Petőfi Népe, 1973. február (28. évfolyam, 26-49. szám)

1973-02-27 / 48. szám

/ • 1973. február 27. PETŐFI NÉPE • 7 Az MGM Debrecen vitte haza a kupát Előkészületi mérkőzések Vasárnap reggel, mintegy há­romszáz néző előtt kezdődött meg Kecskeméten a Fémmun­kás Vállalat ökölvívó termében a Jámbor János ökölvívó-em­lékverseny döntője. A színvonal sajnos nem volt túlságosan ma­gas, ezen a napon sem. Mind­össze nyolc pár mérkőzését lát­hattuk, s ebből is csak három végződött pontozásos győzelem­mel. Egy mérkőzés tartott 2 menetig, a további négyet pedig már az első három percben be­fejezték feladással, kiütéssel, vagy döntő fölénnyel. Papír- és harmatsúlyban csak egy induló volt. Több súlycsoportban kör­mérkőzéssel döntötték el a he­lyezések sorsát. A legérdekesebb küzdelmet a Flórián—Szalma mérkőzésen láttunk, s ezenkí­vül még a szegedi Kovács ök­lözött szépen az MNK győztes Asztalos ellen. Eredmények: Papírsúly: (1 ind.): 1. Orbán F. (KSC). Légsúly: (2 ind): Föl­diák (MGM) pontozással győzött Oltványi (Szegedi D.) ellen. 1. Földiák, 2. Oltványi. Harmat­súly (1 ind.): 1. Junghausz (Va­sas). Pehelysúly (4 ind.): Ko­vács (Szeged) ellen Asztalos (KSC) a második menetben fel­• Jámbor Zo'tári Oláh Gy:.lá 'a’i i-enyző diját. adta. 1. Kovács, 2. Asztalos, 3. Nagy (Tatabánya). Könnyűsúly (3 ind.): Flórián (KSC) ponto­zással győzött Szalma (MGM) ellen.. 1. Flórián, 2. Uburczik (Tatabánya), 3. Szalma. Kisvál­­tósúly (5 ind.): Oláh (KSC) el­lenfelét Szaniszlót (MGM) az orvos nem engedte indulni. Ju­hász (MGM) pontozással győz Kúra (KSC) ellen, 1. Oláh, 2. Juhász, 3. Szaniszló. Váltósúly (4 ind.): Koltai (Tatabánya) az első menetben fej k.o-val győr zött Kohl (Szeged) ellen. 1. Koltai, 2. Rácz (Vasas), 3. Kohl. Nagyváltósúly (6 ind.): Barcza (MGM) ellen Molnár (MGM) az első menetben feladta. Mindkét versenyzőt le kellett volna lép­tetni komolytalan versenyzés miatt. 1. Barcza, 2. Molnár, 3. Bákondi (Tatabánya). Középsúly (2 ind.): Horváth (MGM) ellen Bereczki (MGM) az első perc­ben feladta. Ez a két versenyző is komolytalan volt. 1. Horváth, 2. Bereczki. Fél nehézsúly: (5 ind.): Szilágyi (Vasas) ellen Szilvásit (Tatabánya) és Csóra (MGM) ellen Szőkét (MGM) az orvos sérülés miatt nem engedte indulni. 1. Szilágyi, 2. Csóra, 3. Szilvási. Nehézsúly (3 ind.): adta át a legtechnikásabb ver­­(Tólli Sándor felvételei.) • Vígh Sándor, edző ad taná­csokat Flóriánnak, kit mnct­­közt. t Hettmann (Tatabánya) ellen Csalát (KSC) az első menetben döntő fölény miatt leléptették. 1. Hettmann, 2. Csala, 3. Bor­bély (Vasas). A pontversenyt, ezzel a Jám­bor János-emlékverseny kupá­ját az MGM Debrecen nyerte 29 ponttal, 2. Kecskeméti SC 21, 3. Tatábánva 16, 4. Bp. Va­sas 14, 5. Szegedi Dózsa 9 pont­tal. A legtechnikásabb verseny­ző díját Oláh Gyula (KSC) kap­ta. Az ünnepélyes eredményhir­detésen és díjkiosztáson megje­lent Jámbor Jánosnak, az em­lékverseny névadójának özvegye és a dijakat pedig fia, Jámbor Zoltán adta át a győzteseknek és a helyezetteknek. Mezőfi SE—Izsáki MEDOSZ 6:0 (1:01.....