szin­tén több izgalmas találkozó szerepel a szelvényen. Az éllovas Diósgyőr Budafokra látogat az újonc MTE csa­patához. Nem kisebb tétje van a Komló—Debrecen mérkőzésnek sem, mint a hazai csapat felzárkózása az élmezőnyhöz, vapy a Várpalota— Szolnok összecsapásnak ahol egy Szol- nok-győzelem igen jó pozíciót, jelen­tene a vendégeknek. Az NB Tl-es együttesek most csak a pótmérkőzé­seken szerepelnek. Itt megemlítenénk a Pécsi VSK—Győri Dózsa találkozót a Nyugati csoportban. Tippjeink: 1. VM EGYETÉRTÉS—ÜJPESTI DÓ­ZSA. NB I; A nagyon gyengén játszó és még nyeretlen hazaiaknak nem sok esélyt adunk a mindenképpen nagyobb játékerőt képviselő bajnok ellen. Már a döntetlen is nagy bra­vúr lenne az Egyetértés részéről. Tippünk: 2. 2. RÁBA ETO—FERENCVÁROSI TC NB I. A meglepően jól szereplő győ­rieknek nem lesz könnyű dolguk a megfiatalított és lelkes FTC-fiúkkal. Érzésünk szerint a legvalószínűbb eredménynek a pontosztozkodás lát­szik. Tippünk: x, 1. 3. CSEPEL SC—BP. HONVÉD. NB I. A Csepel javul, de még nem a ré­gi. A tabella élén álló Honvéd meg­szoríthatja a hazaiakat, sőt egy nagy­szerű játékkal akár mindkét pontot elvihetik Csepelről. Tippünk: x, 2. 4. DOROGI AC—MTK. NB I. A se­reghajtó dorogiaknak nagyot kell ja­vulniuk ahhoz, hogy otthon tartsák a két pontot. A vendég MTK sem a régi még, s így a legvalószínűbb eredménynek a döntetlen látszik. Tippünk: x. 5. SZOMBATHELYI HALADÁS— SZEGEDI EOL. NB I. A Haladás bra­vúros győzelmet aratott az elmúlt vasárnap az MTK ellen. Lehet, hogy ez a siker további jo eredményekre és győzelmekre ösztönzi a szimpati­kus Haladás legénységét. Tippünk: 1, x. 6. TATABÁNYAI BÁNYÁSZ—ZA­LAEGERSZEGI TE. NB I. A hazaiak jó, a vendégek közepes teljesítményt értek el eddig. Az otthoni környezet jelen pillanatban Bányász-győzelmet ígér. Tippünk: li, x. 7. SALGÓTARJÁNI BÁNYÁSZ- PÉCSI MSC. NB I. Az elmúlt vasár­nap Zalaegerszegen elszenvedte má­sodik vereségét a hazai csapat, de ennyi van a pécsieknek is. Csak jobb gólkülönbséggel állnak a pécsiek előtt. Kettőjük küzdelméből a papír­forma döntetlent igér. Tippünk: x, 1. 8. BUDAFOKI MTE—DIÓSGYŐRI VTK. NB I. B. Az éllovasra nehéz percek várnak Budafokon. A sikere­sen helytálló MTE megnehezítheti a Diósgyőr pontszerzését, mely igen nagy sikert jelentene az együttes to­vábbi szereplésében. Tippünk: x, 2. 9. KOMLÓI BÁNYÁSZ—DEBRECENI VSC. NB. I. B. A Bányás$pak megy az NB I. B-ben úgy a játék, mint ahogy azt a szurkolók elvárják a csapattól. A lehetőség most adva van a javí­tásra. amit érzésünk szerint ki is használnak. Tippünk: 1. 10. OLAJBÁNYÁSZ SE (NAGYKA­NIZSA)—MÁV DAC (GYŐR). NB I. B. Nagyszerű győzelmet ért el a ha­zai csapat idegenben az elmúlt va­sárnap. Kettőjük küzdelméből az ott­hon játszó együttes kerülhet ki győz­tesen. Tippünk: l, x. 11. VÁRPALOTAI BÁNYÁSZ—SZOL­NOKI MTE. NB I. B. Az igen szim­patikus várpalotaiaknak az idei baj­nokságban nem megy a játék. A sokkal jobb és rutinosabb Szolnok könnyen megszerezheti a két pontot még idegenben is. Tippünk: x, 2. 