Petőfi Népe, 1964. szeptember (19. évfolyam, 204-229. szám)

1964-09-22 / 222. szám

Ismét gólképtelen volt a csatársor Jászberényi Lehel—Kecskeméti Dózsa 1:0 (0:0) Jászberény, 2500 néző, vezet­te: Wottava. J. Lehel: Horváth — Fekete I., Páncsics, Nagy I, — Józsa Buchár, — Sántha, Fekete II. Nagy II., Bíró, Szántai. Edző Szekeres András. K. Dózsa: Gór — Menczel, Be- rán, Winkler, — Morvái, Sző- czei, — Szappanos, Tanács, Pei­ler, Rozgonyi, Lieber, Edző Dragollovich Gyula. Nagyszerű labdarúgóidőben, de nem a legjobb talajú salakos pályán kezdődött a találkozó Az első eseményt Rozgonyi tá­voli lövése jelentette, mely saj­nos elkerülte a kaput. A 4. perc­ben viszont a kecskeméti kapu forgott veszélyben, de Nagy II. lövése is szintén célt tévesztett. A 8. percben ismét a hazai kapu előtt alakult ki egy kecskeméti helyzet. Tanácsot szabálytalanul elválasztották a labdától. A sza­badrúgást azonban nem tudta a lila-fehér támadósor kihasznál­ni. A 12. percben már-már úgy látszott, sikerül bevenni a jász­berényi kaput, ekkor ugyanis Tanács Szőczei átadásával meg­ugrott, de kivárt a lövéssel, és a védők felszabadítottak. Két perccel később viszont Gór vé­dett némi szerencsével egy kö­zeli fejest. A 20. percben új fordulathoz érkezett el a mérkőzés. Tanács Buchárral szemben szabályta­lankodott. Mindketten elestek, a jászberényi fedezet megfeled­SZUR-elozetes Az egész világon lázas előkészületek folynak a XVIII. nyári olimpiai já­tékokra. A magyar olim­pikonok első csoportja éppen ma indul útnak a színhely — Tokió felé —, ahol október 10-én meg­kezdődik a világ sporto­lóinak nagy seregszemlé­je. A megyeszékhely lakói azonhan az olimpiai meg­nyitóig sem unatkozhat­nak, mert egy rendkívül érdekesnek ígérkező sport- eseménynek lehetnek ta­núi. Szeptember 27-én, vasárnap délelőtt a váro­si sporttelepen rendezik meg az V. SZUR-t, azaz a helybeli színészek és új­ságírók hagyományos — mindig hatalmas küzdel­met hozó labdarúgómér­kőzését. Az olimpia szellemé­ben, ha nem is hasonló célokért mindkét fél meg­kezdte az év mérkőzésé­re a felkészülést. A he­lyi szakemberek szerint ismét kitűnő mérkőzésre, s maradandó emlékekre van kilátás. A színészek már teljes erővel edze­nek, ehhez módot ad ne­kik az úi színházi évad is. Végleges, hogy ekkor mutatkoznak be először a nagyközönség előtt a színházhoz újonnan átiga­zolt játékosok is, köztük olyan nevek, mint Koncz Gábor, Swetz András, Pi- róth Gyula és partjelző­ként Agárdi Ilona. Az újságírók, az újság­írók kérdéseire kijelentet­ték, hogy semmit sem árulnak el terveikből — majd a pályán bizonyíta­nak. Egy bizonyos, színvo- naltalanságban ez a mér­kőzés sem marad majd el egyik-másik NB-s rang­adótól. Befejeződtek a kecskeméti Országos Lovasnapok Ragyogó, napfényes időben került sor az Országos Lovas­napok utolsó fordulójára. A mintegy ötezer főnyi közönség színvonalas, izgalmas verseny­nek lehetett részese vasárnap délelőtt. A három számban starthoz