Petőfi Népe, 1968. május (23. évfolyam, 101-126. szám)

1968-05-21 / 117. szám

Kiskőrösi győzelem a rangadón KISKOROS! GÉPJAVÍTÓ—SOLTVADKERT 3:0 (2:0) Kiskőrös, 3500 néző, ve­zette: Tompa. Kiskőrös: Bertók — Zsí­ros, Pauluska I., Szentgyör- gyi III. — Pecznyik, Kál­lai II. — Szentgyörgyi II., Szentgyörgyi I., Kuluncsics, Pauluska II., Vén. Edző: Biácsi Sándor. Soltvadkert: Vass — Dob- szai II., Meskó, Lehóczki — Szörényi, Bezsenyi — Frittman, Tumbász, Tóth, Dobszai I., Fábián. Edző: Zsikla Tamás. A 250 éves fennállását ünneplő Kiskőrösön, ünne­pi hangulatban kezdődött a játék. A bevonuló két csapatot úttörők köszöntöt­ték virággal és emléktár­gyakkal. Szemerkélő esőben, csú­szós pályán indult a nagy iramú es szép küzdelem. A soltvadkerti csapa! kezdett nagyobb lendülettel. A 3. percben Tumbász gyors egyéni akció után gólhely­zetbe került, de mellé lőtte a labdát. A következő perc­ben viszont már a vendég­csapat hálójában táncolt a labda. Pauluska II. bedobá­sát Szentgyörgyi II. kapta. Lekezelte és egy csel után védhetetlenül küldte a Soltvadkert hálójába. 1:0. A gól szárnyakat adott a Kiskőrösnek. Néhány gyors támadás után a 8. percben növelték előnyü­ket. A gólszerző ismét Dunaújváros. 300 néző, v.: Répási Kalocsai VTSK: Sáfrán — Kollár. Pácsi, Horváth — Matos, Farkas — Nyit- rai, Sípos. Vatai, Bende, Débics, Edző: Molnár II. Ferenc. A kezdés után sokáig a két 16-os között hullám­zott a játék. A kapusok foglalkoztatását a 12. perc­ben Vatai kezdte meg. Mintegy 20 méterről kül­dött lövését a kapus ki­ütötte éppen a berobbanó Débics elé. de a lőni ké­szülő csatárt étlökték a labda fölött. A 15. percben Sáfrán vé­Szentgyörgyi II. volt. 2:0. A Soltvadkert nem adta fel. A 15. percben Tum­bász nagy lövését nehezen öklözte szögletre Bertók. A 20. percben a soltvad­kerti kapufán csattant a labda. A 28. percben Pau­luska I. 30 méteres szabad­rúgása okozott gondot a soltvadkerti kapuvédőnek. A 30. percben Pauluska II. ugrott ki és tiszta helyzet­ben mellé vágta a labdát. A félidő utolsó esemé­nye a 44. percben Tumbász bombája volt, s ezt nehe­zen hárította a kiskőrösi kapus. A szünetben cserélt a Kiskőrös. A sérült Paulus­ka I. helyett Dombóvári állt a csapatba. A második félidő elején is a Soltvad­kert rohamozott, de jól zárt Kiskunhalas, 100 néző, vezette: Megyeri. Kiskunhalasi MEDOSZ: Szalontai — Tóth II., Mé­száros I., Juhász — Kiss, Varga — Mészáros II., Csá- nyi, Rádi, Jáger, Lipák. Edző: Virágh István. Szemerkélő esőben, fel­Vatai cseles szabadrúgását Kollár kapta és védhetetle­nül vágta a sarokba. 1:1! A 27. percben Débics előtt az ötösön elcsúszott a labda és oda lett a nagy helyzet. A 42. percben el­dőlt a mérkőzés. A kalo­csai kapu előtt kavarodás támadt. A labda elpattant a kaputól, de egy 18 mé­terről küldött váratlan lö­vés mégis utat talált a há­lóba. 2:1! A VTSK jól játszott és lényegesen többet táma­dott mint ellenfele. Jók: Hódis, illetve Matos, Far­kas, Sípos, Nyitrai. a kiskőrösi védelem. A 2. percben Fábián előtt nyí­lott alkalom, de nem talál­ta el a kaput. A 20. perc­ben Szentgyörgyi II. lövése Vassról pattant vissza, az újabb lövés is a fekvő ka­pusba akadt. A 30. percben Dombóvári lefutotta a vé­dőket, Meskó kísérte, de nem tudott közbeavatkozni és a helyezett lövés a háló­ban akadt meg. 3:0i Az utolsó negyedórában is a hazai csapat volt fö­lényben, gól azonban már nem esett. Az örökrangadó sport­szerű küzdelmet és szép játékot hozott. A Kiskőrös végig többet