12. BÉKÉSCSABAI ELŐRE—DUNA­ÚJVÁROSI KOHÁSZ. NB I. B Mind­két csapat nagyon rapszodikusan szerepel az idei bajnokságban. Csa­bám nagy küzdelemre van kilátás, ahol mindhárom eredmény előfordul­hat. Tippünk: 1, x. 13. PÉNZÜGYŐR SE—BP. SPARTA­CUS. NB I. B. Mindkét fővárosi csa­pat vereséget szenvedett az elmúlt vasárnap idegenben. Most az otthon játszó Pénzügyőr megszerezheti a két poontot a nagy riválistól és fel­jebb kerülhet a tabellán. Tippünk: 1, x.-f 1 mérkőzés: 14. PÉCSI VSK—GYŐRI DÖZSA. NB II. Nyugati csoport. Ez a két csapat is vereséget szenvedeti az elmúlt hé­ten. A Pécs idegenben, a Dózsa pe­dig a hazai pályán. Mindkét együt­tes javítani szeretne, ami érzésünk szerint a Pécsnek sikerülhet. Tippünk: l, x. A 1, 1. további mérkőzésekre tippjeink: D. I. • A MÁSODIK ÜJPESTI GÓL. Ü. Dózsa—Benfica BEK labdarúgó­in ér kőzésen Kolár lövése után a labda kifelé pattan a hálóból. (2:0> (MTI foto: Petrovits László felvétele—KS.) A kiskunhalasiak kettős győzelme Kiskörösön rendezték meg a megyei középfokú iskolai kézilab­da-bajnokság dönlőjét. Leányok­nál simán, izgalom nélkül, fiúk­nál nehezen, szoros küzdelemben lett bajnok a Kiskunhalasi Szi- lády Á. Gimnázium csapata. A bajnokság végeredménye: LÁNYOK 1. Kh. Szilády A. G. 3 2 1 — 34:15 5 2. Katona J. Gimn. 3 2 — 1 19:24 4 3. K. Közgazdasági 3 1 — 2 24:28 2 4. Kfh. Móra Gimn. 3 — 1 2 19:29 1 FTÜK 1. Kh. Szilády Á. G. 3 3----­- 64:34 6 2. 623. ITSK 3 2 — 1 36:40 4 3. Katona J. Gimn. 3 1 — 2 51:35 2 4. Kfh. Mezőgazd. 3 ­— 3 39:81 ­Meglepetések a megyei II. osztályban ÉSZAKI CSOPORT Kkfházi Vörös Csillag—Kkfházi Reménység 2:2 (2:0) Kiskunfélegyháza, 200 néző. Vezet­te : Almási. A hazai rangadón két ellentétes fél­időt láthattunk. A végén mindkét csa­pat elégedett volt az eredménnyel Góllövők: Lovász (öngól). Hegedűs 11- esből, illetve Síkár, Kratofill 11-esből. Jók: Szalai, Térjék, Németh, illetve Dinnyés, Ézsi, Síkár. . Ifjúsági eredmény: '2:1 a Remény­ség javára. Hetényegyháza—Dunavecse 2:1 (0:1) Hetényegyháza, 200 néző. Vezette: Szabó. Az első félidőben a dunavecseiek kihasználták a szél támogatását és Csilik megszerezte a vezetést. 0:1 A szünet után a Hetényegyháza Ágos­ton két góljával megfordította az eredményt. 2:1. Májért (Dunavecse) a 87. percben durvaságáért kiállítot­ták. Jók: Sipka I. Sipka II.. Sipka III., Ágoston, illetve Krepsz, Csilik. Ifjúsági eredmény: 11 :i a Hetény­egyháza javára. Helvécia—Apostag 2:0 (1:0) Helvécia. 50 néző. Vezette: Baán. Nagyon gyenge mérkőzés volt. A Helvécia mindössze kettőt tudott ki­használni számtalan gólhelyzetéből. Góllövők: Varga, Kiss. Jók: Zsákai, Kiss. illetve: Király. Mojzes;. Ifjúsági eredmény i:0 Helvécia ja­vára. Dunapataj—Szánk 4:0 (0:0) Szánk, 50 néző. Vezette: Kiss. A Dunapataj legalább ennyivel jobb volt mint a hazai pályán játszó Szánk. Góllövők: Vajda D., Ocskó, Páli. Vaj­da J Jók: Vajda J., Ocskó, illetve: Sípos a mezőny legjobbja. Ifjúsági eredmény 2:0 a Dunapataj javára. K. MFSC—Kecel 1:0 (0:0) Kecel. 