Petőfi Népe, 1973. november (28. évfolyam, 256-280. szám)

1973-11-20 / 271. szám

1973. november 20. • PETŐFI N EZ TÖRTÉNT AZ NB I-BEN SPORT - SPORT • SPORT Ennyivel jobb volt a Szolnoki MTE Szolnoki MTE—Kecskeméti SC 2:0 (0:0) Szegedi EOL—Dorog (0:0) Szeged. 3000 néző, vezette: Csemefalvv. Nagy lendülettel támadott a szegedi csapat, de a Dorog fegyel­mezett védekezéssel megérdemel­ten vitte el az egyik pontot MTK—Csepel 1:0 (0:0) Népstadion. 2500 néző, vezette: Bana. A találkozó sorsa a 69. percben dőlt el. amikor Koritár céltalanul elrúgta a labdát, s az a bal felső sarokban kötött ki. Videoton—VM. Egyetértés 3:0 (0:0) Székesfehérvár. 6000 néző. ve­zette: Petri. Az Egyetértés védekezésre ren­dezkedett be. de nem sokáig tu­dott ellenállni a Videoton táma­dásainak. Góllövők: Fejes, Szal- másy. Kovács J. Zalaegerszegi TE—Haladás 2:0 (1:0) Zalaegerszeg. 15 000 néző, ve­zette: Palotai. Nagy iramú, heves volt a küz­delem. Góllövő: Kelemen 2. Pécsi MSC—Tatabánya 1:0 (1:0) Pécs. 6000 néző. vezette: Müncz. A tatabányaiak egy pontért utaztak Pécsre, de Horváth L. öngólja miatt elvesztették a ta­lálkozót. Újpesti Dózsa—Rába ETO 2:0 (2:0) Megyeri út. 5000 néző, vezette: Szilvási. A bajnokcsapat a 27. percben átvette a játék irányítását és 2 perc alatt két gólt lőtt. A 27. percben Tóth. a 28. percben pe­dig Bene volt eredményes. Ferencváros—Salgótarján 2:2 (1:0) Népstadion 8000 néző. vezette: Marton. Az első félidőben a Ferencvá­ros játszott fölényben, míg szünet után a Salgótarján kezdeménye­zett többet. Góllövők: Braniko- vits. Magyar, illetve Básti, Kajdi. Bp. Honvéd—Vasas 1:0 (0:0) Szolnok, 3000 néző, vezette: Sándor. Szolnoki MTE: Szentendrei •— Rácz, Simon, Kovács — Porhan- da, Papp II. — Szatmári, Czir- nák (Szolnoki a szünetben), Mi le, Nagy F., Garics. Edző: dr. Czi- bulka Mihály. KSC: Gór — Görbe, Gubacsi, Herbály — Diószegi, Kecskés — Kókai, Ónodi (Kerekes a 63. percben), Szabó, Koós (Oskolás az 57. percben), Kurucsai. Edző: Dezsőfi Ferenc. Változatos mezőnyjátékkal kez­dődött. A 4. percben szögletet harcolt ki a kecskeméti csapat, de a másik oldalon a szolnoki csapat is csak szögleteket ért el. A 14. percben Kókait a kaputól 18 méterre felvágta Kovács. A szabadrúgást Diószegi ívelte a kapu elé. Koós fejesét védte Szentendrei. A 18. percben Kecskés labdá­ját Szabó egyből a kapu mellé küldte. A 20. percben Szatmári lefutotta a kecskeméti védőket. Beadása elsuhant a befutó Nagy F. előtt. A 27. percben szolnoki szöglet után nagy kavarodás tá­madt a kecskeméti kapu előtt, végül Mi le lövését Gór védte. A 32. percben Kecskés átadá­sát ismét Szabó lőtte kapura és a pattogós labdát csak nehezen fogta a szolnoki kapus. A 45 percben a felfutó Herbály lövé­se jutott a kapu mögé. A játék­vezető 3 percet hosszabbított (ok nélkül). A 47. percben Kovács beadását Mile fejelte kapura, és Gór csak nagy bravúrral ütötte a léc fölé a labdát. A szünet után az 50. percben Simon