Petőfi Népe, 1973. április (28. évfolyam, 77-100. szám)

1973-04-25 / 95. szám

1973. április tt. • PETŐFI NÉPE • 7 Nem volt nagy játék, csak győzelem Kecskeméti SC—Ganz-MÁVAG 2 : 1 (1: 0) • A kecskeméti csapat első gólja a Ganz-MÁVAG hálójában. (Kovács J. felvételei). • Lutz büntetője a kapus kezéből már a hálóba tart. Ez történt az NB I-ben Vasas—Salgótarján 3:2 (1:0) Salgótarján, 5000 néző. Vezet­te: Szkokén. Izgalmas és színvonalas mér­kőzésen a 77. percben már 3:0 arányban vezetett a Vasas. A hajrában a Salgótarján két 11- esből szépített. Góllövők: Puskás, Tóth B., Müller illetve Básti 2 (mindket­tőt 11-esből). Ferencváros—Videoton 3:0 (1:0) Népstadion, 2000 néző. Vezet­te: Szilvási. A rossz idő, no meg az FTC utóbbi időben mutatott gyen­gébb játéka miatt kongott az ürességtől a Népstadion. Az FTC pedig jól játszott és biztosan győzött. Góllövők: Szőke 2, Bra- nikovi$s. Ü. Dóz|a—Rába ETO 7:0 (0:0) Megyeri út, 1000 néző. Vezette: Emsbeyger. Üjpesten is alig volt nézője a mérkőzésnek, pedig a csúszós talajon a Dózsa már az első fél­időben is jól játszott, a máso­dikban pedig káprázatos teljesít­ményt nyújtott a lila-fehér tá­madósor. Góllövők: Fazekas 4, Bene 2, Juhász P. > Diósgyőr—Bp. Honvéd 0:0 Diósgyőr, 4000 néző. Vezette: Somlai. A DVTK igen jól, a Honvéd viszont gyengén futballozott. A DVTK többet támadott, amit a 10:2 szögletarány is jól muta­tott. A hazaiak kihagytak né­hány nagy gólhelyzetet. ZTE-SZEOL 1:0 (0:0) Szeged, 3500 néző. Vezette: Bircsák. Mindkét csapat nagyon sok hibával, s körülményesen szőtte a támadásait. A második félidő­ben a ZTE valamivel jobb volt és a győzelem megérdemelt, bár a szegediek is kihagytak néhány biztosnak látszó gólhelyzetet. Góllövő: Tóth J. Tatabánya—Komló 3:2 (2:0) Tatabánya, 5000 néző. Vezette: Palotai. Mindkét csapat nagyon óvato­san kezdett. Kapushibákból a hazaiak kétgólos előnyhöz jutot­tak, S talán azt hitték, hogy ez­zel vége is a mérkőzésnek. A szünet után azonban a Komló egyenlített és a hazaiak csak az utolsó előtti percben rúgták a győzelmet jelentő gólt. Góllö­vők: Buus (öngól), Szabó 2, il­letve Juhász 2. Pécsi MSC—MTK 3:0 (1:0) Pécs, 7000 néző. Vezette: Ha­lász M. Nagy akarással küzdött a Pécs, az MTK pedig az első gól után összeroppant. Góllövők: Máté, Zombori, Jánosi. Csepel—VM Egyetértés 2:1 (1:0) Népstadion, 1000 néző. Vezet­te: Tapolczay. Nagy fölényben játszott a Csepel, de a támadósor sokat hi­bázott, s végül elég nehezen nyertek. Góllövő: Varga, Buro- nyi illetve Halápi. A forduló mérkőzéseit a rossz idő miatt kevesen látták. Mégis a vidéki szurkolók voltak hűsé­gesebbek csapatukhoz, mert az 5 vidéki találkozón 24 000, a há­rom fővárosin pedig mindössze 4000 néző volt. AZ NB I. ÁLLASA 1. U. Dózsa 23* .117 2 4 64-15 36 2. Vasas 23 14 5 4 41-24 33 3. FTC 23 13 5 5 48-27 31 4. Honvéd 23 9 9 5 45-27 27 5. ETO 23 12 2 9 37-34 26 6. Csepel 23 7 11 5 33-24 25 7. Videoton 23 111 3 9 31-27 25 8. ZTE 23 10 4 9 29-29 24 9. SBTC 23 7 5 11 30-38 19 10. Tatabánya 23 7 5 1,1' 21-29 19 11. SZEOL 23 5 9 9 23-37 19 1:2. Egyetértés 23 6 7 10 22-38 19 13. MTK 23 4 10 9 22-35 18 114. Pécs 23 4 9 10 18-33 17 115. Komló 23 3 9 11 19-41 15 16. DVTK 23 3 9 1-1! 