Petőfi Népe, 1972. április (27. évfolyam, 78-101. szám)

1972-04-12 / 85. szám

A hét NB III ■as válogatottja A héten olyan gyengén szerepeltek NB III-as csa­pataink, hogy a szokásos két csapat összeállítása helyett csak az első 11 já­tékos kiemelésére vállalko­zunk, azzal a megjegyzés­sel, hogy még ide is be le­hetett kerülni egészen kö­zepes teljesítménnyel. Az I. csapat: Majzlinger (Baja) — Dora I. (Kiskun­félegyháza), Gyorsa (KTE), Márity (Baja), Adám í. (Jánoshalma), Linka (Kkf- házi Vasas), Szlovák I. (Kiskőrös), Karsai (Kkf- házi Vasas), Vén II. (Kis­kőrös), Harangi (Mezőfi SE), Balatoni (KTE). Nem kerültek a csapat­ba. de jó teljesítményt nyújtottak még: Tormási (KTE), Tímár (Kkfházi Vasas), Szlovák II. (Kis­kőrös), Gyurik (KTE), Szécsi (Jánoshalma), Sá- godi II. (Jánoshalma), Ko­vács (KTE), Janovics (Me­zőfi SE). Az első csapat tagjai kö­zül Gyorsa, Szlovák I. és Vén II. nyolcadszor, Majz­linger hetedszer, Márity hatodszor, Ádám negyed­szer, Dora I. és Balatoni Pályázati felhívás A Magyar Testnevelési Főis­kola felvételt, hirdet az 1972/73. tanévre az alábbi tagozatokra: 1. Tanári szak nappali tago­zat. 2. Edzői szak. levelező tagozat. 3. Sportszervezői szak levele­ző tagozat. Általános jelentkezési feltéte­lek mindhárom szakra: a) érettségi vagy azzal egyen­értékű Iskolai végzettség, b) orvosi alkalmasság. A Magyar Testnevelési Főis­kola felvételi tájékoztatója kap­ható a főiskola portáján, je­lentkezési formanyomtatvány pedig a tanulmányi osztálvon. M'nlhárom szakra bővebb felvilágosítást a főiskola tanul­mányi osztálya ad, jelentkezési he'*Ildiivel együtt. Magyar Testnevelési Főiskola igazgatósága M A : Előkészületi mérkőzések Kecskemét, Széktói Sta­dion 16 órakor. Kecske­méti Dózsa—Martfű. Vá­rosi pálya 16 órakor KTE —Kiskőrösi Petőfi Sparta­cus. Járási bajnokságért, MFSC—KTE 11. Izsáki út 10. 16 órakor. harmadszor, Harangi má­sodszor, Karsai pedig elő­ször került a csapatba. NB III-as góllövőlista Szegényes volt a „gólter- rriés”, pontosabban a csa­pataink lőttek kevés gólt, mert a kapott gólok száma sajnos, ennek éppen a két­szerese. A KTE, Kiskőrös, Jánoshalma, Mezőfi SE és a Kiskunfélegyházi Vasas 1—1 gólt lőtt, s ezzel csak a kiskőrösiek szereztek 1 pontot. A Bajai Vasas MTE otthon nem rúgott gólt, de nem is kapott és ez is va­lami. A góllövőlista élén nincs változás, mert a listaveze­tők nem tudtak a hálóba találni. A jelenlegi állás a következő: 12 gólos: Vén II. (Kiskő­rös). 10 gólos: Boruzs (Me­zőfi SE). 9 gólos: Fenyvesi (Jánoshalma), Bánhídi (KTE). 7 gólos: Mányoki (KTE). 5 gólos: Bartek (Kiskőrös), Maráczi (Já­noshalma), Zubornyák (KTE), Lakatos (Mezőfi SE). 4 gólos: Csermák (Já­noshalma), Magyar I. (KTE), Gerber (Kkfh. Va­sas), Pálmai II. (Baja). 3 gólos: Ádám (Jánoshalma), Laczkó. Sahin, Ézsi (Kkfh. Vasas) Kemény, Borkovics (Baja). A legjobb góllövőkből összeállított támadósor: Zubornyák (5), Boruzs (10), Bánhídi (9), Vén II. (12), Fenyvesi (9). összesen 45 gólt lőttek eddig. NB ül. KÖZÉPCSOPORT 1. m. leér. 2. D.újv. É. 3. Paks 4. Jánosfo. 5. Apr. 4. 