szabálytalankodott Kókai- val szemben. A szabadrúgást 20 méterről Diószegi ívelte. Szabó jól ment fel a labdáért, de a fe­jese kapu mögé szállt. Az 52. percben Kurucsai men­tett nehéz helyzetben. Előrevá­gott labdájával Koós megugrott. Kovács hátulról felrúgta, de a játékvezető továbbengedte a já­tékot, és az ellentámadás Kuru­csai szabálytalanságán akadt el. Koóst levitték, de a szabadrú­gásból gól lett. Szolnoki ívelte a kapu elé a szabadrúgást. A védelem állva maradt és Gór is bent maradt a kapuban. A befutó Garics a hálóba fejelt. 1:0. (Koós ezután még visszatért a pályára, de néhány perc múlva le kellett cserélni.) Az 57. percben Garics 16 mé­teres szabadrúgása a felső kapu­fa éléről levágódott, s a véde­lem szögletre mentett. A 60. percben Porhanda lövé­sét védte Gór. A 61. percben Porhanda csúnyán megrúgta Ónodit, s őt is le kellett cserél­ni. A 65. percben Gór szépen húzta le a beívelt szögletet. A 75. percben újabb szöglet után Mile bombázott a kapu mellé. A 85. percben Szatmári megrúgta Sza­bót. A csatár megsérült, de már nem volt lehetőség cserére. A 87. percben dőlt el végleg a mérkőzés sorsa. Ismét szögle­tet íveltek a szolnokiak. A lab­dát senki sem tudta elfejelni. Végül Szabó próbált felszaba­dítani, de belerúgta a labdát Pap II. térdébe és onnan a labda a hálóba pattant. 2:0. A 88. percben Diószegit csú­nyán letalpalta Szolnoki, ölbe vitték le a pályáról a kecskemé­ti játékost. A szolnokiak jobban játszot­tak, ez egy percig sem vitás. Az első félidőben a lelkes, fiatal kecskeméti védelem még ellen tudott állni a rohamoknak. A szünet után a kecskeméti csatár­sor mind kevesebbet tudta tar­tani a labdát és fokozódott a hazaiak nyomása. Koós és Ónodi sérülése után még tovább gyen­gült az amúgy is tartalékos kecs­keméti csapat. Ehhez járult még, hogy — különösen a második félidőben, a fanatikus közönség által hajtott szolnokiak szinte állandóan nagy erővel rohamoz­tak, védelmük pedig keményen, olykor nagyon durván verték vissza a kecskemétiek támadá­sait. Jók: Kovács, Porhanda, Szatmári, Szolnoki, illetve Guba­csi, Kurucsai, Herbály, Diószegi, Kecskés. Merényi Béla Az NB I. B állása 1. DVTK 15 9 3 3 28-12 21 2. Szolnok 15 7 5 3 21-15 19 3. Budafok 15 6 6 3 20-12 18 4. Komló 15 6 4 5 15-13 16 5. Olajb. 15 6 4 5 20-19 16 6. KKFSE 15 7 2 6 19-18 16 7. B.-csaba 15 6 4 5 15-14 16 8. Dunaújváros 15 5 5 5 25-24 15 9. Kecskemét 15 5 5 5 17-25 15 10. MÁV D. 15 5 4 6 19-16 14 11. Szekszárd 15 3 8 4 11-11 14 12. DVSC 15 4 6 5 13-14 14 13. Bp. Sp. 15 5 4 6 17-19 14 14. Pénzügyőr 15 6 1 8 26-28 13 15. Várpalota 15 4 5 6 12-15 13 16. Ganz-M. 15 4 5 6 14-21 13 17. Eger 15 4 4 7 19-25 12 18. Oroszlány 15 4 3 8 12-22 11 Komló—MÁV DAC (Győr) 1:0 Dunaújváros—Várpalota 1:1 Budafoki MTE Kinizsi—Debrecen 1:0 Oroszlány—Olajbányász SE 2:0 Eger—Békéscsaba 0:0 Diósgyőr—Ganz-MÁVAG 5:1 Szekszárd—Pénzügyőr SE 3 :2 Bp. Spartacus—Kossuth KFSE 1:0 Kiesési rangadó, szolnoki győzelemmel Szolnoki MÁV—Kiskunhalasi MEDOSZ 2:1 (2:1) Kispest. 