Petőfi Népe, 1959. június (14. évfolyam, 127-151. szám)

1959-06-02 / 127. szám

195 ~L. 1933. június 3, kedd 5. oldal Bat perc alatt három gól — elveszett a tavaszi veretlenség PÉNZÜGYŐRÖK—KECSKEMÉTI DÖZSA 3:1 (3:0) kecskeméti csapatnak. Villámgyors Dózsa támadás indul a jobb olda­lon. A labda- átkerül balra, s Laczi II. hirtelen lövésébe már nem volt módja a játékvezetó'nek közbeavat­kozni. A Dózsa továbbra is támad, Csordást felvágják a 11-es táján. Természetesen nincs füttyszó, és to­vábbiakban a Pénzügyőröknek és a játékvezetőnek sikerült tartaniok az eredményt. A Dózsá vereségében a játékveze­tő mellett közrejátszott egyes já­tékosok rendkívül rossz formája, így Vitnyei és Jónás két gólban ludas volt, a csatársorban Fülöp csak árnyéka volt szerdai formájá­nak. A védelemben Tordasi és Ha­tár megbízhatóan játszottak. Morvay különösen a második félidőben ját­szott kitűnően, akárcsak Laczi II. A csatársorban Csordás mindvégig megbízható volt, míg a két szélső játéka a pestiek lestaktikája, va­lamint a játékvezetők működése miatt nem tudott kibontakozni. A Dózsa legalább döntetlent érdemelt volna ezen a mérkőzésen. NB II. KELETI CSOPORT 1. SZEAC 27 21 3 3 67:15 45 2. DVSC 27 13 7 7 41:31 33 3. Bp. Előre 27 13 5 9 54:41 31 4. Kecskemét 27 10 10 7 43:30 30 5. Borsodi B. 27 11 8 8 33:27 30 6. Jászberény 27 11 8 8 40:37 30 7. Egyetértés 27 10 7 ;0 45:42 27 8. Ózd 27 10 7 10 31:39 27 9. Szolnok 27 9 7 11 38:30 25 10. Bp. spart. 27 7 11 9 37:40 24 11. SZVSE 27 8 9 10 30:44 25 12. Pénzügy. 27 7 8 12 28:36 22 13. UTTE 27 7 8 12 26:36 22 14. Saig. KSE 27 7 8 12 29:50 22 15. MMTE 27 7 7 13 30:42 21 16. Cegléd 27 6 5 16 27:59 17 Nö Il-s eredmények: SZEAC— DVSC 2:0. Borsodi Bányász—MMTE 2:1, Jászberény—SZVSE 2:1, Bp. Spartacus—Szolnoki MÁV 2:í, özd —UTTE 0:0, Cegléd—Bp. Előre 1:1, Bp. Egyetértés—Salgótarjáni Kohász 5:1. A salgótarjániaknak otthonuk­ban elszenvedett súlyos vereségé valószín íilce a kiesésüket lelenti. Budapest — 1000 néző — vezette: iPáldi. K. Dózsa: Vitnyei — Tordasi, Halár, Kerepesi — Jónás, Morvay •*— Englert, Fülöp, Csordás, Laczi II., Nagy. Edző: Fenyvesi László. Igen balszerencsés körülmények között, rossz játékvezetés mellett szenvedte el a tavasszal utolsónak veretlenül maradt Kecskeméti Dó- p.sa veretlenségét a kiesőre álló Pénzügyőrök ellen Budapesten. A csúszós talajon az első 25 perc­ben kiegyensúlyozott játék, folyik, amelyben mindkét csapat az ellen­fél gyöngéit igyekezett megtalálni. w\ játékvezető már a játéknak eb­ben az időszakában is láthatólag anyomta a kecskeméti csápatot. így « 11. percben a 11-es táján a já­tékvezető orra előtt kézzel ütik cl m hazai védők a labdát. Mindenki látta, csak a játékvezető nem. A 11. percben Kerepesi szabadrúgását « vinkliből üti szögletre a pesti kapus. A 23. percben azután nagy- *zerü alkalom adódott a Pénzügy­őröket vezetéshez juttatni. A pesti jjobbszélső elfutott Kerepesi mel­lett, s bekanyarodva a 16-os vona­lán belül, az őt támadó Dózsa vé­dői között hirtelenül elterült a föl­dön. A játékvezető azonnal ll-est ftélt, amit a hazaiak értékesítettek Is. Az igazságtalan 11-es megzavar­ta a Dózsát, és rá két percre Jónás egymásután kétszer is az ellenfél csatárához továbbította a labdát. A második átadásból azután a