6. Ganz-ViT. 7. MOM 8. EGSZÖV 9. Baja Vecs-és 11. Kiskőrös 12. MA VAUT 13. Ercsi 14. D.újv. P. 15. Eléktr. 16. TFSE 19 13 19 12 19 10 19 8 19 9 19 9 19 8 19 8 4 4 6 6 9 3 9 5 9 7 8 5 10 5 11 4 12 1 14 40-15 30 37-21 29 34-23 26 27-15 24 32-23 22 31-25 22 34-29 22 19- 20 22 13- 12 17 26-25 17 29-34 15 18-31 15 21-34 13 16-33 11 14- 35 10 20- 36 9 NB DÉLKELETI 1. B. VTSK 19 m. CSOPORT 2. KTE 3. Gyama 4. Csongrád 5. HÓDGÉP 6. Kkíháza 7. Mezőfi 8. Makó 9. B. Agyag. 19 10. Szentes 19 11. Sz. AK 12. B. MÁV 13. Sarkad 14. M.kovh. 15. T.földvár 16. Szalvai 12 10 7 9 8 9 9 7 7 5 5 7 7 5 4 10 7 — 12 2 4 13 42-9 29 31-21 23 17- 14 22 26-22 21 22-17 21 20-21 21 26- 24 20 14-17 20 27- 23 19 24-24 19 26- 24 18 21-21 18 27- 27 17 20-34 14 18- 33 14 11-41 8 Hirtelencben nem tu­dom, hol olvastam azt az írást, amelyben a cikk író­in örömmel konstatálja, hogy a Televízió labdarú­gó-mérkőzés közvetítései­ben ismét helyet kapott a gólok ismétlése. Nos, a ■•■-iq.i Ferencváros—Wol- >■' rham.pton-mérkfízés még 1 'n-r,\ta a sorok íróját — kétezer láthattuk a gólt eredményező akciókat. , örültem a szerény ered- m é>'ynek én is. A jelző érért kívánkozik ide, mert kizonvára az olvasó is em­lékszik a m erikái világbaj­nokságra, ahol a gólokon kívül a vitás jeleneteket és a nehezen követhető moz­zanatokat is bemutatták, méghozzá több kameraál­lásból. Ám ne legyünk maximalisták, annál is in­kább. mert az előbbi cse­kély öröm is korainak bi­zonyult: a szombati Vasas _Qnőr Vhozán vára hí­jba vártuk az ismétléseket. A z okot nem tudom. Az, hogy az utóbbi „csak” ha­zai NB 1-es mérkőzés volt, bizonyára nem magyará­zat. Azt még elfogadnám, hogy a Népstadionban adottak a visszajátszáshoz szükséges technikai felté­telek, míg a többi pályán, így a Fáy utcában nem, ha... Ha nem emlékeznék a Bp. Honvéd—Dunaújvá­ros találkozóra — Kispes­ten játszották —, amelyen szintén nem volt a 90 perc alatt visszajátszás. Am hó­napokkal később a Tv labdarúgó kerekasztal vi­tájában lepergették ugyan­erről a mérkőzésről a li­est megelőző jelenetet. Te­hát a mérkőzést rögzítet­ték a Népstadionon' kívül is, ezek szerint technikai akadályokra nem lehet hi­vatkozni. Vajon miért akkor az is­métlés e talányos bújócs­kája? _>-P —m Egy mérkőzés félbeszakadt Öngólok, kiállítások a 18. fordulóban ÉSZAKI CSOPORT Helvécia— Kunszentmiklósi VÄV Vasas 2:1 (1:0) Helvécia, 150 néző, ve­zette: Horváth. A szél támogatásával kez­dett hazai csapat Mészáros góljával jutott előnyhöz. 1:0. A 70. percben a sérült Tímár helyére Kovács állt be, és mindjárt góllal mu­tatkozott be. Húsz méterről védhetetlenül lőtt hálóba. 2:0. Ezt követően Balogh révén szépített a Vasas. 