Petőfi Népe, 1967. szeptember (22. évfolyam, 206-231. szám)

1967-09-12 / 215. szám

Sok gólhelyzetet hagyott ki a Dózsa Ózdi Kohász—Kecskeméti Dózsa 1:1 (1:0) Kecskemét, 1800 néző, vezette: Vadas J. Ózd: Katona — Gál, Frenko, hogy Kiss n. a közelben állt Kiss II. azonban nem tudta ki­használni a nagy gólszerzés! le­NB I-es SZEAC-cal előkészítő mérkőzést játszik. Jól kezdődött a második félidő. Kiss n. a kiinduló kapus mellett ügyesen helyezte a labdát a hálóba Biztos győzelem a kézilabda NB ll-ben KECSKEMÉTI FGT—CEGLÉDI ÉPlTÖK 28:16 (16:4) 1 NB n. férő mérkőzés, Kecs­kemét, 200 néző, v.: Szekeres. K. FGT: Tigyi — Horváth, Seffer, Deák — Kúti. Gyovai I., Vadász. Csere: Kolarovszki, Ma- róti, Gyovai II. Edző: Czagány Károly. Nagy lendülettel kezdett az FGT, és már az első támadást csak 7-es árán állították meg a NB II. KELETI CSOPORT 1. Szolnoki MTE 20 14 4 2 38:15 32 2. Szegedi VSE 20 11 7 2 43:26 29 3. Budai Spart. 20 11 3 6 37:21 26 4. Jászberény 20 9 5 6 32 38 23 5. KISTEXT 20 8 5 7 30:23 21 6. Kecskeméti TE 20 8 5 7 19:19 21 7. Cegléd 20 8 3 9 38:26 19 8. Szolnoki MÁV 20 6 7 7 36:25 19 9. MGM Debrecen 20 7 5 8 26:32 19 10. Gyula 20 9 1 10 27:38 19 11. Békéscsaba 20 7 3 10 21:28 17 12. Kiskunfélegy. 20 7 3 10 22:37 17 13. Goldberger 20 6 4 10 28:41 16 14. Martfű 20 6 3 11 24 39 15 15. Pénzügyűr 20 7 1 12 31:43 15 16. Mezőkovácöh. 20 6 1 13 1233 13 A forduló eredményei: MGM Deb­recen—KISTEXT 1:0, Budai Sparta­cus—Gyula 5 U, Szolnoki MÁV—Mart­fű 0 a, Cegléd—Pénzügyőr 3 a, Jász­berény—Goldberger 2:1; Békéscsaba —Szolnoki MTE ó:l. ceglédiek. A büntetőt Horváti! nagy nyugalommal értékesítet­te. Az FGT ötletes és gyors tá­madásokat vezetett és szinte minden labdamenet gólt hozott. Az eredmény alakulása 3:0, 3:1, majd a 15. percben már 10:1 arányú vezetéshez jutott a kecs­keméti csapat. Ezután a ceglédi csapat idegességében durvasá­gokkal próbálkozott, de a já­tékvezető minden szándékos ütést kiállítással büntetett. Már 14:1 volt az eredmény, amikor a kecskeméti csapat kiengedett és végül 16:4-el fordulták. A szünet után már csak fél­gőzzel játszott az FGT, és ki­egyenlített lett a játék. A kecs­keméti csapat védekezése már nem volt olyan tömör és így csak Tigyi ragyogó védései­nek köszönhetik, hogy nem kap­tak több gólt. A mérkőzés így is érdekes és izgalmas volt, és a fölényes kecskeméti győzelem egy pillanatig sem volt vitás. AZ FGT csapatából Kúti, Gyovai I. és Tigyi játszott ki­emelkedően, de a többiek is ki­tűnő teljesítményt nyújtottak. Amíg komolyan védekeztek, a Cegléd nem tudott gólt lőni. G.: Kúti 7, Gyovai L 6. Deák 5, ill. Vass 6. Borbás II.; Murányi — Mahai, Dolezsár — Váraljai, Széles, Barna, Fűkő. Edző: Kálnai László. K. Dózsa: Gór —Oláh, Vincae, Lantos, Szőczey — Peller, Dobó — Jósa, Kiss II., Gogolák, Rozgo- nyi. Edző: Titkos PáL Enyhe széllel szemben kez­dett a vendégcsapat. Az első ka- puralövés Kiss II. érdeme volt, Katona védte a labdát. Jó iram alakult ki már a mérkőzés ele­jén. A vendégek is lendületes támadásokat vezettek fürge csa­táraik révén. A 9. percben nagy taps jutalmazta a Dózsa táma­dását. Oláh — Jósa — Kiss