Petőfi Népe, 1973. június (28. évfolyam, 126-151. szám)

1973-06-12 / 135. szám

1973. június 12. • PETŐFI NÉPE • 7 ÚTTÖRÖOLIMPIA Megkezdődött a küzdelem a döntőbe jutásért A vasárnap esti ünnepélyes megnyitó után hétfőn reggel va­lamennyi színhelyen egyszerre indult meg a küzdelem az úttö- rőoldmpia területi versenyeinek helyezéseiért, valamint az orszá­gos döntőbe jutásáért. A Székitói Stadionban a 100 méteres fiú síkfutás mindjárt meglepetést is hozott. Az esé­lyesnek tartott Németh (Bács) helyett a másik Bács megyei, Paulik futott át elsőnek a célon és Németh csak harmadik lett. Távolugrásban is biztos Bács megyei siker született. Rádi Fe­renc 6 méteren felüli ugrással lett első. A kislabdadobás, a súlylökés, valamint a női súlylö­kés a szolnokiak sikerét hozta, lány magasugrásban pedig béké­si kislány győzött. Érdekesen alakul a négyitusa- csapatverseny. Az' első napon le­bonyolított számok után biztos­nak látszik, hogy ezt a számot a szolnokiak nyerik, ami nem is meglepetés, hiszen a megyei ver­senyen is ők érték el a legma­gasabb pontszámot. A második helyre a két Bács-megyei csapat esélyes. A fiú egyéniben Rácz (Bács) áLl az élen, a lányoknál pedig Fazekas E. (Szolnok) ve­zet. Atlétikai végeredmények: fiúk, 100 m: 1. Paulik László (Bács) 11,8, 2. Horváth (Békés) 11,8, 3. Németh (Bács) 11,9. Távolugrás: 1. Rádi Ferenc (Bács) 601, 2. Ré- pási (Sízolnok) 580. 3. Pelyva (Bé­kés) 574. Kislabda: 1. Varga I. (Szolnok) 81,21, 2. Szeles (Gsong- rád) 79,24, 3. Rácz (Bács) 74,54. Súlylokés: 1. Tiarsolv I. (Szolnok) 14,00, 2. Balázs (Bács) 13,37, 3. Magyar (Bács) 12,05. Lányok: Magasugrás: 1. Béla Emese (Békés) 145, 2. Fazekas E. (Szolnok) 145, 3. Mohai A. (Bács) 130. Súly lökés: 1. Varga K. (Szolnok) ‘11,50, 2. Szűcs (Bács) 10,38, 3. Berzsenyi Csong­rádi 9,88. Tornában egy meglepe­tés született, a leány I. o. csapat- versenyt a szolnokiak nyerték a nagy esélyes Békés megye előtt. Fiúknál viszont a várakozásnak megfelelően biztosan győztek a kiskunhalasiak. Röplabdában már a fiúknál el­dőlt a küzdelem, mivel Csong- rád megye ugyanis nem indítot­ta sem a fiú-, sem a lánycsapa­tát, így az első napon Bács-Kis- ku-n megye csapata a kecskeméti Zrínyi Általános Iskola két biz­tos győzelemmel már az első he­lyet is végérvényesen megszerez­te. A második hely sorsa viszont csak hoLnap dől el Békés és Szol­nok között. Eredmények:, fiúk: Bács—Békés 2:0, Bács—Szolnak 2:0. Leányok: Szolnok—Békés 2:1. Kézilabdában a következő ered­mények születtek az első napon, fiúk: Bács—Békés 22:12, Szol­nok—Csongrád 18:13, Bács— Csongrád 13:8. Az eddigiek alap­ján valószínűleg Bács és Szolnok megye holnapi mérkőzésén dől el az első hely sorsa. Nők: Bács— Szólnék 6:4, Békés—Csongrád 9:5, Békés—Szolnok 10:8. Kosárlabda-eredmények: leá­nyok : Szolnok—Békés 37:28, Bács—Csongrád 56:22, fiúk: Bács—Csongrád 37:30, Szolnok— Békés 58:42. Kecskeméti TE— Orosháza 3:0 (1:0) ,-f. Városi pálya, 2500 néző. Ve­zette: Alföldi. KTE: Varga — Tormási, Gyorsa, Szabó — Dobó, Kovács — Mákonyi (Szőczey), Porhan- da, Franczkó, Bánhidi, Balatoni (Tormási II.) Edző: Varga Béla. Fergeteges KTE-rohamokkal kezdődött. Az 1. percben Albert az ötösön kézzel ütött a labdá­ba, a játékvezető azonban távol volt és nem látta. A 2. percben Balatoni remek labdával ugrat­ta ki Bánhidit, aki 10 méterről fölé bombázott. 