Petőfi Népe, 1958. július (3. évfolyam, 153-179. szám)

1958-07-01 / 153. szám

1958. július 1, kedd 5. oldal * NagyKaierű kfixdelem után győsött a Oóxsa Kecskeméti Dózsa—Szegedi VSE 3:2 (2:1) Kecskemét — 2000 néző. — Vezet­te: Vadas J. K. Dózsa: Bódogh — Tordasi. Ha­tár, Kerepesi — Jónás, Laci II. — Énglert, Boros Csordás, Kiss II., Nagy. — Edző: Tóth György. SZVSE: Uhrin — Juhász, Veres, tVTöszmer — Becker, Tóth — Kallus, farkas, Gyimesi, Bischof Sebők I. — Edző: Kalocsay Géza. Esőrehajló, igen csúszós pályán, nagy küzdelmet vívott a két jó formában levő csapat. A fölény és a helyzetek alapján* az eredményt igazságosnak mondhatjuk. Változatos, gyors játékkal kezde­nek a csapatok és Boros már az 5. percben megszerzi a vezetést egy közelről lőtt labdából. Két percig örülhet a Dózsa a vezetésnek, mert a 7. percben, a rendkívül fürge Kallus a balszélen elfut és minta­szerűen irányított beadására Farkas fut és Bódogh ' vetődik. Az össze­kötő a gyorsabb és megvan az egyenlítés. A Dózsa most nagy erővel támad es Englertnek kétszer Is alkalma lenne a vezetést meg­szerezni. de nincs szerencséje. A Dózsa fölénye csak a 37. percben hoz eredményt, amikor Kerepesi beadására Englert jól ugrik fel és helyezett fejese a jobb kapufa mel­lett a hálóba surran. Fordulás után a szegediek bele­fekszenek és a 7. percben Kallus az elalvó Dózsa-védelem mellett majdnem megszerzi a vezetést. A helyi csapatnak a következő perc­ben nagyobb szerencséje van. Nagy elviharzik és a kapust is kicselezve, megszerzi a harmadik gólt. Most egy negyedórás mezőnyjáték kö­vetkezik. amelynek során egyik csa­pat sem harcol ki döntő fölényt. A 23. percben egy szögletrúgásnál, a szemfüles Kallus, közelről javít az eredményen. A Dózsának a legjobb része a két fedezet volt. A védelemből Kerepesi végig jó volt. Határ különösen a II. félidőben játszott jól. A csatársor —, főleg a két gyors szélső volt ve­szélyes. Csordás jól irányított. Az összekötők gyengén működtek. A SZVSE megérdemelten kerülte el a hajrában a kiesést. Vadas játékve­zető, szünet után nagyon bizonyta­lanul vezette a mérkőzést. 0<KX><>0-0<K><>0<K><>0<KK><><><KK><K Most sem ment a góllövés, kiesett a Baja Bp. Petőfi—Bajai Építők 3:1 (1:0) • Baja — 3000 néző. — Vezette: Pusz­tai. Bp. Építők: Disztl — Varga. Gyur- kity Rapity I. — Heringer, Mikus — Kreisz, Poszlancsek, Rapity II., Te­két, ördögh. Edző: Hirmann Endre. Ezt a rendkívül fontosságú mérkő­zést az Építők csatársora vesztette el, de ludas volt benne a védelem is. A belső bajokkal küzdő Bajai Építők ezzel a vereségükkel kiestek az NB II.-bői. Nagy Építők-nyomással kezdődött a mérkőzés. A 3. percben már a ne­gyedik szögletet rúgja a hazai csa­pat. A 8, percben a vezetést is meg­szerezhetné az Építők. Poszlancsek kiüti a labdát, átívelt lövése átszáll a védőkön és a jó ütemben érkező ördögh fordulásból a kapu helyett a kapusba lő. A 13. percben már a 9. szögletet íveli be Kreisz. Labdáját Teket a jobb alsó sarokba lövi, de a védők úgyszólván gólvonalról men­tenek. Nagy az Építők nyomása de nem tud góllá érni. A 31. percben a vendégcsapat szabadon hagyott jobb szélsője az elalvó bajai védelem