2:1, Jók: Kovács J. Pintér, illet­ve Somogyi. Ifjúsági eredmény: 4:1 Kszmiklós javára. Kecskeméti Szolgáltató— Kkfh. Vörös Csillag 2:0 (0:0) Kiskunfélegyháza, 200 néző, vezette: Dobra. A hazai csapat több gól­helyzetet dolgozott ki, de egyet sem sikerült értéke­sítenie. A 65. perctől a Szol­gáltató vette át a játék irá­nyítását. Góllövők: Franez- kó. Kállai. Jók: Pavlovits, Kállai, illetve Garai, Kuru- csai. Ifjúsági eredmény: 2:0 a K. Szolgáltató javára. Solt—Dunavecse 2:0 (0:0) Solt. 250 néző, vezette: Czenczik. A fegyelmezetten játszó solti csapat megérdemelten győzött a helyenként ke» mény dunavecsei együttes ellen. A 75. percben Fehér (Solt) lábtörést szenvedett. Krepsz és Balogh (mindket­tő Dunavecse) a kiállítás sorsára jutott Góllövő: Obornyik 2. Jók: Fehér, Obornyik. Ifjúsági eredmény: 4:0 Dunavecse javára. Hetényegyháza—Apostag 3:1 (2:1) Hetényegyháza, 150 néző, vezette: Ficsor. Jó iramú, sportszerű mér­kőzésen biztos győzelmet aratott a hetényegyházi csa­pat Góllövők: Fábián,Táz- lár, Kulman 1.. illetve Bú­zás. Jók: Káplár, Kulman, illetve Búzás. Király. Ifjúsági eredmény: 10:1 Hetényegyháza javára. Téli Kupa végeredménye 1. K. MÁV 7 6 1-üS JS 2. KTE 7 S — 2 23:10 10 3. K. Fémm. 7 S — 2 13:7 10 4. K. Volán I. 7 4 — 3 18:18 8 5. K. Dózsa H. 7 S 1 3 23:8 7 6. K. Volán n. 7 1 1 B 4:14 I 7. Városföld 7 1 1 5 B:35 3 8. Mezőű H. 7 1 — 6 6:21 2 Kézilabda Szegedi Építők—Gara 24:18 (11:12) Férfi MNK elődöntő. Gara. V.: Antal, Hegedűs. Gara: Nádai — Tóth, Pál, Antal, Petrovácz, Hol- lósi, Csizmadia. Csere: Kajtár, Juhász, Szeri, Galló. Jól kezdett a Gara az NB Il-es ellenféllel szem­ben. Az 5. percben Pál megsérült. A második fél­időben a vendégcsapat jobb fizikai felkészültsége döntötb Kerekegyháza— Kkfh. Reménység 1:0 (1:0) Kerekegyháza, 300 néző, vezette: Csonka. Nagy iramú mérkőzésen megérdemelt győzelmet ara­tott a kerekegyházi együt­tes. Góllövő: Szappanos. Jók: G. Nagy, Szappanos, Szélesi, Venczel. Ifjúsági eredmény: 5:5. Kecel—Kecskeméti MÄV 3:2-nél félbeszakadt (2:1) Kecel, 250 néző, vezette: Vargacz. A keceli csapat kezdett jobban és a 20. percben Villányi góljával vezetést szerzőit. 1:0. Két perccel később Ledényi volt ered­Gólok... A megyei n. osztályú labda­rúgó-bajnokság 18. fordulójá­ban 56 gól esett. Az Északi cso­portban 27, a Déliben 29 alka­lommal találtak hálóba a lab­darúgók. Kilenc mérkőzésen a pályaválasztók megszerezték a pontokat, három találkozó pontosztozkodással végződött, míg a további három mérkőzé­sen a vendégcsapatok bizonyul­tak jobbnak. ...és g*óllövők ÉSZAKI CSOPORT: 13 gélos: Domokos (K. Szolgáltató). 16 gólos: Fábián (Hetényegyháza), Obornyák (Solt). 14 gólos: Ka­rácsonyi (K. MÁV), Kratofil (Kkfh. Reménység). 13 gólos: Márkli (Klapka SE), Szappanos (Kerekegyháza). 12 gólos: Bér­ezési ■ (Kszmiklós). 11 gólos: Széles (Kerekegyháza), Benső (Kkfh. Vörös Csillag), Papp □. (Szánk). 10 gólos: Varga (Hel­vécia), 9 gólos: Mayer (Duna- vecsc), Gogolák (Kerekegyhá­za). 7 gólos: Tormási (K. MÁV), Kiss (Kszmiklós). DÉLI CSOPORT: 30 gólos: Mászáros (Bácsbokod). 18 gó­los: Tüske (Érsekcsanád). 13 gólos: Jakab (Gara), Kling (Bácsbokod), Kra jezer, Adám (Fájsz), 12 gólos: Szabó (Gara), Kollár (Fájsz), Csizmadia, Sár­kány (Kkh. MÁV), 11 gólos: Hujbert (Kinizsi SE), Petrecz II. (Miske), Fcrkó (Kelebia). 10 gólos: Juhász (Kinizsi SE), Ko­vács H. (Kelebia), Schwarcz (Csávoly). 9 gólos: Geiger (Ér- sekcsanád). 8 gólos: Varga (Mélykút). 