Petőfi Népe, 1971. augusztus (26. évfolyam, 180-204. szám)

1971-08-23 / 197. szám

A gs9rsz@Tfl látók ersdiaéBYe JÁNOSHALMA—MA VAUT VOLÄN 3:0 (2:0) Á forduló meglepetése: Soltvadkert—Baja 0:1 Vaskút, Hajós, Kiskunmajsa még mindig pont nélkül Jánoshalma, 1300 néző. Vezette; Heiligermann. Jánoshalma: Csernák — Kovács (Barna), Tasko­vics, Szécsi — Mizser, Sá- godi II. — Ádám (Zsellér), Csermák, Németh, Mará- czi, Fenyvesi. Edző: Mra- 2ek Tibor. Már a második percben gólhelyzetet hagyott ki a Jánoshalma. A 6. percben Németh szabálytalankodott' A szabadrúgást Csernák szépen védte. A Jánoshal­ma mindjobban belelen­dült A 12. percben Feny­vesi beadását Maráezi a kapufára fejelte. A 19. percben Csernák kapus $á- godi Il.-nek adta a labdát. Ságodi néhány lépés után keresztbe lőtte és a jó ütemben érkező Csermák a hálóba fejelte. 1:0. A gól után beszorult a buda­pesti csapat. Csermák, Ma- ráczi és Ádám hagyott ki egy-egy nagy helyzetet. A 42. percben Taskovics, Ma- ráczi, Ádám volt a labda útja. Csermák kapta és a hálóba lőtte. 2:0. Kecskemét, 200 néző. Ve­zette: Pódor, Mezőfi Sfi; Gy^trakl — Szalai, Könyves, Matuz — Komáro mi,. K o v á cs,— Pad­lás (Zsákaí), Nagy, Boruzs, Harangi, Papp. Edző: Krivy Ottó. Gyors kecskeméti tjá- madásokkal kezdődött a mérkőzés. Az 5. percben Harangi átadását Boruzs, kissé lesgyanús helyzetből a kifutó kapus fölött a hálóba emelte. 1:0. Az 5. percben Szalai az alapvo­nalig futott. Élesen lőtte a labdát középre és Papp fe­jéről védhetetlenül vágó­dott a hálóba. 2:0. Támadott a Mezőfi SE, de a nagyszerűen védő me­zőkovácsházi kapus most már mindent hárított, A 28. percben egy veszélyes­nek látszó mezőkovácsházi támadás elakadt egy hibás átadáson. Komáromihoz pattant a labda, aki vi­szont röviden adott haza. A szemfüles Gábor elérte és az üres kapuba gurí­totta. 2:1. A gól teljesen megzavarta a Mezőfi SE játékosait. A. vendégek vet­ték át a kezdeményezést és a levegőben lógott az egyenlítés. A szünet után ismét a Szombaton éjjel a Spanyol- országban túrázó magyrr Klub­csapatok megkezdték s ereplé- süket — még- dig szép győ­zelmekkel. Huelvában a „Colombino Kupáért” folyó mérkőzésen az ü. Dózsa 3:1 (3:1) arányban legyőzte a Beái Madridot. A vezetést a U. percben Amancio 11-esével a spanyo­lok szerezték meg. Hat perc­cel később Dunai II. egyenlí­tett. A félidő vege felé jól hajrázott az íjpisíi együttes és a 36. pc eben Du irt II., majd a 42. percben Bene gól­jával 3:1-es vezetést szerzett. A it)'-"lik félidőben ez új­pestiek -ő'eg az eredmény - rtására törekedtek. A it é-- kgsj »ék 30 ezer nézője volt. A fordulás után kissé engedett az iramból a Já­noshalma és feljött a MÁVAL) T. Erdős kétszer is gólhelyzetbe került, de Taskovics időben lépett közbe. A 66. percben Ma- ráczi lőtt fölé majd Cser­mák hibázott. A 71. perc­ben Mizser ívelt előre. Fenyvesi kapta a labdát és nagy erővel a kapu köze­pébe lőtt. 3:0. A 84. perc­ben kavarodás után Zscl­Kiskőrös, 300 néző, ve­zette; Rácz. Kiskőrösi Gépjavító: Ba — Szlovák II., Balogh, Po- lareczki — Kállai II., Pecz- nyik — Bartók, Szlovák I., Vén II., Vén I., Tritont (Váczi). Edző; Gacs Tibor. Nagy melegben, erős iramban kezdtek a csapa­tok, s már a 2. percben kiskőrösi gólhelyzet maradt ki. Vén I., Vén Il.