Petőfi Népe, 1967. október (22. évfolyam, 232-257. szám)

1967-10-10 / 239. szám

Értékes győzelem BAJAI VASAS MTE—BONYHÁDI VASAS 3:1 (0:1) Baja, 600 néző, vezette: Sa- bácz. BMTE: Márton I. — Bálity, Márton II., Viszmeg — Dotoler, Rausch — Pálmai, Krémer, Pet- rity. Márity, Borkovics. Edző: Jászberény János. Az első negyedórában a ha­zai csapat fölényben játszott, de szép támadásaik eredmény­telenek voltak. Fokozatosan fel­jöttek a vendégek és igen ügye­sen adogattak, vezetésük mégis meglepetésszerűen hatott. A 38. percben egy távoli lövés Mar­ton I-ről kipattant és a befutó Szász közelről a hálóba nyom­ta. 0:1! Az MTE rendezte so­rait, mégis a félidő utolsó hely­zetét a vendégek hagyták ki. A II. félidőben már kezdés­kor látszott, hogy a vendégek védelembe vonultak. A bajai csapat ügyesen kihasználta ezt, és már a 2. perc végén Márity fejesgóljával egyenlített. 1:1! Az MTE támadásai átgon- doltabbakká váltak, de a Bony- hád lelkesen védekezett. A 10. percben Krémer pontos átadá­sát Borkovics 12 méterről a bal felső sarokba fejelte. 2:1! A mérkőzés legszebb mozzanata volt. A vendégek újabb kísérle­tet tettek az egyenlítésre, de egy kapufán kívül mást nem értek el. A 42. percben végle­gessé vált a hazai győzelem. A bonyhádi kapu előtt Krémer el­csípett egy átadást, és közelről hatalmas gólt lőtt. 3:1! Nehéz, küzdelmes mérkőzés után a szünet után feljavult ba­jai csapat megérdemelten sze­rezte meg a fontos, két bajnoki pontot. Szeged. 300 néző, vezette: Gyarmati. H. MEDOSZ: Nagy — Juhász, Mészáros I-, Lipák — ölveczky, Csabankó — Vanyiska, Mészá­ros III., Varga, Tüske. Jáger. — Edző: Virágh István. Hazad kezdeményezés némi mezőnyfölénnyel — ez jellemez­te az első negyedórát. Ez alatt a 7. percben Gábornak, a 13. percben Sándor II-nek adódott gólhelyzete a halasiak kapuja előtt. A MEDOSZ védelemre rendezkedett be, s a hazai csa­pat támadott többet. Szórvá­nyos esetekben a halasiak is te­remtettek meleg helyzeteket, bár ezeket Schwarz kapus min­dig biztos kézzel hárította. A A totó 40. heti telitalálata 1. Várpalota—BVSC 1:0 l 2. Szállítók—Bp. Előre 1:0 1 3. Nyíregyháza—Sz.fehérvár 0:1 2 4. Budafok—Autóbusz 5:0 1 5. Szóin. MTE—Szegedi VSE 4:2 1 6. Cegléd—B. Spartacus 1:0 1 7. M.kovác&háza—Szóin. MTE 0:1 2 8. Vasas Izzó—EVTK 0:0 x 9. Dombóvár—Pápa 0:1 2 10. Spal—Roma 0:1 2 11. Brescia—Bologna 0:0 x 12. Sampdoria—Mantova 3:0 l 13. Napoli—Milan 1:1 x +1 14. Oroszlány—Pécsi Bányász 2:1 l 32i percben Vanyiskát a szege­di Varga megütötte, mire — meglepetésre — a játékvezető mindkettőjüket kiállította. Az I. félidő eredménytelen játéka után már a 10. percben vezetéshez jutott a MEDOSZ. A kitörő Csabankó kicselezte a kapust, az elhúzta Csabankó lá­bát. A 11-est Varga értékesítet­te. 0:1! A 14. percben egyenlí­tett a Spartacus Sándor II. kö­zeli lövéséből. 1:1! Az egyenlítő gól fellelkesítette a szegedieket és a 21. percben G erendeli a ve­zetést is megszerezte. 