Petőfi Népe, 1970. március (25. évfolyam, 51-75. szám)

1970-03-17 / 64. szám

Értékes pontszerzés a fővárosban BVSC—Kecskeméti Dózsa 2:2 (2:1) Budapest, Szőnyí u. 1000 néző, vezette: Petri. BVSC: Ádám — Kollár, Zsebeházi, Jávorka — Bo- donai, Takács — Rónai, Bazsánt, Salcza, Molnár, Kaszás. Edző: Szigeti Fe­renc. K. Dózsa: Gór — Francz- kó, Lantos, Kreidli — Dió­szegi, Lutz — Balatoni (Simon), Lódi, Tatár, Kiss, Józsi (Czéh). Edző: Mol­nár Péter. Kitűnő talajú pályán, borús, hűvös időben kez­dődött a találkozó. A ha­zaiak támadtak valamivel többet és a 7. percben Kaszás elől tisztázott nagy üggyel-bajjal a Dózsa-vé- deiem. A 9. percben Lutz távoli lövése alig kerülte el a fővárosi kaput. A 14. percben korszerű kecskeméti támadás végén született meg a mérkőzés első gólja. Lódi—Balatoni volt a labda útja, a szélső pon­tosan játszott Kieshez, ki a fővárosi kapu előtt. Tatár az 50. percben egye­dül tört Ádám kapujára, de lövés helyett oldalt küldte a labdát, s a védők aki küldte ba. 0:1. találta el. Felváltva támad­tak ezután a csapatok. S a 68. percben cserélt Mol­nár edző: Balatoni helyett Simon jött be, később Jó­zsi helyére Czéh állt be. A 70. percben Tatár lövé­sét védte Ádám, majd négy perc múlva kiegyen­lítettek a kecskemétiek. A 74. percben Lutz sza­badrúgást végezhetett el az oldalvonal tájáról. A be­nyesett labdát Lantos nagy erővel fejelte Ádám ka­pujára. A kapus csak kiütni tud ta a labdát és a bero bánó Simon közelről lőtt a hálóba. 2:2. Változatos küzdelem jel­lemezte a találkozót a hár­mas bírói sípszóig. A döntetlen eredmény jól tükrözi a kiegyensúlyo­zott erőviszonyt. A kecs­keméti védelem ezúttal gyengébb volt a szokott­nál, s csak Gór játszott kiemelkedően. Rajta kívül Diószegi és Lutz jeleske­Szerdán kezdődik a Ili. Tóth László nemzetközi sakk emlékverseny pattogós lövéssel | A betegségéből felépült ! dett a középpályán. A csa­' a labdát a halo- I,u(z kitűnően iát<szntt ezen I társorból Lódi játékát Egy perccel később újra a kecskeméti csatársor ve­szélyeztetett. Diószegi lab­dája tisztán találta Lódít. Lövését azonban bravúro­san védte Ádám. A 16. percben a kecske­méti kapu forgott gólve­szélyben. Lantos késleke­dett a felszabadítással, majd Rónait a 16-oson be­lül szabálytalanul akasz­totta meg. A játékvezető 11-est ítélt. A büntetőt Bazsánt vé­gezte el, de Gór bravú­ros vetődéssel megkapa­rintotta a labdát. A 18. percben Rónai ke­verte meg a kecskeméti védelmet, de jó helyzet­ben hibázott. Egyre job­ban játszott a hazai csapat. A 28. percben Kreidli hibája után Lantos — fe­leslegesen — kezezett, s bár az eset a 16-os vona­lán történt, a partjelző be­in tésére 11-est adott Petri játékvezető. A büntetőt Salcza érté­kesítette. 1:1. Továbbra is a hazaiak játszottak fölényben és egy újabb védelmi hiba után megszerezték a vezetést. A 37. percben a kecs­keméti kapu előtt patto­gott a labda, s a sza” hadon hagyott Molnár védhetetlenül lőtt Gór hálójába. 