7 gólos: Keszoics (Kinizsi SE), Csincsák (Kis­szállás), Salamon (Gara), Ja- kubács (Császártöltés). öngólos: Horváth, Tóbiás (Kisszállás). ményes. 2d). A 35. percben Tormási szépített. 2:1. Az 50. percben Kovács egyen­lített. 2:2. A 70. percben Séf esik 11-esből növelte a keceliek előnyét. 3:2. A 80. percben Jágert kiállította a játékvezető, aki ezután is sportszerűtlen magatartást tanúsított, mire a játékve­zető lefújta a mérkőzést. Jók: Villányi, Mezei, Sef- csik, illetve Borsód!, Tor­mási. Ifjúsági eredményi 3:1 Kecel javára. Kecskeméti Dózsa II.— Klapka SE 10:0 (5:0) Kecskemét, 1000 néző, ve­zette: Lódi. Ifjúsági eredmény: 15:0 a Kecskeméti Dózsa javára. DÉLI CSOPORT Fájsz—Bátya 7:0 (4:0) Fájsz, 500 néző, vezette: Horváth S. A fajszi együttes veszé­lyesen támadott és Gomb­kötő révén 2 perc alatt két gólt ért el. 2:0. A harmadik percben Débics 40 méteres lövéssel késztette megadás­ra a bátyai kapust. 3:0. A 20. percben Ádám volt eredményes: 4:0. A 47. percben Gombkötő talált a hálóba. 5:0. A 85. percben Krajczer húzott el a vé­dők mellett és 6:0-ra növel­te a fajszi csapat előnyét. A 90. percben Gombkötő állította be a mérkőzés vég­eredményét. 7:0. Jók: Kraj­czer, Gombkötő. Ádám, il­letve Balázs. Ifjúsági eredmény: 5:0 Fájsz javára. Kelebia— Kiskunhalasi MÁV 1:1(1® Kelebia. 350 néző, vezet­te: Schvarcz. Kiegyenlített játék után a 30. percben Ferkó egyéni akcióból szerzett vezetést a kelebiai csapatnak. 1:0. A 70. percben Lengyel egyen­lített 11-esből. 1:1. Jók: Ferkó. Maczonka II., illetve Vida. Csizmadia. Ifjúsági eredmény: 2í:1 a Kiskunhalasi MÁV javára. Érsekcsanád—Mélykút 3:2 (1:2) Élvezetes, nagy' iramú mérkőzésen, a 4. percben Varga szerzett vezetést a mélykútiaknak. 0:1. A 22. percben Geiger egyenlített. 1:1. A 26. percben Varga ért el gólt. 1:2. A 68.. perc­ben Tüske egyenlített. 2:2. A 78. percben Kalocsai gól­jával 3:2-es vezetést szer­zett az érsekcsanádi csapat. Ezt követően Kovács II. a kiállítás sorsára jutott. Jók: Marinké. Szabó. Tüske, il­letve Lovasity, Szabó, Varga. Ifjúsági eredmény: 5:2 Érsekcsanád javára. Bácsbokod—Katymár 2:0 (1:0) Bácsbokod. 300 néző, ve­zette: Sevaracz. Mindkét csapat nagy lel­kesedéssel játszott. A 35. percben Kiing kicselezte a védőket, s a kifutó kapus mellett a hálóba gurította a labdát. 1:0. Ezt követően két kapufát lőttek a bács- bokodiak. Az 50. percben Kiing csípett el egy előre­vágott labdát, s 2:0-ás előnyhöz juttatta csapatát. Jók: Bátyity, Kollár, Toko- dl. illetve Patarcsity, Du­nai. Rozs. Ifjúsági eredmény: 5:0 Bácsbokod javára. Miske—Kinizsi SE 4:3 (1:3) Miske, 200 néző, vezette: SzalaL Hazai támadásokkal kez­dődött a mérkőzés. A 36. percben mégis a Kinizsi SE jutott vezetéshez László góljával. 0:1. A 40. és a 42. percben Botka és Keszeics növelte a Kinizsi SE elő­nyét. 0:3. A 44. percben Petrecz II. szépített. 1:3. A 60. percben ismét Petrecz II. törlesztett 11-esből, majd a 75. és a 86. percben lőtt góljaival a vezetést is megszerezte csapatának. 