100 néző. VezeUe: Csonka. Közepes iramú mérkőzésen a főis­kolások megérdemelten vitték haza a két pontot. A golt a 70. nercben Kozma lőtte 1:0. jók- Gulyás, Boza, Kosárka. Kozma, illetve: Ledényi. Ifjúsági eredmény: 3:2 a Kecel ja­vára. Kecskeméti MÁV—Tabdi 3:2 (1:0) Tabdi, 50 néző. Vezette: Gyökér. Küzdelmes mérkőzésen a MÁV job­ban kihasználta helyzeteit. Góllövők: Simon, Bartha, Bogdán, illetve: Wig- ner I.. Merkvi. Jók: Pongrácz. Taní­tó, Bartha, illetve Deák, Veppert. Ifjúsági eredmény: 5:3 a Kecske­méti MÁV javára. Solt—Lakilelek 2:1 (0:1) Lakitelek, 150 néző. Vezette: Jeli­nek. Nagy- iramú, változatos mérkőzésen a Lakitelek sokat támadott, de a nagy helyzeteket sorra elügvetlenkedték. A 3*8. percben Fekete 11-esből szerzett vezetést és a 66. percben Vajda lim­esből egyenlített. 1:1. A 87. peicben egy kapu előtti kavarodásból Fehér a lábak között a hálóba rúgta a győz­tes gólt. 2:1. Jók: Kara II.. Hantos, Kara 1.. illetve Harczos a mezőny legjobbja, Gangli, Fekete. Ifjúsági eredmény 4:2 Lakitelek ja­vára. Kerekegyháza—Kiskunhalasi Spartacus 1:1 (0:0) Kerekegyháza, 100 néző Vezette: Mester. Gyenge, csapkodó játék. Igazságos döntetlen. Góllövök: Rózsa, illetve: Fehér. Jók: Rózsa, Horváth, illetve: Fehér. Ifjúsági eredmény 4:0 Kerekegyhá­za javára. DÉLI CSOPORT Gara—Bátya 4:1 (4:1) Bátya, vezette: Farkas. A tartalékos bátyai csapat a me­zőnyben egyenrangú ellenfél volt, de a szükségkapus miatt majdnem min­den garai lövésből gól lett: Góllövök: Bényi 2, Aranyos. Tomaskov, illetve Harangozó. Jók: Bényi, Aranyos, il­letve Hegedűs. Harangozó. Ifjúsági eredmény: 4:0 Gara javára. Szakmár—Kisszállás 4ti (2:1) Szakmár, 100 néző, vezette: Molnár. Az első félidő 14. percében szabad­rúgásból a kisszállási csapat szerzett vezetést. 0:1. Ezután Boromissza egyenlített, majd Ferenc a vezetést is megszerezte. 2:1. A második félidőben Tóth 11-esből növelte az eredményt. 3:1. A 89. percben András II. kö­zelről állította be a végeredményt. 4:1. Jó: Boromissza. Ifjúsági eredmény: 5:1 Kisszállás javára. Kiskunhalasi MÁV—Mélykút 1:0 (0:0) Mélykút, 50 néző, vezette- Bob$k. N-igy küzdelem utár. csak a 84. percben Körösi,, góljával dőlt el a mérkőzés. Érdekes, hogy a játékve­zető órája rosszul járt. mert már a 36. perében véget vetett a találkozó­nak. Jók: Káplár, Savanya, Szabó, illetve Gyetvai (a mezőny legjobbja). Kovács, Illés, Bondor. Ifjúsági eredmény: 3:1 Mélykút ja­vára. Sükösd—Kinizsi SE 4:0 (3:0) Stikösd, 200 néző. vezette: Balassa. A minden csapatrészében, jobb Sü­kösd már az első félidőben bebizto­sította a győzelmét. Góllövők: Pán- csics 3, Tóth L. Jók: Katus, Szabó, Pár.csics, illetve Horváth. Ifjúsági eredmény: 2:2. Bácsbokod—Katymár 2:0 (0:0) Bácsbokod, 