mel­lett elfut és az ellenkező sarokba lövi a labdát. A váratlan gól meg­zavarja a hazai védelmet és a ven­dégcsapat több veszélyes támadást vezet. Szünet után már a 4. percben el­dől a mérkzözés sorsa, mert a pest- erzsébetiek súlyos védelmi hibából két gólra növelik előnyüket. A hazai csapat fáradt együttes benyomását kelti és csak 2—3 játékos küzd teljes erővel. I A 34. percben a vendégek megszerzik a harmadik gólt is. A bajaiak vészes gólszegénységére jel­lemző, hogy szépíteni is csak Mikus felvágásáért megítélt 11-esből tudnak Rapity I. révén. A mérkőzésre jellemző: meddő ba­jai csatárjáték, 23 szöglet, egy gól 11-esböl, Ha nehexen is, de sikerült! Csanádpalota — 500 nézői ■— Zette: Gruber. KTE: Pintér — Toricska I.; Fe­kete, Mészáros — Dezsőfi II., Vass — Gacs, Berende, Bitó Toricska III., Károly. — Edző: Molnár Ferenc. A mindkét csapatra döntő fontos­ságú mérkőzésen — Nagylak győ­zelme esetén esetleg bennmaradt volna — idegesen kezdenek a csapa­tok. Az első komolyabb helyzet a 9. percben adódik, amikor Károly erős lövése a felső kapuiéról pattan visz- sza. Lassan KTE fölény alakul ki, amit Gacsnak és Berendének két gól­helyzete jelez az első húsz percben. A hazaiak ritkábban támadnak, de veszélyesebben. A 24. percben egy ellentámadás során a kapkodó KTE- védelem mellett a nagylaki jobbösz- szekötö jól irányított lövéssel meg­szerzi a vezetést. A KTE most vál­toztat haditervén és az eddig hátra­vont középcsatárt játszó Bitót táma­dó középcsatárrá viszi előre, s ez használ is, mert a csatársor mind­jobban lendületbe jön. A 32. perc­ben egy gyors támadás eredménye­képpen Berende közeli lövése a ka­pusról a gólvonal mögé pattan. A Játékvezető a partjelző bemondása alapján megítéli a gólt. 1:1. Fordulás után teljesen a KTE irá­nyítja a játékot. A 21. percben egy átívelt labdát Berende Károly elé fejel aki 8 méterről biztosan lövi a hálóba a KTE bajnoságát jelentő gólt. A 31. percben Toricska III. és a nagylaki középhátvéd összecsap, kiesnek az alapvonal mögé, s ott összeakaszkodnak. A játékvezető mindkettőjüket kiállítja. Ugyanerre a sorsra jut a 39. percben á nagy­laki jobbhátvéd durva játékáért. — Az utolsó percek eseménye Károly- nak egy kapufára lőtt labdája. A KTE a második félidei jobb és nyugodtabb játékával megérdemel­ten győzött, ezzel elnyerte a déli ke­rület NB III-as bajnoki címét is. — Jók voltak a csapatból: Károly, De- zsöfi II., Mészáros és Gacs. Kecskeméti TE—Nagylak 2:1 (1:1) Ve­OOOOOOO-OOOOOOO-OOOODO-G-CXXK!) A Félegyháxi Építők bebiztosította a KTE bajnokságát Kfélegyházi Építők—Bácsalmási Petőfi 2:1 (2:0) Kkfélegyháza — 800 néző. — Ve- eette: Bokor (Szeged). F. Építők: Cseh— Martinovics, Ka- nyó. Parádi I. — Szabó III., Vérségi II. — Parádi II. Palatínus, István- Cfy, Rádi, Papcsik. — Edző: Soltész Dezső. Bácsalmás: Nincsevics — Petrity, Piukovics, Wachtler — Böröcz, Pó­lyák — Szilágyi, Simity, Mezei Se- veracz, Borcsik. — Edző: Folcz Tó­biás. Sáros, mély talajú pályán, helyen­ként szép játékkal fejezte be a baj­noki idényt a félegyházi csapat. Az I. félidőben a hazaiakat támogatja szél és est az előnyt már az első tíz percben ki is használják a