Petőfi Népe, 1961. július (16. évfolyam, 153-178. szám)

1961-07-25 / 173. szám

Szép győzelemmel nyerte a Nyári Kupát a Dózsa KECSKEMÉTI DÓZSA—BP. SZÁLLÍTÓK 4:2 (3:1) Budapest — 3000 néző — ve­zette: Aranyosi. K. Dózsa: Gór (Czéh) — Tor- dasi, Tóth, Kerepesi — Menczel, Csordás — Gyenes, Dobó, Szap­panos, Szőczei, (Berta), Rozgo­nyi. — Edző: Molnár Ferenc. Szállítók: Mészáros — Jera- bek, Moravcsik (Zámbó), Sebes­tyén — Szalontai, Bajzák — Ka­lász, Németh, Nárai, Zárai, Se­rényi. A Nyári Kupa utolsó fordu­lójára jó talajú pályán, szemer­kélő esőben került sor. Mind­két csapat nagy irammal kez­dett. A 15. percben egy minta­szerű Dózsa-támadás során Rozgonyi pontos beadását Gyenes mintegy 10 méterről lőtte a hálóba. 1:0. A gól után továbbra is a kecs­kemétiek irányították a játékot, mégis a 25. percben a nagy aka­rattal küzdő Szállítók lőtt gólt és egyenlített ki. A gól szerzője: Nárai. 1:1. öt perc múlva azonban újabb gól koronázta a kecskeméti fiúk nagy igyekezetét. Ez a támadás Górtöl indult el, ő Tóthoz adta ki a labdát, a középfedezet mint­egy 10 méterre pontosan továb­bított Szappanos elé, aki tejjel kicselezte Moravcsi- kot, majd nagy gólt lőtt. 2:L Nagyszerű támadás, szép befe­jezés. A 35. percben újabb gólt láthatott a közönség. Ezúttal is Rozgonyi és Dobó vezette a tá­madást, amelynek befejezése­képpen a fiatal csatár biztosan lőtt a hálóba. 3:L A II. félidőben mindkét csa­pat cserélt, Górt Gzéh váltotta fel a kapuban, a csatársorba pe­dig Szőczei helyett Berta jött be. A hazai együttes kezdett jobban. Az első 15 percben fö­lényt tudtak kiharcolni és a 12. percben Németh 3:2-re alakí­totta mérkőzés állását. Ezután azonban ismét a Dózsa vette át a játék irányítását, A 25. percben Dobót az egyik védő tiszta gólhelyzetben a 16- oson belül felvágta, a já­tékvezető azonban nem látta 11-esnek az esetet. A mérkőzés végeredményét a Dózsa a 35. percben állította be. Rozgonyi 25 méteres lövése a kapufáról vágódott vissza a me­zőnybe. A védők közül Dobónak sikerült kiugrania, és egyből a hálóba lőtt. 4:2. Az iram to­vábbra sem csökkent, az ered­mény azonban már nem válto­zott. öröm volt nézni a Dózsa kor­szerű, gólratörő játékát, amely- lyel biztosan fektette kétvállra jónevű ellenfelét. A kecskeméti csapat minden tagja dicséretet érdemel lelkes és jó játékáért, külön talán a két kapust, Szap­panost és Dobót emelhetjük ki. A sportszerű mérkőzést, a meg nem adott 11-estől eltekint­ve, Aranyosi jól vezette. Nyári Kupa Keleti csoport végső állása 1. Kecsk. Dózsa 3 3—*« 9:3 6 2. Budai Spartacus 3 2 — 1 5:4 4 3. Diósgyőri B. 3 1- S 63 S 4. Bp. Szállítók S--------- 3 3:9 — Bu dai Spartacus—Diósgyőri Bá­nyász 3: KÉP SZÖVEG NÉLKÜL. Hétvégi sporteredmények Atlétika: A Bp. Vasas nem­zetközi versenyén az alábbi jobb eredmények születtek: 800 m: Szentgáli 1:50; 1500 m: Iharos 3:42,2, Simon 3:42,6; 10 000 m: Szabó dr. 29:39,2, Pintér 29:39,4; 3000 m akadály: Mácsár 8:49,8; Magas: Noszály 203; rúd: Mis­kei 440; súly: Varjú 18,05; disz­kosz: Szécsényi 57,37; Gerely: Kuznyecov (szovjet) 81,74. — Nők: 800 m: Kazi 2:10; diszkosz: Kontsek 52,58 (országos csúcs). Magyarország ifjúsági atléta­válogatottja Jugoszláviát 127:71 arányban legyőzte. A versenyen öt új országos csúcs született. A