támadott és megérdemelten tartotta otthon a két pontot. Jók: Zsíros, Vén, Kuluncsics, Pauluska I., illetve: Sze­rényi, Bezsenyi, Tumbász. ázott talajon nehezen ala­kult ki szép játék. Időkö­zönként a vendégek kezde­ményeztek többet, öt perc eltelte után lassan enyhe hazai fölény alakult ki és a 8. percben megszületett a győzelmet jelentő gól. Li­pák a bal oldalon meredek labdát tálalt Jáger elé, aki futtából nagyerejű lövést küldött a kapura. Ujj psak kiütni tudta a labdát és a jókor érkező Mészáros II. a hálóba bombázott, 1:0! — Ellentámadás végén Juhász a kapufa tövénél nehezen mentett, a legveszélyesebb orosházi csatár, Hajdú elől. A 30. percben Szalontai nagy bravúrral tolta léc fölé Rácz váratlan lövését. A II. félidő váltakozó tá­madásokkal telt el, a ME- DOSZ főleg Jáger gyors le­futásaival hozta sokszor za­varba a vendégek védel­mét. Az utolsó percekben egymást követően három­szor a gólvonal elől men­tettek a Kinizsi védői nagy szerencsével. A MEDOSZ közepes játékkal először szerzett hazai pályán győ­zelmet, a helyzetek alap­ján megérdemelten. Jók: Szalontai, Tóth II., Juhász, Varga. A VTSK támadott többet DUNAÚJVÁROSI ÉPlTÖK—KALOCSAI VTSK 2:1 (0:0) Az első hazai győzelem KISKUNHALASI MEDOSZ—OROSHÁZI KINIZSI 1:0 (1:0) Röplabda NB I. N1M—KINIZSI SE 3:1 (10, —8. 2, 12) dett bravúrosan. A kiök­lözött labdát másodszorra a kapufára lőtték. Ezután sorozatos VTSK-rohamok következtek. A 23. percben Nyitrai fejesét mentette szögletre a hazai kapus, majd Vatai fejese csúszott el a bal kapufa mellett. A 27. percben Bende lövését a bal felső sarokból tor­nászta ki a kapus, majd a következő percben Sípos célozta meg ugyanazt a sarkot, de ezt is hárította a kapuvédő. A 41. percben Nyitrai már csak a kapus­sal állt szemben, de elha­markodva belelőtte a lab­dát. A 43. percben Sáfrán lábbal mentett egy veszé­lyes támadást. A szünet után kiegyen­lítettebb lett a játék, sőt a hazai csapat a 6. percben megszerezte a vezetést. Szabadrúgás után az előre­törő dunaújvárosi közép­csatár az ötösön belül Sáf- ránba fejelt, majd gólt lőtt. 1:0. Az akciónál Sáfrán meg­sérült és helvére Szatmári állt a kapuba. A 11. perc­ben egyenlített a Kalocsa. Budapest, vezette: La­jos J. Kinizsi SE: Petrekanics, Takács, Bodrogi — Piuko- vics, Béres, Fodor. Csere: Stark, Bényi. Edző: Mátrai Sándor. A bajai csapat a sérült Kiss nélkül volt kénytelen játszani és ez meg is lát­szott a csapat teljesítmé­nyén. A csapat az első játszmában nagy küzdelem­ben vesztett, majd a má­sodikban jó játékkal egyen­lített. Sajnos a harmadik játszmát nem bírták erő­vel és így ez könnyen a bu­dapestiek zsákmánya lett. Az utolsó játszmában 12:4 arányban a bajai csapat vezetett és innen vesztet­tek sorozatos játékvezetői tévedésekkel 15:12-re. A Kinizsi SE-ből Takács és Bodrogi játszott jól. A NIM csapatából Herendi és Tóth játéka emelkedett ki. Szerdán délután 2 órakor a Tóth Kálmán gimnázium­ban ismét NB I_es röplab­damérkőzést játszanak. A Kinizsi SE az Egyetértés csapatával vívja az elma­radt találkozót. A TOTÓ 20. heti telitalálata 1. U. Dózsa—Ferencv. X StS 2. Pécs—Győr 1 i *0 3. Tatabánya—Szeged x 0:0 4. Salgótarján—Egyetért. 1 3:1 5. Szombath.—Videoton 1 2:1 6. özd—Eger 2 1:3 7. Misk. VSC—Bp. Spart, x 2:2 8. Várpalota—Bp. Előre 1 2:1 9. Nyíregyháza—MA VÁG 2 0:3 10. Volán—III. kér. x 0:0 11. BEAC—Saig. KSE x 2:2 12. Kisterenye—Almást. 1 2:0 13. Szegedi VSE—Békéscs. 