Petőfi Népe, 1971. október (26. évfolyam, 231-258. szám)

1971-10-26 / 252. szám

Biztosan győzött a Jánoshalma JÁNOSH ALMA—DUNAÜJ VÁROSI ÉPÍTŐK 4:2 (4:2) Négy 17 pontos az élmezinyben A Fémmunkás és a Szamuely SE hazai veresége Jánoshalma, 1500 néző. | Németh labdáját Ádám Vezette: Schléger. élesen a kapu bal sarkába Jánoshalma: Csernák — lőtte. 3:1. A másik olda- Barna, Taskovics, Szécsi, Ion Csernák mentett kifu­­— Mizser, (Csernók), Dá- tással Tarr elől. A 28. gödi II. — Németh, Cser- | percben Fenyvesi a kapu mák, (Zsöllér), Ádám, Ma­­ráczi, Fenyvesi. Edző: Mrazek Tibor. Lagymatag iramban kez­dődött a mérkőzés. A 3. percben Tarr távoli lövése ment a kapu mellé. A 6. percben Fenyvesi szögletét Józsa majdnem a saját ka­pujába fejelte. Az újabb szögletet Ádám fejelte a sarokba. 1:0. Továbbra is a Jánoshalma rohamozott. A szélről beívelt labdák sok zavart okoztak a Dunaúj- j város kapuja előtt. A 10. j percben Ádám élesen kö- J zépre lőtte a labdát. A i menteni akaró Ajtony lá­báról a saját kapujába pat­tant a labda. 2:0. A 13. percben Szécsit szerelték. Vancsurát Németh szabály­talanul akadályozta. A sza­badrúgást Szabó a hálóba vágta. 2:1. A 23. percben előtt keresztbe lőtte a lab­dát. Németh a hosszú sa­rokba fejelte. 4:1. A 34. percben Földi szépített. 4:2. A 35. percben Mizser fe­jesét Horváth mentette. A fordulás után a Já­noshalma átengedte a kö­zéppályát. Tarr és Vancsu­­ra lövését védte Csernák. A 60. percben Maráczi le­futotta a védelmet, de a kapufa mentett. A 78. perc­ben Mizser távoli lövése csattant a kapufán. Vég­eredményben sportszerű mérkőzésen biztosan győ­zött a Jánoshalma. Jók: Csernák, Taskovics, Né­meth, Ádám, illetve: Sza­bó, Földi. Vancsura. Madarász Ferenc Jó volt a taktika kiskunfélegyházi vasas—hödgép sk 1:0 (1:0) Hódmezővásárhely: 800 néző, vezette: Nagy I. Kkfh. Vasas: Hluchány — Dongó, Sahin, Dora II., Görög — Linka, Hajagos, Éasi — Laczkó (Varga II.), Gerber, Karsai. Edző: Ve­réb István. A mérkőzés előtt a HÖDGÉP 3. helyen állt és eredményei alapján nagy esélyesként lépett a szép füves, de egyenetlen tala­jú stadion gyepszőnyegére. Kezdés után két szöglet­hez jutott a hazai csapat, de a 7. percben már gólt ért el a Vasas. Laczkó pontosan ívelt középre, Gerber a tétovázó védők között kilépett a labdával és mintegy 8 méterről nagy erővel laposan lőtt a há­lóba. 1:0. A Vasas az uta­sításnak megfelelően ez­után megerősítette a vé­delmét és fegyelmezett já­tékkal sikerült visszaverni a HÖDGÉP támadásait. A mérkőzés alacsony szinten mozgott, s a hazaiak kö­zéppályásai és csatárai nagy hibaszázalékkal ját­szottak. A 35. percben Hluchány tisztázta Patocs bombáját, majd Laczkó megsérült és helyére Var­ga II., lépett a pályára. A második félidő Vasas támadásokkal indult. Köz­ben, — mivel az egyik partjelző nem érkezett meg, — a vásárhelyi part­bíró rendre elengedte a HÖDGÉP lesen levő csa­tárait. Így a hazaiak fö-Totónyeremények A 43.' heti totónyeremé­nyek az illeték levonása után a következők: 13 ta­­lálatos szelvény 88 darab, nyereményük 7196 forint. Ebből a 13 plusz 1 találatos 16 darab, a nyeremény és a jutalom együttesen 58 547 forint. 