szegedi maratoni versenyt Sza- lay Béla 2 óra 23:55,4 idővel nyerte a német, jugoszláv, len­gyel és magyar versenyzők előtt Eredménye új - országos csúcs. Az amerikai—angol at­létikai viadalon a férfiaknál az amerikaiak, a nőknél a britek győztek. Vívás: A torinói vívó-világ­bajnokságon mind a férfiak, mind a nők tőrvívó csapatver­senyében Magyarország csapata második helyezett lett. Mindkét számban a világbajnokságot a Szovjetunió együttese nyerte. öttusa. A magyar öttusa-baj­nokságban a második szám után Balczó és a Csepel csapata ve­zet Totóeredmények: x, x. 2, 2, 1, 1, 1, 1, 1, 2, 2, 1. Túlságosan megfiatalították a KTE-t MEDOSZ HMVÄSÄRHELYI MTE—KECSKEMÉTI TE 3:2 (2:0) A Délnyugati NB. III. sorsolása Lapunk szerdai számában kö­böljük a Délnyugati NB III. Borsolását. E csoporban négy megyei csapatunk szerepel: Ba­jai Bácska Posztó, Bajai Épí­tők, Kiskunhalasi Határőr Dó­ssá és a Kiskunhalasi MEDOSZ. Tudod-e? rt|. hogy az MTST elnöksége ittegészítette a Kilián Testne­velési Mozgalom szabályzatát, és ennek értelmében az egyéni sportágaik közé a repülőmodel­lezést, az egyéni és csapat Sportágak közé a természetjáró­versenyeket is felvették. . s. hogy az egyéni, csapat és 'vándor sportágak pontszámai­nak igazolására rendszeresített betétlapok árusítását május elseip. óta a postahivatalok vég­zik. Egy-egy tömb 10 fillérei ároD beszerezhető. Kecskemét, 1500 néző — ve­zette: Fehérvári. HMTE: Enyedi — Holubán Banga, Sepsei — Z sótér, Bor­dás — Berta, Nagy, Nagynéme- di, Rozik, Bacsó. KTE: Mucsi — Gudricza, Szik- szai, Vaskó — Nagy, Szabó II — Bene, Dezsöfi III., Kócsó II Szabó I., Kócsó L A mérkőzést kedves jelenet vezeti be. Az ötvenes éves ju­bileumát ünneplő KTE veterán csapata lila-fehér mezbe öltö­zötten fut ki a pályára és vi­rágokkal üdvözli a közönséget. A fiatalokkal telitüzdelt KTE meglepetésre gyors, veszélyes támadásokkal kezd. Az 5. perc­ben egy ügyes támadást Enyedi csak gyors kifutással tud men teni. Utána HMTE irányít. A 31. percben Nagynémedi jó lab­dát kap a jobbszélen. Nem tud­ják feltartani és egészen az ötö­sig bekanyarodva védheteüen lövéssel megszerzi csapatának a vezetést. 1:0! A KTE-védelem megzavarodik és a 33. percben újabb gólt kap. Bacsa áthúzó­dik a jobbszélre. Onnan mintaszerűen ad be ponto­san az időben beérkező Nagy fejére, akinek a feje­sével szemben Mucsi tehe­tetlen. 2:0! — Az utolsó tíz percben feléled a KTE. A 37. percben Kócsó I. éles, felső sarokba tartó lövését Enyedi alig tudja szögletre tol­ni. Az utolsó percekben Szabó I. és DezsőO III. küldenek két lövést a kapu fölé. A II. félidőben is a vásárhe­lyiek támadnak és a 4. percben Nagynémedi jó labdát kap a jobbszélen. Mucsi feleslegesen kifut és a tapasztalt csatár át­emelt labdája a hálóban köt ki. 3:0! A HMTE most egy kissé kényelmesen veszi a játékot. Több durvaság is csuszák ak­cióikba. Főleg azután, amikor a KTE-nek sikerül javítania. A 9. percben Szabó I. haj­szálpontosan labdát ad a tisztán álló Szabó II-nek, aki a kimozduló Enyedi mellett a hálóba lő. 3:1! A 18. percben Dezsöfi hátrafelé c lózva majdnem a hálóba ta­lál. A 21. percben újabb gólt ér el a KTE. Egy veszélyes hazai akció végén Dezsőfi külsővel nagy gólt lő. Most a KTE tá­mad többet, de egyenlítésre már nincs