14. percben Por- handa fejese az üres kapuba tartott, de Zsurka a gólvonalon mentett. A 15. percben Balatoni ugratta Bánhidit. A csatár tisz­tán tört a kapura, amikor Ver- bőcz hátulról felrúgta. A 11-est Porhanda lőtte a bal sarokba. .1:0. A 25. percben Balatonit csú­nyán felvágták. A vállán sérült meg és már nem volt teljes ér­tékű harcos, majd Varga edző le is cserélte. A 28. percben Pupsi küldte kapura a vendé­gek első lövését. A 35. percben áz orosházi kapus majdnem a saját kapujába ejtette a labdát. Franczkó is ott volt, de erre a hibára nem számított. Az 58. percben Tormási II. ugratott ki a baloldalon. Átadá­sa a kapu torkába Bánhidi elé került, aki a pergő labdát jobbal nem találta el, de az a másik lábáról mégis a gólvonalon tói­ra pattant. 2:0. A 62. percben Soós lőtt fölé, majd Bánhidi fe­• Ritkán látható érdekes góllal biztosította be a KTE a győzelmét. Tormási II. átadását Bánhidi jobbal elhibázta, de szerencséje volt, mert a labda a bal lábáról mégis a hálóba pattant. Képünk azt a pillanatot örökíti meg, amikor a labda már túljutott a gólvonalon. Tormási örömében a levegőbe ugrik, a kapus és egy védő pedig lest reklamál. (A kép szerint valóban les volt.) jelt mellé tiszta helyzetből. A 76. percben Bánhidit Verbőcz még szabálytalanul sem tudta szerelni. Beadását Franczkó ka­pásból vágta a hálóba. 3:0. A végén már csak tartotta a lab­dát a KTE, s közben kétszer is jiyílt alkalom góllövésre, de ezt nem sikerült kihasználni. A KTE csak az első és utolsó 20 percben játszott jól, de ez éppen elég volt a biztos győze­lemhez. A vendégcsapat néhány tagja a labda helyet inkább a KTE játékosait vette célba. Kitűnt Szabó, Kovács, Por­handa, Bánhidi, Balatoni. Az Orosházából Albert, Bogdán és Dubsi. Szabó Zoltán Szarvasi Főiskola Spartacus—'Kecskeméti Fémmunkás 6:2 (0:0) Szanvas, 1500 inéző, vezette: Tóth. K. Fémmunkás: Bende III. — P-alincsár, Magó, Bakó, — Doro­gi, Bende II. — Mezei, Bakó, Bende IV., Kállai II., Földi. Ed­ző: Miikus Mihály. Változatos mezőnyjátékkal kezdődött a mérikőzés. A 20. percben Bende IV. előtt adódott gólhelyzet, de a kapus kezébe rúgta a labdát. Bzt követően a szarvasiak kezdeményeztek töb­bet, de helyzáteiíket őlk is kihasz­nálatlanul hagytak. A második félidő 68. percében Brakszatórisz Bende III. keze között fejelte hálóba a labdát. 1:0. A 75. és a 77. percben is­mét Bralkszatórisz volt eredmé­nyes. 3:0. A 78. percben Mezei beadáséit Bende II. lőtte a háló­ba. 3:1. A 80. percben Lantsa 30 méterről lőtt gólt. 4:1. Egy perc­cel később Földi szépített. 