Petőfi Népe, 1967. november (22. évfolyam, 258-283. szám)

1967-11-07 / 264. szám

A nagyobb akarással küzdő Vasas megérdemelten győzött Félegyházi Vasas—Kecskeméti TE 2:1 (1:0) Kecskemét, 2000 néző. Vezet­te: Tóth J. Vasas: Bolya — Bense, Cser- kó, Fekete — Kelemen. Sahin II. — Ádám, Sikár, Sahin I., Ézsi, Kovács II, Edző: Kanyó János. KTE: Molnár — Nagy, Fekete (., Suhajda — Diószegi, Pavlo- vics — Sallai, Fássy, Rubányi, Beregi, Barta. Edző: Németh Jó­zsef. Szemerkélő eső fogadta a pá­lyára lépő csapatokat. A rang­adót a vendég félegyháziak kezdték és azonnal támadásba lendültek. A 2. percben egy veszélyes Vasas-támadás végén Ádám lövését védte jó érzékkel Molnár. A mérkőzés első nagy helyzete viszont a kecskemétiek előtt nyüt. Lesgyanús helyzet­ben Fássy tisztán törhetett a Vasas kapujára, de elhamar­kodottan lőtt és a labda messze elkerülte a kaput. A 8. percben Ézsi lövése kerülte el a KTE iwtpuját majd néhány perccel később Cserkó hazaadással tisz­tázott Rubányi elől. A 18. perc­ben újra a KTE kapuja forgott veszélyben, de Sahin I. bombá­ját Molnár szögletre hárította. A 20. percben Bolya védte Barta távoli jó lövését. A 24. percben Ádám cselezte át ma­gát a KTE védelmén, lövése azonban éles szögből mellé vá­gódott. Hol az egyik, hol a má­sik kapu forgott veszélyben. A 28. percben például Fekete I. majdnem a saját hálójába jut­tatta a labdát. Az első félidő egyetlen gólja szép támadásból született. A 38. percben Kovács II. a balszárnyon vezette a lab­dát; majd néhány csel után a berobbanó Ádám elé továbbí­totta. A szélső a kifutó Molnár mellett lőtt a hálóba. 1:0! Ez maradt a félidő eredménye. Szakadó esőben folytatódott a második félidő, s a pálya talaja még csúszósabbá és mélyebbé vált. Eléggé álmos iramban ját­szott mindkét együttes. Sok átadási hiba akasztotta meg a támadásokat mindkét oldalon. A 10. percben Ádám növelhette volna a Vasas előnyét, de nem tudta lekezelni a labdát és a védők beérték. A 14. percben Fássy előtt nyílt meg a kiegyen­lítés lehetősége, de lövése mesz- sze elkerülte a kaput. Két perc­cel később Rubányi hagyta ki a KTE legnagyobb helyzetét. Már csak Bolyával állt szem­ben, mégis a kapusba lőtte a labdát. Szép kecskeméti támadás bon­takozott ki a 18. percben, s az eredmény nem is maradt el. Sallai élesen belőtt labdáját Bo­lya csak kiütni tudta és Barta lövése utat talált a hálóba. 1:1! A KTE azonban nem sokáig örülhetett az egyenlítésnek, mert a 20. percben újra a Va­sas szerezte meg a vezetést. A 25 méteres szabadrúgásnak Ádám futott neki, s lövése véd- hetetlenül vágódott be a KTE kapujának bal felső sarkába. 2:1! A KTE erőtlen kísérleteit lát­hattuk a mérkőzés végéig. A Vasas lelkesen harcolt az ered­mény tartásáért. Teljes sikerrel. A várt nagy küzdelem elma­radt. Ennek oka, hogy a KTE igen mérsékelt csapatteljesít­ményt nyújtott. A kiesés rémé­től hajtott félegyházi együttes nagy becsvággyal és helyenként lényegesen jobban játszott, s így teljesen megérdemelten ju­tott értékes győzelméhez. A Vasasban Bolya kitűnően védett, kívüle Cserkó, Bense, Kelemen, Ézsi és Ádám játszott nagyon jól. A KTE-ből Molnár, Suhajda és Diószegi érdemel említést. Tóth J. jól vezette a sport­szerű