2500 néző. -vezette: Somlai. Mindkét együttes nagy lelkese­déssel játszott. A görcsös erőlkö­dés a 47. percben a Honvédnak hozta meg az eredményt. Góllö­vő: Pusztai. ti rt-rr 1- j is ,; ■ít Az NB I. állása 1. Honvéd 13 9 — 4 29-12 18 2. Ü. Dózsa 13 8 2 .a 31-20 IS 3. FTC 13 7 3 3 24-14 17 4. ETO 13 7 3 3 17-15 17 5. Tatabánya 13 6 4 3 19-15 16 6. Pécs 13 5 6 2 14-13 16 7. SBTC 13 4 7 2 13-12 15 8. Videoton 13 5 4 4 18-17 14 9. Csepel 13 5 3 5 19-18 13 10. MTK 13 5 2 6 16-17 12 11. ZTE 13 4 3 6 13-20 11 12. Haladás 13 3 4 6 12-16 10 13. Szeged 13 3 3 7 14-17 9 14. Vasas 13 2 5 6 11-17 9 15. Egyetértés 13 — 7 6 9-25 7 16. Dorog 13 1 4 8 11-22 6 Kiskunhalas, 300 néző. Vezet­te: Faragó. . Szolnoki MÁV: Fehér —.MijLe, Tóth J., Kucser — Makai, Kor­mos — Sárkány, Kalmar' ‘N. Szabó, Varga, Kovács (Ladányi). Edző: Himer István. Kiskunhalas: Varga — Kiss R., Barna, Jáger — Lévai, Tóth — Udvari (Dobra), Kocsis, Karsai, Oláh, Csermák. Edző: Virágh István. A MEDOSZ kezdett jobban. Már az 1. percben Oláh elől csak az utolsó pillanatban rúg­ták el a labdát. A 4. percben Varga lövése szállt el a jobb ka­pufa mellett. A 7. percben ve­zetést szerzett a Szolnok. Kal­már 12 méterről lőtt a kapu jobb oldalába. 1:0. A 9. percben Varga lövése Barnán változtatott irányt és a halasi kapus a léc alól ütötte ki a labdát. A 10. percben Ko­vács szögletét öklözte ki Varga. A 12„ .percben .újabb balsze­rencsés gólt kapott' a MEDOSZ. Kovács '"lövést1 mna ' Wlcáf'' érintve a kapu közepébe vágó­dott. 2:0. A félidő végéig jól kihasználta a Szolnok a szél támogatását. A 20. percben Kocsis és Sár­kány kakaskodott és a játékve­zető leküldte Kocsist. (A kiállí­tás jogos volt, de Sárkány lega­lább annyira vétkes volt mint Kocsis.) A 25. percben nagy tűzijátékot rendezett a MEDOSZ. Csermák lövése a felső lécről pattant visz- sza. A 34. percben Udvari lőtt mellé, majd a 37. percben szé­pített a MEDOSZ. Karsai fejelgetett a 16-oson belül. A labda végül Ólához ke­rült, aki egyből a bal sarokba lőtte. 2:1. A 43. percberj Csermák, szög* lete után l^h-^yjsszajálíSSÓÖ Csermák elé. A lövést a kapus a kapufa segítségével ismét szög­letre hárította. A 60. percben Oláh beadásából Karsai mellé lőtt. A 68. perc­ben a partjelző beintésére a já­tékvezető kiment segítőtársához, majd a beszélgetés végén Jégért kiállította. A 73. percben Sárkány lőtt mellé. A 85. percben ismét Sár­kány ívelt kapura és a labda a háló tetején kötött ki. A 89. percben ismét Sárkány hibázott. Több helyzet már nem volt. Ideges hangulatban, alacsony- színvohalú mérkőzésen a fegyel­mezettebben játszó MÁV' győzött. Jók: Makai, Tóth J.. N. Szabó, illetve Varga. Szalai László Az NB III-ban három döntetlen, két vereség Kiskőrösi Petőfi Spartacus—Kalocsai VTSK 1:1 (1:0) Kiskőrös, 800 néző, vezette: Szabó J. Kiskőrös: Ba — Bór, Szlovák II., Jene! — Répás (Vén I.), Ko- rozmán — Szlovák I„ Polareczki, Bohács, László (Lábát), Kállai. Edző: Tóth Gyula. Kalocsai VTSK: Búzái — Laj­tos I., Pécsi, Kiss (Gerber), Sza­bó — Kapitány I., Kapitány II. — Lajtos II., Schurmann, Vén II., Matos. Edző: Petrovics Ferenc. A megyei rangadón jó iramú, változatos játék folyt. Az I. fél­időben a VTSK bátor támadójá­tékkal lepte meg a kiskőrösie­ket és mezőnyfölényt harcolt ki. A 11. percben Lajtos I. a gólvo­nalról vágta ki a labdát. A 20. percben Vén II. kiugrott és Ba csak merész kivetődéssel mentett előle. A 29. percben Kapitány I. erős lövése alig szállt fölé. A 30. percben Schurmann lövése után a kapufán csattant a labda. A 38. percben Répás beadására Bo­hács ugrott fel és a rosszul ve­tődő Búzái alatt a hálóba fejelte a labdát. 1:0. Bajai SK—Gamma 0:0 Baja, 300 néző, vezette: Simc- vics. Bajai SK: Péter — Andruskó, Rausch, Márity, Viszmeg — Ba- ráth, Győrfi — Kocsis, Kemény, Laki, Petresevics (Pálmai I.) Edző: Tüske Kálmán. A játék csak 45 perces késés­sel kezdődött, mert Könczöl já­tékvezető nem érkezett meg. He­lyette Simovics partjelző vette kezébe a sípot. A kiírt bíró egyébként a második félidőre megjött és partjelzőnek állt. Az első húsz percben ese­ménytelen mezőnyjáték folyt, de már látszott, hogy a Gamma teljes erejével a védekezésre állt be. A 23. percben Kemény ívelt szabadrúgást. A labda átszállt a védők fölött és a befutó Petrese­vics lemaradt róla. A 25. perc­ben Laki 18 méteres lövése le­pattant a felső lécről. Kocsis dup­lázott, de a kapus védett. A 36. percben szép adogatás után Bem J. SE—Mezőfi SE 1:1 fi :0) A második félidő is kalocsai támadásokkal kezdődött. Matos vezette a labdát, majd kiugratta Vén Il-t, aki 8 méterről egyenlí­tett. 1:1. A gól után a Kiskőrös irányí­totta a játékot. A két csere so­kat változtatott a játékon. Né­hányszor csak a szerencse segí­tette a kalocsaiakat. Az 55. perc­ben Kállai lövése kipattant, de nem volt ott kiskőrösi csatár. A 70. percben Bohács lövése kerül­te el a kaput. A 75. percben Kál­lai lőtt fölé. A 85. percben Bo­hács szabadrúgását Szlovák I. fejjel megcsúsztatta. A labda a kapufáról jött vissza. Kállai és Lábát egymást akadályozták, és a labda mellé gurult. A 86. perc­ben Bohács a 11-es pontnál kT- cselezte Pécsit, majd a hosszú sarok felé lőtt, de a labda a léc mellett ment ki. A játék alapján az eredmény igazságos, bár a kiskőrösieknek több gólhelyzetük volt. Jók: Jenei. Bór, Bohács, il­letve Vén II., Matos. Biácsi Sándor Győrfi adott be, de Lakitól el­pattant a labda, majd szoronga­tott helyzetből fölé lőtt. A 42. percben nagy helyzet alakult ki a Gamma kapuja előtt. Kocsis beívelését a kapus röviden ütöt­te ki, majd Pálmai I. teljesen tiszta helyzetből a kapu fölé lőtt. A bajai csapat szinte egykapu- ra játszott, mégsem volt több helyzet az első félidő végéig. Az 57. percben Kocsis kapott jó lab­dát, és szépen is ment el, de éles szögből küldött lövését a kapus hárította. A Gamma első nagy helyzete