Petőfi Népe, 1964. április (19. évfolyam, 76-100. szám)

1964-04-21 / 92. szám

NB n. KELETI CSOPORT: 1. Békéscsaba 7 4 3 — 12: 4 11 2. Szóin. MÁV 6 5 — 1 11: 3 10 3. Kecskemét 7 4 2 1 13: 7 10 4. Baglyasalja 7 4 2 1 8: 5 10 5. Gyula 7 3 2 2 7: 6 8 6. Ny. MSE 7 3 13 12:10 7 7-9. Bp. Előre 7 3 1 3 9:9 7 7-9. J. Lehel 7 3 1 3 8: 8 7 7-9. Kisterenye 7 3 13 12:12 7 10. KIS TEXT 7 3 1 3 9:10 7 11. Bp. Spartacus 6 2 2 2 11: 4 6 12. Szóin. MTE 7 3 — 4 7:12 € 13. Egri Dózsa 6 2 1 3 10:12 5 14. Nagybátony 6 2 1 3 2: 4 5 15. Debr. Dózsa 7 — 5 2 4:9 5 16. Miskolci B. 6 2—4 10:13 4 17. Vasas Izzó 7 1 1 5 5:14 3 18. Szegedi VSE 6 — 2 4 6:14 2 Eredmények: Jászberényi Lehal— Miskolci Bányász 3:1, Gyulai MB­­DOSZ—Nyíregyházi MSE 1:0, Nyír­egyházán?, Békéscsabai Előre-r-Egri Dózsa 1:1, Baglyasaljai Bányász— Kisterenyei Bányász 2:1, KISTEXT —Bp. Előre 2:1. Szolnoki MÁV— Vasas Izzó 1:0, Szegedi Vasutas— Debreceni Dózsa 1: L Nagybátónyi Bányász—Szolnoki MTE 1:0. Hét végi sporteredmények KOSÁRLABDA: A Liege-ben le­játszott Magyarország—Belgium férfi válogatott mérkőzésen a magyar csapat 62:61 (35:30) arányban le­győzte a belga válogatottat. TORNA: A nemzetközi torna férfi egyéni versenyét a japán Csurumi nyerte Endo előtt. A női egyes­­bes Ducza győzött Makrai előtt. TENISZ: Lengyelország két válo­gatott csapata Budapesten vendég­szerepeit. Az A. csapatok küzdel­mében Magyarország 3:l-re, a B. csapatoknál 4:l-re győzött. ATLÉTIKA: Magyarország mezei futóbajnokságának győztesei: Mécséi Lajos (Salgótarján), Kiss György (Győr) és Nagy Zsuzsa (BEAC). ÁSZT ALTTENIS Z: Magyarország bajnokai: Bérezik, Lukácsné, Fa­házi—Pigniczky, Földyné—Lukácsné, Rózsás—Lukácsné. SÚLYEMELÉS: Az országos vidéki ifjúsági súlyemelő csapatbajnoksá­gon Bagócs János (Oroszlányi Bá­nyász) a szakításban 118 kg-ra ja­vította az ifjúsági világcsúcsot. Totóeredmények: 1, 1, 1, 1, 2, I, x, 1, 1, x, 1, x. 2. . 13+1: 1. A LABDARUGÓ NB X. ALI.ASA: 1. Ferencváros 7 7-------16: 5 14 2. Bp. Honvéd 8 5 2 1 18: 8 12 3. Tatabánya 8 4 3 1 13: 4 11 4. Győri ETO 8 4 3 1 10: 5 11 5. MTK 8 4 1 3 11:10 9 6. Újpesti Dózsa 6 3 2 1 9:5 8 7. Bp. Vasas 8 2 4 2 6:6 8 8. Dorog 8 2 3 3 7: 8 7 9. Komló 8 3 14 ó:ll 7 10. Szeged 8 2 2 4 7:10 8 II. Csepel 7 2 1 4 6: 8 5 12. Pécs 8 1 3 4 4: 7 5 13. Diósgyőr 8 1 2 5 3:10 4 14. Debrecen 8 — 1 7 2:20 1 Eredmények: MTK—Újpesti Dózsa 2:1 (1:1), Tatabánya—Győr 1:0 (0:0) Győrött!, Ferencváros—Pécsi Dózsa 3:2 (1:2), Bp. Honvéd—Szeged 2:1 (1:1) Szegeden, Dorog—Debrecen 2:1 (0:1), Komló—Bp. Vasas 2:1 (1:0), Csepel—Diósgyőr 1:0 (0:0). Kézilabda NB II. BP. VÖRÖS METEORr— KISKUNHALASI MÁV 5:2 (2:1) Budapest. Az első vidéki NB II-s mérkőzésen szoros küzde­lemben vereséget szenvedett a MÁV női kézilabdacsapata. Az első félidőben jól védekeztek a halasi lányok, de a fordulás után a budapestiek nagyobb ru­tinja diadalmaskodott. A MÁV góljait Horváth K. és Modok szerezték. Abszolút győzelem a teke-rangadón KECSKEMÉTI