ha­zaiak, mert Rádi három nagyszerű lövéséből a bácsalmási kapus kettőt nem védhet. Ezután is az Építők irányítja a játékot Szünet után a vendégeket támo­gatja a szél és megkísérlik az ered­ményt megfordítani, de csak szépí­teni tudnak Severacznak, a 10. perc­ben lőtt nagy góljával. Az Építők támadásai nem ígérnek különösebb eredményt, mert Piukovics nagysze­rűen fogja Istvánffyt. A félegyházi csapat győzelmével bebiztosította a KTE bajnoságát. — Jók voltak: Kanyó, Vérségi II., Pala­tínus és Hadi — illetve Piukovics, Wachtler, Simity, Severacz. Megismétlődött a múlt vasárnapi eredmény Kecskeméti Építők—Szőregi Rákóczi 6:3 (3:2) Kecskemét — 200 néző. — Vezette: Virágh (Baja). K. Építők: Varga — Csorba, Sz. Nagy, Dunai — Balogh, M. Tóth — Laczi I„ Szabó Dancsó, Mikus, Pu- lai. Edző: Dragollovich Gyula. Mezőnyjátékkal indul a mérkőzés a rendkívül csúszós pályán. Az Épí­tők szokik először jobban a pályá­hoz és a 12. percben Szabó ügyesen a kapuba öklöz. A kirúgást Szabó csípi el és most már a kiugró ka­pust is kicselezve, a hálóba gurítja az Építők vezető gólját. A 21. perc­ben Dancsó a védőktől feltartva is megszerzi csapaténak a másik gólt. Az utolsó tíz percben igen élénk já­tékot láthatunk, amelvnek Mius közeit lövésével már 3:0-ra ve­zetnek a hazaiak. A, szőregiek nem lankadnak és a végén három perc alatt, Baranyi mintaszerű két gólt lő a kapu balsarkába. A második félidő első felében me­zőnyjáték folyik nemi Építők fölény­nyel. A mérkőzés sorsa a 24. perc­ben dől cl. Laczi I. jobboldalon el­fut és eléggé nehéz helyzetből lö­vése a hálóban köt ki. Két perc múlva Dancsó fejese ötre növeli a gólok számát. Szőreg még most sem adja fel a küzdelmet és Karsai a 30. percben 5:3-ra javít. Az Epitók haj­rázik és a 42. percben a kiugró Pu­talnak sikerül a KTE-mérkőzés a rímeimé nvé-t beállítani. A Kecskeméti Katona József Színház műsora Baján a Központi Moziban: július 1-én, kedd este 8 órakor Jacobi: „Sybill” Mozik M űsora Július 1., kedd Baja Uránia: Szállnak a darvak, Kalocsa: Trapéz, Kecskemét Árpád: Éjszaka szépei, Kecske­mét Városi: Bum, a katona, Kiskörös: Ember született, Kis­kunfélegyháza: Svejk a derék katona í., Kiskunhalas: Négy lépés a fellegekben. AAAAAAAAAAAAAaAAAAAAJ Sport er erlmények DÉLI NB II-ES 1. BVSC 35 23 4 8 71:29 50 2. UTTE 35 17 13 5 55:35 47 3. KISTEXT 35 20 5 10 101:41 45 4. Kecskemét 35 18 6 11 65:43 42 5. Pénzügyőrök 35 14 11 10 54:45 39 6. Cegléd 35 14 11 10 48:55 39 7. Szolnok 35 15 8 12 58:42 38 8. JászberéT7 35 12 10 13 38:35 34 9. Vác 35 13 8 14 50:56 34 10. SZVSE 35 14 5 16 42:45 33 11. Gyula 35 12 9 14 37:58 33 12. Békéscsaba 35 12 7 16 52:58 31 13. Gázművek 35 11 9 15 44:58 31 14. K. Lombik 35 11 9 16 44:60 31 15. Bp. V. Meteor 35 12 6 17 42:58 50 16. Makó 35 11 7 17 46:39 29 17. Baja 35 10 9 16 38:61 29 18. VKSE 35 10 8 17 52:59 28 19. Bp. Petőfi 35 10 3 22 43:79 23 NB Il-es eredmények: Makó—Gáz­müvek 2:31 E vereség miatt a ma­kóiak csak akkor maradhatnak benn, ha utolsó mérőzésüket Makőn a Bp. Vörös Meteor ellen megnyerik. Bp. Vörös Meteor—Pénzügyőrök 3:2! — BVSC—UTTE 0:1!, Cegléd—VKSE 1:1 Vác—Jászberény 3:2, Békéscsaba — Gyula 0:2!, K. Lombik—Kistext 3:2! — Három kieső kérdése már eldőlt. A Bajai Építők, a VKSE és a Bp. Petőfi kísérője vagy a Makó vagy a Bp. V. Meteor lesz az NB Ill-ban. DÉLI NB III. BAJNOKSÁG VÉGSŐ ÁLLASA 1. KTE 30 18 9 3 59:21 45 2. Bácsalmás 30 19 4 7 69:47 42 3. F. Építők 30 16 8 6 60:32 40 4. MÁV HM TE 30 12 11 7 42:43 35 5. Sz. Építők 30 14 6 10 61:42 32 6. Kiskunhalas 30 13 7 10 49:36 33 7. Sz. Szpartak. 