2:1. A 41. percben egyenlíté­si alkalmat szalasztottak el ' a kecskeméti csatárok, Lódi—Józsi akció végén Tatár a kapu torkában hl bázott. Szünet után ismét kecs­Lutz kitűnően játszott ezen I tarsorbol Loüi játékát | a mérkőzésen s egyik fő 1 emelhetjük ki. A fővárosi Kecskemét Városi Taná- I csa, a Hazafias Népfront városi bizottsága és az MTS Bács-Kiskun megyei Tanácsának rendezésében március 18-án, szerdán kez­dődik meg Kecskeméten a szakszervezeti székház (Cifrapalota) nagytermében a III. „Tóth László” sakk­emlékverseny. A nemzetközi mesterver­seny 14 résztvevője közül 7 külföldi és 7 magyar nem­zetközi mester szerepel. A külföldi nemzetközi meste­rek: Jimenez (Kuba), Kostro (Lengyelország), dr. Kozma és dr. Űjtelki (Csehszlová­kia), Hennings (NDK), akit már jól ismer a kecskeméti közönség, mert versenyzett a megyeszékhelyen, vala­mint Minev (Bulgária) és Liebert (NDK) a további 1 induló. A magyar ver- yzők a következők: om, Flesch, Honfi, Szilá­éi György, Sápi, valamint a Kecskeméti Építők csapa­tának két neves versenyző­je, Navarovszky nemzetkö­zi mester és Tábor mester. A verseny — mint meg­tudtuk — II. B-típusú ve­télkedő, ami azt jelenti, hogy a nemzetközi mesteri cím megszerzéséhez, illető­leg erősítéséhez 7,5 pontot kell elérni a versenyzőknek. Az ünnepélyes megnyitó március 18-án, szerdán dél­előtt háromnegyed 4 órakor lesz a szakszervezeti szék­a verseny főbírája jelt ad a kezdésre. A III. „Tóth László” em­lékverseny március 18-tól április 1-ig tart. A játék­idő naponta délután 4 órá­tól este 9 óráig. A függő játszmákat délelőtt fejezik be. A verseny közben a kö­zönséget a már jól ismert demonstrációs táblák tá­jékoztatják a játszmák áL> lásáról. A verseny 5,— Ft-os fel­nőtt és 2,— Ft-os ifjúsági belépő jegyekkel tekinthető meg. Felnőtt bérlet az egésa versenyre 40,— Ft, ifjúsági bérlet 20,— Ft. Bérletek « helyszínen válthatók. Kosárlabda Sikeres kettős forduló a női NB l-ben Kecskeméti Dózsa—Bp. HSC 75:43 (38: 15) részese volt az idegen pá­lyán kivívott jó ered­ménynek. fel tudtak szabadítani. Egy perc múlva Kiss került gólhelyzetbe, s a kapust házban. Megnyitó beszédet együttesből Zsebesházi, Ta- i mond Szerényi Sándor, a kács, Kaszás és Bazsánt j Magyar Sakk Szövetség el­játszott a legjobban. | nöke. Ezt megelőzően, dél­Petri a második 11-es ; előtt már sor kerül az ösz- megadásánál hibázott, eb- j szes résztvevők jelenlétében ben azonban a partjelzője a sorsolásra, és a megnyitó a ludas. | után 4 órakor Ejury Jenő, Gyengén kezdett a Vasas Kiskunfélegyházi Vasas —Debreceni EAC 2:2 (1:1) Kiskunfélegyháza, 600 néző, vezette: Nagy B. Kkfházi Vasas: Farkas I. — Bense, Cserkó, Villányi — Sánta (Pünkösdi), Sa- hin — Farkas II., Lipka, Kelemen, Ézsi, Rubányi. Edző:, Fejes József. DEAC: Pálhuber — Csa­pó, Bíró, Szujovszki — Fohn, Bencze — Hegedűs (Kiss II.), Molnár (Bene), Tóth, Kiss I., Szabó. Edző: Bodor Lajos'. Alig kezdődött el a já­ték, a mély talajú, vizes pályán, máris gólt - értek el a debreceniek. A moz­gékony Szabó egyméteres lesen kapta a labdát, a partjelző nem intett, és így a csatár gólhelyzetbe került. Bense a 16-oson be­lül felvágta , a DEAC bal­szélsőjét. A büntetőt Ben­cze értékesítette. 