„ . Izsák. 200 néző. vezette: Fe­kete. Mezüli SE: Nagy E. (Magó) — Kiss R.. (Janovics). Zsíros, (Mol­nár). Csordás — Losonczi (Megy­­gyesi). Balogh — Tóth (Pintér), Kurucsai, Zubornyák, Angeli, Magyar (Bódi). Egy félidőn át jól tartotta ma­gát az Izsáki csapat, majd a Me­zőfi SE felülkerekedett és köny­­nyen lőtték a gólokat. Góllövők: Ángeli 2, Krucsai, Zsíros, Zubor­nyák, Éódi. Jók: Angeli, Kuru­csai. Pintér, Kiss R., illetve Tóth, Höss, Mezei I. Kiskörös—Soltvadkcrt 4:1 (0:0) Kiskőrös. 200 néző. vezette: Péntek. Kiskőrös: Ba (Bozóki) — Pap­­lanos, Pecznyik, Balogh, Tamás — Izsáki. (Polareczki), Vén I. — Bartek. Szlovák II.. Farkas, Ko­rozmán (Benyik). Edző: Szlanka János. Az első 45 percben a soltvad­­kertiek még bírták erővel és jól védekeztek. A 48. percben Ko­rozmán erős lövését még védte Mayer, de a következő percben Farkas gyors kiugrás végén meg­szerezte a vezetést. 1:0. Az 55. percben Bartek beadását. Vén I., helyezte a kapuba. 2:0. A 70. percben a gyors Szlovák II. el­futott és beadását Bartek értéke­sítette. 3:0. A 85. percben Mo­gyorósi szépített. 3:1. A 88. perc­ben Benyik állította be a vég­eredményt. 4:1. Jánoshalma—Kalocsai VTSK 2:0 (1:0) Jánoshalma. 400 néző, vezette: Almási. Jánoshalma: Kras (Hegyi) — Pásztor, (Mészáros), Taskovics, Fenyvesi IV.. Kalmár — Mizser, Maráczi — Dobos. Csermák (Meggyesi), Németh II., (Nagy), Fenyvesi III. Edző: Mrazek Ti­bor. Az első 20 perc után felülke­rekedett a Jánoshalma, s végig mezőnyfölényben volt. A 37. percben Mizser fejelte az első gólt. 1:0. A 83. percben' Németh II. állította be a végeredményt. 2:0. Jók: Fenyvesi IV.. Maráczi, Németh II.. Pásztor, illetve Szé­­csi, Vén II.. Bende II. Kecskeméti Fémmunkás— Kecskeméti MÁV 3:0 (1:0) MÁV-pálya, vezette: Kávai. K. Fémmunkás: Bende III. (Fürj) — Sifter. (Koltai), Bakos, ölvedi — Bende II.. Dorogi (Ba­kó) — Kiss (Mezei). Nagy, Ma­gó, Kállai II.. Trifont (Dómján). Végig a Fémmunkás irányítot­ta a játékot. Góllövők: Magó 2, Nagy. Jók: ölvedi. Nagy, Dóm­ján, Magó, illetve Karácsonyi, ö. Kovács. Vezette: Mihalyovszky, Berendi. Bajai SK: Kovács (8), Ágfalvi (18) — Brassói (12) — Baumerth (7), Karácsonyi (6). Csere: Láng, Kubatov, Csanádi. Edző: Tax Imre. Az idei első nyilvános hazai mérkőzésen jól kezdett a bajai csapat. Az 5. percben 12:6, majd 24:12 lett az eredmény. Ezt az előnyt a félidő végéig tartották. A szünet után teljesen vissza­esett a bajai csapat. Erőltették a dobást, de senkinek sem ment a játék. A második 20 percben mindössze 11 pontot tudtak ösz­­szehozni Kovácsék, amire talán még sohá nem volt példa. Még szerencse, hogy az ellenfél sem mutatott sokkal többet. Az utol­só 2 percben mindössze egy ko­sár esett. Kitűnt: Ágfalvi és Brassói. MTK—Kecskeméti SC 64:60 (28:28) NB I. női. Kecskemét. Vezette: Velkei, Gergely. KSC: Zakiján (19), Magyar (16) — Csenki (4) — Jurászik (8), Király (3). Csere: Táczi-Szabó (6), Domokos (4). Az első félidőben végig a KSC vezetett és csak a végén egyen­lített az MTK. A szünet után be­állt fiatal Beloberk pontjai a sokszoros bajnokcsapatot juttatta előnyhöz és a végén — bár jól játszottak a kecskeméti lányok — nem sikerült ledolgozni a hát­rányt. Érdekes mérkőzés volt. Kitűnt Magyar, Jurászik, Zaki­ján, illetve Beloberk, Borbély. • Knézy Jenő, a televízió ripor­tere Király Józseffel, a KSC ügyvezető elnökével figyeli a mérkőzést. > Ganz-MÁVAG—Kecskeméti SC 78:62 (36:28) NB I. férfi. "Kecskemét, 1200 néző. Vezette: Hornyák, Dékei. MAVAG: Galamb (18), Gál (20) — Németh (16) — Varga (2), Vigh (4). Csere: Rabb, Újvári (14), Szirányi (4), Bódi. Edző: Zsíros Tibor. KSC: Tóth (6), Kovács (10) — Farkas (16) — Szabó (10), Csá­­nyi (6). Csere: Ruszkai (6), Fel­földi (5), Szubotyin (2), Pajor (1). Edző: Guóth Iván. Nagyon rosszal kezdett a KSC. Ideges kapkodás volt az első három perc és a 4. percben Guóth edző már kénytelen volt időt kérni, mert 10:5-re vezetett a MÁVAG. A játék képe azon­ban nem változott. A MÁVAG tudatosan és remekül szervezte a támadásokat és Gál, Galamb, valamint a beállt Újvári minden dobása a kosárba talált. A játék­vezetők engedték a kemény vé­dekezést. Máskor ez jól jött vol­na a KSC-nek, ám ezen a napon semmi sem sikerült. Nagyon sok labdát elvesztettek és a lepat­tanó labdákat sem tudták meg­szerezni. Csak a félidő utolsó perceiben, és a második félidő elején láttunk valamit az igazi KSé lelkesedésből. Ekkor 44:40- re feljött a csapat, de a MÁ­VAG ezen a mérkőzésen ellenáll­hatatlan volt. Kitűnt: Gál, Ga­lamb, Újvári, Vigh, Németh, il­letve Farkas. Bajai SK—Vasas Izzó 51:46 (40:26) NB I. férfi. Baja, 250 néző. Németh szereli a kosárra tö­rő Farkast. TOTÓ A 8. heti totónyeremények az illeték levonása után a követke­zők: 13 találatos szelvény 13 da­rab, nyereményük egyenként 64 434 forint. Ebből 13 plusz i ta­lálatos 1 darab, nyereménye 374 671 forint. 12 találatos 271 da­rab, nyereményük egyenként 2061 forint. 11 találatot 3086 fogadó ért el, nyereményük 181 forint. A 10 találatosok száma 19 799 darab, nyereményük egyenként 42 fo­rint. Kecskeméti SC—Váci Híradás 4:1 (3:0) Széklói edzőpálya, 800 néző, vezette: Gerőházi. KSC: Gór (Winter) — Oláh (Kecskés). Lantos. Kreidli — Diószegi. Lutz — Oskolás, Mol­nár, Szabó. Pasek. Koós. Edző: Piber István. Váci Híradás: Ferencsik (Draj­­kó) — Molnár. I.. Néder, Molnár II. — Szúnyog, Pálinkás I., — Dudái (Fodor). Kriska (Balogh), Varga. Bednarik, Pálinkás II. Edző: Szigeti Ferenc. Az első percekben a vendég­csapat támadott. Szúnyog átadá­sával Bednarik a 2. percben ki­ugrott. Éles lövését Gór elvetőd­ve védte. Két perc múlva Pá­linkás II. lövése szállj el a KSC kapuja fölött. A 14. percben bal oldali szöglet után a labda át­szállt a kapus fölött és Lantos a hálóba fejelte. 1:0. A 25. percben Szabó erős lövése a kapusról Molnár elé pattant és a csatár a hálóba helyezte. 