14-39 15 TOTÓ A totó 16., játékhetén hat fogadónak volt 13+1 találata, nyereményük 132 ezer 570 forint. A 13 találatra 8:1 ezer 971. a 12 találatra 2 ezer 258, a 11 ta­lálatra 172, a 10 találatra 3:6 forintot fizetnek. A totó ko 1. Tatabánya—Komló 1 3:2 2. Pérs—MTK I 3:0 3. MÁV DAC—Sz. MTE 1 3:2 4. Békéscsaba—Dorog 1 2:1 5. Izzó—Vác 2 1:2 S. K. Rák.—K. Táncsics 1 1:0 7. Zala. Dózsa—Sabaria x 0:0 8. Kkhalas—Szegedi D. x 1:1 9. Hajdúb.—FOSPED x 2:2 10. Szóin. MÁV—SZVSE 2 1:2 11. Napol!—Bologna x 1:1 12. Sampdoria—Cagliari 2 0:1 13. Verona—Torino x 0:0 +1 14. Esztergom—Gyöngyös x 0:0 Kecskemét. 3000 néző. vezette: Szávó. KSC: Gór — Kecskés, Lantos, Kreidli — Botka (Pasek a szü­netben), Lutz — Oskolás, Padlás, Molnár. Szabó. Koós. Edző: Pi- ber István. Ganz-MÁVAG: Mayer — Stabi­ler, Monostori. Vaskor — Mar­cell, Nagy I. — Tóth. Vég, Vida (Fister a 86. percben). Ananiádisz (Matolcsi a 70. percben). Palanik. Edző: Mészöly Kálmán. Szép időben, de vizes, csúszós pályán kezdődött a játék, s az el­ső percben Tóth beadását Lantos szögletre vágta. A 4. percben Os­kolás két védőt is kicselezett, d* közben Koós léáre futott. A 10. percben egy ügyes húzás után Palanik az ötös sarkánál nagy helyzetbe került, de elha­markodva a hosszú sarok mellé gurított. A 11. percben Botka rossz átadása okozott zavart, majd Palanik labdájával Végh ugrott ki. s futtából leadott lö­vését Gór nagy bravúrral ütötte szögletre. A 15. percben Oskolás bedását Szabó lefejelte és Lutz a kapu fölé bombázott. Sokat tá­madott ezekben a nercekben a kecskeméti együttes, de mindig csak a jobb oldalon, s ez meg­könnyítette a MÁVAG-védők dol­gát. A 22. percben Lutz szabad­rúgása után csak másodszorra fogta meg a labdát Mayer, majd az előretörő Stamler lőtt élesen a kapu mellé. A 35. percben Padlás beadásá­nál Marcell előrenyúitott két kéz­zel lökte el a fejelni készülő Lut- .zat. Az. eset közvetlenül a játék­vezető előtt, történt, ám Szávó nem fújt. viszont a közönség-tün­tetése nyilván megzavarta, mert ettől kezdve hibát hibára halmo­zott. A 39. percben Molnár ügyesen fordult le a védőiéről, de ballal a kapu fölé bombázott. A 44. perc­ben végre az első bal oldali tá­madás meghozta a vezető gólt. Koós ütközött a védőkkel, s ami­kor nála maradt labdával kiug­ratta a bal oldalon Padlást. A beadást röviden fejelték ki a védők, éppen Szabó elé, aki 16 méterről egyből a kapu kö­zepébe zúdította. 1:0. A szünetben Pasek jött be Bot­ka helyére és Szabó húzódott Kiskunhalas, 700 néző. Vezette: Maczkó. Szegedi D.: Gilicze — Barlkó , (Nagy), Bíró, Csanádi — Pócsik, Portörő — Pikó, Szalai, Csömör, Bóka, Héger dr. Edző: Kalmár György. Kkhalasi MEDOSZ: Dömény — Juhász, Rádi, .Jäger (Somogyi), Lévai, Vászari (Csányi) — Ud­vari, Kocsis, Karsai, Tóth IV., Oláh. Edző: Virágh István. Már a 2. percben a halasiak hálójában volt a labda. Szalai íutott el és lövése a kapufáról Bóka elé pattant, aki a hálóba lőtte. 