Petőfi Népe, 1959. október (14. évfolyam, 230-256. szám)

1959-10-13 / 240. szám

outober 13, kedd S. oldal Mind a négy magyar csapat megverte a jugoszlávokat Magyarország—Jugoszlávia 4:2 (2:2) Belgrad, Hadsereg stadion, 53 000 néző, vezette: Cezara (olasz). Magyarország: Gros les — Mátrai, Sípos, Sárosi — Bozsik, Kotász — Sándor, Göröcs, Albert, Tichy, Szimcsák. Jugoszlávia: Beara — Durkovics, Crnlcovics. Miladinovics — Béna, Taszics — Szekularac, Mujics, Ze- bec. Kosztics, Mihaj lo vies. A magyar csapat támadásával kezdődik a mérkőzés és a har­madik percben gólt érünk el. Tichy Szimcsáknak ad, aki az alapvonalról beível, Beara későn indul ki és Albert közelről a bal felső sarokba tejjel. 1:0. A jugoszlávok most felélénkülnek, a magyar csapat azonban kitűnően játszik. A 11. percben egy sokat ígérő támadás során Tichyt gól­helyzetben felvágják a jugoszláv védők. Tizengyes. Bozsik áll a lab­dának, de éles lövése a jobb ka­pufa mellett suhan el. A hazaia­kat fellelkesítette az eredményte­len büntető rúgás és egy perc múlva Mujics 8 méterről éles lövéssel gólt lő. 1:1. Tomboló üdvrivalgás és biztatás közben erősödött a jugoszláv csa­pat nyomása. A 16. percben Albert miatt szabadrúgáshoz jutottak a hazaiak A 25 méterre leáJlított labdát Kosztics nagy erővel rúgja ka­pura és az a kapufáról a meg­lepett Grosics hálójába vágó­dott. 2:1. Tovább erősödik a jugoszláv nyo­más. A magyar csapat csak jó 10 perc után talál magára, s ekkori újra kiegyelítetté válik a küzde lem, A 33. percben Szimcsák partdobása után jobb­oldalra került a labda, Beara és Albert ugrik fel érte, és Al­bert fejéről Ismét gólt érünk el. 2:2. Ezután szépen játszik a magyar csapat. Az utolsó öt percben a sé­rült Beara helyet Soskics áll a jugoszlávok kapujába, a magyar csapatban Bozsikot Szojka váltotta fel. Szünet után Ismét a magyar csapat támad. De csak a 23. perc­ben érünk el újabb gólt. Albert a jugoszláv kaputól kö­zel 40 méterre kapja meg a labdát. Egymás után hagyja maga mögött a védőket, aztán a kifutó kapus mellett is hi­degvérrel elhúz és az üres kapuba gurít. 3:2. A 32. percben Mihajlovicsot Lipo- slnovics váltotta fel, közvetlen utána Albert helyett Bundzsák áll a magyar csapatba. Nem sokkal később a 37. percben Szimcsák hátrafelé fejelt lab­dája tisztán találja Bundzsákot, aki egyből rálő és a labda nagy erővel vágódik Soskics kapu­jába. 4:2, Az utolsó percekben Is a magyar csapat támad. Magyarország B)—Jugoszlávia B) 4:0 (2:0). Magyarország Utánpótlás Váloga­tott—Jugoszlávia Utánpótlás Válo­gatott 1:0 (1:0). Magyarország ifi—Jugoszlávia ifi 3:1 (0:1). .Nagy küzdelem után megérdemelt győzelem BÄCS-KISKUN MEGYE—CSONGRÁD MEGYE 2:1 (1:1) Kalocsa — 700 néző — Vezette: Temesvári. Bács megye: Disztl — Vörös, Mol­nár, Bisztrovics — ödry, Csóti — Für, Baló, Janecz, Kiss II., Jager. Csere: Kiss II. h. Fenyvesi II. és Janecz h. Kasza a II. £. 