2 0:2 4-1 14. Nagyk. VTE—Táncsics 1 3:1 Kosárlabda KECSKEMÉTI DÖZSA—BP. PETŐFI 58:54 (22:25) PÉCSI POSTÁS—BAJAI VÍZÜGY 75:55 (39:28) BAJAI FEHÉRNEMÜGYAR—KECSKEMÉTI PETŐFI 57:31 (28:12) sának köszönhetik. A csa­patból Bajtai nyújtott vá­ratlanul kiugró teljesít­ményt, s Túri Évával együtt a szünet után szinte magukkal ragadták a csa­patot. Rajtuk kívül még Magyar M. és Szentannay játszott jól. A Petőfiből Szabics 17, Paál 12 pontot ért el^ ben egyenlített, majd szer­zett előnyt a Postás. A szü­net után sokkal jobban játszott a pécsi csapat és megérdemelt, biztos győ­zelmet arattak. A második félidőben a Vízügy nagyon hamar megadta magát. A csapatból senki sem nyúj­tott kiemelkedő teljesít­ményt. A Pécsi Postásból Móró 20, Tasnádi 18, dr. Bányai 13 pontot dobott. NB I-es mérkőzés. Kecs­kemét. 300 néző. V.; Tarr, Pajor, Kecskemét: Libomé, Do­mokos — Horváthné (10) — Szentannay (6), Túri (16). Csere: Bajtai (13), Kovácsné (6), Szabó E. (4), Magyar (4), D. Kovács (1), Nagy (1), Fe­kete. Edző: Adamik Ferenc. A másik pályán elhúzó­dott NB II-s mérkőzés miatt mintegy 10 perces ké­séssel, ideges hangulatban kezdődött a játék, mégpe­dig a Dózsa számára nem a legjobban. A Petőfi zóná­jával a kecskeméti lányok alig tudtak valamit kezde­ni, míg a budapestiek egy­más után dobták a kosara­kat. Előbb 6:0, majd 6:2 és 8:2 volt a mérkőzés állása. A Dózsa továbbra is nehe­zen tudott pontot elérni, mert a távoli dobás senki­nek sem sikerült. A félidő közepén javult csak fel a kecskeméti csapat. Lepat­tanó labdákból Szentannay kétszer, majd Kovácsné és Czégai volt eredményes. A 12. percben 15:15-nél volt először egyenlő az állás, majd a szünetig ismét 1—2 ponttal állandóan a Petőfi vezetett. Az első félidő után lát­szott, hogy a jól zónázó Pe­tőfi ellen a Dózsa csak ak­kor nyerhet, ha távolról tud pontot szerezni. A Pe­tőfi ugyanis mélyen behú­zódott a magas kecske­méti közép játékosokra és így a palánk alatt kevés le­hetőség volt a kosárszer­zésre. A szünet után be­állt Bajtai végre nemcsak bátran dobott, hanem be is talált. Távoli kosaraival a Dózsa átvette a vezetést és a 14. percben már 9 pont volt a kecskemétiek előnye. A pályán nagyon kemény és rendkívül érdekes játék alakult ki. A Petőfi szívó­san küzdött és 5 percen belül járt az óra, amikor 3 pontra csökkentette hát­rányát. A hajrá mégis a kecskemétieknek sikerült jobban. Túri — ugyanúgy mint a Vörös Meteor elle­ni mérkőzésen — egy „el­lopott” labdával növelte a csapat előnyét és az utolsó percben mór labdát tartott a Dózsa. Az utóbbi időben igen jól szereplő Bp. Petőfi el­len kevés esélye volt a Dó- szának. A győzelmet a na­gyon lelkes játéknak és a taktikai fegyelem betartá­NB II-es mérkőzés. Pécs. V.: Hável, Virig. B. Vízügy: Győrfi (5), Merekva (5) — Csátaljai (14) — Bovánovics (4), Kan- csár (4). Csere: Vass (6), Bácskai (12), Fekete (4), Szabó (1), Nemes. Edző: Bacsfay Gyula. Az első félidőben végig a bajai csapat vezetett és csak az utolsó négy perc­NB II. női mérkőzés, Kecskemét, 100 néző. Ve­zette: Tarr, Pajor. Baja: Mándi, Martino- vicsné (25) — Márton (12) Patonai (10), Koródi (6). Csere: Molnár (2), Bállá (2), Gergity. Edző: Gombás László. A tartalékos — betegség és kiállítások miatt megti­zedelt — kecskeméti csapat nem volt egyenrangú el­lenfele a Fehémeműgyár­Bonyhád, 200 néző, ve­zette: Báli. Bajai MTE: Kiss — Biszt- rovics. Páncsics, Miklós — Viszmeg, Bőd! — Márity, Borkovics. Rizsányl, Bar- tulov, Petrich. Cserék: Máj zl inger, Bájnál. Edző: Jászberényi János. Szakadó esőben került sor a mérkőzésre. Már a 3. percben gólt kapott az MTE. Kiss egy beadást el­nak. A bajai csapat már az első percekben elhúzott és könnyed játékkal is állan­dóan növelte előnyét. A második félidőben a Petőfi valamivel jobban játszott, a bajai csapat azonban így is tetszés szerint dobta a kosarakat, és fölényesen nyerte a megyei „rangadó­nak” nem mondható mér­kőzést. Jók: Martinovicsné, Koródi, Patonai, illetve Bodnárné, Molnár. nézett és Rajna a hálóba fejelt. 