1:0. A 4. percben Tóth IV. futtából leadott nagy lövését Gi­licze szögletre hárította. A ME­DOSZ mindinkább magára talált és sorozatban vezette támadásait. A 6. percben Karsai lőtt mellé, a 8. percben Oláh lapos lövése a kapu előtti tócsában akadt el. A 12. percben Juhász mentett szögletre, a másik oldalon pedig Lévai nagy lövését tolta szöglet­re a szegedi kapus. Mindkét kapu előtt adódtak helyzetek. A 30. percben Szalai a kapu torkában rúgott a labda mellé. A 40. percben Karsai már csak a ka­pussal állt szemben és a léc mellé lőtt. vissza a középpályára. Néhány percig a MÁVAG támadásait lát­hattuk. s az 50. percben Tóth be­adása után Nagy I. közelről fe­jelt a kapura és Gór egy reflex­mozdulattal szögletre ütötte a léc alá tartó labdát. Az 53. percben ritka jelenetet láthattunk. Monostori, vagy 40 méterről adta haza a labdát, s az átszállt a kiinduló Mayer fö­lött, s a hátvéd szerencséjére a kapufa tövénél a pályán kívül esett le. A 60. percben Végh indult meg a labdával, a 16-os vonalnál Lan­tos elrúgta előle és a csatár el­dobta magát. A játékvezető 11 est (töt, s hiá­ba volt a tiltakozás. Stamler értékesítette a büntetőt.- T:l.'"' A közönség tüntetett, s nyilván Szávó játékvezető is érezte, hogy hibázott, mert 10 perc múlvá „egyenlített”. A 70. percben Molnár cselezett a bal oldalon, s amikor középre lőtte a labdát, az egyik védő kezéhez ért. Szávó játékvezető most is a 11-es pontra mutatott. Lutz büntetőjét Mayer majd­nem megfogta, de kezéből a bal sarokba perdült a labda. 2:1. A 74. percben Oskolás cselezett és Monostori durván ellökte. A 76. percben Koós középen ugrott ki, s futtából leadott lövése el­suhant a kapu mellett. A 84. A szünet után a MEDOSZ nagy fölénybe került és a szegediek védekezésre álltak be. A 46. percben Bartkóról Kocsis elé pat­tant a labda és a lövés csak centiméterekkel ment mellé. Az 53. percben Dömény kirúgását Kocsis egyből Oláh elé adta ki, aki lefutotta a védőket és ügye­sen a hálóba gurított. 1:1. A 60. percben Kocsis lövését csak másodszorra fogta meg a kapus. A 75. percben Pikó lövését szögletre ütötte Dömény. A 78. percben Kocsis szöktette Kársait, aki a védők mögül kiugorva a hálóba lőtt, ám a játékvezető les címén nem adta meg a sze­rintünk teljesen szabályos gólt. Néhány perc múlva Oláh lőtt ha­sonló helyzetből a hálóba, de ez sem nyerte e] a bíró tetszését és érvénytelenítette a gólt. A 84. percben Kársait vágták fel a vé­dők. Oláh lövése a védőkről pat­tant le. A MEDOSZ a szünet után szin­te egykapura játszott és három gólt is lőtt, amelyből a játék­vezető csak egyet adott meg. Jók: Gilicze, Bíró, Csanádi, Por­törő, illetve: Dömény, Rádi, Ko­csis, Tóth IV. Szalai László percben Tóth beadását Végh a kaputól 5 méterre kapta, de nem találta jól el a labdát és Gór most is hárított. Még ugyanebben a percben Padlás szép hátrahúzás- ból lőtt a felső sarok mellé, majd az utolsó percekben szorongatott a Ganz-MÁVAG és kétszer is szögletre mentett a KSC-védelem. A mérkőzés nagyiramot, szín­vonalas játékot nem hozott, s in­kább csak küzdelem folyt 90 per­cen át. A MÁVAG sok szabályta­lansággal igyekezett megtörni a kecskemétiek lendületét, s ami­kor erre alkalom kínálkozott, gyors csatárai révén támadásba is lendültek a gépgyáriak. A kecs- , keméti csapat .sem játszott jól, de nagyon igyekezték, s