találkozót. M. I. NB H. KELETI CSOPORT 1. Szóin. MTE 2. SZVSE 3. B. Spartacus 4. Jászberény 5. Cegléd 6. KTE 7. KIS TEXT 8. Szóin. MÁV 9. Pénzügyőr 10. Gyula 28 19 6 3 63:24 44 28 15 9 4 58:3« 39 28 14 5 9 49:31 33 28 12 7 9 43:42 31 28 12 6 10 58:37 30 28 10 9 9 26:25 29 28 11 6 11 49:35 28 28 9 9 10 45:37 27 28 12 3 13 56:51 27 1.1 19 4iV=i4 91 11. MGM Debrecen 28 9 8 11 36 :43 26 12. Goldberger 28 11 4 13 42:52 26 13. Kkfélegyháza 28 10 5 13 34:53 25 14. Békéscsaba 28 9 6 13 26:39 24 15. M.kovácsháza 28 7 3 18 23:53 17 16. Martfű 28 6 3 19 27:57 15 A forduló eredményei: Szolnoki MTE—Cegléd 3:3, Szegedi VSE— Szolnoki MÁV 1:0, Jászberényi Le­hel—MGM Debrecen 2:1, Budai Spar­tacus—Martfű 1:0, Pénzügyőr—Mező- kovácsháza 5:1, Goldberger—Békés­csaba 2:0, Gyula—KISTEXT 2:2. \ Győzelmet érdemelt volna a Soltvadkert SOLTVADKERT— NAGYTÉTÉNY OK) Soltvadkert, 800 néző. Vezet­te: Erdős. Soltvadkert: Vass — Gilich, Lehóczky, Mészáros — Serényi, Filus — Fritmann, Tumbász, Bessenyi, Tóth, Dobszai I. Ed­ző: Zsikla Tamás. Erős széllel szemben kezdett a Soltvadkert csapata. Nagyté­tény már eleve védekezésre ren­dezkedett be, s így a helyiek mezőnyfölénybe kerültek, hely­zet azonban kevés adódott A 19. percben Dohszai I. a kifutó kapus fölött kapura emelt, de a labda centiméterekkel elke­rülte a kaput. A 25. percben Gorozmány (Nagytétény) a ka­pufát találta ei. A 31. percben egy belőtt labdát Farkas, a Nagytétény hátvédje kézzel ütött el, de a játékvezető nem látott szabálytalanságot. A II. félidőben Soltvadkert úgyszólván egykapura játszott. Nagytétény 8—9 emberrel véde­kezett és határtalan szerencsé­vel párosulva sikerült „kibek- kelni” a mérkőzést. A 20. perc­Jobban kihasználták a hazaiak a helyzeteiket SZONDY SE—KALOCSAI VTSK 4:2 (1:0) Székesfehérvár. 200 néző, ve­zette: Eadacsonyi. Kai. VTSK: Sáfrán — Kol­lár, Vatai, Miskei — Matos, Sí­pos — Nvitrai, Szvétek, Bende, Farkas. Débics. Edző: Molnár II. Ferenc. Az I. félidő a hazai együttes fölényével kezdődött. Sáfránnak két esetben is bravúrral kellett hárítani. A 43. percben balsze­rencsés góllal jutottak a hazaiak vezetéshez. Naszvadi beadása Vatai fejéről hullott a kalocsai kapu bal sarkába, öngól! 1:0! A 46. percben Nyitrai jól he­lyezett lövéssel egyenlített. 1:1! A 49. percben egy formás fe­hérvári akció végén Bőké éles lövése került a kalocsaiak há­lójába. 2:1! Az 53. percben Mes­ter (Szondy) 25 méteres távoli lövése a bál felső sarokban kö­tött ki. 3:1! Három perccel ké­sőbb Nyitrai szép egyéni akció­ból szépített. 3:2! A kalocsaiak nagy erőfeszítést tettek az egyenlítésre, de nem sikerült, mert a 62. percben Bőké egy gyors akcióból beállította a vég­eredményt. 4:2! A látottak alapján a két csa­pat találkozása végig sportszerű és színvonalas mérkőzést hozott, és a helyzeteit jobban kihasz­náló Szondy SE megérde­melten győzött. A kalocsaiak legjobbjai: Vatai, Nyitrai, Mis­kei. ben Bessenyi nagy lövését szé­pen védte a tétényi kapus. A 29. percben szögletrúgás után Fritmann hajszállal az üres ka­pu mellé fejelt. A 35. percben, a cselező Tumbász lábát a bün­tető területen belül elhúzták, de a játékvezető nem ítélt bün­tetőt. A 42. percben Fritmann egyedül állt a kapussal