4:2. A 83. percben Nagy talált a háló­ba. 5:2. A 86. percben Kállai II. sárga Lapot Ikapott. A 88. perc­ben Nagy újiatbb gólt ért el. 6:2. Jók: Bende II., Kállai II., Bakos, Magó. Mikus Mihály Kiskunfélegyházi Vasas—Csongrádi SC 1:1 (1:0) Kiskunfélegyháza, 500 néző, ve­zette: Oravecz. Kkfh. Vasas: Gulyás—Iványi I., Sabin, Görög — Varjú, Vereb (Farikas), Ranslai — Kákái, Ger­ber, Szegő, Iványi II. (Rigó). Ed­ző: Lantos János. A Vasas már az első percben vezetéshez jutott. Iványi II. éles, belőtt labdájába Szegő beletette a lábát és az a hálóba vágódott. 1:0. A 14. percben Kákái átadá­sát Szegő elől a kapus mentet­te. A 15. és a 20. percben ellen­támadás alkalmával Gulyás bra­vúrral védite Bori és Hajdú lö­Bajai Vasas MTE—Ganz Villany 6:0 (4:0) Baja, 500 néző, vezette: Endes. Bajai Vasas MTE: Péter — Fodor, Andruskó, Márity, Visz- meg — Bartulov, Rónai — Her­ben Herceg labdájával Kemény kiugrott és* a kapust is kicse­lezve lőtt a hálóba. 1:0. A 9. percben Bartulov 18 méterről vágta a igaroikiba a labdát. 2:0. Az MTE nagy fölényben volt. A 28. percben Fodor futott fel, de labdájáról Kemény lemaradt. A 32. percben Pálmai I. éles szög­ből lőltlt igáit. 3:0. A 42. percben Pálmai I. lövése kipattant és Herceg fejelte a hálóba. 4:0. A 46. percben Pálmai I. elhúzott a kapus mellett és a kapuba gu­rított. 5:0. A 48. percben Radics lőtt a jobb sairdkba. 6:0. Az MTE végig .támadott, de a csatárok már nem tudták ki­használni a kínálkozó helyzete­ket. Ják: Bairtukxv, Rónai, Pál­mai I. a mezőny legjobbja. Kiskőrösi Petőfi Spartacus—Ercsi 2:1 (0:1) vésett. A 45. percben Gerber ke­rült gólhelyzetbe, de gyenge lö­vése elkerülte a kaput. A második félidő 62. percében egy hosszan előrevágott labda csúszott ki Gulyás kezéből, s a résen levő Bori kiegyenlített. 1:1. A kieséstől félő vendégcsa­pat kétségbeesetten támadott, helyzeteket is teremtett, de a Vasas védelme, Gulyással az élen jól hárított. Jók: Gulyás, Sahin, Görög, Kókai. Ifjúsági eredmény: 3:2 a Csongrádi SC javára. Pálfi József Kiskőrös, 600 néző. Vezette Fe­hér M. Kiskőrös: Ba — Paplanos, Pecznyik, (Izsák) — Tamás — Polareczki (Ignácz), Balogh — Bartek Szlovák I., Farkas, Szlo­vák II. < Korozmán. Edző: Szlan- ka János. A vendégcsapat rohamaival kezdődött. A 2. percben Lajtai nagy helyzetben hibázott. A 9. percben Korozmán alig lőtt fö­lé. A 10. percben Bartek lövését védte a kapus. A 21. percben Muránszki megszerezte a veze­tést. 0:1. A szünetben vérehaj- tott csere sokat használt. A 46. percben Bartek szabadrúgásból ­Mezőfi SE—Postás íSE 2:1 (0:0) Kecskemét. 100 néző, vezette: dr. Horváth. Mezőfi SE: Magé — Kiss R. (Molnár)...Zsíros. Janovics — Fá­bián, Meggvesi — Csordás, Lévai (Filyó). Zubornyák. Angeli, Bódis. Edző: Krivy Ottó. Az első 20 percben váltakozó mezőnyjáték folyt. A Postás gyors csatárai révén veszélyeztette a Mezőfi SE kapuját. A kecskeméti csapat a 17. percben Meggyesi 17 méteres lövésével veszélyeztetett. A 34. percben Zsíros lövése ke­rülte el a kaput. a felső kapufára lőtt. Az 31. percben Korozmán egyenlített. 1:1. A kezdés után a vendégek egyből a kapura lőtték a labdát és Ba csak a kapufa segítségé­vel hárított. A 66. percben Ba­logh indította Farkast. Lövését kiütötte a kapus, de Korozmán most már védhetetlenül vágta a hálóba. 