Petőfi Népe, 1972. február (27. évfolyam, 26-50. szám)

1972-02-22 / 44. szám

Kosárlabda SOPRONI MAFC—KECSKEMÉTI PETŐFI 87:62 (39:36) Előkészíti'©fi mérkőzések Kecskeméti Dózsa— Szolnoki MÁV 5:3 (5:1) Szolnok, 400 néző. Vezet- ie: Asztalos. Kecskeméti Dózsa: Gór (Winter) — Tatár, Diószegi, Gyiffkó dr., Kreidli, Kiss IX., Lutz, Makay, Molnár (Padlás), Pasek (Kisjuhász), Koós. A jó talajú szolnoki ed­zőpályán a Dózsa támadá­saival kezdődött a mérkő­zés. A 2. percben, már az első kecskeméti gólnak örülhettünk. Makay a jobb oldalról keresztbe lőtte a labdát. Koós Molnár elé tette, aki egyből a hálóba vágta. 1:0. Továbbra is a Dózsa tá­madott és ötletes adogatá­sokkal több veszélyes hely­zetet teremtettek a hazai csapat kapuja előtt. A 10. percben váratlanul jött a MÁV egyenlítő gólja. A kaputól 18 méterre Makay szabálytalankodott. A sza­badrúgást Gór kiütötte, saj­nos, éppen a befutó Szabó elé, aki közelről nem hibá­zott. 1:1. A 20. percben érdekes kö­rülmények között született meg a kecskemétiek vezető gólja. Kiss II. vitte fel a labdát, majd átadásával Molnár kiugrott a védők közül és nagy gólhelyzetbe került, de egy kicsit kivárt a lövéssel és az egyik védő hátulról elpöckölte előle a labdát, balszerencséjére ép­pen Makay elé, aki a háló­ba lőtté. 2:1. A .22. percben Lutz in­dult meg a labdával, majd amikor Molnártól vissza­kapta, 8 méterről nagy erő. vei a kapu közelébe lőtte. 3:1. A 30. percben már a ne- .gyedik gólt lőtte a kecske­méti csapat. Pasek került jó helyzetbe, de hatalmas lövése a kapust találta el. A kipattanó labdát Koós továbbította a hálóba. 4:1. A - jelenet.- két perc múlva megismétlődött. Most Pa­sek. .-labdájával Molnár ira­modott meg. Lövése kipat­tant , a kapusról és Makay helyezte a .labdát a hálóba. 5:1. A második félidőben több cserét hajtottak végre a I csapatok és a Dózsa en­gedett az iramból. Az 51. percben Makay erős lövése a kapufáról vágódott visz- sza. A 68. percben Szabó tört a kecskeméti kapura. Winter kifutott, s a mente­ni akaró Tatár a saját ka­pujába rúgta a labdát. Ön­gól. 5:2. Ez lett a mérkő­zés végeredménye is. A kecskeméti csapatból Kiss II., Lutz, Makay és Koós játszott jól. A csa­pat az első félidőben len­dületes támadásokat veze­tett. A szünet után sokkal körülményesebb, lassabb lett a játék. Jánoshalma— Tompái MEDOSZ 5:0 (1:0) Tompa, 200 néző. Vezet­te: Vágó. A máris jó formába len­dült Jánoshalma megérde­melte a nagyarányú győ­zelmet. K. Fémmunkás— Csongrád SC 1:0 (1:0) Csongrád, 1(10 néző. Ve­zette: Nagy. A Fémmunkás a szom­bati Téli Kupa mérkőzés­sel a lábában utazott Csongrádra és legyőzte az Mi Ill-as - csapatot. Góllö­vő :■ Bende II. Jók: Bakos, Lende II.,'.Kállai I.