12 találatos 1569 da­rab, nyereményük 267 fo­rint. 11 találatos 11 857 da­rab, nyereményük 35 forint és 10 találatos 56 752 da­rab. 14 forint a nyeremé­nyük. A nyereményössze­gek tájékoztató jellegűek. (MTI) Fegyelem nélkül nincs győzelem VECSÉS—KISKŐRÖSI GÉPJAVÍTÓ 3:1 (0:1) Kiskőrös, 800 néző. Ve-1 (Ambrus). Edző: Gacs Ti­­zette: Keller. ' bor. Kiskőrös: Ba — Szlovák Támadott a Kiskőrös, de II., Balogh, Czár (Szűcs) j SOrra kimaradtak a hely­­— Kállai I.. Pecznyik — zetek. A 10. percben Bar- Bartek, Szlovák I., Pola- tek ugrott ki, de a 16-oson reczki, Vén II., Vén I. j belül rálépett a labdára ______________ j és elesett. A 16. percben egy szabagrúgás után Ba csak másodszorra kaparin­totta meg a labdát. A 22. percben Vén II., kiugrott, de a 11-es ponton felvág­ták. A 11-est Bartek lőtte a hálóba. 0:1. A félidő végéig kiegyen­súlyozott játék folyt A 61. percben a védők feleslege­sen szögletre mentettek. A szögletet előbb kapufára fejelték, majd a visszapat­tanó labda Polareczki vál­láról a hálóba pattant. 1:1 (Öngól). A 71. percben Fekete kiugrott és a kifutó Ba mellett gólt lőtt. 2:1. Ez­után Bartek és Szlovák I.. gólhelyzetben hibázott. A 76. percben Vén II., már a kapus mellett is elhúzta a labdát, de kisodródott és szerelték. A 80. percben Ba csak kiütni tudott egy éles lövést. A szemfüles Albert a hálóba lőtt. 3:1. A ven­dégcsapat jobban játszott, de fegyelmezettebb játék­kal szorosabb lehetett vol­na az eredmény. Jók: Ba­logh, Ambrus, illetve Ku­­harszki. Biácsi Sándor Alpár—Szamuely SE 5:3 (1:2) Kalocsa, 300 néző, vezet­te: Keresztes. A hazaiak részéről ked­vezően indult a mérkőzés. A 3. és a 15. percben Ma­dár góljaival vezetésre tet­tek szert 0:2. Az 50. perc­ben Gavallér szépített 1:2. Az 55. pereben Csík kL egyenlített 2:2. Az 56. percben Szabó II. fejesgól­jával az alpárink jutottak Vezetéshez. 3:2. A 75. perc­ben Kazuska egyenlített (11-esből) 3:3. Nem sokkal később Haticza lőtt gólt, majd Szabó II. állította be a végeredményt 11-esből. 5:3. Jók: Száraz, Csík, Sza­bó II., dr. Bálint, illetve Madar. Ifjúsági eredmény: 2:0 a Szamuely SE javára. Hajós—Bajai Bácska Posztó 4:0 (2:0) Hajós, 400 néző, vezette: Bruder. Lendületesen kezdett a hazai csapat. A 4. percben Józsát gólhelyzetben fel­vágták. A megítélt 11-est Józsa kapu mellé rúgta. A 70. percben Józsa elfutott Gólok A megyei l. osztályú labda­rúgó-bajnokság 12. fordulójá­ban 37 gól esett. Négy mérkő­zésen a pályaválasztók otthon tartották a pontokat, három találkozó poníosztozikodással végződött, míg két mérkőzésen a vendégcsapatok bizonyultak jobbnak. és góllövők 13 gólos: Szabó (Radnóti SE). 12 gólos: Csorvási (Kun Béla SE). 11 gólos: Szabó II. (Al­pár). 8 gólos: Maclar (Szamuely SE), Farkas (Kun Béla SE), Csík ((Upár). 6 gólos: Izing (Gábor A. SE), Kozma (Kis­­kunmajsa), Harnos (Bácsal­más), Józsa (Tiszákécske). öngólos: Ninesevics (Bácsal­más), Rádi (Kun Bélá SE). a bal oldalon, s lövésszerű beadása a bal sarokban kö­tött ki. 1:0. A 89. percben lényt harcoltak ki, veszé­lyes lövést azonban, csak a 68. percben küldtek ka­pura, de Hluchány a ma­gas ejtett lövést fölé öklözte. A 70. percben Linka kitűnő labdát ívelt Varga II.. fejére, de ő 3j méterről nagy helyzetben ! melléfejelt. A 72. percben Gerber 25 méterre a HÖD­GÉP kapujától mezénél fogva húzták vissza. A szabadrúgást ugyan ő vé­gezte el és Nagy csak üggyel-bajjal tudott szög­letre hárítani. A mérkőzés hazai támadásokkal zárult, de a Sahin által irányított védelem biztosan állt a lá­bán. A nagy akarással játszó félegyházi együttes vala­mennyi tagja elismerést