0:1. A következő percekben a Va­sas vette át a játék irá­nyítását és három szög letet ért el egymás után Linka remek beívelt lab­dái azonban kihasználatla­nok maradtak. A 24. perc-, keméti gólhelyzet maradt 1 ben Villányi 25 méteres lapos szabadrúgását Pálhu­ber biztosan mentette, majd Ézsi éles labdája alig szállt mellé. A 2.9. percben góllá érett a Va­sas fölénye. Sahin indítá­sát Kelemen Farkas II-höz továbbította, aki mintegy 10 méterről a bal felső sa­rokba vágta a kiskunfél­Tóth 16 méterről a felső lécet találta el. A második félidő hason­lóan kezdődött, mint a já­tékidő első része. A 49. percben Szabó, Tóthtól ka­pott labdát, de Bense a 16- oson belül kézzel vissza­rántotta a balszélsőt. A li­est ezúttal is Bencze érté­fiz Utánpótlás-válogatott Kecskeméten Érdekes labdarúgó-mérkőzést láthat szerdán dél­után a kecskeméti közönség. A magyar utánpótlás válogatott előkészületi mérkőzést játszik Kecskeméten a Dózsa csapatával. A mérkőzés délután 15.30-kor kezdődik a Széktói Stadionban. ;j ízesítette. 1:2. Az 55. percben csak Far- íj as I. lélekjelenléte men­etté meg a Vasast az újabb góltól. Szabó ismét elhú­zott a védők mellett, a ka­rtus azonban jól időzített ; Hutással vetette magát bele a lövés útjába. Válto­zatos lett a játék. A hazai csapat Linka labdáit nem 1 udta kellőképpen kihasz- lálni. Ezzel szemben a vendégeknek több szeren­cséjük volt. A 63. percben Kelemen szöglete után, Unkához került a labda, vkit kecsegtető helyzetben elváglak a 16-oson belül. 1 büntetőt Linka rúgta a óbb felső sarokba. 2:2. Az gyetemisták lelkesen vé­dekeztek, s néhány szabály­talanság is becsúszott a já- Kitúnöen mulaikozott be tékukba. a Vasas csapatában a i A rossz talajú pályán a Kecskemétről átigazolt I mozgékonyabb, de kevés Linka József. előkészületi mérkőzést ját­szó hazai csapat nem volt egyháziak egyenlítő gólját. 0Yyan biztonságos, mint a 1:1. Később Rubányinak évben. Igaz, hogy NB I. női. Kiskunfélegy­háza, v.: Bánsági Puhr. K. Dózsa: Bajtai (10), D. Kovács (5) — Kiss (14) — Szabó V. (3), Holmanné (12). Csere: Magyar (10), Domokos (6), Szabó É. (6), Nemes <4), Csenki (2). Bá- der (2), Stelei (1). Edző: Adamik Ferenc. Az újonc HSC nem ál­lította túlságosan nehéz feladat elé a kecskeméti csapatot. Az első félidőbe» a Dózsa a letámadó (presz- szing) zónával kísérletezett, s a HSC a legtöbbször a félvonalig sem jutott el, máris elvesztették a lab­dát. A szünet után több­nyire a cseresor játszott, de így is könnyen és biz­tosan győzött a Dózsa. Ki­tűnt: Bajtai, Kiss, Hol­manné, illetve: Cziffráné (14), Seres (11), Dénes (8). Kecskeméti Dózsa—Bp. Pedagógus 162:32 (68:17) NB I. női. Budapest, v.: Szécsi, Mercz. K. Dózsa: Bajtai (2), Do­mokos (9) — Kiss (29) — Szabó É. (19), Nemes (20),' Csere: D. Kovács (26), Szabó V. (13), Ternesz (12), Csemki (9). Báder (8), Ma­gyal- (8), Rezák (8). Edző: Adamik Ferenc. A tavaly óta lényegesen meggyengült Pedagógus nem volt komoly ellenfél. A kecskeméti csapat vé­gig nagy erőbedobáseal játszott és egészpályás le­támadással érte el ezt az NB I-ben „országos csúcs­nak” számító eredményt. Mutatja a két csapat köz­ti nagy különbséget, hogy a Dózsa cseresorának min­den tagja is alaposan ki­vette részét a pontszerzés­ből. Kitűnt: Kiss, D. Kovács, Nemes, illetve: Pásztor 11, Kovácsné 10. Bakony Vegyész—Kecskeméti Petőfi 84:76 (45:35) NB I. férfi. Veszprém, 500 néző. V.: Dékei, Mo­nostori. K. Petőfi: Tóth (19), Ko­vács (16) — Farkas 6) — Csikaj. (16), Vasvári (6). Csere: Gábor (11), Rezák (2), Szabó Sz. <1). Rosszul kezdett a