néha talán “fezért nem sikerült a góllövés. A kapuban Górnak nem volt sok dolga, - de ami mégis akadt, az nem volt könnyű. Kétszer is nagyot védett és általában biztos kézzel hárított. Kecskés, Szabó, Koós, játékát lehet még kiemelni, s Oskolástól. Padlástól és Mol­nártól is láttunk néhány szép el­futást. Kár, hogy a különben jó nevű játékvezető rendkívül rossz napot fogott ki. Mindkét csapat terhére sokat tévedett, s szerintünk mind­két , 11-es megadása hiba volt, még akkor is. ha a reális ered­mény végeredményben így jött ki. Szabó Zoltán Az NB I. B állása Haladás 25 12 10 3 50-24 34 2. M. DAC 25 12 7 6 30-20 31 3. Dorog 25 12 5 8 43-36 29 4. Szolnok 25 13 2 10 41-27 28 5. Kernét 25 11 6 8 40-28 28 6. Dunaújváros 25 10 6 9 30-25 26 7. B.-csaba 25 10 6 9 26-28 26 8. Oroszlány 25 8 9 8 28-28 25 9. Pénzügyőr 25 8 9 8 26-27 25 10. Debrecen 25 9 6 10 24-30 24 11. Várpalota 24 10 3 11 24-26 23 12. Bp. Spart. 25 8 7 10 39-46 23 13. Szekszárd 25 6 11 8 28-37 23 14. Eger 25 6 ia 9 26-32 22 15. MÁVAG 24 6 9 9 32-28 21 16. Előre 25 6 9 10 17-34 21 17. Volán 25 8 4 13 32-44 20 18. MVSC 25 5 9 11 17-33 19 Pénzügyőr SE—Haladás VSE 1:1 Békéscsaba—Dorog 2:1 Eger—Szekszárd 1:1 Várpalota—Volán SC 3:0 MAV DAC (Győr)­-Szolnoki MTE 3:2 Bp. Spartacus—Oroszlány 2:2 Dunaújváros—Debrecen 3:1 BKV Előre—MVSC 1:0 NB II. Keleti csoport 1). Budafok 21 13 3 5 43-24 29 2. Sz. Dózsa 21 H 6 4 33-16 28 3. FÖSPED 21 9 a 4 26-17 26 4. Bp. Építők 21' 9 7 5 27-16 25 ’5. SZVSE , 21 10 5 6 26-19 25 6. MGM' 21 9 7 5 25-21 25 7. III. kér. 21 8 7 6 27-29 23 8. Cegléd 21 6 9 6 25-22 21 9. Kk.halas 21 9 3 9 22-27 21 10. DEAC 21, 6 8 7 27-25 20 11. Láng 21 6 8 7 23-29 20 11?. H.-böször. 21 6 7 8 18-26 19 13. KISTEXT 21 4 7 10 21-26 15 14. BVTSK 21 4 6 11 22-32 14 ,115. Sz. MAV 21, 3 8 10 114-32 14 16. Gyula 21 2 7 12 19-35 11 MGM Debrecen—Ceglédi VSE 0:0 H.böször.—FÖSPED Szállítók 2:2 Vasas Léng—III. kér. TTVE 1:1 K1STEXT—Gyulai MEDOSZ .4:2 Bp. Építők—Békéscs. VTSK 1:0 Szegedi VSE—Szolnoki MAv 2:1 Három gólból csak egyet adott meg a bíró Szegedi Dózsa — Kiskunhalasi MEDOSZ 1:1 (1:0) SPORT-SPORT Az MTE csapata nyerte a megyei rangadót Bajai Vasas MTE — Mezőfi SE 2:1 (0:1) Baja, 300 néző: Vezette Hrad- szky Baja: Majzlinger — Fodor, Viszmeg, Máritv Laki — Bar- tulov, Rónai — Kovács, (Péter) Pálmai II., (Győrfi), Kemény, Pólyák Edző: Csongor János. Mezőfi SE: Nagy E. — Janko- vics, Zsíros, Csordás — Meggyes Fehér — Magyar, Filyó (Lévai), Kurucsai, Angeli, Bódis Edző: Krivy Ottó A 14. nercben Bartulov — Pó­lyák volt a labda útja, s a Me­zőfi SE védelme szögletre men­tett. A 15 percben Bódis átadásról lemaradtak a csatárok. Egy perc múlva Pólyák ugrott ki és na°v helyzetből mellé gurított Az tylTE támadott és a 27. percben Pó­lyák a kapu mellé fejelt. A 32. percben Pálmai II. elől kivetődés­sel mentett a kecskeméti kapus. A 34. percben hibázott a bajái vé­delem és Magyar 8 méterről lőtt a hálóba. 