2:1. A gól után Herbe megsértette a partjelzőt és a ki­állítás sorsára jutott. A vendég­csapat 10 emberrel is támadott és a 85. percben Ba csak nehe­zen mentett. Jók: Farkas, Szlo­vák I., Korozmán, illetve Dor- mány. Biácsi Sándor Szünet után a Postás vette át a kezdeményezést. A 64. percben Iglóy kiugrott a védők közül >és a kifutó Magó mellett az üres ka­puba gurította a labdát. 0:1. A 71. percben Angeli erős lövését a kapus Meggyesi elé ütötte, aki kiegyenlített. 1:1. A 81. percben Angeli szögletrúgása után a ka­pus ismét kiejtette a labdát, s a résen levő Zubornyák megsze­rezte a vezetést. 2:1. Jók: Megy- gyesi, Angeli. Fábián. Filyó. Fekete Ferenc Jánoshalma—Csőszerelő 2:0 (0:0) cég, Radics, Kemény, (Mióko- vics,) Pálmai I. Edző: Csongor János. Jól kezdett az MTE. A 2. perc­Bp. Budafoki út. 100 néző. Ve­zette: Urbán. Jánoshalma: Csernák — Faddi, Ságodi, Maráczi. Szécsi — Mizser, Adám. Fenyvesi IV. — Pásztor, Csermák. Fenyvesi III. Edző: Mrazek Tibor Kemény talajú pályán az első támadásokat a Csőszerelő vezet­te. A 10. percben Csermák lőtt mellé, majd Pásztor lövését védte a kapus. Ezután a jánoshalmiak kapusa, többször is nehéz hely­zetben tisztázott. A 35. percben Nyúl lövését lábbal mentette Csernák. s a labda a lábáról a kapufára pattant. A szünet után a Jánoshalma átvette a játék irá­nyítását. A 60. percben Adám 20 méterről bombázott a jobb felső sarokba. 1:0. A 70. percben Nyúl közelről mellé lőtt. A 78. perc­ben Mizser szépen adott Fenyvesi III. elé. aki a hálóba lőtt. 2:0. A mérkőzés végéig még Pásztor és Csermák hagyott ki helyzetet. Jók: Ságodi. Maráczi. Csermák, Fenyvesi III. Madarász Ferenc • Az úttörőolimpia területi versenyének első győztese, Paulik László, aki a 100 m-es síkfutásban győzött, az emelvény legmagasabb fokán. • Röplabdában a kecskeméti Zrínyi Általános Iskola csapata (jobbról), győzött Békés ellen. • Rajtol a 60 m leány síkfutás mezőnye. Csjef Európa-bajnok Szombaton az esti órákban fejeződtek be Belgrádban a XX. ökölvívó Európa-bajnok- ság döntő küzdelmei. Váltó­súlyban Csjef Sándor. Európa- bajnokságot nyert. A kisváltó- súlyúak mezőnyében Juhász bronzérmet szerzett. Szűcs Lajos aranyérmes Vasárnap megkezdődött a XXXII. súlyemelő „ Európa- bajnokság Madridban. Szá­munkra kellemes meglepetést hozott az első versenynap. Szűcs Lajos harmadik fogásra teljesítette a 97,5 kilogram­mot és ezzel aranyérmet szer­zett a szakításban. Kőszeginek a 90 kilogrammot sikerült tel­jesítenie, s ezzel második he­lyen / végzett, az ugyancsak ennyit szakító román Horto- pán és a csehszlovák Pachol előtt. Hernádi három számban első oa Szombaton és vasárnap Siófo­kon rendezték meg a Sió Kupa asztalitenisz-versenyt, amelyen népes mezőny vett részt. Eredmények: .Női egyes: 1. Hernádi (31. Épí­tők), 2. Galambos (31. Építők), 3. Molnár (Miskolc ÉMTE) és Csőke (MÁVTI). * Férfi egyes: 1. Faházi (Ganz- MÁVAG), 2. Tímár (Bp. Sparta­cus), 3. Bánkúti (Csepel) és Ba­logh (Csepel). Női páros: 1. Hernádi, Ga­lambos. Vegyes páros: 1. Asztalos, Hernádi. Férfi páros: 1. Faházi, Tímár. Az összetett pontversenyt a 31. Építők csapata nyerte, amelyből kiemelkedett Hernádi Ágnes három elsőséggel. (MTI) Súlyos vereség Szolnokon Szolnoki MTE—Kecskeméti SC 4:1 (2:0) Szolnok. 