álló közel 150 lovas és ló, tudása legjavát adta. A versenyen nézőként részt vett ifjú Tóth Béla — a tavalyi kecskeméti Lovasnapok favo- ritja (öt szám győztese) — a következőket mondta: — A jelenlegi versenynek legnagyobb erénye, hogy részt­vevői — mind a lovasok, mind a lovak — fiatalok. A tavalyi pá­lyánál nehezebb az idei! Sok­kal modernebb — nemzetközi színvonalnak megfelelő — aka­dályelhelyezés biztosítja a ma­gasabb színvonalú versenyle­hetőségeket. örvendetes látni a fiatal lovasiskolák lovasainak sokszor kiváló teljesítményeit és az új lovakat, amelyek kö­zül nem egyről még sokat fo­gunk hallani. Bács-Kiskun megyét a Bajai Állami Gazdaság MEDOSZ- sportköre képviselte — kiváló­an! Majdnem minden számban helyezést értek el, sőt a fiatal Veress Béla Ragyogó nevű lo­vával megnyerte az iskolák egyéni ugróbajnokságát. A nézők közül nem egy em­ber akadt aki föltette a kérdést, „miért nincs Kecskeméten is lovasiskola?” Igaz, pályánk már van, lovaink is lennének, lova­sok is... Mi hát akkor ennek az akadálya? Gondolom, érde­mes lenne vele foglalkozni! Mindent egybevetve, Kecske­méten megrendezésre került Országos Lovasnapok nagyban hozzájárultak Kecskemét híré­nek növeléséhez. EREDMÉNYEK: Lovasiskolák egyéni ugróbajnoksága: 1. Ve­ress Béla, (Ragyogó n. 1.) Baja, 2. Szabó Károly (Csillaglánya n. 1.) Sárvár, 3. Schuszter Fe­renc (Rosszcsont n. 1.) Szombat­hely. Díjugratás 1,30 m: 1. Mics- kó János (Asztrál n. 1.) Bábol­na, 2. Nagy László (Harkány n. 1.) Mezőhegyes, 3. Harmann Mihály (Csókos n. 1.) Nyíregy­háza. Nemzetközi díjugratás: 1. Kovács János (Inka n. 1.) Me­zőhegyes, 2. Kruzics József (Fantázia n. 1.) Mezőhegyes, 3. Móra László (Szomjas n. 1.) BLK. Puissance: 1. Goscik Zde- nek (Asztor n. 1.) Nyitra, 2. Micskó János (Asztrál n. 1.) Bá­bolna, 3. Makkos Vilmos (Aranyólom n. 1.) Szombathely és Goscik Zdenek (Ladni n. 1.) Nyitra. Ménesek díja, csapat- verseny: 1. Mezőhegyes (Ko­vács J., Kecskeméti J., és Nagy László). 2. Kerekeskő (Vészeli J., Frank J., Széplaki P., So­mogyi Gy.). 3. Sárvár (Skub- lics I., Szabó K., Móra L.). Nemzetközi csapatverseny: 1. Budapesti Lovasklub, 2. Szlo­vákia II. csapat, 3. Gödöllői Ag­ráregyetem. Magyar fogatderbi: Mezőhegyesi Állami Gazdaság Nóniusz kancafogata, (hajtó: Szentmihályi Ferenc). 2. Szil- vásváradi Állami Gazdaság Lipicai kancafogata. (A-csapat), (hajtó: Beke János), 3. Orszá­gos Állattenyésztési Felügyelő­ség debreceni Nóniusz ménfo­gata (hajtó: Lukács József). Kosárlabda BAJAI MTE — BP. PETŐFI 56:33 (25:13) NB I-es női mérkőzés, Eaja, 10C néző. V.: Velkey, Hável. BMTE: Eognár (8), Pásztor (12) — Dikán (12) — Csátáljai (9), Állaga (5). Csere: Mándi (6), Sztipity (4), Grünfelder I. Nagy lendülettel kezdett a bajai csapat, de az első percben több dobás kimaradt. A Petőfi nagy magassági fölénye elle­nére a palánk alatt a bajaiak birtokába kerültek a lepattanó labdák. A BMTE szerezte meg a vezetést és már 8:0-ra elhú­zott, amikor a fővárosi csapat az első pontokat dobta. A ba­jai csapat nem lankadt és egy- egy a Petőfi által elért kosárra hárommal válaszoltak. 