25. és 35. percében. Az első percek tapogatózó játék­kal telnek el. Majd a 9. percben a Bács megyei csapat vezetéshez jut. Janecz egy baloldalról beadott lab­dát a hálóba fejel. A 12. percben újabb gólt lőhetne a középcsatár, de az ötös tájáról hajszállal mellé ló. A szórványosabban támadó csongrádiak akciói igen veszélye­sek. A 19. percben a jobboldalon elfutó Biltsik egészen lehetetlen szögből a kapuba kanyarítja a ven­dégek egyenlítő gólját. A félidő 2. felében Igen változatos, helyenként színvonalas játék folyik. Szünet után sem esik a játék színvonala. Az első negyedórában gól nem esik. A 17. percben Ödry a fél pályáról indulva egyéni já­tékkal az ötösig viszi a labdát. On­nan rálő, a kapus kiüti, s a fede­zet magasra ugorva a kapus fölött a hálóba fejeli Bács megye győz­tes gólját. Megyei csapatunk ez­után a védekezésre fekteti a fő súlyt s a fölényt kiharcoló csong­rádiaknak nem sikerül kiegyenlíte- niök. Megérdemelten nyerte meg a mérkőzést a nagy lelkesedéssel küz­dő Bács megyei csapat. A győze­lem értékét emeli, hogy a csong­rádi csapatot több NB I-es játékos is erősítette, s az, hogy ez a csa­pat két héttel ezelőtt 9 gólt lőtt a Békés megyeieknek. — A megye legjobbjai: Odry, Molnár, Disztl és Für voltak. _______________ Biztos győzelmet engedett ki a kezéből a Dózsa KECSKEMÉTI DÓZSA—CSONGRÁDI AK 3:3 (1:1) Csongrád — 600 nézd — Vezette: Céczi. — Barátságos mérkőzés. K. Dózsa: ezéh (Bódogh) — Tor- dasi, Határ. Magyar — Csordás, Uzsoki II. — Nagy, Laczl II., Vé­kony. Szőczey (Morvay), Rozgonyi (Szöczey). A Dózsa könnyedén Játszva Is nagy fölényt harcol ki. A csong­rádiak csak szórványosan támad­nak. Az első gól a 32. percben esik, amikor egy gyors Dózsa-támadás végén a hazaiak csak kézzel tud­nak akasztani a büntetőn beiül. A 11-est Laczl II. értékesíti. A gól után alábbhagy az Iram és a csong­rádiak megkísérlik az egyenlítést, ami a 41. percben sikerül, amikor is a Jobbösszekötőjük egy 8 méte­res lövésből kiegyenlít. Fordulás után jól kezd a Dózsa A KECSKEMÉTI KATONA JÓZSEF SZÍNHÁZ Október 13, kedd este 7 órakor Offenbach: EGY MARÉK BOLDOGSÁG Somlai Artúr bérlet 2. sz. szelvénybérlet Mozik M űsora Október 13-án, kedden: Baja Központi: Halál a nyereg­ben, Baja Uránia: Mi ketten egyedül, Bácsalmás: Múló évek, Dunavecse: őfelsége kapitánya, Jánoshalma: Megcsalatva az ítéletnapig, Kalocsa: Felhívás táncra, Kecskemét Árpád: Új­évi áldozat, Kecskemét Városi: A nagy Caruso, Kiskőrös: A torreádor, Kiskunfélegyháza: A dzsungel könyve. Kiskunhalas: Szcrelemcsütörtök, Kiskumaj- sa: A kapitány leánya, Szabad­szállás: Az erőszak árnyéká­ban, Tiszakócske Petőfi: Ismer­ték egymást, Tiszakécske Tisza: Akiket a pacsirta elkísér. Gépkocsira RAKODÓMUNKÁSOKAT felvesz a 44. sz. Autóköz­lekedési Vállalat. Jelentke­zés: Kecskemét, Szegedi úti forgalmi telep. 2495 m. A Kecskeméti 44. sz. AKÖV Szekérfuvarozási üzemé lovaskocsira fel­vesz bájtokat és rakodó­kat. Jelentkezés vasútál­lomás, Belsped irodánál. _____ 2493 PÉ NZZÉ TEHETI Apróhirdetések KÉT komoly idős férfi részére bú­torozott szoba kiadó. Kecskemét, Csányi utca 5. 9156 TANYÁSKERTÉSZT keresek Tö- rőkfáiba. Értekezni lehet Kecske­mét, Törökfái 45. 9154 NÉGYHEKTÖS hordó eladó. Kecs kémét. Dárdaitelep IV. u., 27. 9155 680 LITERES boroshordó eladó. — Kecskemét, Űttörő u. S. Gyurák. 2567 KIFOGASTALAN Trlumpf 250-es hétezerért eladó. Dr. Mihálovlts, Kiskunfélegyháza, Fisch Emil utca 25. szám. 2566 ELADÓ 8 hektós boroshordó. Kecs­kemét, II.. Hétvezér utca 3. 