a 65. percben alakult ki egy szöglet utáni kavarodásból. A 75. percben Kemény a mérkő­zés legnagyobb helyzetét hagyta ki. Négy méterről keresztbe lőt­te a labdát a kapu előtt. A hetek óta tartó gyenge já­ték most is csak a döntetlenre volt elegendő. Jók: Rausch, Győrfi, Laki. Borsodi József _ jvecsKemei, íuu nezu, vezette. Bartók. _______ M ező fi SET Magó — , >Xolnár, sági, Lévai - mmlp ű&m* — Zubornyák, Szabó, Tóth, Lo- sonczi, Némedi (Filyó). Edző: Krivy Ottó. Nagy széllel hátban kezdett a Mezőfi SE. Egymást követték a kecskeméti támadások, de lövés­re nem vállalkoztak a Mezőfi SE csatárai. Angeli 20 méteres sza­badrúgását a kapus kiütötte, de sikerült felszabadítania a ceglé­di védelemnek. A kecskeméti tá­madások csak szögleteket ered­ményeztek. A 33. percben Czipkó labdájá­val Takács ugrott ki., A csatár átadását Hepka lőtte kapura. A labda Molnár lábáról ismét Rep- ka elé pattant, aki most már nem hibázott. 1:0. A 40. percben Lévai távoli lö­vését csak nagy bravúrral ütötte szögletre a kapus. A 43. percben . Tóth lövése a .kapufán csattant. labdát Szabó lőtte rá, de ezt már védte a ka­pus. A szünet után a .színvonal még alacsonyabb lett. Ä Mezőfi SE játszott enyhe mezőnyfölényben. Helyzet így is akadt, de a kecs­keméti támadók nem ismertek lehetetlent. Sorra elhibázták a lehetőséget. A 80. percben Zu­bornyák beadását Filyó például teljesen tiszta helyzetből és köz­vetlen közelről az üres kapu fölé lőtte. Végre a 89. percben szöglet után a kapu előtt pattogott a labda, végül Meggyes a hálóba rúgta. 1:1. Alacsony színvonalú, unalmas játék volt. Jók: Csányi, Lévai, Angeli. Hercegszántó TSZ SK—Bp. Honvéd Sorsoltak az MNK-ban A labdarúgó MNK eddigi küz­delmei során 16 alsóbb osztályú csapat maradt állva. A követke­ző fordulóban, 1974. február 17-én hozzájuk csatlakozik a 16 NB I-es együttes. A februári forduló sorsolását hétfőn délben készítették el az MLSZ-ben. A 16-ba jutásért az alábbi pá­rosításban játszanak a csapatok: Diósgyőr (NB I. B.)—Tatabá­nya; Pénzügyőr (NB I. B.)—Va­sas; Komló (NB I. B.)—Videoton; Sátoraljaújhely (NB II.)—Csepel; Kazincbarcika (NB II.)—Zala­egerszegi TE; Salgótarjáni KSE (NB II.)—Pécs; ÉPGEP (NB II.)— MTK; Vasas Izzó (NB II.)—Do­rog; Fűzfői AK (NB II.)—Egyet­értés; Körmendi MEDOSZ (NB II.)—Rába ETO; Szegedi VSE (NB II.)—Salgótarján; Bábolnai SE (NB III.)—Ú. Dózsa; Faddi Tsz SK (megyei I. o.)—SZEOL; Alba Regia (megyei I. o.)—Hala­dás; Ferencvárosi Vasutas (Bp. II. o.)—Ferencváros; Hercegszán­tói TSZ SK (járási)—Bp. Honvéd. A február 17-i mérkőzések után másnap, 18-án tartják a kö- vetkező sorsolást és a nyolcba kerülésért február 20-án játsza­nak a csapatok. A további me­netrend: négybe kerülésért: február 24., a döntőbe jutásért: február 27. — döntő: május 1. (MTI) Borbély, Pintér és Komlós vidékbajnok Vasárnap délelőtt befejeződött a serdülő ökölvívók vidékbaj­noksága amelynek döntőit a hat­vani Liszt Ferenc kultúrotthon- ban