Pénz­ügyőrök csatára a rosszul helyez­kedő Vitnyei fölött a hálóba vágta a második gólt. Két perc múlva újabb Vitnyei-hiba, Jónás közre­működésével, s máris 3:0. Az utolsó negyedórában a Dózsa támadásai sorra elakadnak Gere partjelző és Páldi játékvezető ítélkezésein. A második félidőt végig támadja a Dózsa, úgyannyira, hogy Hatórék csaknem állandóan a félvonal kö­rül tanyáznak. A Dózsa támadásai azonban nem jártak kellő ered­ménnyel, mert a játékvezető leg­feljebb 20 méterre engedi megköze­líteni a hazaiak kapuját. A 31. percben mégis sikerül javítani a Az első kétszámjegyű eredmény az NB Ill-ban KECSKEMÉTI TE—HM VÁSÁRHELYI DÖZSA 10:1 (6:0) Kecskemét — 2000 néző — vezette: Lauber. KTE: Pintér — Farkas, Bitó, Ba- racsi — Dezsőfi II., Vass, — Ká­roly. Gacs, Berta, Kasza, Vidéki. — Edző: Molnár Ferenc. Ideális futballidőben kezdenek a csapatok a tönkretett talajú KTE- páiyán. (Szombaton a tornaünne­pélyt rendezők oltatlan mésszel fellocsolták a pályát az egyik ka­putól a másikig!) A KTE mindjárt átveszi a játék Irányítását és már a 3. percben megszerzi a vezetést Vidéki fejesé­vel. A gólok gyors egymásutánban esnek. A 12. percben Berta futtában fejeli a második gólt. A 22. perc­ben vásárhelyi hazaadást fejel . a hálóba Vidéki. 29. p. Kasza lövését Enyedi kiöklözi, Berta bevágja. 32. p. Kasza tisztán állva szerzi meg az 3. gólt. 41. p. Szép akció végéi! Károly eredméhyes. Szünet után az 1. percben ered­ményes Gacs. 12. p. Káioly fejeli a 8-at. Most mintegy 25 percig szünetel a gólzápor, sőt a 31. perc­ben a leálló KTE-védelem mellett Schucknak sikerül a »becsületgólt« megszerezni. Az utolsó tíz percben a KTE azért hajrázik, hogy két­számjegyű eredményt érjen él, és ez sikerül is, mert a 37. percben Berta, majd az utolsó percben Vi­déki fejese ül a hálóban. A vásárhelyiek egészen gyönge Védelmük miatt teljesen alárendelt szerepet játszottak és a nagy kedv­vel futballozó KTE-caatársor még nagyobb arányban is győzhetett volna. A KTE védelmének nem volt különösebb dolga, csak a vendégek jobbszárnya veszélyeztetet néha. A két fedezet tömte a csatársort lab­dákkal. Mind az öt csatár kitett magárét. Mégis talán a két szélső emelkedett ki legjobban. A három belső csatár közül Barta volt a leg­jobb. Biztos győzelem BAJAI ÉPÍTŐk—DOMBÓVÁRI VASUTAS 5:1 (3:1) 3000 néző — vezette A KECSKEMÉTI KATONA JÓZSEF SZÍNHÁZ VENDÉGJÁTÉKA Baján, a Központi Moziban 1959. június 2-án, kedden este fél 8 órakor Ábrahám Pál: »VIKTÓRIA« Bemutató bérlet JfJíozikDJíűsora Június 2-án, kedden: Baja Uránia: Anyai szív, Bács­almás: A harangok Rómába mentek, Dunavecse: Az én drá­ga párom, Jánoshalma: Felfelé a lejtőn, Kalocsa: Ember az ég­ben, Kecskemét Árpád: Kard és kocka, Kecskemét Városi: Fé­nyek a föld alatt, Kiskőrös: Egy idegen telefonál; Kiskun­félegyháza: Rose Bernd, Kis­kunhalas: A mi kis családunk, Kiskunmajsa: A botcsinálta sofőr, Kunszentmiklós: Akkor karácsonykor, Szabadszállás: Az élet visszavár, Tiszakécske Pe­tőfi: Többé nem balkezes, Ti­szakécske Tisza: Az utolsó fel­vonás, OOOGCOOOOOOOOOCOOCOOC A Kecskeméti r r Állami Aruház mai ajánlata: Külföldi vizes-, boros- és likőrös­készlet 76 és 95 Ft Négyszemélyes kávéfőző 135 Ft Baja Budán. B. Építők: Disztl — Vörös IT.. Gyurkity, Rapity I., Varga, Mikus — Kreisz, Czeglédi, Poszlancsek, Rapity II., Teket. Edző: Hirmann Endre. A kezdés után mindjárt látszik, hogy a vendégek védekezésre ren­dezkednek be, mégis az első per­cekben majdnem gólt kap az Épí­tők Disztl könnyelmüs'ködése miatt. Bajai ellentámadás során Czeglédi tisztára játssza Poszlaneseket, aki a kapus mellett a hálóba gurít. To­vábbra is a hazaiak vannak lendü­letben, és a 11. percben ll-esből Rapity I. megszerzi a 2. gólt. A félidő közepe fájón feljönnek a vendégek és egy szögletből Fülop az Építők védelmének díszkísérete mellett szépít. Az utolsó negyedóra ismét a bajaiaké és Czegléz’i gólján kívül még Kreisz nagy kapufája az esemény. A II. félidőt az jellemzi, hogy a bajaiak támadnak és a dombóvá­riak védekeznek. A sorozatos hazai támadásoknak a 19. percben gól az eredménye. Czeglédi gólba tartó labdáját kézzel ütik vissza a dom­bóvári védők. A büntetőt Czeglédi érvényesíti. Teljesen az Építők- irá­nyítják a játékot és a 34. percben Rapity II. erős lövése a kapufáról vágódik Poszlancsek elé, aki oko­san a hálóba gurítja a mérkőzés utolsó gólját. A csüszós talajon sok hibával játszott az Építők is, ennek ellenére a győzelem nagyobb is lehetet volna. Jók: Rapity I.. vörös II., Gyurkity, Czeglédi és Kreisz. A Bácska jobban használta ki a kevesebb gólhelyzetét bajai bAcska posztó—bácsalmási petöfi 3:2 (2:i) Bácsalmás — 1200 néző — vezet- te: Kallós (Budapest). Bácska PosztO: Kürmendy —Bar­ta I., Várnagy, Bisztrovics — Bor­sodi, Ihos I. — Welling, Horváth, Petresevics. Dujmov, Gugán. Edző: Fekete Kovács Győző. Bácsalmás: Szénás! — Petrity, Piukovics, Wachtler — Böröcz, Po­tyák — Szilágyi, Mezei, Süké, Se- veracz, Simity. Edző: dr. Gombos Tibor, a Bácsalmási támadásokkal kezdő­dik a mérkőzés és a hazaiak a 7, percoen megszerzik a vezetést. Sülre élfut, lapos beadását Seve- racz a hálóba lövi. A következő percben Welling szögletét Szénasi csak nagy bravúrral tudja tisztáz­ni. Mintegy tíz perces mezőnyjáték • következik. A 21. percben a hátra­húzódott Mezei pontosan Hórvátn elé tálal, aki védlietétlén lövéssel egyenlít. A 27. percben Severaezot b ifi-Qjon belül felvágják. A játék­vezető a 16-osrc! ítél szabadrúgást. — A 35. percben Düjrriov elfut Piukovics mellett és vezetéshez jut­tatja csapatát. A 39. percben Süke egyenlíthetne, de a kapufa ment. Szünet után a bácsalmásiak nagy kedvvel fekszenek a játékba, ha­talmas iramot diktálnak. A 21. perc­ben Simity óriási helyzetben mellé ló. A 24. percben sikerül az egyen­lítés. Mezei szögletét Séveraez kül­di a hálóba. A bácsalmásiak most megkísérlik a győzelmet megsze­rezni. Helyzetük is van, csak gólt nem lőnek, sőt a Bácska a 40. percben súlyos védelmi hibá­ból a félpályáról induló Duj­mov a győzelmet is megszerzi csa­patának. Bácsalmásnak több gólhetyzete volt, de a jobban játszó Bácska ki­használta a gólhelyzeteit és meg­szerezte mind a két pontot. Jók: Körmendy, Bisztrovics és Dujmov, illetve Böröcz. Pólyák és Severacz­JQOOOOOOOOOOOGOGOOOOC Vasárnapi sporteredmények Labdarúgás: NB I.: Ferencváros —MTK 1:0 (1:0), Újpesti Dózsa— Vasas 2:0 (2:0), Csepel—Dorog 2:0 (1:0), Bp. Honvéd—Győr 3:1 (2:1), Diósgyőr—Tatabánya 0:0, Salgótar­ján— BVSC 1:0 (0:0), Szombathely— Miskolc 3:1. (0:0). A bajnokság él­csoportja: 1. Csepel 