16:6-os vezetés után rövid időre feljött a Petőfi, de csak megközelíteni tudta a bajai csapatot. Mindkét oldalon sok személyi hibát vé­tettek a játékosok, de míg a fővárosi csapatban a hibák ará­nya megoszlott a játékosok kö­zött, addig a bajaiaknál rend­szerint ugyanazok követtek el hibát és az egyébként kitűnően játszó Bognár már az első fél­idő végén kipontozódott. A szü­net után változatlanul a bajai csapat volt fölényben. A ven­dégek most is sok személyi hi­bát vétettek és a bajai lányok a büntetőket ezúttal majdnem 100 százalékosan értékesítették. Előbb két Petőfi játékos, majd az utolsó 5 percben Dikán pon­tozódott ki. A bajai csapat ál­landóan növelte előnyét és vé­gül is megérdemelten győzött ilyen nagy arányban is. Az él­csoportba tartozó Petőfi elleni győzelem — melyet csak titok­ban reméltünk — a jó felké­szülés és a lelkes játék ered­ménye volt. A játékosok betar­tották az előre kitervezett tak­tikát és ezúttal védekezésben is kitűnő teljesítményt nyújtottak. A csapat minden tagját dicséret illeti, mégis Dikán és Csátaljai tűnt ki az együttesből. A két budapesti játékvezető kitűnően bíráskodott. Veress Béla a lovasiskolák egyéni ugróbajnokságának győztese^ Ragyogó nevű lovával az akadály fölött. Hét végi sporteredmények LABDARÚGÁS: Az MNK elődöntőjében a következő ered­mények születtek: Ferencváros —Miskolci Honvéd 5:2 (2:2), Bp. Honvéd—Üjszegedi TC 2:0 (1:0), Győri ETC—Dorogi Bá­nyász 1:0 (1:0). — Az elődöntő sorsolása: Ferencváros—Győri ETO, Bp. Testvériség—Bp. Honvéd. ATLÉTIKA: Prágában férfi csapatunk minimális négypon­tos vereséget szenvedett, míg női atlétáink 11 pontos győzel­met arattak. A verseny máso­dik napján három új magyar csúcs született. Férfi hármas­ugrás: Kalocsai 16,16 m, férfi 4x100 m: 39,8 és női 400 m Munkácsi 54,4. A verseny meg­lepetése Zsivótzky veresége a kalapácsvetésben honfitársátél, Ecksch midtől. VÍZILABDA: A budapesti nemzetközi vízilabda tornát Ma­gyarország csapata nyerte Cseh­szlovákia, Lengyelország, Auszt­ria és Franciaország előtt. TOTÓEREDMÉNYEK: 2, 2, l, 2, 1, 1, 1, 1, 1, 1, 1 2 1. A 13+1- es mérkőzés: x. PETŐFI NÉPE A Magyar Szocialista Munkáspárt Bács-Kisikun megyei Bizottsága és a megyei tanács lapja. Főszerkesztő: dr. Weither Dániel. Kiadja a Bács megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Mezei István igazgatf Szerkesztőség: Kecskemét, Városi Tanácsház Szerkesztőségi telefonközpont: 26-19, 25-16. Szerkesztő bizottság: 10-38. Vidéki lapok: 11-22. Kiadóhivatal: Kecskemét, Szabadság tér l/a Telefon: 17-09. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető: a helyi postahivataloknál és kézbesítőknél. Előfizetési díj 1 hónapra 13 forini Bács-Kisikun megyei Nyomda V. Kecskemét — Telefon: 11-83, Index; 33 063! ;t- kezett magáról és földön fekve Ta-'ácsba rúgott. Wottava játék- te vezető természetesen kiállította. A hazai csapat tehát tíz játékossal folytatta a küzdel­met. , e- A 32. percben gólt ért el "a 5- kecskeméti csapat, de Lieber 1- fejese les miatt érvénytelen volt. 5: A félidő hátralevő perceiben in­kább a hazaiak kezdeményeztek а, többet. Górnak két ízben isbra- >s város védésre volt szüksége ah­б. hoz, hogy hálóját megóvja a i- góloktól. i" Hazai rohammal kezdődött a második félidő, s Eíró lövése a u kecskeméti kapu fölé szállt. [. ^ Az 5. percben újra a Dő­lj zsa szerezhette volna meg i a vezetést. Ekkor Szappanos 1 tört a Lehel kapujára, de ö is kivárt a lövéssel és így j odalett a gólszerzés lehe­tősége. r A hazaiak nagyon keményen, " sokszor durva belemenésekkel 5 akadályozták meg a kecskeméti ' támadások kibontakozását. Eny- ’ he kecskeméti fölény alakult ki, : de nagy gólhelyzet ekkor nem • volt. Már-már mindenki elköny­velte a 0:0-ás döntetlen ered­ményt, amikor a 37. percben ■ egészen váratlanul a hazai csa- s pat javára dőlt el a mérkőzés. Egy beívelt labdát a szem­füles Szántai egyből védhe- tetlenül lőtt a léc alá. 1:0. A gól természetesen nagy örömet keltett a hazai közönség körében. A fellelkesült Jászbe­rény fölényével zajlottak le az utolsó perceit. Gór két nagy lö­vésit tett még ártalmatlanná A Dózsa újra balszerencsés mérkőzést vívott. A látottak alapján a döntetlen eredmény híveben fejezte volna ki a két csapat közötti erőviszonyt. Hogy mégsem lett döntet­len, az a gólképtelenek bi­zonyult kecskeméti csatár­soron múlott A védelem megtette a magá­ét. Szinte kifogástalanul műkö­dött a fedezetpár is A csatár­sor azonban csak a mezőnyben nyújtott elfogadható teljesít­ményt. A kapu előtt keveset vállalkoztak lövésre. A Jászberényi Lehel harcos erényeket csillogtatott. Kár, hogy néha a megengedettnél is sokkal keményebben játszanak egyes játékosaik. Nekünk Hor­váth, Nagy II. és Sántha játé­ka tetszett a legjoban. Wottava játékvzető jól vezet­te a nehéz mérkőzést. NB n. KELETI CSOPORT: 1. Egri Dózsa 27 16 6 5 50:25 38 2. Jászberény 27 16 5 6 36:21 37 3. Bp. Előre 27 13 8 6 37:*3 34 4. Bp. Spartacus 27 IS 6 8 49:27 32 5. Kecskemét 27 IS 5 9 41:25 31 6. Szóin. MTE 27 13 4 10 41:32 30 7. BCS. Előre 27 11 7 9 41:48 29 8. Gyula 27 10 7 10 42:31 27 9. SZOln. MÁV 27 10 7 10 38:36 27 10. Szegedi VSE 27 9 8 10 50:43 26 11. Nagybátomy 27 9 7 11 28:27 25 12. KISTEXT 27 7 9 11 34:41 23 13. Vasas Izzó 27 10 3 14 32:40 23 14. Nyíregyháza 27 8 6 13 32:50 22 15. Kisterenye 27 7 8 12 32:52 22 ‘ 16. Baglyasalja 27 7 7 13 21:43 21 1 17. Miskolci B. 27 7 6 14 27:46 20 18. Detor. Dózsa 27 4 11 12 23:44 19 A forduló eredményei: Miskolci , Bányász—Vasas Izzó 2:0, Szolnoki MTE—Gyulai MEDOSZ 1:0, Szegedi , VSE—Szolnoki MÁV 1:1, KISTEXT— Nyíregyházi MSE 3:1, Bp. Előre— j Kisterenyei Bányász 4:1, Egri Dő- ssa—Debreceni Dózsa 6:1, Békéscsa- s Dal Előre—Baglyasalja! Bányász 2:0. , Magybátonyi Bányász—Bp. Sparta- r tus 2:1. . . ---------- r