ér­demel, közülük Sahin, Lin. ka és Hajagos játékát kell kiemelni. Pálfi József A K. Férnmunkás—Kalocs ai VTSK mérkőzésen Pécsi Il-esével egyenlít a VTSK. Nagy KTE-fölény után vereség CSONGRÄD SC—KECSKEMÉTI TE 1:0 (0:0) Csongrád, 800 néző: Ve­zette: Mézes. KTE: Pogány — Tormá­si, Gyorsa, Csordás — Do­bó, Szőczey — Zubornyák, Mányoki, Bánhidi, Magyar L., Kovács. Edző: Varga Béla. A hazai csapat rendez­kedett be védekezésre, így a KTE magához ragadta a kezdeményezést. A 4. perc­ben Dobó szabadrúgása után Magyar L., lőtt ka­pura. A 6. percben Mányo­ki szöglete után a védők röviden szabadítottak fel. A labda ismét Mányo­­kihoz került, aki az alap­vonal közeléből csavarta kapura. A kapus most is bravúrosan hárított. A kö­vetkező negyedóra csap­kodó játékot hozott, s egyik csapat sem tudott fölényt kiharcolni. A 31. percben Zubornyák beadását Má­nyoki 10 méterről fölé fe­jelte. Az 54. nercben Magyar L., távoli lövését védte a kapus. Az 56. percben Bánhidi lövését a kapus kapufára tolta, majd szög­letre pattant a labda. A 60. percben Bánhidi ment el a jobb oldalon, de fölé lőtt. A 77. percben Bánhidi is­mét a jobb oldalon húzott el. Begurítását Szőczey alig lőtte mellé. A 82. percben egy veszélytelen­nek tűnő ellentámadás hoz­ta a győztes gólt. A védők röviden szabadítottak fel. Szanda a kapufára fejelte labdát, majd a lepattanó labdát Bori ismét kapufára fejelte. Harmadszorra a be­futó Kiss már nem hibá­zott és 3 méterről fejjel a hálóba juttatta a labdát. 1:0. Hiába támadott már a KTE, a hazai csapat szí­vósan védekett. A nagy­iramú és sportszerű mér­kőzésen a hazaiak jól vé­dekeztek, a KTE-csatárok pedig pontatlanul lőttek Jók: Gyorsa (a sérülésié' Tormási, Dobó, Bánhld Mányoki. Berki Zoltán Molnár révén vezetést sze­reztek a hazaiak. 1:0. A 20. percben Molnár lövése ta­lált a hálóba 2:0. A 48 percben Molnárt (Baja) a játékvezető kiállította. Az 55. percben Ummenhoffer góljával 3:0 arányú veze­tésre tett szert a hajósi csa­pat. A 60. percben Viszmeg (Baja) a kiállítás sorsára jutott. A 89. percben Mol­nár állította be a végered­ményt. 4:0. Ezt követően Gattyánt (Baja) kiállította a játékvezető. Jók: Kreisz, Vidovszki, Fabók, Németh, illetve Herczeg, Bényi. Ifjúsági eredmény: 2:0 a Bajai Bácska javára. KisUunmajsa—Gábor A. SE 2:1 (1:1) Kiskunmajsa, 200 néző, vezette: Nyúl. A két azonos képességű együttes összecsapása szín­vonalas küzdelmet hozott. A 18. percben Izing góljá­val a Gábor A. SE jutott vezetéshez. 0:1. A 45 perc­ben Kozma egyenlített. 1:1. A 65. percben Kozma győz­tes góljával a kiskunmaj­­saiaknak sikerült otthon tartaniuk mindkét bajnoki pontot. 2:1. Jók: Gyovai, Kozma, Kurucsai, illetve Kristóf, Szőke. Ifjúsági eredmény: 1:0 Kisliunmajsa javára. Tiszahé'ske—Tompa 1:0 (0:0) Tiszakécske, 300 néző, 'zette: Horváth S. Kiegyenlített első félidő­­n mindkét csapat több ólhelyzetet dolgozott ki. de csatáraik nem tudták lehasználni. A 65. nercben a tompaiaknak volt egyen­lítési lehetőségük, de Ká­bái nagy gólhelyzetben hi­bázott. Jók: Balia II., Szendrei, Szabó, illetve Ká­bái, Füredi,, Simity. Ifjúsági eredmény: 7:0 Tiszakécske javára, SoUvtulkerti TE— Radnóti SE 1:1 (1:0) Soltvadkert, 300 néző, vezette: Kalmár. Miután a 12. percben Fi­­lus (Soltvadkert) a kiállítás sorsára jutott, a sóltvad­­kerti csapat 10 főre olvadt. Ennek ellenére -a hazaiak kezdeményeztek többet és a 