2:0. A 29. percben Diószegi az alapvonalig futott a labdával, majd / vissza­gurította Molnár elé. aki a 11-es pontról élesen lőtte a jobb sa­rokba. 3:0. A félidő végéig még Gór védett egy közeli lövést. Szünet után az erős szél a vá­ciakat támogatta. Az 56. percben Balogh éles lövése a kapufára és onnan a hálóba pattant. 3:1. A 73. percben Molnár a saját tér­feléről indulva lefutotta a védő­ket és még kézzel sem tudták feltartani. A játékvezető azon­ban nem alkalmazta az előnysza­bályt. és 18 Méterről szabadrú­gást ítélt, amit Lutz a sorfal fö­lött óriási erővel küldött a jobb sarokba. 4:1. Három perc múlva ugyanerről a helyről újabb sza­badrúgáshoz jutott a KSC, ez.t azonban Lutz már a kapu fölé csavarta. A 83. percben Molnár éles szögből leadott nagy lövését a váci kapus szögletre ütötte. Az első félidőben ötletesen és gyorsan játszott a KSC csapata, s akár több gólt is lőhetett vol­na. Szünet után a szél segítségé­vel a váciak is több veszélyes támadást vezettek. Jók: Lantos, Lutz. Molnár. Pasek, Szabó, il­letve Drajkó, Néder. Molnár II., Varga. Kiskunhalasi MEDOSZ— Kiskunfélegyházi Vasas 1:1 (0:0) Kiskunhalas, vezette: Dobra. Kkhalasi MEDOSZ: Dömény — Juhász, Kocsis. Jager — Lévai, Tóth IV.. Rádi — ’ Udvari, Kar­sai, Csányi. Oláh. Csere: Vászá­éi. Csermák. Mészáros, Bugán. Kkfh. Vasas: Gulyás — Fara­gó, Sahin, Dongó — Szegő, Var­ga — Patyi. Kókai, Farkas, Kar­sai. Görög. Csere: Iványi. Ger­ber, Rigó. Mély talajú pályán, hideg szél­ben nem alakult ki jó játék. A védelmek máris jól működtek, de a csatárok nem igyekeztek túlságosan. Mindkét gól 11-esből esett. Góllövők: Mészáros, illetve Kókai. Jók: Rádi. Kocsis, 'Tóth IV., illetve Sahin, Varga, Kókai. Szegedi VSE—Kecskeméti TE 2:1 (0:0) Szeged. 100 néző, vezette: Szailer. KTE: Varga (Sebestyén) — Szabó. Gyorsa, Magyar M., Ma­gyar L. — Kovács. Dobó — Ba­latoni, Mányoki, Bánhídi, Kri­­póczki (Némedi). Az első félidőben a KTE-nek, szünet után a hazaiaknak akadt több helyzete. A KTE végig egyenrangú ellenfele volt az NB Il-es csapatnak. Góllövők: Tóth TI., 2., illetve Bánhídi. Jók: Ma­gyar M., Kovács, Mányoki, Bán­hídi. A tartalékcsapatok mérkőzését is a vasutasok nyerték 4^arány­ban. MA: Vendégünk Papp László Kedden délután 17 órakor kezdődik Kecskeméten (végül mégis a Fémmunkás Vállalat ökölvívó termében) Papp Lász­ló, háromszoros olimpiai baj­nok, Gedó György olimpiai baj­nok és a magyar ökölvívó sző-' vétség vezetőinek élménybeszá­molója. • A KSC fiatal középjátékosa Jurászik (21-es számmal) bát­ran játszott a válogatottak ellen is. (Tóth Sándor felvétele.) A XOTO 8. HETI EREDMÉNYE 1. Arezzo—Brindisi 1 1:0 2. Ascoli—Cesena 1 1:0 3. Bari—Varese X 0:0 4. Brescia—Monza X 0:0 5. Como—Catania X 2:2 6. Genoa—Foggia 1 3:1 7. Novara—Perugia 1 4:2 8. Reggiana—Catanzaro 1 2:1 9. AS Reggina—Mantova X 0:0 10. Taranto—Lecco 1 1:0 11. Savona—Alessandria 1 2:1 12. Udinese—Parma X 0:0 13. Livorno—Spal 2 1:2 +1 14. Olbia—Modena X 1:1 • Ágfalvi, a Bajai SK legjobb­ja kosárra. (Horváth Máté felvétele.) SPORT SPORT SPORT Jobb volt a Ganz-MÁVAG MAI MŰSOR TELEVÍZIÓ 8.05: Iskola-TV: Élővilág (Alt. isk. 8. oszt.) A lá­tás, hallás szervei. 