-t szök­tette, aki 14 méterről a kecskeméti csapat lendült támadásba. Elfáradt a Me- zőkovácsháza és szinte alig jutottak át a félvonalon. A 78. percben Boruzs át­cselezte magát a védőkön és a kimozduló kapus mel­lett a hálóba gurított. 3:1. A mérkőzés végéig a kecs­keméti csapat támadott, de túl sokat adogattak és több gól már nem esett. Jók: Kovács, Boruzs, Nagy, Papp. Baja, 700 néző, vezette: Kovács III. Bajai V. MTE: Kiss — Szabó), Dorkó (Márton), Viszmeg — Márlty, Bartu- lov — Pálmai II., Kemény, Goretity, Rónai (Miokovics), Kovács. Edző: Tárcza. Zol­tán. Rosszul kezdődött a mér­kőzés a bajaiak számára. Az erős széltől támogatott I MOM lépett fel támadólag. I A 3. percben Dorkó és Visz- | meg közös hibájából nagy A második találkozón CSZKA Moszkva 3:1 (3:1) arányban verte a sevillai Betis együt­tesét. V is árnap este az Ü. Dózsa a CSZK * Moszkvával játszott az értékes trófeáért. * A Ferencváros Is megkezdte vendégjátékát Elche városá­ban. A zöld-fehérek a* első mérkőzésükön 6:1 (2:0) arány­ban lelépték az idei BEK- döntő görög résztvevőjét, a ’’anathinailíost. A ferencváiosi gélokat a 10., az 51., a 60. és a 75. perc­ben Németh, a 31. percben Szőke, és .1 67. percben Kü szerezték» A Panathinaikos goi v ője Faaiaras volt, a 72. percben. — lér közelről a kapusba vágta a labdát. A sportszerű légkörben lejátszott mérkőzésen a Já­noshalma játszotta a kor­szerű gyors labdarúgást. A budapestiek szemre tetsze­tős de a sok adogatás miatt eredménytelen játé­kot mutattak. Jók: Szécsi (a mezőny legjobbja), Sá­godi II., Ádám, Maráezi, il­letve: Letenyei, Méhes, Ober. kapu mellé lőtt. A 11. percben az előretörő Kál­lai II. nagy lövését a léc alól szögletre ütötte a ka­pus. A 15. percben Bartak ívelt szögletet Pecznyiktői Vén II. kapta és 8 méter­ről a felső sarokba lőtte. 1:0. Továbbra is a Kiskő­rös támadott. A 21. perc­ben szabálytalankodtak a dunaújvárosi védők. A szabadrúgást Vén I. Pecz- nyik elé gurította, aki ha­talmas gólt lőtt. 2:0. A 29. percben a másik oldalról Tritont ívelt szögletet. Kállai II. egy csel után úgy lőtte a hálóba, hogy a labda közben a kapus ke­zét érintette. 3:0. A szü­net után fölénybe került a Dunaújváros, de jól véde­kezett a kiskőrösi együt­tes. A 85. percben Sziovák I.-et a 16-oson belül buk­tatták. A 11-est Bartek ér­tékesítette. 4:0. A kiskőrösiek hazai be­mutatkozása jól sikerült és megérdemelték a győzel­met ilyen arányban is. Jók: Balogh, Kállai IX., Vén II., illetve Juhász, Fa­zekas. I. elfutott és megszerezte a vezetést. 