2:1. A MEDOSZ erősített, mezőnyfö­lényt harcolt ki, mégis a 27. percben újabb potyagóllal Ge- rendeli bebiztosította a győzel­met. 3:1! Vereség kiállításokkal SZEGEDI SPARTACUS—KKHALASI MEDOSZ 3:1 (0:0) fl nyugodfabban játszó csapat nyert SZAMUELY SE—SZONDI SE 2:1 (0:0) Székesfehérvár, 20o néző, ve­zette: Molnár. Szamuely SE: Kiss Gy. — Schifter, Csirmaz, Urnen hoff er — Alföldi, Bódis — Sz. Tóth, Berzi. Földes, Kátai. Lantos. Edző: Malomszegi Ottó. Az utóbbi hetek görcsös aka­rása után a már kiesőnek te­kintendő Szamuely SE nyugod­tan kezdett. Az erős szél a ha­zaiakat támogatta, de a kalo­csaiak Csirmaz és Bódis vezér­letével magabiztosan rombolták a Szondi SE támadásait. Az el­ső izgalmat Alföldi hazaadása okozta, de a kifutó Kiss Gy. felett a labda a kapu mellé ment. A 15. percben a fehérvá­ri Szőke kiugrott, de Bódis be­érte és szögletre szerelt. A Szondi játékosai mind idege­sebbé váltak, látva meddő fö­lényüket, és több esetben is szabálytalankodtak, de a játék­vezető minden szabálytalansá­got azonnal észre vett. A második félidőben a kalo­csaiak átvették az irányítást, és beszorították ellenfelüket. A 18. percben Földes három fehérvá­ri védőt cselezett ki, a kimoz­duló kapust is elfektette és 5 méterről a kapu közepébe lőtt. 1:0. A 26. percben Alföldi pon­tosan ívelt Berzi elé, aki jobbal lövő cselt csinált, majd bal láb­bal a kapu jobb alsó sarkába lőtt. 2:0. A 32. percben szögle­tet harcolt ki a hazai csapat. A beívelt labdát a Szondi közép­csatára a megtorpanó kalocsai védők között a kapu közepébe fejelte. 2:1. Izgalmassá vált a játék. A fehérváriak elkesere­detten harcoltak a kiegyenlítő gólért, de majdnem a kalocsaiak értek el újabb gólt. Földes el­csípett egy rövid felszabadító rúgást, azonnal a kapura tört. de a kifutó kapus ujjheggyel kapu fölé tudta tolni a labdát. A 40. percben Berzi nagy erő­vel lőtt szabadrúgását a Szondi SE kapusának csak bravúrral sikerült mentenie. A 43. perc­ben egy 10 méteres lövést Kiss Gy. bravúrral védett. Ezután a fehérvári csapat láthatóan fel­adta a játszmát. A Kalocsai Honvéd csapata nagyszerűen játszott. Őszi mér­kőzésein idegenben több pontot gyűjtött, mint odahaza. Jók: Berzi. Bódis, Földes, Csirmaz és Schifter. A halasi fiatalok jól megáll­té k a helyüket, és kis szeren­csével az egyik pontot hazahoz­hatták volna. —* Jók: Juhász, Mészáros I.. Varga és ölveczky. Röviden Aranyhomok Kupa kosárlab­da gyermek- és serdülőversenyt rendez a Kecskemét Városi Ko­sárlabda Szövetség december el­ső vasárnapján. Szerdán — október 11-ón — Kecskeméten a Széktói Stadi­onban előkészületi mérkőzésen látja vendégül a K. Dózsa a Szolnoki MTE csapatát. ég reménykedhet a Kun Béla SE KUN BßLA SE—OROSHÁZI KINIZSI 2:1 (1:0) Kiskunfélegyháza, 300 néző, vezette: Megyeri. Kun Béla SE: Semperger — Tóth I., Pólyák, Kérdő — Cseh, Papp — Tóth II., Munkácsi, Szabó, Mányoki, Csermák II. Edző: Dinnyés László. Már az első percben a lendü­lettel támadó orosházi csatárok két nagy lövését tette ártalmat­lanná Semperger. Később a mind jobban feljövő hazai csa­pat két szögletet harcolt ki. A sorozatos támadások a 17. perc­ben góllá értek. Papp pontos labdáját Munkácsi 10 méteres kapáslövéssel vágta a kapuba. 1:0! Még egy kapufát értek el a hazaiak, de az eredmény már nem változott. A II. félidőben már mindkét kapu több ízben is forgott ve­szélyben. A félegyháziak a 3. percben Szabó közeli lövéséből újabb gólt értek el. 2:0! Válto­zatos játék után a 31. percben Petrina egyéni játék után két lépésről szépített. 