1:0. MTE-támadások közben a 17. percben Bor­kovics balszélről lövésre szánta el magát és az ívelt labda a kapus fölött a bal alsó sarokba hullott. 1:1. A 26. percben kapushibá- ból szerezte meg a vezetést a Bonyhád. Kiss kezéből a labda kicsúszott és a bero­hanó Pataki két méterről a hálóba vágta. 2:1. A fél­idő hátralevő részében a BONYHÁDI VASAS—BAJAI VASAS MTE 3:1 (2:1) Három megingás, három gól SARKADI KINIZSI—KUN BÉLA SE 3:0 (1:0) Sarkad. 500 néző. vezet­te: Sári L. Kun Béla SE: Fetrecz — — Kapoli, Takács, Tóth — Szilágyi. Zemmel — Miksz- tai, Mányoki, Kutasi, Ma­kai. Szabó. Edző: Takács István. Szitáló esőben kezdtek a csapatok, és a hazaiak fél órán keresztül fergeteges támadásokat vezettek, de a Kun Béla SE védői em­berfeletti küzdelemben megőrizték hálójukat a góltól. Az 5. és a 6. perc­ben Zemmel. a 15. percben Tóth mentett meleg hely­zetben. A labda a játékidő­nek ebben a részében csak elvétve került a hazaiak térfelére. Fél óra elteltével ehgedétt á hazaiak nyomá­sa, a vendégek tíz perce következett eredmény nél­kül. Először Miksztai hi­bázott, majd Kutasi fejese alig ment mellé. A 42. percben á jobb szélen Vit­ték fel a labdát a hazaiak, az alapvonalon egy csellel becsapták Takácsot és a beadott labdát az ötösön fedezetlenül hagyott Kol- tai a hálóba lőtte. 1:0! A II. félidőre már zuho­gott az eső. A hazaiak vé­gig támadták a 45 percet, a vendégek szórványos el­futásokkal kísérleteztek. Mányoki a jobbszélső he­lyén többször szép táma­dást vezetett, de a belsők rendre lemaradtak a be­adásról. A második gólt a 13. percben érték el a ven­déglátók. Egy messziről küldött lövés a kapufáról a befutó Koltai elé került, aki közelről a hálóba lőtt. 2:0! A harmadik gól a 27. percben született, amikor a jobbszélről beívelt lab­dát Varga kapta és egy csel után védhetetlen gólt lőtt. 3:0! A hazaiak erőtel­jes és lelkes játékukkal ilyen aránybah is megérde­melten győztek. A Kun B. SE-t csak védelmük — há­rom hibától éltekihtve — kitűnő játéka mentette meg még a súlyosabb ve­reségtől. Jók: Takács, Tóth, Zemmel. mezőnyben folyt a játék. A csúszós talaj erősen pró­bára tette mindkét csapat játékosait. A csatárok nem­igen jutottak lövéshez egyik oldalon sem. Szünet után a bajaiak kezdeményeztek. Sok szép támadást vezettek és a 8. percben Bajnai révén gólt is értek el. de a játékve­zető nem adta meg a sza­bályos gólt, Bonyhád az eredmény tartására rendez, kedett be. a támadást tel­jesen feladta. Az MTE fö­lénye nyomasztóvá vált. A 27. percben Borkovics nagy lövését a bonyhádi kapus — a már gólban levő lab­dát — ügyesen kidobta a mezőnybe. A bajai rekla­málásra a játékvezető to­vább öt intett. A nagy fö­lény ellenére sem sikerült 32 egyenlítés. A 90. perc­ben Szegedi egy elöreívelt labdával megugrott és a tehetetlen Majzlinger mel­lett az üres kapuba lőtt. /' „ balszerencsés mérkőzést vívott. A játéko­sok nehezen birkóztak meg a síkos talajjal. A döntet­len igazságosabb lett vol­na. Mindkét csapat nagy akaraterővel. de kévé* eredménnyel játszott