31, 2. MTK 30, 3. Vasas 29. Kosárlabda: Az isztambuli ko­sárlabda Európa-bajiiokságot a Szovjetunió nyerte. Második Cseh­szlovákia, harmadik Magyarország. ökölvívás: Luzernben a magyar Török második, Kellner harmadik lett. Az Európa-bajnokság során 3—3 szovjet és lengyel, 2 NSZK, l—l finn és olasz győzelem szüle­tett. Tenisz: Párizsban, a nemzetközi teniszbajnokság női döntőjében az angol Truman kisasszony Körmöczi Zsuzsát hatalmas küzdelemben, rit­kán látott szép mérkőzésen 6:4, 7:5 arányban legyőzte. Atlétika: Zsivótzky a kalapács- vetésben, Varjú cs Nagy a súly- lökesben országos csúcsot javított. Torna: Krakkóban, a női tornász Európa-bajnokságon a magyar Du- cza az előkelő negyedik' helyen végzett. Totóeredmények: 2, x, 1, x, x, 1, 1, 2, 1, x, 1, x. NB III. DÉLKELETI CSOPORT 1. Orosháza 26 14 10 2 36:17 38 2. Sz. Építők 26 14 4 8 61:43 32 3. KTE 26 12 7 7 42:19 31 4. H. Kinizsi 26 14 3 9 42:36 31 5. Makó 26 14 2 10 52:24 30 6. M.-kOVácsh. 25 12 5 8 38:33 29 7. Cs. Építők 25 9 8 8 39:36 26 8. Gyula 20 8 8 10 35:3a 24 9. Sz. Spartac. 26 9 6 11 32:35 24 10. Cs. MÁV 26 9 5 12 31:36 23 11. F. Építők 26 9 4 13 42:48 22 12. MÁV HMTE 26 8 6 12 29:45 22 13. Nagykőrös 26 9 3 14 52:52 21 14. Cs. Agyag. 26 8 5 13 33:46 21 15. Mezőhegyes 26 6 9 11 29:50 21 16. Hm. Dózsa 26 6 7 13 28:63 19 NB III-as eredmények: Orosházi Kinizsi—Kiskunhalasi Kinizsi 3:0 (1:0). . Az Orosháza ezen a rangadón szerzett győzelmével már bajnoknak tekinthető. A mérkőzés­ről lapunk holnapi számában köz­lünk részletes beszámolót. Szegedi Építők—Mezőhegyesi MEDOSZ 5:2 (1:2), Mezőkovácsházi Petőfi—Sze­gedi Spartacus 2:1 (0:1), MÁV HMTE —Cs. MÁV 1:1 (1:0), Makói Vasas— Nagykőrösi Kinizsi 1:0 (0:0), Nagy­körösönt Békéscsaba4 Agyagipar— Gyulai MEDOSZ 2:0 (2:0). Menekül a kiesési zónából a Félegyháza KKFÉLEGYHÁZI ÉPÍTŐK—CSABAI ÉPÍTŐK 5:6 (2:0, Kkfélegyháza — 1500 néző — ve­zette : Doszpoly. F. Építők: Cseh — Városi, Marti­novics, Parádi I. — László, Vereb — Kelemen II., Szabó III., Palatí­nus, Móczár, Istvánfíy. Edző: Sol­tész Dezső. A minden csapatrészében Jobb ha­zai csapat ilyen arányban Is vmeg- érdemelten nyerte meg ezt a szá­mára rendkívül fontos mérkőzést. A csabaiak a mérkőzés legnagyobb részében alárendelt szerepet ját­szottak. Sorozatos hazai támadások után Szabó III. Mintegy 20 m-ről, kapás­ból, ballal a bal felső sarokba lövi az Építők vezető gólját. Két pero múlva Istvánfíy nagy helyzetben mellé lő. A csabaiak csak szórvá­nyosan támadnak, úgyhogy a hazai védelem könnyen tud hárítani. A 36. percben Kelemen jól átívelt lab­dáját Móczár átlépi és Istvánfíy a bal alsó sarokba gurítja a 2. gól:. Fordulás után már az első perc­ben Palatínus bombalövését tolja szögletre a csabai kapus. A 3. perc­ben Szabó ín., megismétli az I. fél­időbeli bombagólját 20 méterről. Most félórás játék következik — gól nélkül. A 33. percben Kelemen II. elfut és beadásából Szabó III. a mérkőzés legszebb gólját lövi. Két perc múlva Istvánffy eredményes. Az utolsó tíz percben már nem változik az eredmény. Az eredmény nagyobb is lehetett volna a belső bajokkal küzdő csa­baiak ellen. A félegyháziak közül jók voltak Szabó III. (a mezőny legjobbja), Istvánffy, László és Vá­rosi. WWWWWVWW^W^^^WVWw Két napi radászat eredménye: 101 kiló