0:1. A gól után feljött a Mezőfi SE és irányítot­ta a játékot. A 40. percben na°v kavarodás támadt a kecskeméti Jánoshalma — Magnezit 3:0 (1 Bp. Gergely utca: Vezette Fehér Jánoshalma: Csernák — Pász­tor, Fenyvesi IV., Maráczi, Kal­már (Dobos) — Mizser, Ádám, Ságodi (Szécsi) — Németh, Cser­mák, Fenyvesi III. Edző: Mrazek Tibor. Már az első percben nagy hely­zet maradt ki. Fenyvesi III. visz- szagurította a labdát Cserrriák elé, aki azonban hibázott. A Magnezit vette át a játék irányítását, de gólhelyzetet nem tudtak összehoz­ni. A 14. percben Fenyvesi III. visszagurítását Csermák az üres kapuba lőtte, de a játékvezető lest látott. A 17. percben Cserge szabadrúgása a jánoshalmi kapu­fán csattant. A sáros pályán ne­hezen boldogultak a játékosok. A 35. percben Ádám lövését védte a kapus. A 42. percben Mizser in­Kiskőrös — Csőszerelő 0:0 Kiskőrös 400 néző vezette: Sei- mann Kiskőrös: Ba — Paplanos, Szlovák II., Tamás — Polarecz- ki Balogh (Izsák) — Szlovák I . Bartek, Korozmán, Farkas, Pecz- n”!" Edző: Szlanka János. Nagy akarással és lelkesedés­sel játszott a Kiskőrös, de a szerencse a vendégek mellé sze­gődött. A 10. percben Bartek be­adását nehezén mentették a vé­dők. A 12. percben ismét Bartek lövését védte a kapus. A 15. percben Farkas 11 méterről ka­pásból mellé lőtt. A 19 percben az üresen álló Pecznyikhez ke­rült a labda és erős lövése alig Szarvasi Főiskolai Spartacus ■ Szarvas, 430 néző. Vezette: Barna. KTE: Varga — Tormási (Ko­máromi rí.), Gyorsa, Magyar L. — Szabó, Dobó, Kovács — Né- medi, Porhanda, Bánhidi, Bala­toni. Edző: Varga Béla. A 8. percben Brakszatorisz lö­vését Gyorsa a gólvonalról rúgta . ki az oldalvonalon túlra. A já­tékvezető a partjelző beintésére — nagy meglepetésre — gólt ítélt. 1:0. A 17. percben Dobó szöktette Porhandát. aki a ki­mozduló kapus mellett egyenlí­tett. 1:1. Ezután a kecskemétiek kerültek mezőnyfölénybe. A 30. percben Bánhidi az alapvonal mellől Balatonihoz gurította visz- sza a labdát, akit az ötösön fel­vágtak, a labda Bánhidihoz ke­rült., majd tőle a hálóba. A játé­kosok már a kezdő körnél voltak, amikor a játékvezető és a part­jelző rövid tanácskozása után kapu előtt. Kétszer is lepattant a védőkről a labda, végül Pó­lyák a léc fölé vágta., A 47. percben Magyar lőtt élesen mellé. A 48. percben Ke­mény elől Na«" E. merész vető­déssel szerezte meg a labdát. Zsíros és Laki kapott sárga la-ot. Az 57. perctől kapuscsere után Majzlinger állt a jobbszél­re. Változatos lett a küzdelem. Az 59. percben Pólyák futott el a balszélen. Beadására Majz­linger érkezett és kapásból na«v erővel lőtt a hálóba. 1:1. A 77. percben szabadrúgás után a Me­zőfi SE kapuja fölé pattant a labda. A 82. percben Bartulov a felfutó Fodor elé tette a labdát. A beadás Pólyák feüe' csúsz­tatta tovább Majzlinger lát­ványos csukafejessel küldte a hálóba. 2:1. Az utolsó nercekben a Mezőfi SE rohamozott. A 90. percben Magyar 8 méterről lőD a kapu fölé. Jók: Majzlinger Márit« Fodor illetve Zsíros, Magyar, Bódis. Borsodi József :0) dította a felfutó Pásztort. A be­adást Fenyvesi III. fejelte a kapu bal oldalába. 1:0, A szünet után beállt Szécsi teljesen kikapcsolta a játékból a Magnezit irányítóját Csergét, és nagy fölénybe került a Jánoshalma. A 65. percben Né­meth szögletét Maráczi fejelte a hálóba 2:0. A 72. percben Né­meth újabb szögletét a változa­tosság kedvéért Fenyvesi Ili. fe­jelte a kapuba. 