2:1! A hátra levő időben az Orosháza táma­dott, de szerencsére a hazai vé­delem az utolsó pillanatban mindig hárítani tudott. A Kun Béla SE a jó és vé­gig lelkes játéka alapján meg­érdemelte a győzelmet, mellyel felcsillant a bennmaradás re­ménye. — Jók: Pólyák, Papp és Munkácsi. A MÁV későn hajrázik KKHALASI MÁV— MAKÓI* VASAS 2:1 (1:1) ß upszláv műsora TV KEDD 9.40: Iskola-tv. — 14 00: Iskola-tv. — 17.40: Heti szemle albán nyelven. — 18.00: Hírek. — 18.10: Riportmü- sor. — '8 30: Telesport. — 19.10: Éb­resztőtől takaródéig. — 19.54: Jó éj­szakát, gyerekek! — 20.00: Tv-hír- adó. — 20.40: Dokumentumfilm. — 20.55: Játékfilm. — 23.25: Hírek. Kiskunhalas, 300 néző, vezet­te: Sári L. H. MÁV: Horváth — Juhász. Savanya, Gyugel II. — Lévai, Suba — Tóth I., Szalma, Faddi, Oláh, Lőrik. Edző: Várhegyi Ferenc. Kezdés után már a 2. perc­ben a vendégek veszélyeztettek és Horváthnak bravúrosan kel­lett védenie Újvári éles lövé- J sét. Ellentámadás során az 5. J percben vezetéshez jutott a MÁV. Tóth I. nagy lövése a vetődő Géráról felpattant, és Oláh a felső léc alá vágta. 1:0! Változó mezőnyjáték után a 37. percben Savanya hátrafelé fe­jelt. Székely rácsapott, elfutott és a kiugró Horváth mellett az üres kapuba lőtt. 1:1! Fordulás után mindkét rész­ről egymás hibáiból éltek. A mérkőzést eldöntő gól a 40. percben esett, amikor Faddi ügyesen kiugrott a makói vé­dők gyűrűjéből és a hálóba so­dorta a labdát. 2:1! A győzelem ellenére a MÁV játéka nem volt meggyőző. Jók: Lévai, Tóth I. Súlyos botrány a női kézilabda-rangadón Hová vezet az egészségtelen rivalizállás Kézilabdapályán nem ritka eset a szabálytalankodás, sőt az is gyakran előfordul, hogy a felajzott idegzetű játékosok vagy nézők sportszerűtlensége­ket követnek el. Ami azonban vasárnap Kecs­keméten előfordult a női kézi­labda-rangadón, az messze túl­halad minden határt és józan elképzelést. Mi is történt tulajdonképpen? Helyi rangadóra állt fel a két kecskeméti női kézilabdacsapat. A mérkőzésnek valójában sem­mi tétje nem volt már, hiszen a Kiskőrös első helyét egyik kecskeméti együttes sem veszé­lyeztette. Mégis volt egy tét: az örök rivalizálás, amely már évek óta nem a legegészsége­sebb irányban vezeti a város női kézilabdasportját. A megyei kézilabda szövetség előrelátó akart lenni és a mér­kőzésre budapesti játékvezetőt kért. A mérkőzés mintegy kétszáz néző — jobbára KTE-szurkolók — jelenlétében úgy indult, hogy biztosan győz a lila-fehér csa­pat. a félidőben 3:1, majd 5:3 volt az állás a KTE javára. Az addig simán folyó mérkőzés ek­kor váratlan eset miatt egy­szerre megváltozott. A KTE ka­pusa, R.-né egy védés után az őt támadó játékost megütötte —, hogy miért, az még nem derült ki. A játékvezető a ka­pust azonnal, végleg kiállította.' Ekkor még úgy látszott, nincsen különösebb baj, csupán a KTE érezte meg a kapus hiányát, mert egymás után négy gólt kaptak és elvesztették a mérkő­zést. Alig fújta le azonban a já­tékvezető a találkozót, egy női néző nekirontott a bírónak és ütlegelni kezdte. Csakhamar se­gítőtársa is akadt a KTE koráb­ban kiállított kapusa és egyik játékosa, G. M. személyében. Jó néhány perc és leírhatatla- nul csúnya jelenetek követték egymást, mire sikerült a ma­gukról megfeledkezett embere­ket a közben kiérkezett URH- járőr segítségével megfékezni. Az itt felsoroltakhoz nem kell különösebb kommentár. Nem akarunk a megindult vizsgálat elébe vágni, de az bizonyos, hogy függetlenül az ügyet nyil­ván követő bírósági eljárástól, azoknak, akik ezt elkövették, nincsen helyük a sportpályán, de még annak környékén sem. Javasoljuk azonban az illeté­keseknek, hogy a történtek ki­vizsgálásánál azt is nézzék meg, hogy milyen nevelés folyik az olyan szakosztályban, ahol ilyen előfordulhat és azt is, hogy van-e értelme a két helyi csapat egészségtelen rivalizálá­sának. Mert valahol itt talál­hatják meg a bajok forrását. Sz. Z. • KOSÁRLABDA • DIÓSGYŐRI VTK—KECSKEMÉTI DÓZSA 66:57 (31:28) NB I. női. Miskolc. 