-----Fájsz—Szamuely ~S® 5 :1 (1:1) Fájsz, 100 néző. Vezette: Kiss. Góllövő: Horváth 3, Gombkötő, Rácz II., iil. Madar. Radnóti SE—Apostag 3:2 (3:1) Apostag, 100 néző. Vezet­te: Ágoston. Nagy küzdelem. Nem lát­szott meg az osztálykülönb­ség a két csapat között. Góllövők: Szabó 2, Gyur- csó, (öngól), illetve: Szend- rői, Komaromi. Jók: Szabó, ill, Király (a mezőny leg­jobbja). Gara—Bajai Bácska Posztó 3:2 (3:1) Gara, 200 néző. Vezette: Törőcsik. Érdekes mérkőzésen a hazai csapat jobb erőnlé­tével győzte le a megyei I. o. csapatot. Góllövők: Salamon, Forrai, Tomaskó, illetve: Herceg, Bervinkli. Gábor A. SE—Kisszállás 3:0 (1:0) Kiskunhalas. Góllövők: Udvardi 2, Doszkocs. Téli Kupa mérkőzések Kecskeméti MÁV— Mezőíi SE 5:0 (3:0) MÁV-pálya, 100 néző. Vezette: Molnár. A MÁV könnyen győzött a Mezőfi SE tartalékai el­len. Góllövők: Tormási 2, Barthá, Karácsonyi, Simon. K. Fémmunkás- Kecskeméti Volán I. 2:0 (1:0) Kecskemét, Matkói úti pálya, 100 néző. Vezette: Kávai*. Kiegyensúlyozott játék volt. A Volán-csatárok több jó helyzetet hagytak ki­használatlanul. -. Góllövök:. Kállai II., Mérkli. Jók: Koltai, Bende II., Nagy, ill. Dómján, Ócskái, Schifíter. Holnap... A sportrovat szerdai szá­mában „Alapozás után — bajnokság előtt” címmel a megyei I. o. labdarúgó-csa­patainkról készült cikkso­rozat első részét közöljük. A szerda számunk tartal­mazza az NB II. férfi és női kézilabda-bajnokság sorsolását. & hoppon hagyott ellenfél Vasárnap annak rendje, s módja szerint megérke­zett a Mezőfi SE labdarú- gó-esapata Kiskunhalasra. A vendéglátó együttes azonban még reggel útnak eredt Jugoszláviába. Fittyet hányva a korábbi Írásos megállapodásra, amely sze­rint a két együttes előké­születi mérkőzésben egye­zett meg. Á hoppon hagyott Mezőfi SE nem tudta mire vélni a kiskunhalasiak efféle „vendégszeretetét”, s elin- - dúlt haza. Útközben azon töprengtek, hogy egy táv­irat, vagy telefonértesítést sem érdemeltek volna meg? Vagy a MEDOSZ illetékesei az utazás feletti örömükben arról is megfeledkeztek, hogy „betyárbecsület” is van a világon? B. L Totónyeremények A 3. heti totóeredmények az illeték levonása után- a következők: 13 találaton 2 darab, nyereményük 201 332 forint. 13 plusz 1 találatán 2 darab. nyereményük 350 467 forint. 12 találatos 163 darab. 3294 forint, 11 találatos 2953 darab, 182 forint. 10 találatos 23 856 darab. 34 forint. (MTI) NB I. férfi. Sopron, 800 néző. Vezette: Karner, Mi­halyovszky. K. Petőfi: Tóth (2), Pa­jor Farkas (18) — Csi­kar (10), Gál (8). Csere: Euszkai (8), Kovács (12), Szabó F„ Guóth (4), Fel­földi, Szabó Sz., Várszegi. Edző: Guóth Iván. . Óriási iramban kezdődött a játék és a Petőfi veze­tett. A 12. percben 20:14 volt az állás a kecskemé­tiek javára. Ezután ideges­kedni kezdett a csapat és kimaradt ■ négy. „ziccer”, majd átadási, sőt lépéshi- bákat is vétett a Petőfi. Megjött a közönség hang­ja, s Tvordy egymás után 8 duplát dobott távolról. A félidő már 39:26 volt a soproniak javára. A máso­dik félidő elején a kecs­kemétiek hallatlan lelkese­déssel küzdöttek, de Far­Schenk utolérhetetlen ví • >: / ,> ^***™,,p Itt még „csak” három olimpiai aranyérem lóg a hollan­dok csodálatos tudású gyorskorcsolyázójának Ard Schenknek nyakában. Azóta egy újabb világbajnoki éremmel növelte a már eddig is páratlan gyűjtemé­nyét. Az oslói Bislet-stadionban a sportág 60 éves tör­ténetében először fordult elő, hogy egy versenyző mind a négy távon első lett. Az 1972. évi gyorskorcso­lyázó világbajnok: Ard Schenk (Hollandia) 171549 pont, 2. Grönvold (Norvégia), 3. Bols (Hollandia). Edzőtáborban a Mezőfi SE