3:0. A hazai csa­pat elvesztette a fejét és a játék­vezető hét(!) sárga lapot osztott ki köztük. Az utolsó 10 percben Fenyvesi III., Ádám és Csermák hagyott ki gólhelyzetet. A Jánoshalma erőben és tudás­ban is felülmúlta ellenfelét. Jók: Csernák, Fenyvesi III. (a mezőny legjobbja) Mizser. Madarász Ferenc szállt föl. A 30. percben Szlovák I. kicselezte a védőket de lövését á kápus nagy bravúrral szöglet­re ütötte. A második félidő is nagy hely­zettel kezdődött. Bartek beadá­sát Pecznyik 5 méterről fejelte a kapu fölé. A vendégek gyors jobbszélsőjük révén többször okoztak zavart a kiskőrösi vé­delemben és a 60. percben Ba csak önfeláldozó belevetődéssel tudott menteni. A 76. percben Korozmán erős lövését ütötte a léc fölé a kapus. A 86. percben Szlovák II. csak a kapussal állt szemben, de ő is mellé lőtt. Biácsi Sándor- Kecskeméti TE 3:2 (2:1) visszavonta a megadott gólt. A 45. percben a kaputól 18 méterre szabadrúgást ítélt a játékvezető. Brakszatorisz a so '1 felett a jobb felső sarokba lelte a lab­dát. 2:1. Az 52. percben Nagy távoli lövése Vargáról kipattant és a jókor érkező Oravesz közelről a hálóba lőtt. 3:1. A 60. perc­ben Dobó 20 méteres szabadrú­gásból szépített. 3:2. Ezt követően a KTE sorozatos támadásokat vezetett a kiegyenlítésért. A 70. percben Bánhidi labdájával ke­rült gólhelyzetbe Balatoni, akit az ötösön felvágtak. A 80. perc­ben Némedi beadása a 16-oson belül álló Kozma kezére pattant, de ebből sem lett 11-es. Jók: Dobó, Kovács, Porhanda, Bán- hidí. Ifjúsági eredmény: 6:0 a KTE javára. Kecskeméti Fémmunkás — Tiszaföldvár 3:0 (2:0) 100 néző. Vezette: Mile. K. Fémmunkás: Bende III. — Palincsár, Magó, Bakó — Kislő- rincz, Dómján — Kiss, Nagy (Mezei), Csillag, Bende II., Kál­lai II. Edző: Mikus Mihály. A 18. percben Bende II. 18 méterről a felső sarokba lőtte a labdát. 1:0. A 23. percben Csil­lag hibázott gólhelyzetben, majd Kállai II. hagyott ki nagy lehe­tőséget. A 30. percben egy bal­oldali támadás végén Csillag a felső sarokba vágta a Fémmun­kás második gólját. 2:0. A szü­net után folytatódott a hazaiak fölénye. Csillag, Bende II. és Kállai II. hagyott ki helyzetet. A 66. percben formás támadás végén Kállai II. növelte a gólok számát. 3:0. Jó' ■ Magó, Kislőrincz, Kállai II., 1 alincsár. Szentesi Vízmű — Kiskunfélegyházi Vasas 1:0 (1:0) Szentes, 400 néző. Vezette: Mézes. Kkfházi Vasas: Gulyás — Don­gó, Sahin, Iványi M., Görög — Vereb, Szegő — Patyi, Gerber, Kókai, Rigó ((Farkas). Edző: Lantos János. Vasas-helyzettel kezdődött. Rigó elvette a védőktől a labdát, s a kifutó kapus mellett a léc mellé gurította. A másik oldalon Iva­nov lövése súrolta a felső kapu­fát. A 43. percben kavarodás tá­madt a Vasas kapuja előtt. Nem sikerült elrúgni a labdát és Babovszki 3 méterről a hálóba vágta. 1:0. Még ugyanebben a percben Gerber futott el és 7 méterre a kaputól ketten is buk­tatták. de a jogos 11-es helyett a bíró most is reklamálásért kifelé rúgatott szabadrúgást. A 60. perc­ben Kókai ugrott ki, de sokáig várt a lövéssel és szerelni tudták. Jók: Iványi M., Görög. Ifjúsági eredmény: 3:1 a Szentes javára. Pálfi József