200 néző, vezette: Mol­nár K. Két egyenlő erejű csapat közül a helyzeteit jobban kihasználó Bácsbo­kod győzött. Góllövők: Havasi (ll-es- ből), Mészáros. Jók: Tokodi, Papp. Havasi, illetve Patarsics. Dunai, Mák. Ifjúsági eredmény: 2:2. Madaras—Kunbaja 3:i (2:1) Kunbaja, 100 néző, vezette: Nagy- czenk. Alacsony színvonalú mérkőzésen a valamivel többet támadó vendégcsa­pat győzött. Góllövők: Gulyás 2 Kol­lár, illetve Gálfi. Jók: Kollár, Gulyás, illetve Latinyák TI., ördögh. Ifjúsági eredmény: 4:1 Madaras ja­vára. Szamuely SE—Császártöltés 1:0 (0:0) Császártöltés, 100 néző. vezette: Ká­vai. Nagy iramú, érdekes mérkőzésen a Császártöltés óriási helyzeteket hibá­zott el. s végül a vendégcsapat egy sze­rencsés góllal győzött: Góllövő: Sza­bó. Jók: Szabó, illetve Lakner. Ober. Ifjúsági eredmény: 2:1 Szamuely SE javára. A megyei II. osztályú labdarúgó-bajnokság állása MAI MŰSOR TELEVÍZIÓ 8.30: Francia nyelv. (Középisk. III—IV. oszt.) Miénk az ékszer. 9.05: Földrajz. (Alt. isk. 6. oszt.) Benelux-államok. 9.35: Többet ésszel, mint erővel. I. csapatverseny, világjáró .úttörők. 12.10: Német nyelv. (Középisk. I—II—III—IV. oszt.) Wart­burgban a Wartburggal. 14.30: Földrajz. (Ism.) 15.00: Többet ésszel, mint erő­vel ! (Ism.) 15.50: Élővilág napköziseknek. A gombák és a gomba­fogyasztás szabályai. 17.38: Hírek. 17.45: Nem elég akarni. (Színes.) Magyar dokumentumfilm a jászberényi Lehel Hűtő­gépgyár történetéről. 18.15: Reklámműsor. 18.20: öt perc meteorológia. 18.25: Nő — három szerepben. Változás kora. 18.35: Dúdoló (2.) Haydn: Üst­dob szimfónia II. tétel, részlet. • 19.05: Reklámműsor. 19.15: Esti mese. 19.30: TV-híradó. 20.00: Nyitott könyv. — Fehér Klára: Miből csinálják az elefántot? 21.05: Iszlám. (Színes.) Olasz tv- filmsorozat. V. rész: Egy­ség és különbözőség. 22.05: TV-híradó — 2. kiadás. 2. műsor 20.00: Euripidész: Trójai nők. (Színes.) Tv-játék. (Ism.) 21.40: Színmű — televízióra al­kalmazva. Stúdióbeszélge­tés a „Trójai nők”-ről. KOSSUTH 8.19: Zenekari muzsika. Közben: 8.59: Coias Breugnon. Romain Rolland regénye folytatá­sokban XI. rész (ism.) 9.20: A zenekari muzsika foly­tatása. 10.05: Iskolarádió. 10.30: Édes anyanyelvűnk. 10.35: Schumann és Schubert műveiből. 11.00: Miről ír a Társadalmi Szemle legújabb száma? 11.10: Jancsi és Juliska. Részle­tek Hamperdinck operá­jából. 11.49: Kritikusok fóruma. Miről írassunk önnek könyvet? 12.20: Ki nyer ma Letenyén? Já­ték és muzsika tíz perc­ben. 12.35: Tánczenei koktél. 13.20: Nóták. 13.45: Üzletről — üzletre. Riport. 14.00: Csicseri bolt. A Gyermek­rádió műsora. 14.25: „Nyitnikék” — Kisiskolá­sok műsora. 15.10: Katonaének — II. rész. A Magyar Néphadsereg Mű­vészegyüttesének új dalait bemutatja; Mészöly Gá­bor. 15.44: Magyarán szólva... (ism.) 16.00: A világgazdaság hírei. 16.05: így élünk mi nemzetisé­giek. 17.05: Külpolitikai figyelő. 17.20: A Szovjet Kultúra Hete. Szergej Rahmaninov Chopin és saját műveit zongorázza. 