30 12 7 11 56:35 31 8. Hm. Dózsa 30 11 9 10 46:38 31 9. F. Honvéd 30 11 9 10 46:43 31 10. K. Építők 30 10 8 12 44:47 28 11. Szentes 30 9 10 11 38:52 28 12. Csongrád 30 0 5 16 34:45 23 13. Do rozsma 30 7 9 14 44:60 23 14. Szőreg 30 9 5 16 44:65 23 15. Hm. Vasas 30 5 8 17 35:69 18 16. Nagylak 30 6 3 21 25:77 15 Totóeredmények: X, 2, 1, 2, x, 2, 1, 1, X, X, x, í. gyaszhír Fájdalommal tudatjuk, hogy felejthetetlen édes­anya, testvér és rokon özv. Nagy Józsefné szül. Lestár Vilma 73 éves korában elhunyt. Temetése július hó 1-én délután 3 órakor lesz a kecskeméti Szenthárom­ság temetőben. Minden külön értesítés helyett. 1791 Gyászoló qsalád — Köszönetnyilvánítás. Kö­szönetét mondunk mindazon ro­konoknak, ismerősöknek, akik szeretett feleségem és édes­anyánk Varga Mihályné sz. Fa­zekas Teréz temetésén megje­lentek, sírjára virágot, koszorút helyeztek s ezzel fájdalmunkat enyhíteni igyekeztek. Gyászoló család. 4498 VVWWVWWVWVWWVS/WVWVWWW> I Ka’öcsai Cementipari Vállalat birtokában lévő 3 tonnás G. M .C. teherautóját jó állapotban eladná, vagy j elcserélné Csepel Diesel, j vagy pótkocsis Zetöfért. ; Megtekinthető telepün­kön. 1781 ; I Gyakorlattal rendelkező beosztott kötupxel&t kelepünk sürgősen. Jelentkezés írás­ban, vagy személyesen, j Tompái Földművesszövet- ! ! kezet, Tompa. 1782 ; A 36. Nemzetközi Szövetkezeti Nap alkalmából, 1958. július 6-án a kiskunhalasi járás földműves­szövetkezetei tagjai, dolgozói részére, a termelő­szövetkezeti tagok és egyéni gazdálkodók bevo­násával S&H/ctU&zcti Hap&t taetan-ak Délelőtt 10 órakor ünnepi nagygyűlés Előadó: BflACHNA JÁNOS MÉSZÖV ig. elnök. A nagygyűlés után egésznapos kultűr-’ és sportműsor. Hideg, meleg ételek, üdítő italok. Szervezett étkezésre jelentkezni lehet a földmű­vesszövetkezetek irodájábar Az oda- és visszautazásról a helyi földművesszö­vetkezetek gondoskodnak. Feltétlen* vegyen részt a Kunfehértón rendezett Szövetkezeti Napon. . £ 1733 (Apróhirdetések) ELADOK: kisebb kovács- és aszta­los felszerelések. Kecskemét, Kis­fái 157. Kulcsár Józsefné. 1784 MODERN dióháló sezlon, hármas­szekrény, kombináltszekrény, páros­ágyak, szerények, festett háló, szé­kek olcsón eladók Kecskemét, Vak- Bottyán utca 9. 1785 ELADÓ táskaírógép, világvevő-rádió. szárnyasajtó, stb. Kecskemét, Bajcsy Zsilinszky utca 23. 1786 KIADÓ 12 hold föld, feléből lakás­sal, Kecskemét, Budai úton, a 6-os autóbusz-végállomásnál Kovács An­tal. ____________________________ 1787 VA D KALMAN, vizsgázott főszakács, 3 éves gyakorlattal, a kecskeméti megyei kórháztól áthelyezéssel el­menne olyan kórházhoz vagy válla­lathoz, ahol lakást biztosítanak. 1788 GYERMEK nyaralását vállalom. — Kecskemét, Műkert, Déli villa. MÁV föintézőné. 