„Kelet Párizsától” a „bűnös városig” - Szöveggyűjtemény Budapest történetének tanulmányozásához 1. 1870-1930 (Budapest, 1999)

1. fejezet KONCEPCIÓK ÉS VÍZIÓK A NEMZETI FŐVÁROSRÓL - Jegyzőkönyv a Nagykörút létesítése ügyében a Fővárosi Közmunkák Tanácsa és Budapest Főváros által kiküldött vegyes bizottmány üléséről (1884. január 14.)

Jegyzőkönyv a Nagykörút létesítése ügyében a Fővárosi Közmunkák Tanácsa és Budapest Főváros által kiküldött vegyes bizottmány üléséről 1884. január 14. Jegyzőkönyv, felvétetett a nagy körút létesítése érdekében, valamint a Dunaszabályozás folytán nyert telkek telektulajdonjogi rendezésének ügyében kiküldött vegyes bizott­mánynak Budapesten, 1884. évi január 14-én tartott üléséről. Jelen voltak: báró Podmaniczky Frigyes elnöklete alatt: a fővárosi közmunkák tanácsa részéről: báró Liptay Béla, Lukács Antal, dr.Országh Sándor, Pucher József, Ribáry József, a közmunkák tanácsa tagjai: Rupp Imre, miniszteri osztály tanácsos, mint előadó és Wohlfahrt Henrik, miniszteri felügyelő: a főváros hatósága részéről: Gerlóczy Károly alpolgármester, Fuchs Gusztáv, Győry Elek, Nyiry Lajos, Scheich Károly, Steiger Gyula, fővárosi biz. tagok és Rózsa Péter, fővárosi jegyző; továbbá: Garancsy Mihály, közmunka-tanácsi segédfogalmazó, mint jegyzőkönyvvezető. Báró Podmaniczky Frigyes elnök üdvözölvén a bizottság tag­jait, röviden előadja a tanácskozás tárgyát, különösen pedig kiemeli a nagy-körút fontosságát, s annak szükségét, hogy az arról szóló 1871. évi XLII. t.cz. holt betűi megfelelő intézkedések által életet nyerjenek. Reméli, hogy a vegyes bizottság a szőnyegen lévő nagy horderejű ügynek célszerű megoldását fogja eszközölni, s an­nak megjegyzése mellett, hogy az ügy érdeke nem azt kívánja, miszerint a bizott­30

Next

/
Thumbnails
Contents