ereje. A vásárhe­lyiek három szögletet érnek el — eredménytelenül. A 41. perc­ben Kócsó I. szép lövését Enye- di alig tudja fogni A KTE-ről ezzel a mérkőzés­sel kapcsolatban nehéz véle­ményt mondani Mindenesetre helyesnek tartjuk, hogy a Nyári Kupa-mérkőzések folyamán az egyesület a fiatalokat játszatta. Ennyi fiatalt bajnoki mérkőzé­sen természetesen kár volna egy­szerre bevetni. A vezetőség azonban már most láthatta, hogy kiknek veheti hasznát az eljövendő bajnoki mérkőzése­ken. Az edző legnagyobb prob­lémája lesz egy minél előbb összeszokott csapat kialakítása. Reméljük, hogy ez hamarosan sikerülni fog. A mérkőzésen Nagy, Szíkszai és Kócsó I. tűn­tek ki, de a fiatalok is dicsé­retet érdemelnek — különösen az első KTE-gól után — lelkes küzdenitudásukért. Nyári Kupa Déli csoport végső állása 1. SZVSE 3 2 — 1 9: T 4 2. HMTE 3 2—1 8:10 4 3. Sz. Spartacus 3 1 1 1 7: 3 3 4. KTE 3—12 6:10 1 Zegedi VSE—Szegedi Spartacus Vasárnap este a Kecskeméti Tiszti Klub helyiségeiben ren­dezte meg a KTE félóvszáza- dos jubileumának ünnepségét. Az ünnepségre eljöttek a vete­rán KTE-játékosok, labdarúgók, birkózók, tekézők, tornászok, ke- répárosok és a sportkört szere­tő, tisztelő sportbarátok. Az ünnepséget Kiss Margit elvtársnő, a Kecskeméti Kon­zervgyár sz. b. elnöke nyitotta meg, majd Töreki Vince elvtárs, a KTE elnöke mondotta él ün­nepi beszédét A hallgatóság nagy figyelemmel hallgatta meg a sportkör múltjáról, majd a je­lenéről szóló beszámolót Öröm volt hallani, hogy ez a munkás­egyesület, amely a múltban oly sok nehézség árán tudott csak fennmaradni, napjainkban virág­zó sportéletet tud biztosítani a kecskeméti élelmiszeripari dol­gozóknak és a város sportszerető fiatalságának. Töreki Vince elnök beszédét azzal zárta, hogy a KTE min­den igyekezetével azon lesz, hogy a magyar sportnak a jö­vőben is olyan tehetségeket ad­jon, mint Bóbis Gyula olimpiai bajnok, dr. Fenyvesi Máté, Ke­rekes Sándor, Hullai József, Kellermann Sándor és a többi neves spoi emberek. Az elnöki beszéd után Törők János elvtárs, a megyei TST el­nöke üdvözölte a jubiláns KTE-t, további sikereket kívánt; majd a következő sportembe­reknek nyújtotta át az MTSH által adományozott kitüntetése­ket; Gyulai Ferencnek, a KTE jelenleg is működő, egyik ala­pító tagjának a „Testnevelés és Sport Kiváló Dolgozója”, Bitó János labdarúgónak, Hullai Jó­zsef és Garaczi Sándor birkózó­edzőknek, valamint S. Tóth Imre birkózónak a „Testnevelés és Sport Érdemes Dolgozója” ki­tüntetést A továbbiak során Kiss Margit szb-elnök értékes tárgyjutalmakat és okleveleket nyújtott át nagy taps és ünnep­lés közepette az elmúlt évtize­dekben és ma is vezetőszerepet vállalt sportvezetőknek és spor­tolóknak. A kecskeméti városi TST ne­vében Bontsó László üdvözölte a KTE-t és egy szép serleggel ajándékozta meg, újabb 50 ered­ményes esztendőt kívánt a sportkörnek. Szili Pista bácsi, a veterán harcos, szót kért, majd felolvasott egy levelet, amelyet egy régi KTE-tag írt ÓzdróL Szabó István kohász, jelenleg már nyugdíjas, távol él Kecs­keméttől, de onnan is szeretet­tel gondol vissza a KTE-re. A felemelő ünnepség után va­csora következett, majd baráti hangulatban sokáig együttma­radt a KTE népes családja. Mezei István Idehaza kezdi az őszi évadot a KTE