200 néző. V.: Karner, Pajor. K. Dózsa: D. Kovács (11), Bajtai (4) — Szelei (7) — Czé- gai (15), Szaibó E. (8). Csere: Ko- vácsné (8), Bende (2), Szent- annay (2), Nagy, Fekete. Mol­nár. Edző: Adamik Ferenc. Érdekes, változatos mérkő­zést vívott a két csapat. Az első félidő végig teljesen szoros volt, de mindig a DVTK vezetett 2—3 ponttal. A szünet utáni első percekben védekezési hi­bákból 10 ponttal húzott el a Diósgyőr. A Dózsa nagy erővel küzdött és sikerült felzárkóz- niok. A végén már csak 3 pont volt a DVTK előnye, de a Dó­zsa ekkor nem tudta kihasz­nálni, hogy a nagy hibával ját­szó hazai kulcsjátékosok már nem védekeztek, sőt az. utolsó percben sikeres dobásokból 9 pontos lett a hazai csapat győ­zelme. A vereség ellenére a kecskeméti csapat jól' játszott és csak a védekezésben elkö­vetett hibák miatt vesztett. Jók: D. Kovács, Czégai, Sza­bó, Kovácsné, ill. Horváth Zs. 25, Némethyné 15. VTSK—BAJAI FEHÉRNEMÜGYAR 76:37 (32:17) NB I. női. Baja, 100 néző. V.: Mikuska Bánsági. Baja: Mándi (6), Grünfelder — Martiinovicsné (13) — Már­ton (4), Jerkovits (4). Csere: Ko- rodi (9), Molnár (1), Aladics. Edző: Vass László. A bajnoki táblázat első és utolsó helyezettjének találko­zóján nem volt különösebb tét. A bajai lányok megfiatalított együttese nagyon nyugodtan játszott, sokkal jobban, mint az előző héten a gyengébb csapat ellen. Jobb büntetődobásokkal és pontosabb „ziccerekkel” akár szoros eredményt is érhettek volna el. Kár hogy Mándi kői rai sérülése miatt nem tudott tovább játszani. Jók: Ináncsiné 34, Bohátynd 13, ill. Martinovicsné. / Bajai Vízügy—Szegedi Postás 71:67 (40:34) NB II. férfi. Baja. 100 néző. V.: Mikuska, Bánsági. Baja: Vétek (20), Gombás (11) — Csátaljai (4) — Kovács (9), Győrfi (23). Csere: Pásztor (4), Vass (2), Jéger, Dunai, Görbe. Edző: Bacsfay Gyula. A mérkőzés a 3. helyen álló vendégcsapatnak volt nagy je­lentőségű, mert még nem ad­ták fal a bajnoki reményeket. A NŐI 1 VTSK 2. Sz. Vasas 3. MTK 4. Diósgyőr 5. Bp. Előre 6. Bp. Vörös 7. Bp. Petői! 8. TFSE 9. Sopron 10. Sz. Építők 11 Kecskemét 12 Eger 13. VM KÖZÉRT 14. Baja i i. Állasa 17 16 1 1186:809 33 17 16 1 1137:917 33 17 13 . 4 1182:802 30 17 13 4 1053:788 30 17 12 5 1154:1013 29 17 11 6 1020:855 28 17 8 9 937:889 25 17 8 9 950:940 25 17 7 10 947:1077 24 17 6 11 876:1067 23 17 5 12 916:1019 22 17 2 15 831:1150 19 17 1 16 756:1113 18 17 1 16 759:1216 18 Az első félidőben szoros küz­delemben a bajai csapat veze­tett. A szünet után a Szeged átvette a vezetést. A Vízügy csak a végén jött fel ismét. Két perccel a vége előtt újra a ba- jaiak 3 pontos előnyét mutatta a tábla. Éltkor Pásztor, Vétek és Gombás kipontozódott, de a Postás már nem tudott újítani, sőt a bajaiak büntetőből még növelték a győzelem arányát. Jók: Vétek, Győrfi, Gombás,’ ill. Kecskeméti 16. Bp. Honvéd—Kecskeméti Petőfi 116:91 (48:38) NB 1-es csapatok barátságos mérkőzése. Kecskemét, 200 né­ző. V.: Szikrai, Zsolnai. A válogatottak nélküli Hon­véd pompás játékkal győzött: Ld.: Hódi 19, Temesvári 16, Táczos PB, ill. Kovács 12, Fel­legi 12, Király és Csikai 11—11.