4:3. A 87. percben Béni a kiállítás sorsára jutott. Jók: Petrecz II.. Dostyica, Mol­nár, illetve Botka. Molnár. Ifjúsági eredmény: 72 a Kinizsi SE javára. Kiskunhalasi Spartacus— Gara 0:0 Kiskunhalas. 100 néző, vezette: Ferró. Küzdelmes első félidő után, a Spartacus nagy fö­lénybe került, de gólhely­zeteit nem tudta kihasznál­ni. Jók: Doszkocs, Földes, Tóbiás II.. illetve Molnár, Forrai. Babits. Ifjúsági eredmény: LA, _ Csávoly—Kisszállás 3:2 (1:1) Kisszállás. 300 néző, ve­zette: Kocsis. Váltakozó támadásokkal kezdődött a mérkőzés. A 3. percben Csincsák révén a csávolyiak jutottak előny­höz. 1:0. A 32. percben Hor­váth öngólt vétett 1:1. Az 50. percben Tóbiás öngól­jával a csávolyiak jutottak vezetéshez. 2:1. A 70. perc­ben Nagy egyenlített. 2:2. A 80. percben Szekulity ta­lált a hálóba. 3:2. Jók: Hu­szár, Szekulity, illetve Nagy II. Ifjúsági eredmény: 1:0 Kisszállás javára. Császártöltés- Kiskunhalasi MEDOSZ n. 0:0 Császártöltés. 300 néző, vezette: Klein. Ifjúsági eredmény: 6:0 Császártöltés javára. Tudósítóink Joó Sándor (Solt), Séf esik János (Kecel), dr. Kamarás Géza (Helvécia), Martonosi Jó­zsef (Hetényegyháza), Kovács István (Kerekegyháza), Pálfi József (Kiskunfélegyháza), Me­rényi Béla (Kecskemét), Hajzer János (Császártöltés), Sárkány Aladár (Mélykút), Farkas Ist­ván (Kelebia), Fejes Gábor (Fájsz), Maros Vince (Kisszál­lás), Nagy József (Miske). Ko­los Ferenc (Bácsbokod), ■ Szálai László (Kiskunhalas). Megyeválogatol Északi csoport: Somogyi (Kszmiklós) — Pintér (Hel­vécia), Pavlovits (K. Szol­gáltató), Káplár (Hetény­egyháza) — Fehér (Solt), Kurucsai (Kkfh. Vörö; Csillag) — Kovács (Hel­vécia), Kállai (K. Szolgál­tató), Szappanos (Kerek­egyháza), Obornyik (Solt): Szélesi (Kerekegyháza). Déli csoport: Vidai (Kk halasi MÁV)----Szabó ( Mélykút), Bátyity (Bács- bokod) Ádám (Fájsz) — Maczonka (Kelebia), Hu­szár (Csávoly) Ferkó (Ke­lebia), Szabó (Érsekcsa­nád), Petrecz II. (Miske), Gombkötő (Fájsz), Csiz­madia (Kkhalasi MÁV). MEGYEI n. OSZTALYÜ LABDARÜGÓ-BAJNOKSAG Állasa • ÉSZAKI CSOPORT 1. K. Szóig. 18 14 2 2 39-13 30 17 11 18 10 2. Kereke. 3. Vörös Cs. 4. Kszmtkl. 5. Szánk 6. Solt 7. Heténye. 8. K. MÁV 9. Klapka 10. Kkfh. R. ÍL Dunave. 12. Kecel 13. Helvécia 14. Apostag 15. Kiskör.« 3 45-21 25 5 35-24 23 5 45-30 21 7 32-30 20 7 30-33 19 6 29-29 18 7 36-29 17 6'31-36 17 9 29-31 16 10 30-30 14 7 18-24 14 9 27-42 14 4 12 17-49 8 2 13 12-34 8 K. Dózsa n. 19 15 2 2 109-16 30 Megjegyzés: A «-gal megje­lölt csapat visszalépett. A 3:2 állásnál félbeszakadt Kecel—Kecskeméti MÁV mér­kőzés eredményét a táblázatba nem számítottuk be. DELI CSOPORT L Gara lfl 12 3 3 50-24 Y 2. Fájsz 18 10 3 5 56-18 0 3. Kh. MÁV 18 9 5 4 44-21 : 4. Kelebia lfl 9 5 4 36-59 ■ 5. Bácsbok. 17 9 3 5 49-28 5! 6. Csávoly 18 9 3 6 43-42 : 7. Császárt. 17 8 4 5 28-24 8. Kinizsi 1« 8 8 6 43-36 1 9. Katymár 18 5 7 6 is-5i liO. Érsekcs. 18 6 4 8 45-49 11. Bátya 18 5 6 7 26-45 12. Mélykút 18 5 3 10 26-34 13. Kisszállás 17 2 6 9 20-35 14. Kh. Sp. 18 2 6 10 14-44 ] 15. Miske« 17 4 — 13 26-73 Kh. MED. n. IÁ 9 6.4 4-4-24 ? " Megjegyzés: A «-gal rhecíe- l«lt csapattól két büntetőpont icvoava. Korai öröm