1789 350-ES JÁWA oldalkocsival luxus ál­lapotban eladó. Érdeklődni: délelőtt 25-60, délután és este 12-58 telefonon. 4499 ELADÓ Kupa utcában a 7. számú ház 60 százaléka. Érdeklődni: Kecs­kemét. Kendercsi utca 8. Barta Já- nosnénál. 1772 KECSKEMÉT, Cigány János u. 18. számú ház, minden elfogadható áron eladó. Vétel esetén azonnal beköltözhető. Érdeklődni ugyanott. 1774 ELADÓ Kecskemét, Bercsényi utca 1. számú ház fele része. Érdeklőd­ni: Sárkány utca 3. 4497 ELVESZETT a dunaföldvári be­tonúton Dobos István Kerekegy­háza, Papszék-dülő 90. szám alatti lakos személyazonossági igazolvá­nya és az összes iratai, 100 forint készpénzzel. Megtaláló a pénzt tart­sa meg, az iratokat juttassa el a Centi címre. 4439 JAVVA 250-es motorkerékpár, oldal­kocsival, kifogástalan állapotban el­adó. Lóki Gábor, Seit. 4490 NÉMET fordítást vállalok. Ifj. Ba- ditz Pál Miskolc, Tass u. 15. 1726 TATRA 57/b. személygépkocsi, üzem­biztos, új gumikkal, frissen dukkoz- va, kárpitozva, eladó. Dr. Tápai Ottó orvos Solt 480. szám. 4485 KECSKEMÉT, III. kerületi szoba, konyha, spejz, kamrás lakásomat 2 szobásra elcserélném, költségmegtén- téssel. Címet a kiadóba kérek. 4487 A JÁNOSHALMA és Vidéke Köt> zeti Földmüvesszövetkezet Igazgai tósága rémi tagszövetkezetéhez boltvezetői állás betöltésére pályá­zatot hirdet, azonnali belépéssel. Feltételek: legalább 10 éves gya- korlat vezetői beosztásban, jártas vas-műszaki, textil, konfekció; élei-» miszer agazataiban ismerettel bír* tekintettel a bolt vegyes jellegere. Politikai, erkölcsi megbízhatóság. Fizetés kollektív szerint. Jelentkez­ni lehet személyesen vagy írásban; a fent közölt címen. 1688 OLCSÖN eladó Ménteleken, betonút mellett jól kötött homokföld, par­cellázva is. — Megbízott: Tóth Pál Méntelek 312/b., Fodor, Kecskemét; Hosszú utca 22. 443? HAROMSZOBAS lakásomat elcserél« ném egy szoba, fürdőszobásra, köz-> ponton, Kecskemét, Hosszú utca 22. 4438 RÖVID, bécsi zongora eladó. Kecske­mét, Hunyadi-város 12. Dr. Vass^ Eysen. _____________ 1749 EL ADÓ 20 hold föld, 1 hold szőlő ta­nyával együtt Kis-Bugac község szé­lén. Érdeklődni a helyszínen Nagy' Károlynál. 1766 PETŐFI NÉPE A Magyar Szocialista Munkáspárt Bacs-Kiskun megyei napilapja Szerkeszti: a szerkesztő bizottság Szerkesztőség: Kecskemét, Széchenyi tér 1, szám Telefon: 25—ló, 28—13, 11—22 Felelős kiadó: Molnár Frigyes Kiadóhivatal: Kecskemét, Szabadság tér t/a. Telefon: 17—09 Előfizetési díj egy hóra 11 Ft. Előfizethető és megvásárolható bármely postahivatalban és kézbesítőnél. ZÖLD Pannónia-motor, 250-es, bejá­ratva eladó. Kecskemet, Csóka u. 42. 1746 Bács-Kiskun megyei Nyomda V. Kecskemet. — Telelőn: 15—29, 27—19. • í-»irlc ”070*/!' C - i"i -« t jrtqycyqi'S, WVVVVVVWVVVV''VV'''^''''|!V''VWVWWVWWWVWWWS^«^VWWW^WWWWWWV»# Májas libára szerződés köthető és 20.— Ft-ot fizetnek az alábbi földszövök: Kecskemét, Baja, Kalocsa, Kis­kunfélegyháza, Kiskunhalas, La- josmizse, Soltvadkert, Tompa, Szabadszállás, Mélykút, Csávoly, Jánoshalma, Tiszakécske, Kun- szentmiklós, Harta, Dunapataj, Bácsalmás, Bácsbokod, Felső- szentiván, Kiskőrös, Katymár, Madaras, Nagybaracska, Kis- kunmajsa. I. osztályú májra + 70 fillért fizetünk kilogrammon­ként. 1783