2565 ELADÓ 208 négyszögöl házhely, Kecskemét, Külso-Máriaváros 25. Nyíri úton. 2564 PRIMA állapotban levő 125-ös Cse­pel motor eladó. Megtekinthető: Kecskemét, Tompa Mihály utca 4 szám alatt egész nap. 9129 226 LITERES boroshordó és ajtó tokkal eladó. Kecskemét, Wesselé­nyi utca 4. (délután 4-t<51). Jáno­siak. _____________________________9100 KI ADÓ Kecskemét, Kinizsi utca 24. számú, lakómentes, beköltözhető ház- 9152 ELADÓ kisipari, mély gyermekko­csi jó állapotban. Kecskemét, Zi- may László utca 2., cipésznél. 9131 ELADÓ Kecskemét, Pozsonyi utca 20. számú fél ház belső része. Érte­kezni lehet átrakó őrháznál. 9147 KÉT hektós príma hordó és Cso­konai utca 11. számú ház eladó. Kecskemét, Nagykőrösi utca 35. sz. Szemzőék. 2537 Orr éten 3 és 1 hold föld eladó. Kecskemét. Nagykőrösi utca 27. 2531 KEVESET futott új Wartburg el- aló. Telefon este, reggel: Kiskun­félegyháza 203. 2554 EGY jó állapotban levő 6 hektós hordó eladó. Érdeklődni: Kecske- ménBálái utca 2. 2546 ELADÓ egy fehér, mély gyermek- kocsi jó állapotban. Kecskemét. Csongrádi út 26. 2551 NEMET fordítást és gépírást válla­lok. Ifj. Baditz, Miskolc. Tass u. 15. szám. 2503 ELADÓ házhelynek alkalmas 1306 négyszögöl szőlő Kecskeméten a Szolnokihegyben, az autóbuszmeg­álló közelében. Érdeklődni lehet szombat délután és vasárnap Tóth Józsefnénál, Pászthóy u. 6. 9091 FEKETE női kabátok eladót- kémét, Széchenyi Tér % “tzüZLt 9113 KECSKEMÉTEN Központi 2 szoba, mellékhelyiséges lakásom, jószágtartással, elcserél* ném hasonlóért. Érdeklődni: Rá­kóczi út 1., porta 9153 HORDÓK eladók. — Kecskémé Szarvas utca 6. ^ecsKemet. ELCSERÉLNEM körúti szoba, kony- hás, kamrás lakásomat hasonlóért. Bakos Sándor, Kecskemét, V. kér., Pacsirta utca 10. 1359 ELADÓ, sürgősen elfoglalható na« gyobb családi ház. Kecskemét. Csongrádi u, 87. 2557 ELADÓ prima körkötőgép, 8-as hengeres — háziipari bedolgozásra alkalmas. Kecskemét, Jókai utca 12. szám. 9136 KÉT darab 30 és 35 hektoliteres« használt boroshordó eladó. Kecs* kémét, Nyíri út 14. 913# egy szoba, összkomfortos lakást keresek központhoz közel, költsé"­térítéssel. Cun a kiadóban. 9138 GYERMEKSZERETÖ háztartási a!- kalmazottat felveszek. Kecskemét Széchenyi krt. 40. I. em. 2. 9143 síkkótogép eladó. Érdek­ei1'11: Kecskemét, Magyar utca 25. Délután 5 órától. ,51s ELADÓ Jókarban levő gumis, olaj­tengelyes, fedeles fiáker és féde- rés kubikkocsi. Kecskemét, Egressy utca 11. szám. 9128 TETOCSEREP, használt eladó. Kecs­kemét, Csongrádi út 58. (Uraés) Fekete. 9127 KERESEK különbejáratú bútorozott szobát, részben bútorozva, költség- megtérítéssel, dolgozó házaspár ré­szére. All, Építőipari Vállalat se. gédipari részleg. Kecskemét, porta. Fazekas. 2555 Azonnal felveszünk férfi rakodómunkásokat Kecskemét területén levő munkára. Jelentke­zés: EM. Bács megyei Állami Épí­tőipari Vállalat. Kecskemét, Rákó- cziváros 23. 2546 s már az első percben Morvay jó labdáját Vékony a léc alá bombáz­za. Tíz perc múlva megismétlődik a jelenet, csak most Vékony irá­nyított labdáját Morvay vágja a hálóba. A Dózsa növelhetné az elő­nyét. de a 16. percben Csordás egy 11-esét a kapus kifogja. A Dózsa enged az iramból, s a 29. percben egy 20 méteres csongrádi lövést Bó­dogh kifelé vetődve fog. A határbíró gólt jelez, mire a játékvezető meg­ítéli a gólt. A gól után jobbára a Dózsa támad, mégis a 39. percben a hazaiaknak sikerül az ötösről egy gyenge lövéssel egyenlíteni. A