1:0. A bajai csapat továbbra is ötlette- lenül és lélek nélkül ját­szott. A MOM támadott, s az MTE védelme bizony­talankodott. A 28. percben Rónait szabálytalanul sze­relték, a szabadrúgást 17 méterről Pálmai II. a há­lóba lőtte. 1:1. A gól a vendégcsapatot hozta fel, s a 32. percben Dorkó sza­bálytalankodott feleslege­sen. A szabadrúgást 18 méterről Kovács a hálóba bombázta. 2:1. Ezután a bajai edző Dor- kőt lecserélte. A szünet után gyengült a szél ereje, s a vendégcsapat behúzód­va védekezett. Könnyedén hárították az erőtlen tá­madásokat. A 72. percben mégis egyenlített az MTE. Egy jobbról ívelt szöglet űr. n Kemény a hálóba ko­torta a labdát. 2:2. A vé­gén ismét a MOM táma­dott, s nagyon beszorult a bajai csapat. A 84. percben Viszmeg az üres kapuból fejelte ki a labdát majd a 88. percben is üres volt a bajai kapu, szerencsére a labda centimétereikkel mellé ment. A bajai csapatból min­denki mélyen a tudása alatt játszott. Kiemelni ^nkit sera lehe^ A! pár—Hajós 4:1 (3:0) Alpár, 400 néző, vezette: Horváth S. (**) Alpári támadásokkal kezdődött a mérkőzés. Az 5. percben Szabó XI. sze­rezte meg a vezetést a ha­zaiaknak. 1:0 A 24. perc­ben Csík, majd a 36. perc­ben Szabó II. volt eredmé­nyes. 3:0, Szünet után kiegyenlí­tett játék folyt. A 70. perc­ben Lóló lőtt gólt 4:0. A 75. percben Páncsics szé­pített 4:1. Jók: dr. Bálint, Lengyel, Szabó II., Kállai, illetve: Bagó, Páncsics, Ummenhoifer. Ifjúsági eredmény: 3:3.; Kun Béla SE— Kalocsai VTSK 5:2 (4:0) Kiskunfélegyháza, 200 néző, vezette: Nyári. (***) Meglepetést keltett az el­ső félidőben a kalocsaiak gyenge játéka. Különösen védelmük bizonytalanko­dott Elismerésre méltó vi­szont hogy a VTSK 5:0 után sem adta fel. Góllö­vők: Csomási 3 (egyet 11- esfcől), Borbély 2, illetve: Pécsi. Körmőczi. Jók: Rá- di, Makai, Borbély, illetve: Farkas, Pécsi, Aladics. Ifjúsági eredmény: 12:1 a Kalocsai VTSK javára. Radnóti SE—Vaskút „ 2:0 (2:0) Vaskút 200 néző, vezet­te: Daubper. (****») A vendégcsapat jobb já­tékkal már az első félidő­ben bebiztosította győzel­mét A 13. percben Eurkas, majd a 34. percben Szabó góljával, 2:0-ás eredmény­nél fordultak a csapatok. A második félidőben a vaskútiak belelendültek a játékba, de támadósoruk ezúttal is erőtlennek bizo­nyult Jók: Farkas, Divi- nyi, Csépány, illetve: Ma­tus, Márton. Az ifjúsági mérkőzés el­maradt mert a Radnóti SE késve érkezett meg: Szamuely SE— Bácsalmási MEDOSZ 3:1 (1:1) Kalocsa, 200 néző, vezet­te: Tóth M. (**) Az első negyedórában Bácsalmás veszélyeztetett, három helyzetet is terem­tett. A 20. percben Molnár a gólvonalról szabadított fel. A 21. percben Locskai 35 méteres lövése az elalvó kapus mellett került a há­lóba. 0:1. A 35. percben Madar egyenlíthetett vol­na, de közelről a kapust találta el. A 44. percben Szál gyenge hazaadását Horváth elcsípte és a bal sarokba lőtte. 