Hétfőn utazott el a Me­zőfi SE NB Ill-as lab­darúgócsapata a Lillafü­red környéki edzőtáborba: Fekete Ferenc szakosztály- vezetővel az élen 16-os já­tékoskeret vesz részt a felkészülést szolgáló mér­kőzéseken. Krivy Ottó edző később csatlakozik az együtteshez. — Melyik csapattal ját­szanak edzőmérkőzést? — kérdeztük az edzőt. — A kéthetes edzőtábo­rozás Ideje alatt több erős ellenféllel vesszük fel a küzdelmet. így szerdán, 23- án a DVTK-val, szomba­ton. 26-án a Leninvárosi MTK-val, vasárnap, 27-én a Papp József SE-vel, szerdán, február 1-én a Trencsény SE-vel, szomba­ton, 4-én a BVSC-vel. — Hogy van megeléged­ve a csapat eddigi felké­szülésével? — Nagyszerű erőnlétiben vannak a fiúk, amit az ed­dig lejátszott mérkőzése­ken igazoltak. A technikai és taktikai felkészülés és csapatépítés még folyamat­ban van... — Melyik csapat ellen kezdik a bajnoki rajtot? — Március 19-én itthon kezdünk a Békéscsabai VTSK-val. Ezen a találko­zón dőlhet el á bajnokság sorsa... Ha nyerünk, a KTE nyeregben lehet... — Milyen a Mezőfi SE eddigi mérlege a Békéscsa­bai VTSK-val? — Kecskeméten két győ­zelem, Békéscsabán két ve­reség .,. — Mit vár a márciusi ta­lálkozótól? — Nyerni szeretnénk,». kas, Guóth és Ruszkai jó játéka kevés volt, mert csak megközelíteni tudták ellenfelüket. A 6. percben 50:42 volt az állás, amit azonban egy újabb hibaso­rozat követett és a SMAFC- előny 20 pont fölé nőtt. A soproniak Tvordy, Orfcai és Varga nagyszerű egyéni teljesítményével biztosan szerezték meg a győzelmet, a szünet után fáradtnak látszó Petőfivel szemben. A győzelem megérdemelt, de az arány túlzott. A Petőfi­ből csak Farkas, Guóth és Ruszkai játszott átlagon felül. A többiek nagyon mérsékelt 1 teljesítményt mutattak.. A játékvezetés mintaszerű volt. A juniormérkőzés ered­ménye 88:69 (36:30) a Pe­tőfi javára. BAJAI BÁCSKA POSZTÓ—OROSZLÁNYI BÁNYÁSZ 84:74 (36:39) Oroszlány, 300 néző. Ve­zette: Szabó II., Wein. Bajai Bácska: Ágfalvi (6), Kovács (13) — Brassói (19) — Rátvai (11), Iván (14). Csere: Karácsonyi (13), Kancsár (8), Baumerth, Csanádi II. Edző: Tax Im­re. Az első perctől kezdve kemény játék és szoros küzdelem alakúit ki. A ba- jaiak nagyobb tudását ki­egyenlítette a hazai pálya. Az 5. percben az Oroszlány vezetett 12:10-re. A 15. percben 20:20 volt az ál­lás. Ezután a Baja szerzett előnyt, a félidőben mégis az Oroszlány vezetett 3 ponttal. A szünet után a Bácska átvette a játék irányítását. A 6. percben 49:45, majd a 10. percben 60:54 arány­ban vezetett a Baja, Meg­kezdődtek a kipontozódások. Kovács, Karácsonyi, Iván került a kispadra. Az Oroszlányból Gallai, Mé­száros, Bács és Szabó kény­szerült elhagyni a pályát. Jók: Brassói, Iván, Ágfal­vi, illetve: Szabó 23, Gal­lai 19, Bács 12. ÚJABB KETTŐS FORDULÓ LESZ A hét végén újabb ket­tős forduló lesz a férfi ko­sárlabda NB I-ben. A szombati nap érdekessége a Bajai Bácska Posztó— MAFC „örökrangadó” Ba­ján. A Kecskeméti Petőfi szombaton ugyancsak Kecs­keméten játszik a Csőszere­lő ellen. Ez a mérkőzés fél 3-kpr kezdődik a ka­tonai teremben. Vasárnap a Baja a Csőszerelőhöz uta­zik, a Kecskeméti Petőfi előtt újabb nehéz mér­kőzés áll. Oroszlányból