burgonyabogár Jánoshalmán az elmúlt hét két napján a község .valameny- nyi iskolájának diákjai részt vettek a burgonyabogár vadá­szaton, amelyen 101 kiló bur­gonyabogarat gyűjtöttek össze. A sikeres vadászat - után a zsákmányt két cementgyűrűbe öntötték, s a jegyzőkönyv el­készítése után gázolajjal öntöt­ték le és a gyerekek öröm­ujjongása közben elégették. Mint értesültünk róla, a Tassi Növényvédő Állomás a szorgal­mas gyűjtők méltó jutalmazá­sára 5050 forintót jutta* MEGJELENT A Fejtörő REJTVÉNYÜJSAG. Felnőtteknek és az ifjúságnak! A megfejtők jutalmat kapnak. ÁRA: 2,50 Ft. Kapható az újságárusoknál! i Liba-, kacsatollat magas napi áron átvesznek a Földmíivesszöyetkezetek. 1296 Apróhirdetések PERFEKT gyors- és gépíró több éves gyakorlattal elhelyezkedne. — »Perfekt« jeligére a Kecskeméti Magyar Hirdetőbe. 1301 ELADÓ beköltözhető háromszobás családi ház, 400 négyszögöl szőlő— gyümölcsössel. Érdeklődni: Kecs­kemét, Nagykőrösi utca 31., emelet, balra. ' 1300 ELADÓ dióháló, sezlon, háromajtós szekrény, ágyak, szekrények, festett háló kedvező fizetéssel. Kecske­mét, Vak Bottyán utca 9. 1299 2 HÓNAPOS berksir malacok, szép gyermek-spor'tkocsi eladó. Kecske­mét, Epreskert u. 80. 7892 SKODA személykocsihoz szerelő­vezetőt felveszek azonnalra. Cím: Kecskemét, Epreskert u. 64. Haj- naléknál. 7893 HASZNÁLT rekamié 4 székkel, horgolt terítő eladó. Kecskemét, Egressy u. 2. 7894 ELADÓ ház 700 négyszögöl földdel. Kecskemét, Körösi hegy 127. Kiss Antalné. 1303 ELADÓ 2 db modern párosszek­rény és konyhabútor. Cím: Kecske­mét, Úttörő utca 21. 1302 ETERNIT borítást vállalok konyhábutorökraj üzleti, irodai, közétkeztetési ebédlő­asztalokra, polcokra. Fürdőszobák, tejüzemek falborítását vállalom. —< Tszcs-t és állami vállalatokat is kiszolgálok. — Eternit, Kecskemét; Petőfi u. 8., fűszerüzlet címre meg­rendelés postán is beküldhető. — Budapesti kisiparos. 7858 ELADÓ 350-es DKW oldalkocsis motorkerékpár, príma állapotban, fizetési kedvezménnyel. Kecskemét, Zsinór ü. 36. 7831 TERMÉNYFORGALMI Vállalat azonnali belépésre keres szakkép­zett lakatosokat és segédmunkásom kát. Jelentkezés: Kecskemét, Villám István u. 12. Műszaki előadó. 1282 ELADÓ Kecskemét, Hunyadiváfos 33. szám alatt egy hold szántó, zöldségeskút használattal. 78*]$ 100-AS Sachs motorkerékpár, új rendszámmal eladó. Kecskemét, Kőhíd utca 6. 1284 ELADÓ Kecskeméten, Külső körút 4. számú ház. Külső Szegedi ut 97. Népbolt mellett, Z. Kovácsék. Vétei esetén elfoglalható. 1247 CSALÁDI ház eladó, beköltözhető. Kecskemét, Pozsonyi u. 2/a, dél­után 4-től. (Rendőrlalu) 7860 ELADÓ konyhaszekrény, mosdó férfikerékpár. Kecskemet, Karoly] utca 3. 7832 Szőlősgazdák figyelem! A Szabadszállási Gépjavító Rísz HÁZRÉSZ beköltözhető lakással eladó. Kecskemét, Bocskai u. 12. Tóth Károlyné. 7853 ♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦ MEGJELENIK az 1959—60-as egész évre szóló ZSEBMENETREND Bócs megye valamennyi vonat- és autóbusz-csatlakozásat tartalmazó részletes menetrend kapható lesz valamennyi hírlapárusnál, postás-kézbesítőncl és postahivatalban. ÁRA: 2,— FT. tVlwwmtiwiimiim**11««*« .............. szőiőprések javítását AZ anyagbiztosítás és a j munka határidőre történő '■ elvégzése miatt az érdé- ? keltek igényüket jelentsék $ be. 1283 \