1:1. A második félidőben a kalocsai csapat irányította a játékot. Az 59. percben a vendégek lestaktikája meg­bosszulta magát. Ekkor Madar kiugrott a védők közül és a kifutó kapus mellett megszerezte a ve­zetést 2:1. A 70. percben egy beívelt labdából Ko­vács szép fejesgóllal nö­velte a Szamuely SE elő­nyét. 3:1. Jók: Kovács, Madar, Mádi, Molnár, il­letve: Jágity, Locskai, Szál, Zsemberi; Ifjúsági eredmény: 4:2 a Bácsalmás javára. Izsáki MEDOSZ— Városföld 3:1 (0:1) Izsák, 300 néző, vezette: Kalmár. (****) Városföldi rohamokkal kezdődött a mérkőzés. A 25. percben dr. Suhajda góljával vezetéshez jutott ■a Vfgidégcsapat Ott. A második félidő 50. percében Páncsics fejes­góljával egyenlítettek a hazaiak. 1:1. A 60. percben Birkás jól eltalált lövésé­vel 2:l-es vezetést szer­zett a MEDOSZ. Tíz perc­cel később egy kapu előtti kavarodás alkalmával Nagy talált a városföldi hálóba. 3:1. Jók: Antal (a mezőny legjobbja), Birkás, Páncsics, illetve: Seres, Dézsőfi, Verebély. Ifjúsági eredmény: 4:3 a Városföld javára,. Bajai Bácska Posztó— Soltvadkerti TE 1:0 (1:0) Soltvadkert, 300 néző, vezette: Keresztes. (***) A bajai csapat bravúro­Góiok A megyei I. osztályú labda­rúgó-bajnokság 3. fordulójá­ban 29 gól esett, öt mérkőzé­sen a hazai csapatok nyertek, egy találkozó pontosztozko­dással végződött, míg bárom mérkőzésről a vendégcsapatok vitték el a pontokat. és góllővők 5 gólos: Szabó n. (Alpár), 4 gólos: Szabó (Radnóti SE), 3 gólos: Farkas (Radnóti SE), Madar (Szamuely SE), Her- czeg (Bajai B. P.), Mezei II. (Izsáki MEDOSZ), Csík (Al­pár). 2 gólos: Körmőczi (Kai. VTSK), Kordás, Borbély (Kun Béla SE), Locskai (Bácsal­más), Bende II. (K. Fémmun­kás). öngólos: Nyerges (Kkmajsa). san védő kapusának kö­szönheti, hogy nem szen­vedett több gólos vereséget Soltvadkerten. A 15, és a 18. percben Gusztos erős lövését a felső sarokból ütötte ki. Ezekben a per­cekben nagy lendülettel támadott a hazai csapat, míg a bajaiak nyolc játé­kossal védekeztek. A 35. percben Benkő kiugrott a védők közül, de mielőtt lő­hetett volna a 18-oson be­lül elkaszálták. A 40. perc­ben egy előrevágott labdá­ra Herczeg és Frittman rajtolt. A bajai csatár bi­zonyult gyorsabbnak, egye­dül tört kapura és megsze­rezte csapatának a veze­tést 1:0. A második félidőben a soltvadkertiek támadtak, de nem tudtak gólt lőni. Jók: Pólyák, Kisa, Her­czeg, illetve: Viszkok, Dob- sza. Ifjúsági eredmény: 5:2 a Bajai B. P. javára. Kecskeméti Volán— Tiszakécske 1:1 (1:1) Kecskemét, 200 néző, ve­zette: Czenczik. (••••*) Az első félidő 30. percé­ben Döme góljával a ven­dégek szereztek vezetést. 0:1. Tíz perccel később Siffter egyenlített. 