1800 néző. vezette: Katona. Szolnoki MTE: Hegedűs — Arany. (Garics a 67. percben), Árvái. Rácz — Kántor. (Géczi a 78. percben). Papp II. — Szatmá­ri. Czirnák. Mile. Nagy F., Szol­noki. Edző: Schomann Antal. KSC: Winter — Herbály, Dió­szegi. Kreidli — Makay, Szabó — Kecskés. Tóth. Csík (Czirkos a 04. percben) Koós. Molnár (Pad­lás a 30. percben). Edző: Piber István. Szolnoki támadásokkal indult a játék. A 4. percben Szabó buk­tatta Szolnokit, a 20 méteres sza­badrúgást Szolnoki a sorfalba lőt­te. A 6 percben Makay 30 mé­terről lőtt a kapu mellé. A 10. percben egy kapu előtti kavarodás után röviden szaba­dított fel a kecskeméti véde­lem. Mile kapta a labdát és 11 méterről a hálóba vágta. 1:0. A 17. percben Kántor megrúgta Molnárt, akit úgy kellett levinni a pályáról. Hét perc múlva visz- szatért. de már csak sántikálni tudott. A 26. percben Szolnoki futott el a bal oldalon. Beadását Nagy F. a felső sarokba fejelte. 2:0. A 30. percben Piber edző Padlást küldte be Molnár helyére. A szü­netig mezőnyfölényben játszott a szolnoki csapat, de csak szöglete­ket értek el. .A 63. percben Mile lefutotta a védőket, beadását Szolnoki 8 méterről a kapu közepébe fe­jelte. 3:0. A 68, percben Arany és Koós összecsapott, a labda a partvo­nalon kívülre került, ezután Aranv belerúgott a földön fekvő Koósba. A játékvezető még csak nem is figyelmeztette, de a szol­noki edző azonnal lehívta a pá­lyáról a magáról megfeledkezett játékost. Koós sajnos, nem tudott tovább játszani, s így tíz főre ol­vadt a kecskeméti csapat. A 78. percben Czirnák beadá­sát a befutó Mile fejelte a há­lóba. 4:0. A 81. percben egy hosszan előre­vágott labdára Padlás kiugrott, elhúzott a védők mellett, és a hálóba lőtt. 4:1. A szolnoki csapat nagyon jól és korszerűen játszott. Minden te­kintetben felülmúlta a kecskemé­tieket. Különösen Szolnoki. Mile és Nagy F. keverte meg időnként nagyon a védelmei. Jók: Árvái, Papp II., Rácz, Mile. Nagy. Szolnoki, illetve Win­ter. Diószegi Kreidli. Szabó, Koós. Merényi Béla A» NB I. B állása 1. Haladás 2. Dorog 3. M. DAC 4. B.csaba 5. Szolnok 6. Dunaújváros 7. Kecskemét 8. Várpalota 9. Oroszl. 10. Pénzügyőr 11. Szekszárd 12. DVSC 13. Bp. Spart. 14. MAVAG 15. Eger 16. Előre 17. Volán 18. MVSC 32 17 32 17 32 15 32 16 32 17 32 14 32 13 32 14 32 10 32 10 32 9 32 10 32 10 32 9 32 6 32 8 32 10 32 7 11 11 10 12 12 11 9 13 9 13 10 13 11 13 10 14 5 17 9 16 Haladás VSE—Eger Debrecen—Volán SC BKV Előre—Várpalota Békéscsaba—Miskolci VSC Dorog—Pénzügyőr SE Bp. Spartacus—Dunaújváros Szekszárd—MÁV DAC (Győr) Oroszlány—Ganz-MÄVAG 63-29 44 53-39 41 39- 27 40 42-36 37 52-39 36 42- 34 35 52-41 33 37- 37 32 40- 38 31 34-37 30 38- 46 30 29-38 29 46-57 29 43- 40 28 32-44 27 24- 43 26 39- 54 25 25- 51 23 3:0 2:0 1:0 3:0 1:0 1:0 1:1 5:0 A KTE NB II-BE JUTOTT