II. volt a labda útja. A csatár nagy lövést küldött a kapu fölé. Tá­madásban maradt a Dózsa és egy perccel később Gogolák ke­rült tiszta helyzetbe, de az ötö­sön rosszul találta el a labdát. A küzdelem változatosságát je­lezte, hogy a 12. percben a ven­dégek vezettek egy veszélyes tá­madást a jobb oldalon. Széles jó helyzetben mellé lőtte a labdát. A Dózsa távoli lövésekkel kí­sérletezett. Peller, majd Rozgo- nyi bombája nyomán zúgott el a labda a léc fölött. A 22. perc­ben ismét gólhelyzete akadt a Dózsának. Jósa — Kiss II. volt a labda útja, ő Gogolákhoz to­vábbított, aki azonban tiszta helyzetben lyukat rúgott. Tovább tartott a Dózsa fölé­nye, mégis egészen váratlanul a vendégek lőttek gólt és sze­rezték meg a vezetést. A 25. percben Dobó hibájából támadásba lendült a Kohász. Váraljait nem tudták sze­relni a védők, a csatár Fü- köhöz továbbította a labdát és a fedezetlenül hagyott játékos biztosan lőtt a há­lóba. 1:0 az ózdiak javára. Néhány percig a vendégek tá­madtak, majd újra a Dózsa vet­te át a játék irányítását. A 33. percben nagy gólhelyzet adódott az ózdi kapu előtt. A megzava­rodott Frenkó haza akarta ad­ni a labdát, nem vette észre, nf>HWlVri .............. P ETŐFI NÉPE A Magyar Szocialista Munkáspárt Bács-Kiskun megyei Bizottsága és a megyei tanács lapja. Főszerkesztű: F. TOth Pál Kiadja a Bács megyei fcapkladd Vállalat Felelős kiadó: Mezei István Igazgató Szerkesztőség: Kecskemét. Városi Tanácsház Szerkesztőségi telefonközpont: 26-19. 23-16. Szerkesztő bizottság 19-38 Kiadóhivatal: Kecskemét. Szabadság tét 1/a Telefon: 1T-09 Terjeszti a Magyar Posta. Előfizetési díj 1 hőnapra 18 forint Bács-Kiskun megyei Nyomda V. Kecskemét - Telefons 11-85 Index; 25 065 hetőséget. Eredménytelen Dózsa-támadá- sokkal telt el az első félidő hát­ralevő része. A Dózsa számára jól folytató­dott a küzdelem a fordulás után. Már a 2. percben gólt ért el. Két húzásból állt a Dózsa tá­madása. i Jósa pontosan szöktette Kiss Il-t, aki kiugrott a védők közül és védhetetlenül lőtte a labdát Katona hálójába. 1:1. A közönség harsány biztatá­sa mellett támadott a Dózsa és a 7. percben Kiss Il-t az utolsó pillanatban tudták szerelni a vé­dők. A Dózsa-játékosok min­den tőlük telhetőt elkövettek a győzelem érdekében, lendületes támadásokat vezettek az ózdi kapu felé. A 35. percben az egyik hazai roham végén Jósa két méterrel a kaputól hibázott. Néhány perccel később Lantos lövése nyomán került a labda a kapu fölé. Dózsa-támadásdkkal ért véget a találkozó. Érdekes, változatos küzdelmet hozott a két kiesés ellen küzdő csapat találkozója. A Dózsa sok jó támadást vezetett ellenfele kapuja felé, de mindössze egy ízben sikerült bevenni ellenfele hálóját. Ügy láttuk, a Dózsa-já- tékosok formája javult és a csapat küzdőszelleme is jobb, mint az elmúlt hetekben. A vé­delem egy-két esetben ingado­zott, a fedezetpár sokat volt já­tékban. Peller jól szerelt és sok jó labdát adott előre. A csatár­sor legjobb része a Jósa—Kiss II. szárny volt. A vendégek legjobbjai: Kato­na, Gál, Széles és Fükő voltak. Vadas J. játékvezető nagyon jól bíráskodott. • Szerdán délután 4 órakor a Kecskeméti Dózsa Szegeden az A LABDARUGÓ NB L B Állasa 1. Egyetértés 23 12 7 4 37!21 31 2. Oroszlány 23 12 6 5 46:24 30 3. Székesfehérv. 