9.55: Történelem (Alt. isk. . 5. oszt.) A római biroda­lom II. rész. 11.05: Filmesztétika (Középisk. I. oszt.) A mozgás él­­, ménye. 13.10: Élővilág (Ism.) 17.05: Hírek. 17.10: Társulások. Riport, film. I. rész. 18.05: Slágerszervíz (SZÍNES!) 18.25: Helyünk a világminden­ségben. II. rész: „A ter­mészettudomány forra­dalmára”. 19.10: Reklámműsor. 19.15: Esti mese. 19.30: TV-híradó. 20.00: Jelenidő. Magyar film. 21.40: UNICEF-Gálaest. Küny­­nyűzenei hangverseny az Eurovízió műsorából. 22.50: TV-híradó — 2. kiadás. KÍSÉRLETI (2.) MOSOK 20.00: A cirkusz csillagai. (SZÍNES!) francia film. 20.50: A magdeburgi állatkert. 21.10: TV-híradó — 1. kiadás. 21.40: A cukorkirály. Magyarul beszélő angol TV-film. KOSSUTH-RÄDIÖ 8.20: Mezők, falvak éneke. 8.40: Harsan a kürtszó! A 9.15: A Rádió Operaszínpada: Mozart — Szöktetés a szerájból. Háromfelvoná­­sos opera. 10.05: Iskolarádiő. 12.20: Ki nyer ma? 12.35: Melódiákoktól. 13.47: Törvénykönyv. Igazgatás és politika. 14.02: Az Ifjúsági Rádióműsora. 14.49: Éneklő ifjúság. 15.10: Operettkettősök. 15.24: Rádióiskola. 16.05: Dékány Sarolta és a Skaldowie-egyilttes felvé­teleiből. 16.32: Kóruspódium Székesfe­hérvárott. I. rész. 17.05: Népdalgyűjtőúton Bartók Béla nyomában XIX. rész. 17.30: Tizenkét város. 18.00: Könnyűzenei Híradó. 18.30: A Szabó-család. 19.25: Dietrich Fischer-Dieskau énekel, zongorán kisér: Szvjatoszlav Richter. 20.25: Az érdekről. Egy moszk­vai értekezlet után. 20.53: Népi zene. 21.25: Zenekari muzsika. 22.20: Tíz perc külpolitika. 22.30: Tánczenc Prágából. 22.55: A Dunántúl. Történelmi figyelő. 23.15: Részletek Verdi oeráiból. 0.10: Glno del Vescovo mando­linzenekara játszik. PETÖFI-RADIÖ 8.05: Kamarazene. 9.03: Kovács Péter énekel. 9.12: A Marfcr-zcnckar és Pe­­tula Clark fölvételeiből. 9.40: Magyar fúvószene. 9.53: Könyvek, tájak emberek. 10.00: A zene hullámhosszán. 11.40: A hétköznapok etikája. 12.00: Szimfóniktis zene. 14.00: Randevú keltőtől—hatig. 14.50: Találkozás a stúdióban. 18.10: Olvasólámpa. 18.25: József Attila és a muzsi­ka. (Ism.) 18.55: Az Állami Népi Együttes felvételeiből. 19.25: Újítók — a technikai for­radalomban. Riport. 19.40: Rex Harrison énekel. 19.54: Jóestét, gyerekek! 20.25; Új könyvek. (Ism.) 20.28: A rádióból indult el (1965) A vágóhidak Szent Jo­hannája. Bertolt Brecht drámája rádióra 22.32: Palestrina: Marcell pápa miséje. 23.15: Nóták. URH 18.10: Angol társalgás 18.30: Kósa György: Gordonka­szonáta. 18.50: A Tokiói Rádió és Tele­vízió szimfonikus zeneka­rának hangversenye 20.18: A dzsessz kedvelőinek: 20.33: Részletek Dvorz.sák ope­ráiból. 21.12: Bemutatjuk a Magyar Hanglemezgyártó Vállalat új lemezeit. 22.05: Katona Klári énekel. 22.20: Zenei panoráma. í