rendezték meg. A háromna­pos küzdelemben 43 szakosztály 150 versenyzője lépett szorítóba. Az 1958—1959-es születésűek kís­váltősúlyú mezőnyében bajnok lett Pintér (Kun Béla SE). Fél­nehézsúlyban pedig Komlós (Kis­kunhalas) lett első — küzdelem nélkül. Az 1957-es születésűek váltósúlyú bajnoka: Borbély (Kun Béla SE). Középsúlyban: 3. Mes­ter (Kiskunhalas). Orosházi Kinizsi—Jánoshalma 1:0 (0:0) Elügyetlenkedték a helyzeteket Kecskeméti TE—Hajdúböszörményi Bocskai 0:0 Városi pálya, 1500 néző. Ve­zette: Tóth. KTE: Varga — Tormási, Franczkó, Csordás — Komáromi II., Kovács (Komáromi I.) — Mányoki, Porhanda (Csurka), Dobó, Bánhidi, Balatoni. Edző: Varga Béla. Hajdúböszörmény: Lovas — Kiss II., Magyar, Kiss I. — K. Tóth, Váradi — Csatári, Mol­nár (Ungvári), Andorkó (Gaál), Gócs, Konyári. Edző: Lévai An­tal. A vendégcsapat játszott hát­széllel, s ezt igyekeztek is ki­használni. Ideges, kapkodó já­tékkal indult a mérkőzés, de in­kább a KTE térfelén pattogott a labda. Az első helyzet mégis a vendégek kapuja előtt alakult. A 13. percben Mányoki élesen belőtt labdáját Porhanda továb­bította kapura és alig néhány centiméterrel ment mellé. A félidő végefelé szorongatott a Hajdúböszörmény. Csatári tisz­ta helyzetben lövés helyett Gócshoz adta a labdát, aki ad­dig várt, amíg elrúgták a vé­dők. A szünet után úgy látszott, hogy a KTE erősíteni próbál. Az 50. percben Porhanda szépen fordult le, azután nagyon rosz- szul lőtt. Az 52. percben Bán­hidi az alapvonal közeléből re­mekül csavarta a szabadrúgást. A labda szinte súrolta a kapufa csücskét, de mellé csapódott. A 63. percben maradt ki a vendégek nagy helyzete. Gócs még a saját térfelén — tehát lesről szó sem lehetett *— 5 mé­teres előnnyel kapta a labdát El is futott vele, de Varga jó ütemben jött ki és a lövés ki­pattant róla. Az utolsó negyed­órában cserélt és nagy erővel tá­madott a KTE. Bánhidi szabad­rúgását Mányoki fejjel meg­csúsztatta, de a kapus is résen volt és a léc alól kinyomta a labdát. Egymás után négy szög­let következett, s csak azután szabadult fel a vendégek kapu- ja. Végeredményben csapkodó, gyenge mérkőzésen a KTE sor­rendben már másodszor nem tud­ta bevenni a vendégcsapat háló­ját. A Hajdúböszörmény a me­zőnyben valamivel tudatosabban játszott. Helyzet mindkét oldalon volt, s azt rendre el is ügyet- lenkedték. Jók: Varga, Franczkó, illetve Lovas, Kiss II.. Csatári. Szabó Zoltán NB II. Keleti csoport 1. FÖSPED 14 11 2 1 37-11 24 2. Volán SC 14 8 4 2 30-13 20 3. Bp. Építők 14 8 4 2 30-23 20 4. Sz. Dózsa 14 9 2 3 25-18 20 5. Szabó, Se 14 7 2 5 16-12 16 6. DEAC; 14 6 2 6 29-25 14 7. BVTSK 14 5 4 5' 26-23 14 8. H.-böszörm. 14 5 3 6 15-20 13 9. Cegléd 14 4 5 5 16-23 13 10. DMTE 14 5 2 7 24-21 12 11. KTE 14 4 4 6 13-20 12 12. Láng 14 4 3 7 19-22 11 13. SZVSE 14 1 9 4 10-15 11 14. in. kér. 14 3 4 7 23-24 10 15. Sz. MÁV 14 4 2 8 16-30 10 16. Kk.halas 14 2 • 12 12-41 4 FÖSPED Szállítók­m. kér. TTVE 3:3 Debreceni MTE—Vasas Láng 2:0 Békéscsabai VTSK­-Volán SC 3:3 Bp. Építők—Debreceni EAC 3:2 Ceglédi VSE—Szegedi VSE 1:1 Szegedi Dózsa—Szabó Lajos SE 2:1 Orosháza,. 