23 12 5 6 33.-25 29 4. BVSC 23 10 8 5 32:17 28 5. Szállítók 23 12 4 7 37:21 28 6. Pécsi B. 23 11 5 7 30:20 27 7. MVSC 23 10 5 8 24:24 25 8. MA VÁG 23 9 6 8 29:24 24 9. Bp. Élűre 23 9 6 8 22:25 24 10. Nyíregyháza 23 9 4 10 27:30 22 11. Dorog 23 8 5 10 26:28 21 12. Bp. Spartacus 23 9 2 12 27:28 20 13. Kecskemét 23 7 6 10 22:26 20 14. Várpalota 23 6 8 9 23:33 20 15. Ózd 23 4 11 8 20:35 19 36. Budafok 23 3 11 9 16:32 17 17. Autóbusz 23 5 5 13 13:34 15 18. DVSC 23 5 4 14 20:43 14 A forduló eredményei: Várpalota —Székesfehérvár 0:2, Budafok—Nyír­egyháza 1:1, Szállítók—Ganz-MÁVAG 1:1, Oroszlány—Autóbusz 2:0, Egyet­értés—Bp. Spartacus 1:0, BVSC—Bp. Előre 2:3, Miskolci VSC—Debreceni VSC IÄ Pécsi Bányász—Dorog 1:0. Bajnokjelöltet győzött le a Vasas Kiskunfélegyházi Vasas — Szegedi Vasutas 2:1 (1:0) Kiskunfélegyháza, 1600 néző. Vezette: Mike. F. Vasas: Bolya — Bense, Cserkó, Fekete, — Kelemen, Sahin II. — Pünkösti, Ádárn, Bohács, Ézsi, Kovács II. Edző: Kanyó János. SZVSE: Gilicze — Katona, Thékes, Hájas — Karsai, Far­kas — Tóth III. Vörös, Salánki, Majzik, Kiss IIL Edző; Kalo­csai Géza. A vendégek jöttek előbb len­dületbe és gyors egymásután­ban két szögletet értek le, majd kétszer a 13-osról szabadrúgás­hoz jutottak. Lövéseik azonban rendszerint a jól tömörülő fél­egyházi sorfalban akadtak el. Negyedóra után a vendégek el is lőtték a puskaporukat és a hazaiak vették át az irányítást. A 22. percben Bohács lefutotta Thékest, és hatalmas lövést kül­dött. Gilicze kapujára. A szegedi kapus a bombalövést csak ki­ütni tudta. A kipattanó labdát Kovács II. mintegy 10 méterről a bal sarokba vágta. 1:0! To­vábbra is támadott a hazai csa­pat és fölényüket újabb két szöglet jelezte. A 40. percben a kiugró Bohácsot felvágták, de a játékvezető nem alkalmazta az előnyszabályt, s így oda lett a jó helyzet. Szünet után mindenki sze­gedi fölényt várt, de meglepe­tésre a Vasas irányította to­vábbra is a játékot. A 9. perc­ben Bohács szépen elfutott és tízméteres lövését Gilicze alig tudta fogni. A 13. percben egyenlítettek a vendégek. Sa­lánki 20 méteres beadását Bolya csak kiütni tudta, s a jókor ér­kező Tóth III. biztosan lőtt a hálóba. 1:1! Két perc múlva a hazai együttes újból megszerezte a vezetést. Kovács II.—Ezsi— Ádám volt a labda útja, s az összekötő mintegy 10 méterről talált a szegediek hálójába. 2:1! A vendégek elkeseredetten tá­madtak. Egy nagy helyzetük is akadt, amikor Tóth III. az ötös­ről mellé lőtt. A mérkőzés vége felé a kifutó Bolya összecsa­pott az egyik szegedi csatárral. A kapus a földön maradt, sze­rencsére két perc múlva már harcképes lett. A 45. percben Pünkösti lefutott a jobb szélen. Megcélozta a szegediek kapu­ját. A játékvezető abban a pil­lanatban lefújta a mérkőzést. A javuló formában levő fél­egyházi csapat minden tagja di­cséretet érdemel, mégis ki keü emelni Sahin Il-t, aki a ro** zőny fölé nőtt Nagy harc volt Kecskeméti TE—Mezőkovácsházi Petőfi 1:0 (1:0) Mezőlkovácsháza, 1200 néző, vezette: Csák II. KTE: Molnár — Fekete n., Fekete I., Suhajda — Diószegi, Beregi — Sallai, Nagy Szappa­nos, Fássy, Barta. Edző: Németh József. M. Petőfi: Budácsik — Csep- regi, Gajdos, Bányik — Kenye­res, Bucsek — Bágor, Boné, Pa- sek, Gigatz II., Szilberredsz. Ed­ző: Herjeczky József. Teljesen borult, fülledt, meleg időben, hihetetlenül poros, gö­röngyös pályán került sor a ta­lálkozóra. Az első percekben a KTE „ízlelgette” a talajt, s szemmel láthatóan a játék lassí­tására törekedett. Mezőnyjáték után teljesen váratlanul, már az első támadás góllal végződött. Molnár kiugrását az oldalvona­lon túlra fejelte Bucsek. Suhaj­da partdobását Barta fejjél csúsztatta a védelembe ékelő­dött Szappanos elé. A középcsatár remekül ug­rott ki, s mintegy hét mé­terről a kifutó kapus fölött a léc alá bombázott 1:0. A remekbeszabott gól hatott a csapatra, s a kezdeményezést to­vábbra is maguknál tartatták. A 14. percben vezették a hazai­ak az első szép támadásukat, melynek végén Pasek lövése a kapu fölé szállt. A 17. percben Nagy tört a kapu felé, s csak szabálytalanság árán tudták sze­relni. Még ebben a percben Szappanos parádésan tálalt Fás­sy elé, de az óriási helyzetbe ju­tott csatár felbukott egy gö­röngyben. A 26. percben óriási balszerencse kísért egy KTE-tá- madást. Szappanos faképnél hagyta őrzőit, az elé futó kapus lába között gurított kapura, de a gólvonal előtt egy-két centi­méterrel elakadt a nagy homok­ban a labda. Ezután a hazaiak percei következtek, s csak a védelem határozottsága, no és Molnár remek védéssorozata akadályozta meg a kiegyenlí­tést. A második félidő eléggé csap­kodó játékkal kezdődött. Emlí­tésre méltó esemény először csak az 5. percben akadt. Ke­nyeres felső sarokba tartó bom­báját Molnár óriási bravúrral öklözte ki. Az ellentámadás so­rán Szappanos éles beadását Budácsik csak lábbal tudta vé­deni. A 13. percben Barta pon­tosan játszott Fássy elé, a csatár teljesen egyedül törhetett kapu­ra, de a felpattant labda a síp­csontjáról kapu mellé gurult. Feljöttek a hazaiak. Hosszú percekig beszorult a KTE, az' előrevágott labdák hamar vísz- szakerültek és így óriási nyo­más nehezedett a védelemre. Parázs jelenet is adódott, de Csák II. hamarosan rendet te­remtett. A 30. percben embe­rélte meg újra magát a csatár­sor. Egy gyors ellentámadás után először Fássy, majd Sallai került gólhelyzetbe, de mind­kétszer a kapusba lőtték a lab­dát. A 35. percben Szappanos, majd Barta küldött hatalmas lövést a kapura, de Budácsik bravúrosan hárított. Ismét a ha­zaiak veszélyeztettek hosszú perceken keresztül. Ólomlábon haladt az idő, bár a KTE csa­társora is kivette részét a vé­dekezésből. Alig vártuk, hogy a kitűnően bíráskodó Csák II. hármas sípjele felharsanjon. Csak 30 percig játszott igazán jól a KTE. Kár volt a későbbi idegeskedésért, kapkodásért. Szerencsére sikerült újítani a második félidőben is. A csapat minden tagja di­cséretet érdemel küzdőszelle­méért. A védelem hiba nélkül jászott. Molnár kapuja bevehe­tetlennek bizonyult. A fedezet­pár jól segítette a védelmet. A csatársor javuló formája bizta­tó. A vendéglátók legjobbjai: Budácsik, Bányik. Kenyeres H. P.