18.00: Csokonai Vitéz Mihály. Julow Viktor előadássoro­zata II. rész. 18.16: A pódiumon — Paul Anka. 18.48: Grabócz Miklós: Nyugat­dunántúli táncok. 19.40: Egy rádiós naplója. 20.40: Láttuk, hallottuk — a színházban és a moziban. 21.03: Jess Thomas énekel. 21.20: Esti beszélgetés. 21.50: Santi Latora orgonái. 22.20: Meditáció — a vezetés tör­ténetének tanulságairól. II. rész. 22.30: Népdalcsokor. 23.09: A Szovjet Kultúra Hete. Mai szovjet zeneszerzők műveiből. 0.10: Eper és vér. Részletek Keene és Young filmzené­jéből. PETŐFI «.05: Bárdos Lajos kórusművek. 8.30: Népi zenekarok műsorá­ból. 9.03: Ezeregy délelőtt. A Gyer­mekrádió műsora. 10.00— 12.00: A zene hullámhosszán. 12.00: Zenés hangképek az ÉDOSZ „Szeged” Együttes citerazenekarának jubileu­mi hangversenyéről II. rész. 12.18: Beethoven: A-dúr „Kre­utzer” szonáta. 12.50: A belpol. rovat műsora. 13.03: Maria Stader és Cesare Valetti énekel. 13.40: Néhány perc tudomány. 14.00: Kettőtől hatig . . . 18.05: Külpolitikai figyelő (ism.) 18.20: Beszélj a faterodról. Kosa Judit rádiójátéka (ism.) 19.01: Régi magyar dalok és táncok. 19.17: Új könyvek (ism.) 19.20: Jóestét, gyerekek! 19.25: Kapcsoljuk a 6-os stúdiót. A Liszt Ferenc kamaraze­nekar hangversenye. 20.55: Katedra. Pedagógusok műsora. Kb.: 21.15: Lehár operettekből. 21.50: Milyen legyen az árualap? Konzultáció Huszár István államtitkárral. 22.00: Kapcsoljuk a 22-es stúdiót. Esti hangverseny száza­dunk zenéjéből. 23.15: Könnyűzene éjfélig. 3. MŰSOR 18.05: Iskolarádió. The Missing Jewel. Angol társalgás középhaladóknak 13. lec­ke. 18.25: Brahms: Kettősverseny. 19.00: A Szovjet Kultúra Hete. A fehér hajó. Regény egy mese nyomán. Irta: Csin- giz Ajtmatov. 20.00: Matuz István fuvolázik. 20.25: A Bergendy együttes dzsessz-felvételeiből. 20.51: A Szovjet Kultúra Hete. Rimszkij-Korszakov: Az aranykakas. Háromfelvo- násos opera. Északi csoport 1. Lakitelek 2. Kméti MÁV 3. Dunapataj 4. Hetényegyh. ÍL Solt 6. Kkfh. Rém. 7. Dunavecse 8. Helvécia 9. MFSC 10. Kkfh. V. Cs. 11. Kerekegyháza 12. Kecel 13. Szánk 14. Kkh. Spart. 15. Tabdi 16. Apostag Déli csoport 1. Sükósd 2. Szamuely SE 3. Bácsbokod 4. Császártöltés 5. Szakmár 6. Katymár 7. Gara 8. Madaras 9. Kkh. MÁV 10. Mélykút 11. Kinizsi 12. Csávoly 13. Kisszállás 14. Kunbaja 15. Bátya 16. Kelebia 12 9 — 3 29-12 18 12 8 2 2 22-13 18 12 8 1 9 35-23 17 12 7 3 2 25-Í8 17 12 6 3 3 25-17 15 12 5 4 9 33-18 14 12 6 2 4 28-15 14 11 6 2 3 22-20 14 10 6 1 3 25-13 13 11 3 4 4 19-17 10 12 3 3 6 20-29 9 12 3 2 7 17-22 8 12 3 2 7 20-32 8 1)2 2 3 7 14-27 7 12 2 1 9 18-18 5 12 — 1 If 13-50 1 12 12 — — 48-9 24 12 8 2 2 3C-17 18 12 7 4 1 25-7 18 12 7 3 2 30-16 17 12 G 2 4 23-13 14 12 6 1 5 25-23 13 11 5 2 4 16-15 12 11 4 3 4 26-23 11 12 5 1 5 15-15 11 12 4* 2 6 13-16 10 11 5 6 17-21 10 11 3 3 5 18-21 9 1-2 3 3 6 25-36 9 12 2 1 9 15-32 5 12 — 1 11 12-41 1 7 — — 7 2-41 —