kecs­keméti csapat. Eldsbott labdák, sok hiba és pon­tatlan átadások miatt csak­hamar a távoli-ól nagyon jól dobó Vegyész jutott vezetéshez. A 4. percben már 13:6 volt az eredmény és a félidő végén 10 pon­tos hazai vezetést muta­tott a tábla. A szünet után valamit javult a kecskemétiek játé­ka. Az 5. percben már csak 5 pont volt a hazaiak elő­nye. Sajnos a játékveze­tők is sokat megengedtek a hazai csapatnak, és így a Petőfi nem tudott fel- 1 zárkózni. Közben egy perc­re felcsillant a kiegyenlí­tés reménye, de újabb ide­geskedés, újabb hibák kö­vetkeztek és végül a Ba­kony Vegyész megérde­melten nyert. A Vegyész csapatából Fülöp (25) és Koncz (21) ‘ volt a legeredményesebb. Oroszlányi Bányász—Bajai Bácska Posztó 90:76 (47:30) NB I. férfi. Oroszlány, v.: Hornyák, Bánsági. A Bácska: Kovács Rát- vay — Baumert — Mül­ler, Iván összeállításban kezdte a játékot. Az első félidőben semmi sem sike­rült a bajaiaknak és a Bá­nyász 17 pontos vezetésre tett szert. A szünet után kiegyenlített lett a játék, de a Bácska nem tudta szorossá tenni a mérkő­zést. Kitűnt: Baumert (14), Kovács és Kancsár 13-13, illetve: Dajka 26, Szabó 25. kétszer is alkalma lett vol­na a vezetést megszerezni, de első lövését a kapus hárította, második bombá­ját pedig (Csapó a gólvo­nalról vágía a mezőnybe. A félidő utolsó perceiben a vendégek támadtak töb­bet. Farkas I. kétszer is bravúrosan védett, majd többet támadtak, de a nagy erőbedobással küzdő deb­receniek feltétlenül rászol­gáltak az egyik pontra. A Vasasból Farkas I., Villányi és Linka játszott átlagon felül, a vendégek együtte­sének Pálhuber, Csapó és Szabó voltak a legjobbjai. A LABDARÜGÓ- BAJNOKSÄGOK AlAASA NB I. A-csoport 1. Vasas 3 3------- 6:0 6 2 . U. Dózsa 3 3-------10:3 6 3. Diósgyőr 3 2 — 1 3:3 4 4. MTK 3 1 1 1 2:3 3 5. Videoton 3 1 — 2 5:7 2 6. Komló 3 — 1 2 2:5 1 7. Tatabánya 3 — 1 2 1:3 1 8. Rába ETO 3 — 1 2 2:7 1 NB I. B-csoport 1. Ferencváros 3 2 1 — 5:2 5 2. Csepel 3 2 — 1 4:1 4 3. Bp. Honvéd 3 2 — 1 7:3 4 4. Dunaú.jv. 3 2 — 1 6:4 4 Pécsi D. 3 2 — 1 6:4 4 6. Szombath. 3 1 1 1 2:4 3 7. SZEOL 3-------3 4:10 — 8 . Salgótarján 3-------3 2:8 — N B I. B B-csoport 1. Bp. Snart. 3 2 1 — 4:2 5 2. Ózd 3 2 — 1 9:1 4 3. Eger 3 2 — 1 7:6 4 4. DVSC 2 1 — 1 3:2 2 5. BVSC 3 — 2 1 4:5 2 7. Kecsk. Dózsa 3 — 2 1 3:5 2 8. Békéscsaba 2 1 — 1 2:5 2 9. Szállítók 2 — 1 1 1:3 1 T otó-nyeremények A 11. játékhéten három darab 13 találatos szelvény akadt, nyereményük egyen­ként 230 436,— forint, 13 plusz 1 találatos szelvény nincs. 12 találatos 189 da­rab van, 2438 forint nyere­ménnyel, 11 találatos 2479 darab, 186 forint nyere­ménnyel, és 10 találatos 17 360 darab, a nyeremé­nyük 40 forint. 2, v, 1. 2, 1, x, 1, 1, 1, x, x, x, 1, 2, PETŐFI NEPt A Magyar Szocialista Munkáspárt ics Kiskun megyn Bizottság» a megyei tanács lap la főszerkesztő F Tóth Pá‘ Kiadja i Bács meei3’ Lapkiadó Vállalat ^lelős K1acK ír Mezei (stvár Szerkesztőség ricskemei Városi Tanácsnál Teleton: 26-19 ?5-16 Szerkesztő oizottsás 10*38 Kiadóhivatal: Cecskemét Szabadcae r.ér ’ 1/8 Telefon: 17-09 Terjeszti a Magyar Posta lefizethető a hely» oost» "'atalokná’ és íjézbesprtknéi ^fizetésr» 1í- »év hónaora _________20.— forint • :s-Kiskun megy?' Nyomda »1-83 Index: 25 065