28, percben Boros révén gólt értek el. 1:0. A 88. perc­ben Szabó góljával egyen­lített a vendégcsapat 1:1. Jók: Benkő (a mezőny leg­jobbja), Fábján, flóros, il­letve Szabó. Ifjúsági eredmény.: 5:0 Soltvadkert javára,V Kalocsai VTSK— Kecskeméti Fémmunkás 3rö (1:2) Kecskemét, vezette.: Je­linek. A Fémmunkás' kezdett jobban és a 7. percben Do­rogi góljával vezetést szer­zett. 0:1. ' A 22. percben Bende II. góljával 2:0-ra növelte előnyét a- kecske­méti csapat. Meglepetésre ettől kezdve, a kecskeméti­ek kiengedték kezükből a kezdeményezést., s a kalo­csaiak vették ét a játék irányítását. A 44. percben Aladics révén szépített a VTSK. 1:2. Szünet után az 57 percben a játékvezető 11 - eshez juttatta a kalocsaia­kat. Á büntetőt Pécsi ér­tékesítette. ZX A TL pere-. ben a kalocsai jobbszélső erős lövését Magó csak ki­ütni tudta, s a befutó Sur­­man hálóba lőtte a kalo­csaiak győztes gólját. 3:2 Jók: Aladics, Pécsi, Megy­­gyes, illetve ölvedi, Palin­­csár. Ifjúsági eredmény: 3:0 a Fémmunkás javára. Vaskút—Kun Béla SE 2:2 (1:0) Kiskunfélegyháza. 200 né­ző, vezette: Daubner. A hazaiak többet támad­tak, a Vaskút jól védeke­zett. A 32. percben a Vas­kút vezetést szerzett, sőt, szünet után Hádi öngóljá­val kétgólos vezetéshez ju­tott. A hazai együttes nagy hajrát vágott ki és sikerült egyenlítenie. Góllövők: Csorvási 2, illetve Péter, Rádi (öngól). Jók: Makay, Csorvási, Kiszmér, illetve Márton. Matus, Péter, Ifjúsági eredmény: 3:1 a Kun Béla SE javára. Bácsalmás—Városföld 6:2 (3:1) Bácsalmás, 400 néző, vé­rtté: Öze. A mérkőzés a helyiek nagy fölényében zajlott le, j mégis rengeteg gólhelyzetet hagytak ki. Góllövők: Har­nos 2. Letenyák 2. Futó, dr. Sövény, illetve Bortus. Ninesevics (öngól). Harnos a 86. percben megítélt 11- est a kapufának rúgta. Jók: Harnos, dr. Sövény, illetve Bartus. Ifjúsági eredmény: 5:2 Bácsalmás javára. Kecskeméti VOLÁN— Izsáki MEDOSZ 1:1 (0:0) Kecskemét, 250 néző, ve­szette: Molnár K. Kiegyensúlyozott játékot hozott a két csapat taláíko- 1 z.ója— nemi VOLÁN fö­lénnyel. Az 55. percben Kripóczki góljával a kecs­kemétiek szereztek veze­tést. 1:0. A 85. percben vé­delmi hibából Kecskés egyenlített. 1:1. Jók: Var­ga, Bezsenyi, Fúrj, Kri­póczki, illetve Höss, Kecs­kés. Birkás. Ifjúsági eredmény: 4:1 a VOLÁN javára. MEGYEI I. OSZTÁLYÚ bajnokság Állasa %. Alpár 12 8 1 3 31-16 17 2>. Bá csalim. 12 8 1 3 25-15 17 3>. B. B. P. 12 8 1 3 22-14 17 4. K. Fém. 12 7 3 2 1/9-12 17 5. K. VTSK 12 6 3 3 3KKMM 5 6. Kun B. 12 6 1 5 27-21 13 7, Gátjor A. 12 5 3 4 21-20 13 8. Hajós 12 5 2 5 28-2/0 1 2 9. T.kecske 12 4 4 4 17-20 12 1(0. Radnóti 12 5 1 6 26-11 1.1 11. Szamuely 12 4 2 6 23-24 ÍO 12. Solt vad. 12 3 4 5 7-13 10 13. Izsák 12 3 4 5 12-19 10 14. K. Volán 12 3 4 5 10-23 jO 115. Tompa 12 4 1 7 llräO 9 16. Vaskút 1:2 2 4 6 13-20 8 17. Kk maisa 12 4 — 8 16-25 3 13. Vároisí. U2 1 5 6 18-26 7 Megyeválogaloft j I. o bajnokság: Varga (K. Volán) — Balia II. (Ti­szakécske). Száraz (Alpár), Kolozsi (Hajós) — Makai (Kun Béla SE). Renkő (Soltvadkert) — Németh (Hajós). Ősik (Alpár), Har­nos (Bácsalmás), Kurucsai (Kk majsa). dr. Sövény (Bácsalmás). Tudósítóink Merényi Béla (K. Fém­munkás), Pálfi József (Kun Béla SE), Petrecz János (Kiskunmajsa), Stefán La­jos (K. Volán). Tamás Fe­renc (Szamuely SE), Biácsi Sándor (Soltvadkert). Gál Ernő (Hajós), Borsos János (Bácsalmás), Szentendrei József CTiszakécske).