MÁV—BP. CSEPEL 8:0 (2563—2334) Szombaton este játszották le Kecskeméten a MÁV-pályán az NB II. Keleti csoportjának férfi rangadóját a Kecskeméti MÁV és a Csepel csapatai között. A csepeliek nyolc ponttal vezettek a kecskemétiek előtt, úgyhogy a MÁV-nak 8:0-ra kellett győz­nie, hogy felkerüljön az első helyre. Sikerült! A kecskeméti csapat hatalmas lelkesedéssel küzdött és — az első pártól el­tekintve — valamennyi mérkő­zését több mint 30 fával nyer­te. A kecskemétiek eredményei: Mozsár 452, Földházi 450, Redei 433, Dudás 419, Pintér T. 410, Pintér G. 399 fa. A két csapat faátlaga 427—389. Földházi (K. MÁV) dob. Ellenfele dobáshoz készülődik. Középen Wiengert versenybíró \ SZEGEDI KENDER—KECSKEMÉTI MÄV 7:1 (2428—2211) NB I-es női mérkőzés, Sze­ged. — Az otthonában kitűnő szegedi csapat nagy faaránnyal győzött a kecskemétiek ellen. A pontarány sokkal szorosabb le­hetett volna, hiszen Vancsainé és Gyenes is csak két-három fával kapott ki. A verseny leg­érdekesebb mérkőzése a Med­gyesiné—Szacsvainé pár küz­delme volt, amelyen Medgyesiné egyetlen egy fával szerezte meg a győzelmet. A vasutas csapat tovább keresi hatodik verseny­zőjét. A csapatból Medgyesiné győzött 426 fával, míg a töb­biek — Vancsainé 383, Gyenes 371, Ungvári 361, Tarnócziné 360 és Fürediné 311 fával — vesztettek. Faarány: 405—369. Fegyelmezett játék — megérdemelt győzelem Kecskeméti Dózsa—Itp. Spartacus 1:0 (0:0) Budapest, Kőér utca, vezette: Czirják. Dózsa: Gór — Cserkó, Koltai, Winkler — Morvái. Menczel — Tanács, Kasza, Szappanos, Vé­kony. Rozgonyi. Edző: Dragol­­lovich Gyula. Spartacus: Csekő — Szimcsák II., Kóczián, Dankó — Papp, Strasser —Szovják, Trautmann, Solti, Molnár, Huszár. Edző: Bukovi Márton. Az elmúlt hetihez viszonyít­va két helyen változott a Dózsa összeállítása. A sérült Határ és Kelemen II. helyett Koltai és Kasza került a csapatba. Erős széllel szemben kezdett a kecskeméti csapat. Már az el­ső pillanatokban Tanácsot sze­relték a védők, majd Kasza elől tisztázott hazaadással Kóczián I. és még mindig az első percben Szappanos lőtt messze mellé. A Dózsa szervezetten véde­kezett, de egy pillanatig sem adta fel a támadás lehető­ségét. Ebben a játékban nagy szerep jutott a hátravontan játszó Roz­­gonyinak és Vékonynak. Az 5. percben Vékony erős szabadrú­gása a sorfalról szögletre pat­tant, majd Rozgonyi—Szappa­nos—Rozgonyi-akció után a szél­ső alig lőtt mellé. A Spartacus a 10. perc után jött fel. Ekkor Huszár jó hely­zetben a kapu előtt keresztbe lőtte a labdát. Három perccel később meleg helyzet adódott a Dózsa kapuja előtt. Szovják szöglete után Gór aláfutott a labdának és csak üggyel-bajjal sikerült ismét szögletre tisztáz­ni. A kecskeméti kapu csak a harmadik szöglet után szabadult fél. Ez volt Gór egyetlen hibá­ja, szerencsére ebből sem lett gól. Feltűnő volt, hogy a Spar­tacus játékosai milyen sokat szabálytalankodtak a me­zőnyben. A 30. percben Molnár távoli szabadrúgása a