szem­ben, de kapufára lőtt, s a labda onnan a kapus kezébe hullott. A vendégek helyenként túl- kemény játékot alkalmaztak. Soltvadkertnek így is győzni kellett volna a mutatott játék alapján. A csapat legjobbjai Lehóczky és Mészáros, Jánoshalma a Déli csoport bajnoka JÁNOSHALMA—GABOR ARON SE 1:0 (0:0) Jánoshalma, 1000 néző. Ve­zette: Tegzes. A csoportgyőztesi címet el­döntő mérkőzés kemény és iz­galmakban bővelkedő játékkal megérdemelt jánoshalmi győzel­met hozott. Az I. félidőben eléggé ideges játék folyt némi hazai fölénnyel. A helyiek két holtbiztos helyzetet hagytak ki. A játéknak ebben a részében a vendégek szervezetten védekez­tek. Szünet után még élénkebb lett a játék. Jánoshalma nagy erővel rohamozott. Az 55. perc­ben Madarász beadását a vé­dők a büntető területen belül kézzel hárították. A 11-est Rendek értékesítette. 1:0! Most már nyugodtabban szőtte tá­madásait a helyi csapat. A ven­dégek az utolsó tíz percben éledeztek — minden jelentősebb eredmény nélkül. Jók: Taskovics, Maráczi, Mol­nár, illetve Simity, Brenko- vics, Kovács. Tegzes ezt az aránylag nehéz mérkőzést mind­végig kitűnően vezette. Bácsalmás—Bajai Folyamszabályozó 3:2 Bajai Bácska Posztó— Császártöltés 1:0 Durva, sportszerűtlen mérkőzés SZEKSZÁRDI DÓZSA—BAJAI VASAS MTE 2:0 (2:0) Baja, 400 néző, vezette: Ki­rály. BMTE: Márton I. — Kámán, Páncsics, Viszmeg — Dobler, Rausch — Pálmai, Krémer, Bo­ros, Márity, Borkovics. Édző: Jászberényi János. Csúszós, felázott pályán az MTE támadásaival kezdődött a mérkőzés. A vezetést már az első percekben megszerezhették volna a bajaiak, de Borkovics és Pálmai is elhibázták a kí­nálkozó helyzeteket. Szekszárd ebben a játékrészben veszélyte­lenül támadott. Fél óra eltelté­vel visszaesett a bajai csapat, s a vendégek öt perc alatt két gólt értek el. A 30. percben egy bal oldali támadás végén Ungi 15 méterről talált a bajai ka­puba, 5 perc múlva Micskó ne­héz szögből küldött lövéssel nö­velte a szekszárdi gólok számát. A bajai csapat elkeseredetten küzdött, de a nagyon keményen, helyenként durván védekező szekszárdiakkal szemben nem tudtak eredményt elérni. A második félidőben teljesen eldurvult a játék. A gyengén működő játékvezető elnézte a szabálytalanságokat, s csakha­mar egymást követte az önbí­Fontos pontszerzés KUN BÉLA SE— SZEGEDI AK 2:2 (0:1) néző, Kiskunfélegyháza, 300 vezette: Losonczi. Kun Béla SE: Semperger — Tóth I., Pólyák, Puskás — Kér­dő, Papp — Tóth II., Munkácsi, Szabó, Mányoki, Csermák II. Edző: Dinnyési László. Szegedi aK: Jáger — Lippai, Nagy, Pető — Csanádi, Szalai — Szémán, Polyvás, Mochlár, Pusztaszeri, Köböl. Edző: Gal- góczi Károly. Az első percben Mányoki fe­jesét védte a szegedi kapus. A hazai csapat lassan lendült já­tékba, de fölényük állandósult. Tíz perc alatt öt szögletet értek el, de a lelkes szegedi védelem a kitűnő Jáger kapussal az élen, mindent mentett. A 20. percben háromhúzásos akció után Cser­mák II. nagy lövését fölé tolta a kapus. Sajnos, a hazai véde­lem ma nem állt feladata ma­gaslatán. Már az első vendég­támadást csak szerencsével úsz- ták meg. A 30. percben ugyan­is Polyvás átjátszotta az egész védelmet, végül a kifutó Sem­perger mellett ügyetlenül mellé lőtt. Munkácsi 25 méteres sza­badrúgását a kapus szögletre tolta. A 40. percben ismét átját­szottak a vendéglátók védelmét és Mochlár most már nem hi­bázott. 