szeretnék hazahozni a pon­tokat. Elhalasztották az el­múlt hét végén Bajára tervezett megyei Ifjúsági Kupa kosárlabda-tornát, mert a benevezett csapa­tok közül többen az utolsó pillanatban lemondták a részvételt. A versenyt elő­reláthatólag a bajnoki szünetben rendezik meg. Tatainp mm iái vált 63 kg-ban Február 26-án Tatabá­nyán rendezték meg a II. osztályú vidék felnőtt egyé­ni cselgáncsbajnokságot. Az indulók száma az elmúlt heti III. osztállyal szem­ben igen gyér volt, mind­össze 43 fő. A bajnokság érdekessége, hogy a Bács megyeiek 3 vidékbajnoksá­got hoztak haza. Az ered­mények : 63 kg: 1. Varga Rudolf (Bajai MEDOSZ), 2. Bíró (Kméti Dózsa), 3. Vedrő (Békéscsaba), Szalka (Győ­ri Dózsa). 70 kg: 1. Döme (Békéscsaba), 2. Szántó (Békéscsaba), 3. Bimbó (Kméti Dózsa) és Szabó (SZEOL). 80 kg: 1. Németh (Tatabánya), 2. Klemen- csics (Győri Dózsa), 3. Nyá­ri (Győri Dózsa) és Budai (Békéscsaba). 93 kg: 1. Tóth (Kméti Dózsa), 2. Ko­vács (SZEOL), 3. Fenyőhá­Tekehíradó Rajt az NB ll-ben Kecskeméti Petőfi— Ormosbánya 6:2 (2494—2437) férfimérkőzés. Horog utcai NB Il-es Kecskemét, pálya. Kecskés 390. Gyebrovszki 383. Tóth 418. Kiss 426, Or­bán 447. Kun 430, ill. Ga­lambos 434. Csak az ötödiknek dobó Orbánnak sikerült a kecs­kemétiek javára fordítani a mérkőzés .állását. Orbán Í77'fás tárolással'érte él" a jó eredményt^ zi (Tatabánya), 4. Szabó (SZEOL). Nehézsúly: 1. Fo­dor (Kméti Dózsa), 2. Piri (SZEOL), 3. Kovács (Ta­tabányai Bányász). Ez a verseny jó felkészü­lés volt a magyar bajnok­ságra. Az 55. után... öt védő közül mindössze egy, Beleznáy Mátyás nem tudta megismételni tavalyi elsőséget az 55. magyar asztalitenisz-baj­nokságon. Mindez azt mutatja,, hogy a hazai élgárda stabilizá­lódott, moist n)ár folyamatosan versenyről versenyre ugyan­azok viszik a vezető szerepet, s a riválisoknak — legalábbis egyelőre — csak nehezen sike­rül ,,betömiök” az élvonalba. A Sportcsarnokban vasárnap este megrendezett döntők min­den szempontból kielégíthet? k a szakembereket, a szövetség vezetőit. A legtöbb mérkőzés, a'legtöbb játszma mutatós, lát­ványos volt, s ha akadtak is gyengébb periódusok, a közön­ség ezt hamar elfelejtette, egy- egy szép labdamenet után. Jó- nyerről és Klampárról talán nem is keli külön szólni, hi­szen mindketten főszereplői a magyar asztalitenisz-sportnak, s közöttük csak a pillanatnyi forma, a jobb időzítés dönt, hol egyikük, hol másikuk ja­vára. Magos Judit viszont feltétle­nül külön ./fejezetet” érdemel a bajnokság értékelésénél, mert ezúttal is — akárcsak tavaly — három győzelmével ő volt a fő­szereplő. Túl az élgárdán, feUétlenü' meg kell emlékezni arról, hog" komoly javulást mutat a hazqi középmezőnv A férTaknál pél­dául Asztalos alaposan meg­szorongatta Jónyert, Marosffv. Chikán, Szálinger és Péter is ügves volt, a női játékosok kö­zül mindenekelőtt a szombat- helyi Csík Mártát illeti fPcs**re ‘ az elődöntőbe intésért, de nem vallott szégyent Barna Kuchár, ffcuzöensaki és Szabó sem. SERDÜLŐ KUPA A megyei kosárlabda- szövetség 26—27-én Kecs­keméten rendezi meg a I Serdülő Kupa kosárlabda- I tornát. A versenyen 6 női jés: 4 férficsipat, vesz részt.