szél segítségé­vel tartott Gór kapujának felső­sarka felé és a kapus csak bra­vúros öklözéssel hárította a ve­szélyes lövést. A másik oldalon Szappanos jó helyzetben lövés helyett a lesen álló Vékonyhoz továbbított. A 39. percben vé­delmi hibából, mely kísértetie­sen hasonlított a KISTEXT el­len kapott második gól előtti helyzethez. Gór csak merész előrevetődéssel mentette meg a Dózsa kapuját a góltól. A félidő végén egy gyors Szappanos—Vékony-akció végén a már fáradtan mozgó Kasza le­késett a labdáról, pedig nagy gólszerzési alkalom volt. A szünetben DragoUovlch ed­ző a taktikai feladatok betartá­sára hívta fel a játékosok fi­gyelmét. Ismét gyors Dózsa-Iefutással kezdődött a félidő, de 49. perc nagy játékvezetői hi­bája majdnem vezetéshez jut­tatta a hazaiakat. Egy előrevá­gott labdára Gór kifutott és biz­tosan ölelte magához a labdát. Mögötte Menczel és az egyik Spartacus-játékos összeütközött. Szabálytalanságról szó sem le­hetett. a játékvezető mégis 11-est ítélt. A büntetőt Kóczián I. erősen a bal sarok felé rúgta, de Gór gyors vetődéssel megfogta a lab­dát. A következő pillanat is majdnem gólt hozott, mert a Dózsa-védők örömükben nem figyeltek kellően és a kidobott lalxia másodpercek múlva ismét a Dózsa kapuja elé került és Trautmann kapáslövése alig ke­rülte el a felső sarkot. A 10. perc hozta meg a győ­zelmet jelentő Dózsa-gólt. Mint­egy 25 méterre a Spartacus ka­pujától Vékony szabadrúgáshoz készülődött. Erős, lapos lövése a kapu bal sarka felé tartott, majd hirtelen irányt változtat­va a kapu közepébe vágódott. A bal sarok felé elmozdult Cse­kő képtelen volt időben háríta­ná. 1:0! A gól után a Spartacus el­keseredetten támadott, de a Dézsa-védelem biztosan állt a lábán. Még az addig bizonytalankodó Winkler is feljavult és bár Gór­nak még kétszer is meleg hely­zetben kellett tisztázni, végered­ményben sikerült kapuját meg­őrizni a góltól. A Dózsa győzelme nagynevű ellenfele ellen elsősorban fegyel­mezett és lelkes játéknak ered­ménye. Az 1—4—3—3 felállás ezúttal jó húrásnak bizonyult, főleg azért, mert áz ebben kulcsszerepet betöltő Rozgo­nyi és Vékony kitűnően lát­ta el feladatát. Fáradhatatlanul mozogtak a két 16-os között. Vitték fel a labdá­kat és indították a támadást, felzárkóztak a befejezéséhez és mire a Spartacus megindult, már ismét ott voltak a Dózsa védővonalában. — Morváival együtt szinte megszűrték a ha­zaiak támadásait. Kecskemét, Széktói Stadion, 2000 néző, vezette: Kaiser. KTE: Vitkovics — Fekete II., Farkas, Vaskó — Kállai II., Vass — Sallai, Kuluncsics, Sza­bó, Suhajda, Laczi II. Edző: Kovács Sándor. A vásárhelyi szurkolók bizta­tása közben a KTE lendült tá­madásba, és már a 2. percben két szögletet ért el. A 4. perc­ben Farkas tétovázott, Nagy­­némedi kiugrott, szerencsére az ötösről fölé lőtt. Hatalmas KTE-fölény ala­kult ki, és a hazaiak a 14. percben már a 6. szögletet rúgták — min­den eredmény nélkül. A 21. percben Zsótér nagy lövését