0:1. A második félidő hazai tá­madásokkal indult, de komoly helyzeteket egyelőre nem tud­tak teremteni. Végre a 20. perc meghozta az egyenlítést. Szabó szögletéből Tóth II. védhetetlen gólt fejelt. 1:1. Ez már a tize­dik szöglet volt. A 25. percben Mányoki szögletzászlótól ívelt szabadrúgását Szabó 10 méter­ről befejelte. 2:1. Kissé köny- nyelműsködött ezután a hazai védelem, s ennek eredménye­képpen a 35. percben feltartá­sért közvetett szabadrúgáshoz jutottak a szegediek, amelyből szöglet lett. A beívelt labdát az előrehúzódott Pető befejelte! 2:2. Az utolsó tíz percben mindkét csapat belenyugodott az eredménybe. A hazai csapat értékes ponthoz jutott. A hely­zetei révén a hazai csapat győ­zelmet érdemelt volna. Jók: Kérdő, Szabó, Csermák II., il­letve Jáger (a mezőny legjobb­ja). ráskodás és a durvaság. A 30. percben a pálya közepén bot­rányos jelenetek adódtak, amelyek végén Krémért és a szekszárdi Szűcsöt a játékvezető kiállította. Ez a jelenet negyed­óra múlva megismétlődött, s bár mindkét oldalon többen vetemedtek tettlegességre, a já­tékvezető a vétlen Kámánt küldte le a pályáról. Az utolsó percekben a bajai csapat ka­pujához szegezte a Dózsát, még­sem sikerült gólt lőniük. A formán alul játszó bajai csapatból senkit sem lehet ki­emelni. Megérdemelt yereség Szegedi Spartacus— Kiskunhalasi MÁV 4:0 (1:0) Szeged, 300 néző, vezette: Bai­da. A halasi csapat erőtlenül és igyekezet nélkül játszott. Meg­érdemelten szenvedett súlyos ve­reséget. Nagy a tömörülés a kiesőjelöltek között Pécs—Szombathely 2:2, Dunaújváros—Komló 1:0, Ferencváros—Eger 1:0, Csepel—Szeged 4:1. A három „részletben** lejátszott NB I. osztályú labdarúgó-bajnokság 27. fordulója különösebb változást nem okozott a táblázaton. A kieső­jelöltek között egyre nagyobb a tö­mörülés éts még az is előfordulhat, hogy valamelyik együttes rosszabb gólaránya miatt esik ki. A táblázat állása: 1. Ferencváros 2. U. Dózsa 3. Győr 4. Vasas 5. Diósgyőr 6. Tatabánya 7. Csepel 8. Pécs 9. Bp. Honvéd 10. Szeged 11. Dunaújváros 12. MTK 13. Szombathely 14. Salgótarján 15. Komló 16. Eger 27 24 3 — 79:16 51 27 17 6 4 79:30 40 27 13 10 4 61:33 36 27 14 6 7 61:32 34 27 10 7 10 46:46 27 27 8 10 9 35:33 26 27 6 13 8 32:41 25 27 8 8 11 29:36 24 27 7 9 11 43:48 23 27 8 .7 12 31:60 23 27 8 6 13 30:49 22 27 6 9 12 35:44 21 27 8 5 14 38:56 21 27 8 5 14 34:56 21 27 7 6 14 30:58 20 27 6 6 15 32:57 18 a totó 44. heti telitalálata 1. Dunaújváros—Komló 1:0 l 2. Pécs—Szombathely 2:2 x 3. Nyíregyháza—Bp. Előre 1:1 x 4. özd—Dorog 3:2 i 5. Oroszlány—várpalota 5:1 1 6. Budafok—Kecskemét 4:2 1 7. Fűzfő—Győri Dózsa 2:2 x 8. Pécsi Ércbányász—Pécsi VSK 4:2 1 9. Máza-Szászvár—Pápa 3:1 1 10. Gyula—KISTEXT 2:2 x 11. BEAC—Vasas Izzó 3:0 1 12. Ormosbánya—EVTK 3:2 l 13. Rudabánya—Nagybátony 2:2 x 14. Kazincbarcika—Esztergom 2r0 1 15. Egyetértés—Miskolc 8:0 1 16. Szállítók—pécsi Bányász i:l x Segítünk ajándékozási gondján GyümölcsborokbA! bő választékkal várjuk az é'elm'STerlzIetekben. i Kástelja meg és ajándékozzon ízlésének megfelelő lengyel gyümölcsbort.