1:1. Et­től kezdve a Volán irányí­totta a játékot. A második félidőben is a kecskeméti csapat kezde­ményezett többet, de csa­társora gólképtelennek bi­zonyult. Jók: Pezsenyi, Varga, Kovács, Siffter, il­letve: Döme, Almási. Ifjúsági eredmény: 3:1 a Kecskeméti Volán javára. Kecskeméti Fémmunkás— Kiskunmajsa! Vasas 2:1 (0:1) Kiskunmajsa, 800 néző, vezette: Nagy I.. (****) A pályaavató ünnepség­gel egybekötött bajnoki ta- I lállcozón az első félidőben felváltva támadtak, a csa­patok. A 28. percben szöt. letet ívelt a Kiskunmajsa., Kozma felugorva fejelt a hálóba. 0:1. Szünet után először a hazai csapat támadott. A Fémmunkás csak a 65. percben egyenlített. Nagy szögletből érintés nélkül talált a hálóba. 1:1. A 70. percben 11-eshez jutott a Fémmunkás, amit Bende II. csúnyán mellé lőtt A 86. percben szöglet után Koltai fejelt kapura, . a labda a gólvonalon álló Nyerges kezéről pattant a hálóba. 1:1. (öngól.) Ki­tűnt: Koltai, Bende II., Nagy, illetve: Kurucsai (a mezőny legjobbja), Diny- nyés. Ifjúsági eredmény: itt a Fémmunkás Javára. Gábor Á. SE—Tompa 1:0 (1:0) Kiskunhalas, 300 néző, vezette: Molnár. (**) Az első félidőben a ha­zai csapat kezdeményezett és több helyzetet harcolt ki. A 40. percben Szőke távoli lövése a kapus előtt felpattant s a hálóba csa­pódott 1:0. Szünet után Tompa került fölénybe, de a ha­zai védők jól hárítottak. Jók: Borosai, Kalocsai, Bér.yi, illetve: Bartha, Ká­bái. , Ifjúsági eredmény: üí a Tompa javára. legyei válogatott Pólyák (Bajai BP) — Kalocsai (Gábor A. SE), Kurucsai (Kkmajsa), Koltai (K. Fémmunkás) — Antal (Izsáki MEDOSZ), Kovács (K. Volán) — Döme (Ti­szakécske), Farkas (Rad­nóti SE), Makai (Kun B. SE), Madar (Szamuely SE), Szabó II. (Alpár). A MEGYEI I. OSZTÁLYÚ LABDARUGÓ BAJNOKSÁG Állasa 1. Alpár 3 3 — — 12-5 6 2. Bajai B. P. 3 3 — — 5-0 6 3. K. rmunk. 3 2 1 — 5-2 5 4. Gábor A.SE 3 2 1 _ 5­3 5 S. Radnóti SE 3 2 — 1 8-3 4 6. Kun B. SE 3 2 — 1 8-5 4 7. Tompa 3 2 — 1 3-1 4 8. Izsák 3 2 — 1 6-5 4 9. Szamuely 3 1 1 1 4-4 3 10. Tiszakécske 3 1 1 1 3-3 3 11. K. Volán 3 1 1 1 3-4 3 12. Kai. VTSK 3 1 — 2 6-7 2 13. Bácsalmás 3 1 — 2 4-6 2 14. Soltvadk. 3 1 —> 2 1-4 2 IS. Városföld 3 — 1 2 4-8 1 16. Vaskút 3 — _ 3 2­9 _ 17 . Hajós 3 — — 3 2-9 _ 18. Kkmajsa 3 — — 3 1-7 — Totónyeremények A 34. heti totónyeremé­nyek az illeték levonása után a következők: 13 ta- lálatos szelvény 2 darab, nyereményük egyenként 204 494 forint, 13 plusz 1 találatos szelvény r em volt, 12 találatos 55 darab, 4957 forinttal. 11 találatos 656 darab, 416 forintos nyere­ménnyel, 10 találatos 1749 darab, nyereményük 86 fo­rint. A 35. hétre átvitt juta­lomösszeg 300 ezer forint. A telilalálatos szelvény: 2, 1, x, 1, x, X. 2, x, 2, J, ix* x, 2. Megérdemelt győzelem MEZŐFI SE— MEZÖKOVÄCSHÄZI MEDOSZ 3:1 (2:1) Magyar ia^rÉp-győzetali Spanyolországon Jél sikerült a hazai bemutatkozás kiskőrösi gépjavító—dunaűjvárosi papír 4:0 (3:0) Lélek nélkül látszott a bajai csapat MOM—BAJAI VASAS MTE 2:2 (2:1)