csongrádi középcsatár becsapta Bó- doghot, aki az ellenkező oldalra vetődött. A Dózsából Csordást és Vékonyt lehet kiemelni. Nem játszott alárendelt szerepet a KTE DOROGI BÁNYÁSZ—KECSKEMÉTI TE 3:3 (1:3) Kecskemét — 800 néző — Vezette: Hegyes. Dorog: Nagy — Láng, Lakat, Bu- zánszky — Fürtös, Pálmai — Ker­tes, Andris, Kovács, Márkus, Csóti. — Edző: Szűcs György. KTE: Pintér — Farkas, Berta, Mészáros I. — Szabó III., Vass — Szentgyörgyi II., Gacs, Toricska III., Barta, Máté III. —» Edző: Molnár Ferenc. A Dorogból Ilku, Monostori IT., Prohászka és Varga, a KTE-ből Bitó, Kasza és Vidéki hiányzott. Az első tíz perc a dorogiaké. Majd a KTE is feljön. A 12. percben hi­báz a Dorog védelme és a szem­füles Barta közelről megszerzi a ve­zetést. A 17. percben Kertes elfut a jobbszélen s beadását a pontosan érkező Csóri a meglepett Pintér mellett a hálóba fejeli. Az egyen­lítés után a KTE veszi át az irá­nyítást. Előbb szögletet harcol ki, majd a 27. percben a vezetést is megszerzi. Szentgyörgyi II. kitűnően ívelt beadása nagy kavarodást okoz a vendégek kapuja előtt s végül Barta a hálóba pöccinti a labdát. Szünet után a Dorog nagy erő­vel fekszik a játékba és teljesen leszorítja a KTE-t. A fölényt egy gól is jelzi, az 5. percben. Csóti átível a KTE-védelmen és Kovács közelről a hálóba lő. A félidő kö­zepéig a hazai védelemnek igen nagy munkája akad, de sikerül az eredményt tartaniok. A félidő kö­zepe táján a KTE egymás után két •zögletet is elér. mégis a vendégek A TÖKMAGOT HA ÁTADJA A TE RM é N Y FORGALMI V. VAGY rÓLDMÖVEHZÓVETKeZETRAK­TMBAílV£T£LÁRWOö55ft^| A Bugaci Földművesszö­vetkezet azonnali belépés­re keres önkiszolgáló élelmiszerbolt­vezetőt. Jelentkezni lehet a föld­művesszövetkezet központi irodájában, Bugac. 2563 MEGKEZDTÜK VÁLLALATAINK TELEPEIN A csöves kukorica és a bab felvásárlását. Kukoricára értékesítési szerződés is köthető. Kukorica ár — víztartalom szerint * Előleg mázsánként 40,— Ft. A bab mázsánként! ára: * _ Spéciéi bab 360,1** Ft Egyszínű fehér és fürjbab 320,— Ft Egyszínű vegyes és fürjbab 280,— Ft Vegyes bab 200,-=- Ft 2329 BÁCS MEGYEI TERMÉNYFORGALMI V. lőnek gólt. A 29. percben egy jobboldali beadást Kovács az ötös­ről a hálóba vág. A KTE nem adja fel a harcot s végig lelkesen küzd. A két tartalékos csapat találko­zása helyenként élvezetes játékot hozott. A KTE az I. félidőben méltó ellenfele volt az NB I-es csapat­nak, sőt a II. félidőben sem ját­szott alárendelt szerepet. A Szolnoki MÁV Kecskeméten Szerdán du. 3 órakor a KTE ed- I zőmérkőzésen a Szolnoki MAV-ot | látja vendégül. Totóeredmények: 2, 1, X, x, 1, 1, I x, L x, 1, I, törölve, 1. uuuuuuu^-.—i^-uwuaüDaüaDuuüaüüaüaaaücrnaoaaaL □ 3 őszi trágyázáshoz használja a már jól bevált műtrágyával dúsított tőzeget. Október 12-től 16-ig üveg- és ajándéktárgyak kiállítása, műanyagáruk nagy választékban. Tekintse meg és vásárol­jon, díszítse otthonát! — Kecskemét, Rákóczi út 28. U végből t. 2523 Október hó 15-én, csütörtökön délelőtt fél 11 órakor újjáalakított kecskeméti Bizöináhyi AcuUázuftkat Nagykőrösi utca 32. szám alatt. Nagy választékban kaphatók: férfi és női ruházati cikkek, alkalmi méteráruk, lakberendezési és háztartási cikkek. 2562 § f 2 Minden mennyiségben kapható a Keceli Tőzegbányánál. 1 OAfí 1