Vitkovics szögletre tolta. Sok­kal többet támadott a KTE, a 35. percben mégis súlyos védel­mi hibából eldőlt a mérkőzés sorsa. Olasz balszélső a tétová­­| zó hazai védők mellett maga­­• san beívelt, pontosan az előre húzódó Nagy jobbfedezet elé, aki védhetetlenül a kapu bal sarkába lőtt. 1:0! Elkeseredet­ten támadott a KTE, és a 38. percben a 9. szögletrúgásnál óriási helyzetet hagytak ki a belsők. Szünet után még az első tíz percben fellángolt a KTE, majd mindjobban fölényt harcolt ki a vendégcsapat, de a gólszerzés­sel ők is hadilábon álltak. Mindkét csapat távoli lövé­sekkel kísérletezett. A 26. percben Laczi II. átemelt szabadrúgását a kapus jó ér-' Egyénileg Gór, egyetlen hibá­jától eltekintve nagyszerűen vé­dett. A 11-es kivédésén kívül még vagy négy esetben tisztá­zott gólnak látszó helyzetben. A hátvédek közül Koltai mint söp­­rögető nagyszerű teljesítményt nyújtott. Mindig jó időben lé­pett közbe és kitűnően fejelt. Biztos pont volt Cserkó és Men­czel is. Winkler az első félidő­ben és a második félidő elején feltűnően sok hibát vétett. — Gyakran átjászották. A máso­dik félidő végére feljavult. Mor­vái elsősorban a védekezésben segített, de támadásindításból is kivette a részét. A csapat és egyben a mezőny legjobbja a hátravontan játszó Rozgonyi volt és alig marad el tőle Vé­kony is. A három előretolt csa­tár elkeseredett harcot vívott a kemény hazai védőkkel. Közü­lük Szappanos volt a legjobb. Czirják játékvezető sokat té­vedett a Dózsa terhére. A 11-es megadása sorsdöntő hiba is le­hetett volna. Szabó Zoltán zékkel fogta. Az utolsó negyed­órában már komolyabb gólhely­zet nem alakult ki. — A szög­letarány 11:5 volt a KTE javá­ra. A KTE az I. félidőben meg­nyerhette volna a mérkőzést, ha van egy épkézláb csatára, de nem volt. Amíg a csatársor munkája nem javul meg, a KTE nem remélhet sikert. Hat mérkőzésen két gólt rúg­tak, ennél kevesebbet egyetlen csapat sem lőtt az egész NB- ben. A védelemből Vitkovics volt a legjobb. A közvetlen vé­delem jól működött, de két sú­lyos hibát vétett, s az egyikből gól lett. NB III. DÉLKELETI CSOPORT: 1. Hmv. MEDOSZ 6 5 1 — 9: 2 II 2. Újszeged 6 4 — 2 16: 7 8 3. Martfű 6 2 4 — 6: 3 8 4. Bes. VTSK 5 2 3 — 10: S 7 5. Kiskunhalas 6 3 1 2 11:11 7 6. Orosháza 6 3 1 2 11:12 7 7. Bcs. Honvéd 6 3 12 12:14 7 8. Csongrád 5 2 2 1 6: 3 6 9. Mezőhegyes 6 2 1 3 8:10 5 10. Tsztmiklós 6 1 3 2 7:10 5 11. Sz. Építők 6 2 1 3 5:8 5 12-13. Makó 5 2 — 3 4: 6 4 12-13. Nagykőrös 6 1 2 3 4:6 4 14. KTE 6 1 2 3 2: 4 4 15. Mezőtúr 5 113 6:11 2 16. J. Vasas 6— 1 5 5:10 1 Eredmények: Újszegem TC—Mező­túri Honvéd 4:i, Csongrádi Petőfi— Orosházi Kinizsi 3:1, Makói Vasas— Szegedi Építők 2:0. Nagykőrösi Ki­nizsi—Békéscsabai VTSK 2:1, Mező­­hegyesi MEDOSZ—Békéscsabai Hon­véd 4:2, Törökszentmiklósi Vasas- Jászberényi Vasas 1:0. Többet támadott a KTE, mégis vesztett Hmvásárhelyi MEDOSZ — KTE 1:0 (1:0) Parázs jelenet a Hódmezővásárhelyi MEDOSfc kapuja előtt*