1000 néző. Vezette: Kormányos. Jánoshalma: Csernák — Pász­tor. Maráczi, Faddi (Szécsi) — Vaszari, Bucsi — Csermák, Né­meth, Ádám, Fenyvesi IV., Feny­vesi III. Edző: Zag József. Már az első percben gólhely­zetet hagyott ki a Jánoshalma. Csermák 2 méterről a felső lécet találta eí. Negyedórás mezőny­játék következett. A 16. perc­ben Fenyvesi III. átemelte a labdát a kifutó kapuson, de Fe­jes a léc alól kirúgta a labdát. A 22. percben Bogdán elől nehe­zen mentett Csernák. A 25. és 27. percben Fenyvesi III. és Németh bombája okozott gondot az orosházi kapusnak. A 34. perc­ben Bogdán a kapu ‘fölé lőtt. A szünet után nagy lendület­tel támadott az Orosháza, mégis Tiszaföldvár, 200 néző, vezette: Gregor. Kkjh. Vasas: Rigó Z. — Don­gó, Sahin, Horváth —* Ivánvi I. (Gulyás), Szegő, Varga — Rigó I. , Farkas, Patyi, Jernei (Iványi II. ). Edző: Lantos János. Az első félidőben nagy erejű szél támogatta a Vasast. Ezt igyekeztek kihasználni a kiskun- félegyháziak, s át is vették a játék irányítását. A sorozatos támadások ellenére azonban csak a 30. percben adódott gólhelyzet az ellenfél kapuja előtt. Patyi azonban gyengén lőtt és a tisza- földvári kapus könnyedén vé­dett. Néhány perccel később is­mét Patyi előtt nyílt gólszerzési lehetőség, de a csatár ezúttal is hibázott. Szünet után ismét a Vasas vette át a kezdeményezést. A a Jánoshalmának voltak na­gyobb helyzetei. A. 62. percben Csermák fejese már túljutott a kapuson, de á gólvonalról ismét kivágták a labdát. A 67. perc­ben Fenyvesi IV. fejesét ujj­heggyel nyomta ki a kapus. A mérkőzés vége felé a hazaiak ju­tottak fölénybe. Sok volt a sza­badrúgás, de már mindenki be­lenyugodott a döntetlenbe. A já­tékvezető hosszabbított és a 93. percben egy teljesen ártalmat­lannak látszó labdát Nagy F. a sarokba csúsztatta. 1:0. Még volt egyenlítési lehetőség, de ezt a 94. percben Ngpieth elhibázta. Az orosháziak akkor nyertek, amikor már a döntet­lennek is nagyon örültek. Jók: Albert, Szabó, Tóth illetve Pász­tor, Ádám, Fenyvesi III Feny­vesi IV. Madarász Ferenc helyzetek azonban ebben a já­tékrészben is kihasználatlanul maradtak. Farkas, Patyi, majd Iványi I. hibázott a kapu előtt. A 62. percben Rigó I. «keverte meg a tiszaföldvári védelmet, de középre adott labdáját a belső csatárok ezúttal sem használták ki. A 65. percben vezették első támadásukat a hazaiak. Makay 16 méteres, jól eltalált lövése a bal felső sarokban kötött ki. 1:0. Nemsokkal később az újabb Ma- kay-lövést Rigó Z. röviden ütötte ki, de szerencsére Molnár elől Sahin mentett. A hátralevő 20 percben a Vasas támadott, de a csatársor eredménytelensége miatt még az egyenlítés sem si­került. Jók: Sahin, Rigó I. Ifjúsági eredmény: 1:0 Tisza­földvár javára. Pálfi József Tiszaföldvári Tsz SK—Kiskunfélegyházi Vasas 1:0 (0:0)