Szegedi 1:0 Szegeden a héten megtörtént a Délkeleti NB III-as csoport 1961/62. évi őszi sorsolása. A csoportban megyénkből egyedül a KTE szerepel. Sorsolása nem mondható rossznak, hiszen ide­haza kezd és összesen nyolc mérkőzést játszik saját pályá­ján az őszi évadban. Viszont nem kedvező abból a szempont­ból, hogy az első öt fordulóban igen nehéz ellenfelei akadtak, így többek között a volt NB II-s Jászberényi Vasas Jászbe­rényben és a Gyulai MEDOSZ Gyulán. A csoport sorsolása: AUGUSZTUS 6: Kecskeméti TE—Békéscsabai Építők, Csong­rádi Petőfi—Szolnoki MTÉ, Gyulai MEDOSZ—Jászberényi Vasas, Szegedi VSE—Szentesi Kinizsi, MEDOSZ Hódmezővá­sárhelyi MTE—Szegedi Sparta­cus, Szolnoki Kinizsi—Martfű, Békéscsabai MÁV—Orosházi Kinizsi, Jászberényi Lehel— Szarvas. AUGUSZTUS 13: J. Vasas— KTE, Cs. Építők—SZVSE, Csongrád—Gyula, Orosháza— J. Lehel, Martfű—Cs. MÁV, Sz. Spartacus—Szóin. Kinizsi, Szen­tes—HMTE, Szolnoki MTE— Szarvas. AUGUSZTUS 20: — KTE— Csongrád, Gyula—Szóin. MTE, SZVSE—J. Vasas, HMTE—Cs. Építők. Szóin. Kinizsi—Szentes, Cs. MÁV—Sz. Spartacus, J. Le­hel—Martfű, Szarvas—Orosháza. AUGUSZTUS 27: Gyula— KTE, Cs. Építők—Szóin. Kini­zsi, J. Vasas—HMTE, Csongrád SZVSE, Martfű—Szarvas, Sz. Spartacus—J. Lehel, Szentes— Cs. MÁV, Szóin. MTE—Oros­háza. A KTE női tornász,csapata Retkes Anci edzővel. SZEPTEMBER 3: KTE—Szol­noki MTE, SZVSE—Gyula, HMTE—Csongrád, Szóin. Kini­zsi—J. Vasas, Cs. MÁV—Cs. Építők, J ászb. Lehel—Szentes, Szarvas—Sz. Spartacus, Oros­háza—Martfű. SZEPTEMBER 10: Szabadnap. SZEPTEMBER 17: KTE— SZVSE, Cs. Építők—J. Lehel. J. Vasas—Cs. MÁV, Csongrád— Szóin. Kinizsi, Gyula—HMTE, Sz. Spartacus—Orosháza, Szen­tes-Szarvas, Szolnoki MTE— Martfű. SZEPTEMBER 24: HMTE— KTE, SZVSE—Szóin. MTE, Szol­noki Kinizsi—Gyula, Cs. MÁV —Csongrád, J. Lehel—J. Vasas, Szarvas—Cs. Építők, Orosháza —Szentes, Martfű—Sz. Spartacus. OKTOBER 1: KTE—Szolnoki Kinizsi, Cs. Építők—Orosháza, J. Vasas—Szarvas, Csongrád— J. Lehel, Gyula—Cs. MÁV SZVSE—HMTE, Szentes—Mart­fű, Szóin. MTE—Sz. Spartacus OKTOBER 8: Szabadnap. OKTOBER 15: Cs. MÁV— KTE, HMTE—Szóin. MTE, Szol­noki Kinizsi—SZVSE, J. Lehel —Gyula, Szarvas—Csongrád Orosháza—J. Vasas, Martfű— Cs. Építők, Sz. Spartacus— Szentes. OKTOBER 22; Szabadnap. OKTOBER 29: KTE—J. Le­hel, Cs. Építők—Sz. Spartacur J. Vasas—Martfű, Csongrád— Orosháza, Gyula—Szarvas, Szol noki MTE—Szentes, SZVSE— Cs. MÁV, HMTE—Szolnoki Ki­nizsi. NOVEMBER 5: Szarvas—KTF. Cs. MÁV—HMTE, J. Lehel— SZVSE, Orosháza—Gyula, Mart­fű—Csongrád, Sz. Spartacus—J Vasas, Szentes—Cs. Építők, Szol­noki MTE—Szolnoki Kinizsi. NOVEMBER 12: KTE—Oros­háza, Cs. Építők—Szóin. MTE. J, Vasas—Szentes, Csongrád— Sz. Spartacus, SZVSE—Szarvas, HMTE—J. Lehel, Szóin. Kinizsi —Cs. MÁV, Gyula—Martfű. NOVEMBER 19: KTE—Sz Spartacus, J. Vasas—Szolnoki MTE, Csongrád—Cs. Építők, Gyula—Szentes SZVSE—Mart­fű, HMTE—Orosháza, Szolnoki Kinizsi—Szarvas, Cs. MÁV—J. Lehel. NOVEMBER 26: Martfű—­KTE, Cs. Építők—J. Vasas, J. Lehel—Szóin. Kinizsi, Szarvas —HMTE, Orosháza—SZVSE, Sz; Spartacus—Gyula, Szentes— Csongrád, Szóin. MTE—Csong­rádi MÁV. DECEMBER 3: Szentes—KTE, Cs. Építők—Gyula, J. Vasas— Csongrád, Szarvas—Cs. MÁV ) Orosháza—Szóin. Kinizsi, Mart­fű—HMTE, Sz. Spartacus— ! SZVSE. Szóin. MTE—J. LeheL Ünnepelt az 50 éves KTE